Nieuws uit Waalwijk en Omgeving TRIBUNAAL. WAALWIJK. DRUNEN. ELSHOUT. HAARS CAPEL NIEUWKUIK. VLIJMEN. WASPE GEERT) KAATS l'ROCÜS MUSSERT. Het belangrijkste proces, dat waarschijnlijk ooit in de geschie denis van den Nederland jehen Staat is voorgekomen, het proces namelijk tegen ir. A. A. Musse/t, leider van de N.S.B., zal op 13 No vember a.s. te Den Haag beginnen. Op 13 Novembr a.s. komt Mus sen voor het Bizonder Haagsch Girechtshof. Men verwacht, dat het proces niet langer dan twee dagen zal duren. De dagvaarding, samengesteld door Mr. Zaayer, beslaat slechts vijl' getypte foliovellen en 't proces zal slechts 2 dagen duren. Er zijn slechts 3 getuigen gedagvaard Drie dingen worden den „leider" ten laste gelegd: Allereerst, dat hij het Rijk dér Nederlanden onder heer schappij van liet Duitsehe staats hoofd heel't willen brengen; en vpr- der dat hij heeft getracht den grondwettigen staatsvorm te ver nietigen; en tenslotte, dat hij de actieve deelneming van Nederland- sché zijde aan de Duitsehe oorlog voering heelt bevorderd en bewerk stelligd. In de zitting van de le Kamer te 's-Hertogenbosch onder presidium van Mr. 11. B. S. Holla op 12 Oct. stonden o.a. terecht: Carolus Gerardus van Delft, 33 jaren,, koopman-winkelier, Stations straat 8 le Waalwijk, die in 1941 lid werd van de NSB. Verdachte moest 'dienst nemen bij de W.A. en vroeg vrijstelling aan. Deze werd niet verleend en men voerde hem op naar het instituut der sympa thiseerenden. Verdachte bedankte, Later werd liij nog eens synipuilii- seerend lid wegens vrees voor uit zending naar Dultscliland, bedankte weer en trad nog eens toe, toen krijgsgevangenschap op de proppen kwam. Voorts was liij lid van de NVD. Het Tribunaal verlengde zijn in- terncering tot 22 Dec. 1945, omdat verdachte in 1941 zonder noodzaak lid was geworden. De andere ge vallen werden als noodzaak be schouwd. Het kiesrecht werd hem voor 10 jaren ontzegd, ook 't recht om openbare functies uit te oefenen. Johannes Petrus de Rooy, 51 ja ren, hulp-fitter, St. Crispijnstraat 88 te Waalwijk, was lid, blokhoofd en later wijkhoofd van de NSB, mede werker van Winterhulp en wijk hoofd van den Volksdienst. Hij werd beschuldigd begunstiger van de Germaansché SS geweest te zijn, al thans vergaderingen bezocht te hebben, abonnementen had hij op Vova en Storm. Het Tribunaal kon dit niet als een licht geval beschouwen. Verdachte had echter ook verschillende goede dingen gedaan. Daarom werd zijn interneering yerlengd met 1 jaar en het kiesrecht ontzegd voor 10 jaren. Verdachte mag geen openbare func ties meer uitoefenen. Huberdina Adriana Brokken, huis vrouw, 28 jaren, St. Crispijnstraat 18 te Waalwijk, had omgang niet Duitsehe militairen, aldus de be schuldiging. Voorts had zij van een mof goederen aangenomen, die ei gendom waren van den onderge doken agent van politie Hellings. Verdachte had met moffen een ge zellige avond doorgebracht in zijn huis en na afloop ontving zij een gedeelte van den buit. In Septem ber 1914 vluchtte zij met de moffen naar Duitschland, omdat haar man sedert 1942 in dienst was bij de S.S. Dit heerschap verdiende op het .laatst een dikke 230 gulden per maand en zijn vrouw had nu nog 150 gulden aan spaarcentjes over. Het Tribunaal vond dit een ernstig delict en legde een interneering op van 1 jaar met aftrek, d.i. tot Mei 1946. De zaak werd voor berechting naar den strafrechter verwezen. Het spaargeld, bloedgeld, verdiend in den strijd tegen landgenooten en misschien ook nog in een executie peloton werd verbeurd verklaard. Bonaventura Kleinefeldt, echtg. van J. Brok, 46 jaren, Mommersteeg te Vlijmen, was sedert 22 Juli 1912 sympalhiseerend lid van de NSB en werd ongeveer