NIEUWS UIT WA AL W IJ K Monument Burgemees ter Moonen c.s. Vorig bedrag f 5160.84 Wijk 2e Crispijnstraat Buurlvergadering f 10.— TRIBUNAAL TE 's-BOSCH. ELSHOUT. DRUNEN. SPRANG. CAPELLE. RAAMSDONKSVEER. GEERTRUIDENBERG. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL lis e ou j na zing 9: I ijzeoj jordi laats J inwcj :n huj lijkel sind kheid| M is d der 3ns eking wij :hooi otsc en mi e lici den n si :ht n leeltj gem eer. marj et ge' van 'ij e get :h te hoe n de aan ve: >e hij *mer in g l ook /eest a k' an fs. lezen ige nging.1 treff engen laats, reeds stid zijn i en ambt. geslai n van lin |ker wijst er op, dat burge er Moonen een magistraat L den waren zin des woords, men verloren heeft een van karakter, iemand van •ukbare eerlijkheid en recht- Jjgheid, van arbeidszin en doorzicht, wiens leiding men erkende en ook volgde. De Smolders zegt, dat burge- ;ter Moonen steeds met zijn vermogen de belangen van ,e;neent voorstond en bevor- ook tijdens de moeilijke en jarvolle bezettingsjaren, toen •elc moeilijkheden gehad en icerd heeft. Zijn blijven, dat als het ware werd voorge len door zijn sterk ontwik plichtsgevoel, heeft hem ten- 2 zijn leven gekost. Met ver sheid en deernis vernam des- heel de gemeente het droeve juren èn om het niet te her- ■n verlies voor de gemeen- [p en zijn gezin èn om de tra- ie wijze van zijn verscheiden. :ullen zijn heeigaan blijven •uren. Wij zullen en kunnen jemeester Moonen nooit ver laag 1 Deken H. Heezemans. [en heeft mij gevraagd, zoo it de Hoogeerw. heer Deken ieezemans zijn hooggestemde bij deze tragische herdenk- van een ongehoorde mis- in de annalen van Waal een kort woord te spreken, ./erd gevraagd, omdat ik het vig voorrecht had, deze ver- [rden in hun laatste oogenbli- bij te staan. [eachte familie, lp dezen dag, nu het oude leed Iker wordt en oude wonden |r versch, wil ik eerst de ver ging en de belofte geven, dat r ongelukkige slachtoffers niet jeten zullen worden in dank- herinnering, maar vooral niet 'X gebed. staat geschreven dat het van Abel, vermoord door broeder Kaïn, tot den Hemel wraak roept. Zoo zouden wij zijn te zeggen, dat dit dat vergoten werd door jchen die onze broeders moes- [zijn, ook om wraak roept. Het rd wraak past echter niet in mond van een Christen, een fisten vraagt om eerlijke en itvaardige bestraffing van een Jaad. Ir staat ook geschreven, dat het id van Christus, Die stierf aan Kruis, riep om barmhartig- en spreker wil dit oproepen |r hen, wien God het vergunde, iun laatste oogenblikken gees- |ken bijstand te kunnen verkrij- Dat is dé groote lichtzijde in drama en dat zij de groote )st voor de dierbaren, terwijl in hun groote smart achter een. anderen zijn gevallen als len en voor een eerlijke en jte zaak. ils helden en met heldenmoed, woord is goedkoop en het is veler lippen en er was sprake in vele gevallen, waarin wij heldenmoed konden zien. int het woord vraagt grootheid karakter en spreker weet, dat [die hij in de laatste uren voor tragischen dood en urenlan- doodstrijd gezien heeft en den [aatzuchtigen wil die deze itoffers in hun laatste oogen- V* Iken getoond hebben, het ware heeri)encjom in zjch hadden. Als lanig moeten zij ons allen ten rbeeld zijn. ;i) zijn gevallen als helden, zij zijn ook gevallen als de :huldige slachtoffers in een ijke en groote zaak. De zaak het recht. En daar gaat het bij den heropbouw van deze ie verdwaasde wereld. Als het it in deze wereld niet terug- rt, zijn deze en millioenen an- :n