HAARSTEEG. SPRANG. KAATSHEUVEL. GEERTRUIDENBERG. BERKDIJK. Jaarvergadering Wit-Gele Kruis THUISSTIKSTERS 2 JONGENS mej. •g jenonii 'e heer zulks Taak :n de gens i ie heer ot wet- vi er 3 blan- n heer V( de den er voor an over orzitter, grootste nelfden mbt zal rekt le toe eiden i hun 'an ruik (et uur WO! wor de )eze lede )e vo< •ekeni Iet lit het Naar insda1 ïring :t voo jor oorts t gre it ver n in an an KI ekken de L De n nde irekin ;t rap iheele ïrbani hadev enien in gel ging inistei aken vergo li eer Ch. heeft rder op, istig de jds tus- eraaakt. iad ook liet mo- terecht fspraak, t in den veneens eg eer- ng niet lhoewel ich vol- an ver- 1de wet- leming. eert, of gevoerd er wet- stem- de Ka- e is. op me- n dien dat het e partij k vindt wees ot wet- met 7 overige ebracht n blan- rt den t het in en, en hij dit irengen Iers ne- oodanig dt druk li; aagt of ergade- later 'erband hierme- betreur- distri- in de •'erga- erraad van de rstelde jmmis ig van in be- geen er het ebben. an- •ts be- Igebied :t ann andelii De rnsge: •aagsti et ra] exatie rtting ssche nburg. eeni- o.a. boch- -uiden 'idelijk recht- leelten an het de be over 'er het '9en in en pro- 'tadium uitnoo- ie van ndsche scha de die- butiedienst van Geertruidenberg overgebracht is naar Raamsdonks- veer. Hij wees op de groote moei lijkheden die de overplaatsing voor de inwoners van Geertruidenberg met zich mede bracht. De Voorzitter deelt de meening van den heer Jansen en is even eens overtuigd van de groote moelijkheden die de overplaatsing met zich mede brengt. Doch van den anderen kant, aldus de voor zitter, waren de motieven die daartoe hebben geleid zoo door slaggevend, dat mijn ernstige po gingen zulks te verhinderen, faal den. Hij zou het echter op prijs stellen gemotiveerde klachten te ontvangen, die dan ter bevoegder plaatse zullen worden ingediend. De heer Hofman spreekt, als deskundige op het distributieter rein, zijn overtuiging uit, dat drie bekwame ambtenaren voldoende zijn om den distributiedienst in Geertruidenberg naar behooren te doen loopen. De heer Hofman wijst verder op het feit, dat iemand als gevolg van de thans bestaan de distributie-regeling, die des Vrijdags in Geertruidenberg arri veert, eerst Dinsdag daaropvol gend in het bezit wordt gesteld van rantsoenbonnetjes. Het zal eenieder toch duidelijk zijn, dat zulks onhoudbaar is. Tot slot sprak de heer Jansen de hoop uit, dat in de toekomst, speciaal met het oog op de aan staande uitbreidingen van de P.N.E.M. degelijk rekening zal worden gehouden met de vergroo ting van Geertruidenberg, dat daaraan ieder zijn beste krachten zal geven, wel bewust, hier niet te zitten voor kleine particuliere belangetjes, doch voor het alge meen belang, dat aandacht zal worden geschonken aan de ver betering der wegen. De Voorzitter memoreerde hier op wat hij reeds in zijn toespraak had gezegd, terwijl de wethouder, de heer Dirven, toezegde "zijn bes te krachten voor dat doel te ge- Nieuws uit Waalwijk en Omgeving. Geslaagd. De heer A. Duquesnoy uit Waalwijk, thans te Maastricht, promoveerde aan de R.K. Univer siteit in Nijmegen tot Dr. in de wijsbegeerte en letteren. Nijverheidsschool. Aan de Dag-Nijverheidsschool zijn aan de navolgende leerlingen de eind-diploma's uitgereikt: C. v. d. Gauw, H. v. Gorp, A. Heyblom, C. de Jongh, P. Kruis, A. de Louw, L de