Nieuws uit Kaatsheuvel, Een zoon bedankte na mens zijn ouders vóór deze spontane hulde en het prachtige cadeau. Aan den stoet van 7 wagens die met het gouden paar rondtrok, was zeer veel werk besteed. Men zag hier voorgesteld o.m. de eenvoudige han denarbeid van Aai ja zelfs het naaiwinkeltje van Han die hiermede Arjaan ge durende 50 jaar en nog. terzijde heeft gestaan voor het „geef ons heden ons dagelijksch brood". Om 7 uur bracht de harmonie „DeEendracht" en de Zangvereeniging Oefening baart Kunst" een serenade. Namens deze beide werd hier het woord gevoerd door den heer G. v. d. Water. Het was voor allen een onver getelijke dag. SPRANG-CAPELLE SPRANG. WASPIK Bij G. K. werden eeD paar konijnen en een paar werkschoenen gestolen, terwijl A. R, dienzelfde nacht moest ervaren, dat men ook zijn konijnen wel wilde. Van de daders is natuurlijk geen spoor. RAAMSDONKSVEER. In de gehouden vergade ring van Hoofd-Ingelanden van het Waterschap „De Beneden Donge" ls geko zen tot lid van het bestuur de heer M. van Dongen al hier. GEERTRUIDENBERG. ,r Jaar getrouwd. Vrijdag vierde Th. de Bont-Vissers hun 40-iarig huwelijksfeest. Zaterdag was 't de beurt aan het echtpaar P. van OorteDamen, terwijl Zon dag het echtpaar J. Broe- ders-Heere, dien dag her dacht. Opnieuw slachtoffers. De ontembare zucht met vuur en oorlogsmateriaal te spelen eischte opnieuw een paar slachtoffers. In de Stationsstraat stak een jongen een op 'n stekker gelijkend voorwerp in een stopcontact, waardoor hij zeer gevaarlijk aandehand gewond werd in de Sprangsche straat kreeg een ander 'ij paarscherven in de keel, toen hij deze door slaan tot ontploffing bracht. Kaatsheuvelsche Muziekschool. On geveer acht maanden heeft de Kaatsheuvelsche Muziekschool stilgelegen, doch ook deze instelling gaat herrijzen. Zijn we goed ingelicht, dan is het leerarencorps weer uitge breid en zal les gegeven worden zoowel op blaas- als snaar-instrumenten, waarnaast ook piano,orgel en accordeon, H. Sacraments processie. Met veel devotie werd Zondag jl. de H. Sacra- menls-processie weer in onze parochies gehouden. In de parochie St. Jan sprak daarbij Deken v. d. Brekel een ontroerend woord mede aangepast aan de gelukkige bevrijding. Na de plechtigheid zong 't versterkte Zangkoor de ,Te Deum" van Hub. Cuypers. De harmonie Apollo" verleende bij de plechtighedenhare zeer ge waardeerde medewerking. De St. Jozefparochie hield zijn processie van uit de kerk door Tramlaan, Leostraat, Wilhelmina- plein alwaar een rustaltaar stond opgesteld. De straten waren keurig versierd en vooral keurig bijgeveegd, waarbij 'n looper van ge kleurd zand, versierd met zinnebeeldige sehablonen 't geheel een zeer smaak vol aspect gaf. 'n Muziek corps verhoogde ook hier door pieleiisvolle muziek de plechtigheid. In beide parochies namen nagenoeg alle geloovigen aan de processie deel. Opnieuw verplaatst Het p. b. h. kantoor is opnieuw.verplaatst. Waar Kaatsheuvel geengeschik- te ruimte kon aanbieden, is 't kantoor overgebracht naar Loonopzand. K. G. V. weer boven water. Zaterdagavond hield de K. G. V. haar eerste ver gadering. Reeds 60 leden gaven zich op. Het ligt in de bedoeling reeds a.s. Maandagavond met de oefeningen te be ginnen. Bij de bestuursverkiezing werden als voorzitter resp. leden gekozen de heer A. van Rijswijk, voorz., A. Veslers, J. Koevoet, L. van Heesch, A. Laros,G.Smit en A. van Riel. Ons Genoegen. Zaterdag en Zondag 1.1. kwam de Kaatsheuvelsche Tooneelvereeniging „Ons Genoegen" na een lang durige verplichte rust periode weer voor het voetlicht in de zaal van Café van Berkel. Hieruit bleek dat ze, zooals dui