HOBBELS TUINZADEN Gevonden in Waalwijk: Groot aantal Dames en Heeren gevraagd BAKFIETS. Woninginrichting P. KLERKX-NILLESEN 2-pers. BEDSTELLEN BOEKEN geven, het K.J.V.-gebouw, waar aan verbonden een pension voor reizende dames. Pastoor Heezemans was verder adviseur van de diocesane Werk- liedenvereeniging en van de Looi- ersvereeniging. Zijn ijveren voor een vergroo- ten van den luister bij de dien sten en plechtigheden in de kerk, mogen genoegzaam bekend wor den geacht. De verzorging van altaar en versieringen bij kerke lijke plechtigheden, kunnen wer kelijk uniek genoemd worden. Hij bracht nieuw leven in H. Familie en Congregatie, waarvan hij zelf het directeurschap op zich nam; zijn groote belangstel ling voor het zangkoor, de uit breiding met een jongenskoor, de onvergetelijke uitvoering van de Mis van Diepenbrock, overal was Pastoor Heezemans de stuwende figuur. Groote moeite nam hij zich, om het groeiende getal kerkbezoekers toch van een plaats te kunnen voorzien; hij stelde de kindermis op Zondag in. Nog tal van plannen had hij, die helaas nog niet konden worden uitge voerd. Wanneer de oorlog niet was gekomen, was het niet on waarschijnlijk geweest, dat men had kunnen komen tot de uit breiding van het bestaande of den bouw van een nieuw zieken huis; hij hoopte nog te komen tot een verbetering van het aan zien van het kerkhof, passend tegen den achtergrond van het monumentale kerkgebouw. In de verte reikten nog plannen voor een nieuw klooster met kapel, een pension voor ouden van dagen, enz. Pastoor Heezemans was ook en zeker niet op de laatste plaats een sociaal priester. Hij schroom de er niet voor zijn uitzonderlijke redenaars-talenten in dienst te stellen voor een verbetering van sociale toestanden. Hij was met recht een predikant, zooals men er slechts weinigen vindt en steeds slaagde hij er in, zijn gehoor vast te houden en te bezielen voor zijn plannen. Waalwijk verliest veel aan hem, de parochie nog meer. Pastoor Heezemans is een priester van groot formaat en met groote gaven. Hij heeft niet ge schroomd al zijn krachten in te zetten voor het welzijn van onze parochie. Zij is hem daarvoor onuitsprekelijken dank verschul digd. Zijn opvolger Pastoor Ras zal daarom geen gemakkelijke taak hebben, doch van harte wenschen wij hem geluk met deze voor hem zeker mooie benoeming; we heeten hem hartelijk welkom in zijn nieuwe parochie en meenen dat wij, gezien zijn antecedenten in de verschillende standplaatsen, voor?] in Tilburg, ook de parochie met z'n nieuwen herder mogen feliciteeren. Pastoor Ras is adviseur van den Landelijken Politiebond en heeft zich gedurende de bezet ting langen tijd schuil moeten houden, daar hij door de duit- schers gezocht werd. Moge hem een vruchtbaar en gezegend pastoraat onder ons zijn weggelegd, tot aller heil 1 Waalwijks Gemengd Koor. In de afgeloopen week werd door het pas opgerichte Waal wijks Gemengd Koor de eerste repetitie gehouden. De opkomst voor deze repe- titie was zeer goed. Onder de kundige en energieke leiding van Mevrouw Verhoeven werd een aanvang genomen met het instudeeren van het Oratorium „Elias" van Mendelsohn. Er kan thans reeds gezegd worden dat het koor voor de toekomst zeer veel goeds belooft. Degenen die zich alsnog als lid wenschen op te geven, kun nen dit doen bij het secretariaat Grootestraat 371. Vergadering Slagers. De slagers van de afdeeling Waalwijk van de Vakgroep Slagerij hielden een vergadering in „De Twee Kolommen". Op deze vergadering werd 't woord gevoerd door dhr. J. Kuijpers leider P. T. G. te 's Bosch, die sprak over de toekomst en de