Nieuws uit Waalwijk en Omgeving. WAALWIJK, SPRANG. CAPELLE. GEERTRUIDENBERG. DRUNEN. :',b. Seh60,:5i- li, lokker ci£. Aar, Muskens Llshout. Rubriek VIII, Melkvaarzen (vrij goede klasse met enkele goede kop- nummers) la. Johanna, fokker eig. G. Pulles Elsliout; lb. Dora 19, eig. Gebrs. A. en J. Buijs Oudheusden; 2a. Jetje 35, eig. Mar. van Sluisveld Elsliout; 2b. Dora 17, fokker eig. Gebrs. A. en J. Buijs Oudheusden; 2c. Schoone 23, fokker eig. Adr. Muskens Elsliout; 2d. Nelly 2, fokker eig. G. Pulles Elsliout; 3a. Lucia 31, fokker eig. A. J. Klijn Elsliout3b. Lucia 32, fokker eig. A. J. Klijn Elsliout3c. Dora 18, fokker eig. Gebrs. A. en J. Buijs Oudheusden; 3d. Jetje," fokker eig. Mar. Muskens Elsliout; 3e. Jetje2, fokker eig. Mar. Muskens Elsliout. Rubriek IX en X (kleine goede groep) la. Doortje, eig. Mar. van Sluisveld Elsliout; lb. Corry 5, fok ker eig. P. A. C. van Ilulten Els- hopt; 2a. Neeltje, fokker eig. Ant. SiTictsers Oudheusden; 2b. Margriet, fokker eig. Ant. Smetsers Oudheus den; 3a. Juliana, fokker eig. Arn. Brok Drunen; 31). Beatrix, fokker eig. Arn. Brok Drunen. Rubriek XI, Vaarzen geb. vóór 1 Nov. 1913 (vrij goede groep) la. Doortje 18, fokker eig. P. A. C. van Hulten Elsliout; 2a. Lucia 33, fokker eig. A. J. Klijn Elsliout; 2b. Jetje 39, fokker eig. W. Klijn Jzn. Elsliout; 2c. Paula, fokker eig. Ant. Smet sers Oudheusden; 3a. Iludjc, fokke* eig. Ant. Smetsers Oudheusden3b. Nora 2, fokker eig. Adr. Pijnenborg Drunen; 3c. Schoone 25, fokker eig. Adr. Muskens Elsliout. Rubriek XII en XIII, Vaarzen geb. vóór 1 Jan. 1945 (kleine voldoende groep) la. Dora 23, fokker eig. Ge brs. A. en J. Buijs Oudheusden; lb. Marie 11, fokker eig. P. A. C. van ilullen Iksliu'.it; 2a. Siena's Jetje lokker eig. \V. Klijn Jzn. Elsnoiu; 2b. Helena 9, fokker eig. P. A. C. van Hulten Elsliout; 3a. Hildien 11, fokker eig. P. Klijn-Pulles Elsliout; 3b. Hildien 10, fokker eig. P. Klijn- Pulles Elsliout; 3c. Corry (i, fokker eig. P. A. C. van Hulten Elsliout. Rubriek XIV, stierkalveren, geb. vóór 1 April 1945 (vrij goede stier kalveren) la. Ferdinand, fokker eig. Ant. Smetsers Oudheusden; lb. Dorus 2, fokker eig. Wed. J. Mus kens Elsliout; 2a. Eddy, fokker eig. Mar. Muskens Elsliout; 2b. Lambert, fokker eig. W. Klijn Jzn. Elsliout; 3a. Leopold, fokker eig. Ant. Smet sers Oudheusden; 3b. Herman, fok ker eig. A. J. Klijn Elsliout; 3c. Cor, fokker eig. G. Pulles Elsliout. But nek XV, minstens 3 eigenge- fokte volbloeden: la. Gebrs. A. en J. Anijs Oudheusden; lb. W. Klijn Jzn. Elsliout; 2a. Mar. Muskens Els- hout; 2b. I'. A. C. van Hulten Els- houi (gekalfde dieren)2c. A. J. Klijn Elsliout; 3'a. P. Klijn-Pulles Elsl.out; 3b. P. A. C. van Hulten Elsliout (niet gekalfde dieren)3c. Adr. Muskens Elsliout3d. Ant. Snu'sers Oudheusden. Groep XVI, groepen van moeders mei minstens 2 dochters: la. Dora 11, fokker eig. Gebrs. A. en J. Buijs Oudheusden;; lb. Dora 14, fokker eig. Ge'brs. A. en J. Buijs Oudheus den; lc. Ltreia, fokker eig. A. J. Klijn Elsliout; 2a. Doortje, fokker eig. Wed. J. Muskens Elsliout; 2b. Corr 4, fokker eig. P. A. G. van Hul ten Elsliout; 2c. Jetje, Mar. Muskens Elsliout3a. Helena 4, fokker eig. P. A. C. van Hulten Elsliout; 3b. Marie 8, fokker eig. P. A. C. van Hulten Elsliout; 3c. Nelly 10, fokker eig. Ant. Smetsers Oudheusden. GEMEENTERAAD VAN WAALWIJK. De leden van den tijdelijken raad der gemeente Waalwijk zijn opge roepen tot bijwoning eener openbare vergadering, te houden op Donder dag, 25 October 1945, om l9'/2 uur, ten gemeentehuize. Aan de orde 1. Ingekomen stukken. a. Van de Gedeputeerde Staten. Nota van aanmerkingen op de begrooting 1945. b. Van de afdeeling Waalwijk van den R.K. Bond van Over heidspersoneel „Sint Paulus". Opgaaf van leden en plaatsver vangende leden der commissie voor georganiseerd overleg. 