JAC. SARS Huishoudster of noodhulp Een Smidsknecht Een Mortier Orgel Aanspreker en Lijkbezorger. Voor Reparatie SCHOENMACHINES J. v. d. Wee Nieuws uit Kaatsheuvel een nette Dienstbode. UW BAKKER Te Koop 'n zwarte portemonnaie VERMIST JACHTHOND, SUIKERGOED TILBURG ONZE VERKENNERS. Bij het eerste gloren onzer bevrijding, waren zij reeds in actie. Onze verkenners, verbo den door de willekeur van een overheersching, kwamen weer voor den dag, toen onze be vrijding nog geen uur oud was, en sindsdien hebben zij zich elk uur en iedere dag opnieuw weer verdienstelijk gemaakt en talloos velen aan zich verplicht. Zondagmorgen had op min of meer officieele wijze, de eerste algemeene bijeenkomst van de groep plaats, op de speelplaats bij de eerwaarde broeders. Voorafgegaan door een H.Mis opgedragen in de kapel door den aalmoezenier drs. G. Rem mers, voor de gevallen verken ners in dezen oorlog en voor den in oorlogstijd overleden voortrekker van den Paul Kru- gerstamHendrik Maas, had vervolgens op de speelplaats de openingsplechtigheid plaats. De vlaggen werden geheschen, er werd gesproken door den oudbaas-groepsleider, door den aalmoezenier,door den hopman en door den Zeereerw. heer pastoor. De beloften werden hernieuwd, er werden yells uit gebracht, Gode werd dank ge zegd eu het Wilhelmus gezon gen. Het werd zeer op prijs gesteld, dat de plechtigheden door een afgevaardigd officier onzer bevrijders werden bijge woond. Wij kunnen nog mededeelen, dat ook in onze plaats, in na volging van Eindhoven en Til burg, een Contact-Kwartier ge. opend is. Dit om gemobiliseerde broeder-verkenners uit de ge heele wereld te ontvangen en in verkenners gezinnen te invi teeren. Het hoofdkwartier is voorloopig gevestigd Grootestr. 284, vanwaar uit ook de hulp actie gevoerd wordt. Graag zul len de verkenners voor elk werk van hulpvaardigheid en alge meene dienstbaarheid ter be schikking staan. Mocht iemand in welken vorm ook van de beweging hulp kunnen ge- bruiken, dan staat zij, in den geest van de verkeiinerswet »graag tot Uw dienst«. meegemaakt, doch met eendrach tige samenwerking en Gods hulp zullen wij alle ellende te boven komen Verder wordt hulde gebracht aan H.M. de Koningin, aan Chur chill en het Engelsche volk, om te besluiten met een eerbiedige gedachtenis aan hen, die in deze gemeente als slachtoffer zijn ge vallen. Moge God hunne zielen genadig zijn. Dokter Cappetti f Op den nog jeugdigen leeftijd van 43 jaar, is alhier overleden Dr. Cappetti. In de lange jaren dat hij de dokterspraktijk in onze plaats heeft uitgeoefend, heeft Dr. Cappetti talloos velen aan zich verplicht. Hij was met hart en ziel aan zijn praktijk verknocht en geen moeite was hem te veel, wanneer de zorg voor zijn patiënten dit eischte. Ook in het openbare leven nam hij een voorname plaats in. Zijn overlijden wordt door ieder be treurd. Hij ruste in vrede. Bekendmaking, De burgemeester der ge meente Loonopzand brengt ter openbare kennis dat op last van het Militair Gezag alle wapenen en munitie bij den plaatselijken Orde Dienst, ge vestigd in de Theresiaschool, behooren te worden ingeleverd. Op het niet voldoen aan deze verplichting wordt de doodstraf gesteld. Bij eventueele verdenkingen dat zich hier of daar wapens of munitie bevinden, zal huis zoeking worden gedaan. Namens den militairen