toekomstplannen van de sla gerij De heer Drs. Piet van Loon sprak namens den Raad voor Maatschappelijke Wederop - bouw met het doel devernieu. wmgsgedachte ook bij de slagers ingang te doen vinden. Er werd een nieuw bestuur gekozen, ande uit de heeren J.v.d. rzifter A, v. d. Velden Kaatsheuvel en C. Kuijsten Heusden. De heer Bos, directeur van het slachthuis gaf door zijn tegenwoordigheid, blijk van be langstelling. VEERPONTJE. Thans heeft „Waalwijks Her stel" van den militairen comman dant verlof gekregen tot het in werking stellen van een veer- pontje over 't kanaal, aanvangen, de a.s. Dinsdag van 7 tot 5 uur, alleen op werkdagen en voor diegenen die in 't bezit zijn van een permissie om dit gebied te betreden. SPRANG. Uno Animo. Woensdag 21 Maart hield de R.K.V.V. Uno Animo haar eerste bestuurs vergadering na de bevrijding. Besloten werd op 2en Paasch- dag na de Hoogmis een alge meene ledenvergadering te hou den en dan tevens het bestuur met nieuwe krachten aan te vullen. Er zullen stappen ge daan worden om de mijnen nabij het voetbalterrein opge ruimd te krijgen, waarna direct met de training zal worden begonnen. Ook werd er beslo ten om in de toekomst meer aandacht te schenken aan de jeugdelftallen. GEERTRUI DEN BERG. Leden vergadering Katholieke Arbeiders Jeugd. De oud-voorzitter der J. W. opent de vergadering met den christelijken groet en heet alle aanwezigen hartelijk welkom op deze eerste bijeenkomst na de bevrijding. In het bijzonder het bestuur der R.K. Arbeidersbe weging, den Zeereerwaarden heer A. Damen, directeur, en de gewestelijke leiders de heeren van Loon en van Groezen. De oud-voorzitter richt zich vervolgens tot de aanwezige leden. JoDge vrienden, of gij behoort tot kantoor of fabriek, allen willen wij gaarne omvatten in deze jeugd organisatie, om daar door de geheele Katholieke jeugd van Geertruidenberg te vereenigen. Voorloopig hebben wij het bestuur op ons genomen, totdat uit Uw midden een be stuur zal zijn gevormd. Hierna werd een gebed gestort voor de door het oorlogsgeweld gevallen vrienden en voor hen, die nog afwezig zijn. De oud-secretaris de heer J. Reijpert brengt hierna verslag uit over de laatste jaren van de J. W. afdeelingGeertruidenberg. Dan is het woord aan den gewestelijken Leider, den heer van Loon, die verklaarde, dat het hem een groot genoegen was tot de vergadering te mogen spreken. Wij beginnen, aldus spreker, met den opbouw van een nieuwe jeugd beweging De naam J. W. (Jonge werkman) is verdwenen, om plaats te maken voor K, A. J. de afkor ting van „Katholieke Arbeiders Jeugd". Waarom heeft de naam J. W. moeten wijken voorK.A.J. Was de J. W, dan niet vroeger de Kernbeweging? Inderdaad, maar deze Kern willen wij om schakelen in een massa bewe ging. Een massa beweging op internationaal terrein. Met onze broeders uit België, Frankrijk, Engeland en Zwitserland. De K. A, J. wil alles omvatten en het hoofdbestuur hoopt dan ook door deze samenwerking, dat de St. Jozefgezellen, die voorheen niet bij onze J. W. aangesloten waren, dit thans wel zullen doen bij de K.A.J. Hierna gaat spreker over tot behandeling van het Manifest. Hiervan zult gij zeer zeker reeds kennis genomen hebben. Als eerste punt behandelde spreker het feit, dat de K.A.J. zal zijn een school voor onze jonge Roomsch Katholieke arbeiders, waarin zij gevormd en ont wikkeld worden, zoodanig, dat ook gij straks kuDt meepraten over alle onderwerpen, welke rondom U gebeuren, en waar van gij als jonge arbeiders op de hoogte moet zijn. Vervolgens besprak spreker het tweede punt, n.l. den So cialen dienst. Ieder van U is voor de