m Maandag 18 Dinsdag 19 Woensdag 20 Donderdag 21 Vrijdag 22 DISTRIBUTIEKRING 251 WAALWIJK, AANVULLENDE BONAANWIJZING. Voor het tijdvak van 4 tot en met 16 December 1944 geeft bon no. 47 van de tabakskaart Q 409 recht op het koopen van een rantsoen sigaren, cigarillos, tabak of sigaretten. Voor het tijdvak van 10 tot en met 23 December 1944 is in den Distributiekring 251 Waalwijk van de aanvullende nood- kaart alsnog geldig verklaard bon no. 13 voor een tablet chocolade van pl.m. 57 gram. Toelichting. Tabak. Ter wegneming van een mogelijk misverstand wordt hierbij medegedeeld, dat bon Ril, welke eerder als voor- inleveringsbon voor tabak werd geldig verklaard, uitsluitend bestemd was als basis voor bevoorrading van grossiers en winkeliers. Uit deze bevoorrading raag thans op bon no. 47 aan consumenten worden afgeleverd. Aflevering op bon R11 is derhalve niet toegestaan. Chocolade. Het publiek dient de bonnen 13 vóór Zondag 17 December a.s. bij den detaillist in te leveren, desgewenscht tegen een ontvangstbewijs. Detaillisten en grossiers dienen zich op deze bonnen te be voorraden volgens de regeling, zooals deze werd vastgesteld en geplubiceerd in dit blad van Vrijdag 1.1. Distributie van boter. Ingevolge beschikking van het Tijdelijk Bedrijfschap voor Zuivel is het den Zuivelfabrieken voorloopig nog slechts toe gestaan boter af te leveren ten behoeve van zieken en aan veehouders. Normaalverbruikers zullen op de aangewezen boter- bonnen diensvolgens uitsluitend margarine of vet kunnen ontvangen. In verband daarmede is voor zieken en veehouders het volgende bepaald: Zieken dienen de door hen ontvangen bonnen in te leveren bij den winkelier of slijter, die zich hierop rechtstreeks, dus zonder overlegging van machtigingen, bij de boteriabriek kan bevoorraden. Aflevering door den detaillist aan den consument kan dus eerst plaats vinden, nadat eerstgenoemde zelf de boter van de fabriek betrokken heeft. Een soortgelijke gedragslijn moet gevolgd worden met coupures van bijzondere instellingen, zooais ziekenhuizen e.d. Hierbij dient de detaillist bovendien van de instelling een verklaring te vragen, waarin tot uiting komt dat de in te wisselen coupures inderdaad van deze in stelling afkomstig zijn. Bedoelde verklaring dient de detaillist met de betreffende coupures bij de boterfabriek in te leveren. Machtigingen zijn dus ook bij deze bevoorrading overbodig. Voor veehouders gaat de boterverstrekking in per 24 December a.s. tegen overlegging van gezegelde ontvangstbewijzen, die aan deze categorie bij de in ontvangstname der bonkaarten 1ste periode 1945 (24 December tot en met 20 Januari 1945) zullen worden uitgereikt. Op alle voor dien datum geldig verklaarde bonnen voor boter ontvangen veehouders eveneens margarine of vet. Uitreiking Bonkaarten 1ste periode 1945, In de week van 18 tot en met 23 December a.s. zal in de onderscheidene gemeenten van den Distributiekring Waalwijk op de daarvoor vastgestelde plaatsen de uitreiking geschieden van de bonkaarten 1ste periode 1945 (24 December tot en met 20 Janbari 1945). De aanmelding moet geschieden op de onder volgende dagen en uren met inachtneming van de daarachter vermelde alpha- betische indeeling: December 1944 de letters A t/m D de letters E t/m H de letters I t/m M de letters N t/m R de letters S t/m V elke dag vanf 912.30 en 13.30^-4 uur. Zaterdag 23 December 1944 de letters W t/m Z van 9—12 uur. Overgelegd dient te worden de tweede Distributie-stamkaart met het bijbehoorende inlegvel. Voor bijzonderheden betreffende de uit te reiken kaarten wordt verwezen naar het aanwijsbord in het uitreikingslokaal. Alleen