DAGMEISJE DANSSCHOOL BROCKEN-KORTHOUT. FLINKE RUIMTE VOOR MAGAZIJN MET KANTOOR Kippenren met nachthok Konijnenhok Kinderwagen, 5 witte Keeshondjes Sticks en Ballen. een Boormachine een paar voetbalschoenen Dames-Zomermantel een Portefeuille m. inh. Heeft U leder of ander materiaal Kappersbediende, Leerling. Kinderjuffrouw. Net DAGMEISJE P.6. Kleermakers Naaisters, Broekenmaker een Rijwielbel. KORPS MARINIERS Een in Waalwijk gevestigde Schoenhandel zoekt meester, B. van Meeuwen, 2de secr., J. v. d. Linden, P. Slok kermans en M. Oosterwaal, commissarissen. Uitvoeringen. De tooneelvereeniging »St. Genesius» gaf in de zaal van den heer v.Dinteren een tweetal geslaagde uitvoeringen van het drama »Wat niet sterven kon» en de klucht »Het versche ka detje.» Beide malen gaven de spelers goed spel te zien en heeft het talrijk gubliek echt genoten. Regisseur v. d. Bosch had eer van zijn werk. Berkdijks Belang. Het bestuur van bovenge noemde vereeniging dat nu weer actief kan optreden ziet er als volgt uit: A. v. d. Ven, voorzitter, P. Robben, secr., Fr. Oosterwaal, penningm., J. Snoeren, G. Gommers, A. Snoe ren en J. v. d. Houdt, commis sarissen. UITZENDING WAALWIJKSCHE KINDEREN NAAR HET BUITENLAND. Correspondentie. Wij ontvingen van een abon- né een zeer belangstellend en waardeerend schrijven, waarin hij eenige punten opsomt, die hij terecht acht in 't belang onzer gemeente. Waar wij bin nenkort hopen te komen met een verlanglijstje of liever met een artikeltje over de meest dringende aangelegenheden, die zich voor onze plaats naar voren dringen in de eerste ja ren, hopen wij ook dan deze suggesties hierin te verwerken. Een rubriek als door hem bedoeld heeft onze volle aan dacht, maar we mogen gezien de plaatsruimte en papier- scbaarschte nog niet te veel hooi op onzen vork nemen. Te koop gevraagd voor pl.m. 6 kippen, een voor 2 konijnen en een vooroorlogsche liefst donker en laag model. Pr. Hendrikstr. F 75 a, Raamsdonksveer. Wordt voor z sp. m. gevraagd in speciaal hee- renbedrijf, een vakkennis vereischt, en een Hoog loon, veel verval. In- of extern. Brieven of aanmeldingen aan A. P. de Ruyter, Pr. Hendrikstr. E 87, Raamsdonksveer. Mevrouw STEEMERS, Grootestraat 237 a vraagt een net Meisje, voor dag of dag en nacht in gezin van 2 personen. Met dankbaarheid aan God en groote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onzen Zoon ROBERTUS DIRK MARTINUS. R. TREFFERS J. C. TREFFERS HULST. Sprang, 7 April 1945. Met groote vreugde en dankbaarheid geven wij ken nis van de voorspoedige geboorte van ons dochtertje en zusje HELENA GEERTRUIDA die wij Leni noemen. J. H. Boll T. A. Boll-v. Vugt. Pieter Truusje. Elshout, 28 Maart 1945. Evacuatie-adres Kapelstraat 6. MIEN DE GOUW en WIM VAN BOEKEL geven hierdoor kennis, dat het door omstandigheden uitgesteld huwelijk, thans zal plaats hebben op Dinsdag 24 April om 10 uur in de parochiekerk van St Jozef te Kaatsheuvel. Kaatsheuvel, April 1945. Gasthuisstr. 121. Geertruidenberg, Stationsstraat 2. Toekomstig adres Kaatsheuvel, Wilhelminapl. 