OPROEP No. 3 HET ADRES BEROEPSGOEDERENVERVOER LANGS DEN WEG. ZAAIGRANEN. Gemarineerde Zeebliek en Schardijn. Wagemakers-v. d. Wiel Benzine, gasolie en smeerolie ROMANS en KINDERLECTUUR Wij zijn weer boven water Bescherming Bosschen. De Militaire Commissaris heef een verordening uitgevaardigd to bescherming der bosschen, waarin om. bepaald wordt dat het verbo den is zich in aan een ander toebehoorend bosch te bevinden met bijl, zaag of ander voorwerp voor het vellen of hakken van houtook wordt onder bosch verstaan overal waar zich boomen bevinden, plantsoenen daaronder begrepen. Natuurlijk geldt dit niet bij schriftelijke vergunning of lastge ving. Voorts is het verboden brand hout te vervoeren tenzij men in het bezit is van een ver voer be- wijs, vergunning of lastgeving, met datum, hoeveelheid, aandui ding plaats van herkomst en be stemming en 't nummer. De straf op overtreding is bepaald op een hechtenis van ten hoogste een jaar of boete van f2000 met verbeurdverklaring. Moge hiermee een einde ko men aan den houtroof en de be schadiging van 't natuurschoon, maar mogen gemeentebesturen en autoriteiten met de verstrekking zoo ver gaan als maar eenigszins mogelijk is, vooral die gemeenten die zich verheugen in eigen hout- bezit 25 gevangenen uit het Huis van Bewaring aan de Wetering schans gefusilleerd. Enkele dagen tevoren was een ander meldingsgebouw,ge legen aan de Marnixstraat door leden van de verzetsbeweging vernield. Denzelfden avond werden bovendien 13 N. S. B. ambtenaren neergeschoten. (Anep-Aneta), Aanvragen voor Paardentuig. Vanaf 10 Febr. 1945 kunnen gegadigden, welke paardentuig otpaardentuigonderdeelen voor de uitoefening van hun beroep of bedrijf dringend noodig heb. ben, zich wenden tot den Plaatselijken Bureauhouder V. V. O. in het district ter verkrij ging van een aanvraagformu lier. Dit formulier dient naar waarheid ingevuld en voorzien van een verklaring van een za delmaker naar keuze, wederom bij den Plaatselijken Bureau houder te worden ingeleverd. Mulo-Examen 1945. Op initiatief van het perso neel der U.L.O.-scholen te Goes, besloten op 20 Januari 1945 de afdeelingen Zeeland van de drie Mulovereenigingen (B. Katholiek, Christelijk en Neu traal), in gemeenschappelijke vergadering bijeen, ook bijge woond door den heer C. Kui per, Inspecteur L.O. voor Zee land, in 1945, indien eenigs zins mogelijk, één Mulo-examen te houden (tot 1944 hadden de Roomsch-Katholieken een eigen examen). Unaniem werd de wensche- lijkheid uitgesproken, contact en medewerking te zoeken met alle Mulo-scholen in het geheele bevrijde gebied. Zoo spoedig mogelijk zal van den Minister van Onderwijs de officieele erkenning van het Mulo-examen 1945 gevraagd worden, opdat het volkomen gelijkwaardig zou zijn met dat der voorgaande jaren. Derhalve was reeds op de vergadering van 20 Januari j.l het examen-programma van 1944 bijna ongewijzigd overge nomen, zoodat de candidaten die zich dit jaar aan het exa men onderwerpen, zich onge veer dezelfde kennis moeten eigen maken als die van de laatste jaren. Daarom worden door deze publicatie in de pers de beslissingen tijdig bekend gemaakt, opdat alle leerlingen der hoogste Mulo.klassen in het bevrijde gebied thans hard aan het werk