8 JUNI 1945 Losse nummers 10 cent 63e JAARGANG No. 33 WAALWUXSCHE EN LANGSTRA AÏSCHE COURANT De hu!pverSeening vara de Langstraat 't Land van Neusden en Altena. WAAR NET OP AAN KOMT. aa ii. De NeeSeHarsdsche koSeg'sposiise. LOSSE BERICHTEN. De zomervacanties zullen dit jaar gegeven worden van 1 Juni - 1 Sept. We dachten dat de jeugd al heel wat vacan- tie achter de rug hac^ Er zijn o.ra. in arrest gesteld, de vroegere kolo nel-commandantder oud strijders v. d. Bijl, daarna voorzitter van Winterhulp en Volksdienst; De oud- doeiverdediger van 't Ned. elftal Gejus v. d. Meuten, Prof, Baader van de uni versileit van Nijmegen, Benevens de activisten Bormis en v. d. Wielen. Wordt de Schoenindustrie op sleeptouw gehouden. De geallieerden zijn op de N O. kust van Bor neo geland. Ongev. 100.000 Duit se he krijgsgevangenen zul len de mijiivelden oprui men, die in en rond de Fransche badplaatsen zijri aangelegd. Op het oogen- blik zijn er reeds 10.000 krijgsgevangenen bij de opruiming ingeschakeld. Dat is de juiste weg,zou den wij zeggen 1 (A.A Volgens de Londen Galling zijn in Duitsch- land verschillende hooge SS-officieren gevangen ge nomen. Onder hen bevon den zich RAUTER en A. HIMMLER, de broer van Himmler. Volgens B.U.P. heb ben Shaet-autoriteiten te Den Haag verklaard, dat met geallieerde hulp re- geeringsaankoopen en bin- nenlandsche productie Ne derland thans verzekerd is van voldoende voedsel om tot einde December het bestaanspeil te houden. Radio Hilversum, de gebouwen, de studio's en 't technisch materiaal zijn voor 80 pet intact. Als er stroom is zou men zoo kunnen beginnen (A.A.) De Perzische regee ring heeft Engeland, Rus land en Amerika gevraagd hun troepen uit t' land terug te trekken. Het schijnt dat Rusland dit eerst wil doen als de oor log tegen Japan is geëin digd, (A.A.) De „Volkskrant" van 28 Mei j.l. meldt: Een groep van twintig gewa pende mannen bestaande uit leden van de S.S. en S.D. heeft enkele dagen geleden een overval ge- pleegd op het beruchte Joden kamp te Wester- bork, thans als internec- ringskamp voor Neder landsche leden van de S S. Een deel der gevangen landverraders slaagde er in een uitval te doen en mengde zich in het het he vige gevecht,dat zich ont wikkelde. Om en om de vijftig leden van de Bin- nènlandsche Srijdkrach- ten werden gedood of ge. wond. DE ECHO VAN HET ZUiVEN Hoofdredacteur Ultqover JAN TiELEN Kodaclaur J. A. A. VAN DEN DUNGEN Abonnementsprijs 15 cent per week11.95 per tc-.vartaol Toen we aan land gingen, laaide het enthousiasme op nieuw op. Wij waren de eerste vreemdelingen, die daar kwa men, geen Tommy was er te zien en het leek alsof niet de Engelschen, maar wij de bevrij ding kwamen brengen. Op weg van het schip naar het Raadhuis werden we omstuwd door een dringende menigte, kindertjes in pyama hingen uit de ramen en riepen ons toe en we staken hen een stukje chocola in de mond. Het' was een stormachtig wel kom, dat geen einde scheen te kennen. Jammer genoeg hadden we raaar een zeer kleine voor raad sigaretten, zoodat de man nen al te spoedig daarin teleur gesteld moesten worden. Op het Raadhuis, waar we werden ontvangen door den Commandant der O.D. den Heer van Kempen, en den door de Duitschers afgezette Burgemees ter van Werkendam, den Edel- achtbaren Heer de Bruin, had daarna een korte bespreking plaats om enkele dingen te re gelen. Nog diezelfde nacht werd contact opgenomen met distri- but'iepersoneel uit het' Land van Heusden en Altena, dat onder leiding stond van den disloca tieleider uit Almkerk, den Heer van 't Sand. Als bewijs van de activiteit en handigheid van de onder- grondsche beweging in Werken dam moge het' volgende staaltje gelden. In de confereerkamer van het gemeentehuis was naast de leiding van het licht een slang door het plafond aange bracht', waardoor het mogelijk was alle gesprekken, die daar door den N.S.B.