K. A. J. verantwoorde lijk. Om hiertoe te komen moet de heele massa beweging zich tot devies stellenZien, Oor- deelen, Handelen,om daardoor tot het groote zelfbewustzijn te komen. Wanneer een van U lijdt, dan lijden allen. Tot slot richtte een oud-leider KatK. Actie en andere bij de p.s.ende ult Geertruidenberg, het woord •ectie wrrden ingeschakeld. (tot de vergadering. Hij weesop de ziele-nood onzer jongens. Kostbare levenszijn in dezen tijd reeds verloren gegaan, nu het bederf voor onze jeugd overal loert. Weg met't Jan Boezeroen idee, wij willen allen helpen om te komen tot volwaardig mensch zijn. Nadat de leider van de af deeling Made en de heer de Haan nog een kort woord tot de vergadering gespreken had den, werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. Na de vergadering konden degenen die zich op wenschten te geven als lid dit doen. Velen der aanwezigen maakten hier van gebruik. Burgelijken Stand. GeborenJohanna Geertruida M. d. v. Johannes S. Lievens en A. M. Snijders. Overleden Johanna P. Smits wed. van Johannes Boot 68 j. RAAMSDONKSVEER. Onze dorpsgenoot den heer M. Verschuren is met ingang van 26 Maart 1945 benoemd ter kantore der P.T.T. te Breda Mededeelingen van den Distributiekring 251 Waalwijk. voor kantoorwerkzaamheden bij Geallieerde legeronderdeelen te Tilburg, in staat de Duitsche taal (ook Gotisch schrift) te kunnen lezen en verstaan. Leeftijd vanaf 19 jaar, ook gehuwden komen voor aanstelling in aanmerking. Aanvangsalaris voor vrouwen f30.per week en voor mannen f 45per week. Bij gebleken geschiktheid hooger salaris, Gegadigden volgen gedurende één week een opleiding. Bij voldoende deelname militair vervoer van Waalwijk en omgeving naar Tilburg v.v. Alleen diegenen die momenteel geen werk hebben of die van hun werkgever tijdelijk ontslag kunnen bekomen, kunnen solliciteeren. Aanbiedingen spoedig aan het Arbeidsbureau Waalwijk, Grootestraat 339. De Directeur van het Arbeidsbureau Waalwijk, W. A. F. LEENAERTS. A ST. ANTONIUSSTRAAT 114, WAALWIJK. Door de Duitschers meegenomen en vermoedelijk in deze streek achtergebleven een zoo goed als nieuwe open Terugbezorgen of inlichtingen aanN. Pessers, leder import, Mr. van Goothstraat, Waalwijk. Flinke belooning. GROOTESTRAAT 222 - W A A L W IJ K Wij hebben ontvangen MET PELUW EN 2 KUSSENS. Prima kwaliteit. vergunning, wij leveren U direct. Aanbevelend, P. KLERKX-NILLESEN. Zorgt U voor een 1 donkerbruine zijden dameskous Tegen advertentiekosten terug te bekomen bij M. ROELOFS, Laageinde 58, Waalwijk. VERLOREN grijze stofjas (hoek Mr. v. Coothstr.—Grootestraat). Belooning bij terugbezor ging op Westeinde 17, Be- soijen. OP ELK GEBIED, elk soort elk aantal worden door ons ingekocht.) Aanbiedingen aan LEESBIBLIOTHEEK „DE BIEB" Markt - Waalwijk. Uitvoering Ziektewet en Kinderbijslagwet door de Invaliditeitscoöperaties te Den Haag en Utrecht. Het tijdelijk hoofdkantoor voor het bevrijde Nederlandsche gebied der 1) Vereeniging voor ziekte- en invaliditeitsverzekering ten behoeve van personen, in dienst van katholieke, maatschappelijke instellingen, Utrecht en 2) Vereeniging G. A. voor het coöperatief verzekeren van maatschappelijke werkers tegen ziekte en invaliditeit (Invaliditeitscoöperatie), 's-Gravenhage is vanaf heden gevestigd Heuvel 28 (achterzaal Remmers), Tilburg, Telefoon 182 (Kantoor Boeren en Tuinders Onderlinge). Medici, inspecteurs en andere personen, werkzaam voor deze coöperaties, gelieven zich zoo spoedig mogelijk met het tijdelijk hoofdkantoor in verbinding te stellen onder opgave van juisten naam en adres Alle instellingen, bij