met hen, voor niets geval- Het recht moet terugkeeren |wii kunnen daaraan meehelpen, ;r het in praktijk te brengen in leven. En wij hebben daarbij imkkelijker taak, dan zij had- die wij hier vandaag eeren. •en Heezemans spreekt ten- de hoop uit, dat de dood deze slachtoffers niet alleen voortleven in den steen die vandaaq onthuld is, maar op eerste plaats in de grootheid ieders leven. Burgemeester J. A. Frans Mallens Sinoli 1 Loonopzand, sprak namens de gemeesters van de aangrenzen- gemeenten en de plaatselijke 'nbutiediensten ressorteerende 'er den distributiekring Waal- L Na tegenover de familiele- uiting te hebben gegeven van gevoelens van innig medele- wil burgemeester Mallens, zooals hij zegt, trachten een zwak ke schets te geven van de colle gialiteit van den verscheidene. Burgemeester Moonen had, evenals zoovele andere burge meesters, de als richtsnoer dooi de regeering in 1937 opgestelde leidraad voor alle ambtenaren, voor het geval van een vijandelij ken inval, zóó opgevat, dat het zoo lang mogelijk op zijn post blij ven, het summum bonum was. Met die andéren had hij echter ook het hoogste respect voor hem, die daartegen den moed hadden opge bracht hun post te verlaten en, hoewel ik het persoonlijk niet heb kunnen ondervinden, weet ik heel zeker zegt spreker, dat hij de hoogst mogelijke achting toedroeg aan hen, die anders'handelden dan hij. Dat en zóó was zijn collegia liteit. Ten dezen aanzien put bur gemeester Mallens verder uitvoe rig uit persoonlijke ervaringen, waarmede hij de collegialiteit en aangename samenwerking met Burgemeester Moonen aantoont. Spreker wijst in het vervolg van zijn rede met nadruk op de zwaarte van de keuze die ook Burgemeester Moonen gedaan heeft, door op zijn post te blij ven, alhoewel hij zoo makkelijk anders gekund had en meent dat de niet ingewijde de zwaarte van die keuze het best kan afmeten naar wat hieromtrent geschreven werd door Mr. Dr. K. J. Frede- riks, toenmaals Secretaris-Gene raal van Binnenlandsche Zaken. Spreker leest dit schrijven voor en besluit zijn rede met de woorden: Nu wijlen mijn collega Moonen, ik breng U mijn warme diepgevoel de hulde. Woorden van dank. De heer H. Moonen dankte ver volgens namens zijn Moeder en familie de sprekers voor hun hul de aan de nagedachtenis van zijn vader bewezen. Het Gemeentebe stuur dankt hij voor de hulde ge bracht aan de nagedachtenis van zijn vader, door een Plechtige H. Mis van Requiem te laten opdra gen. Hij dankt verder de burgerij van Waalwijk, particulieren en vereenigingen voor de wijze waar op zij van hun belangstelling bij de onthulling van dezen gedenk steen hebben bijgedragen. Tot slot dankt hij de talrijke Waal- wijkers die er toe hebben bijge dragen, dat zoovele H. H. Missen voor de zielerust van zijn vader konden worden gelezen. De heer H. Hoffmans Jr. dankt namens zijn Moeder en familie al diegenen die hebben uiting gege ven van hun medeleven toen op 6 September van het vorig jaar zoo'n zware slag zijne familie trof. De wonderlijke redding van een overlevende heeft het leed gedeeltelijk verzacht, doch niet temin, zegt spr., waren wij allen zeer getroffen door de warme welgemeende belangstelling van vrienden en kennissen. De heer Hoffmans .dankt verder speciaal de buurtbewoners voor de vele H. H. Missen die zij hebben laten lezen. Namens zijn broer Vincent, die ter genezing elders vertoeft, dankt hij op diens verzoek Deken Hee zemans, dien Vincent den redder van zijn leven