NETTE DIENSTBODE GEVRAAGD Engelsche les Leesbibliotheek „DE BIEB" Leert Engelsch en de wereld ligt voor U open. Leesbibliotheek „DE BIEB" De Commissie Voorziening Waalwijk, VERLOREN: HEERENPOLSHORLOGE, Normaalverbruikers: Donderdag 11 Januari 1945 voor de letters A tot en met H; Vrijdag 12 Januari 1945 voor de letters I tot en met Q; Zaterdag 13 Januari 1945 voor de letters R tot en met Z. VLIJMEN. Zelfverzorgers: Maandag 8 Januari 1945 voor de letters A tot en met E; Dinsdag 9 Januari 1945 voor de letters F tot en met K; Woensdag 10 Januari 1945 voor de letters L tot en met R; Donderdag 11 Januari 1945 voor de letters Q tot en met U; Vrijdag 12 Januari 1945 voor de letters V tot en met Z. Normaalverbruikers: Maandag 15 Januari 1945 voor de letters A tot en met E; Dinsdag 16 Januari 1945 voor de letters F tot en met K; Woensdag 17 Januari 1945 voor de letters L tot en met R; Donderdag 18 Januari 1945 voor de letters Qtot en met U; Vrijdag 19 Januari 1945 voor de letters V tot en met Z. WASPIK. Zelfverzorgers: Maandag 15 Januari 1945 voor de letters A tot en met H; Dinsdag 16 Januari 1945 voor de letters I tot en met Q; Woensdag 17 Januari 1945 voor de letters R tot en met Z; Normaalverbruikers: Donderdag 18 Januari 1945 voor de letters A tot en met K; Vrijdag 19 Januari 1945 voor de letters L tot en met Z. De voor deze uitreiking vastgestelde plaatsen en uren, alsmede gegeven voorschriften en gedragsregelen, welke uitvoerig werden gepubliceerd in dit blad van Vrijdag 1.1blijven, behoudens de hierna te noemen verandering, in zijn geheel gehandhaafd. De aannemers hadden op verzoek direct een opgave ver strekt van hunne voorraden en deze tegen een prijs gelijk aan die van voor 1940 beschikbaar gesteld. Dit offervaardige voor beeld werd slechts door enkele particulieren gevolgd. En waar nog beduidende voorraden ma teriaal ook bij particulieren aanwezig waren voeldedeC.B.B. zich genoodzaakt op last van de Algemeen Gevolmachtigde bekend te maken, dat een op gave moest worden verstrekt van alle aanwezige voorraden materiaal. De moeilijkheden van het C.B.B. werden hierdoor niet noemenswaard verlicht, daar van een opgave van particulie ren practiscb weinig terecht kwam, zoodatjammer genoeg" tot vordering moest worden overgegaan. Over de beschikbare mate rialen een volgende maal. Voedselpositie. Onze voedselpositie vertoont momenteel een opgaande curve. In de afgeloopen week werd niet minder dan 3000 kg. visch aangevoerd, welke versch.zuur en gerookt beschikbaar werd gesteld. Een zending mosselen is in 't zicht. Hoewel niet op de bon, worden deze artikelen onder toezicht gedistribueerd tegen daarvoor vastgestelde prij zen. Alleen de erkende visch- handelaren zijn inden verkoop ingeschakeld. Gasfabriek. Tot geruststelling van onze gasafnemers kunnen we mede- deelen, dat door het actief op treden van ons gemeentebestuur en met volle medewerking van het Militair Gezag het mogelijk is geworden een voorraad Bel gische Gaskolen voor onze Gas fabriek machtig te worden, die de gasvoorziening met zuinig verbruik voor de maand Janu ari garandeert. Huisbrandvoorziening. De huisbrandvoorziening stuit nog steeds op transportmoei lijkheden. Steeds echter zijn en worden nog pogingen aange wend om met geallieerd tran sport eenige voorziening te be werkstelligen. N.S.B. goederen. Goederen van N. S B.'ers, Rijksduitschers of colaboranten, verlaten woonhuizen, moeten op last van den Mil. Commis saris in Noord-Brabant door