UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING KAATSHEUVEL. V V illiinhaxdlici WASPIK. SPORT. Gemengd Nieuws. ftftHEg>TCff BTW WiJJÏflER Ffc&I&TÏ Duitschland strijdt voor Europa. Duitsch Weermachthericht. Gunstig ver loop van operaties in het Oosten. WEEST ZUINIG ALS GE KOKEN MOET OF GE HET OP GAS DAN WEL ELECTRISCH DOET Pijnen de vader denzeltden dag, dat zijn drie dochters .zich voor de eerste maal in het huwelijksbootje begeven, opnieuw een dergelijken stap gaat ondernemen. Toch zal deze gebeur tenis zich naar alle waarschijnlijkheid op 14 October voordoen in de familie v Boxtel, wonende op het Oranjeplein in Goirle (N.Brvoor doen. De vader, de heer C. van Boxlel zal in het huwelijk treden met mej. H. Adriaansen mej. A. van Boxtel met den heer F. v. Puienbroek mej. E. v.m Boxtel met den heer A. Wouters en mej. F. van Boxtel met den heer C. Coolen De huwelijksinzegening geschiedt in de kerk van den H. Joh. den Dooper. De bruiloft zal ongetwijfeld een groot feest worden. Aanslag op W A.-man te Utrecht UTRECHT, 11 Sept. - De pers dienst van de N.S.B, meldt: Na de begrafenis van den voor drie maanden te U trecht van achteren neergestoken wachtmeester de W.A. Jacob Janse, is het hier en daar in de sl^d tot opstootjes gekomen. Hoewel de politie overal dadelijk de noodzakelijke maatregelen heeft gepomen om erger te voorkomen, heeft dit niet kunnen beletten dat opnieuw een W.A.-man het slacht offer is geworden van een lafbartigen moordaanslag door een onbekenden dader. De weerman Van der Schaaf die eerst vorige week tot de W.A. is toegetreden, bevond zich in zwart hemd te midden van het publiek, toen op de Neude eenige onrust ontstond. Terwijl er eenige klappen werden uitgedeeld, begon het publiek temidden waarvan hij zich bevond op te dringen. Plots zakte hij ineen naar bleek, doordat hij een messteek in den rug had ontvangen van iemand die tusschen het publiek was verdwenen. De toestand van den getroffene is ernstig daar de long is geraakt. Lijkstatie voor een varken. Naar de correspondent van het Schweizer Press Tel. uit Brussel weet. te melden, heeft de politie aldaar dezer dagen een Chineescheri kok wegens het clandestien ver voeren van een geslacht varker gearresteerd. De Chinees vervoerde het cadaver in een lijkkoets, die hij had gehuurd. Hijzelf fungeerde als koetsier en zat op den bok, gekleed in rok en met hoogen hoed op. Razzia op sluikhandelaren en smokkelaars te Maastricht. Dinsdagochtend is oneer leiding van de Duitsche Sicherheitspolizei en in samenwerking met de weer macht, de Ordnungspolizei en de ,r. J. Bergmans-v. Wanrooij. Lumber- Nederlandsche politie in het stads- is Franciscus Gerardus, zv. A. P. A. Bee- deel Wjjk te Maastricht een huis zoeking gehouden in alle woningen waarvan men kon vermoeden dat Engelbertus Carolus Gemma, zv. A. A. Beerens-Smeets. Marius Adrianus Gerardus, zv. N. J. KI ij n - Le Brun. Christina Gerada Adriann Johanna, dv. L. C. M. v. d. Hoven-v. d. Heuvel. er sluikhandelaars en smokkelaars ■woonden. Als grensstad in den uiterst Zuide lijken hoek van Limburg is Maas tricht altijd een aantrekkelijk punt geweest voor dergelijke elementen, die vooral den laatsten tijd trachtten hun slechte goederen tegen enorme hdoge prijzen aan den man te brengen maar vooral te verkoopen aan den argeloozen Duitschen soldaat. Het •euvel zou nooit zoo'n