noemt, heel harte lijk voor alles wat deze heeft ge daan; voorts moet hij dank bren gen aan Dr. Lenglet, het Roode Kruis en de Eerw. Zusters van het Ziekenhuis voor de hulp in die critieke dagen verleend. Tot slot dankt spreker het bestuur van Waalwijks Belang en allen die op eenigerlei wijze van hun belang- i stelling hebben blijk gegeven. Onder leiding van den heer G. Duivelaar zong het Parochieel Zangkoor vervolgens op superieu re wijze Beati Mortui van Men delsohn en Ecce Quo Modo Mo- ritur van Handel. Deze sobere, doch ontroerende en indrukwekkende plechtigheid werd vervolgens besloten met het leggen van kransen, o.m. namens het gemeentebestuur van Loonop- zand, Buurt Putstraat, twee kran sen van de buurt Markt-Haven en een krans van de gemeente Waalwijk. Aan 't slot van dit verslag wil len wij nog vermelden, dat deze gedenksteen, een mooi stuk werk, is vervaardigd door de fa. Gebrs. Verappe, alhier, die dezen steen als hun bijdrage aan het monu ment en als hulde aan de geval lenen van 6 September '44 wel willend hebben aangeboden. in zijn maandenlange interneering zal hebben verworven. Er is daar om geen reden hem hjt kiesrecht te ontzeggen of hem langer geïn terneerd te houden. Als bijzonde re maatregel, zal beklaagde het notaris-ambt in Waalwijk niet meer mogen vervullen, waarbij 't Tribunaal zich laat leiden door de gedachte, dat beklaagde zich in zijn positie in Waalwijk onmoge lijk heeft gemaakt. Elders zal hij zoo hij wenscht zijn functie mo gen vervullen, omdat het Tribu naal meent dat beklaagde zich in zijn functie als notaris niet mis dragen heeft. Voor 't Tribunaal te 's-Bosch stond terecht Alida van Geene, echtgenoote van Havelaars, 32 jaren, Grootestraat 345a te Waalwijk, die in 1943 en 1944 telkens 6 mud kolen had gekregen, omdat haar man diende bij het N.S.K.K. De beklaag de heeft reeds acht maanden hier voor in interneering doorgebracht en het Tribunaal vond de kolen duur genoeg betaald. e gev ïeest zelfs aar irden rt; hel jaren r wo gaf lis Hi] reeds aan. hier t) qeven an W mart its onl aan zal Ier Ellj an V>1 im 181 len :rgund| id opf Ik 1944, m op goede door hem, jngen mlach as een| voor kadert vijk. heeft gestoi hij van n moe _>en o >1* VV.Ii et aad )it ec Vij :n, zoo at ti Wij Moge >mel 1 ist in rs bre jk èn m ■soneel genen >r moo' pn lif Voor het Tribunaal te s-Bosch onder presidium van mr. van Leeuwen, stond Vrijdagmorgen o.m. terecht L. W. J. C. Christ, geboren 25 November 1885 te Bergenopzoom, notaris wonende te Waalwijk, thans gedetineerd. Hem werd ten laste gelegd: begunsti gend lid van „De Germaansche SS", althans heeft hij daarvan vergaderingen bezocht; penning meester althans medewerker van Winterhulp en Ned. Volksdienst en tevens lid; heeft openlijk blijk gegeven van nat. socialistische ge zindheid en ingenomenheid met den vijand; heeft extra kolen ont vangen door bemiddeling van den vijand of diens handlangers. Beklaagde ontkent begunstigend lid te zijn geweest van de Ger maansche SS; hij heeft slechts een keer een vergadering bezocht en wist toen van te voren niet dat dit een NSB-vergadering was; hij geeft toe lid te zijn geweest van den NVD en WHN, maar ver vulde geen bestuursfunctie, zijn penningmeesterschap bestond daarin, dat hij de ingezamelde gelden ontving en ze vervolgens stortte op de giro-rekeningen van den NVD en WHN, hij be schouwde dit als charitatief werk, evenals zijn bestuursfunctie van de St. Vincentius. Hij had zijn functie aangenomen