gelijktijdig daarna lid van de NSVO. Voorts was zij medewerkster van Winterhulp en Volksdienst en accepteerde kolen. Verdaclite's man kreeg in Mei 1941 door tusschenkomst van de partij werk bij den Arbeidsdienst. Hij werd NSB'er. Tevoren was hij werk loos. Een pronagandiste van de NSVO, die verdachte bezocht, zei, dat verdachte terwille van 't werk van haar man sympatliiseerend lid van de NSB en lid van de NSVO moest worden. Zij ging hier op in. Verdachte had abonnementen op het Nationale Dagblad en op de Zwarte Soldaat. Zij kocht regelmatig Vova. In opdracht van den NSB-burge- meester Jacobs werd door één van haar kinderen gcco'leeteerd voor Winterhulp. Drie kinderen waren met haar toestemming bij den Jeugdstorm. De verdediger Mr. Hulsman sprak er schande over, dat in 1911 een ge zin van 15 personen moest leven van 16,50 inkomen. Deze vrouw had geen verdediging noodig. De schuldige is de oude maatschappij en die zou terecht moeten staan. Het Tribunaal was 't geheel eens met dit pleidooi en nam on grond van deze feiten geen verdere maat regelen. Verdachte werd onmiddel lijk in vrijheid gesteld. (Prov. Nbr. Dbld.) ONZE SCHOENREPARATIE BLIJFT VOORLOOPIG OP BON. In verband met een in de pers circuleerend bericht, als zouden schoenreparaties spoedig bonvrij kunnen geschieden, wegens zoolle- derimport uit Z.-Amerika, deelt men ons mede, dat deze berichten volko men uit de lucht gegrepen zijn. De ledemositie is nog steeds uiterst precair. Bij- welingelichte instanties is over het onderweg zijn van schepen, ge laden met zoolleder uit Z.-Amerika. niets bekend. JAARVERGADERING W1T-GELE KRUIS. De jaarvergadering van het Wit- Gele Kruis werd gehouden voor een minimale belangstelling. Van de ruim 19U0 leden was er niet één aanwezig en 'de voorzitter de heer Arn. Verwiel drukte daar in zijn openingswoord zijn leedwezen over l|it. 11 ij herinnerde vervolgens aan de vijf bange oorlogsjaren, doch kon constateeren dat het Wit-Gele Kruis gaaf uit den strijd gekomen is. Hij memoreerde het overlijden van wijlen burgemeester Moon en, in wien Waalwijk een groot man, een eminent burgemeester en een kundig leider verloren heeft, die ook het Wit-Gele Kruis altijd, zon der cenige uitzondering, is tegemoet ■getreden. Aan het jaarverslag van den se cretaris ontleenen wij het volgende: aantal leden op 1 Januari 1945 I960; wijkverpleging: aantal patiënten 099. aantal verplegingen 12552; uit geleende artikelen 646; bezoeken voor huur 401; Polykliniek: aantal patiënten 378; aantal verplegingen' 4503; TBC-bestrijdinghuisbezoeken 1857uitgezonden werden twee vol wassenen en twee kinderenkleu terzorg: aantal zittingen 6; aantal consulten 56; aantal nieuw inge schrevenen 20; overgeschreven van het voorgaande jaar 49; uitgezonden naar de Krabbenbosschen 2; Wijk- kraaniverplcgingde secretaris wijdde hier waardeerende woorden aan het werk van zuster van Baal, die wegens huwelijk de vereeniging verlaten heeft; het aantal patiënten bedroeg 117; Hulp in de huishou ding: hulp werd verleend aan 28 gezinnenConsultatiebureaunieuw ingeschreven 198; overgeschreven van het voorafgaande jaar 78; aan tal consulten 1225 in 15 zittingen. Een vergelijking van den toestand voor den oorlog met dien van thans, geeft blijkens dit jaarverslag wei nig veranderingen. Het aantal pa tiënten steeg van 508 in 1939 tot 699 in 1911; het aantal leden be droeg in 1939 1671 en in 1914 i960. In liet jaarverslag werd tenslotte hulde gebracht aan het opofferende werk van de verpleegsters in de moeilijke oorlogsjaren, vooral in de gevaarlijke maanden voor en na de bevrijding. Het jaarverslag van den penning meester gaf over 1942 een batig sal do van 768,23; over 1913 van 559,72 en een nadeelig slot over 1944 van 144,73 over een totaal aan inkomsten en uitgaven van on geveer 10.000.