Nieuws uit Waalwijk en Omgeving. Monument Burgemeester Moonen. e s. Raad voor Maatschappelijke Wederopbouw, Waalwijk. Zaterdag had in de vergade ring van de Raad voor Maat schappelijke Wederopbouw te Waalwijk de installatie plaats van twee nieuwe leden, de heeren H. Hoffmans Jr. en H. Meys. Deze aanvulling was noodig geworden wegens het heengaan van de heeren J. Tielen en Ghr. Klerkx Jr. Ter orienteering volgt hier nog maals alphabetisch de lijst van namen van hen, die thans lid zijn van genoemden Raad met vermelding van beroep. Nic.v. Gor^um,fabrieksarbeider H. Hoffmans Jr., industrieel Dick Horst, student Corn. v. d. Hoven, accountant KI. Klerkx, boer Dr. H. Langemeijer, medicus N. van Loon, industrieel Drs. P. van Loon, econoom H. Meys, winkelier Drs. Joep Naninck, leeraar D. v. Oss-van Buren, winkelier Jos van Seters, fabrieksarbeider C. W, Wachtels v. d. Berg, onderwijzer H. van Well, leeraar handels, en staatswetenschappen. Aan alle Waalwijksche Zangers Op een nader te bepalen Zondag na Paschen zal alhier op initiatief der R.K. Arbeiders beweging een Sociale Dag ge houden worden. Een der hoofd momenten van dezen dag zal zijn een groote vergadering in de Kerk van St. Jan, waarvoor een zeer bekend spreker is uitgenoodigd. Ter opluistering dezer bijeen komst werd het R.K. Kerkkoor van St. Jan uitgenoodigd zijn medewerking te verleenen. Dit heeft zich gaarne daartoe be reid verklaard niet alleen, maar de directeur de heer Duivelaar heeft het initiatief genomen om deze medewerking uit te breiden tot alle kerkkoren in groot- Waalwijk, die alle hun deel- name hebben toegezegd. Hij wil echter nog verder gaan en noodigt ook alle zan gers niet-koristen van Waalwijk uit om aan deze grootsche zang-manifestatie deel te nemen en tegenwoordig te zijn bij de eerste repetitie op a.s. Zondag half twaalf in de kerk van St. Jan. Wij vertrouwen dat alle zan gers van groot-Waalwijk aan dit verzoek zullen voldoen, opdat we bij gelegenheid van den Socialen Dag een prachtige zanghulde krijgen van een groot en grootsch mannenkoor. Slaagt dit naar wensch, dan houdt dit mogelijk een belofte in voor de toekomst. Oorlogsvrijwilligers. Het aanmeldingsbureau O.V. W. te Waalwijk is opgericht op 1 December 1944. Vóórdien, in de maand No vember 1944, hebben zich di verse vrijwilligers uit de Lang straat in andere plaatsen aan gemeld, waar toen reeds aan- meldingsbureaux bestonden, zooals te Eindhoven, Tilburg, Den Bosch en Breda. Deze vrijwilligers gaan, wan. neer zij worden opgeroepen, op eigen gelegenheid naar de di verse opkomstcentra, waar ter plaatse afscheidsappèls worden georganiseerd. Hetzelfde geschiedt met de vrijwilligers uit de Langstraat, die zich te Waalwijk hebben gemeld en waarvoor bij op komst te Waalwijk een afscheids- appèl wordt georganiseerd. Het appèl 1.1. Donderdag werd voor 't eerst gehouden, omdat het hier het eerste transport Langstraatsche vrijwilligers be trof, dat zich te Waalwijk heeft gemeld en dat Waalwijk als opkomstcentrum had. Vanzelfsprekend worden bij alle verdere transporten geor ganiseerd door het bureau Waalwijk, steeds afscheidsap pèls gehouden, onverschillig welke personen het betieft. Dit ter rechtzetting van on juiste meeningen, die blijkbaar bij het publiek hebben post gevat. Gemengd Koor. Zaterdagmiddag 3 Maart werd in Hotel »De Twee Kolommen«, op initiatief van Mevr. Verhoe