VREDE. 7 Mei 1945 De Echo van hei Zuiden 68e Jaargang No. 24 Veldmaarschalk Montgommery heeft Vrijdagavond aan Generaal Eisenhouwer medegedeelddat alle Duitsche strijdkrachten in NEDERLAND, Noord-West-Duitschland en Denemarken met inbegrip van Helgoland en de Frie- sche eilanden hebben gecapituleerd. Zaterdagmorgen om 8 uur zou de capitulatie ingaan voor alle strijdkrachten, die tegenover de 21ste legergroep staan. Het verlossende woord heeft geklonken Vrede Vreugde en blijheid en diepe ontroering bij alle Nederlanders. Het oorlogsjuk is afgeschud en in alle vrijheid kunnen wij weer leven. Wij danken God voor deze goede gave. Onze gevoelens gaan uit naar ons geliefd Vorstenhuisnaar onze geëerbiedigde Koningin, die thans met Prinses Juliana de volledige bevrij ding in het eigen vaderland mag vieren. Ons land is verlost van den zwaren druk, waar onder wij gebukt gingen als wij aan onze lijdende broeders en zusters in het bezette gebied dachten. Daar is de vreugde volkomen, daar zal de vrede begroet worden als het sein voor de wederop standing van een volk, dat aan den rand van den ondergang gestaan heeft. Wij leven weer in hoopvolle en blijde dagen. De vijand is verslagen, nadat hij ons bijkans vijf lange jaren geknecht en verdrukt heeft op een wijze, die men niet voor mogelijk had gehouden Onze vreugde behoeft nu niet meer getemperd te worden. Dank en hulde brengen wij aan onze bondgenooten, die deze overwinning bewerkstel ligd hebben Een eere-saluut ook aan ons Neder- landsche volk, dat nooit verslagen werd en zich niet gebukt heeft voor den overheerscherMet ontroering gedenken wij de duizenden die voor de goede zaak gevallen zijn en wien wij 't danken dat wij overwinnaars gebleven zijn. Wij hebben de goede houding standvastig en eensgezind be waard. Mogen wij in dezelfde eensgezindheid met Gods zegen samen in vrede leven en werken voor het welzijn van ons dierbare Nederland,

Echo van het Zuiden | 1945 | | pagina 5