Rooy, A. Ros, J. Stokman, J. Verduin, G. Vlot, M. Voets, C. Vrinten, A. Zwart, H. v. d. Broek, H. v. Gelder, P. v. Gils, J. de Haan, P. Leytens, B. Musch, L. v. d. Putten, J. Velt- meyer. Geopend. Inplaats van 7—8 is de R.K. Waalwijksche Bibliotheek geopend van 8J^- op de Woensdagen in October. Avondnijverheidsschool voor Waalwijk en omstreken. Voor de cursus die aanvangt op Maandag 1 October 's avonds om 7 uur hebben zich in totaal niet minder dan 182 leerlingen opgege ven. Hiervan zijn er uit: Waalwijk 105 leerlingen, Kaats heuvel 29. Sprang-Capelle 20. Was pik 7, Drunen 11, Loon op Zand 5, Elshout 2, Udenhout2, Haarsteeg 1. Totaal 182 leerlingen. De lessen zijn Maandag t.m. Vrij dag telkens van 7—9.30, echter hebben de leerlingen een avond per week vrij zoodat zij in totaal 10 uur les ontvangen. „Kinderen van Ons Volk". De tooneelvereeniging „D.V.S.V.", een oude bekende in Waalwijk, zal binnenkort weer op de planken staan, voor het eerst sinds langen tijd. De vereeniging is uitgebreid met enkele vrouwelijke krachten en zal voor het- voetlicht komen met het bekende spel van Antoon Coo- len: „Kinderen van ons Volk". Het stuk zal telkens tweemaal worden gegeven, in Musis Sacrum en in het Parochiehuis van de St. Anto- niusparochie. MAANS GANG 1 28 Sept. 29 Sept. 30 Sept. 1 Oct. Zons op- 28 Sept. 29 Sept. 30 Sept. 1 Oct. OP- EN ONDER- 945. op 23.43 op 0.44 op op en ondergang op 7.35 onder onder onder onder onder op 7.36 op 7.38 op 7.40 onder onder onder 15.56 16.51 17.33 18.6 1945. 19.26 19.23 19.21 19.19 Tijdelijke gemeenteraad te Tilburg. Te Tilburg heeft de stemming plaats gehad voor de leden van den tijdelijken gemeenteraad. De oude Raad bestond uit 35 leden, de nieuwe telt 39 leden. Er waren drie lijsten ingediend. Op de gecombi neerde lijst van de werkgevers, middenstanders, werknemers, land bouwers en vrije beroepen werden 33 leden gekozen, allen R.K. Op de lijst der S.D.A.P. 4 leden (oud 3), op de Protestantenlijst 2 leden (oud 1). 17 zittende raadsleden werden niet herkozen, 2 waren overleden (Eijkemans en Priems). Niet her kozen werden de raadsleden van de R.K. Dissidentengroepen Zuider front, Groep Donders en groep Arts. In den Bosch werd een bijeen komst gehouden van personen die tijdens de bevrijding dier stad hier waren geëvacueerd. Zij besloten een blijvende herinnering aan te bieden aan Haarsteeg voor de ge noten gastvrijheid, in den vorm van een herdenkingssteen in hard steen die geplaatst zal worden in het portaal onzer kerk. De aanbieding zal geschieden op 27 October a.s., waarbij zooveel mogelijk belanghebbende evacué's zullen tegenwoordig zijn. Ned. Herv. J. V.'s. De ring 's-Grevelduin-Capelle van Ned. Herv. Jongelingsvereeni- gingen op Geref. Grondslag houdt Maandag 1 October des avonds om half 8 een openbare ringver- gadering in de zaal van den Chr. Volksbond alhier. De heer M. de Kruis, hoofd der Chr. School aan den Loonschendijk zal o.a. spre ken over het doel der Jongelings- vereenigingen. T.B.C.-vlucht. Door Kaatsheuvelsche Postdui- venliefhebbers werd 16 Sept. j.l. een T.B.C.-wedvlucht gehouden vanuit Reusel. De opbrengst be droeg 1314.