—. De aftredende bestuursleden wer den automatisch herkozen, daar geen tegencandidafen werden ge steld. Er werd besloten de contributie te verhoogen tot 5.Men moest hiertoe overgaan wegens de sterk verhoogde uitgaven. Met dit bedrag is de plaatselijke afdeeling nog ver beneden het algemeene niveau. Practisch overal elders wordt een hoogere contributie gevraagd. Men zal nu in het vervolg wel elke ver pleging en hulp geheel gratis doen geschieden. Behoudens de contribu tie zal men dus verder geen kosten meer behoeven te betalen. ROODE KRUIS. Het Amerikaanse!)e Roode Kruis heeft de bemiddeling ingeroepen van het Nederlandsclie Roode Kruis hij het opsporen van die vrouwen van Amerikaansche soldaten in Ne derland, die dringend hulp noodig hebben. De bedoeling Is haar pak ketten te doén uitreiken. Het Nederlandsclie Roode Kruis heeft in dezen gaarne zijn mede werking aangeboden, opdat wij, op onze beurt, het Amerikaansche ■Roode Kruis, dat zooveel voor ons land heeft gedaan en nog doet, van dienst kunnen zijn. Namen en adressen kunnen wor den opgegeven voor de afdeeling Waalwijk, Mr. van Cootlistraat 31. KERKDIENST NED. HERV. GEMEENTE BAARDWIJK. A.s. Zondag hoopt D.V. in den Dienst des Woords voor te gaan den Weleerw. heer Ds. H. K. van Wingerden van 's-Capelle, des na middags half 3. Des voormiddags geen dienst. VEREERENDE UITNOODIGING. Het zangkoor van de Parochie St. Jan heeft gehoor gegeven aan een uilnoodiging van Beverwijk, om daar a.s. Zondag de kerkelijke dien sten op te luisteren. Uitgevoerd zul len worden tijdens de Hoogmis „de Magdalenamis" van Loodz. N.m. 3 uur Plechtig Lof, waarna het koor een uitvoering zal geven. VAKGROEP. GOEDERENVERVOER. In de gehouden vergadering van de Vakgroep Goederenvervoer werd het bestuur aangevuld met de liee- ren J. Schilders Waalwijk, C. Oer- lemans en L. van Pelt te Sprang- Capelle. DIENSTJUBILEA. Aan de Chroomlederfabriek v.h. vap Dooren-de Greeff, herdacht de werknemer M. Naijn zijn 40-jarig dienst jubileum, terwijl H. Rijken, M. Mouthaan W. Luygers, D. Hulst eii A. van Baardwijk hun 25-jarig dienstverband vierden. Te dezer gelegenheid werd den jubilarissen met liet geheele perso neel op 29 September 1.1. een feest avond aangeboden in de zaal van „de Lindeboom". De heer J. van Heesbeen sprak namens de directie, de heer N. Trommelen namens 't personeel hartelijke woorden van waardec- ring en gelukwensch en boden bei den een geschenk onder couvert aan. De avond werd voorts in groote gezelligheid doorgebracht. ZILVEREN JUBILEUM. De heer H. van Engelen, besteller bij de P.T.T. te Waalwijk, herdacht Dinsdag zijn zilveren jubileum als zoodanig. In de feestelijk versierde bestel- lerskamer werd hij met zijne fami lie toegesproken door Mej. Reniigius die de echtgenoote van den jubilaris namens Mevr. van llugge een fraai bloemstuk offreerde. Vervolgens sprak de directeur de heer van Ruggc woorden Van erkentelijkheid en hulde en bood den heer van En gelen namens het geliecle personeel een keurige fauteuil aan. De rij der sprekers wer(j gesloten door de hoeren Bonis en Muys. De jubilaris dankte op de hem eigen wijze voor de gebrachte hulde. „KINDEREN VAN ONS VOLK". Het deed ons genoegen te kunnen constateeren, dat de langdurige rustperiode geen nadeeligcii invlo.d heelt gehad op spel en spelers van D.V.S.V. Integendeel, de vereeni ging is met frissehen moed en nieu wen geest weer verrezen en zij durf de liet aan, bij de eerste uitvoe ring op de planken te komen met het bekende spel van An toon Goo ien „Kinderen van ons Volk". Het schildert een stuk Brabantse-li volks leven, dat