ven te Waalwijk een oprichtings vergadering gehouden van een Waalwijks Gemengd Koor. Verschillende zangliefhebbers uit de geheele gemeente waren voor deze vergadering opgeko. men. Als bestuur werd gekozen: Mevr. Verhoeven, voorzitster; L. v. Oudheusden, secretaris; Dini Spapens, penningm.L. v. d. Leur en M. Hesselbert, bestuursleden. Het ligt in de bedoeling koor werken en oratoria in studie te nemen. Zoo spoedig mogelijk zal met de repetitie's een aan vang worden gemaakt. Voor verdere inlichtingen verwijzen wij naar achterstaan de advertentie. Kantoor P.T.T. Het P.T.T.-kantoor te Waal wijk is des Zaterdags geopend tot half één (en niet tot half twee, zooals in ons blad van 2 Maart stond vermeld). Autobusregeling 5 Maart 1945. Met ingang van 5 Maart treedt een beperkte autobus dienst in werking o.m. op de lijn Tilburg—Kaatsheuvel- Waalwijk v.v. Tilburg V. 8.15 13.00 17.20 Kaatsheuvel V. 8 50 13.35 17.55 Waalwijk A. 9.05 13.50 18.10 Waalwijk V. 9.10 14.00 18.15 Kaatsheuvel V. 9.25 14.15 18 30 Tilburg A. 10.00 14.50 19.05 Houders van reisvergunnin gen (afgegeven door het Militair Gezag) hebben op den auto- dienst voorrang. K.J.M.V. De Katholieke Jonge Midden- standsvereeniging hield een goed bezochte algemeene ver gadering in Hotel »De Twee KolommenEr had een nieuwe bestuursverkiezing plaats, waar bij de oude bestuursleden W. Hornman, H. v. Oudheusden, L. v. Loon en A. Schomaker herkozen werden. Als nieuw bestuurslid werd benoemd A. v. d. Heuvel. Er werd besloten een Passieavond te organisee- ren. Dienstjubileum. Op 13 Maart a.s. herdenkt de arbeider P. Span, werkzaam bij de firma A. J. de Kort alhier, den dag waarop hij vóór 25 jaar bij deze firma in dienst trad. Het resultaat van krachtig ingrijpen. Ten gevolge van enkele raz zia's van den C.C.D. in Sprang- Capelle en omgeving werden in één week aan de melkfa- briek te Capelle ruim 5700 liter melk meer geleverd. SPRANG. De afdeeling Sprang van den Ned. Bond van Chr Fabrieks- en Transportarbeiders kwam voor het eerst na de bevrijding in ledenvergadering bijeen. De voorzitter, dhr. C. Braspenning, wees er in zijn welkomstwoord op, dat God de afdeeling door de moeilijke jaren van de be zetting had heengeholpen en allen voor het oorlogsgeweld had gespaard en dat ook door krachtige actie tijdens de be zetting het contact met de leden was bewaard gebleven en de afd. nu weer herrezen was als onderdeel van het C.N.V. Spr. wees verder op de nood zakelijkheid van eigen princi- pieele organisatie, om als chris ten-arbeiders het recht en de gerechtigheid Gods te bevorde ren en Gods Woord te laten schijnen op het breede terrein van den arbeid. Besproken werd het tot stand komen van den Raad van Vak centrales, de plaatselijke vak- comité's, waardoor ook wij het een idiaal achten tot zoo groote mogelijke samenwerking te ko men. De contributieregeling werd hierna besproken, terwijl ook verschillende aangelegenheden betreffende het loon, de werk wijze enz. der werkverschaf fingsobjecten in uitvoering bij de Ned. Heidemaatschappij ter sprake kwamen. Deze vergadering, die in het teeken stond van een begroe tingssamenkomst, mag goed ge slaagd heeten. VLIJMEN. Te Vlijmen is opgericht een Afdeeling van de Nationale Centrale Hulpverleening Ne^ derland onder Voorzitterschap van den heer W. v. d. Ven, terwijl de heeren M. van Wa genberg, Joh. B. A. Gregoor