ft HEUSDEN. >RUNEN. i! ELSHOUT. SPRANG. CAPELLE. KAATSHEUVEL LOONOPZAND. mededeeling Aanmelding vreemdelingen. ENGELS. zoekt LEERAAR i3/4 l. De oorlog geëindigd. Indië vrij. Margriet" te R'dam, willen trachten V stichting Kleuterzorg ter hulp te bmen door het organiseeren van 2 Lcerten voor dit doel. Let 2e concert zal einde Sept. leafs hebben. iHierover later. Ivoor het le concert van a.s. loensdag hebben zich Martin Jonk- |an en zijn begeleider Henk van Hameren bereid verklaard. I Martin Jonkman ontving zijn mu- Ikale opleiding te Den Haag, later Brussel, Parijs en Italië,- waar hij Jter concerteerde en in de opera Iptrad. Ik kan deze concerten en om het ,ede doel èn om het te bieden instgenot zeer aanbevelen. A. v. B. Zoo ja.? toont dan wanneer U Zon dag 19 Aug. een bloempje wordt aangeboden door U er niet af te willen maken met het minimum bedrag van JO cent. Meldt U bij het plaatselijk bestuur om uw steun aan te bieden voor den verkoop van deze bloempjes. Werk mede om dezen dag succesvol te maken, Arbeiders denk in deze dagen, waarin zooveel plezier gemaakt wordt, ook eens aan die arme on gelukkige slachtoffers der T. B. C. Laat ons devies zijnBeter voor komen dan genezen. Herwonnen Levenskracht! hij die daaraan medehelpt is een echte en ware vriend der R.K. Arbeiders beweging. S. C.-NEPTUNUS. Vastbesloten revanche te nemen p de smadelijke 9—2 nederlaag, orat de Rotterdamsche eerste klasser leptunus a.s. Zondag met haar erkste elftal in het veld. De Rot- jrdainmers wenschen geen enkel isico meer te nemen. Dat was ook e reden dat zij 1.1. Zondag verstek eten gaan, omdat zij toen twee unner beste spelers zouden hebben ïoeten missen. Het is nu wel niet irect noodig, dat zij hun aller- [terkste elftal zenden, want aan een lehoorlijk gelegenheidselftal zou S,C. haar handen al vol hebben. ,e Rotterdammers rekenen het zich ichter als een eerezaak. dat zij zoo iterk mogelijk voor den dag komen. ;ij zien dat als een sportieve plicht, .ie zij te vervullen hebben. Niet leen tegenover hun clubgenooten ie met groote cijfers verloren, doch n het bijzonder tegenover W.S. C. iver welks spel zij vol lof zijn. Het is met bijzondere belangstell ing dat wij daarom dezen wedstrijd egemoet zien.' Neptunus vormt in laar oorspronkelijke samenstelling 'en prachtploeg. Vente en van Jpaendonck zijn niet van de partij. )e eerste is geinterneerd en de weede is ziek. Zij zijn vervangen oor twee jonge spelers met vele jeloften voor de toekomst. Zoo omt het sterkste elftal dat Neptunus jijeen kan brengen a.s. Zondag in iet veld. De W.S.C.'ers zullen daar tegen- >ver stellen hun vasten wil om zoo ,oed mogelijk partij te geven. Nep- :unus zal het daarom in een wed strijd die vast en zeker het aan- ijken waard zal zijn. heusch niet :adeau krijgen. J. Ramakers, oud N.S.B.