den Burgemeester worden ge ïnventariseerd, getaxeerd en op geslagen. Zij, die deze goederen op clandestiene wijze onder zich hebben, dan wel, al- of niet op verzoek van betrokkenen bewaren, worden in hun eigen belang aangeraden, hiervan aan gifte aan den Burgemeester te doen. IJspret. Weer heeft Kaatsheuvel een paar dagen danig van de ys- pret kunnen profiteeren. De kleintjes scharrelden gezellig op de baantjes bij boer Klijn in de Verlengde Hoofdstraat, doch de grooten togen na een paar jaren van „Verbot*' van onze bezetters weer vrij naar onze schitterende ijsbaan gelegen in de bosschen naast de M.A.St. 'tWas er vooral Zondag en Maandag een drukte, die alle gedonder en gesuis van bom men en granaten en zelfs het akelig gedreun van het Duit- sche terreurwapen deed verge ten. Naar een groote Tooneel- vereeniging. Op initiatief van het Bestuur „Kunst en Vermaak", kwamen vorige week de besturen van eenige tooneelvereenigingen bij een ter bespreking van het plan om te geraken tot een groote tooneelvereeniging. De aan wezige leden van de Jonge Werkman en van de Jonge Boerenstand gingen in princiep met de voorstellen van Kunst en Vermaak accoord. Na over leg met de hoofdbesturen van de betreffende organisatie's zal de kwestie nader besproken worden. Gezien de eerste be sprekingen kan Kaatsheuvel de oprichting van een groote too neelvereeniging tegemoet zien. In aansluiting aan het voren staande en mede in afwijking en ter aanvulling van het dien overeenkomstig gepubliceerde in ditblad van Vrijdag 1.1. onder „Uitreiking Bonkaarten 2de periode 1945" wordt het vol gende ter kennis van belang hebbenden gebracht. Geëvacueerden, die in het bezit zijn van een Tweede Distributie-stamkaart metinleg. vel met een ander kringnummer als 251,zoomedegeëvacueerden, gedislocaliseerden en alle an dere personen, die niet in het bezit zijn van een TD met Iv, moeten om een bonkaart te kunnen verkrijgen, een bewijs van inschrijving in het Verblijfs. of Evacuatieregister van de ge meente, waar zij momenteel vertoeven, overleggen. Deze bewijzen zijn verkrijg baar op de afdeeling Bevolking van het gemeente-secretarie. Alleen tegen overlegging van dit inschrijvingsbewijs zal wor den overgegaan tot uitreiking van een bonkaart voor de 2de periode, zulks ter vervanging van de noodstamkaart en het noodinlegvel, welker uitreiking binnen afzienbaren tijd zal plaats vinden. Uitreiking ingenomen Tweede Distributiestamkaarten en Inlegvellen. Voor zooveel zulks na onze bekendmaking per omroeper nog noodig mocht zijn, wordt de aandacht van belanghebben den er op gevestigd, dat zij, die De Heer en Mevrouw VAN DER HEIJDEN-PERQUIN geven met vreugde kennis van de geboorte van hunne dochter ANNELIESJE, die bij het H. Doopsel de namen ontving van Anna Elisabeth Ghislaine Maria. Drunen, 3 Januari 1945. Biedt zich aan net meisje voor dag en nacht. Liefst omgeving Sprang. Brieven onder no. 265 bureau van dit blad. Gevraagd voor direct DAGMEISJE. A. G. BERGMANS, Grootestraat 153, Waalwijk NET MEISJE GEVRAAGD Mevr. D. v, d. BROEK, Burg. v. d. Klokkenlaan 17, WAALWIJK. in het bezit zijn van een ont vangstbewijs voor ingeleverde distributiebescheiden wegens opname in een ziekenhuis, in- terneering in een kamp, arbeid buitenland, e.d. na ontslaghun Tweede Distributie-stamkaart met Inlegvel bij den distributie- dienst kunnen terugbekomen. Dit geldt zoowel voor degenen, die reeds voor langeren of korteren tijd ontslagen zijn als voor degenen, die nog