-Burgemeester werden gevoerd, o.a. eenige tijd geleden nog met Mussert, af te luisteren, zoodat men steeds van alle partijgeheimen en maatregelen tijdig op de hoogte was. Op deze wijze heeft men 7 schriften van dergelijke ge sprekken verzameld. Al is de leugen nog zoo snelenz.! Terwijl we in het' Raadhuis bij carbidlicht' zaten te vergaderen, diende zich een ijlkoerier uit Rotterdam aan, die onmiddellijk door moest' naar Breda om in jectie-materiaal te halen voor onderhuidsche inspuiting bij wij ze van kunstmatige voeding. Het' leven van meerdere Rotter dammers hing hiervan af, doch hij zag geen kans over de Maas te komen. Voor een roei- of zeilboot was het risico, v/egens de storm te groot en olie voor de beschikbare motorboot kon hij niet krijgen. Het gaf ons een warm gevoel van dankbaarheid, dat wij deze man een gedeelte van onze voorraad ruwe olie konden afstaan om hem zoo in staat te stellen zijn schoone plicht t'e vervullen. Wij heetten toch immers niet voor niets Hulpverleening Nederland". Ofschoon het' heel erg laat was, toen we bij de burgers waar we ingekwartierd waren, naar bed gingen, moest de vol gende morgen vroeg met' lossen worden begonnen, maar door ieders volledige medewerking stond 's Maandagsmorgens om half acht alles gereed om te lossen. Dit en het vervoer was geen kleinigheid. De lading was 180 ton en er stonden ons slechts drie als eenig overge bleven vrachtauto's in dit lage Tand ter beschikking; de rest was paardentractie en handkar ren. Bij het lossen moest' ieder artikel in vijf partijen worden verdeeld naar verhouding van het aantal inwoners van elk der vijf distribueerplaatsen, van waaruit het voedsel rechtstreeks aan de bevolking zou worden uitgereikt; Almkerk, Sleeuwijk, Veen, Werkendam en Woudri- chem. Er werd hard gewerkt en de geheele bevolking hielp gaarne mee, zoodat Dinsdag morgen om twaalf uur alles op de plaats van bestemming was aangekomen. In een gezellig ingerichte cantine, waar we gezamenlijk konden eten, hebben we de tweede avond prettig eenige tijd doorgebracht met het zingen van vaderlandsche liederen en luisterend naar de verhalen en avonturen, die de bewoners in dit gebied vooral de laatste maanden hadden meegemaakt; hoe ze geleefd hadden tusschen hoop en vrees, weifelend tus schen blijde en angstige ver wachtingen, hoe vooral in dich ter bij de Maas gelegen plaatsen de menschen hadden moeten evacueren, plotseling uit huis gezet' om de Merwede te worden overgedreven, in de barre ijskou ^van Januari-Februari, terwijl ze alleen het hoogst noodzakelijke mochten meenemen, wetend dat al wat ze achterlieten voorgoed .verloren zou zijn, hetzij door roof, hetzij tengevolge van de beschieting; hoe velen weiger den te evacueeren en zich ver zetten of uit de colonnes tracht ten te breken, die bovendien nog door Engelsche jagers be dreigd werden vanwege de be geleidende Duitschers. Wij heb ben deze menschen ook zelf ge zien en het leed heeft hen jaren ouder gemaakt; en hoe tenslot te de als geallieerde soldaten verkleede N.B.S.-ers met de Duitschers onderhandelden bij de capitulatie. Intusschen wist iedere bewo ner van het' Land van Heusden en Altena van wie, wat en waar vandaan, want overal waren van tevoren gedrukte aanplak biljetten aangebracht, waarop in het kort stond uiteengezet, wat de Hulpverleening Nederland, Afd. Langstraat was, wat haar doel en middelen waren en op welk terrein en in welke om vang de hulpverleening zou ge schieden. Terwijl de goederen gelost werden en de expeditie ervan geregeld werd door den Heer Kriek, deden de andere teams hun eigen werk, zooals het dis- tributiepersoneel, de Roode Kruis-ploeg, de technische com missie voor de wederopbouw, het informatie-bureau en de ve terinaire dienst van Waspik. Onder de kundige leiding van den vroegeren dislocatieleider