-burge- neester van Drunen is in Assen gearresteerd en ingesloten. Hij was Een der eerste die in de beruchte septemberdagen de beenen nam. Tentoonstelling. Tot besluit van den naaicursus [onder auspiciën van den Boerinnen- bond werd Vrijdag j.l. een druk [bezochte tentoonstelling gehouden de vervaardigde stukken. Van den cursus welke zich gespe cialiseerd' had op herstelwerk werd Jdankbaar gebruik gemaakt door (ongeveer 55 leden van den boerin- Inenbond. De leiding berustte bij ■Mej. Lievkens uit Tilburg. In totaal werden 75 stukken oud goed, welke door het plaatselijk ■R.K. Hark-comité niet meer konden (worden uitgereikt, hersteld ten bate |van de oorlogslachtoffers. Het nut van dezen cursus was Iderhalve tweeërlei. Ten eerste een Ipractische en leerzame oefening en ■ten tweede een prachtig werk voor |de getroffenen. De tentoonstelling welke de be- Iwondering der bezoekers wekte was lhet beste bewijs voor het slagen |der actie. De herstelde stukken zijn reeds laan de betrokken oorlogsslachtoffers |uitgedeeld. Kerkdienst. In de Ned. Herv. Kerk te Drunen [hoopt a.s. Zondag 19 Aug. des na- middags om drie uur voor te gaan linden dienst des Woords Ds. Nij- |dam uit Raamsdonk. Oranjefeesten. Op Donderdag 30 Aug.,, Vrijdag |31 Aug. en Zaterdag 1 Sept. worden I in Elshout de, bevrijdingsfeesten gevierd. Elshout hetwelk in twee I buurten is gesplist komt elk met 3 [verplichte wagens uit, verder kunnen er zooveel aan deelnemen als men I wil. Op Donderdag is er kinderoptocht en volksspelen. Vrijdag trekt de I groote optocht in vereeniging met 1 Drunen door Drunens en Elshouts straten. De verdere feestelijkheden worden dan plaatselijk voortgezet. Zaterdag zal voor den middag, met het oog op de voorbereiding van 1 priesterfeest, hetwelk Zondag 2 September wordt gevierd, niets te I d°en zijn. Zaterdagmiddag zal 'n ge- costumeerde voetbalwedstrijd wor- den gespeeld door de oudste vete- ranen uit Elshout. Ook zal de ruiter- sP°rt zijn beste beentje voorzetten. A'le 3 de dagen zal begonnen worden met een H. Mis van dank baarheid. Speldjesdag H. L. Zooals reeds eerder gemeld houdt Je R.K, Arb. Bew. te Elshout op 19 Augustus a.s. een speldjesdag ten bate van Herwonnen Levenskracht. Arbeiders van Elshout weet gij goed I Waarvoor gij hier Uw offer brengt Deze week werd onze gemeente wederom bedacht met een 4-tal schepen goederen, ditmaal afkomstig uit Alkmaar. De wrn. burgemeester v. Delft en het H. A. R. K.-comité waren ter begroeting aanwezig. Een muziekcorps verleende medewerking Ned. Herv. Kerk. Het kerkgebouw der Ned. Herv. gemeente is ji. Zondag voor het eerst na de bevrijding weer voor de kerkdiensten in gebruik genomen. Het kerkgebouw is daartoe thans zoover voorloopig hersteld van de schade bij de beschieting opgelco- pen. Moge de tijd spoedig aan breken dat een begin gemaakt kan worden met de algeheele restauratie van dit monumentale kerkgebouw. Chr. Besturenbond. Voor den Christel. Besturenbond Sprang-Capelle hoopt op Dinsdag 28 Augustus a.s. als spreker op te treden de voorzitter van het Christe lijk Nationaal Vakverbond in Neder land, de heer A. Stapelkamp van Utrecht. Donderdag 9 Augustus 1.1, hield de plaatselijke Boerenleenbank des avonds 8 uur in het Stationskoffie huis van den heer P. Pruijssers haar algemeene ledenvergadering. Deze bijeenkomst werd bij afwe zigheid van den directeur, den heer J. Huijsman, geopend door den vice- voorzitter, den heer G. A. S, de Bas, die de aanwezigen hartelijk welkom heette en vervolgde Dit is na vijf jaren oorlog en be zetting door een overweldiger dan het eerste jaar, waarin we weer vrij kunnen vergaderen. Gode zij dank voor dit onuitsprekelijk, niet genoeg te waardeeren, voorrecht. Het af- geloopen jaar