commandant wordt bekend ge maakt dat de heer J. van Keme- nade tijdelijk is aangewezen als plaatsvervanger van burgemees ter J. A. F. Mallens. Wij willen gaarne een woord van hulde en dank brengen aan den edelachtb. heer Mallens voor al datgene wat deze ge daan heeft in zijn lange ambts periode in het belang der ge meente Loonopzand. Ook voor ons blad toonde bij steeds groote belangstelling. Geëvacueerden. Onze plaats zal evenals alle omliggende gemeente mee moe ten werken aan het onderdak brengen van een paar duizend evacuee's, die vanuit Nijmegen en omgeving voor korteren of langeren tijd naar Brabant zul. len worden overgebracht. Eerste hulp uit Engeland en Amerika. Naar wij met belangstellng vernemen is bij André van Hilst N.V. de eerste zending levens middelen van Engelsch-Ameri- kaansche origine gearriveerd. Zij bestaat uit vleesch in blik, melk in blik, visch in blik en chocolade. Wij mogen ons verheugen in deze eerste hulp voor dezen distributiekring. Het is natuur lijk nog niet veel, maar een mooi begin en een wekelijksch kwantum is toegezegd. De wederopbouw. Op initiatief van burgemeester van Kemenade zijn met ingang van 18 November 1.1. alle bouw materialen geblokkeerd en met ingang van 20 November de wederopbouw gecentraliseerd. In de Theresiaschool is onder leiding van den volijverigen Gem.-opzichter, den heer Hopp- man, bijgestaan door de archi tecten Prins, v. d. Heuvel en de heeren B. v. d. Hoven, A. Kleingeld en C. v. Hest een centraal bouwbureau opgericht. Van daaruit worden alle werk zaamheden geregeld. Geen werk mag zonder dat bureau worden uitgevoerd, geen materiaal bui ten dit bureau worden verwerkt. De werkzaamheden die het meest noodzakelijk zijn, worden eerst uitgevoerd. Ieder komt aan de beurt. OORLOGSBERICHTEN. Radio berichten. Dinsdag 21. De geallieerden blijven in Nederland oprukken in de richting Venlo, waarvan ze nog 5 K M. afstaan. Helena- veen is bereikt. Fransche troepen staan aan den Rijn. Metz en Belfort zijn veroverd. Zij zijn reeds 30 K,M. in ijltempo opgerukt en staan nu aan den Westelijken oever van de Rijn. Eschweiler is prac. tisch omsingeld. Het 9eAmeri- kaansche leger is door de oude Siegfriedlinie heengebroken en staat nu voor de modernever dedigingslinie. Er werden hevige aanvallen gedaan op München. Er worden 2 heftige Russische aanvallen in de richting Buda pest gedaan. Er zijn krachtige Russische troepen concentraties geconstateerd in Oost-Pruisen en Polen. In Noord-Birma hebben de Chineezen het Japan- sche steunpunt Bumein handen. Woensdag 22. Bet 2e Britsche leger is in W. Limburg de be langrijkste Maasbrug tot op 2 K.M. genaderd. Geallieerden hebben de Ruhr bereikt. Zij rukken aan de Luxemburgsche grens over een front van 18 K.M. Duitschland binnen. Door de Fransche doorbraak in Bel fort is de positie van de 10 Duit- sche divisies in de Vogeezen ernstig in gevaar. Duitschers trekken terug in de richting van de Rijn. Saarburg is ge vallen. Fradsche tro?pen zijn Mühlhausen gepasseerd. Oesel woi dt door de Russen gezuiverd In HongarijeledendeDuitschers groote verliezen aan manschap pen. Van Venlo tot de Zwit- serschegrenszijn de geallieerden in den aanval. In Limburg zijn de Britsche troepen nog 2 K M. van Maasbree. Ten Z.O. van deze plaats bereikten zij Baarlo. Bij Geilenkirchen