kunnen gaan, o.a. de schoollessen niet verzuimen Om degenen, die studeeren willen en kunnen, in de gele genheid te stellen, de verloren maanden van dit schooljaar in te halen, werd besloten het examen plusminus 6 weken la ter te houden dan vorige jaren. Nadere bij zonderheden zullen zoo spoedig mogelijk, als con tact met de autoriteiten en de Mulo-afdeelingen buiten Zee land verkregen is, en definitie ve plannen kunnen uitgewerkt worden, zoowel aan de hoof den van alle scholen recht streeks als via de pers, bekend gemaakt worden, opdat hon derden jonge menschen hun taak in de maatschappij, die om hen schreeuwt, zonder ver lies van een studiejaar, kunnen aanvangen. H. C. VAN DONK, Voorzitter der Regelingscommissie. Persbericht. Het tijdelijk Kunstmest-Distri- butiebureau maakt bekend, dat voor bijzondere gevallen door den P.V.C. zullen worden uit gereikt B.T.-Kunstmestbonnen met opdruk K.M. Deze bonnen worden met in gang van heden tot nader order geldig verklaard. De handelaren die deze B.T bonnen voor de verbruikers innemen, moeten deze bonnen op opplakvellen geplakt met aanvraagformulier voor een machtiging opzenden aan het Tijdelijk Kunstmest- Distributiebureau, Noordkade 28, Veghel. Voorloopige herziening rijkssalarissen. De Regeerings-Voorlichtings- dienst deelt mede, dat de re geering zich uitvoerig heeft laten voorlichten, over den levensstandaard in bevrijd Ne derland en een voorloopige herziening noodig acht van de salarissen van het rijksperso neel. Binnen den kortst moge lijken tijd zal de regeering in overleg treden met vertegen woordigers van verschillende dienstvakken. Deze vertegen woordigers zullen buiten de regeering om worden aange wezen. Heden overleed tot mijn groote droefheid, nog voor zien van het H. Oliesel, mijn innig geliefde Ver loofde Mejuffrouw MINI VAN MEGEN, in den ouderdom van 34 jaar. Ad. Broumels, Waalwijk, 10 Febr. 1945. Ria Bergmans Maria Cornelia Pulles Joke Bergmans Ria Bergmans Maria Cornelia Pulles Maria Anna Antonia Bergmans Johanna Baptisia Maria Bergmans Elisabeth Joha. Dekkers Johan de Groot De BURGEMEESTER der gemeente WAALWIJK, maakt bekend, dat is ingesteld een Commissie tot zuivering van het Politie personeel in dienst dier ge meente. In die commissie hebben zitting de heeren F. H. Mulders, Hoogeinde 33, A. Draaisma, Wachtm. Marech. te Sprang-Capelle. Mr. A. van Voorst tot Voorst, sub. Off. v. Just, te 's Bosch. N. J. Hoeben, Inspecteur van politie, Raadhuisplein 1 en onder- geteekende. Zij die meenen klachten te hebben over de houding als Nederlander van een der leden van het politiepersoneel tijdens de bezetting, kunnen die, zoo mogelijk onder overlegging van bewijsstukken in hehoorlijk onder teekend schrijven in gesloten omslag aan de Commissie, adres Politiebureau mededeelen. De klachten moeten zijn inge diend vóór of op 1 Maart 1945. 'De Burgemeester voornoemd, Van der Heijden wn. Openstelling Gemeente-Secretarie. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk maken bekend, dat ingaande Maandag 19 Fe bruari 1945, de gemeente secretarie voor het publiek slechts geopend zal zijn des voormiddags van 9 tot half 1 en dus niet meer in den namiddag. Waalwijk, 14 Febr. 1945. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Van der Heijden wnd. De Secretaris, J. van Mierlo. voor Pootaardappelen van de West-Brabantsche kleigrond A en B gekeurd. Tuin- en Landbouwzaden Tijdelijk adres SPRANG, A 409. CENTRALE ORGANISATIE Aan alle beroepsgoederenver- voerders (zoowel auto- als paar- dentractie) te Waalwijk en de volgende gemeentenSprang, Capelle, Waspik, 's-Gravemoer, Kaatsheuvel, Drunen,Nieuwkuijk, Elshout, Heusden en Herpt. Heeren vervoerders, welke zich nog niet gemeld hebben als lid van onze vereeniging, hebben gelegenheid op deze vergadering zich alsnog te laten inschrijven en zoodoende als expediteur er kend te worden. Hiermede verzoeken wij U aanwezig te willen zijn op de Algemeene Vergadering welke gehouden zal worden Zondag 18 Februari a.s. in hotel „De Twee Kolommen" te Waalwijk. Aanvang 2 uur. Aanwezig zullen zijn de heeren Dr. J. de Swart, algemeen secre taris der C.O.B. en Peters, dis- tricts-secr. Heb nog steeds mijn nieuw Singer Reparatie-machine, zoodat ik alle komende stikwerk kan verrichten. L. Heefifer, Gasthuisstraat 27, Kaatsheuvel. Gevraagd SMIDSKNECHT, goed bekend met Landbouw werktuigen, hoefbeslag en lasschen bij P. van Delft, Grootestr. 75, Drunen. Te ruil aangeboden twee in zeer goeden staat zijnde Auto banden 550-17 en 525-18 tegen goede Rijwielbanden. A. Brans, Heistraat 9, Drunen Te ruil aangebodeneen in goeden staat zijnde Mantel van een kind van 13 jaar tegen een grootere, genegen bij te betalen. G. v. d. Wiel, Kapelstraat 41, Elshout. Wie ruilt mij bl. w. Zomers v.o. maat 41 tegen Japon of Jasje, maat 44 moet in goeden staat zijn, tevens een paar maat 39 bl. w. tegen Japon of Jasje, maat 40 en een licht grijs jongens- costuum 14 jaar, korte broek tegen Jongens-costuum, lange broek 16 jaar, genegen bij te betalen. Brieven onder no. 343 bureau van dit blad of te bevragen bij C Brok, Badhuisstr. 27, Drunen. Bakker Verwiel komt Maandag 19 Febr. zooals altijd zijn klanten weer accuraat bedienen. Bakker Verwiel Zaterdag 24 Februari zal het 30 jaar geleden zijn dat de heer J. G. ADDINK als Directeur der Goöp. Zuivelfabriek en Melk inrichting „De Toekomst" te Vrijhoeve-Capelle in dienst trad. Het Personeel. H.H. Landbouwers JE ADRES VOOR A. M. DEKKERS, Loonschendijk 149, Kaatsheuvel. Wij hebben weer NIEUWE VOORRAAD Heerlijk en bijzonder fijn GROOTESTRAAT 7 DRUNEN elk kwantum te leveren op vergunning. Beleefd aanbevelend FRITS VAN DER LINDEN, WITTEBROOD verkrijgbaar VOOR ZIEKEN, tegen inlevering van een mach tiging. Beleefd aanbevelend, M. C. Vos-v. Schuppen, Bakkerij SPRANG Wij zijn inkoopers van alle soorten mits in goeden staat. Leesbibliotheek,,DEBOEKENVRIEND" Min. Loeffstraat 37. Te koop aangeboden Een prachtige Buffetkast, Een mooie Boekenkast, Een prima Zakhorloge, 40 Meter 4 aderige Grond- kabel met aardleiding. Tevens te ruil aangeboden een prima vooroorlogsch Rubber- bedzeil, maat 110x130 c.m. voor een paar bruine Heeren schoenen met ronde neus, maat 43. Te koop gevraagd Een Mecanodoos, liefst No. 1 of 2. Radio-studieboeken of Radio schema's. Adres A. VOS, Grootestr. 27 a Waalwijk. Vanaf heden is onze zaak weder geopend en zijn wij als altijd koopers tegen de hoogste prijzen van alle soorten Huiden en vellen, oude metalen en lederafvallen. Hopende hetzelfde vertrouwen te mogen genieten als voorheen. Gebr. de Jong, Besoêjenschestr. 