is ontegenzeggelijk ontzettend moeilijk geweest om de Bank zoo veel mogelijk aan haar doel te laten beantwoorden. Tele foonverbindingen werden afgesloten en het postverkeer functioneerde zeer traag. Het treinverkeer werd door de beschieting zeer bemoeilijkt, terwijl het na September, toen onze Regeering een spoorwegstaking ge lastte, zoo goed als geheel aan banden was gelegd. Vele moeilijk heden vloeiden hieruit voort. De Centrale Bank was niet meer te bereiken, geldzendingen van en naar Utrecht waren daardoor onmogelijk, terwijl geen adviezen konden worden ingewonnen, waaraan zoo dringend behoefte bestond. Er moest, niet tegenstaande dat alles, gezorgd worden voor ruime kasmiddelen, om de bevolking in tijd van hoogsten nood de noodige hulp te kunnen verschaffen. Het bezwaar hieraan verbonden was nietj denkbeeldig. Gevolg was steeds te veel geld in kas, dat renteloos bewaard moest blijven. Daarbij kwam en dat was het ergste het steeds in angst verkeerea, dat door voortdurende beschieting alles verloren zou gaan, dan wel de kans om beroofd en geplunderd te worden door de woeste horden van den bezetter, dig ge speend waren aan de meest elemen taire begrippen van mijn en dijn. Voorts werd de vitaliteit van het bankwezen aangetast, doordat de bezetter steeds meer geld aanmaakte zonder dekking. Gevolg hiervan, was, dat alle voorschotten en hypo theken zoo goed als afgelost werden. Men ontving voor goed verstrekt geld waardeloos papier. Alle nor men cn grenzen werden hierdoor uitgevaagd. Het bedrag aan spaar gelden liep onrustbarend op. In normale omstandigheden stond bij de Centrale Bank van onze bank hedeponeerd ongeveer f8000o. thans plus minus f300000,Dit veroorzaakte ons bestuur groote moeilijkheden met het oog een en ander nog zooveel mogelijk rendabel te maken In verband hiermede werd dan ook besloten zijn toevlucht te nemen tot aankoop van effecten en schatkistproföessen. Hoewel er meer behoefte dan ooit bestond elkaar als bestuursleden zooveel mogelijk te raadplegen bij het nemen van beslissingen, was vergaderen meestal niet mogelijk door beschie tingen, gebrek aan vuur en licht. Daarbij kwam dan nog de angst, dat degenen, die een leidende positie hadden, blootstonden aan opgehaald en in een concentratiekamp gezet te worden. Maar niet tegenstaande dat alles behooren we hier nog tot de bevoorrechten, ziende op het overige gedeelte van ons jand, dat grootendeels is verwoest en wier inwoners vaak zoodanig zijn beroofd eii geplunderd, dat zij alle bezit totaal verloren hebben. Laten we, ondanks de groote reden van blijd- cchap, die; er in ons hart kan cn mag leven, bedenken, dat we er nog niet zijn. De naweeën van den oorlog 1 moeten nog komen. We zijn. wel bevrijd van de Hitlerhorden maar I niet van den geest. Ons volk is niet alleen stoffelijk zeer verarmd, maar bovenal geestelijk. Laat ons dan de wensch uitspreken, dat we op de eerstvolgende algemeene ledenver gadering in den ruimsten zin van het wkord kunnen zeggen: „Het daghet in het Oosten, het licht overal" Hiermede verklaar ik deze verga dering voor geopend. Tot secretaris dezer algemeene vergadering werd benoemd de heer C. Vos-van Gent, secretaris van het bestuur der Bank. Deze las de no tulen der vorige algemeene verga dering, welke