ontslagen zullen worden. Gelegenheid tot afhaling van de hoogergenoemde bescheiden bestaat uitsluitend ten kring- kantore te Waalwijk, op de daarvoor gebruikelijke dagen en uren. Uiteraard moet hierbij het ontvangstbewijs en zooveel doenlijk een ontslagbewijs wor den overgelegd, resp. worden ingeleverd. Bekendmaking bonaanwijzing periode 7 t/m 20 Jan. 1945. Door omstandigheden is het niet mogelijk de officieele bon aanwijzing voor de periode van 7 tot en met 20 Januari 1945 in dit blad op te nemen. In plaats daarvan zal een extra communiqué van »De Echo van het Zuiden« vei- schijnen in den vorm van raambiljetten, welke waarschijn lijk Zondag of anders Maandag op de daarvoor gebruikelijke plaatsen zullen worden ver spreid. Distributiekring 251 Waalwijk. C. A. G. de Jongh, Leider. Voor direct gevraagd EEN NET DIENSTMEISJE, liefst voor dag en nacht. P. A. v. d. Hoeven-v. Vegten, L'dijk 98 B, Vrijhoeve—Capelle. Gevraagd fornuis of haard kachel voor jonggehuwden. Brieven onder no. 267 bureau van dit blad. voor beginnelingen. Westeinde 5 d - Waalwijk. H. H. KAPPERS. Zoo spoedig mogelijk gevraagd een leerling-kapper. Liefst eenigs- zins met het vak op de hoogte. M. HEESBEEN, le Crispijnstraat 122, Waalwijk Te huur of te koop gevraagd, flinke nette werkplaats of fabrieks- ruimte, bij voorkeur waar kracht stroom, gas en water aanwezig is. Brieven onder no. 266 bureau van dit blad. TE KOOP. Een prima Ameri- kaansch huis-orgel, prachtig van toon en mooie Old-Finish kast omgebouwd. Zij is 2-spels met registers en knie-zwellers en ab soluut zonder gebreken, Bij P. VAN IERSEL, Musicus Stationsstraat 67. Waalwijk KANARIES. Te koop prima zingende mannen kanaries en poppen van mijn hoog bekroonde stam. Kleur geel. A. BROK, Putstraat 32 Waalwijk Onze zaak is vanaf Zaterdag verplaatst van Capelle naar Kaatsheuvel (bij fa. G. Jansen- Boom). W. M. DE BAS Zn. Grossierderij. Hebt U al nagekeken of U nog boeken in huis hebt? Doet het even en brengt ze bij ons. Wij missen er nog vele. Ook al zijn ze beschadigd. MARKT WAALWIJK Geopend van 10 uur vm. tot 3 uur n.m. Spoedcursus Engelsche con versatie beginners. Duur 16 weken, 32 schriftelijke lessen, vier mondelinge lessen en twee mon delinge repetities. Kosten voor den geheelen cursus f 25 of f7.per vier weken. Nauwge zette correctie van huiswerk. Speciale, vooral in België en Frankrijk met opmerkelijk succes toegepaste, moderne methode. Ons systeem werd in Nederland nog nimmer toegepast. Leest aandachtig prospectus en eerste lessen, die ter inzage lig gen op ons agentschap voor Waalwijk en omstreken, Antoniusstraat 50, Waalwijk. Voor een abonnement op het weekblad „De Nieuwe Eeuw", f4.— p. half jaar, f8.— p. jaar. Opgave De Visser-v. Everdingen MARKT WAALWIJK DISTRIBUTIEKRING 251 WAALWIJK, Uitreiking Bonkaarten 2de Periode 1945. In verband met het niet tijdig gereedkomen van de bonkaarten 2de periode 1945, is in de aanvankelijk voor de uitreiking van deze kaarten aangegeven dagen (zie afstempeling inlegvel) wij- ziging gebracht moeten worden. De uitreiking zal thans geschieden op de ondervolgende dagen met inachtneming van de daarachter vermelde alphabetische indeeling: WAALWIJK. Zelfverzorgers: Maandag 8 Januari 1945 voor de letters A tot en met E; Dinsdag 9 Januari 1945 voor de letters F tot en met K; Woensdag 10 Januari 1945 voor de letters L tot en met P; Donderdag 11 Januari 1945 voor de letters Qtot en met U; Vrijdag 12 Januari 1945 voor de letters V tot en met