en L. A. Meesters resp. als Vice- voorzitter, Secretaris en Con tactleider fungeeren. Zondag 4 Maart had de eerste vergadering, bedoeld als pro- paganda-bijeenkomst, plaats, waarop behalve de Geestelijke en Burgerlijke Autoriteiten en het Onderwijzend Personeel uitgenoodigd waren vertegen woordigers der diverse Veree- nigingen uit Vlijmen, Haarsteeg en Nieuwkuik. Na een opwekkend welkomst woord van den Voorzitter werd door hem en den Secretaris het werkschema, waarvan aan alle aanwezigen een exemplaar werd uitgereikt, toegelicht. De Gemeente Vlijmen vormt in deze een onderdeel van de Afeeeling Langstraat, maar, of schoon in groote lijnen het Al gemeen Program gevolgd dient te worden, is het niettemin toch de bedoeling, dat de plaatselijke organisatie zooveel mogelijk zelfstandig werkt, wat een groot voordeel genoemd mag worden. Er komen vijf commissies onder leiding van 5 comman danten, die als Voorzitters der commissies fungeeren, nl. een uitrukkende commissie (comm. H. Boom), een ontvangstcom missie (comm. te Mej. Zr. A. Paardekooper), een huisves tingscommissie (comm. Edel- achtb. Heer Burgemeester), een Voorzieningscommissie(comm. C. de Wit) en een Technische Commissie (comm. J. Luyben). Deze commissies zullen hoofd zakelijk worden samengesteld uit leden van de uitgenoodigde Vereenigingen, wier terrein ge acht kan worden min of meer op het gebied der commissies te liggen, terwijl bij meerdere commissies »Jong-Vlijmen« zal worden ingeschakeld. Nadat de Edelachtb. Heer Burgemeester en de Z.E. Heer Pastoor de aanwezigen nog opgewekt hadden om aan deze actie spontaan hunne mede werking te verleenen vooral de woorden van den Z.E. Heer Pastoor maakten een diepen indruk op de aanwezigen werden bij de Rondvraag nog enkele punten verduidelijkt, waarna de zeer geslaagde ver gadering een goed begin is het halve werk met het zingen van het Wilhelmus ge sloten werd. Het is te verwachten, dat deze organisatie, ondanks het feit, dat ook voor de getroffe nen van Vlijmen veel gedaan dient te worden, veel en nuttig en vruchtbaar werk zal kunnen verrichten voor onze nog niet bevrijde landgenooten boven de rivieren, mits de geheele bevol king van Vlijmen haar daarin daadwerkelijk op alle mogelijke manieren steunt. MEDEDEELINGEN van de Gemeente Licht- en Waterbedrijven Waalwijk. Nieuws uit Kaatsheuvel. Afscheid Oorlogsvrijwilligers. Zeer tot onzen spijt verzuim den wij vorige week in ons verslag over het „Afscheid Oor logsvrijwilligers'' te vermelden, dat de wnd. Burgemeester van Kemenade op dit reünie acte de presence gaf en een hartelijk woord tot de Kaatsheuvelsche Vrijwilligers richtte. De tegen, woordigheid van den Burge meester en in 't bijzonder zijn treffende toespraak gaven deze bijeenkomst een officieel en treffend karakter. Een en ander werd door de oorlogsvrijwilligers e. a. zeer gewaardeerd. Gaskranen sluiten. Met het oog op de veiligheid maar ook ter voorkoming vgji later ongerief bij het gasgebruik wordt er met den meesten na druk op gewezen dat buiten de uren dat er gas geleverd wordt de kranen gesloten moeten blijven. Stroom voor waschmaohines e.d. Gedurende de lk daagsche periode welke ingaat Maandag 12 Maart wordt wederom een extra rantsoen electriciteit van 7a k.w.h. per 14 dagen ter beschikking gesteld ten gebruike voor waschmachines e.d. Dit rantsoen mag alleen wor den gebruikt buiten