onveranderd werden vastgesteld. De vice-voorzitter bracht vervol gens verslag uit van den toestand der Bank over het jaar 1944, waar aan wij het volgende ontleenen De totale omzet der bank bedroeg f438510.56, dus f5622,27 minder dan het vorige jaar. Aan spaargelden werd ontvangen f 178730,46 en terugbetaald f54006.60. De gekweekte rente voor spaar gelden, die geheel werd bijgeschre ven, bedroeg f8089,03. Er kwamen 24 nieuwe spaarders bij, terwijl er één afging, Eind 1944 bedroeg het aantal spaarders 289. Uitgegeven werd aan nieuwe voor schotten f22000.—, terwijl werd terugbetaald f9868,20. Het saldo aan uitstaande voorschotten bedroeg eind December f63405,—. Ontvangen werd aan voorschotrente f 1932,24, terwijl aan rente van effecten en van leeningen aan publiekrechterlijke lichamen respectievelijk werd ont vangen f2249,85 en f1610,Het aantal voorschotnemers verminderde met 8, terwijl er 3 nieuwe bijkwamen, totaal 30. De totale uitgaven in loopende rekening bedroegen op het eind van het jaar f 338153.33 en de ontvangsten f228969.04: De ontvangen rente beliep f5061.50 en de uitgegeven rente f275.27. Het aantal loopende rekeningen bedroeg 24. Het bedrag, dat gedurende het verschenen boekjaar bij de Centrale Bank te Utrecht was gedeponeerd varieerde tusschen f 200000.en f 300000.— Eind December bedroeg het totaal aantal leden 156. Er kwamen 7 nieuwe léden bij, er gingen er 3 af. Voor de verkiezing van een lid van het bestuur, wegens periodieke aftreding van den heer J. Huijsman en van een lid van den Raad van Toezicht, wegens periodieke aftre ding van den heer G. voor de Poorte, waren geen candidatenlijsten inge leverd, zoodat de aftredenden, die door het bestuur officieel candidaat waren gesteld, herkozen werden. Beiden namen hun herbenoeming aan. De rekening en balans over het afgeloopen boekjaar werden door de heeren J. A. H. de Wit en Adr. Sprangers nagezien en in orde be vonden. Zooals de rekening en balans door de vergadering van bestuur en Raad van Toezicht waren goedgekeurd en vastgesteld en aan de algemeene vergadering waren voorgelegd, werden deze bescheiden onder dankzegging aan den kassier, den heer B. Verhoeven, voor zijn keurig verzorgde en accurate boek houding goedgekeurd. Na de rondvraag, waarvan door enkele leden gebruik werd gemaakt, sloot de voorzitter de vergadering. Op den Winterdijk even buiten de Kom had een dezer dagen een ernstig ongeval plaats. Mej. de J. uit Waspik, die langs dezen weg huiswaarts keerde en daarbij aan de rechterzijde van de dijk liep op het fietspad, werd door een haar achterop komende vracht auto van den expediteur de W. uit Waspik aangereden. Ernstig gewond werd het slachtoffer, nadat zij ver bonden was, naar het ziekenhnis vervoerd. Tot tijdelijk organist aer Ned. Herv. Kerk a. d. Loonschendijk is benoemd de heer M. de Kruis. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer J Quirijns Jzn., thans onder wijzer bij het U. L. O.-onderwijs te Almelo, is, naar wij vernemen, in gelijke betrekking benoemd aan de Nuts U.L.O.