10. In plaats van kaarten. Rochus Jacobus van Seters en Antonetla Theodora Broeken hebben de eer U kennis te geven van hun voorgeno men Huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats heb ben op Dinsdag 8 Mei a.s. in de parochiekerk van den H. Johannes den Dooper. Kaatsheuvel, 12 April 1945. Hoofdstraat 137. Marktstraat 47. Heden overleed tot onze diepe droefheid ons inniggeliefd zoontje en broertje REINIER in den leeftijd van 7 we ken. R. G. M. ter Berg M. L. ter Berg- van Schijndel Albert. De gezongen Engelen- mis heeft plaats gehad op Dinsdag 10 April 1945 9,15 uur v.m. in de St. Janskerk te Waalwijk. Waalwijk, 8 April 1945 JACOBA CORNELIA DE BRUIJN A. M. de Roon Voor de vele blijken van belangstelling ondervonden bij gelegenheid van ons zilveren huwelijksfeest, betuigen wij U, mede na mens onze kinderen, har telijk dank. J. J. de Ronde M. J. de Ronde- Simons. Waalwijk, April 1945. GEVRAAGD voor Mei, nette R.K. G. k. naaien en verstellen, dienstbode aanwezig. Mevr. E. v. Hoorn-Theeuwes Kerkstr. 10, Loon op Zand. GEVRAAGD G. P. v. d. Hoven, Grootestraat 53, Waalwijk. GEVRAAGD Hoog loon. Zondags vrij. J. Bakker, Floris V-laan 19, Waalwijk. N. J. MERKX, Kleermakerij, Drunen, vraagt voor direct en tevens een prima als atelier- of thuiswerker. Te koop aangeboden Zuiver ras. G. v. d. Sanden, Grootestraat 31, Drunen. Te koop gevraagd Brieven onder no, 445 bu reau van dit blad. Te koop gevraagd door Hockeyclub D.E.S. te Kaatsheuvel, Aanbiedingen Hoofdstraat 193, Kaatsheuvel. Te koop gevraagd Pfaff klasse 345 br. R 17 B of Singer 47 W. 26, en een Brieven onder no. 447 bureau van dit blad. TE KOOP maat 45. Te bevragen bureau van dit blad of bij G. Brok, Badhuisstraat 27, Drunen. TE KOOP nieuwe v.o. licht beige maat 40. Brieven onder no. 446 bureau van dit blad. VERLOREN en waardevolle papieren. Tegen belooning terug te bezorgen bij G. van Eulem, Peperstraat 9, Kaatsheuvel. Wie ruilt een in goeden staat zijnden KINDERWAGEN v.o., tegen een heeren-of damesfiets. Brieven onder no. 444 bureau van dit blad. Wij maken hiervan: Materiaal voor schoenen hier kunnen wij U mee helpen naar maat. Patronen voor schoenen of heele series. M. A. DE ROOIJ Raamsdonksveer en Omstreken te bezorgen bij OPROEP No. 10 Ook Voor W. FARO, Schoolstraat J, 16, RAAMSDONKSVEER. Na het succesvol beëindigen van onzen eersten cursus voor beginners wordt thans weer de gelegenheid open gesteld voor het inschrijven van leerlingen voor een nieuwen cursus voor beginners bestaande uit 20 lessen. Aanmelding lederen dag v.m. van 10-1 2 uur. Na 23 April is aanmelding uitgesloten. Gasthuisstr. 136 - KAATSHEUVEL LAMBERT VAN OUDHEUSDEN Kantoor voor Huizenbeheer en Assurantiën. LOON OP-ZAND. R.K. WERKLIEDENVEREENIGING. In een der bestuursvergaderingen van de R.K.W.V. was besloten om binnen korten tijd te komen tot de heroprichting van de verschillende instellingen van de R.K. Arbeidersbeweging. De daad werd bij het woord gevoegd en zoo werd ver leden week opgericht het Comité van Herwonnen Levenskracht, dat ten doel heeft gelden bijeen te zamelen om de t.b.c.-lijders uit de R.K. Arbeidersbewe ging te ondersteunen en hun uitzending naar het sanatorium te bekostigen. Deze week werd reeds de eerste bijeenkomst belegd van „Credo Pungo", de propagan- daclub van de R.K. Werkliedenvereeni- ging. Ook de R.K. Tooneelvereeniging „St. Jozef" hield reeds haar eerste bestuurs vergadering, gevolgd door een algemeene ledenvergadering. Veel en goed leven zit er in heel de groote organisatie, het houdt prachtige belofte in voor de toekomst. ONZE KERK. Naar wij vernemen, zal de restauratie van onze zwaar getroffen parochiekerk, een der zwaarst getroffen uit ons Bisdom, de kapitalen som van 60 tot 100.000 gul den bedragen. VOETBAL. Zaterdag 7 April had op het R.K.C.