van zelfverzorgers voor melk (veehouders) zullen de melk- en boterbonnen worden ingehouden. Andere zelfverzorgers, dus voor brood, vleesch en aardappelen, moeten de bonkaart- deelen van het artikel, waarvoor zij zelfverzorger zijn, bewaren voor latere inlevering. Hieraan dient stipt de hand te worden gehouden. De bonkaarten zullen slechts worden uitgereikt aan hen, die een Tweede Distributiestamkaart met inlegvel hebben met het kring- nummer van dezen kring en aan evacué's, die in het bezit zijn van een nood—stamkaart met noodinlegvel met het kring nummer van hun eigen kring. Voor zoover in dezen kring evacué's verblijven, die niet over de hiervoor genoemde noodbescheiden be schikken, zullen zij dezen in het uitreikingslokaal kunnen ontvangen. Inwoners van den kring, die door bijzondere omstandigheden niet meer in het bezit van de Tweede Distributiestamkaart en/of inleg vel zijn of wier evengenoemde bescheiden in het ongereede zijn geraakt, zullen eerst in het bezit van een bonkaart worden gesteld, nadat in het uitreikingslokaal een desbetreffende verklaring is op gemaakt. Deze verklaring dient ter vervanging van het gebruik van de Tweede Distributiestamkaart en/of inlegvel. Aangeteekend hierbij zij, dat laatstgenoemde bescheiden binnen afzienbaren tijd aan deze gedupeerden zullen worden uitgereikt. Algemeen. A. Men wordt aangeraden TERSTOND bij het in ontvangst nemen van zijn bescheiden te controleeren of men de goede en het juiste aantal kaarten ontvangen heeft. Reclames na derhand worden niet in behandeling genomen. B. In verband met den zeer beperkten tijdsduur, die voor de uitreiking van de onderhavige bonkaarten ter beschikking staat, wordt eenieder dringend aangeraden, stipt den aangewezen dag in acht te nemen. Bij verzuim de kaarten op tijd af te halen, stellen de nalatigen zich aan groote onaangenaamheden bloot. G. Aan personen beneden den leeftijd van 18 jaar worden geen distributiebescheiden afgegeven. In uitzonderingsgevallen kan worden toegestaan, dat personen van 16 18 jaar bonkaarten afhalen, indien geen oudere personen in het gezin in de gelegenheid zijn hiervoor te zorgen. Schriftelijke machtiging is dan vereischt. Bevoorrading Grossiers en Winkeliers. Onder verwijzing naar onze mededeeling in dit blad van Vrijdag 1.1,. waarbij een regeling werd getroffen, die den detaillisten in staat stelt coupures van voorinleveringsbonnen in te leveren bij een der vier met name genoemde grossiers, wordt thans ter kennis van detaillisten gebracht, dat deze faciliteit zoodanig dient te worden opgevat, dat de inlevering van deze coupures dient te geschieden bij den dichtst bij den winkelier gevestigden grossier. Het is n.l. gebleken, dat sommige winkeliers misbruik maken van deze regeling en coupures inleveren bij een grossier, waarvan zij vroeger betrokken hebben of die zij thans uit zekere over- wegingen de voorkeur geven, ongeacht of dit onder de huidige omstandigheden wel de meest kortste weg is. Zulks een preferentieel optreden kan in verband met dever- voerscomplicaties die daardoor ontstaan, onder geen beding worden goedgevonden. Indien in de toekomst zou blijken, dat de winkeliers met dit eigendunkelijk inleveren blijven doorgaan en van de zijde der grossiers daartegen in niet voldoende mate wordt opgetreden, zullen dezerzijds de r.oodige maatregelen worden geti offen, die de thans gegeven vrijheid weder zullen beperken. Volledigheidshalve zij hierbij aangehaald, dat het bovenstaande eveneens van toepassing is op de distributie van Engelsche en Amerikaansche levensmiddelen. DISTRIBUTIEKRING 251 WAALWIJK. C. A. G. DE