delijk naar voren kwam uit de 2 maal tjokvolle zaal, bet oude vertrouwen van het publiek nog niet verloren had. Ze heeft dit vertrou wen geenszins beschaamd, daar haar spel in de dol komische klucht „Gem. Kamers te huur" in één woord af was. Tusschen de bedrijven en onder de pauze zorgde de ,.Rigo Band" ondei de bekwame leiding van Sjaak de Bruine voor de goede stemming in de zaal. Regisseur van Rijswijk heeft alle eer van zijn werk gehad, door de oude band, tusschen publiek en spe lers, weder op schitterende wijze te herschapen, f Feestviering op Zand- schel en Rechtvaart. In verband met de a.s. feestelijkheden in Sprang- Capelle zijn de bewoners van Hooge-en Lage-Zand. schel en Rechtvaart bijeen geweest en hebben een bestuur gekozen voor deel name aan den optocht en 't houden van volkspelen. Het is samengesteld als valgt: Chr. Rozenbrand, voorzitter, J. Dekkers, secrde dames F, Zwart en P. Koning, peuning- meesteressen, M. van der Schans, A. Stam, C Rozen- brand, A. Zwart en A. Dekkers, leden. Duivensport Waalwijk. Drunen. Athletiek. 6 afstands- loopers van „St. Herman Jozef' kwamen Zondag te Boxtel uit in een 4 K.M. Parkloop. De volgende resultaten werden geboekt; C. klasse. P. Aerts no. 1 in min. 13.27 J. Vissers 3 14,23 A.J. Vissers 4 15,06 D klasse. Th. v. Son no. 3 min. 14,44 A. Robben 5 15,01 J. Vissers 8 16,10 P, Aerts was de winnaar van het geheele parcours. Dit is de vierde maal dit jaar, dat belooft iets voor de toekomst. De Heer en Mevrouw Mr. F. TIMMERMANS KALIS geven met groote vreugde kennis van de ge boorte van een Zoon PIETER. Waalwijk, 2 Juni 1945. Grootestraat 314. De Heer en Mevrouw TH. BERKVENS-LANGE- MEIJER, geven met vreug de kennis van de geboorte van hun Zoon JANHEIN. Rotterdam, 31 Mei 1945. Safclevenstraat 30 a. Met groote vreugde ge ven wij kennis van de voor spoedige geboorte van ons lief zoontje en broertje KEESJE, die bij het H. Doopsel de namen ontving van Cornelus Johannes. G. J. Hamers A. Hamers-Knops. Jo - Jan - Tienie Johanneke Truusje Waalwijk, 1 Juni 1945. Putstraat 116. Maria Francisca Heeffer, Op 15 Juni a.s. hopen onze ouders Joh. van Zeist en Joh. van Zelst-Zwart, hun 45 jarig Huwelijksfeest te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen is de wensch van hunne dankbare kinderen. Adriaan, Jaantje, Truus, Jo, Bets. Capelle, Juni 1945. Winterdijk 37 c Op Zondag 10 Juni as. hopen onze dierbare ouders, behuwd- en grootouders Martien v. d. Linden en Johanna v. d. Linden- Schonis hun gouden huwelijksfeest te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen is de wensch van hun dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Hendrikus van der Kolk Op 14 Juni as hopen onze geliefde ouders en grootouders PETRUS DAMEN en HENRICA DAMEN- HOEVENAARS hun zilveren huwelijksfeest te vieren. De H. Mis van dankbaarheid zal worden opgedragen dien dag om 9 uur in de parochiekerk van den H. Joannes Onthoof ding te Kaatsheuvel. Hun dankbare Kinderen en Kleinkinderen. Kaatsheuvel. Berkdijkschestraat 46. Op 15 Juni a.s hopen onze geliefde ouders en grootouders HEILIGER NIEUWENHUIJZEN en HUIBERDINA NIEUWENHUIJZEN-SWART hun 40-jarig huwelijk te ge denken. Hun dankbare Kinderen en Klein-kinderen. Kaatsheuvel. Hooge Zandschel 60. Op 14 Juni a.s. hopen onze geliefde ouders TH. LAROS en A. LAROS-POOTERS hun 25 jarige echtvereeni- ging te herdenken. De H. Mis van dankbaar heid zal op 16 Juni worden opgedragen in de parochie kerk van de H. Joannes Onthoofding te Kaatsheu vel. Dat God hen nog lang moge sparen is de wensch van hun dankbare kinderen. Luus Jana Nelly Riki Bertha en Verloofde Anny en