van de dist'ributiekring Waal wijk, den Heer Jan van Iersel, in samenwerking met den dis locatieleider uit Almkerk, den Heer van 't Sand, verrichtte het meegekomen distributieperso- neel, bestaande uit' de heeren A. Savelkouls, J. Helsland, M. v. Hooff, P. v. Iersel, C. de Jong en P. v. Zeist', prachtig werk om de voedseluitreiking voor te be reiden. De noodbonkaarten hier voor waren in Waalwijk reeds gedrukt en konden dus kant en klaar meegenomen worden, 's Maandags reeds waren de in Werkendam gedrukte publica ties van de Hulpverleening aan geplakt, vermeldende waar en wanneer de bonkaarten volgens alphabetische rangorde konden worden afgehaald, met daar naast andere aanplakbiljetten, welke artikelen en hoeveelhe den op de diverse bonnen ver strekt zouden worden. Het mag inderdaad een organisatorische prestatie heeten, zooals trou wens deze geheele actie heeft gekenmerkt door een perfecte organisatie, dat reeds Dinsdag avond alle bonkaarten aan al de plm. 30.000 inwoners waren uit gereikt. De distributie der le vensmiddelen begon Woensdag en Donderdagavond waren alle bewoners van het Land van Heusden en Altena in het' bezit van de hun toekomende rant soenen voor de eerstvolgende veertien dagen. Na deze veertien dagen is het de bedoeling, het normale dis tributie-systeem in t'e schakelen. Bij de distributie v/as, ondanks de korte termijn waarop alles geregeld moest worden, ook nog rekening gehouden met bijzon dere omstandigheden. Zoo ont vingen b.v. de landbouwers, die nog in het' bezit van voldoende vee waren, geen melk en boter, terwijl aan het ziekenhuis en de barakken extra rantsoenen werden toegekend, hetgeen na tuurlijk alleszins op prijs werd gesteld. Het afhalen der levensmidde len was een waar feest. Zoo was er een versierde wagen bij, ■waarop met' groote letters stond: „Leve de Langstraat en Burg. MoV'. Van de kinderwagens en man den, waarin velen hun rantsoe nen kwamen halen, waren er vele kleurrijk opgesmukt en je hoorde geregeld spontane uit latingen zooals: „Maar mijnheer, v/at hebt U ons toch goed be dacht" en „Ik zeg maar, dat ze in de Langstraat wat klaarge maakt hebben". En een oud vrouwtje merkte met een glun derend gezicht op: „Mijnheer, wat is die chocolade toch fijn, ik heb er de he^e nacht' op lig gen zuigen!" De menschen wa ren allemaal dolgelukkig, maar wij, die het voorrecht hadden dit te aanschouwen en mee te maken, waren het zeker niet minder. Eigenlijk hadden dit al de gulle schenkers van de Lang straat moeten kunnen zien. Niet' alleen de levensmidde len, doch ook het geestelijk voedsel vond een gretig ont haal. Dit bestond uit een frisse oranje-brochure onder de titel „Nederland zal herrijzen", uit gaande van de Raad voor Maat schappelijke Wederopbouw Langstraat en gericht aan de pas bevrijde bewoners van het Land van Heusden en Altena. Na een Als het waar is, dat' de cultuur van een volk, dat volk zelf is, dan moeten wij er ook alles voor over hebben om dat volk, óns volk tot zoo hoog mogelijk peil op te voeren. Dan zal het ook van het grootste belang zijn en zullen wij ons met de ijverigste toewijding moeten toeleggen op de opvoeding van het volk van de toekomst, d.w.z. de jeugd van nu. „Wie de jeugd heeft', heeft de toekomst", geldt nog steeds in z'n volle omvang. Wat wij thans zaaien in onze jeugd, in onze kinderen, in onze jongens en meisjes van vandaag, dat zullen wij oogsten in de generatie, die ons zal opvolgen. Wat wij hen thans leeren en bijbrengen en inprenten, zullen zij als volwas senen verder uitdragen; de sfeer waarin wij hen nu op voeden, zal hen ook later om geven en van hen uitstralen, als zij opgegroeid zijn, hetzij in het leven van alledag, hetzij in de hoogste leidende posities. Wij volwassenen kunnen vaak zoo onnadenkend en daarom zoo onverantwoordelijk doen. Wij spelen het soms klaar van onze