rukten de Britten 8 K.M. op. Andere geall, troepen zijn nog maar 3 K. M. van Düren. De Duitsche tegen s'and bij die plaats en ten W. van Jülich is krachtig. De vij and doet zijn uiterste best om de Britten en Amerikanen uit Keulen en het Ruhrgebied te houden. Amerikaanscbe troepen veroverden Eschweiler Op weg naar Julich werden 5 dorpen veroverd. In Lotharingen trek ken de geall. verder naar de belangrijke kolengebieden voor bij Metz. Straatsburg werd be reikt De troepen, die de Rijn hebben bereikt, beschieten de spoorlijn tusschen Freiburg en Basel. Saarburg, Dieuse en Bel fort werden veroverd. Thans is 30 K.M. van de Westelijke Rijn oever ten N. van Zwitserland in handen der Franschen. De Fransche troepen drongen ook Mulhouse binnen.Doordesnelle opmarsch van de Franschen zijn de Duitschers in de Vo gezen in een moeilijk parket geraakt. Eisenhower verklaarde dat de 3 wegen, die naar de Rijn leiden, n.l. die bij Metz, Belfort en Aken door de geall. stormklaar zijn gemaakt. In bezet Nederland bombar deerde de R A.F. een lanceer- plaats van vliegende bommen. Andere Eng. vliegtuigen bom bardeerden benzinefabrieken te Homburg. Am.bommenwe pers vielen Harburg, Hamburg en Merseburg aan. 73 Duitsche jagers werden neergeschoten de Am. verloren 40 bommen werpers en 17 jagers. Meer dan 150 transport vaart vliegtuigen werden vernietigd. Ook Itali- aansche vliegtuigen namen hier aan deel. In Hongarije werden in de afgeloopen 14 dagen meer dan 12000 Duitschers gevangen genomen. Door de Am. werden op het Japansche vasteland Nagasaki en Nomorra gebom bardeerd. Donderdag 23, De staf van het Duitsche leger is bij Mulhause gevangen genomen. Het ziet er naar uit, dat het grootste deel der Duitsche troepen, die zich oog in den Elzas bevinden, de Rijn niet meer zal kunnen be reiken. De Russen zijn bezig op het eiland Oesel de laatste Duitsche weerstand te breken. De Japanners zijn gisteren in de bergen tusschen China en Birma meer dan 20 K.M terug gedrongen. Seyss-Inquart werd door bomaanvallen voor den derden maal uit zijn woning verdreven, Op 4 Nov. werd een aanval gedaan op zijn hotel in Apel doorn en eenige weken geleden op zijn verblijfplaats in Zwolle* CORRESPONDENTIE. Tal van berichten over Roode Kruis, Gaarkeuken e.a- moeten door gebrek aan plaats ruimte tot een volgend nummer blijven liggen Met het oog op de zeer be perkte ruimte en de groote moeilijkheid aan uitgave en bezorging van ons blad, ver zoeken wij berichten en adver tenties zoo tijdig mogelijk in te zenden en deze zoo beknopt mogelijk temaken We zouden ons anders verplicht zien een maximum regel-aantal voor advertenties te bepalen. ADMINISTRATIE. Advertentiën. Met vreugde geven wij kennis van de geboorte van ons doch tertje en zusje WILLY. J. v. d. Broek M. v. d. Broek- Vorstenbosch Wim Josje Waalwijk, 20 November 1944 Heden overleed door een noodlottig ongeval onze ge liefde Vader, Behuwd- en Grootvader JAN QUIRIJNS Weduwnaar van Hendrika Swart in den ouderdom van 62 jaar. Capelle J. P. Kommers-Quirijns C. Kommers P. J. Pruissers Quirijns P. Pruissers Breda A. van de Erve-Quirijns B. van de Erve 45 en Kleinkinderen Capelle, 30 October 1944 Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, voorzien van de H H. Sacramenten der Sterven den, onze geliefde moeder, behuwd en grootmoeder