deze coöperaties aangesloten, gelieven op te geven a) hun juisten naam en hun adres b) hun lidmaatschapsnummer en hun bedrijfsnummer ingevolge de ongevallen wet, alsmede den datum van aansluiting bij de betreffende coöperatie c) den Raad van Arbeid, onder wiens rayon zij ressorteeren d) hun jaarloon 1943 en een afschrift van hun premienota's ziektewet, kinder bijslagwet en ziekenfondsenbesluit over dat jaar, dus zoowel van de voor schotnota's als van de eindafrekening 1943. Instellingen, die afspraken hadden loopen met hun coöperatie betreffende de betaling van de uitkeeringen aan hun personeel en deze afspraken willen gehand haafd zien, gelieven zulks ten spoedigste eveneens mede te deelen. Belanghebbenden, die ziekteaangiften, kinderbijslaglijstjes en aanvragen daar voor, kraamgeldformulieren (f55.en eventueele andere correspondentie, hun coöperatie betreffende, plachten te zenden aan vaste adressen, ook thans nog bereikbaar, gelieven eerst contact te zoeken met deze hun bekende adressen. Is geen contact (meer) mogelijk, dan kunnen alle ziekte-aangiften enz., bestemd voor hun coöperatie, ook gezonden worden aan onderstaande adressen, die voor doorzending naar Tilburg zorgdragen Breda Bijkantoor Fed. v. bedrijfsvereenigingen, Baronielaan 86, Eindhoven Hertogstraat 5. Goes Lange Kerkstr. 16. fs-Hertogenbosch v. Norenborgstr. 27. Maastricht Hendrik v, Veldekeplein 28. Nijmegen Nederlandsche Handelmaatschappij. Roosendaal Bijkantoor Fed. v. Bedrijfsvereenigingen, Achterstraat 35. Sittard Nederlandsche Handelmaatschappij. Tilburg Tijdelijk Hoofdkantoor: Heuvel 28 (achterzaal Remmers). Veghel Coöp. Centrale Handelsvereeniging. Vlissingen Nederl. Handelmaatschappij. Vught Jac. v. Genuchten, Dorpstraat 20. Weert Nederl. Handelmaatschappij. Het tijdelijk bestuur der Federatie van bedrijfsvereenigingen voor ziekengeld- verzekering fungeert tot nader order als bestuur der beide coöperaties. Federatie van bedrijfsvereenigingen voor ziekengeldverzekering, Secretariaat: Willem II str. 47/49, TILBURG. Telefoon 46 (toestel 27). OORLOGSNIEUWS. Het belangrijkste nieuws van 2en Paaschdag is de volledige omsingeling van 't Roergebied. De laatste ont snappingsweg, waarover de duitschers nog beschikten is thans afgesneden, doordat de troepen van gen. Hodges contact hebben gemaakt met eenheden van het 9e Amer. leger bij Lippstad, welke stad door de geallieerden werd veroverd. Ongeveer 30.000 duitschers zijn in het Roer gebied ingesloten. Colonnes van het le Amerik. leger hebben Paderborn veroverd De vorderingen van Mont gomery's troepen worden nog steeds geheim gehou den. Het 2e Britsche leger dringt dieper in Duitschland door. Correspondenten deelen mede, dat nog niet met zekerheid gezegd kan worden of geheel Nederland door de duitschers wordt ontruimd. Piloten van de tactische luchtmacht van de RAF twijfelen er echter niet aan of de groote duitsche terugtocht tusschen Arnhem en de Zuiderzee is begonnen. Verschillende aanvoerwegen van V- wapens zijn thans afgesneden, terwijl er de laatste dagen reeds minder V- projectielen uit Nederland afgevuurd zijn. Van den strijd op Nederlandsch gebied wordt nog steeds geen nieuws gemeld, alleen weten we dat in het begin Dinxperlo, Netterden en nog 6 plaatsen zijn bevrijd en dat de Duit schers langs talrijke wegen terugtrekken Volgens de laatste berichten zijn Terborg, Aalten en 'n groote industrie stad in het oosten des lands bevrijd. Aan de overige sectoren van het westelijk front werden aanzienlijke vor deringen gemaakt. Het 3e Amer. leger bevindt zich 13 km van Eisenach. De troepen van gen. Patton