kinderen te eischen wat we zelf niet kunnen opbrengen en wij verwachten dikwijls een houding van hen, die wij hen niet de kans gegeven hebben, om van ons te leeren, Goed voorgaan doet goed volgen, vooral bij jeugdige personen. Wij hebben geen sterker opvoe- dings-argument dan ons goede voorbeeld, dan onze eigen per soonlijke houding. De jeugd wordt tegenwoordig zoo dikwijls baldadigheid ver weten, vernielzucht, vandalisme, kortom een algemeene neiging tot afbraak op alle mogelijk ge bied, en wij zullen dit niet pro- beeren tegen te spreken, want de feiten liggen er onweerleg baar. Maar als we naar de oor zaak gaan zoeken, laat ons dan niet te ver kijken, maar op de eerste plaats een blik in het eigen hart werpen en de hand in eigen boezem steken. Wanneer wij de negatieve en afglijdende neigingen van onze jeugd niet weten te keeren en ze niet' weten om te zetten in positief goed, dan loopt onze cultuur gevaar ondermijnd en uitgehold t'e worden. Want als wij zelf ruw en hard zijn tegenover onze mede- menschen, als wij zelf het ge zag kleineeren en omlaag halen, als wij zelf meedoogenloos zijn in onze beoordeeling van ande ren, als wij den haat prediken als fundament van de nieuwe wereldorde, hoe willen wij dan van onze kinderen, die toch naar ons opzien als hun model, iets anders of beters verwach ten. Als wij geen blijk geven van een fijne levensopvatïng en le vensbeschouwing, als onze han delingen geen uitingen en af spiegelingen zijn van een fijn beschaafd innerlijk, met andere woorden, als wij onszelf aanstel len, hoe of waar dan ook, on verschillig ten opzichte van wie, als onbeholpen barbaren in- plaats van edele christenen en beschaafde nederlanders, v/aar willen wij dan het recht van daan halen, onze jeugd in deze ook maar eenige eischen te stel len i Wij moeten hen een hoofdsche levenshouding bijbrengen, een j ridderlijkheid en adeldom, ge- j worteld in de beginselen van het christendom, waarbij de liefde de grootste plaats moet S worden ingeruimd, j Wij moeten onze cultuur overplanten op onze jeugd en j hen in aanraking brengen met j inleiding van Drs. Joep Na- j ninclc bevat het twaalf pagina's j beslaande boekje een aantal op bouwende artikelen van ver- j schillende personen: een uiteen zetting over de taak en functie van het Militair Gezag door den Milit. Commissaris van het Dis- trict 's Hertogenbosch, Majoor C. P. N. Thomas; „Nederland zal herrijzen" van H. Mol, Bur gemeester van Dussen; „Gods vertrouwen" door Ds. H. K. v. Wingerden; „Geloof in de toe komst" van Kap. E. Rietra; „De hand aan de ploeg" van Drs. Piet van Loon, voorzitter Maat- schapp. Wederopbouw Lang straat; een oproep aan de ille galen van André (Kapitein A. L. van Wijlen, Districts-vertrou- wensman van de G.O.I.W.N. Afd. Langstraat); „Noord-Neder land", een vers van Joep Na- ninck; en tenslotte een lijst van de dagelijkse besturen van de N.C.H.N. Afd. Langstraat en de plaatselijke onderafdelingen. Het beschikbare aantal van deze brochure, 2000, bleek veel te weinig, want via de boekwin kels waren ze alle in een mini mum van tijd weg. (Wordt vervol 2d) de beste en schoonste uitingen daarvan. Te dikwijls vergeten wij in onze materialistische en burger lijke instelling, dat het voor onze jongens en meisjes onein dig meer waard is dan een of ander hoe onmisbaar diploma dan ook te behalen, dat' ze worden gevormd tot hoogstaan de menschen, die verder en rui mer denken dan zichzelf en die in staat zijn onze nederlandsch- christelijke cultuur waardig voort t'e zetten en t'e dragen en zoo mogelijk te veredelen. Maar dan is het op de eerste plaats noodig dat wij zelf ons bewust zijn van de waarde van die cultuur en zorgdragen dat wij zelf niet' beneden onze stand van menschzijn leven. DAAR KOMT HET OP AAN. Maatschappelijk wederopbouw Langstraat. Een somber beeld. De kolen-rantsoenen