—, welk bedrag aan het Wit-Gele Kruis werd afge dragen. De j.l. Zaterdag gehouden Emmabloem-collecte ten bate van de T.B.C. heeft in totaal 273.62 opgebracht. Zondag was de R.K. voet balvereniging Wagenberg W. V. C. ten gast bij Reight-Oh. De Bergsche Boys ontplooiden een mooi breed spel en bevochten een welverdiende overwinning van 2-1. Mej. M. Krols heeft in ver band met haar benoeming als on derwijzeres aan de R.K. Meisjes school te Made, eervol ontslag ge nomen als zoodanig aan de R.K. Meisjesschool alhier. Mej. Krols heeft steeds haar beste krachten gegven voor de haar toevrtrouw- de jeugd. Noode zien wij dan ook haar vertrekken en wenschen haar het beste in haar nieuwe werk kring. Met ingang van 1 October a.s. is mej. C. M. P. van Meel uit H. en L. Zwaluwe benoemd tot onderwijzeres aan de R.K. Meisjesschool alhier. Ter aanvulling van de vaca ture wegens vertrek van Mej. M. Krols, is benoemd tot onderwijze res aan de R.K. Meisjesschool mej. A. M. Castenmillpr uit Raven- stein. Begrafenisonderneming. De Begrafenisonderneming, on- derafdeeling van Berkdijks Belang, heeft weer een verbetering aan gebracht bij de ter-aarde-bestelling harer leden. Deze week Woens dag werd Martien v. d. Linden, de gouden bruigom van eenige maanden terug, ten grave gedra gen door in uniform gekleede dra gers en een hoofddrager met koorden. Distributie-moeilijkheden. Voor de kinderen is op de bon een ei verkrijgbaar. In heel Berk dijk kan men echter geen eieren krijgen. Als er iets bijzonders is gaat men de lange weg naar Kaatsheu vel. Soms met succes, dikwijls te vergeefs. Ook- in dit geval. Naar ons ter oore komt is er ook op heel Kaatsheuvel geen ei op de bon verkrijgbaar. Voor menschen die het hard noodig hebben en die zijn hier ook is het wel erg om bonnen aangewezen te krijgen die niet gehonoreerd kunnen wor den. Aan het werk. i De directeur-generaal van het Rijksarbeidsbureau heeft een circu laire aan de directeuren der gewes telijke arbeidsbureaux; gezonden, waarin wordt medegedeeld, dat men, alvorens tot registratie en tot het nemen van een beslissing in het vraagstuk van de burgerdienstplicht over te gaan, eerst de duizenden werkloozen dient op te roepen. f f Heden overleed, tot onze f diepe droefheid, na een langdurig geduldig gedragen lijden, gesterkt door de Genade middelen der H. Kerk, in 't St. Nicolaas-Ziekenhuis, onze innig geliefde Echtgenoot, Vader, Be huwd- en Grootvader De Heer Antonius Adrianus van Berkel Echtgenoot van Mejuffrouw Antonia Cornelia Siegenthaler, in den ouderdom van 63 jaar. Wij bevelen de ziel van onzen dierbaren overledene in Uwe godvruchtige gebeden aan. Wed. A, van Berkel- Siegenthaler C. A. Ch. van Berkel W. P. van Berkel- Hoffman en Kinderen Chr. M. van Berkel en Verloofde Jos. L. van Berkel en Verloofde. Waalwijk, 23 Sept. 1945. Grootestraat 332. De Plechtige Uitvaart en Be grafenis hebben plaats gehad op Woensdag 26 September om 9.30 uur in de Parochiekerk van St. Jan Baptist te Waalwijk. JAC. SPERBER en JO VAN HOOF hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen Huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Donderdag 18 October a.s. in de parochiekerk van St. Antonius te Waalwijk om 9 uur. Kaatsheuvel, Tramlaan 232 Waalwijk, St. Crispijnstr. 72 Toekomstig adres St. Crispijnstr. 