staan nu op minder dan 270 km van Berlijn. Het 7e Amer. leger is de voorsteden van Wurzburg binnengedrongen. De ernstige toestand van het Derde Rijk wordt onderstreept door berichten van de duitsche propaganda, dat „de laatste dagen van den oorlog zijn aan gebroken." Tot het Duitsche volk werd een oproep gericht om tot den laatsten ademtocht stand te houden en men meldde bijzonderheden over 'nonder- grondsch front, dat de geallieerden in de bezette gebieden zooveel mogelijk nadeel moet berokkenen. (Herr. Ned.) Reparatiebon voor schoeisel. VERGADERING PATRIMONIUM. Voor de eerste maal na de bevrijding kwam de Afdeeling Sprang van het Ned. Werkl. Verbond „Patrimonium" j.l. Zaterdagmiddag in de zaal van den Chr. Volksbond alhier in vergadering bijeen. De leiding berustte bij den vroegeren voorzitter, de heer W. M. Dalmeijer, die er het bevredigend aantal opgekomenen op wees dat het 't vroegere bestuur goedge- dacht had nu we als Brabanders onder het juk van den bezetter waren vrijgekomen, weer eens een samenspreking met de vroegere leden te hebben. Nu wij den oorlog van zoo nabij hebben gezien en ook door ons vele en velerlei offers gebracht zijn, zegt spr., past het ons in weerwil van dit alles den Heere ootmoedig te danken voor Zijn Vaderlijke liefde trouw aan ons bewezen. Spr. herinnert er aan hoe de afd. genoodzaakt werd zich tijdelijk te ontbinden toen door de bezettende macht een commissaris voor het Verbond werd benoemd. We hebben op de vele brieven die wij van dien commissaris ontvingen nimmer geantwoord, evenmin als op de aanmaning om afrekening der afdeelingsgelden. De gelden der afdeeling zijn door het vroegere bestuur goed besteed zegt de voorzitter. De administrateur van het Verbond is met het vermogen van het Ver bond „ondergedoken". We zijn nu aan het begin van den nieuwbouw, ook op maatschap pelijk terrein. Naast een sterke Chr. Vakbe weging kan Patrimonium haar Chr. Socialen arbeid, die hoofdzakelijk zal bestaan in het bestudeeren en propageeren der Chr. Sociale beginselen, weer beginnen. Onzen grondslag was en zal ook blijven staan op de eeuwige beginselen vervat in de H. Schrift. Met dit voor oogen zullen we onder biddend opzien tot God. die ens, naar wij hopen spoedig de algeheele bevrijding schenkt, moeten meebou wen aan de ruines van het oude Europa. De adventsweken die wij thans beleven wijden ons in het bijzonder op het volbrachte offer op het kruis van Golgotha. Dat kruis alleen kan ons de redding brengen. Moge daarom spoedig den dag aanbreken dat ons Verbond weer kan arbeiden en uitdragen die beginselen die ook voor de komst van Zijn Koninkrijk be vorderlijk zijn. Een commissie uit de vergadering controleert hierna de boeken van den penningmeester welke in orde worden bevonden, zoodat het vroegere bestuur wordt gedecharcheerd betref fende haar beleid met de gelden der afdeeling ten tijde harer ontbinding in 1942. Het bestuur stelde vervolgens in zijn geheel zijn mandaat ter beschikking der vergadering, waarna een nieuw bestuur gekozen werd, be staande uit de heeren W. M. Dalmeijer, voor zitter, J. W. Genuït, A. Hoevenaars en Jac. Ophorstbesloten werd één vacature op de eerstvolgende vergadering aan te vullen. De wekelijksche contributie werd vastgesteld op 10 cent, terwijl 50 cent per lid als bedrag voor toetreding zal worden geheven. Verder werd besloten de verplichting om lid der afdeeling te zijn om lid van de onderaf- deeling „Ziekenkas" te kunnen zijn te doen vervallen en hiervoor in de plaats slechts de verplichting op te leggen begunstiger der afd. tot een minimum-bedrag van een gulden