-^chool te Waalwijk. In de plaats van den heer C. J. van den Hoek, die als zoodanig bedankt heeft, is tot secretaris der Plaatselijke Tuinbouwvereeniging benoemd de heer J. Dekkers Pzn. Onlangs is in de gemeente Sprang-Capelle een Rijvereeniging opgericht met aanvankelijk een 20-tal leden. Ongetwijfeld zal dit de paar densport in de gemeente ten goede komen en zullen we in de toekomst mogelijk ook eens een Concours- Hippique in de gemeente krijgen. Voor het M.U.L.O. diploma slaag den te Tilburg o.m. onze dorpsge- nooten Betsy van der Schans, Koos van den Hoek en P. Christ Mzn. Tot onderwijzeres aan de Chr. school a. d. Loonschendijk is be noemd Mej. Bommeltjes te Middel burg. Bij het te Nijmegen gehouden examen slaagde voor de Hoofdacte de heer J. Mes Hzn., onderwijzer aan de Chr. school a. d. Loonschen dijk. Langstraatsche kunst in den aether. Maandag 13 Augustus 1.1. werd door de Belgische Nationale Radio Omroep (Vlaamsche uitzending) een orgelconcert gerelayeerd vanuit de St. Gudule te Brussel. Dit concert, dat gegeven werd door den beroem den organist van de kathedraal van Mechelen, was gewijd aan moderne Nederlandsche meesters. Op het programma stonden o.m. Hadewych- triptiek van Jaap Vrancken, Thema met variaties van Marrus Monni kendam en Tocata con Corale e Fuga van onzen dorpsgenoot Jos. van Amelsvoort. Van andere zijde schrijft men ons nog hierover: Als eerste van de drie moderne werken van Hollandsche compo nisten, speelde j.l. Maandag voor Radio Brussel een compositie voor orgel„Toccata con chorali e fuga" van Jos.J van Amelsvoort te Kaats heuvel. Voor ljefhebbers van serieuze muziek was del meesterlijke vertol king van dit doorwrochte werk een evenement. Ongetwijfeld bezit Kaatsheuvel in den heer Jos. van Amelsvoort niet alleen een muziek-paedagoog van erkende bekwaamheid, maar tevens een veelbelovend componist voor orgel- en orchestwerken. Hopelijk blijft, onze Ned. Radio niet te lang achter, bij haar Vlaam sche collega, en zullen we in de toekomst óók via „Hilversum" wer ken van dezen Brabantschen com ponist kunnen beluisteren. Pater Peters spreekt. De bekende Radio-pater Peters spreekt Woensdag 22 Augustus a.s. 's avonds om 8 uur in de zaal van den heer Jan v. Dun voor alle ge organiseerde arbeiders. Pater Peters is aan allen bekend om zijn talent volle passiepreken voor de K.R.O. zoodat het hem aan belangstelling op dezen avond niet zal ontbreken. Daarbij: Pater Peters heeft iets bij zonders te zeggen tot de Katholieke Arbeidérs. K.J.M. V. De K.J.M.V. zond dezer dagen tot de burgerij een oproep om moree- len en finantieelen steun speciaal noodig om te komen tot een goed slagen van de groote revue die in studie genomen is en in September a.s. zal worden opgevoerd. Oranje-Comité. In de algemeene ledenvergadering van het Oranje-comité Dinsdag j.l. gehouden nam de heerj. Kemmeren wegens overdrukke werkzaamheden schriftelijk ontslag als Voorzitter. In diens plaats werd gekozen de heer J. Tuerlings, de initiatiefnemer der vereeniging. Dezer dagen zal wederom een ledenvergadering ge houden worden om te trachten een programma voor de viering van 31 Augustus saam te stellen. Ruiterfeesten. Zondag 19 Augustus houdt de R.K. Rijver. „Hyppos" alhier een groot Ruiterfeest op het terrein aan dejulianastraat. Het programma omvatDressuur achttallen, Parade, Stoelrijden, Aangespannen land- bouwtuigpaarden koudbloed en warmbloed, Appelhappen en Han dicap wedstrijd. Duivenver. „De Luchtbode." Zondag hield bovengenoemde vereeniging een wedvlucht vanuit Valkenswaard. De uitslag was als volgt: 1*7-9-13 H. v. d. Linden, 2-10 C. v. d. Sanden, 3-4 A. Schel- lenkens, 5-6 A. Berendonk, 8 G. Ypelaar. 