zoo goed als elk ander, ook zijn moeilijkheden en compli caties hebben kan. De speelsters en spelers van D.V.S.V. onder de be proefde regie van Jac. M. Didden, hebben deze sfeer aangevoeld en er een volkomen aanvaardbare vertol king van gegeven. Het was de eerste maal in haar ruim 25-jarige ge schiedenis dat D.V.S.V. ook met dames voor het voetlicht kwam; het experiment is volkomen ge slaagd en opent voor de toekomst nieuwe mogelijkheden. Wat de rolverdeeling betreft, de ze kon niet beter geweest zijn. Plaatsruimte belet ons helaas, het spel van ieder afzonderlijk in details te bespreken. Het is echter ten volle verdiend, wanneer xvij ieder afzon derlijk een pluim op den hoed zou den steken. In het bijzonder zouden wij dit willen doen voor Mej. Mien Bcrens, die een zware, zeer zware rol te vertolken had. Om liaar draait immers het lieele verhaal en haar fouten zouden zich op het lieele stuk kunnen wreken. Zij gaf een gave vertolking, misschien nog een beetje te aarzelend en te terug houdend, maar dit zullen wij graag wijten aan dit eerste optreden. rwc-\7^!as ver<ier de oude getrouwe i8V-kern, -genoegzaam bekend, elkaar volkomen aanpassend en aanvoelend. Door hun spel maakten zij hel stuk tot een geheel, een epi sode uit het Brabantsche dorpsle ven, waarvan twee uitverkochte zalen twee avonden volop hebben genoten. A.s. Zaterdag en Zondag zal ook het Parochiehuis in de St. Antonius- parocliie te klein zijn. Het is de moeite waard dit stuk te gaan zien en velen zullen van de geboden ge legenheid graag gebruik maken. K.A.J.-REVUE „KletsPatsBoem". Wij kunnen niet anders dan hoo- ge waardeering en grooten lof heb ben, voor de activiteit van de plaat selijke K.A.J.voor haar durf en doorzettingsvermogen 'om niet een dergelijke keurig verzorgde revue voor den dag te komen. Ilel spreekt van zelf dat er eritiek uitgeoefend kan worden, maar deze zou hier niet op zijn plaals zijn, omdat er slechts bewondering rest voor al datgene wat de K.A.J. niet beperkte middelen in uiterst moeilijke tijds omstandigheden heeft weten te bieden. Er was geen gaping tus- sclien de tafereelen, het non-s'op tempo werd onverminderd gehand haafd, niet in het minst door het prachtige werk van den conferen cier J. v. d. Hoven, die als zoodanig wel niet op het programma vermeld stond, maar met zijn aangeboren artistieke talenten toch zeker wel een der steunpilaren van deze revue geweest is. Vooral zijn creatie van Peter Pech oogstte veel bijval. Ei- waren vele aardige schetsen, wij noemen o.m. nog hel „geheime wa pen", een „Jeremiade op de Land wacht" en een optreden van juf frouw Snip en juffrouw Snap. Dit laatste o.i. wel iets te lapgdradig en een te veel in herhaling vall"ii, meerdere variatie zou dit optreden van de dames Snip-Snap zek r ten goede zijn gekomen. De kiezen trekker was een zeer komische scène, met als achtergrond een ver dienstelijk decor van het Raadhuis plein; Prof. Willem Mengelberg had een alleraardigst Waalwijks lied je, waarvan liet refreintje heel de zaal in beweging bracht. De demi finale bracht ons een griezelig spo- kenavontuur en een stukje moraal en was het waardige slot van het eerste gedeelte. Over het gelmel ge nomen, stond het peil van het ge deelte na de nauze hooger dan dat ervoor. „Rede", een verdienstelijk geënsceneerde declamatie van een ter dood veroordeeld gii/.elanr en van zijn vrouw, dip achterblijft, werd onder doodsche stilte aan hoord, hieraan aansluitend, passend en in de juiste sfeer „het nonnen koor van Casanova". „Holland on zijn best" gaf een stukje zeemans- muziek temidden van een ni's^kend leven, vrooliike liedjes, opwekkende decor, dat je zoo aan de zee deed wanen. „Blijf optimist", een