per jaar te worden. Medegedeeld werd dat het in de toekomst in de bedoeling ligt de leden het blad van het Verbond geregeld uit te reiken en voorts om des winters enkele sprekers namens de afdeeling te laten optreden met practische onderwerpen. Aan het einde der bijeenkomst dankte de voorzitter voor de opkomst en sprak de hoop uit dat er een sterke afdeeling moge komen, niet in ledental alleen, want de Heere zegende een Gidionsbende. Wij kunnen, al is het getal klein, in geloofsvertrouwen 's Heeren zegen inwachten. LOONOPZAND. Raad van Maatschappelijke Wederopbouw. Aan de bevolking van Loonopzand, is de navolgende oproep verzonden Nieuwe tijden. Nieuwe wegen Veel is in de oorlogsjaren vernield of verslechterd op stoffelijk en geestelijk gebied nieuwe toestanden ontstaan nieuwe zienswijze in de samenleving komen op. Veel moet worden hersteld en verbeterd door aanpassing aan de nieuwe toestanden en volgens nieuwe richtlijnen. Hiervoor zal noodig zijn juiste leiding, tijdig initiatief en aller samenwerking. Daartoe werd reeds in meerdere plaatsen opgericht een Raad van Maatschappelijke Wederopbouw. Loon opzand moet hierbij niet achterblijven. Nu hebben eenige personen gemeend goed te doen met bier een dergelijke Rnad te vor men. niet alsof zij bet beter willen weten, maar om dienstig tn zijn aan de Gemeen schap. Deze Raad bepaalt zich tot onderwerpen van sociaal-economische en van cultireele aard. In de sociale-economiscbe afdeeling hebben zitting vertegenwoordigers van de verschil lende standen, ,en in de cultureele afdeeling personen van wie verwacht wordt dat zij eenige leiding zullen en kunnen geven op gebied van Opvoeding, Algemeene Ont wikkeling, Kunst en Sport. Het is geenszins de bedoeling de zelf werkzaamheid van een bepaalde vereeni- ging of standsorganisatie aan te tasten, maar wel om deze instellingen bij belangen, die haar gezamenlijk aangaan, bijeen te brengen of bij mogelijk voorkomende geschillen te bemiddelen. Met goedvinden van bet bestuur van Loonopzands Belang, zallen door de Raad ook worden behartigd de belangen, waar voor vroeger Loonopzands Belang zich heeft beijverd. Wanneer bet voor de werkzaamheden van de Raad noodig is. zullen vereenigingen De Raad werkt iji nauw contact met de Pastoor van de Parjlchie. Binnenkort zal in een algemeene ver gadering doel en wprkwijze van de Raad nader worden uiteehgezet. De Raad is als Volgt samengesteld Sociaal-Economische sectie Jan van Lier. Voorzitter Louis van Loosdrecht, Secretpris Frans van Tilborg Jam van Noye Jz, Jan de Kort Cz. Jan Hamers. Cultureele sectie Drs. M. Maas. Voorzitter Jan van Opstal. Secretaris Dr. H. Smals Frater Directeur Sjef van Hest. zooals: de Jonge Werkman, E, H. B, 0.,il i i i i 1 Belangrijk voor Detaillisten en Grossiers. Op 3. 4 en 5 April a.s. zullen aan detaillisten bij de inlevering van de artikelen, waarvoor het systeem der evenredige bevoorrading wordt toegepast, tevens voorschottoewijzingen worden uitgereikt voor de artikelen suikerwerken (toewijzingen met opdruk „versnaperingen") en lucifers. Deze toewijzingen moeten vóór 6 April a.s. bij don grossier worden ingeleverd, terwijl grossiers deze op 6 en 7 April a.s. op het kringkantoor kunnen aanbieden ter inwis seling tegen verzamelcoupures. Teneinde wederom de gewenschte eenheid te vèrkrijgen ten opzichte van de geldigheidsduur der consumentenbonnen en de data van inlevering hiervan, is door hét C. D. K. het volgende bepaald De bonaanwijzing voor de consumentenbonnen, geldig voor het koopen van kruideniers- en grutterswaren (die artikelen, waarvoor voorschottoewijzingen