11-12 W. Berends. Eerste duif 9.55.31. Laatste duif 10-8-52. Gelost 9.30 uur. Gevaarlijk speelgoed. Nu er weer enkele maanden zonder ongelukken zijrt gepasseerd, wil- deu^ enkele opgeschoten knapen wederom een gein uithalen om met het gevaarlijk kruit te gaan spelen. Spoedig hadden zij succes, en moesten dé gebroeders van R. het bekoopen door verbranding van handen en aangezicht, waarbij een gndeelte van hun haar verbrandde. Gelukkig zijn de gevolgen niet van ernstigen aard. doeleinden en zal stil-aan een betere wereld tegemoet kannen worden gezien. In Nederland is 16 Au- gustus als nationale feestdag gevierd Nadere bijzonderheden a.s. Maandag. van de Gemeente Licht- en Water bedrijven Waalwijk. In verband met het gereed komen over een paar weken van de schoor steen-reparatie aan de gasfabriek, kunnen ook de beperkingen in de gaslevering, welke in verband daar mede moesten worden ingevoerd, weer geleidelijk worden opgeheven. Reeds in den loop der volgende week zal 's morgens weer gas worden verstrekt, terwijl verwacht mag worden dat binnen een paar weken de gaslevering weer op het peil van vóór Juli 1945 zal kunnen worden gebracht. Of daarna verdere uitbreiding aan de gasverstrekking zal kunnen worden gegeven zal afhangen van het resultaat der einde juli van kracht geworden nieuwe gas-rant soeneering. DE DIRECTIE. GEMEENTE DRUNEN. De Burgemeester der gemeente Drunen brengt ter kennis van alle in de gemeente Drunen vertoevende vreemdelingen, dat zij zich voor 25 Augustus 1945 in persoon ter ge meente-secretarie moeten aanmelden onder overlegging van hun identi- teits-papieren. De Burgemeester van Drunen, Hoofd v. d. Plaatselijke Politie, Mr. R. j. TH. VAN DER HEIJDEN, VERMIST: sinds 4 weken, EEN ZWART-BONT KACF, oud 18 maanden, kenteekens touw om zijn hals en op z'n schoft de letters geknipt N. M. Het kalf heeft geloopen in een wei aan de Oude straat, Besoijen, Onkosten worden vergoed. Inlichtingen aan N. MUTSAERS> Hoefstraat 78, Tilburg. DAME TE WAALWIJK voor privaatles Engels. Brieven onder No. 646 bureau van dit blad. MEDEDEELINGEN V. D. DISTRIBUTIEKRING 251 WAALWIJK OFFICIEELE BONAANWIJZING Voor het tijdvak van 19 Augustus t.m. 1 September 1945 zijn de navolgende bonnen der bonkaarten 9e periode geldig verklaard Artikel Bonnen No. Gemerkt Hoeveelh. p. bon Opmerkingen A81-B81-C81 D81E81 Reserve Reserve Deze moeten worden ingeleverd bij het afhalen van de bonkaart voedingsmiddelen 10e periode. Brood A35A—B35A C35AD35A M35AD35B A35B—B35B C35B E35AE35B D35—E35 Brood Brood Brood Brood Brood Brood Beschuit 400 gr. 400 gr. - 400 gr. 600 gr. 600 gr. 200 gr. 100 gr. Geldig t.m. 25 Aug. '45 Beschuit D35A—D35B E35A—E35B Beschuit Beschuit 70 gr. 70 gr. Geldig t.m. 25 Aug. '45 Melk (gestan daardiseerd) A35—B35 C35 D35-E35 Taptemelk Melk Melk li L. 2 L. Geldig t.m. 25 Aug. '45 Boter D35A E35A Boter Boter 125 gr. 250 gr. Margarine A35AB35A C35A M35A Boter Boter 250 gr. 125 gr. 125 gr. margarine 100 gr. vet Geldig t.m. 25 Aug. '45 Chocolade 04-20 Versnap. 