2. Benoeming van een lid der com missie van toezicht op liet mid delbaar onderwijs, wegens ont slagname van Drs. M. H. C. Bol ster. 3. Voorstel tot onderhandsche ver huring van twee lokalen in het gemeentehuis aan het Neder- landsch Beheersinstituut. (Prae- advies nr. 2). 4. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor liet opmaken van t;en nieuw havenplan. (Prae- advies nr. 1). Na sluiting der openbare verga dering zal voor de leden gelegen heid bestaan tot liet stellen van vragen aan burgemeester en wet houders. Verslag in 't volgend nummer. Prae—advies op punt 3. Door het Nederlaiulsclie Beheers instituut is gevraagd om van de ge meente te mogen huren een tweetal vertrekken in het gemeentehuis. Tot nog toe is nagenoeg alle be schikbare ruimte in het gemeente huis in gebruik geweest voor ver schillende diensten en commissies, welke in verband met de bijzondere tijdsomstandigheden in liet leven werden geroepen, zoodat liet ge bouw zijn dienst ruimschoots bewe zen heeft. Langzamerhand zijn de ze diensten ingekrompen of naar andere gebouwen overgegaan. De Baad voor Maatscliappclijken We deropbouw was tot nog toe gehuis vest in de vertrekken 26 en 27 op de eerste verdieping van den zij vleugel. Deze vertrekken zijn ge schikt voor de behoefte aan kan toorruimte van het Beheersinstituut. Het is gebleken dat de Raad voor Man sch a ppel ij k en Wederopbouw voortaan kan volstaan met één ver trek. Zaal 19 in den zij-vleugel is daarvoor- zeer geschikt. Zoodoende kunnen de vertrekken 20 en 27 worden verhuurd aan liet Ned. Beheersinstituut. Dit instituut is bereid als liuurvergoeding daar voor 400,por jaar te betalen. Het geniet dan tevens vrij vuur en lielit en gebruik van een telefoon toestel. De huur wordt aangegaan voor maximum 3 jaren en kan door heide partijen steeds met een opzeg termijn van een maand worden be ëindigd. Ze kan ingaan vanaf 1 Oc tober 1945. Voor de overige voor waarden verwijzen wij U naar de ter inzage liggende ontwerp-liuur- overeenkomst. Wij stellen U voor de heide zalen 20 en 27 te verhuren onder de voor waarden van het door ons aangebo den ontwern-huureontract. Tevens stellen wij voor zaal 19 gratis in gebruik af te staan aan den Baad voor Maatselianpeliiken Wederopbouw, welke Baad tot nog toe ook de vertrekken 20 en 27 gra tis in gebruik had. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk. HULDIGING Ir. v. d. WAERDEN. In vervolg op ons verslag der hul diging Ir. v. d. Waerden hij zijn aftreden als directeur der Riiksvak- vakscliool en van 't Proefstation, deelen wij mede dat telegrammen van verhindering en gelukwensch waren ingekomen van o.m. de na volgende autoriteiten, waarvan aan de lunch medédeeling werd gedaan: Z.E. den Min. van Onderwijs v. d. I>eeu\vden directeur van het Vezelinstituut; den voorzitter van de Nijverheidsorganisatie T.N.O.; den voorzitter van den Bond van Leder handelaren, den Rij ksnij verheids- consulent voor de Zuidelijke pro vincies; den directeur van de Vak school