Weduwe van in den ouderdom van ruim 78 jaren. Waalwijk: L. Kooien A. Koolen-v d. Leur en kinderen J. Kooien M. Kooien.Dumoulin en kinderen Waalwijk, 22 Nov. 1944. De uitvaartdienst zal plaats hebben in de kapel van het St. Teresia-gesticht op Zater dag 25 Nov. om 9 uur, waarna de begrafenis op het R. K. Kerkhof der parochie van St. Antonius. Hartelijk danken wij de Heeren Doktoren Langemeijer, Kolster en Lenglet, de Eerw. Zusters van het R.K. Ziekenhuis en het per soneel van het Ned. Roode Kruis, voor al datgene, wat zij in hunne liefdevolle toewijding voor onze goede, beste Zuster in hare groote smarten geweest zijn. Namens de Familie, ANTOINETTE JANSEN Waalwijk, 19-11-'44 55 Voor de vele blijken van be langstelling, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden man en vader JAC. VAN DEN HOUDT, betuigen wij hiermede onzen hartelijken dank, speciaal voor de vele H.H. Missen. WED. JAG. v. d HOUDT- FRANKEN en Kinderen Waalwijk, Nov. 1944 57 Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onzen innig ge liefden zoon en broer TEUNIS VERHAGEN, betuigen wij langs dezen weg onzen hartelijken dank. M. VERHAGEN-BLOM NELLY Sprang, Nov. 1944 59 vraagt Gevraagd Dienstbode, in gezin met 2 kleine kinderen. Liefst boven 18 jaar. 58 Grootestr. 128a, Waalwijk Aanmelden Mr v. Coothstraat 6 gevraagd. Br. ond. no. der adv. Drukkerij Excelsior, Kaatsheuvel. 52 in de toekomst. t4 Voor direct gevraagd Te bevragen: 51 M. v. d. LINDEN Dreefschestraat 25, Kaatsheuvel Ondergeteekende beveelt zich bij voorkomende sterfgevallen be leefd aan als 37 Deze functie is ook vroeger reeds door hem uitgeoefend. Degene, die 42 klein zwart hondje meegenomen heeft uit schuilkel der R.K. Kerk, ongeveer 14 dagen geleden, wordt beleefd verzocht het hondje tegen belooning terug te bezorgen bij SANDBRINK, tijdelijk adres Kerkstraat 131. VERLOREN gaande St. Crispijnstr., leZeine, Baardw.str., Grootestraat, Stati onsstraat. Terug te bezorgen tegen goede belooning bij N. KLEIJSSEN, Crispijnstr. 102, Waalwijk 44 Twee rood-bonte en twee zwarte kalveren uit een weide in den Binnen- polder achter Baardwijk. Een veulen waarschijnlijk per vergissing mee genomen uit een weide in den Overlaat, en weggeleid in de rich ting Doeveren. Inlichtingen te verstrekken aan J. A. BAIJENS, Min. Loeffstraat 26, Waalwijk 60 Zoek geraakt wit-bruin, luisterend naar de naam Max. Inlichtingen te verstrekken bij M. v. DELFT, St. Antoniusstraat 76, Waalwijk 56 Ook dit jaar zullen wij voor ST. NICOLAAS nog trachten 61 te maken, alleen tegen inlevering van suiker. Levert dus spoedig in om te leurstelling te voorkomen. H. VAN EEUWIJK Voor reparatie van Uw naaimachine M. C. MANDEMAKERS Ook alle ONDERDEELEN Clerxstraat 2 E Hadden Uw medeburgers ooit Uw hulp zoo direct nodig Beschaamt hun vertrouwen dan niet. Burg. v. d. Klokkenlaan 51 50 Lucia Papenhoven Lambertus Kooien Mevr. Mr. Th. Taminiau-Tielen, Ringbaan Oost 161, Tilburg, Flink loon. 2e meisje aanwezig Aanmelden: Mevr. Tielen-van Wely, Mr. van Coothstraat 35, Waalwijk. 37 Hevr. A. Mombers-Kemperman bij J. v. d. WEIJENBERG, Vlijmen 43 L. VAN ZUTPHEN Besoijenschestraat 94, Waalwijk met inhoud, St. Antoniusstr. 54, Waalwijk SPRANGSCHEWEG 5, WAALWIJK verkrijgbaar. 23 Abonneert U op De Echo van het Zuiden.

Echo van het Zuiden | 1944 | | pagina 5