grooten om vang hebben kunnen aannemen, Aanval van Britsch vliegtuig. Toestel ging verloren. In den afgeloopen nacht en de' vroege morgenuren van heden tracht te slechts een enkel Britsch vlieg tuig het Nederlandsche luchtruim binnen te komen. Deze poging echter mislukte. Het aanvallende vliegtuig kreeggeen gelegenheid zijn bommen, last neer te werpen en ging voor de Engelschen verloren. Vader en drie dochters huwen tegelijkertijd Komt het al zeer zelden voor,dat drie zusters tegelijk huwen, bepaald ongelooflijk klinkt het, dat bovendien wanneer niet steeds weer uit andere deelen van het land, vooral uit de havensteden langs duistere wegen goederen waren aangevoerd. De razzia was zorgvuldig voor bereid en om 8 uur begonnen de politie-patrouilles met het onder zoeken van de huizen. In pakelten, doozen, koffers en kisten werd een massa onder de distributie vallende goederen gevonden, textielgoederen, heele balen stof voor heeren- en dameskleeding, linnengoed, kousen, gummi artikelen, zelfs tapijten en bedden werden in beslag genomen, levensmiddelen, zooals vleesch in blik, honderden blikken geconden seerde melk, koffie, Ihee, koloniale waren, chocolade, boter, vet, suiker, enz., waren overal in groote hoe- 41 in veelheden verborgen. Alles werd in iddag beslag genomen. 3ruin. jn overeenstemming met den om vang der voorraden was het peil der bedragen, die in beslag genomen werden als bedrijfskapitaal van deze soort handel, o m: op een enkele plaats f 450 in zilveren munt. Het ergste beeld vertoonde een vleesch- ffouweiij aar het vleesch en de woist reeds tot ontbinding warén overgegaan, aangezien de slager met zijn sluikhandel in koffie, thee, jam, en Textielproducten le veel had te doen. Ruim vijftig personen zijn naar een kamp overgebracht. DOFT VERKOOPEN ABONNEERT U OP DIT BLAD KORENSCHUUR VAN EUROPA. Dut is de Oekraïne, chï landstreek in het Zuiden van Rusland, waar de be woners weer moed hebben gevat, een gelukkige toekomst tegemoet gaan, nu zij door de Duitsche weermacht be vrijd zijn van hun onmenschelijke on derdrukkers. Overal in de Oekraïne worden- de Duitsche soldaten en hun bondgcnoo- len geestdriftig verwelkomd. Overal gaan zij weer aan den arbeid en halen, daar in de korenschuur van Europa, den oogst binnen. Ziehier een der resultaten van den strijd tegen het bolsjewisme. Overal waar de trawanten van Stalin vernic- tigd_zijn, gaat een gelukkige bevolking aan Jict werk en helpt spontaan mede. aan den opbouw van het nieuwe Eu ropa. De strijd tegen het bolsjewisme is een strijd," die gestreden wordt ter- wille van ons aller toekomst. Het is een strijd, dien Duitschland begonnen is en dien het met behulp van zijn bondgenooten en de vrijwilligers legioenen, zal voeren totdat de over winning behaald zal zijn. De strijd tegen het bolsjewisme is een strijd, waarin wordt beslist ook de toekomst van Nederland. Daarom zijn reeds duizenden Ncderlandsche mannen, strijders in de gelederen van ons legioen en daarom wordt ook van u verwacht, dat u zult helpen onder drukte volkeren te bevrijden van het bolsjewistische juk. Doet wat van u verwacht wordt, doet uw plicht, meldt u aan hij het VRIJWILLIGERSLEGIOEN NEDERLAND Koninginnegracht 22, 's-Gravenhage. biet en zoete pepers ('paprika's). Ovei deze laatste vrucht even een korte uit wijding. De zoete pepers zijn hier in het land nog