72, Waalwijk. Hiermede betuigen wij onzen op rechten dank voor de vele blijken van deelneming ons betoond bij het heengaan van onzen lieven man en vader den Heer L. G. LAMMERTSE. Speciaal danken wij de Directie en het personeel der N.V. „NOORD- BRABAND" voor hun hartelijk medeleven en Dr. LANGEMEIJER voor diens toegewijde zorgen. WED. H. LAMMERTSE- JANSON COR ARIE. Waalwijk, Sept. 1945. Floris V laan 25. Voor uwe deelneming ondervon den bij het overlijden van onzen man en vader JAN JOHANNES VERDONK betuigen wij onzen innigen dank. Fam. VERDONK. Waalwijk, Sept. 1945. Putstraat 20. Langs dezen weg betuigen wij onzen hartelijken dank aan familie, vrienden, firma BLOK-VAN HEIJST rn buurtbewoners voor de vele bloemen die wij mochten ont vangen bij ons Zilveren Huwelijks feest. C. HERMAN-BOSSERS en Kinderen. Waalwijk, Sept. 1945. Pastoor Küipersstraat 22. Woor de hartelijke blijken van Uw belangstelling bij ons Huwelijk ondervonden, betuigen wij, mede namens familie, onzen har telijken dank. BERTUS DE VRIES NET DE VRIES- v. d. HOUJ. Kaatsheuvel, Sept. 1945. Hoofdstr, 205. Hiermede zeggen wij U allen har telijk dank voor Uw belangstel ling bij het herdenken van onze 50-jarige echtvereeniging. G. GEENEN-v. OVERSTEEG. Kaatsheuvel, Sept. 1945. Loonschendijk. OPENLIJK DANK aan O.L. Heer, H. Maagd, H. Antonius, Henri Belletable voor verkregen gunsten. J. Vv W. Mierdoor brengen wij onzen har telijken dank aan kapitein Henri Belletable, van de H. Familie, voor het welslagen van ons examen. 3 CAND1DATEN. Langs dezen weg betuigen wij onzen hartelijken dank aan de H!H. Leeraren LONEN en MEES TERS voor de prettige en degelijke lessen, waardoor wij slaagden voor het Middenstandsdiploma „Alge- meene Handelskennis". A. van Zon, Nieuwkuijk. J. v. d. Wiel, Vlijmen. Fr. Verdiesen, T. van Oijen, P. Engelen, A. Meesters van het op Maandag 15 October a.s. om 8 uur n.m. in de Achterzaal van HOTEL VERWIEL. AGENDA 1. Opening. 2. Notulen. 3. Jaarverslag van den Secretaris. 4. jaarverslag van den Penning meester. 5. Verslag van de Controle-com missie. 6. Bestuursverkiezing. (Het Bestuur treedt en bloc af. Alle leden zijn herkiesbaar.) 7. Verkiezing Controle-commissie. 8. Rondvraag. 9. Sluiting. Volgens het Huish. Regl. kunnen door minstens elf leden candidaten worden gesteld. De namen moeten minstens twee dagen voor de ver gadering schriftelijk worden inge diend bij den Voorzitter of Secre taris der vereeniging. OPENLIJK DANK aan Pater KAREL VAN ST. ANDRIES voor verkregen gunsten. V. v. D. te W. Durgemeester en Wethouders D WAALWIJK wijzen de ingt van ingeze tenen op hun verplichting om ter gemeentesecretarie, afd. Bevolking, aangifte te doen van hun verhuizing binnen de gemeente, indien het adres, dat op hun persoonsbewijs vermeld staat, niet overeenstemt met "liet adres, waar zij binnen de gemeente hun nachtrust genieten. Ieder, die binnen de gemeente verhuist of van adres verandert, is verplicht daarvan binnen vijf dagen, mondeling of schriftelijk, aangifte te doen aan het gemeentebestuur. Het niet voldoen aan deze ver plichting wordt gestraft overeen komstig de in de desbetreffende wet opgenomen strafbepalingen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, VAN DER HEIJDEN, wnd. De Secretaris, J. VAN MIERLO, GEVRAAGD voor direct en van 15 a 16 jaar. Fa. ANT. BERGMANS Grootestraat 153 Waalwijk. OFFICIEELE PUBLICATIE C.D.K. Nummercoupures. 