waren tijdens de bezettingsjaren reeds zeer klein. Er is nu eenmaal een grens tot waar men terug kan gaan met verlaging der rantsoe nen. Deze uiterste grens wordt bereikt, wanneer de behoefte voor geheel Nederland nog eens wordt teruggebracht van 800.000 t'on tot 500.000 ton per maand. Dit kwantum zal beslist noodig zijn voor: Voedsel-voorziening, eenige essentieele niet-voedselbedrij. ven, een minimale hoeveelheid gas, electrische stroom en zeer klein rantsoen huisbrand voor het a.s. seizoen. Van de zoo noodzakelijk weder inbedrijf- st'elling der Nederlandsche in dustrie is daarbij dan nog geen sprake. Dit uiterste minimum van 500.000 ton per maand wordt op het oogen'olik slechts voor de helft gedekt. De huidige productie der Limbursche mijnen bedraagt ongeveer 370.000 ton. Door eigen gebruik der mijnen en verlies voor de cokes-fabri- cage resteert er dan ca. 240.000 ton. De laajste maanden ontstond er eenig evenwicht tusschen productie en noodbehoefte der bevrijde Zuidelijke provincies. Er konden zelfs enkele essen tieele niet-voedselbedrijven in werking gesteld worden. Dit evenwicht wordt echter weer volledig verbroken, zoodra ver voer naar Noord-Nederland mo gelijk wordt. Het gevolg hiervan zal zijn, dat' de in het Zuiden in werking gestelde bedrijven weder stilgelegd zullen moeten worden. Zelfs zal een verdere beperking van gas en electrici- teit overwogen moeten worden, en de bevoorrading met huis brandkolen voor het' a.s. stook- seizoen zal slechts in zeer be perkte mate kunnen plaatsheb ben, zoodat het toch al karige huisbrandrantsoen, dat in de laatste bezettingsjaren werd ge geven. voor den komenden win ter niet gehandhaafd zal kun nen worden. Wij waarschuwen dan ook reeds thans met klem tegen elk optimisme ten aan zien van het' a.s. winterseizoen. Mochten er dezen zomer huis brandkolen geleverd kunnen worden, dan dienen de verbrui- kers deze zorgvuldig te bewa- j ren voor de wintermaanden. Dit geheel geeft' een uiterst somber beeld, dat echter het pu bliek niet' onthouden mag wor den, daar het om een essentieel nationaal belang gaat, waarbij alle landgenoot'en direct zijn betrokken. Of dit beel al of niet te pes simistisch geschilderd is, hangt af van de vraag, of onder de tegenwoordige uitermate moei lijke omstandigheden de Lim- burgsche mijnen in staat zullen zijn de productie op te voeren. Drukker W jalwijkscho StooinJrukkor.J Antoon Tlolen Konnummtr 2483 (Wij ontvingen van 't College van Algemeene Commissaris sen voor Landbouw, Handel en Nijverheid, een schrijven waarin verzocht wordt een rectiiicatie te willen geven geven op ons artikel onder bovenstaanden titel in ons blad van 23 April 1.1. V/ij menen te dien einde niet beter te doen, dan dit schrijven met daarin vervatte argumenten, in z'n geheel hier te laten volgen). In Uw nummer van 23 April 1945 is onder de titel „Wordt de schoenindustrie op sleeptouw gehouden?" een uittreksel opge nomen uit een rapport van Waalwijk's Herstel, waarin ten aanzien van de schoenfabricage wordt medegedeeld, dat de in druk bestaat, dat de Rijksbü- reaux een politiek van „op sleeptouw houden" volgen tot na de bevrijding van Noord- Nederland. Een andere lijn kan „Waalwijk's Herstel" niet ont dekken in de mondelinge en schriftelijke uitlatingen van de directies der Rijksbureaux. Het Rijksbureau voor Huiden en Leder acht zich verplicht, de geheel onjuiste voorstelling van zaken, die in deze passage over de situatie in de schoenindustrie wordt gegeven, te rectificeeren/ daar het economisch en maat schappelijk herstel, met een der gelijke voorlichting zeer slecht is gediend. In het verslag van „Waal wijk's Herstel" heet het dat' „bij den eenen (schoenfabri kant) het zoolleder op is, bij den ander het overleer, een derde geen voering meer heeft en dat de Rijksbureaux vrijwel geen t'oewijzigen meer uitge