JONGH, Leider. Advertentiën. Met vreugde geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje H E N N Y. Jac. v. d. Brand M. v. d. Brand-Hens Mia Waalwijk, 14 Dec. 1944 Heden werden wij verblijd met de geboorte van een zoontje FRITS dat bij het H. Doopsel de namen ontving van L. J. A. v. d. Linden H. v. d. Linden-Sprangers Waalwijk, 6 Dec. 1944 Stationsstraat 134 129 Met dank aan God geven wij U kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje J O P I E. M A. v. Rooijen H. v. Rooijen-Knippels Drunen, 9 Dec. 1944 Grootestraat 118 130 Met groote vreugde geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje GERRIT ANDRIES. B. Mulder N. Mulder-Ie Sage Evert Capelle, 3 December 1944 G 65128 Met groote vreugde geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje PETER. P. N. Spijkers M. E. Spijker-Slaats. Nijmegen, 23 November 1944. Rembrandstraat 153. 172 ONDERTROUWD JAN VAN DELFT en DINA ELSHOUT 135 geven kennis van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de kerke lijke inzegening zal plaats vinden 27 Dec. 10 uur in de hulpkerk van St. Lambertus te Drunen. GIJSBERTUS VAN EEKELEN en ADRIANA DE ROOIJ hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking D.V., zal plaats hebben op Donderdag 28 December 1944. 145 Fijnaart, Appelaarsdijk B 58 's-Capelle, W.v. Gentsvaart D 233 f Tot onze groote droefheid overleed te Kaatsheuvel, op den feestdag van de Onbe vlekte Ontvangenis v. Maria, 8 December, tengevolge van een noodlottig ongeval, in dienst van Koningin en Va derland, onze geliefde zoon, broeder, zwager en oom de Heer Hubertus Wilhelmus Marinus W. de Graaff M. de Graaff-Zijlmans W. de Graaff A. de Graaff-v. d. Berg D Solcer-de Graaff J. Soleer Dr. Ind. en Kinderen Tr. de Kort-de Graaff C. de Kort en Kinderen Ria Leni 126 Waalwijk, 8 Dec. 1944 Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, na voorzien te zijn van de laatste H.H. Sacra menten, onze beminde broer, zwager en oom De Heer C0RNELIS JOHANNES ELBERS in den ouderdom van 62 jaar. t t Heden overleed tot onze diepe droefheid na een kort stondige ziekte in het St. Nicolaas-Ziekenhuis te Waal wijk, ons innig geliefd doch tertje en zusje NELLY in den leeftijd van 11 jaar. Waalwijk P. J. Schouten A. Schouten-Kapitein Hendrik Maria Toos Krefeld (Did.) A. Heijman-Schouten L. Heijman Piet 127 Annie Waalwijk, 10 Dec. 1944 Heden behaagde het den Heere van onze zijde weg te nemen onze innig geliefde zorgzame Vader, Behuwd- en Grootvader MAUR1TS ROS in den ouderdom van bijna 87 jaar. Fillip. 1:21. De diepbedroefden P A. Spuijbroek-Ros W. H. Spuijbroek 125 en Kind Sprang, 8 Dec. 1944, Heden overleed in het St. Nicolaas-Ziekenhuis te Waalwijk mijn geliefde echt genoote Adriana Maria de Bruijn, in den ouderdom van ruim 77 jaar. 136 J. A. de Bruijn. Capelle, 10 Dec. 1944. DANKBETUIGING. Reeds vier maanden is het geleden dat wij ons eeiste eeuw- Jeest mochten vierenTot nu toe was er geen gelegenheidin het algemeen onzen dank te betui- gen. Nu de herleving van dit blad ons daartoe de gelegenheid biedtgrijpen wij deze gaarne aan. Wij danken de ingezetenen van Waalwijk en in 't bijzonder de Parochianen van St. Jan, de Besturen der Scholenvan het St. Nicolaas-ziekenhuis en het St. Teresiagesticht, voor de spon tane en hartelijke wijzewaarop zij bij gelegenheid van dit feest met ons hebben meegeleefd en zich hebben ingespannen om hetondanks de oorlogsomstan digheden, zo luisterrijk mogelijk te maken, zodat 13 Aug. een mooie onvergetelijke dag is ge worden, die wij ook buiten oorlogstijden niet beter zouden kunnen wensen. Bijzonder zeg- gen wij nog dank voor de schillerende feestgave