MENEER KLAPROOS SCHRIJFBUREAU. i i, m een CASSIERE 2-wielig Rijtuig. een prima RADIO een Kinderwagen BENZiNE en SMEEROLIE A. A. FARO, Bevrijdingsfeest. De bevrijding is in Berkdijk met groote vreugde gevierd. Overal wapperden de vlag gen van de huizen en waren versieringen aangebracht. Harmonie St. Jan was steeds present en zorgde voor de feeststemming. De gehouden kinderspelen wa ren voor de kinderen 'n groote attractie. De voetbalwedstrijd tus- schen Dreefstraat en Dong weg trok veel belangstelling die door eerstgenoemde werd gewonnen, 's Avonds werd er gedanst op de lustige tonen van een prach tig orgel. Alles bijeen 'n goed ge slaagd feest, maar jammer genoeg was er te weinig „nat". Heldengedenkdag. Op 10 Mei had een plech tige herdenking plaats te Berkdijk op de begraafplaats van onze gesneuvelde be vrijders. De Eerw. Heer Pastoor der parochie her dacht allen die voor de goede zaak hun leven gaven en vooral hen die voor de bevrijding van ons land gevallen waren. Harmonie St. Jan luisterde deze in drukwekkende plechtigheid op door het spelen van toepasselijke muziek. Nul In verband met de fees telijkheden is de aangekon digde enquête nog niet door kunnen gaan. Nu zal zij echter in zee gaan. De for mulieren worden U bezorgd en weer opgehaald Slaagt het geheel dan zal er veel kunnen gebeuren. Het hangt echter van U af of er van slagen sprake kan zijn, R. vM. W. LOONOPZAND. R.K. V.V. Uno Animo. Donderdag 10 Mei hield bovengenoemde vereeniging haar ledenvergadering. Twee leden uit de ver gadering gaven zich op om het bestuur bij de verschil lende werkzaamheden bij te staan. Frans v. d. Velden be dankte als lid omdat hij als oorlogsvrijwilliger het vader land gaat dienen. De voorzitter wenschte hem geluk met zijn nieuwe taak en hoopt hem straks weer als „Uno-man" te kunnen begroeten. 14 nieuwe leden gaven zich op en werden met algemeene stemmen aan genomen. De heer H. Mols stelde zich beschikbaar als trainer. De door slagers en zuivelbedrijven ingenomen bonnen nos. A 22B—B 22B—C 22B - D 22B en E 22B „vleesch" moeten op Dinsdag 22 Mei a.s. bij den distributiedienst worden aangeboden ter inwisseling tegen coupures. Zuivelbedrijven dienen hierbij het in hun bezit zijnde bewijs van erkenning van het A.G.V, over te leggen. De inlevering moet geschieden in veelvouden van 10rantsoenen (8 bonnen); eventueele restantbonnen kunnen bij een volgende inlevering van dit artikel worden aangeboden. Bevoorrading zal rechtstreeks geschieden door de P. T. C. In het tijdvak van 21 Mei t/m 9 Juni a.s. zal in de tot den distributiekring Waalwijk behoorende ge meenten op de daarvoor vastgestelde plaatsen, dagen en tijden (zie afstempeling inlegvel) de uitreiking plaats vinden van de bonkaarten voedingsmiddelen KA*-7 t/m KE_7 voor de 7de periode 1945 (lOJuni- 7 Juli) alsmede van de brandstoffenkaart T 505, Overgelegd dient te worden de Tweede Distributie- stamkaart benevens een reservebon van de thans loopende bonkaart en wel door houders van een bonkaart KA—6 bon A. 45 Reserve KB—6 B. 45 KC-6 C. 45 KD-6 D 45 KE-6 E 45 Van zelfverzorgers zullen de bonkaartdeelen op de normale wijze worden ingehouden, echter met dien verstande, dat van de zelfverzorgers voor het artikel brood tevens zullen woiden iugehouden de bonnen nos, 165—169 -173—177—181 en 185 algemeen" en de bon A t/m E 65 „Reserve". Zelfverzorgers voor het artikel brood zullen wederom rantsoenbonnen zout en gist ontvangeD. Het publiek wordt er met nadruk opgewezen, dat de bonnen A 45, B 45, G 45, D 45 en E45 „Reserve" van de bonkaarten 6e periode zorgvuldig moeten worden bewaard, aangezien bij verlies geen bonkaart voor de 7e periode zal worden verstrekt. Ter verkrijging van een brandstoffenkaart T 505 moet, naast de Tweede Distributiestamkaart van alle gezinsleden, tevens worden overgelegd de Eerste Distributiestamkaart van het hoofd van bet gezin, alsmede