weinig hekend. Toch verdienen zij de aandacht daar zij rijk zijn aan pro-vitamine A en vitamine C. Op pre cies dezelfde wijze als tomaten zijn zij te gebruiken. Vooral in combinatie met tomaten zijn zij heerlijk. Men kan ze ook fijn snijden en óp dp boterham geven of door een komkommer-, to maten' of kropsla mengen. Als groente smaken de fijn gesneden en gaar ge kookte vruchten ook heel goed. Een bezwaar blijft het echter, dat de zoete pepers hoog van prijs zijn. De vruchten zullen waarschijnlijk goedkooper kunnen worden, wanneer de vraag ernaar, stijgt. Wellicht gaan de pepers dan dezelfde toekomst te gemoet als de tomaten, die vroeger ook onbkend en duur waren en wei nig gegeten werden. Eenige receptee volgen hier. - Peterseliesaus. 35 gr. bloem, liter water en 2 bouillonblokjes of groente- of visch- bouillon, een eetlepel fijngehakte pe terselie, wat boter, zout, een scheutje, taptemelk (citroensap). De bouillon aan de kook brengen. De bloem aan mengen met wat taptemelk en de ko kende bouillon hiermee hinden. De saus afmaken met wat boter, zout en fijngehakte peterselie. De saus geven hij visch, garnalen, aardappelen, ma caroni, rijst en groente, zooals worte len, erwten en komkommer. SCHIP VERNIETIGD IN GOLF VAN SUEZ. Uit het Hoofdkwartier van den Führer, 11 Sept. (D.N.B.). Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: In het Oosten blijven de aan- valsoperaties met succes verloo- pen. In Noord-Afrika hebben Duit sche gevechtsvliegtuigen gisteren bommen laten vallen op opslag plaatsen van vijandelijke voor raden bij Tobroek en Mersa Ma- troe, autocolonnes uiteengejaagd en Spoorwegemplacementen in Noord-Egypte vernield. In de GpJf van Suez vernietig de het lucMwapen in den nacht van 9 op 10 dezer een koopvaar der van 6000 ton. Bij luchtgevech ten aan de kust van Noord-Afri ka verloor de vijand Dinsdag 5 jagers. Boven Duitsch gebied heeft de vijand overdag, noch des nachts militaire acties uitgevoerd. Ncderlandsch Kampioen. Op de Internationale Winnertentoonstelling te Amsterdam, gehouden op 6 en 7 Sept. in de Apollohal, behaalde de heer W. van Wezel met zijn Hollandsche Keeshond Benno, zoon van zijn bekende Kampioen Rigo, den Winner- titel 1941, Eerste prijs Uitmuntend, Kampioens- prijs en 3 Speciale prijzen. Doordat hij thans 4 maal achtereenvolgens de Kampioenstitel be haald heeft, is ook deze hond definitief Ncder landsch Kampioen. hebben veelzijdig pijnuitdrjvende werking K. G. V. Voor de tweede maal zal onze gymnastickcltib K.G.V. Zondag a.s. een demonstratie geven in het Sportpark in samenwerking met de voetbal- verceniging Desk. K.G.V, maakt vooraf een propagandamarsch door de straten om zoo naar het sportpark, te marcheeren, waar na de op- marsch vrije en orde-oefeningen zullen gehouden worden. Hierna volgt een voetbalwedstrijd, waarvan de pauze weer gevuld wordt met en kele brug- en icknumhiers en pyramiden. Wi> 't weer gunstig zijn, dan zal het aan belangstel ling niet ontbreken. Concert. Het wisselconcert dat de harmonie Volks vlijt en Volksvermaak uit Waspik als tegenbe zoek aan de harmonie Apollo zal brengen, is vastgesteld op Zondag 21 September. Tennissport. Einduitslagen tenniswedstrijden baan Eupho- nia: T- T Dames enkel, finale: D. Schalken1Zapp 6—1, 6-4. Dames dubbel, finale: D. Schalken en 1. Zapp—J. Vloemans en G. v. d. Wee 6—2, 6-1. Heeren enkel: A. SchalkenM. v. Nieuw- stadt 1—6, 9-r 7, 6— Gemengd dubbel, Demi-finale: G. v. d. W ee en M. Musters—I- Vloemans en Musters 6— 2, 6—2; finale D. Schalken en A. Schalken— G. v. d. Wee en H. Musters 6—2. 