solo van een schoenmakertje, was een der succesnummers van den avond. Dan hadden we nog de balletten, getuigend van ernstige studie en feilloos uitgevoerd met een feeërieke verlichting. Enkele goedcezongen sopraansoli en een denderende fina le. Het gpheel omlijst door een pas sende muzikale omlijsting van de ..Mexico's1" en pianospel van Pierre Mulders, die ook de muziek voor de verschillende liedjes schreef en1 de juiste toets bleek te kunnen aan slaan, gezien de spontaniteit en gul hartigheid waarmede de refreintjes inslopgen. De K.A.J. kan met genoegen op haar uitverkochte revueavonden te rugzien. TRIDUÜM. Voor de leden der Katli. Ar beidersvrouwenorganisatie alhier, wordt op 25, 26 en 27 October, tel kens des avonds ten 7.30 uur in de kapel van het St. Teresia-gesticht een triduum gegeven door een Eerw. Pater uit 't Missiehuis te Kaatsheuvel. Zondagmiddag een aanbiddings oefening en korte vergadering met toewijding aan Maria in 't K.J.V.- liuis. UIT HET C.C.D.-RAPPORT. Het waren ditmaal nogal wat zondaars die in het C.C.D.-rapport voorkwamen wegens het onbevoegd voorhanden hebben van varkens. Zoo werd hiervoor proces-verbaal opgemaakt tegen een fabrieksarbei der uit Kaatsheuvel, terwijl het varken in beslag genomen werd. Ook de landbouwer uit Sprang-Ca- pelle die liet varken geleverd had, haalde zich een proces-verbaal op den hals. In Vlijmen werden twee landbouwers bekeurd voor een zeil de euveldaad. Een malsch mestvar- ken van 128 kg. werd in beslag ge nomen. Hetzelfde was het geval in Almkerk. Hel vervoeren van groenten en fruit is eveneens een kwaad waar nog steeds tegen gezondigd wordt. Een landbouwer uit D'runen ver voerde 120 kg. appelen bestemd voor een ijzerhandelaar in Waalwijk. De appelen werden in beslag genomen en tegen beiden volgde proces-ver baal. Een andere landbouwer was 8 kg. savoye kool, 170 kg. witte kool en 17 kg. peren kwijt. Hij zal nu een kwade kool te stoven krijgen. POLITIEZAKEN. Zekere van L. uit Utrecht werd aangehouden wegens het vervoeren van 5 kg. Belgische tabak. Proces verbaal werd opgemaakt. Uit het kanaaltje werd een zoo goed als nieuw rijwiel opgehaald, ontdaan van de banden. Wij vestigen nog eens de aan dacht op het veel voorkomende euvel van rijden zonder licht. De bezettingsjaren schijnen nog niet uitgewerkt, maar men is gewaar schuwd, want men stelt zich onver mijdelijk aan een proces verbaal bloot. Hier en daar liggen nog ver spreide landmijnen. On hel politie bureau werd aangifte gedaan van het vinden van twee mijnen bij 't Stukskc. Voorzichtigheid blijft dus nog steeds geboden. Onze vrienden in het Verre Oosten Nadat men de lange jaren van den oorlog niets van onze dorps- genooten in het verre oosten heeft vernomen komen thans langzaam de berichten omtrent hen door. Tot dusverre kan van hen het volgende worden medegedeeld. Pater Wilbertus de Wit. Deze is tn 1935 naar de M.ssie vertrokken. Door den oorlog in China is deze naar Borneo uitgeweken waar hij de laatste drie jaren in een kamp heeft doorgebracht. Thans is Pater de Wit naar La- buan gerepatrieerd en geniet naar omstandigheden een goede gezond heid. Pater Herman Jozef (H. A. van Huiten.) Deze is in 1938 naar Borneo vertrokken en heeft hier alzoo de laatste drie jar-en in een kamp door gebracht. Öok deze is thans naar Labuan gerepatrieerd Frater Aifons Vissers. Deze is in 1923 naar Sumatra vertrokken en na een kort verblijf in Holland in 1935 teruggekeerd. Ook hij werd na 3 jaren kampleven bevrijd. Frater Hermenigild Mimpen. Zoo als wij reeds eerderberichten is deze in een kamp op Celebes aan de malaria gestorven. Frater Mimpen was 55 jaar oud. De heer J. J. A. v. d. Vlugt. Deze was siftds 1935 onderwijzer te Minado. De heer v. d. Vlugt is op 25 April. 