ven". Blijkens door het Rijksbureau voor Huiden en Leder ve.rstrek- te inlichtingen zijn de feiten als volgt Wat overleder betreft zijn aan de schoenfabrikanten, die in het productieprogram zijn ingescha keld, niet alleen toegewezen de hoeveelheden, die zij noodig hebben voor de uitvoering der hun verstrekte fabricage-op- drachten, doch wordt ook reeds gewerkt aan een herstel van den zgn. rnanipulatievoorraad, die voorheen de hoeveelheid, be- noodigd voor een maandproduc- tie, bedroeg en na vrijwel geheel verbruikt te zijn geweest thans weer tot 2/3 van deze basis is hersteld. De overleder- posit'ie is van die aard, dat dit mogelijk is gebleken. Wat' zooileder betreft is de situatie veel jongunstiger. Dit houdt o.a. verband met de nood zakelijkheid om een hoeveelheid zoolleder te reserveeren voor Noordelijke provincies, waar uiteraard een zeer nijpende be hoefte bestaat aan zoolleer voor reparatiedoeleinden. Desondanks is voor de schoenindustrie voor de maand Mei nog een productieprogram opgesteld van pl.m. 200.000 paar. De zoolleerpositie liet niet toe het hiervoor benoodigde zool leer onmiddellijk in zijn geheel toe te wijzen. Voorloopig is daarom volstaan met de helft van dit' kwantum beschikbaar te stellen. De verwachting bestaat, dat. in de tweede helft van Mei alsnog, het resteerende zal kun nen worden toegewezen. Intusschen kunnen de schoen fabrikanten, doordat het benoo digde overleer volledig is toe gewezen, de schoenen reeds leestklaar maken. Uit het bovenstaande blijkt wel overduidelijk, dat van een „op sleeptouw houden" van de schoenfabrikanten geen sprake is, doch dat integendeel alle beschikbare materialen zoo snel en zoo volledig mogelijk worden ingezet' voor de schoenpro ductie. Toegegeven moet worden, dat aan de schoenfabrikanten ver leende fabricage-opdrachten voor leeren schoenen betrekke lijk gering van omvang zijn en geenszins een volledige bezet ting aan de bedrijven geven. Zooals de materiaalposit'ie thans nog is, zou dit alleen te verhel pen zijn door een belangrijk aantal bedrijven stil te leggen. Overigens kunnen de schoen fabrikanten hun productiepro gram in leeren schoenen aan vullen met de productie van bonloos schoeisel, in zooverre daarvoor materialen beschik baar zijn. Het' is echter t'en eenen male onjuist uit den geringen om vang der fabricage-opdrachten te concludeeren tot een politiek van „op sleeptouw houden" bij de Rijksbureaux. Chef Persdienst. Raadhuis te Dussen in de lucht gevlogen. Naar eerst thans bekend wordt heeft zich vorige week in het Land van Heusden en Altena een ernstig ongeluk voorgedaan. Het mooie raadhuis dezer gemeente, welke kelders gevuld waren met munit'ie, is in de lucht gevlogen en daarbij zijn vijf jonge mannen uit Dus sen om het leven gekomen. Het raadhuis stond in het centrum van Dussen, dat door de oorlogshandelingen voor het grootste deel verwoest is. Ook het raadhuis was reeds ernstig beschadigd, toen de vorige week burgemeester Mol in ge zelschap van twee leden der binnenlandsche strijdkrachten een onderzoek ging instellen naar hetgeen er van de archie ven nog te redden zou vallen. De burgemeester constateerde daarbij, dat de kelder van het gebouw was volgepropt met munitie en pantservuisten. Toen hij het gebouw verliet waarschuwde hij dan ook de twee jongemannen, die nog ach terbleven zich niet in de kelder te begeven, daar dit hoogslge- vaarlijk leek. Blijkbaar hebben zij hun nieuwsgierigheid toch niet kunnen bedwingen en zijn in den kelder afgedaald, waar bij een trucmijn moet zijn ont ploft. De geheele munitievoorraarl is mede tot ontploffing gekomen en het raadhuis werd volkomen weggevaagd. Behalve de beide mannen, die in het gebouw wa ren, kwamen nog drie anderen, die ervoor stonden, om het le ven. Een zesde werd ernstig ge wond. A.N.P. Aneta,

Echo van het Zuiden | 1945 | | pagina 1