6—2. Heeren dubbel, demi-finale: J. Mathijssen en P. LcenaartsDr. Vercauteren en Dr. Cappetti 6—4, 2—6, 7—5: A. Schalken en W. Musters M. v. Nieuwstadt en J. Musters 4—6, 61, 6—4; finale: A. Schalken en W. Musters—J. Mathijsen en P. Leenaarts 2—6, 6—3, 6—1. DESK. De Desk-voetbalvereeniging houdt Zondag l4 September in Euphonia een groote feest avond voor leden en genoodigden. In samen werking met humorist Bos alhier en de Gaillard- band uit Tilburg zal een echt knal-programma worden afgedraaid. De Desk-avonden staan als buitengewoon' amusant bekend, zoodat er wel weer een strijd zal zijn om een goed plaatsje. LOONOPZAND. Van 4 !/m. 11 September 1941. Geboren Maria .Gerarda Isabella, dv. A. .1. v. iL Velden-Hoesen. Johanna Cornelia -Wilhelmina Arnolda, dv. F. P. Timmers- v. (1. Bruggen. Maria Wilhelmina, dv. W tus rens-Smeets. Huwelijken van de Wouw, L. oud 25 jr. en La ros, H. H. oud 28 jr., beiden alhier.Smul ders, W. J. oud 31 jr., wonende te Baerle- Hertog en Broeders, J. C. oud 23 jr., al hier. Vrinten, J. P. oud 21 jr. en Bruurs, Helena Adriana, oud 21 jr., bei den alhier. Huwelijksaangiften van Gammeren, Jan C. oud 26 jr., wo nende te Genderen en Oerlemans, Adria na J. oud 24 jr., alhier. Akkermans, Thomas W. ötid 24 jr. en Van Booij, Ma ria C. oud 30 jr., beiden alhier.. yan de Donk, Leonardus, oud 43 jr, wonende te Tilburg en van en Hoven, Pietronella C., oud 34 jr., alhier. Ingekomen J. H. P. Bos van Oudenbosch. Pa. A. Th. van Kuijk van Tilburg. L. van de Donk van Tilburg. H. M. Kuijs van Vli,jmen. Ha. M. de Vaan van Vlijmen. Da. C. van Bijncn van Vlijmen. Ha. Wintermahsa>van Dussen. Ja. A. Mahieu van Waalwijk. Verlfokken: Aa. L. M. Tirion naar Oisterwijk. Ja. H. Balvers naar Maasbrec (Baarlo). W. J. M. Damen naar Weert. H. Th. M. Nijkamp naar Hcithuizen. Ga. II. E. M. Nijkamp naar Heithuizcn. W. P. J. van de Wiel en echtg. naar Tilburg. M. H. de Booij naar Tilburg. Predikbeurten Zondag 14 Sept. '41 in de Ned. Herv. Kerk van Waspik: voormid half tien en namiddag twee uur Ds. R. de Bruin Een kater maakt een voetreis van Apeldoorn naar Den Haag, een afstand van 125 - km. In- Mei is een familie van Den Haag naar Apeldoorn verhuisd en vanzelfsprekend ging de kater „Tinus" mee; toen de familie echter eenige dagen uitstedig was, meende de kater zeker dat zijn baas wel weer naar zijn oude woonplaats was gegaan en is hun gevolgd. Tinus in zijn oude tehuis bij de nieuwe bewoners, die onmiddellijk een expressebrief naar Apeldoorn gestuurd hebben. „Tinus" laat zich de melk goed smaken. (Polygoon-Meyer) N. V. B. Programma NAG—BW. HelmondRoermond. PSV—Picus. - Willem IIEindhoven. NOADJuliana. MWLonga. De inzet van de competitie is voor de Bredanaars zeer gunsilig geweest en hel ziet er daarom naar uit, dat zij morgen op eigen terrein legen BVV, weer een volledig succes zullen behalen, want de Bosschenaren brengen'er in Breda nooit veel van terechft. Helmond en Roermond zullen ook dit jaar wel weer tot de zwak ke zusjes hooren en morgen kunnen zij .elkaar afmaken, waarbij hel be$te resul taat wel hij de thuisclub zal blijven. PSV zal met haar stadgenoote Picus weinig moeite hebben. Bij