het volledig ingevulde en onderteekende formulier MD. 323—08 (aanvraag voor een brand stoffenkaart T. 505.) Indien een gezinshoofd niet meer in het bezit is van zijn Eerste Distributiestamkaart dient hij zich, alvorens hem een brandstoffenkaart T 505 wordt verstrekt, te wenden tot den brandstoffenhandelaar, van wien hij verplicht was zijn brandstoffen te betrekken. Deze zal hem een geteekende en gedateerde verklaring af geven, waaruit blijkt, dat betrokkene tot zijn cliëntèle behoort en dat hij bedoelden afnemer, overeenkomstig de voorschriften van het Rijkskolenbureau, heeft in geschreven in het klantenbonnenregister. In geval van verhuizing naar een andere gemeente dient bet gezinshoofd in de nieuwe woongemeente van den nieuwen kolenhandelaar een verklaring te vragen, waarin deze bevestigt, dat hij betrokkene als klant accepteert. Met deze verklaring wendt hij zich tot de Brandstoffencommissie, Hoogesteenweg 14 den Bosch, die bij accoordbevinding hiervan op de ver klaring een aanteekening zal stellen. Met de terug ontvangen verklaring en de Tweede Distributiestam kaart van alle gezinsleden wendt betrokkene zich vervolgens tot den distributiedienst. Met ingang van Dinsdag 22 Mei a.s. is te Heusden het distributiekantoor gevestigd in de Bewaarschool aan de Roomsche Kerkstraat. Dit kantoor omvat de plaatsen Heusden, Herpt, Hedikhuizen, Doeveren en Heesbeen en is geopend alle werkdagen van 9 12,30 en van 2-3 uur. Op Zaterdag is genoemd kantoor voor het publiek gesloten. De inleveringsdag voor detaillisten is vastgesteld op Donderdag, terwijl slagers moeten inleveren op Maan dag op het distributiekantoor te Drunen. In de week van 2126 Mei kunnen de gezins hoofden uit genoemde plaatsen op vertoon van hun Tweede Distributiestamkaart op het distributiekantoor formulieren MD 32308 afhalen ter verkrijging van vaste brandstoffen voor het seizoen 1945-1946 (Brand stoffenkaart T. 505. Indiening van deze formulieren moet geschieden in de week van 4—9 Juni a.s. in welke week te Heusden tevens de uitreiking zal plaats vinden van de bonkaarten der 7e periode. In de week van 21—26 Mei kunnen eveneens for mulieren worden afgehaald voor het aanvragen van brandstoffen of petroleum voor kookdoeleinden, doch alleen door die gezinnen, welke voor de bereiding van hun warme maaltijden uitsluitend zijn aangewezen op vaste brandstoffen of petroleum (in het algemeen dus zij, die niet zijn aangesloten op het gasnet en niet over een rantsoen voor electrisch koken beschikken.) Laatstgenoemde formulieren moeten in dezelfde week wederom op het distributiekantoor worden ingeleverd. De aandacht van belanghebbenden wordt er op ge vestigd, dat met de uitreiking van de nieuwe rantsoen bonnen brandstoffen inmiddels 'n aanvang is gemaakt. DISTRIBUTIEKRING 251 WAALWIJK 18-5-1945. A. J. KLIJBERG, wnd. Leider. Met groote vreugde en dankbaarheid aan God, ge ven wij kennis van de ge boorte van ons dochtertje en zusje JOSEPHA, die bij het H. Doopsel de namen ontving van Josepha Cornelia Maria. A. Bool-Timmermans. Kaatsheuvel, 8 Mei 1945. In plaats van kaarten. Met dank aan God en groote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van ons eerste kindje JANNIE HENDRIKA. G. Vos D. Vos-de Rooij, Sprang, 10 Mei 1945. Met dankbaarheid en vreugde geven wij U ken nis van de geboorte van onzen Zoon CORNELIS JOHANNES. U. P. van Beek P. J. van Beek van Daalen. Heusden, 15 Mei 1945. TijdelijkSt. Nicolaas- Ziekenhuis, Waalwijk. Met groote vreugde en dankbaarheid geven wij ken nis van de geboorte van ons eerste kind, een zoon, HARRY, die bij het H. Doopsel de namen Henricus Christiaan Johannes ontving. Verhoeven M. Verhoeven- Wiggerman. Waalwijk, 14 Mei 1945. St. Antoniusstraat 58. Hierdoor betuigen wij onzen hartelijken dank aan allen en speciaal de Jeugd-standsorganisatiesvan Kaatsheuvel, voor de groote hulde op 10 Mei J.l. ge