Prima Administratieve kracht. avul- r zal 'g 10 des even [erk- jeile, reref. ait 3eds. ,deu. •id. Veeken 27 jaar en Maria Johanna van Gils 24 jaar. Overleden: Pieter van Beek 59 jaren echtg. van Johanna Bekkers. Geboren Jacobus H. M. z.v. Hendrikus L. Goos- sens en E. J. Biezen. Nieuws uit Kaatsheuvel. Onderwijs. Met ingang van 19 April j.l. is benoemd tot tijde lijk ouderwijzer aan de Openbare Lagere School alhier den heer H. J. Klein uitRaamsdonkdorp. Electriciieits-stor ingen Op verzoek van de di rectie van de P.N.E.M. doen B. en W. een klem mend beroep op de inge zetenen, om storingen van het electriciteitsnet, te on derkennen door het af springen van vonken, draadbreuk enz., direct te rapporteeren ten gemeen tehuize of bij de politie. De P.N.E.M. overweegt be looningen hiervoor toe te kennen. Overigens is het een daad van algemeen belang. Bovenstaande oproep is tevens gedaan door den Burgemeester van Waal wijk en andere gemeenten Gevallenen Herdenking- Te aanvulling van het bericht in ons vorig num mer, deelen wij nog mede, dat bij de avond-betooging van a s. Donderdag 10 Mei als spreker zal optreden Drs. Joep Naninck, Waal wijk. LOON-OP-2AND. St. Jozefvêering. Op Zondag 29 April hield de R.K. Arbeidersorganisatie haar St. jozefviering. De voorzitter memo reerde de fiere houding van onze katholieke arbei ders tijdens de bezetting. Na vijf jaren zijn we nu dan weer bij elkaar om het St. Jozeffeest te vieren zooals dat een katholieke organi satie betaamt. Men is den dag begonnen met een alge meene H. Communie terwijl de Hoogmis werd opgedra gen voor de levende en overleden leden. Hierna werd een kort woord gesproken door den ZeerEerw. Heer Pastoor. Spreker toont bijzondere belangstelling voor de feest vergadering en spreekt zijn waardeering uit voor de houding van de katholieke arbeiders tijdens de oorlogs jaren. Het is gebleken, aldus spreker, dat gij getrouw zijt gebleven en U hebt gehou den aan de richtlijnen van de bisschoppen, ook na de bevrijding. Wij zijn er echter nog niet, zegt spreker. De verhouding cusschen werk gever en werknemer is nog niet in orde. Dit moeten wij echter zien te krijgen in het goed beleven van onze or ganisatie-plichten. Spreker waarschuwde om niet te kankeren langs de straat, maar men probeere de mis toestanden, die er zeker nog heerschen, op te lossen in de organisacie, waarvan wij een volgend maal meerdere details geven. Met grooce vreugde en dankbaarheid aan God geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje ANDRE, die bij het H. Doopsel de namen ontving P. Roovers A. Roovers-Montens Luce Christiaan Waspik, 29 April 1945. Inplaats van kaartjes God schonk ons tot onze groote vreugde ons 9 de kindje, een flinke zoon en broertje, hetwelk bij het H. Doopsel de namen ontving Tine, Willy Jan, Nico en Anne Marieke, Maria, Yvonne. Waspik, 1 Mei 1945. C, VAN GELDER D. VAN GELDER VAN HILST André en Dini geven kennis van den plech - tigen Doop van hun lief Zoontje en Broertje HENNI. Waalwijk, Mei 1945. BEKENDMAKING. De Burgemeester der gemeente LOONOPZAND brengt ter openbare kennis, dat de tijd binnen welke men zich in deze gemeente niet op straat mag begeven met ingang van 1 Mei 1946 is ge steld van 23.30 (half twaalf n.m.) tot 4 uur 's morgens. Het sluitingsuur voor café's is per 1 Mei 1945 gesteld op 22.30 uur. (half elf n.m.) De Burgemeester van Loonopzand. j. A. FRANS MALLENS. Kaatsheuvel, 1 Mei 1945 Oorlogsnieuws. Capituleeren de duit- schers in bezet Nederland De speciale correspondent van de Daily Telegraph seint dat de duitsche bevel hebber zou besloten hebben tot capitulatie, waarvoor hij van een aangelegde telefoon leiding naar den Comman dant van de eerste Can. legergroep gebruik zou moe ten maken De nieuwe duitsche führer Doenitz is met geheel zijn regeering naar Kopenhagen vertrokken. De vijand tracht in allerijl Denemarken en noord- duitschland te ont ruimen om zich over zee naar Noorwegen te begeven. „1 0 Mei herdenking". Om onze dierbare geval lenen van de voorbije 5 jaren te eeren, roept de Kath. Jonge Mannen Organisatie alle inwoners van Waalwijk op, a.s. Donderdag 10 Mei alle oorlogsslachtoffers in hun gebeden te willen ge denken. Des avonds om 7 30 uur zal er een algemeene bijeen komst zijn op 't Raadhuis plein. De Edelachtb. Heer Burgemeester v d. Keyden zal dan de bevolking toe spreken. terwijl o.a. 