I Dinsdag zijn 4000 duitsche mariniers en ma trozen uit Den Heider naar Wilhelmsbaven vertrok ken. Zij mochten slechts hun polshorloge en hun vulpen meenemen en lie ten groote hoeveelheden goederen achter. Een aanzienlijkbedrag aan geld, dat de geallieer den vonden in de stad Gale aan het Garda-meer, Mussolini's laatste hoofd kwartier, is overgemaakt aan de bank van Italië. De fondsen omvatten 10.500 Ara. dollars,45 000 Zwitsersche frs5,000.000 lire in algemeene fondsen, 71.000 Italiaansche lire in baar geld, 4 569.000 Fran- sche Frs., 29.000 Duitsche Marken en 75 Egyptische ponden. BUP. meldde, dat Mussolini's fascisten ver der nog een millioen lire aan Hongaarsche en Duit sche banken ter bewaring hadden overgedragen. De Regeering stelt f3 millioen jaarlijks be schikbaar voor verbetering van de pensionen in het mijnbedrijf.De verbetering moet in uiterlijk 3 jaar haar beslag krijgen. (Herr. Ned.) Men verwacht de Wieringermeer in November droog te hebben en rekent voor het volgend jaar op een oogst van 50 pCt. Himmlar even laf ais de rest. Hij heeft zich vergiftigd. Heinricli Himmler, de grootste oorlogsmisdadi ger van alle tijden, de man die 't martelen en dooden van millioenen menschen op z'n geweten heeft, heeft zelfmoord gepleegd en is door deze laffe daad zijn straf ontgaan. Het feit van Himmlers zelfmoord werd Donder dagavond bekend gemaakt door het hoofdkwartier van het 2e Britsche leger. Himmler was Maandag j.l, te Bremervörde gearres teerd toen hij een brug wilde passeeren en Dins dag door de Field Security in hechtenis genomen. Hij reisde onder den naam Herzinger en was ver momd, doordat hij. een zwarte lap over 't rechter oog had gebonden en zijn snor had afgeschoren. Toen hij Woensdagavond medisch onderzocht werd, beet hij plotseling een glazen buisje, dat hij achter de tanden had verborgen en dat blijkbaar vergif bevatte, door, en stierf hij binnen een kwartier. De behandelende arts greep Himmler nog bij de keel om te voorkomen, dat hij het gift in slikte. Doch deze poging lukte niet meer. Nieuws uit Waalwijk en Omgeving Autobusdienst Den Bosch-Waalwijk. Maandog 28 Mei a.s. zal de autobusdienst Den Bosch- Waalwijk weer gaan rijden. Spoorlijn 's-Hertogen- bosch Lage Zwaluwe. In verband met geruch ten inzake opheffing van de spoorwegverbinding 's-Hertogenbosch Lage Zwaluwe, waaraan ook in de «Vrije Pers» d.d. 18 April j.l. publiciteit werd gegeven en naar aanlei ding van een verzoek van een der groote industrieën in de Langstraat om be middeling bij de Directie der Nederlandsche Spoor wegen, teneinde haar te bewegen van een eventu eel plan tot opheffing van genoemde lijn af te zien, heeft de Kamer van Koop handel voor 's Hertogen bosch en Omstreken zich in een uitvoerige missive tot de Directie der Neder landsche Spoorwegen ge- wend met het verzoek een eventueel bestaand plan tot opheffing van deze lijn ongedaan te maken, daar deze opheffing een zware slag zou beteekenen voor de industrie in de Lang straat. Van de Directie der Spoorwegen mocht de Ka mer thans een schrijven ontvangen, waaruit blijkt, dat van een opheffing van de lijn 's Hertogenbosch- Lage Zwaluwe geen sprake kan zijn. Het eenige, dat tot de geruchten aanleiding kan hebben gegeven, is dat de Spoorwegen misschien en. kele elementen uit het tra- Waalwijks Belang. Naar wij met genoegen vernemen heeft de propa- ganda-commissie voor het aanwerven van nieuwe leden voor Waalwijks Belang en voor speciale bijdragen voor de geheel geroofde kas van W. B. een groot succes gehad. Een belangrijk aan tal leden zijn aangenomen en een groot bedrag zal de kas vullen, dank zij de activiteit dezer comissie en de spontaniteit waarna de ingezetenen Waalwijks Be lang grootelijks hun sympa thie hebben willen toonen. Verordening onderzoek