bracht aan hen die vielen voor het vaderland, en voor de eer bewezen aan de na gedachtenis van onzen lieven zoon en broer Gerrit Jansen. Kaatsheuvel, Mei 1945. Familie Jansen- Akkermans en Kinderen Langs dezen weg betui gen wij onzen oprechten dank aan de Jeugd-stands- organisaties te Kaatsheuvel en verder aan allen die heb ben medegewerkt aan de indrukwekkende huldebe- tooging op 10 Mei 1.1.ge bracht aan hen, die hun leven gaven voor de be vrijding van Nederland en voor de eer bewezen aan de nagedachtenis van onzen lieven jongsten zoon en broer Pierre van Boxtel. Kaatsheuvel, Mei 1945. Familie A. van Boxtel- Wagemakers Kinderen en Klein kinderen. Alle soorten brillantine- fleschjes en -potjes te koop gevraagd, alsook alle soorten Eau de Co- logne-f leschjes en scheer- zeeppottenieder kwan tum. Aanbiedingen: J. P. van Dam, Kapper, Vrijh.-Capelle, B 82 OPROEP. Ondergeteekenden, door den Militairen Commissaris te 's-Hertogenbosch aangesteld als Beheerders van de ver mogens van 1. den Heer H. F. Otte, handelende onder de firma H. F. Otte, voorheen Achter het Stadhuis 12—14 te 's-Hertogenbosch, 2. de Zuid-Nederlandsche Afvalproducten Maatschappij N.V., voorheen kantoorhoudende Achter het Stadhuis 16 te 's-Hertogenbosch (fabriek te Drunen), 3. de N.V. Vervoer Maatschappij „Dorab", voorheen Zuid-Willemsvaart 41 te 's-Hertogenbosch, verzoeken allen, die iets te vorderen hebben van of ver schuldigd zijn aan, of goederen, gelden, bescheiden of andere waarden in bruikleen, in bewaring of om andere reden in hun bezit hebben van genoemden persoon en/ of vennootschappen hiervan uiterlijk 4 Juni 1945 betaling of schriftelijk mededeeling te doen aan laatstgenoemde ondergeteekende, Brugstraat 16 te 's-Hertogenbosch. Het niet voldoen aan dezen oproep is strafbaar krachtens de Besluiten Vijandelijk Vermogen en Herstel Rechts verkeer. De Beheerders: B KLIJBERG. L. VAN DER GEER. OPROEP. Ondergeteekende, door den Militairen Commissaris te 's-Hertogenbosch, aangesteld als Beheerder van het ver mogen van den Heer J. Oterman, handelende onder de firma J. Otterman-Rozen, voorheen wonende en kantoorhoudende Bethaniestraat 33 te 's-Hertogen bosch, verzoekt allen, die iets te Jvorderen hebben van- of verschuldigd zijn aan, of goederen, gelden, be scheiden of andere waarden in bruikleen' in bewaring of om andere reden in hun bezit hebben van genoemden persoon, hiervan uiterlijk 4 Juni 1945 betaling of schrif telijke mededeeling te doen aan ondergeteekende. Het niet voldoen aan dezen oproep is strafbaar krach, tens de Besluiten Vijandelijk Vermogen en Herstel Rechts verkeer. De Beheerder B. KLIJBERG, Stationsstraat C. 257, UDENHOUT. Door do TOONEELVEREENIGING „KUNST EN VERMAAK" wordt 2den Pinksterdag opgevoerd 3'/« uur brullen van het lachen. AANVANG 7 UUR. ZAAL J. VAN DUN. Prijzen dor plaatsen 1ste rang 11.50, 2de rang ff 1.-, bel. inbegr. Plaatsbespreken Zondag van 1—2 uur aan de zaal. Hartelijk dank aan de H. Maagd Maria, den H. Jozef en den H Antonius, voor verkregen gunst door het bidden van een noveen. KLIISEN. Hierdoor brengen wij hartelijk dank aan alle bewoners van de Hilsche- straat, Hil en speciaal aan de Fa. Kemmeren, voor hunne spontane medewer king om de vredesfeesten voor onze buurt tot iets onvergetelijks te maken. HET FEESTCOMITÉS Langs dezen weg roepfl al mijn. vrienden en beke den een hartelijk vaarw| en een tot wederziens to GEVRAAGD voor de bioscoop. Uitvoerige schriftelijke sol licitaties te richten aan: Theater Musis Sacrum", Grootestraat 279, Waalwijk. VERLOREN een blauwe lederen, rood gebiesde Portemonnaie, inhoud: JAN MES, 's-Capelle, Mei '45. Stationsstraat C 153. TE KOOP wegen overcompleet Te bevragen A. van Beek, Loonschendijk 84, Kaatsheuvel. Te Koop aangeboden Adres te bevragen Buteau van dit blad. TE KOOP aangeboden zoo goed als nieuw. J. L. Treffers, Grootestr. no. 165 A, Waalwijk. Te