voor Schoenmakers te 's-Gra- venhage. Aan de lunch werd nog 't woord gevoerd door den heer Hilhorst, na mens de directie van het Rijksbu reau voor Huiden en Leder, den heer Jos. Schambergen namens de machinale afdeeling, den oud-leer ling van Elk uit Boxtel, terwijl aan mej. Ir. van Ravenswaay hulde werd gebracht voor hare vele be sognes voor de goede regeling dezer welgeslaagde huldiging. Aan de lunch, waaraan door een 130-tal personen werd deelgenomen ging hel recht prettig toe, dank zij de prima leiding van den heer Nor hert Gragtmans en niet minder de goede zorgen die de heer Boers in deze moeilijke tijden, aan z'n groot aantal gasten had besteed. Al met al een in elk opzicht ge slaagde huldigingsdag. Ten slotte spreken wij 't vertrou wen uit dat onder leiding van den nieuwen directeur Ir. Boeiofs Heij- ermann de school een tijdperk van nieuwen bloei moge tegemoet gaan en dat zij met steun der industrieën en der autoriteiten, spoedig op 't plan moge staan, waarop zij thuis hoort. Op de eerste plaats dienc de Com missie van Advies zoo spoedig mo gelijk hersteld. VAKRAAD VOOR DE SCHOENINDUSTRIE. Op een desbetreffend verzoek van den Bedrijfsraad voor de schoenin dustrie te Tilburg, die wederom met haar werkzaamheden is begonnen, heeft de Stichting van den Arbeid bedoelden Bedrijfsraad als Vakraad binnen liet kader van de Stichting van den Arbeid erkend. Aangewezen door de Federatie van Nederl. Schoenfabrikanten: Leden: Aug. Mannaerts, Tilburg; .T. Verhey, Nijmegen; C. W. Pullens, Waalwijk; A. v. Arendonk, Tilburg. Plaatsvervangende leden: C. J. ClQin, DongenP. Scheeren, Nijme gen P. Steenbergen. Kaatsheuvel; Ivo van Haren, Waalwijk. Aangewezen door den Nederl. R.K. Fabrieksarbeiders (sters) bond „St. Willibrordus": P. A. Buvkx, Waal wijk, lid; J. Gubbcns, Kaatsheuvel, plv. lid. Aangewezen door den Nederl. Bond van Chr. Fabrieks- en Trans portarbeiders: M. J. Kunst, 's-Gra- venliagQ, lid; W. Strijbis Pzn., 's-Grnvenhage, plv. lid. Aangewezen door de Nederl. Ver- ceniging van Fabrieksarbciders- fslers) F. Bippen, Amsterdam, lid; J. W. de Vries, Amsterdam, plv. lid. Aangewezen door den Nederl. R.K. Bond van Werkmeesters: A. Schoenmakers, Kaatsheuvel, lidN. Timmermans, Dongen, plv. lid. FABRIKANTENKRING LANGSTRAAT. Ledenvergadering op Vrijdag 20 October a.s., 's-avonds 5 uur in Ho tel ..De Twee Kolommen", ter be handeling van de volgende punten: 1. Nieuw voorstel betreffende de wijze van verkiezing der leden van den Ondernemingsraad. Met dit nieuwe voorstel kan de Kath. Arbei dersbeweging zich in principe ac eoord verklaren, zoodal deze kwes tie thans definitief afgehandeld kan worden. B. Aanwijzen van vijf leden werkgevers in de plaatseliike Cen trale van Ondernemingsreden. 3. Mededeelingen i.z. uitbetaling wachtgeldsubsidie, vervoerkosten ar beiders, rijwielbanden, enz. UIT DE SCHOEN- EN LEDER INDUSTRIE. De schoenenproductie bedraagt thans ongeveer 350.000 paar per maand. Thans is voorgesteld haar binnen eenige maanden op te voeren tot 000.000 paar, hetgeen neerkomt op de mogelijkheid één paar schoe nen per jaar per persoon te leveren. Overwogen word: :!