Z. Normaalverbruikers: Maandag 15 Januari 1945 voor de letters A tot en met E; Dinsdag 16 Januari 1945 voor de letters F tot en met K; Woensdag 17 Januari 1945 voor de letters L tot en met P; Donderdag 18 Januari 1945 voor de letters Qtot en met U; Vrijdag 19 Januari 1945 voor de letters V tot en met Z. DRUNEN. Zelfverzorgers: Maandag 8 Januari 1945 voor de letters A tot en met E; Dinsdag 9 Januari 1945 voor de letters F tot en met K; Woensdag 10 Januari 1945 voor de letters L tot en met R; Donderdag 11 Januari 1945 voor de letters S tot en met Z. Normaalverbruikers: Maandag 15 Januari 1945 voor de letters A tot en met E; Dinsdag 16 Januari 1945 voor de letters F tot en met K; Woensdag 17 Januari 1945 voor de letters L tot en met R; Donderdag 18 Januari 1945 voor de letters S tot en met Z. KAATSHEUVEL. Zelfverzorgers: Maandag 8 Januari 1945 voor de letters A tot en met E; Dinsdag 9 Januari 1945 voor de letters F tot en met K; Woensdag 10 Januari 1945 voor de letters L tot en met P; Donderdag 11 Januari 1945 voor de letters Qtot en met U; Vrijdag 12 Januari 1945 voor de letters V tot en met Z. Normaalverbruikers: Zaterdag 13 Januari 1945 voor de letrers A tot en met E; Maandag 15 Januari 1945 voor de letters F tot en met K; Dinsdag 16 Januari 1945 voor de letters L tot en met R; Woensdag 17 Januari 1945 voor de letters S tot en met Z. LOON-OP-ZAND. Zelfverzorgers en Normaalverbruikers: Donderdag 18 Januari 1945 voor de letters A tot en met G; Vrijdag 19 Januari 1945 voor de letters H tot en met N; Zaterdag 20 Januari 1945 voor de letters O tot en met Z. SPRANG-CAPELLE. Zelfverzorgers: Maandag 8 Januari 1945 voor de letters A tot en met H; Dinsdag 9 Januari 1945 voor de letters I tot en met Q; Woensdag 10 Januari 1945 voor de letters R tot en met Z, De omstandigheden brengen mede, dat vele zakenlieden bij de financiering thans voor vraagstukken komen welke niet zijn kunnen voorzien worden. Wij zullen hen gaarne met advies en daadwerkelijke hulp van dienst zijn, zoowel onze bestaande relaties als zij die niet tot onze clientèle behooren. Nederlandsche Handel-Maatschapplj, N.V. Agentschap Waalwijk, Grootestraat 180. Kantooruren momenteel 9.00—11.30 uur. Voor besprekingen ook van 14.00—16.00 uur. belast met de voorziening van oorlogsgetroffenen in de gemeente Drunen, Heusden, Loonopzand, Sprang-Capelle, Vlijmen, Waalwijk en Waspik, maakt bekend dat haar kantoor voor het publiek uitsluitend geopend is des voormiddags van 9.30 tot 12 uur. Commissie Voorziening Waalwijk, Bureau Kamer van Koophandel voor dag en nacht. Mevr. DE SWART, NOORDSTRAAT 7 b, TILBURG gaande Antoniusstraat, Stationsstraat, Grootestraat. Terug te bezorgen tegen goede belooning (sigaretten of levensmiddelen) Gasthuisstraat 68, Kaatsheuvel. Tijdelijk: Ziekenhuis Waalwijk. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven van het overlijden, op 5 October I.I., van onzen beminden Vader, Behuwd- en Grootvader, PIETER BOEZER, in den ouderdom van 64 jaar en van het overlijden, op 3 Jan. j.l. van onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Adriana Wilhelmina Boezer. geboren Rijken, in den ouderdom van ruim 64 jaar. Genderen. G. W. Lankhaar Boezer C Lankhaar en kinderen. 's-Capelle. A. C. Boezer J. Boezer—Huisman en kinderen. W. A. Boezer. 's-Capelle, Januari 1945. (omvaitend de gemeenten Drunen, Heusden (met Doeveren en Heesbe en) Loonopzand, Sprang-Capelie, Vlijmen, Waalwijk en Waspik)

Echo van het Zuiden | 1945 | | pagina 3