Verloofde Toni Doortje Tommie Tonike Kaatsheuvel, Juni 1945. De feestdag wordt gehou den op 16 Juni a,s. Op 4 Juni herdachten onze geliefde ouders C. WETERSNGS A. WETERINGS- KROOSWIJK den dag dat zij voor 25 jaren in het huwelijk traden. Dat God hen nog Jang moge sparen is de wensch van hun dankbare kinderen. JO en Verloofde SJAAN en Verloofde COR en ANNIE. Geertruidenberg. Elisabethstraat 40. ONDERTROUWD^ LIES VAN LAARHOVEN en KEES VAN IERSEL Huwelijksinzegening Dins dag 12 Juni a.s. om 10 uur in de parochiekerk van het H. Hart te Boxtel. Boxtel, Breukelschestr. 89. Waspik, B 25. Receptie Hotel Riche Boxtel 2—3 uur. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank aan allen, die hebben blijk gegeven van hun medeleven gedurende de ziekte en bij de begrafenis van onze lieve Tante Maria Cornelia de Wit. M. v. Vugt-de Wit. Waalwijk, Juni '45. Grootestraat 47. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling ondervonden bij ons 25 jarig huwelijks feest in het bijzonder de Familieleden, Kon. Harmo nie „Volharding", buurtbe woners, vrienden en ken nissen. J Betaille A. Betaille- Mandingers. Drunen, Hogeweg. Hiermede betuigen wij U, mede namens wederzijdsche familie, onzen hartelijken dank, voor de vele blijken van belangstelling, bij ons Huwelijk ondervonden. F. C. Bruurmijn v. d. Broek. Kaatsheuvel. Juni 1945. Leostraat 160. Voor de vele blijken van deelneming ondervonden bij 't noodlottig overlijden van onze innig gel'efde Dochter en Zuster MARIA, zeggen wij aan familie, vrienden en kennissen har telijk dank, Familie JOORE. Raamsdonk. Hiermede breng ik mijn hartelijken dank aan fa milie, vrienden, kennissen en buurtbewoners, voor de vele blijken van belangstel ling bij mijn terugkeer uit Duitschland. Johan Ophorsc. Sprang, Juni 1945. Kerkeinde A 144. Hiermede betuig ik mijn hartelijken dank aan fa milie, vrienden en kennissen voor de belangstelling on dervonden bij mijn terug keer als krijgsgevangene uit Tsjecho Slowakije. L. van Eeten. Waalwijk, Juni 1945. Past. Kuijpersstraat 23. Chr. Gem. Zangvereeniging. In een der lokalen van de Chr. School aan de Heistraat te I Capelle werd j.l. Donderdag avond omler leiding van dhr. H. de Jong een bijeenkomst gehou- den waarop besloten werd lot oprichting van een Christelijk Gemengde Zangvereeniging. Een voorlopig bestuur werd gekozen bestaande uit de heeren H. de Jong, voorzitter, A. Spierings, secretaris en Nic van Omme ren, penningmeester. Tot' direc teur der vereeniging werd be noemd de heer M. C. Rijkens, hoofd der Chr. School te Capel le. De repetities zullen worden gehouden op Dinsdagavond half 8 in een lokaal der Chr. School aan de Heistraaï. Ds. er» Mevr. Sirag. Ds. en Mevrouw Si au, d e j sinds September genoodzaakt waren de gemeente verlaten, I zijn j.l. Zondag weer terugge- lceerd, wat in 't bijzonder voor I zijne gemeente een reden tot dankbaarheid is. Vele ingeze tenen kwamen Ds. en Mevr. ten I huize van den heer C. B. Tim mermans, begroeten en een har- v tel ijk welkom toeroepen. Ook wij 'e icifeeien Ds. en Mevr. Sirag van harte met hun be- houden thuiskomst. Afscheid. Candidaat Molenaar uit Heus- den, die sinds 1 Januari j.l. I als hulpprediker aan de Geref. I. Kerk alhier was verbonden, nam in de namiddag-godsdienstoefe- ning van Zondag j.l. als zoo- danig afscheid. Als tekst voor deze gelegen- wfeieid had Candidaat' Molenaar gekozen Efese 5 18. Zich rich tend tot de gemeente zeide Cand. Molenaar dat' dit de laatste maal was dat hij als hulpprediker het Woord be diende en de band die in dezen korten tijd gelegd was, nu ver broken moest worden. Met veel genoegen heeft