-• regiuialc dis tributie af te schaffen. Er zijn voldoende looistoffen voor 7 maanden. Huiden zijn in Amerika aangekocht en ook slachtvee wordt van buiten ingevoerd. De voorraad van reparatieleer is nog beperkt. LOONREGELING SCHOEN INDUSTRIE. De tijdelijk Rijksbemiddelaar voor Noord-Brabant heeft gezien het ver zoek van de samenwerkende werk nemersorganisaties tot wijziging van de loonen in de schoenindustrie en gehoord de Federatie van Neder- landsche Schoenfabrikanten en over wegende dat het noodzakelijk is, te komen tot een loonregeling welke zal geiden voor alle ondernemingen m de schoenindustrie in zijn dis trict, heeft vastgesteld :- lc. Dat de minimum loonen voor werknemers en werkneemsters zul len bedragen -A- Mannen B. Vrouwen Leeftijd Uurloon Leeftijd Uurloon Jaar 1,1 ccnt 15 jaar 10 cent la F, jaar 19 cent 15>/2 jaar 17 cent Jaar 2? cent 16 jaar 18 cent 10i/2 jaar 2o cent 10'/2 jaar 19 cent 17 jaar 27 cent 17 jaar 21 cent V7V2 .laar 29 cent 17>/2 jaar 22' cent L J.aar 32 cent 18 jaar 25 cent i8/2 jaar 36 cent 18>/2 jaar 27 cent 19 jaar 40 cent 19 jaar 29 cent 19J/2 jaar 44 cent igi/2 jaar 31 cent oL Jaar H cent 20 jaar 33 cent 20;/2 jaar 52 cent 21 jaar en ouder 35 cent Voor (mannelijke) werknemers van 21 tot 00 jaar: Klasse III 57 cent per uur Klasse II 00 cent per uur Klasse I 63 cent per uur. 2e. Dat, indien en voor zoover in accoord wordt gewerkt, de stuk- en tariefloonen zoodanig zullen worden gesteld, dat minstens 10% boven liet minimum-uurloon kan worden ver diend. Je. Dat, voor zoover noodig dooi de plaatselijke Vereenigingen van schoenfabrikanten in overleg met de samenwerkende werknemersorgani saties maatregelen kunnen worden getroffen, welke er toe leiden dat de loonschommelingen ten gevolge van een accoordsysteem tusschen bepaalde grenzen zullen worden vastgelegd. 4e. Dat deze regeling zal worden geacht in werking te zijn getreden op 1 September 1945. KERKDIENSTEN NED. HERV. GEMEENTE ZONDAG 28 OCT. 1945. Baardwijkv.m. geen dienst. N.m 3 uur Ds. A. L. v. d. Smit. BesoijenV.m. half 10 Ds. Koele van Genderen. N.m. half 3 Ds. Koe le van Genderen. ROOSJE DRIESSEN DROEG VOOR. Het was een voordrachtkunstena res van groot formaat, 'die den twee den welgeslaagden avond van den aalwijkschen Kring voor Kunst en \\ctenschap verzorgde. Roosje Dries- sen, een rijk talent, wist met haar voordracht van de door Clara Eg- gmk vertaalde Amerikaansche no velle „To Mary with love", den avond voor de talrijke aanwezigen tot een onverdeeld genot te maken! De novelle, typisch Amerikaanscli verhaalde ons van de jaren 1925— 1935; eerst de dolzinnige wedloop naar meer en steeds meer bezit, krankzinnige speculaties op de beurs, fantastische winsten en dan plotseling, in het rampzalige 1929, de groote krach. Met een slag ver dwenen de makkelijk verdiende ka pitalen, met een slag verdween liet praalzuchtige luxe leven en restte slechts het vooruitzicht van een nieuwen zworen strijd om het be staan. De novelle vertelt ons zeer realistisch van die jaren en zij weeft daar doorheen een moderne liefdes geschiedenis; Roosje Driessen deed dit verhaal voor ons leven; zij gaf er kleur en. charme aan, wel 'door-' voeld en doorleefd, met een juiste intonatie, een simpel gebaar, een gevoelige dictie, daar waar dit noo dig was. De zaal luisterde in ademlooze stilte, zij werd door de woorden van de kunstenares meegenomen nam een andere ver verwijderde ewreld, waarvan wij misschien eens een in druk kregen uit film of bock, maar waarin het fantastisch grillige spel van liet noodlot, de tragiek van de zucht naar geld en de doem van een modern huwelijk, de sensatie van het Amerikaansche leven, levend voor