op uitnoodi- ging van burgemeester Moonen. De voorzitter mr. van Leeuwen acht dit wel mogelijk, maar zegt dat beklaagde in functie is geble ven tot 1 Maart 1944, toen ieder een toch eindelijk wel diende te weten, wat voor vleesch men in de kuip had. „Uw voorbeeld", zoo zegt de president, „was fnuikend en het breekt den verzetsgeest van het volk, als mannen die vooraan dienen te staan in het verzet, den verkeerden kant opgaan". Op een vraag van den voorzitter, betref fende verschillende besprekinqen die beklaacide gehad zou hebben met de NSB'ers Raming, Klink hamer en den Hartog. antwoordt deze, dat deze van zuiver zake- lijken aard waren. ,,Maar die be sprekingen duurden uren", zeqt de voorzitter, ,,er er kwamen duitsche binden en üidschriften bii op tafel". De beklaagde noemt dit sterk overdreven en meent dat de getuigenverklaringen dc zaak eenzijdig hebben voorgesteld. Zijn functie heeft hij aanvaard niet dan na overleg met zijn gees telijken raadsman, die er geen be zwaar tegen had, maar hem er voor waarschuwde dat hij moest oppassen dat dit geen vangarm werd voor de NSB. Beklaagde heeft ook eenmaal 6 mud kolen ontvangen en velschil lende malen een maandelijksche uitkeering van 45.—. Hij wist niet waarvan dit afkomstig was, maar het was bestemd voor zijn zoon Ad en hij heeft het geld op het credit van diens rekening ge schreven. De voorzitter zegt, dat beklaag de een wonderlijk gebrek aan in zicht heeft getoond. Hij slaat alle waarschuwingen van serieuze menschen in den wind en blijft er mee doorgaan, tot hij tenslotte op aandringen en hevige ruzie in de familie besluit er maar mee op te houden. Beklaagde zegt dat hij op zijn functie geen acht heeft geslagen. Hij had het veel te druk met zijn eigen werk en heeft zich verder niet met politiek ingelaten, al kon hij niet ontkennen dat hij pro- duitsch gezind was. De verdediger mr. Adelmeijer houdt 'n uitgebreid betoog, waar in hij aantoont dat beklaagde wel een fout kan hebben gemaakt, ma'ar niet „desbewust heeft ge handeld in strijd met de belangen van het Nederlandsche volk", op grond waarvan het Tribunaal uit spraak doet. Het penningmeester schap beteekende niets en men ge bruikte verdachte als boodschap penjongen voor menschen als Ra ming en financieele instanties van WHN. Als er schuld is geweest, meent pleiter, dat verdachte vol doende straf heeft gehad in een interneering van 11 maanden. Na Raadkamer zal het Tribu naal over 14 dagen schriftelijk uit spraak doen in dien geest dat het ten laste gelegde bewezen wordt geacht, behoudens het lidmaat schap van de Germaansche SS en het bezoeken van vergaderingen. Het Tribunaal gaat verder mee, met de meening van den verdedi ger, dat verdachte zich heeft la ten misbruiken -als loopjongen. Hij heeft politiek inzicht gemist, maar verwacht mag worden, dat hij dit Totaal f 5170.84 Monument Burgem. Moonen, Joop Hoffmans en verdere Waalw. oorlogsslachtoffers. Wij wijzen er nogmaals op dat de huis-aan-huis-collecte voor bo- genoemd monument gehouden zal worden op heden, Maandag 10 Sept. Men wordt beleefd verzocht z'n bijdrage te willen gereed leggen. Herdenking Jan de Rooij. Zooals reeds in ons blad tverd medegedeeld, zal op 22 Sept. a.s. in de N. H. Kerk te Sprang een her denkingsbijeenkomst „Jan de Rooij" worden gehouden. Het beroemde zangkoor „Die Haghesanghers" uit Den Haag zal deze herdenking verzorgen. De 150 zangers, die deel uitmaken van dit koor, zullen voor één nacht moeten worden