Cand. Molenaai in de gemeente gearbeid en hij zal Sprang niet' gemakkelijk ver- I* geten. Na de predikatie sprak ou derling J. Verdoorn namens "kerkeraad en gemeente eenige woorden, waarin hij zeide dat voor Cand. Molenaar het oogen- blik. van scheiden was aange broken. Het is een gelukkig sa mentreffen dat met' de terug keer van onzen eigen herder en 1 eeraar de gemeente van Heus- den Candidaat Molenaar weer ■roept. Het is spr. een behoefte na mens de gemeente en den kerke- raadtczeggen dat cand, Molena'-r onze gemeente m.toewijdingheefc gediend, spr. wenscht Cand. Mo lenaar toe dat de Heere hem op zijn Verderen levensweg met Zijn Geest moge vervullen. Spr. dankt hem voor alles wat hij voor de gemeente van Sprang gedaan heeft en spreekt de hoop uit dat de Koning der Kerk hem in Heusden moge zegenen en t'ot zegen stelle en wenscht hem toe dat de Heere hem spoedig een eigen gemeente zal schen ken als Herder en Leeraar. Door de gemeente werd Candidaat Molenaar s aande de zegenbede uit Ps. 121 4 toegezongen. Candidaat Molenaar dankte nog voor de hartelijke en waar- deerende woorden en de zegen bede. Met' den wensch dat de Heere Zijn zegen moge schenken aan de gemeente van Sprang en zij steeds meer vervuld moge worden met den H. Geest, be sluit Cand. Molenaar. Burgelijken Stand. Gehuwd: Schalken, M. P. 22 j. en Snijders, J. G., 20 j. Geboren: Johannes A. M., z. v. Joore, A.A. .v. Scheepens, H. P. -- Catharina C. W. M., d. v. Krols. C. W. e.v. Pruijsten, J. M. Hubertus A., z. v. Strien, B. A. e. v. Bouwens, E. A. Jacobus F., z. v. Brooij- mans, J. e. v. de Schutter, I. J. Maandag j.l. arriveerde voor de eerste maal na de bevrijding een trein. Des middags om 12 uur kwam de trein, waarvan de locomotief bij deze gelegenheid met groen was opgesierd, bin nen rijden. Geertruidenberg is dan weer, zij het over Lage- Zwaluwe heen, met den trein te bereiken. Woensdagavond keerde onze stadgenoot den heer Groene- veld, J. terug uit Duitschland. Hij heeft' het zeer twijfelachtige genoegen gehad gedurende acht maanden lang kennis te maken met het zoo beruchte concen tratiekamp Dachau. Deze jonge man is nu een wandelende aan klacht' tegen het verachtelijke en onmenschelijke Duitschland. Doodelijk auto-ongeval. Zondagmiddag vond er te Raamsdonksveer een doodelijk ongeval plaats. De 17-jarige Maria, dochter van de wed. Joore had het' ongeluk de macht over haar stuur kwijt te raken, doordat zij over een verhoogde straatkei reed, en kwam daar door te vallen. Op hetzelfde moment' passeerde een militaire wagen, waar zij door haar val onder raakte. Spoedig overleed zij aan de bekomen verwon dingen. Mentaliteit. De kapper S. plaatste vorige week een nieuw reclamebord voor zijn zaak, hetwelk voor hem een kosten mee bracht van ongeveer 30.In de nacht van Zaterdag op Zondag is het reclame-bord met den paal waaraan het bevestigd was ont vreemd. G'berg. In het belangen-comité wordt de afdeeling Landbouw verte genwoordigd door het lid den heer B. Dirven. In het begin der maand Juni zullen 50 kinderen dezer ge meente naar Engeland vertrek ken om daar gedurende onge veer 3 maanden te verblijven. In een goed bezochte gecom bineerde vergadering der beide Waalwijksche Postduivenver- eenigingen werd besloten de vereenigingen te combineeren. De door deze combinatie ont stane nieuwe vereeniging zal de naam dragen „De Postduif" te Waalwijk. Het bestuur werd als volgt gekozen Voorz. H. Knippels, 2de Voorz. Joh. Verhagen, Secr. A. Stam. 2de Secr. C. Schuwer. Penn. Th. Zwaans. Comm. M. leijten en H. Pullens. Het clublokaal is gevestigd bij den Heer G. van Heesbeen- Ketels t/o