ons werd. Tenslotte bleek 20- lukkig ook hier de liefde sterker dan al, het andere en terwijl de spanning van de boeiende voor dracht nog nawerkte, viel het gor dijn. Even was het nog stil, doch toen .klaterde een spontaan en har telijk' applaus door de zaal, een wel verdiende hulde, nog versterkt dooi de bloemen, die Mej. E. v. d. Hoe ven uit dankbaarheid namens de gehoele zaal aan de begenadigde kunstenares, aanbood. CABARET WIM SONNEVELD NAAR WAALWIJK. Reeds meerdere malen is er gewe zen op het gebrek aan werkelijk goede ontspanning. De verschillende revue's die door gezelschappen van elders werden gebracht, waren op een enkel nummer 11a, tegenvallers. In verschillende kranten en cul'u- teele tijdschriften werd dezelfde klacht geuit, zoodat het dus wel een algemeen verschijnsel blijkt te zijn. Toch scheen er een goed cabaret te bestaan, 11.1. van Wim Sonneveld in het Leidschenleintlieater te Am sterdam, maar daarmede waren wij hier niet gehaat. De „Waalwijksche Kring" heeft voor 7 November a.s. op dit gezel schap beslag weten te leggen, zoodat het voor de leden een prachtige ge legenheid wordt om eens kennis 'e maken met het beste wat ons land op het oogenblik aan cabaret biedt. De „Nieuwe Eeuw" schreef over dit gezelsehan o.m.: „Met Wim Son neveld is het Nederlandsch cabaret onverwacht-snel, ja, als met toovcr- slag op hoog peil gebracht. We ken den hem al wel, we zijn goed werk van hem gewen::. Maar dit laatste (u.i. de Bloemetjes buiten; is niet goed, liet is uitstekend. Het bezit een ademloos tempo, hiaten kent het niet". Als we ons niet vergissen zullen Wim Sonneveld en zijn gezelschap ons leeren dat ook cabaret kunst kan zijn, en niet een aaneenschakeling van onbenulligheidjes. „KUNST NA ARBEID". Na een lange afwezigheid zagen we Zondagavond in het Patronaats gebouw te v.m. Baardwijk de R.K. Tooncelvereen. „Kunst 11a Arbeid weer op de planken. Dc belangstel ling was zoo groot dat een tweede uitvoering op Maandagavond moest worden gegeven. t Was goed gezien 0111 voor deze eerste uitvoering nog niet te hoog te grijpen en met een tweetal min der zware stukken voor liet voet licht te komen, 11.1. het tooneclstuk „Het schot in den nacht" en de komische scène „De Doodenrit". Vooral met eerstgenoemd werk wis ten de spelers het publiek te boeien. A. de Gouw en J. Didden gaven het beste spel te zien, doch ook de ove rige hebben hun rol zeer verdien stelijk vertolkt, waarvan we vooral de jeugdige F. Pelders nog wel even mogen noemen. We hopen „Kunst na Arbeid" spoedig, zooals in het verleden, met een bekend, hoogstaand tooneelwerk op de planken te zien en dan ook verschillende prima krachten van vroeger weer mede te zien spelen. VEEMARKTEN OP 1 NOV. A.S. In verband met den feestdag 1 Nov. (Allerheiligen), worden de veemarkten te Waalwijk, Uden en Zevenbergen, gehouden op Woens dag 31 October. BUURTVEREENIGING. De liuurtvereeniging, van de R.K. school tot de Sticht, te voorin. Be soijen, hield j.l. Vrijdag een alge- meene vergadering in café J. v. d. Meijs. Op voorstel van het bestuur werd niet algeitlefine stemmen besloten een blijvende buurtvereeniging op te richten. Het bestuur trad in zijn geheel af en ontving den dank van allen voor de omvangrijke werk zaamheden tijdens de 2-daagsche Koninginnnefcesten tot aller tevre denheid verricht. Het nieuwe bestuur bestaat uit de heeren Jan Kuijsten, Cor Schapen donk en