ondergebracht te Sprang, Waalwijk en Kaatsheuvel. Personen, die gelegenheid hebben aan één of twee dezer zangers logies te -verschaffen voor den nacht van 22 op 23 Sept. a.s. worden vriendelijk verzocht zich zoo spoedig mogelijk op te geven bij een der onderstaande adressen H. J. Bergmans, Nrd. Parallelweg 13 Bureau „De Echo van het Zuiden". BENOEMING. Tot kapelaan van de parochie St. Jan is benoemd de Weleerw. heer P. van Hoeckel, thans kapelaan te Berchem bij Oss. De thans beeoemde is een zeer bekende figuur uit de ondergrond- sche beweging, die ook door H. M. de Koningin in audiëntie werd ont vangen. Plechtige Eerste H. Mis. Zondag j.l. droeg den Eerw. Heer Fr. van Hoorn in onze parochiekerk zijn eerste plechtige H. mis aan God op. Te circa 1() uur werd hij door dc Eerw. Geestelijken, zijne con fraters uit het klooster Mariënkroon. de Eerw. Broeders, de Eerw. Zusters en zijne ouders en zusters en ver dere familie, Buurtcommissie en 'usschen éen fleurige stoet van bruidjes naar de kerk geleid. Het Zangkoor zong de 4-stemmige Mis van Th. Bartholemeus, welke keurig werd uitgevoerd, evenals na de H. Mis dè Feestcantate „De Priester" 3-stemmig koor met bariton solo's van Jos. Franken. De Zeereerw. Heer Pastoor G. Versteeg hield de feestpredicatie Hij wenschteden neomist alsóok ziin ouders en zusters en verdere familie alsook heel de parochie van harte geluk. In den breede schetste hij de verhevenheid van het Priester schap. Na de H. Mis werd de neomist thuis opgewacht door. een menigte geloovigen, de Zangvereeniging „Ontspanning na Inspanning" een uit de buurt gevormde zangvereeni ging, en door het Buurtcomité. Het dochtertje van den heer A. van Sluisveld bood een prachtige bloemenmand aan. De Voorzitter van het buurtcomité bood onder welgekozen woorden een cadeau aan om ten slotte den Zegen van den Priester voor allen te vragen. De Zangvereeniging bracht op zeer verdienstelijke wijze een tweetal liederen ten gehoore. Namens de Zangvereeniging sprak de heer Joh. van Venrooij. Hierna 'dankte de jonge Priester met diepe ontroering allen die op eenigerlei wijze aan dit feest hadden medegewerkt om dezen dag voor hem tot een onvergetelijke te maken. Na het H. Lof met assistentie door den neomist gecelebreerd, trok men met de Fanfare „Eendracht maakt macht" naar de kapel van de Wonder bare Moeder van Elshout. Hierwerd door de Fanfare „Eendracht maakt macht" een Drachtige serenade ge bracht. Ook de Zangvereeniging liet zich ook hier van zijn beste zijde kennen. „Ontspanning na In spanning" was ook hierweer present. Het Mariaspel was gezien de zwakkere bezetting dan Zondags tevoren, toch zeer goed te noemen, waarvoor een woord van hulde toe komt aan den onvermoeiden regiseur den heer D. v. d. Brink, hoofd der R.K. Jongensschool. Tot slot sprak den ZeerEerw. Heer Pastoor een dankwoord. Bevrijdings- en Oranjefeesten. Zooals reeds uit het verslag onder Drunen bleek, heeft Elshout op passende wijze zijn Oranjefeesten gevierd. Donderdag trok een kinder optocht door de straten die er zijn mocht. Vrijdag met Drunen te samen was de groote optocht. Opgesteld aan de Remise te Drunen werd door beide dorpen getrokken. Des avonds gaven de Fanfare „Eendracht maakt Macht" en de Zangvereeniging „Ontspanning na Inspanning" een concert bij de Eerw. Broeders op 't pleintje. Een vreugde vuur werd ontstoken. De volks spelen op Maandag j.l. voor de kinderen waren goed georganiseerd. De gecostumeerde voetbalwedstrijd zoowel als de ruitersport waren zeer aardig. Zoo kan Elshout terug zien op zeer genoegelijke dagen. 