gerepafrieerenden. Door B. en W. uitoefen de de bevoegdheden van den Raad is een verorde ning vastgesteld op het verleenen van onderdak aangerepatrieerden. Volgens deze verordening is ieder hoofd van een gezin en ieder alleenwonende, op straffe van een hechtenis van ten hoogste 2 maanden of geldboete van ten hoogste f300 verplicht onmiddellijk en uiterlijk binnen 24 uur aangifte te doen van het onderdak verleenen aan 'n gerepatrieerde. „Het Groene Kruis" „Het Groene Kruis" houdt een ledenvergadering op Zaterdag 26 Mei 1945 in 't Wijkgebouw. Behalve huishoudelijke aangelegenheden komen o.a. aan de orde een voorstel tot contributieverhooging tot stichting van een bad inrichting en opname van zwakke kinderen uit het Westen. ject 's Hertogenbosch Geertruidenberg zullen ge bruiken voor noodherstel- lingen van elders gelegen hoofdlijnen. Prov. Crt. N.S.B.'ers c.s. Zoo langzamerhand komen ook in onze gemeente N.S.B.'ers c.s. terug. Na verhoor door de politieke recherche worden ze dan gewoonlijk naar 't kamp te Vught overgebracht. Tot nu toe zijn het nog maar mindere goden, doch de deugnieten No. 1 zijn nog niet present; de spe ciale vriend van een hunner echter heeft men te pakken, misschien volgt de ander nu ook weldra „De Hel van 't Zand". Het Blokhoofd van Blok 13 te 's Bosch, de heer W. Foppele, heeft zijn uitvoerig rapport over de bange oor logsgebeurtenissen van Oct. 1944 in een boekwerkje neergelegd. Het bevat een onopgesmukt verhaal over de belevenissen van de be woners van ,,'t Zand", die in de verschrikkelijke oor logsdagen, een schuilplaats zochten in de kelders van de St. Leonarduskerk, Ruim 700 menschen heb ben hier dagen in angst en vreeze geleefd, vaak onder een onafgebroken artillerie bombardement, terwijl tal rijke branden in de omgeving oplaaiden. Ten slotte volgde de evacuatie, met alle weëen daaraan verbonden. De op brengst van het werkje moet de schuilkejderbewoners in staat stellen, een gedane belofte aan de Zoete Lieve Vrouw van Den Bosch in te lossen. Dit boekwerkje is ver krijgbaar bij ,,de Bieb' Markt alhier, „De Maasbode". Van bevriende zijde ont vingen wij eenige nummers van de herrezen „Maas bode". Nog wel klein van formaat, maar hij is er toch weer. Van harte proficiat. Moge het weer spoedig de oude .Maasbode" zijn. DRUNEN. Op Woensdag 23 d. had de eerste algemeene ver gadering plaats van de samengesmolten voetbal verenigingen BK. v. v. Sporters 1923 enR.K.v.v V.J.C, alhier. Als eenig onderwerp stond op de agenda ver meld: Verkiezing vaneen nieuw bestuur. Uitge bracht werden 141 stem men, waarvan 2 ongeldig. De heer L. van Drunen was tevoren reeds aange zocht voor de functie van voorzitter, terwijl het verdere bestuur als volgt werd samengesteld: A. Brok, Vice-voorzitter; C. van Riel, Secretaris; H. van Ravenstein, Penning meester; M. van den Hoven 2e Secretaris; B. van de Wiel, Lid; J. v Loon,lid. Deze combinatie wordt algemeen ten zeerste toe- gejuichtjen wij hebben het vertrouwen dat de nieuwe vereeniging een hoogen trap op de sporlladderzal weten te bereiken. Tot directeur van het kerkkoor is bij stemming gekozen den heer M. v. Broek. ELSHOUT, Gouden Huwelijksfeest. Het echtpaar J. Ver hoeven, Schanswijk 2 te Elshout hoopt op 29 Oct. zijn gouden huwelijksfeest te vieren. NIEUWKUIJK. Op den Eersten Pink sterdag ging onze H. Fam. met voorop de harmonie in grooten getale naar de Wonderbare Moeder van Elshout. Op 30 Mei a.s. hopen de echtelieden A. Meijs- Pelders den dag te her denken, dat zij voor 50 jaren in 't huwelijk traden. HAARSTEEG. Ook onze plaats heeft de bevrijding op passende wijze gevierd. De muziek- vereenigingen maakten 'n rondgang door de straten, er was muziek en dans in verschillende café's en ten slotte werd in den tuin van café van Oijen een concert gegeven, waarbij