M. v. Vugt, en de 3 dames- bestuursleden zullen op de e.v. ver gadering gekozen worden. Verdere mededeelingen zullen per circulaire bekend gemaakt worden. Zang-wijdingsavond. In het Geref Kerkgebouw alhier zal a.s. Zaterdagavond 8 uur een zangwijdingsavond worden gehou den, waaraan door het Kerkkoor der Ned. Herv. Gemeente te Waal wijk onder leiding van Atevr. Verhoeven-v. Gent, medewerking zal worden verleend. Toegang vrij. Door particulieren wordt sedert eenige dagen over den Nieuwen Maasmond bij het Capelsche veer een geregelde veerdienst per roei boot onderhouden, zoodat men thans weer, na een jaar, van hieruit te voet of met de fiets langs den kori sten weg het centrum van het Land van Altena kan bereiken. Op werkdagen wordt overgezet van 's morgens 6 uur tot 9 uur 's avonds en des Zondags van 's morgens 7 uur tot 's avonds 10 uur, met dien verstande evenwel, dat na 6 uur 's avonds slechts om het uur wordt overgezet, waarbij dan op het heel uur van den Noord kant wordt afgevaren. Tot leden van de door de afd. Waalwijk van het Ned. Roode Kruis in de gemeente Sprang-Capelle ge vormde Contactcommissie zijn be noemd Alevr de Roy van Zuidewijn, Alevr. Stalborch en de heeren Al. F. de Visser en W. van Nieuwen- huijzen. De kerkdiensten der Ned. Herv. Gemeente alhier, welke in verband met de beschadiging van het kerkgebouw door oorlogsgeweld geruimen tijd werden gehouden in de Ned. Herv. Kerk a. d. Loon- schendijk, worden sinds eenige weken gehouden in het vereni gingsgebouw „Elthato". Naar we vernemen zal binnenkort het kerkgebouw weder in gebruik kunnen worden genomen. De voetbalvereen. „Wit-Zwart" speelde een vriendschappelijken wedstrijd te Waalwijk tegen „R.K.C." II en verloor met 62. Donderdagmorgen kreeg 'n werk nemer van de Bouwhuizen's Bouw onderneming uit 's Hertogenbosch de heer P. van Gils uit Alade, werkzaam bij de N.V. P. N. E. Al. alhier, een zware balk op het onder been, met het gevolg dat het brak.. Het slachtoffer is ter verpleging naar het St. Agnesgesticht overgebracht. Vergadering van de R.K. Ar beiders Beweging op Zondag 21 October des v m half twaalf in het Parochiehuis te Geertruidenberg. Alvorens het eerste punt der agenda in behandeling te nemen, deelde de voorzitter mede, dat bericht was ontvangen, dat een oud lid n.l. de heer H. Goossens in Duitschland is overleden. Op verzoek van den voorzitter gingen alle aanwezigen eerbiedig staan en herdachten het ontvallen lid door liet storten van een gebed voor zijn zielerust, waar voor nog een H. Alis zal worden opgedragen. Het ligt in de bedoeling sociale ontwikkelings-avonden in de komen den wintermaanden te organiseeren. In November zal een spreekbeurt worden vervuld door den heerVriens over het onderwerp"Niet alleen praten, maar ook daden stellen'.. Thans telt onze organisatie 225 leden, een prachtig getal, nooit, zelfs niet in den vooroorlogschen tijd is ooit een hooger aantal bereikt, toen telde de R.K. W. V. 140 leden. Elk lid moet zoo mogelijk een werkend aandeel hebben, In December a.s. zal een spreek beurt worden vervuld door den Eerw. heer J. Knaapen uit Raams- donksveer. Deze zal spreken over „Groot alarm voor onze jeugd". De voorzitter merkte hierbij op. dat op dien avond ook de vrouwen aanwezig zullen moeten zijn. Nico Schuürmans zal in lanuari 1946 een avond komen vullen. Hij zal spreken over „Zoeklicht op Qudra- gesimo Anno" speciaal over de