46 Waalwijk bij J. VOS, CAPELLE. G 62. VOOR DE MILITAIRE HOSPITALEN DER KONINKLIJKE LANDMACHT. Bekend wordt gemaakt, dat binnenkort onderstaand personeel zal benoodigd zijn DOKTOREN w.o. Specialisten (chirurg, röntgenoloog, tandarts e.a Sergeant-Tandtechnicus en minderen. Electriciëns e.d. Personeel bekend met ziekenhuis-administratie. Verplegers (ook voor krankzinnigen verpleging). Koks (o.a. Hospitaal Koks). Laboratorium personeel. Masseurs. Apothekers-Assistenten. Operatie personeel. Röntgen personeel. Magazijn personeel e.d. Hoofdzusters en Verpleegsters. (met of zonder diploma) w.o. Röntgen-zusters, operatie-zusters e d. De inschrijving van bovenbedoeld personeel, dat op oorlogsvrijwilligersbasis zal worden aangenomen, is open gesteld tot en met 24 Febr. a.s. Het Hoofd A-B.O.V. Waalwijk. De reserve-Kap. M. J. P. VAN LOON. Met diepe droefheid geven wij kennis dat op 10 Februari j.l., voorzien van het H. Oliesel, is overleden onze innig geliefde echtgenoote, zuster, behuwdzus ter en tante Echtgenoote van Cor Verhagen in den ouderdom van 32 jaar onze dierbare moeder, behuwd- en grootmoeder Weduwe van Adrianus Bergmans in den ouderdom van 61 jaar; en onze beminde zuster, be huwdzuster en tante in den ouderdom van 24 jaar. Waalwijk Cor Verhagen Utrecht Zus van de Ven-Bergmans Sjaak van de Ven en Kinderen Waalwijk, 10 Februari 1945 Op 10 Februari j.l. overleed te Waalwijk tot ons groot leed wezen onze geliefde schoon dochter, schoonzuster en tante Echtgenoote van Cor Verhagen in den ouderdom van 32 jaar. Waalwijk M. L. Verhagen W. Verhagen-v. Eijck J Verhagen J. Verhagen-Muskens en Kinderen Liza Verhagen Tilburg P. Verhagen P. Verhagen-v. Well en Kinderen Waalwijk L. Verwiel-Verhagen Fr. Verwiel en Kind Willy Verhagen G. Verhagen F. Verhagen-Peters Den Haag A. Verhagen H. Verhagen-Sprangmeyer Waalwijk Frits Verhagen en Verloofde Den Bosch Jozef Verhagen Waalwijk, 10 Februari 1945 Hiermede vervullen wij den droeven plicht U kennis te geven van het overlijden van onze be minde zuster en tante Weduwe van Adrianus Bergmans in den ouderdom van 61 jaar en van onze geliefde nichten Echtgenoote van Cornelis Verhagen in den ouderdom van 32 jaar en in den ouderdom van 24 jaar. Anta. Pulles A. Kouwenberg-Pulles A. Kouwenberg Kinderen en Familie Waalwijk, 10 Februari 1945 I ilburg. Tot onze groote droefheid over leed, na een langdurige ziekte, toch nog vrij plotseling, onze ge liefde Echtgenoote en Moeder Echtgenoote van Cornelis Laurijsen in den leeftijd van 55 jaar. Wij bevelen hare ziel in Uwe godvruchtige gebeden aan. Kaatsheuvel C. B. Laurijsen Jo Hannover (D.) André Kaatsheuvel Marie Antoon Jana Gerard Febr. 1945 Cor Heden nam de Heere, zacht en kalm, tot Zich mijn geliefde Man en der kinderen zorgzamen Vader, Behuwd- en Grootvader in den leeftijd van 64 jaar. Capelle (N.B,) E. de Groot-Sprangars Rijswijk (N.B.) C. A. J. de Rooij-de Groot M. de Rooij Capelle (N.B.) P. A. de Groot J. de Groot-de Graaf en Kleinkinderen 's-Capelle (N B.) 12 Febr. 1945 Oudste en Vertrouwdste Adres. Thans voor iedereen verkrijgbaar. Hoofdstraat 150 Kaatsheuvel.

Echo van het Zuiden | 1945 | | pagina 3