't Groot Mannenkoor o.l v. den Heer Duijvelaar enkele toepasse lijke liederen zal zingen. GêVn®§|d Voor directe indiensttreding een Flink loon NV. HANDELMAATSCHAPPIJ „GEEBEE" te Vlijmen, Groothandel in Koloniale Waren. 139 nen vangt auP °p den dag waeirgp ze gorden gepubli ceerd en eindigt óp 12 Mei 1945, vèrtzij hierboven anders is bepaald. De thans dZrtgeiUezen voorinleveringsbonnen dienen door het publiek bij den winkelier te worden ingeleverd in de week van 6 t.rri 12 Mei 1945, met dien verstande, dat bon 139 algemeen voor 2 rantsoen eierpoeder uit sluitend kan worden ingeleverd bij die detaillisten, welke kruideniers- en grutterswaren voeren, alsmede bij zuivel handelaren deze bon kan derhalve niet worden aange nomen door bakkers, banketbakkers, slagers, drogisten en chocolateriebedrijven. Uitreiking ziekenbonnen te Kaatsheuvel. Aangezien in de toekomst geen uitreiking van zieken bonnen te Kaatsheuvel zal worden gehouden op Woens dag, moeten zij, op wier oproepkaart staat vermeld om deze bonnen af te halen op Woensdag, nu komen op den daar opvolg enden Maandag DISTRIBUTIEKRING 251 WAALWIJK. 7-5-1945. A. J. KLEYBERG, wnd. leider. u- Raad voor Maatschappelijke Wederopbouw. De R. v. M.W. te Kaatsheuvel schrijft ons Wij behooren gelukkig tot het bevrijde gebied, Op ons ailen rust nu de plicht het Vaderland weer op te bou wen uit den chaos, zooals die de laatste jaren is ontstaan, 'n Chaos niet zoozeer op het gebied van woningtekort, gebrek aan grond stoffen e.d., maar vooral op maat schappelijk gebiedvelen zijn ondergedoken geweest en ver leerden hun vakanderen werd zelfs geen gelegenheid gegeven een vak te leerenweer anderen ■werden op plaatsen te werk ge steld, waar men hun eigenlijk niet ^gebruiken kon, maar ze woren er tenminste safe. Zoo kan men ■doorgaan. De ordelijke maatschappij, waar in ieder zijn taak heeft, moet her steld worden. Ieders medewerking is daarvoor noodig. Iedereen moet beseffen, dat het ook van hem afhangt of en wanneer dat her stel zal intreden. Natuurlijk, er zijn tal van moei lijkheden. Dc jongeren, beneden de 18 jaar, staan er wel heel moeilijk voor. Velen van hen wa- Tren nog niet in de gelegenheid Eich ergens in te bekwamen zij moeten nog wannen aan den tréd van het leven; ook hen moet het besef worden bijgebracht, dat datgene wat zij de laatste jaren' ;agen gebeuren, abnormaal was, n waarom. De wetten, die een rdelijke samenleving beoogen, oeten weer worden nageleefd, iedereen moet er van doordron- ;en zijn, dat hij een steen is voor en wederopbouw. Lanterfanten, 'klungelen en handelen" moeten •onherroepelijk verdwijnen Hike .«teen is noodig. De jeugd die de lagere school jen daarmede heel het schoolwe zen verlaat, komt reeds direct voor de moeilijkheden te staan. Vooral nu. Wat kan zij gaan doen? Wat zal zij gaan doen? Heeft zij idealen Weet iedereen waar die jongeren en hun ouders voorlichting kunnen krijgen? De R.v.M.W. ziet deze moei lijkheden in. Hij wil en zal hel pen tot een oplossing te komen. Als het maar eenigszins kan moet die oplossing er ook komen. Hier voor hebben wij een vragenlijst samengesteld, die U dezer dagen zal worden thuisbezorgd. Zij is gericht tot de ouders van kinde ren van 15 tot 18 jaar. Deze enquete is noodig om een over zicht te krijgen van den omvang van het verschijnsel in alle gele dingen. In iedere plaats zullen de toestanden immers anders liggen. Om een juiste beantwoording te krijgen zijn de vragen zoo gesteld, dat ze eenvoudig zijn te beantvvoor- den roet een ja. neen, een getal of iets dergelijks. Door de binnenko mende antwoorden te ordenen in groepen, die bij elkaar te voegen zijn. bijv. indeeling per parochie, en stand, wordt een antwoord ver kregen op de vraag op hoeveel per sonen tusscben de 15 en 8 jaar bij eventueele oplossingen gerekend moet worden. Alleen dan is te zeg gen. in welke richting de meest juiste oplossingen gezocht moeten worden. Immers, er zouden mogelijk cursussen in te richten zijn. werk plaatsen voor herscholing, opleiding enz. Dat iets