1 tablet Rijstpudding D 90 Reserve Voorinleveringsbon Rookartikelen 11 Tabak 1 rants, naar keuze In den nacht van Dinsdag ten 12 uur hebben minister president Atlee en president Truman bekend gemaakt dat Japan de capitulatie-voor- waatden geheel had aan vaard en dat de keizer bevel had gegeven alle wapens overal neer te leggen en te gehoorzamen aan de bevelen van den geallieerden opper bevelhebber. Overal heeft dit bericht dat een einde maakt aan den verschrikkelijken wereld oorlog, groote blijdschap verwekt, maar vooral ook voor Indië, dat zuchtte on der 't zware juk der bezet ting, is dit een ware ver lossing. Nu kan de wereld en alles wat voor den oorlog werkte, ingesteld worden op vredes- TOELICHTING. De geldigheidsduur van deze bonnen vangt aan op den dag, waarop zij worden gepubliceerd en eindigt op 1 September a.s. tenzij hierboven anders is bepaald. Bon D90, welke is aangewezen voor rijstpudding moet door het puDiicK vóór Woensdag 22 Augustus a s. bij den detaillist worden ingeleverd. Inlevering door detaillisten (Evenredige bevoorrading). In de week van 20 t m. 25 Augustus 1945 moeten de detaillisten op den voor hen vastgestelden inleveringsdag de navolgende consumentenbonnen inleveren A83B83C83 Reserve 2 rants. restant A80—B80—C80 Reserve 216 Algemeen 1 rants. restant 193 Algemeen 215 Algemeen 112 rants. restant 211 Algemeen D83—E83 Reserve 1 rants. restant D70—E70 Reserve D87E87 Reserve 1 rants. restant D74—E74 Reserve A87B87C87 Reserve 1 rants< restant A70 Reserve v B70C70 Reserve D82E82 Reserve 2 rants. restant D71—E71 Reserve A tlm. E33B Vleesch 1 rants. restant A t|m. E31B Vleesch 221 Algemeen 1|2 rants. restant 203 Algemeen D34AE34A Boter 1 rants. restant A34BB34AC34A Boter D33AE33A Boter A34B—B34B—C34B Boter 112 rants. restant A33AB33AC33A Boter M34B Boter 1|4 rants. restant M3pA Boter 10 Tabak 1 rants. restant#)9 Tabak 1 rants. Koffie Peulvruchten Jam Rijst Rijstebloem Gort Kinderbiscuits Eipoeder Lucifers Boter Mergarine Rookartikelen 2 rants. 1|2 rants. 1|2 rants. 1|2 rants 1 rants. 1|2 rants. 1 rants. 2 rants. 1 rants. 1|2 rants. 1|2 rants. 1 rants. 1 rants. 1|2 rants. 1 rants, kaarten c.q. rantsoenbounen. 17-8-'45. Voorts moeten naast de gebruikelijke bonnen voor brood, melk, vleesch en aardappelen nog worden ingeleverd Kaas: 217 Algemeen 1 rants, restant 208 Algemeen Petroleum: 109—110—111—112 Petroleum 1 rants. KF 33KF 34 Koekdoeleinden 4 rants. Extra rantsoenen wegens bijzonderen arbeid. Personen, werkzaam in beroepen of bedrijven waar zgn. „zeer zvvaren „zwaren", „langdurigen", „giftigen" of „vuilen- arbeid" wordt verricht komen voor de 10e periode 1945 (2 September t. m. 29 September 4o) wederom in aanmerking voor toeslagkaarten c.q. rantsoenbonncn. Aan zelfverzorgers voor een der artikelen boter, melk, brood cn vleescn worden geen toeslagkaarten verstrektzelfverzorgers voor aardappe en daarantegen kunnen wel toeslagkaarten ontvangen, doch hiervan zullen de aardappelbonnen zijn verwijderd. De naamlijsten, vergezeld van de toeslagbewijzen, alsmede de nieuwe aanvragen. dienen vóór Maandag 20 Augustus a.s. op het plaatseiijk distributiekantoor te zijn ingeleverd, Betrokkenen ontvangen t.z.t. bericht omtrent de afhaling der toesiag- DISTRIBUTIEKRING 251 WAALWIJK. C. A. G. DE JONGH, Directeur.

Echo van het Zuiden | 1945 | | pagina 3