Koop aangeboden een xoo goed als nieuw groot eikenhouten Adres te bevragen Bureau van dit blad. J. Laros, Leostraat 154, Kaatsheuvel. WIJ LEVEREN WEER op vergunning in elke hoeveelheid, uit voorraad. Aanbevelend, Rijwielhandel, WAALWIJK. De 70 jarige P. IJpelaar en zijn 1 l jarige knecht J. van Heesbeen zijn Donder dagmorgen in den polder nabij het Stoomgemaal op 'n landmijn geloopen. waar bij IJ. op slag gedood werd en v. H vrij ernstige ver wondingen opliep. Vragen en meeningen van onze lezers. De heer S. de Cock van de Gemeenschap Oud lllegele wer kers te Kaatsheuvel protesteert ertegen dat bij de op Donderdag 10 Mei in die gemeente gehou den plechtige herdenking van de gevallenen en slachtoffers in dën oorlog, de G.O.I.W. niet is uit- genoodigd. Het was blijkbaar van geen belang voordeJeugd-organisatios dat er in het district Langstraat alleen, 10 tallen jongens in hun ondergrondsch verzet tegen den vijand zijn gevallen. De vereeniging Oud-Strijders stond er ongeveer hetzelfde mee. Het féit, dat er, nauwalijks enkele uren vóór de plechtigheid nog gauw een invitatie werd rondge zonden door de radio-distributie, doet hier niets aan af. Die kwam nu eenmaal als mosterd na den maaltijd, aldus de heer de C. gen onze moeders voor 5 jaar stillen strijd en De Onzen naar Indië. Onder de lustige tonen van de muziek trokken Zondag twee strijd- vaardiqe ploegen naar het sportpark om elkaar te betwisten op het groene veld. De combinatie Leostraat, Wilhelminaplein klopte volgens de regels der kunst de zich tot het uiterste verdedigende Mgr. Völker- straat met 3 0. Daarna werden de kinderspelen gehouden, die voor jong en oud 'n groote attractie waren en waarbij de tractatie aan de kinderen zeer op prijx werd gesteld. Alles bijeen waren het genoege- lijke dagen waarbij het comité vsn Wilhelminaplein-Leostraat bestaan de uit de heeren H, Pooters, W. dén Teuling, J. Mosseveld, C Dingemans, P. van Wanrooy en Jac. Lammers zich van hun besle zijde hebben laten zien en alles keurig geregeld hadden. In het comité van de Mgr. Völkerstraat hadden de heeren A. van Kuik en A. van Dijk het leeuwenaandeel in de werkzaam heden, die geholpen door de buurtbewoners uitsrekend werk hebben verricht. DiSTRIBUTIEKRING 251 WAALWIJK OFFICIEELE BONAANWIJZING Voor het bevrijde Nederlandsehe gebied zijn In het tijdvak van 13 Mel tot en met 26 Mei '45 de navolgende bonnen der bonkaarten 6e periode geldig verklaard. Artikel Bon. Nr. Gemerkt Hoeveelh. per bon Opmerkingen. Brood A22A -B22A C22A D22A E22A-M22A A22B B22B C22B - D22B E 22 B D 22-E 22 Brood Brood Brood Brood Brood Brood Beschuit 400 gr. 400 gr. 400 gr. 400 gr. 400 gr. 400 gr. 1 00 gr. De bonnen gemerkt „Beschuit" D 22 en E 22 zijn uitsluitend aangewezen voor het artikel brood, zoodat daarop geen aflevering van beschuit mag plaats vinden. Melk (gestan daardiseerd) C22 D 22 E22 Melk Melk Melk 13/4 L. 13/4 L. 13/4 L. 1 liter gestandaardi seerde melk is 1 blikje gecondenseerde volle melk. Taptemelk A 22-B 22 Taptemelk 13/4 L. iv_/CLi\^niii-<v*. geiuigneiasauur van aoze bonnen vangt aan op don dag waarop zo worden gepubliceerd en eindigt op 26 Mei 1 945. Inlevering bonnen voor Amerilcaansch Spek door Detaillisten. Uitreiken Bonkaarten 7de periode 1945 en Brandstollen- kaarten T 505. Distributiekantoor Heusden. Nieuwe Rantsoenbonnen Brandstollen. Vol verlangen naar zijn va derland an op hat punt hat weer te zien, is op 17 Januari 1945 ta Hannover in Duitsch- land overleden onza lieve oudste Zoon an Broer GERARD VAN BELKOM, in dan leeftijd van 21 jaar. In aen betere vrede dan da aardsche juicht thans zijn zial. Wed. G. van Belkom- Schalken- Bertus Jo. Drunen, Mei 1945. Groene woud 9. De rouwdienst heeft plaats gehad Donderdag 17 Mei, om 9 uur, in de noodkerk van den H. Lambertus te Drunen. NIEUWS UIT WAALWIJK Op mijn geloopen.

Echo van het Zuiden | 1945 | | pagina 3