4 In ons blad van d.d. 7 Sept. zijn in het verslag der raadsvergadering Drunen de volgende namen uitge vallen: J. v. d. Wiel, L. v. Drunen en J. v. Wezel. Zooals reeds in ons blad werd medegedeeld, zal op 22 Sept. a.s. in de N. H. Kerk te Sprang een herdenkingsbijeenkomst „Jan de Rooij" worden gehouden. Het beroemde zangkoor „Die Haghesanghers" uit Den Haag zal deze herdenking verzorgen. De 150 zangers, die deel uitmaken van dit koor zullen voor één nacht moeten worden ondergebracht te Sprang, Waalwijk en Kaatsheuvel. Personen, die gelegenheid hebben aan één of twee dezer zangers logies te verschaffen voor den nacht van 22 op 23 Sept. a.s. worden vrien delijk verzocht zich zoo spoedig mogelijk op te geven bij een der onderstaande adressen; A. Smit, Burgemeester; J. van Herpen, Hoogevaart, Vrijhoeve-Ca- pelle; J. W. Genuït, Sprang. De op Nationalen Offerdag bij gelegenheid van den verjaardag van H. M. Koningin Wilhelmina in de gemeente Sprang-Capelle gehouden collecte ten bate van de hulpver leening aan oorlogsslachtoffers heeft ruim f 1600.— opgebracht. Tot de eerste klasse Rijks Hoogere Burgerschool te 's Herto genbosch is na gehouden toelatings examen toegelaten Dina Rosen- brand Ad. Eeuwfeest Fraters der St. Theodorusschool. Op 15, 16 en 17 September a.s. zal het voor de Eerw. Fraters van het St. Theodorusgesticht, te Raains- donksveer groot feest zijn. Het vorig jaar was het 100 jaar geleden, dat de Congregatie van de Fraters van. Tilburg werd gesticht, doch wegens tijdsomstandigheden moest de herdenking worden uitge steld. Nu zal het feest gevierd worden op Zaterdag 15 September a.s. met een intprnfeest voor de Eerw. Fra ters. Op 16 September is het recep tie na de Hoogmis, en op 17 Sep tember a.s. zal het feest'zijn voor de jongens der St. Theodorusschool. Daar ieder de groote verdiensten der Fraters wel kent, zal het aan belangstelling zeker op de receptie niet ontbreken en voor de jongens zal het een gedenkwaardige dag worden. Oranjefeesten in Raamsdonk en Raamsdonks ve er. Des morgens om acht uur reder, herauten ter opening der feeste lijkheden door de mooi versierde straten der gemeente. Uit elk huis en huisje wapperde vroolijk cie driekleur. Aan weerszijden der straten waren versierde mastjes aangebracht, kortom, het geheel gaf een echt feestelijk aanzien. Na de opening door herauten werd in de R.K. Kerk een solem- neele H. Mis opgedragen, om God te danken. Terzelfder tijd werden ook in de Ned. Herv. Kerken dankdiensten gehouden. Om tien uur werd dc nieuwe gemeenteraad geïnstalleerd, deze plechtigheid werd per microfoon uitgezonden. Om 11 uur kon men genieten van de R.K. Zangvereeni ging „Amicitia" uit Raamsdonks- veer, die het zoo bekende Dominé Salvam F.ac Reginam Nostram zong. Hierna werd een toespraak gehouden door den Edelachtb. Heer Burgemeester, die daarna werd gehuldigd door de gezamen lijke vereenigingen van Raams donk. Om half twaalf vond een défilé plaats waaraan niet minder dan 46 vereenigingen deelnamc-n. Na dit défilé werd er een aubade gehouden door de schoolkinderen. Om 2 uur had de groote op tocht met versierde wagens plaats. Het was een groot succes en bo- vendien verwonderlijk wat nog voor elkaar gebracht kon worden, met de bescheiden middelen waar over beschikt kan worden. Niet minder dan 72 wagens namen aan dezen optocht deel. De een was nog mooier en geestiger dan