het Station. De ver eeniging telt momenteel 36 le den. Door den Heer G. Sars werd een koppel duiven be schikbaar gesteld, te verloten onder die leden, welke bij de verloting nog niet' in het bezit zijn van duiven. Secretariaat A. Stam, St. An- toniusstraat 96 Waalwijk. Vragen en meeningen van onze lezers. In ons blad van 1 Juni, komt onder deze rubriek een vraag voor ovêr de moeilijkheden om aan eieren te komen, Wij kunnen dezen lezer er op attent maken, dat men naar men ons médedeelt, in 't filiaal der N.V. André van Hilst. Grootestraat 122 (bij de Haven) sedert 14 dagen eieren op ziekenbon vezkrijgbaar zijn. Een lezer vraagt of èr thans weer niet wat meer gelet kan worden op het wielrijden op trottoirs, iets wat voor de voet- gangera en vooral voor de kinde ren zeer gevaarlijk is. Een abonnée klaagt dat 't toch zoo erg is, dat we Dinsdag en Vrijdag geen gas hebben. Ze weet niet hoe op die dagen haar potje klaar te krijgen. Ij daar nu eindelijk nog geen uitkomst voor te vinden "f" Hiermede vervullen wij "f den treurigen plicht U kennis te geven van 't over lijden van onze dierbare en onvergetelijke Echtgenoot©, Moeder, Behuwd- en Groot moeder Echtgenoote van A. H. van Eethen, in den ouderdom van 66 jaren. A. H. van Eeten. A. J. Wijkmans-v. Eeten J. C. Wijkmans en kinderen. J. A. v. Delft-v. Eeten Fr. v. Delft en kinderen. L. v. Eeten F. v. Eeten-Laros en kinderen. Jac. v. Eeten A. v: Eeten-v. d. Lee en kinderen, C. v. d. Wiel-v. Eeten A. v. d. Wiel en kind. H. Pelders-v. Eeten C. Polders en kind. Waalwijk, 29 Mei 1945 De plechtige uitvaart heeft plaats gehad op Vrijdag 1 Juni l.l, in de parochiekerk van St. Jan Baptist te Waalwijk. Heden ontvingen wij het droevige bericht, dat onze geliefde Zoon, Broeder. Zwager en Oom, Jan Hendrik de Rooij, °"d 21 jaar, op 6 Januari 1945 is gesneuveld voor God, Koningin en Vaderland. Uit aller naam, C, L. de Rooij E. de Rooij-Timmermans. Sprang, 5 Juni 1 94S. Heden behaagde het den Heere tot onze diepe droef heid, na een kortstondige ziekte van onze zijde weg te nemen, onzen geliefden Zoon, Broeder, Kleinzoon en Ver loofde Bartholomeüs v. Achterberg in den leeftijd van ruim 23 jaar. Uit aller naam, H. J. v. Achterberg H. v. Achterberg- Middelkoop. Anna. Lucia, Adriaan. Roeland. Truns Koops. Kaatsheuvel, 4 Juni 1945. Loonschendijk 78. Na 7 weken nam God ons eerste kindje WIMKE. wederom tot zich. De gezongen Engelenmis heeft plaats gehad op Dinsdag 5 Juni 1 945 in de St. Antonius- kerk. De bedroefde Ouders, W. v. Baaien F. v. Baalen-Lejeune. Waalwijk, Juni 1945. Burg. Smeelelaan 2. Kaatsheuvel. Adrianus v. d. Linden, Tilburg. W. Kruisen-v. d. Linden Fr. Kruisen en Kinderen. Dongen. A. v. d. Linden B. v. d. Linden Maas en Kinderen. Kaatsheuvel. J. van Waarooij v. d. Linden J. C. van Wanrooy en Kinderen. M, Klis v. d. Linden J. Klis en Kinderen. J. v. d. Linden M. v. d. Linden-v. Wanrooy en Kinderen, L. v. d. Linden C. v. d. Linden-Vermeulen en Kinderen. G. v. d. Linden J. M. v. d. Lind en-Snoeren en Kind. A. Maton-v. d- Linden W. Maton en Kinderen. Made. T. Meijer-v, d. Linden PMeijer en Kinderen. J. Roelen-Segers en Kinderen. Receptie van I '2 uur. De Kerkvoogdij der Neder- landsch Hervormde Kerk van Doeveren geeft met leed wezen kennis, dat op 28 Mei j.l. door God plotseling uit haar midden is weggenomen haar broeder-notabel in den leeftijd van 73 jaar. Langen tijd heeft hij de Kerkvoogdij naar zijn beste krachten gediend en wordt hij dan ook steeds mët eere herdacht, De Kerkvoogdij voornoemd, Ds. I. de Tombe. J. H. Boll Pzn, G. Boll Azn. Doeveren (N.Br.) D 2.

Echo van het Zuiden | 1945 | | pagina 3