1 October 1945. De Directeur van het Centraal Distributiekan toor te Vught maakt bekend, dat met ingang van 30 September 1945 voor nagenoeg alle voedingsmiddelen aan detaillisten bij in levering van consumentenbonnen nummercoupures zullen worden uitgereikt. Deze coupures worden verstrekt in de waarden van 10, 100 en 1000 rantsoenen en geven voor detaillisten recht op het betrekken der goederen gedurende twee weken; voor grossiers gedurende vier weken. De geldigheid vangt aan met ingang van de week volgend op het 14-daagsch tijdvak van inlevering. Op toewijzingen, uitgereikt in het tijdvak van 30 September tot en met 13 October 1945, kunnen detaillisten de goederen betrekken van 14 tot en met 27 October 1945 en grossiers van 14 October tot en met 10 November a.s. De toewijzingen mogen direct na ontvangst aan den leverancier worden toegezonden, doch aflevering (d.w.z. verzending uit het magazijn) mag eerst met ingang van de geldigheid geschieden. Voor melk en aardappelen zijn de nummercoupures slechts geldig in de week, volgende op de uitreiking, -terwijl die voor brood geldig zijn in het tijdvak van uitgifte en daaraanvolgende week. Wisselcoupures voor grossiers. Ten gerieve van de grossiers bestaat de gelegenheid de coupures van 10 en 100 rantsoenen om te wisselen voor die van 1000 rant soenen. Dit kan dagelijks geschieden in het tijdvak, dat de coupures van 10 en 100 rantsoenen worden uitgereikt aan de detaillisten, alsmede in de daar opvolgende week. De te ruilen coupures dienen per nummer gesplitst in coupures van 10 en 100 rantsoenen, op opplakvellen te worden geplakt, waarbij één coupure vier vakjes dient te bedekken. Uitsluitend volle opplakvellen mogen worden in geleverd, welke dus een waarde van 250 of 2500 rantsoenen ver tegenwoordigen. Aanvulling tot een veelvoud van 1000 rantsoenen, vindt plaats door bijlevering van losse coupures, welke door den ambtenaar van den distributiedienst op een opplakvel worden geplakt. Eerste uitreiking. In het tijdvak van 30 September tot en met 13 October a.s. zullen de volgende nummercoupures worden uitgereikt. 312C—313C voor 100 gram zout per rantsoen 314C voor 250 gram peulvruchten per rantsoen 315C voor 1000 gram suiker per rantsoen 316C voor 100 gram cacao per rantsoen 500 gram jam per rantsoen 100 gram bloem per rantsoen 250 gram rijst, rijstebloem of kindermeel of 225 gram kinderbiscuits per rantsoen 100 gram vermicelli per rantsoen 250 gram boter per rantsoen 250 gram margarine per rantsoen 100 gram kaas per rantsoen Bovenstaande nummercoupures zijn dus geldig voor detaillisten van 14 tot en met 27 October a.s. en voor grossiers van 14 Octo ber tot en met 10 November a.s. Voor het artikel brood worden uitgereikt: 318C voor één eenheid Amerikaansche bloem 319C voor één eenheid inlandsche bloem 320C voor reductie. Deze zijn geldig van 30 September tot en met 20 October a.s. Voorts worden uitgereikt in de week van 30 September tot en met 6 October a.s. de coupures 33IC—332C voor 1% l'ter melk en 333C—334C voor 1 kg. aardappelen, geldig in de week van 7 tot en met 13 October a.s. Petroleum voor kookdoeleinden. 28 September 1945. De Directeur van het Centraal Distributie kantoor te Vught maakt bekend, dat zij die in het bezit zijn van kaarten voor petroleum voor kookdoeleinden op onderstaande bon nen van deze kaarten gedurende de maand October 1945 vier liter petroleum kunnen koopen. Van de kaarten UA 510: bon 05 tot en met bon 08; Van de kaarten UB 510: bon 05 en bon 07; Van de kaarten UC 510; bon 62. Voorts zijn gedurende bovengenoemde maand de bonnen 109, 110 en 111 van de petroleumkaart TID 510 voor verlichting geldig voor het koopen van 2 liter petroleum. 317C 32 IC- 323C voor -322C voor voor" 324C voor 326C voor 327C—328C voor 329C—330C voor

Echo van het Zuiden | 1945 | | pagina 3