- terrein in Waalwijk een vriendschappe lijke voetbalwedstrijd plaats tusschen de K.A.J. uit Waalwijk en Loon op Zand. De gezellige en goed-gespeelde wedstrijd eindigde in een gelijk spel van 33. KERKDIENSTEN. Door het ingaan van den Zomertijd zijn vanaf Maandag 9 April de kerkdien sten in de noodkerk van Loon op Zand op de volgende uren: Zondags: half 7, 8 uur, 9.15 uur Kin dermis en om half 11 Hoogmis. In de week: half 7 en om half 8. K.A.J. Vrijdagavond hield de K.A.J. afd. Loon op Zand haar maandvergadering, waarop het Winter-programma werd afgesloten en een begin werd gemaakt met het Zomerprogramma. De Voorzitter heette allen welkom en sprak er zijn vreugde over uit, dat reeds zoo gauw na de heroprichting die echte goede geest van vroeger weer in de ver eeniging was. Na een prachtig uitgevoerde declama tie door C. IJpelaar volgde de notulen van de heroprichtingsvergadering en de tusschenliggende bijeenkomsten door den Secretaris. De moeilijke, doch door P. v. d. Velden Az. goed uitgevoerde declamatie van de Lijdensweek oogstte veel applaus. De Dir. Voorzitter gaf een prachtig vormingspuntje over saamhoorigheid. Hij wees erop, dat de leden van de K.A.J. in alles ,de beste" moeten zijn. Zij moeten het voorbeeld zijn voor allen. Als sluiting van het Winterprogramma werd daarna opgevoerd het mooie too- neelstukje „De daad van een J.W.-er", waarin vooral tot uiting kwam de goede geest die de K.A.J.-er mee moet dragen in zijn werkmidden. P. Ligtenberg Cz. gaf een mooie decla matie ten beste, waarna de prijsuitreiking volgde van de in het Winterprogramma gespeelde wedstrijden. Een mooi Mariabeeld voor het club lokaal, een geschenk voor de K.A.J., werd hierna door den Dir. Voorzitter inge wijd. Als opening van het Zomerprogramma werd een elftal opgesteld, dat Zaterdag 7 April een voetbalwedstrijd zal spelen tegen de Waalwijksche K.A.J. op het R.K.C.-terrein. Na het zingen van een pittig lied en een declamatie over den Arbeid door M. v. Wezenbeek volgden mededeelingen over de voetbalcompetitie en de te hou den excursies in het Zomerprogramma. Door bemoeiingen van de afdeeling Waalwijk van het Nederlandsch Roode Kruis, is thans bereikt, dat ook Waalwijksche kinderen kun nen worden opgenomen in het plan tot uit zending van Nederlandsche kinderen naar het buitenland. Er zal wel niemand zijn die niet inziet, welke groote belangen hiermede voor onze gemeente gemoeid zijn. Wij worden thans in de gelegenheid gesteld de zwakste onzer kin deren door een verblijf van drie maanden in een rustige sfeer, bij goede verzorging en goede voeding te laten bekomen van de funes te gevolgen van een uitbuitende en plunde rende bezetting, zooals wij die gedurende ruim 4% jaar hebben moeten verdragen. Dit prachtige werk wordt mogelijk gemaakt door de gastvrijheid van verschillende landen, voorloopig Engeland, Zwitserland en België. De kinderen worden daar liefdevol opgenomen en verzorgd en van al het noodige voorzien, dus niet alleen voeding, maar ook kleeding, ondergoed, schoenen en wat zij verder noodig hebben. Een woord van oprechten dank en groote waardeering onzerzijds aan de opne mende landen, mag hier zeker niet ontbreken. Tot regeling dezer uitzending is er een plaatselijk comité gevormd, dat in samenwer king met het Hoofdcomité te 's-Hertogenbosch de uitzending organiseert en administreert. Als eerste staat nu de uitzending van 25 kinderen naar Zwitserland te gebeuren. Deze uitzending zal in de eerste dagen van Mei plaats vinden. De eischen van het Zwitsersche Roode Kruis, waarvan deze opneming der kin deren uitgaat, zijn vrij streng, n.l. een uitge breide keuring der kinderen, evenals een door lichting vervolgens het aanleggen van een heele administratie op kaartsysteem met uit gebreide gegevens van het kind en de familie van het