1945 in een kamp overleden, hij was j 41 jaar oud en laat een vrouw met drie kinderen achter, welke zich thans in Melbourne' bevinden. Soèur; Marie Francoise (Maria Adriana Boom Van deze, welke .zich volgens de laatste berichten in Soerabaja bevond, is thans nog geen bericht ontvangen. Pater Godehart (Adriaan Boom.) Deze bevindt zich in Brazilië in goeden welstand. Niet allen mochten deze zware tijd in een ver land overleven. Aan deze vrienden uit ons midden die gingen als dragers der christelijke bescha ving een eeresaluut. St. Herman Jozef jubileerde. Deze week vierde de Gymnastiek en Athletiek vereeniging St. Herman Jozef haar 35 jarig bestaan. Zater dagavond kwamen de leden en ge- noodigden in een feestvergadering bijeen. Zondagmiddag maakte de jubi- leerende vereeniging vergezeld door de harmonie der Jongens-Congre gatie een marsch door het dorp. Overigens werd het feest in be sloten kring gevierd, Reeds jaren geniet de vereeniging een goede reputatie. Uit hare leden zijn reeds verschillende goede gymnasten en athleten naar voren getreden, die op de diverse concoursen nen goed figuur maakten. In verenigings verband behaalde zij ook dikwijls succes, Wij wenschen de vereeniging nog vele jaren. Kerkdienst. In de Ned. Herv. Kerk te Drunen hoopt a.s. Zondag des middags om half drie voor te gaan Ds. v. d. Roest uit 's Gravsinoer. Uitvoering. Op Zondag 21 Oct. geeft de Kon. Erk. Harmonie „De Volharding" haar eerste Wiriteruitvoering voor hare donateurs. Het muzikale programma zal zoo als van ouds goed verzorgd zijn, naar wij hopen. Het Roomsch Tooneel uit 's Her-, togenbosch komt voor het voetlicht* met het Amerikaansche tooneelspel in 3 bedrijven „Een pracht Idee", onder regie van P. Jean Kobben. Dit tooneelspel is te 's Bosch meermalen met succes voor uitver kochte zalen opgevoerd. Het is dan ook een pracht idee van het bestuur der harmonie het Roomsch tooneel met een dergelijk tooneelspel naar Drunen te inveteeren. Gezien het programma zal deze avond voor de donateurs een ge- noegelijke en voor de vereeniging een succesvolle avond worden. E. S. C. herrezen. Op Zondag 14 October vergaderde de R.K. V.V. E. S. C. in de Zaal van den heer M, van Hultcn, in tegen woordigheid van haren Geestelijken adviseur den Weleerw. heer Glou- deinans. De voorzitter1 opende de vergadering met den christelijken groet en zette vervolgens het doel der vergadering uiteen de vereeni ging te ontbinden, te combineeren of te doen voortbestaan. Hij deed een ernstig beroep op de leden en verdedigde het standpunt van het bestuur, om alles in het werk te stellen om E. S. C. te doen her rijzen. Nu zal de liefde voor de vereeniging zich sterker dan ooit moeten afteekenen, zoo besluit spr.; nu zal moeten blijken dat propa ganda van buitenstaanders geen schadelijken invloed heeft gehad op de vereeniging en nu zal naar voren moeten komen welk karakter een goed, oprecht en echt E. S. C.'er bezit. Den leden werd vervolgens stuk voorstuk afgevraagd, hoe hun stand punt was. Van de 26 aanwezige leden waren er slechts twee voor combinatie, gezien de grootere trainingsmogeiijkheden. De voor zitter ging jiier breedvoerig op in en beloofde met het geheele bestuur maatregelen te zullen nemen om naast training voor voetbal ook oefeningen le verkrijgen voor athle tiek. Den aftredende bestuursleden werden herkozen. De heer W. Lam- brechts die zich niet meer herkies baar stelde wegens drukke bezig heden werd vervangen doorden heer G. van Keulen. Als bode werd be noemd de heer Fr. Tabbers. Het gehouden November. Boor Z1m paar( bouwe Mart. van binder vai Verhoeven wendige ki Het 7-j, Bokhoven een