Willem II— Eindho ven en NOADJuliana zal het aan span ning niet ontbreken, want de bezoekers zijn verre van kansloos, al zou het nie mand verwonderen, als hier een paar ge lijke spelen vielen. MW zal het bezoe kende Longa zonder te veel moeite over winnen. BAARDWIJK. De laatste Zondag vóór de competitie .wordt door de Overlatcrs benut door hel spelen van een wedstrijd tegen de beken de reservp eerste klasser BW 2. Vorige week konden de Bosschenaren op eigen veld een benauwde 32 overwinning behalen. Deze ontmoeting onderscheidde zich4 toen niets van een competi'lie-wed- slrijd. Tot het laatste moment werd er gezwoegd voor de overwinning. Onge twijfeld zal (lit morgen ook het geval zijn. Aan den eenen kant zullen de Bosschena ren er alles op zetten om de overwinning van vorige Zondag te bevestigen. Waar dan tegenover komt te staan de vaste wil der thuisclub om thans de meerdere te zijn. Een alleszins spannende match staat ons dus te wachten. Bovendien is het voor voetbal minnend Waalwijk te vens interessant eens te gaan zien hoe de Geel-Zwartcn overzomerd hebben. Aanvang half drie. Verder speelt het tweede elftal om twaalf uur eveneens een thuiswedstrijd ling van de bokswedstrijden, die in het kader van de ontspanning voor de Duit sche bezettingstroepen hier te lande tus schen een aantal van de bekendste Duit sche beroepsboksers (geen militairen) worden gehouden, de wedstrijd te Vlis- singen een grooi succes geweest. Er wa-, ren 15.000 of z'elfs nog meer toeschou wers', o.w. een 6000 burgers. Ook de Woensdag in het stadion te Amsterdam gehouden wedstrijden, trokken duizenden bezoekers. De wedstrijden zijn ook voor het Ne derlandsche publiek toegankelijk en wel geheel kosteloos. Daar het Nederlandsche publiek zich altijd -ten zeerste voor bok sen heeft geïnteresseerd wordt verwacht, dat de nog komende wedstrijden Zondag op het Malieveld in Den Haag (in beide gevallen <un drie uur 's middags) even eens groote belangstelling zullen vind°n. In den wedstrijd te 's-Gravenhage zal de ovcrwinna.fr van de te Vlissingen en Amsterdam gehouden -partijen in den ring komen tfigen den Duitschen kampi oen Gustav Eder, die als de omstandighe den internationale ontmoetingen niet ver hinderd hadden, een ernstige Candidaat voor hot Europeesche kampioenschap geweest zou zijn. tegen haar plaatsgenoote BWB. Aan de noodige spanning zal het ook hier niel ontbreken. BOKSEN. Bokswedstrijden van de Duitsche Weermacht. Naar wordt gemeld is de eerste afdee- Wérkman nil Waahvijk pleegde diefstal te Eethen. De rechtbank te 's-Heptogenboseh heeft vonnis gewezen in de strafzaak le gen L. A. J. D., werkman te Waalwijk, gedetineerd, aan wien ten laste-was ge legd, dait hij op 10 Juli j.l. te Eethen een rijwiel, henevens een zilveren horloge van A. v. d. Wetering had wéggenomen. Deswege waren ff gen hem acht maan den gevangenisstraf geëischt met afitrek van voorarrest. De rechthaHik heeft ver dachte thans veroordeeld tot een gevan genisstaf van zes maanden met aftrek van preventief. Ter gelegenheid van het bezoek van den Japanschen Ambassadeur in Berlijn, Generaal Osjima, werd op het Plein in Den H.aag een parade gehouden. Tijdens de parade. Op het bordes v.l.n.r. Generaal der Vliegers Fr Chr.sUansen -- Gene raal Osjima en Generaal-Majoor Schwabedissen. (Polygoon-v. d. Werff)

Echo van het Zuiden | 1941 | | pagina 3