kind. Tenslote nog een pasfoto van elk uit te zenden kind. Al deze gegevens moeten uiterlijk 18 April in het bezit van het Hoofdcomité te 's-Hertogenbosch zijn. Daarom heeft het comité voor deze eerste uitzending, welke in zulk een kort tijdsbestek moet geor ganiseerd worden, een beroep gedaan op de H.H. Doktoren onzer Gemeente, daar deze toch zeker bij uitstek de aangewezen personen zijn om te weten welke kinderen vooral voor deze uitzending naar Zwitserland, het meest in aanmerking komen. Voor volgende uitzendingen is de volgende regeling getroffen: Ouders die meenen dat hun kind of kinderen in den leeftijd van 614 jaar in aan merking komen voor deze uitzending, worden verzocht zich te vervoegen ten kantore van de commissie, hetwelk gevestigd is Grootestr. 304. Het bureau is geopend eiken werkdag van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur, behalve 's-Zater- dags, op dien dag slechts van 9 tot 12 uur. Daar kan men alle gewenschte inlichtingen krijgen en tegelijkertijd de kinderen doen in schrijven. Er is reden te vertrouwen, dat wij voor Waalwijk in Juni een nieuwe uitzending van 50 kinderen (25 jongens en 25 meisjes) naar Engeland kunnen bewerkstelligen. Door U tijdig op te geven verhoogt U zelf Uw kans om Uw kind in aanmerking te laten komen, en vergemakkelijkt U ons werk en dat van de H.H. Doktoren door de kinderen geleidelijk te kunnen laten keuren en doorlichten en foto grafeeren de keuring geschiedt door Uw eigen huisarts. Er wordt dan een dossier aangelegd met alle gegevens en stukken het kind be treffend, zoodat bij de indeeling van Waal wijksche kinderen, zonder eenig tijdverlies, kan worden overgegaan tot het verstrekken van alle benoodigde gegevens. Ten slotte nog dit. Wij hopen nu toch maar, dat er geen ouders zullen worden aangetroffen, die door een verkeerd begrepen liefde voor hun kind, zich op het standpunt zouden stellen, dat zij zich geen drie maanden van hun kind zouden kunnen scheidenzulk een opvatting zou gelijk staan met het begaan van een misdaad aan het kind, door het zulk een prachtige gelegenheid te onthouden uit het oogpunt van een egoïstische liefde, want zoo iets kan geen ouderliefde, maar slechts eigen liefde genoemd worden. Nog kunnen wij mededeelen, dat in Enge land de kinderen in kampen worden onder gebracht, waar natuurlijk ook alle zorg besteed wordt aan de geestelijke leiding der kinderen, terwijl Zwitserland de kinderen in particuliere huizen onderbrengt, welke regeling zoodanig is, dat katholieke kinderen bij katholieke fami lies worden opgenomen, protestantsche kinde ren bij protestantsche families, etc. en zoo veel mogelijk van dezelfde sociale omgeving als waaruit het kind afkomstig is. Als bagage voor het vertrekkende kind is slechts noodig een klein koffertje of pakje, •inhoudende, zoo mogelijk, een verschooning en een klein beetje toiletartikelen. Het moet in elk geval zoo zijn, dat het kind het steeds makkelijk zelf kan dragen. Financiëele lasten voor de ouders der uit te zenden kinderen zijn er niet. Lezer-Capelle. Zooals U weet, wor den geen Ingezonden Stukken opge nomen. Terecht klaagt U over de vele „afbrekers" inplaats van .opbouwers", over de vele profiteurs van toen en nu, die thans nog een hooge borst opzetten als d® beste Nederlanders, over de vele zwarthandelaren, over de onbillijkheden in vervoers-middelen en nog zooveel meer. 