de ander. De jury zag zich voor een moeilijk geval geplaatst, om de 30 geldprijzen toe te kennen. De Vrijheidswagen zag zich bekroond met de eerste prijs; de tweede prijs werd toegekend aan „Dorus Rij kers", terwijl „De Hoorn des Overvloeds zich de derde prijs zag toegewezen. Om 8 uur gaf de gemengde zangvereeniging een uitvoering. Hierna werd geconcerteerd door de Kon. Erk. Harmonie De Een dracht. Hierna trok geheel Raamsdonk in een fakkeloptocht, voorop ge gaan door de Harmonie St. Bavo, zingend en dansend door de stra ten, uiting gevend aan hun groote vreugde en aanhankelijkheid aan het huis van Oranje. Om 11 uur werd deze onver getelijke dag gesloten met een schitterend vuurwerk. In de bovenzaal van Hotel de Reijer werd den volgenden dag een bioscoopvoorstelling gegeven, gevolgd door een tractatie voor de oudjes. Om 10 uur werd even- eens eer/ speciale optocht gehou den voor de kinderen. 'Ook deze optocht is in elk opzicht geslaagd. Om 2 uur werden de groote volksspelen gehouden op het sportterrein van de Johannes- Stichting aan de Keizersdijk. Hier voor bestond een geweldig animo. De Rijvereeniging van Raams- donkdorp nam hieraan ook deel. Om 7 uur werden de behaalde prijzen uitgereikt. Om 8 uur gaf de Kon. Erk. Harmonie De Een dracht weer een mooi concert, ter wijl de twee onvergetelijke feest dagen, dank zij het krachtig en organisatorisch werk van het Oranje-comité, gesloten werden met een openluchtbal. - - A.s. Woensdag 16 Septem ber zal door het Oosterhoutsche knapenkoor De Nachtegalen een uitvoering worden gegeven in de Bioscoopzaal Centraal. De repu tatie van dit bekende knapenkoor is wel van dien aard, dat elk commentaar overbodig is. het St. Agnesgesticht is met in- De Zeereerw. Overste van gana van 1 September overge plaatst naar het Liefdegesticht ie Heusden. De Zeereerw. Zustei Philipa die lot heden assistente was, is haar als overste opge volgd. Burg. Stand. Geii. Ockhuizen P. A. M. en Speetjens J. H. Koninginnefeesten Mr. Völkerstraat II. Zich aanpassende aan het pro gramma van 't Hoofdcomité, waren de uren van 4—6 uur speciaal voor onze Moeders gereserveerd, terwijl om 8 uur de dans- en feestavond begon. Zaterdagmiddag hadden onder 'groote belangstelling kinderspelen plaats, waarbij spannende en ver makelijke momenten elkaar afwis selden. Na afloop hiervan, werden de kinderen uitgenoodigd op een koffietafel. t Aan kleuters beneden 6 jaar, als mede aan zieken werden pakketjes uitgereikt, zoodat iedereen z'n aan deel had in 't fee^t. Een woord van lof aan het comité, met aan 't hoofd de heer Mens. Herdenking Jan de Rooij Zooals reeds in ons blad werd medegedeeld, zal op 22 Sept. a.s. in de N.H. Kerk te Sprang een herdenkingsbijeenkomst „Jan de Rooij" worden gehouden. Het beroemde zangkoor „Die Haghesanghers" uit Den Haag zaj deze herdenking verzorgen. De 150 zangers, die deel uitmaken van dit koor, zullen voor één nacht moeten worden ondergebracht te Sprang, Waalwijk en Kaatsheuvel. Personen, die gelegenheid hebben aan één of twee dezer zangers logies te verschaffen voor den nacht van 22 op 23 Sept. a.s. worden vrien delijk verzocht zich zoo spoedig mogelijk op te geven bij het on derstaande adres: Jan Tuerlings, Schoolstraat 4b, Kaatsheuvel. TRUMAN WENSCHT HULP- VERLEENING. President Truman heeft in zijn gisteren gehouden rede voor het congres er op aangedrongen, om zoo snel mogelijk goedkeuring te hechten aan de overbruggings-

Echo van het Zuiden | 1945 | | pagina 3