punten Bestaanszekerheid en loonen. De voorzitter wees op de nood zaak de vakgroep-vergaderingen te bezoeken, om met kennis van zaken te kunnen meespreken. In Februari zal Piet Koppes een avond komen spreken en wel over „Onze schijnwerper op Kerk en politiek." De laatste avond zal worden gevuld door den ZeerEerw. Heer P. v. d. Velden, die zal spreken over „De kultureele verheffing." De voorzitter deelde mede, dat veel nieuwe leden min of meer vreemd staan tegenover het organi satie-leven en bestuursfuncties. Het geven van een cursus daaromtrent is zeer gewenscht en noodzakelijk. Het ligt in de bedoeling, om een cursus te geven van 6 dagen ver deeld over zes weken te beginnen in Februari 1946. 15 leden gaven zich op. Hierna werd uit de vergadering een commissie benoemd, die het a.s. St. Nicolaasfeest ter hand zal nemen en overgegaan tot het op richten van een Credo-Pugno club. De geestelijke adviseur de WgI- eerw. heer van Veghel gaf hierna een uiteenzetting van doel en streven dezer club. Hierna konden de leden zich op geven om mede te werken aan de muzikale omlijsting der vergaderin gen. Er werd besloten ook tot op richting over te gaan van een orkest, dat zijn medewerking zal moeten geven zoowel bij vergaderingen als feestavonden. Zoowel de leden van het orkest, zullen nog deze week beginnen met het houden van re petities. Tot slot sprak de voorzitter nog over de Sociale Zondag en van de rondvraag werd druk gebruik ge maakt. De heer P. v. Blerk informeerde naar de juistheid van het feit, dat arbeiders uit Raamsdonksveer hier te werk werden gesteld, terwijl de arbeiders van Geertruidenberg die in de D. U. W. zijn geplaatst, moeten gaan werken te Moerdijk. Verder deelde hij mede, dat omtrent hen zeer onaangename uitlatingen waren gebezigd. De secretaris deelde vol komen de grief van den heer van Blerck en zeide toe een en ander nader te onderzoeken. Verder in formeerde hij naar personen die lid geweest waren van het N. A. F. Hieromtrent deelde de voorzitter mede, dat daaromtrent een alge- meene regeling is getroffen, n,l. dat een zekere categorie dier personen wederom kunnen worden opgeno men in de beweging, doch tot MJ 1947 zijn uitgesloten van een be stuursfunctie. Verder werden nog eenige aan gelegenheden van bepaalde bedrij ven hier en in Raamsdonksveer besproken. Jubilé. De Coöp. Eerste Langstraatsche Stoomzuivelfabriek bestond deze week 40 jaar. De heer J. v. Kessel, Directeur herdacht den dag waarop hij voor 40 jaren in dipnst van genoemde Coöp. vereeniging trad waarvan 38 jaren als beheerder. Het jubilé is in stilte voorbij ge gaan, Wij wenschen de heer van Kessel geluk met dit jubilé. Kerkdienst. Zondag a.s. hoopt des middags om half drie (2.30) in de Ned. Herv. Kerk te Drunen voor te gaan in den dienst des woords Ds. Miihlnickel van Waalwijk. Aigemeene vergadering der R. K. Fabrieksarbeidersbond. De R. K. Fabrieksarbeidersbond hield Woensdagavond een aige meene ledenvergadering. Het eerste punt der agenda was het kiezen van een nieuw bestuur, waarin thans zitting hebben A. Ver hulst, voorzitter, B. v. d. Wiel, H. Maas, j. Jongeburt, Schapendonk en J. Pulles. Ais spreker van dezen avond trad op de heer Buikx uit Waalwijk die, een overzicht gaf over de toestan^ van den Fabrieksarbeidersbond. Tot besluit werden door hem vf r- het ei D./C i/iind' /re vol het signa» hope" komt

Echo van het Zuiden | 1945 | | pagina 2