het woord gevoerd werd door dhr. A. van Beurden. Des morgens was'n dank dienst gehouden, waaraan de harmonie- en zangver- eeniging medewerkten. Op 18 Mei werd een requiem mis opgedragen, wraarbij pastoor v. d. Noort eene treffende predicatie hield. SPRANG. Op uitnoodigirig van enkele personen die tijdens de bezetting de A. R. po- litiekeacliviteit clandestien hadden voortgezet kwa men j.l. Dinsdagavond de leden der vroegere A. R. Kiesvereeniging alhier in de zaal van den Chr. Volks bond in vergadering bijeen ter bespreking van wat nu verder diende te gebeuren. De vergadering stond onder ieiding van den heer G. B. Timmermans. Een langdurige discussie ont stond over de vraag of bedoelde personen gerech tigd waren deze bijeen komst te beleggen, zulks naar aanleiding van een ingekomen schrijven van den vroegeren voorzitter dhr. G. J. v. Willigenberg, Een der aanwezigen bleef bij de meening dat het bijeenroepen door het vroegere bestuur had be- hooren te geschieden,maar de vergadering gaf op on dubbelzinnige wijze te kennen dat dehoudingvan den vroegeren voorzitter moet worden afgekeurd. De vergadering besloot een voorioopig bestuurvan drie personen te kiezen, waartoe werden gekozen de heeren C. B. Timmer mans, J. W. Genuït en C. van Caem, resp. voorzitter, secretaris en penningm. BERKDIJK. De Harmonie »St. Jan» noodigde den heerP.J.A. Joosen, hoofd van de R.K. Jongensschool, uit om als haar voorz. op te treden. De heer Joosen nam deze uitnoodiging gaarne aan. 2den Pinksterdag bracht de harmonie een aubade aan haar voorzitter en door den oud-voorzitler, den heer P Robben, dis mede het initiatief tot ver- kiezing van dhr. Jooseni nam en die in de toekoms als vice-voorzitter zal fun geeren, werd de nieuw voorzitter toegesproken en| hartelijk welkom geheeten, De heer Joosen dankte met eenige toepasselijke woorden voor de hem ge brachte hulde en sprak de hoop uit dat 't de harmo nie in de toekomst onder zijn leiding naar wensch zal gaan. Hij bracht ook dank aan den heer Robben voor alles wat hij in hetl verleden voorde harmonie gedaan heeft. Na een korte rondwan deling door Berkdijk, werd bij v. Dinteren in intieme^ kring de kennismaking tusschen voorzitter en, leden voortgezet. Aansluitend hierop kun nen wij vermelden da. Berkdijks Harmonie een zeer bloeiende vereenigingj is, die tegen de 40 werken de leden telt. Vol ambitiel is zij uit haar tijd vanl onderduiken te voorschijn gelreden. Vertrouwd kan worden dat Sint Jan onder haar gereorganiseerd bestuur en met haar ijverige leden 'n mooie toekomst tegemoet gaat. De vroolijke dansclub. In bet café van den heer Th. van Boxtel had een vergadering plaats om tot oprichting te komen van bovengenoemde dansclub. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren A. v. d. Houdt, W. v. d. Houdt, J. Damen,Th. v, Wanrooij- C. van Boxtel. ST. JOACHIMSMOER. Men is met de herstel werkzaamheden aan onze school zoover gevorderd dat Dinsdag 22 Mei een der lokalen wederom in gebruik kon worden ge nomen. De regeling dei| schooluren is als volgt: le, 2e en 3e klas vao 10.30 tot 12.30 en van 3.30 tot 5.30. 4e, 5e, 6e en 7e klas van 8.30 tot 10.30 en van 1.30 tot 3.30. Tot directeur van hel parochiaal zangkoor alh is de Heer B. Dankers uit Loonopzand benoemd. GEERTRUIDENBERG In de gemeente Geer truidenberg is een beian- gen-comité gevormd uit vertegenwoordigers var. verschillende groepen, met het doel, gemeenschappe lijk de belangen der ge meente te behartigen. De samenstelling de commissie is als volgt de heeren: T. Nederlof, voorzitter; P. Vermeer, secretaris; W. de Haan L. Speetjens en A. v Groezen, leden. Op initiatief van de heer A. de Kroon zijn d leden der vroegere Geer truidenbergsche Sympbo- nie bijeengekomen, met'

Echo van het Zuiden | 1945 | | pagina 2