verlichtings- tijd tusschen ca. 8.30 en 18 uur) en op de volgende dagen Waalwijk Centrum ten Zuiden v. d. Spoorlijn Maandag 12 en Dinsdag 13 Maart. Waalwijk Centrum ten Noorden v. d. Spoorlijn: Woensdag lk h en Donderdag 15 Mrt. V.m. Besoijen Maandag 19 en Dinsdag 20 Maart Vm. Baardwijk: Woensdag 21 en Donderdag 2TMrt. Reductie voor groote gezinnen, De verbruikersdie voor 19k5 in aanmerking willen komen voor de reductie op de stroom en watertarieven ten behoevevan groote gezinnendienen zich daartoe vóór 25 MaarLa.s. te vervoegen op het kantoor der Centrale Administratie van de Gemeentebedrijven. Het trouw boekje moet daarbij worden mee gebracht. Ontheffing installatiehUur voor muntgasverbruikers. De verbruikers, die voomdeze ontheffing in aanmerking willen komen, dienen zich eveneens vóór 25 Maart a.s. op genoemd kantoor daarvoor op te geven. Weest spaarzaam met leidingwater. Wij doen hiermede een drin gend beroep op de bevolking om de uiterste zuinigheid tèbèirach- ten bij het gebruik van leiding water. Door het verzanden van enkele bronnen is de capaciteit van het bedrijf tijdelijk verminderdter wijl daarentegen het waterver bruik toeneemt. Het is tengevolge daaïvan de laatste dagen voorgekomen dat de druk op de waterleiding of wel sterk terugliep of zelfs geheel wegviel. Daarom wordt de bevolking aangeraden om le. alle waterverspilling te voorkomen 2e. een kleine hoeveelheid lei dingwater voor noodge vallen in voorraad te hou den. Er is geen enkele reden tot ongerustheid. Bij getrouwe op volging van den hierboven gege ven raad zal vrijwel niemand eenig ongemak van de stagnatie op het bedrijf ondervinden: De verwachting is gegrond dat binnenkort de capaciteit weer op normaal peil zal kunnen worden gebracht. Medewerking gevraagd. Ons artikeltje „MedewéFMng gevraagd" in het nummer van vorige week stond in de alge meene belangstelling. Jammer, dat niet allen de bedoeling begrepen hebben, 't Opschrift zegt o.i. hier echter genoeg. Er wordt volle medewerking ge vraagd van hen, die uren maken, waarvoor wel gerekend, doch weinig of niets gepresteerd wordt. Over de hooge nota's, die hiervan het gevolg zijn, heeft de burgerij recht zich te beklagen en desnoods zich te wenden tot de prijsbeheersching. Waar werk verricht wordt-is medewerking, waar dit te wen- schen overlaat een „tekort koming'' en hierover gaan de klachten. av Deze vorm van heropbouw bedoelden wij aan de kaak te stellen en die heeft slechts op diegenen betrekking, die er zich aan schuldig maken. Bedrag vorig nummer f 3669.09 Personeel de GreefF-Ver wiel f 19. H. M. f 10.— Totaal f 3698.09 Commissie Levensverzekeringswezen. Bij beschikking van den Chef van den Staf Militair Gezag is een Commissie voor het Levensverzekeringswezen inge steld, welke Commissie in bevrijd Nederland belast is met het behartigen van de belangen der maatschappijen, gevestigd in bezet gebied, alsmede met het verleenen van voorlichting en steun voor het Levensverzekeringswezen in het algemeen. Deze Commissiè is samengesteld uit de volgende vooraanstaande personen van het Levensverzekeringswezen in bevrijd Nederland A. F. L. Merx te Nijmegen, voorz., J. Timmermans te Waalwijk, onder- voorz., F. A, H. Marchand te Tilburg, secretaris Ch. J. Geerts te Breda, P. L. M. Korink te Breda en J. H. M. Verspyck te Nijmegen. "I'V

Echo van het Zuiden | 1945 | | pagina 2