dergelijks echter nog jgeen sluitstuk hoeft te zijn dezer -enquête, blijkt wel uit bet feit. dat er nu reeds vele vakluj zonder werk zijn. Misschien zijn er toch nog men- achen huiverig om die papiertjes in te vullèn Je kunt immers nooit weten, hè Men kan volkomen ge- rast zijn. De R.v.M.W. gebruikt de ,200 verkregen inlichtingen alleen om 2e zelf te verwerken in rapporten •d. Deze zullen de betreffende .autoriteten worden voorgelegd, voor zien van adviezen. De op de enquête- kaarten vermelde namen geven den .Raad alleen een garantie dat er van bet invullen geen spelletje wordt gemaakt. Verzinsels kan zij zelf wel opdis sen. Om de feiten gaat bet. De Raad staat wederopbouw voor. De medewerking van eenieder is daarvoor noodig. Wij rekenen daar dan ook op Door samenwerking zijn alle moeilijkheden op te lossen. Dat hebben we nu toch wel onder hand geleerd. Gouden BruiSoft. Op ouderwetsche wijze vierde het echtpaar L. v. d. Linden-van Wanrooij zijn gouden bruiloft. Met rijtuigen, waarvan dat van bet gouden paar geëscorteerd door bruidjes ging men ter kerke. Ruiters te paard begeleiden de stoet die ondanks bet slechte weer veel be langstelling trok. Bert met zijn vrouw, I beiden nog kranig, genoten er met de grootc groep familieleden danig van. In gezellige feeststemming werd den dag doorgebracht. Het ontbrak de jubilarissen niet aan belangstel ling getuige de vele bloemen en de drukke rqceptie. s Avonds bracht de harmonie St. Jan een serenade. De-buurtbewoners hadden n reünie in ca'è Netten, dat zijn hoogtepunt vond ir» het verschijnen van het gouden paar cn de hftrpiot)ie St. Jan, Adrianus Theodorus Johannes. Ernest Benedictus Wénsten. Wij noemen hem ERNST. W. A. de Glas M. de Glas-Akkermans Elsje, Tijdelijk adresSt. Theresia- Ziekenhuis, kamer 14, R'veer. Tot Onze diepe droefheid overleed, na een geduldig ge dragen lijden, voorzien van da H. H, Sacramenten der stervenden, onze innig geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader De WelEd'. Heer Johannes Adrianus Schalken Echtgenoot van Mevr. Josephina Cornelia Toorlans, in den leeftijd van 59 jaren. Kaatsheuvel. Mevr. Wed. J.'C. Schalken- Toorians. Eindhoven. D. A. M. Schalken-Haen W. Haen en kinderen. Kaatsheuvel. A. F. Schalken De solemneele uitvaart en begrafenis heeft plaats gahad op Zaterdag 5 Mei in de parochiekerk van de H. Joannes Onthoofding te Kaatsheuvel. Kaatsheuvel, 3 Mei 1945. Hoofdstraat 1 64. DISTRiBUTtEKRING 251 WAALWIJK OFFiCIEELE BONAANWiJZING Voor hot bevrijde Nederlondsche gebied zijn in het tijdvak van 29 April tot en met 12 Mei '45 do navolgende bonnen dor bonkaarton 5e periode geldig verklaard. Artikel Bon. Nr. Gemerkt Hoeveelh. per bon Opmerkingen, Aardappelen A20-820 C20-D20 E20-M20 Aardappelen Aardappelen Aardappelen 1'/2 kg. 1 V2 kg. 1 V2 kg. Vleesch A20A-B20A C20A - D20A E20A - M20A A20B - 820B C208 - D20B E 20 B Vleesch Vleesch 100 gr. 25 gr. Margarine A20A-B20A C2DA-D20A E 20 A Boter Boter Boter 125 gr. 125 gram margarine is IOO gram vet Gort, havermout enz. 138 Algem. 125 gr. gort of haver mout of ge mengd meel of roggevlok- ken of 100 gr. vermi celli of pudding Alleen verkrijgbaar in dien voorradig, detail listen die geen van deze artikelen in voor raad hebben, mogen deze bon niet in ont vangst nemen. Geldig t.m. 26 Mei '45 Kindermeel D 43 - E 43 Reserve 250 gr. Voorin leverings bon Gortgries B 43 - C 43 Reserve 250 gr. Voorin leveringsbon Kinderdrank D 37 - E 37 Reserve 300 gr. Voorlnleverlngsbon Vermicelli of puddingpoeder 135 Algenie§n 50 gr. Voorinleveringsbon C.erno «ftdöf Algemeen 'ƒ2 rontj, Voorlnlevaringsbop va.il UUrl- Nieuwe rantsoonbonnen Brandstoffen. Wegens het niet tijdig gereedkomen van dc nieuwe rantsoenbonnen brandstoffen kan de uitreiking hiervan (a.s. moeders) vooralsnog niet piaats vinden. Nadere mededeelingen hieromtrent zullen zoo spoedig mogelijk volgen. Sluiting Distributiekantoor. Aangezien alle kantoren van den distrlbutiedienst op Donderdag 10 Mei a.s. (Hemelvaartsdag) gesloten zijn, moeten zieken en a.s. moeders te Loonopzand, dia zijn opgeroepen om hun bonnen op dien dag af te halen, komen op Zaterdag 12 Mei tusschen 911 uur. ii~ |t> 1S

Echo van het Zuiden | 1945 | | pagina 3