't Is niet mogelijk alles aan de kaak te stellen. Laat ons vertrouwen hebben, dat het toch wel eens beter zal worden en daaraan zooveel doenlijk maewerken. Dank voor uw schrijven. Wij wijzen er nogmaals op dat wij plaatsing van artikelen, berichten en advertenties moeten regelen naar technische mogelijkheid. RED. Tot onze diepe droefheid overleed heden zeer zacht en kalm, na een langdurig en ge duldig gedragen lijden, onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder Weduwe van in den ouderdom van ruim 73 jaar. M. A. DEKKERS- DE ROON H. P. DEKKERS COBI. De teraardebestelling zal plaats hebben op* Vrijdag 13 April om 3 uur, vertrek vanaf de Ned. Herv. Kerk te Sprang. Familieleden, vrienden en kennissen die de laatste eer willen bewijzen, worden be leefd verzocht vanaf de Ned. Herv. Kerk aan te sluitén, daar wegens tijdsomstandigheden aan het sterfhuis geen begra fenis zal kunnén plaats vinden. Geen bezoek. Geen bloemen. Heusden, Wilhelminaplein N 73. Geëvacueerd adres Sprang, A 199a, Sprang, 10 April 1945. Luxe-, Motor-, Wanten-, Werk- en Bokshandschoenen, Beenkappen, Portemonnaies, Portefeuilles, Handbescher mers, Fiets-, Acte- en luxe damestasscken en verder alle lederwaren. Kerkeinde A 166. SPRANG. Het korps Mariniers zal gedurende de periode 15 April 31 Mei de volgende categorièen personeel aanwerven voor onmiddellijke dienstneming als O.V.W. 1. Oorlogsvrijwilligers met keuze 1 Mariniers, die zich voor 1 Februari als zodanig gemeld habben. 2. Een groot aantal jongeren met een behoorlijke schoolopleiding, physiek in zeer goede conditie, sportief, Engels sprekend, leeftijd 20-28 jaar, 3. Een groot aantal militaire instructeurs, waarvoor speciaal in aanmerking komt het Dienstplichtig personeel der Kon. Land macht en de Marine Troepen leeftijd 20 45 jaar. 4. Een groot aantal automonteurs, dieselmonteurs, machinisten, VRACHTWAGEN-CHAUFFEURS, waarvan velen bestemd zijn voor gemechaniseerde onderdelen van het Korps Mariniers. Leeftijd 1840 jaar. 5. Een vijftigtal gediplomeerde ziekenverplegers. Leeftijd 18—50 jaar. Een vijftigtal leerling-ziekenverplegers met enige ervaring, of bijv. diploma-krankzinnlgenverpleging. Leeftijd 18 40 Jaar. 6. Een groot aantal jonge krachten met zo mogelijke ervaring van personeel-, loon- of magazijnadministratie. 7. Marconisten, b Telegrafisten, c Radiomonteurs of jongere technici, d Electromonteurs, e Zwakstroommonteurs, f Land- meters-veldassistenten, g Landmeetkundige teekenaars. h Koks. Leeftijd 18 36 jaar. 8. Personeel der Bewakingstroepen - Binnenlandsche Strijdkrachten, dat over wenscht te gaan naar het Korps Mariniers. (Toestem ming commandant overleggen). 9. Een aantal personen, ervaren met het werken met springmid delen, momenteel niet werkzaam in de Steenkolenmijnen in Limburg, leeftijd 18 36 jaar. 10. Een drietal Relief-kartografen, leeftijd 18 36 jaar. Gegadigden moeten zich vóór 20 April a.s. melden als O.V.W. dan wel hun vroeger aanmelding herhalen, bij het dichtstbijzijnde Aanmeldingsbureau voor Oorlogsvrijwilligers. (Voor het district Langstraat het Aanmeldingsbureau O.V.W. Waalwijk. Zo mogelijk diploma's en getuigschriften overleggen bij melding en oproeping. Voorwaarden van aanneming worden mondeling door de Recrute- ringsofficieren besproken. Personeel, dat zich op de vorige advertentie meldde en dat wegens tijdsgebrek niet kon worden aangenomen, dient zich nogmaals te laten, registreren en zal waar enigszins mogelijk het eerst afgehandeld worden. Uitzending naar Engeland en Amerika geschiedt tussen 1 Mei en 1 5 Juni. Het Hoofd van het Aanmeldingsbureau O.V.W. Waalwijk. De Reserve-Kapitein, M. J. P. VAN LOON. Waalwijk, 7 April 1945.

Echo van het Zuiden | 1945 | | pagina 3