zijn verstrekt) geschiedt per periode van 14 dagen. De geldigheidsduur der aangewezen bonnen is dan ook beperkt tot 14 dagen. Al deze bonnen dienen zonder uitzondering in de eerste week der oovolgende periode en wel gedurende de eerste drie dagen in veelvouden van 10 rantsoenen, tenzij anders bepaald, te worden ingeleverd bij den distributiedienst. Teneinde te voorkomen dat toewijzingen, welke niet gehonoreerd zijn, in omloop blijven wordt door het C. D. K. het volgende bepaald 1de uit te geven aanvullingstoewijzingen voor bovenbedoelde artikelen hebben, ongeacht den dag van uitreiking, een geldigheidsduur, welke eindigt op den Zaterdag van de week van inlevering der consumenten bonnen 2. de aan de grossiers uit te geven verzameltoewijzingen hebben, ongeacht den dag van uitgifte, een geldigheidsduur, welke eindigt op den Zatérdag vóór de nieuwe periode van twee weken. In verband met de eerste afleveringen door de Regeeringsdepöts op de aan geboden verzameltoewijzingen van grossiers, wordt de aandacht gevestigd op het volgende: Op de van 1 Maart t/m 7 Maart 1945 bij de Regeeringsdepöts aangeboden toewijzingen werden onderstaande percentages afgeleverd Peulvruchten 50%, suiker 100%, jam 100%, tarwebloem 100%, chocolade 200%, Eng, biscuits 200en zout 200%. Tegen inneming van de verzameltoewijzingen van 8 t/m 17 Maart werd door de Regeeringsdepöts afgeleverd Suiker 100%, koffie 100%, chocolade 100%. zout 100%, tarwebloem 150%. jam 200%, vervangingsmiddelen le en 2e serie 50%, zeep le en 2e serie 100 Eng. biscuits nihil. De grossiers dienden in dezelfde percentages als zij zelf van de Regeeringsdepöts ontvingen, aan de detaillisten af te leveren. Hierbij zij opgemerkt, dat voor de Regeeringsdepöts of grossiers niet ge honoreerde gedeelten van bovenbedoelde toewijzingen een vordering van de grossiers op het Regeeringsdepöt c.q. van de detaillisten op de grossiers blijft bestaan, welke vordering t. z. t. zal worden vereffend. De detaillisten worden door het C. D. K. verantwoordelijk gesteld voor het juist beheeren van hun voorraden, waarbij wordt rekening gehouden met de op de verkregen voorschottoewijzingen afgeleverde hoeveelheden. DISTRIBUTIEKRING 251, WAALWIJK 3-4-45. A. J. KLEIJBERG, wnd. leider. Hoofdr Redact Steeds verder Duitschland binnen. - De strijd in Oost- Pruisen ten einde. - De Nederlandsche grens over schreden. Bon 107 »algemeen« is aangewezen voor reparatie van schoenen ter waarde van 25 gr. materiaal. De geldigheidsduur is onbepaald. Wil men in de maand April nog van deze bon gebruik maken, dan moet men de bon voor 7 April bij den schoenreparateur inleveren. Met groote vreugde en dank aan de H. Maagd Maria geven wij kennis van de geboortè van onzê eerste baby en zoontje S J A A K. J. B. Snels A. M. Snels-v. d. Krabben Waalwijk( Westeinde 7, 30 Maart 1945. Tijdelijk ;St. Nlcolass-Ziekenhuio Een maagd bantsc Ice stn den t struike laag g rijen, i als ee zijde oranje onbev het Voor papiei kleure doeke geplot akker \4e bc het Zi toeko: rijpe rijzeni de aa de ta: als et de bc wijl i houdt tuiger ken c idg ten o: wij d luikt eenvt Dil nu. I aanet goed\ hebbi geval bezet gevoi dagei kracl vol: dood grijpl Nt valle dwin raakl critie heel is oi hebb zien Ht begr: wistt voch was. voor O, groo inho - sage té sc R. onre V tege: heid Li niet V je v Het pelo en t E N. wap in 1 lach de belo van genj stro V stra huis scht hui2 Voc stra kist' scht zijn kna wei liev het E bon tast! sya hun lanc Wi een helt Kelt met voe ma; Kot uit, her wei baa tUSJ dar De na I: den var figi Vu str«

Echo van het Zuiden | 1945 | | pagina 2