van de nieuwe kapel, die hopelijk na niet al te langen tijd een stra lende herinnering zal zijn aan dit mooie feesten ook voor al de andere milde gaven, die ons nog zijn geschonken. Moge God U daarvoor lonen en Waalwijk na de zware kommervolle oor logsjaren zegenen met een blij en vioom, sterk en bloeiend herleven. Daarvoor bidden wij. Overste en Zusiers St. Teresiagesticht. Hiermede zeggen wij hartelijk dank voor de verleende hulp, de betoonde belangstelling en blijken van medeleven, onder vonden bij het overlijden ten gevolge van oorlogsgeweld van onzen geliefden zoon, broer en verloofde den heer Johannes Moolenschot. Onze dank gaat in het bij zonder uit naar de E.E.H.H. Geestelijken, Eerw. Zusters, H.H. Doctoren, Boode Kruis, E.H.BO, Wit Gele Kruis en buurtbewoners. Kaatsheuvel, Dec. 1944. Kaatsheuvel Familie Moolenschot- Hollants en kinderen Waalwijk: Mien van Bladel. 177 (omvattend de gemeenten: Drunen, Heusden (met Doeveren en Heesbeen) Loonopzand, Sprang-Capelle, Vlijmen, Waalwijk en Waspik) Tijdelijk St. Nicolaas-Ziekenhuis. 185 Godefridus Antonius Petrus. Tijdelijk St. Nicolaasziekenhuis Waalwijk In plaats van kaarten. de Graaf! in den ouderdom van 19 jaar. Waalwijk Amersfoort Leiden Waalwijk Waalwijk, W. P. C. Eibers M. E. Elbers- v. Doormalen Kaatsheuvel, P. W C. Eibers Th. Eibers Burmanje Waalwijk, A. C. M, Eibers A. J Elbers-v. d. Velden en kinderen Breda, E.Th. M.v.Tilburg-Elbers A. M. J. v. Tilburg en kinderen Waalwijk, C. P. H.Eibers en Verloofde Fr.H.T. Eibers J.P.M. Eibers-Vloemans en kinderen J. Th. W. Eibers Waalwijk, 13 Dec. 1944. De Solemneele Uitvaart zal plaats hebben op Zaterdag 16 Dec. a.s. om 1 0 uur in de parochiekerk van St. Jen Baptist, waarna begrafenis op het R. K. Kerkhof aldaar. 183 I Hiermede vervullen wij den treu- rigen plicht U kennis te geven van het overlijden van onzen medeop- richte' en oud-Directeur den Heer C. J. ELBERS Zijn nagedachtenis zal bij ons in hooge eere blijven. N.V. Stoom-Lederfabriek „De Kroon", Waalwijk Waalwijk, 13 Dec. 1944. 182 Met diepe droefheid geven wij kennis van het overlijden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, van onze innig ge liefde echtgenoote, rroeder, zuster en tante GEERTRUDA VAN DER VELDEN- VAN RIEL in den leeftijd van 46 jaar. Kaatsheuvel, December 1944, Nic. v. d. Velden en kinderen. 174 Familie van Riel. Met diepe droefheid geven wij kenujs dat tengevolge van oor logsgeweld op 29 October om het leven zijn gekomen onze on vergetelijke lieve moeder, behuwd- en grootmoeder LUCIA VAN RIEL-DIDDEN in den ouderdom van 73 jaar, onze beminde Zuster en Tante ADRIANA ANTONIA VAN RIEL in den leeftijd van 39 jaar, onze dierbare oom ADRIANUS DIDDEN in den ouderdom van 69 jaar, op 8 Dec. onze innig geliefde vader, behuwd- en grootvader PIETER VAN RIEL in den ouderdom van 77 jaar. Kaatsheuvel, December 1 944. Kaatsheuvel, Nelly van Riel M. Vloemans-van Rlel J. Vloemans en kinderen C. Schoenmakers-van Riel H. Schoenmakers en kinderen Jac' van Riel A. van Riel-Driessen en kinderen A. J. van Riel A. van Riel-Koolen en kinderen A. van der Velden-van Riel P. v. d. Velden en kinde-»en Nic. v. d. Vlden-v. Riel en kinderen Kootje Didden. In aansluiting op bovenstaande betuigen wij onzen hartelijken dank voor de verleende hulp, de betoonde belangstelling en blijken van medeleven bij het overlijden van onze dierbare overledenen. Onze bijzondere dank aan de E. E. H. H. geestelijken, Eerw. Zusters, H. H. Doctoren Roode Kruis, E. H. B. O., Wit Gele Kruis, vrienden en buurtbewoners. 173 Familie vrn Riel. Waalwijk geboren van Wagenlngen

Echo van het Zuiden | 1944 | | pagina 3