vrach borstkas \i leed op w Bij d is bericht Kuipers Indië is kinderen welstand. H. Missie. Van 6 tot 14 October werd in onze parochie door de Weleerw. Paters Capucijnen Alardus, Gamalich en Irenans een H. Missie gepredikt. De morgen maar vooral de avond oefe ningen werden zoo druk bezocht, dat het wel eens gebeurde dat de noodkerk niet allen kon bergen. Met een algemeene H. Communie en des avonds met een plechtig lof met Te Deum waarin een der paters aan alle parochianen een dankwoord bracht, werd Zondagavond de plech tigheid gesloten. Boerinnenbond. Onze plaatselijke Boerinnenbond is na een onderduiking van 5 jaar ook wederom herrezen. Dinsdag j.l. maakte men een ge zamenlijke bedetocht naar O. L. Vr. in den Bosch, Men zal gedurende den winter wederom beginnen met de gebruikelijke bijeenkomsten voor cursus enz. Tot koster van de R.K. Kerk van den H. Johannes de Dooper is be noemd de heer Jo Beaard uit Haar steeg. Vrijdagavond kwamen een 30- tal jonge arbeiders in het Patronaat bijeen ter oprichting van de K.A.J. Vanaf het eerste oogenblik was de stemming vriendschappelijk, harte lijk, enthousiast, waaraan A. v. d. Lee met zijn accordeon niet weinig bij droeg. Na opening met gebed door den Directeur den Weleerw. Heer H. Hoek, zette deze het doel der K. A. J. uiteen, die wil zijn een be weging van, voor en door de jonge arbeiders. Spr. haalde de woorden aan van den oprichter der Kajotters- Organisatie in België, den Hoogeerw. Heer Kanuniek CardijnWij willen geen revolutie; wij zijn de revolutie. Voor alles komt het er op mannen van karakter, van overtuiging aan. De beweging wil daarom allereerst een godsdienstige, sociale en cultu- reele hervorming der jonge arbeiders. Na beantwoording van enkele vragen werd overgegaan tot verkie zing van een bestuur. Gekozen werd Sjef v. d. Wiel, voorz.. Eugène Stok, secr. en Th. v. Dal, penningm, Hierna sprak de leider J. Verboord nog enkele woorden, waarna deze goedgeslaagde bijeenkomst met gebed werd gesloten. In een i den verga, Ned. Herv Heusden i de 31 Oei Nationale kerk beno mermans, gemeente Als plaa Prov. Ker de heer A Ned. Herv Ook begonnen ln een gel dering ga' op. Als Gommers, schuren. Laten w R.K. vere vooroorloj werken Donderd; van den het kringb R.K. Staal huis in ve doel daan Staatsvorn De heer uiteenzetti welke te hij op de Katholiek dringend Na zijn kort het Eenige gebruik vragen te Hierna stichten op een na een voorli de heer en de liee bestuurslei um za 3 en Ion vai zelf Dr e in var sscher zijr o ver huis, alhiet heei mp in uw en oeden jehou- en der Clasls naar ieuwe Herv. Tiin- Herv. an het noemd ng der s men eging. verga- lleden ;den J. Ver ier het r op gaan De heet Utrecht voi assistent. 't Was goed tooi was in De eeniging trad Zate Zondag mooie geteld w Het pak in de zaal wers 3 un Onze ,t Is onze stra en niet voor botsi Wederoi punten gezicht najaarswee door de Onhel 't Wordt al te erg in de avon weer nieten de •roijrsver- ons" ers en net het niet indruk schou- een avond nr ge opend woip'enen flauwe gra 't Zon n enns een p een reprin R.K. f Op de gehouden welke zeei de voqrzi dezen tijd Ook in de voor ig de Fabrika van contr betreft de missies zf uiteen. dat half N een vaksc dustrie za i voorz. spofgd tot deelne gelegenhei Vervolg' meening het nieu» itiatief d van malige ochie- et het r R.K. breede iheden wees g van ist, dat te zijn. in het aakten üd om of het allen werd •n met rzitter, eer als gde te lekers- door delen, e zijn n. licht- prettig mooie deling wat kken" aal op ■n als eens 'ond. Oct. ibouw zette van wat ..met 'eeren k wat scom- idelijk deeld. 'laatse oenin- De' r- aan boden "z. de over 'ectief

Echo van het Zuiden | 1945 | | pagina 2