THEATER MUSIS SACRUM 2 Pinkvaarzen. PENSION PENSION DRUNEN. ELSHOUT, VLIJMEN, CAPELLE, GEERTRUIDENBERG, DINSDAG, WOENSDAG, DONDERDAG om 8 uur Het schép waarop wij vochten Maandag GEEN BIOSCOOP Vermist MEDEDEELINGEN VAN DEN DISTRIBUTIEKRING 251 WAALWIJK SLUITING KANTOOR OP 1 NOVEMBER A.S. KAATSHEUVEL. Geheel ingericht voor het reinigen van Viithoeden. J. WANTEN DIENSTBODE DAGMEISJE NET DAGMEISJE AANGEBODEN EEN HAARD HAARDKACHEL. Zwart-bonte Vaars De gehouden enquê.t te lieeft uit gewezen, dat 19 V2 van de arbei ders woonachtig is buiten de ge meente waar de onderneming geves tigd is. He vervoerskosten bedragen gemiddeld2,27 per persoon per week, hetgeen 7,1 uitmaakt van hun gemiddeld, weekloon. De kwes tie is in behandeling bij de Rijks verkeersinspectie en bij de Directie der B.B.A. WEGENVERBETERING. Met belangstelling zagen wij dat het puin, dat helaas in onze gemeen te in zoo ruime mate is gevallen, benut wordt om de buitenwegen le en 2e Zeincn o.a. te verharden. Wij hopen dal dit werk voortgang moge hebben en zoo oordeelkundig mogelijk geschiedei dan zijn vele bewoners vóór den winter uit een groot stuk misère, en anderzijds verdwijnen daarmee de lioopen pui- ncn, die al heel ontsierend werken, ujt onze straten. BEGIN VAN BRAND. Boven den winkel van de N.V. KEMI ontstond brand in een keu kentje, verhuurd aan Mej. R. Spoe dig ingrijpen wist uitbreiding te voorkomen. Frans Slaats komt thuis. Met belangstelling vernemen wij, dat Frans Slaats op de thuisreis is. Zooals men zich zal herinneren vertrok hij kort voor den oorlog naar Zuid-Amerika om daar aan een aantal wedstrijden deel te ne men, toen de oorlog hem verrastte en hij niet meer terug kon. De familie ontving thans bericht van zijn thuisreis. Hij wordt deze week of in het begin van de volgende week weer thuis verwacht. R.K. Kiesvereeniging. De R. K. Kiesvereeniging hield Zondag na de Hoogmis een her- oprichtings-vergadering die mis schien in verband met de weinige kennisgeving zeer slecht bezocht was. De vergadering mocht zich in de tegenwoordigheid van den Hoog- Eerw. Heer Deken Goosens ver heugen. De oud-voorzitter de heer van Halder opende de vergadering. Spr. verwonderde zich er over niet meer jongeren te mogen begroeten. De heer Fr. Elshout kreeg hierna het woord in verband met zijn be zoek aan de vergadering der Staten- kiesvereeniglng te 's Bosch. Genoemde deelde de verschillende richtlijnen welke aldaar werden ge geven aan de vergadering mede. Het hoofdbestuur verzocht zoo spoedig mogelijk de plaatselijke kiesvereeniging op te richten of te heroprichten ten einde op de alge- meene vergadering van den Staten- kring op 3 Nov. a.s. 1 of 2 afge vaardigde of het volledig bestuur te doen vertegénwoordigen. Aan de hand hiervan besloot de vergadering een voorloopig bestuur te kiezen. In het bestuur hebben thans de volgende personen zitting Fr. Elshout, M. Kamp, L. v. Drunen, J. v. d. Wiel, H. Brok. Den heer Kamp dankte de aan wezigen voor het in hem gestelde vertrouwen en wees in het kort op het groote en verstrekkende werk en streven der Kiesvereeniging. Het nabije programma is thans het werven van leden en het twee de een grootere vergadering met eventueel een spreker. In een daarna gehouden bestuurs vergadering werd de heer F. Elshout gekozen tot voorzitter en de heer Kamp tot secretaris. Tevens werden genoemde per sonen tot afgevaardigden benoemd. Boerinnenbond. De R.K. Boerinnenbond afdceling Drunen hield Dinsdagmiddag een algemeene bijeenkomst. Nagenoeg alle leden waren present alsmede het volledig bestuur en de geeste lijke adviseur. Dr. Kierch uit 's Bosch hield een zeer interessante causerie over tuberculose. Na deze lezing werden door hem nog verschillende vragen beant woord aangaande t. b.c, bestrijding. Spr, legde er vooral den nadruk op dat deze ziekte veel wordt over gebracht door melkvee dat aan t.b.c. lijdende is en was dan ook een groot voorstander van t.b.c.- bestrijding onder het vee. Tot besluit werd nog gezellig nagebabbeld op een echte gemoe delijk Brabantsche manier, waarin vooral de goede geest en offerge zindheid hoogtij vierde. Er kwamen ten slotte verschillende voorstellen om daar waar hulp geboden moet worden hulp te ver- leenen. Boerinnen maakt van uw woord een daad Dooden herdenking. Naar wij vernemen zal op Aller zielendag alhier een plechtige her denking plaats hebben van al degenen uit onze gemeente die in of door den oorlog zijn gevallen. Om negen uur zal in de Noodkerk e^n H. Mis van Requiem Worden opgedragen, terwijl des avonds om half acht een groote bijeenkomst, toegankelijk voor alle inwoners van Drunen en Elshout, zal worden ge houden in het Veilingsgebouw, waar- hij eenige sprekers het woord zullen voeren en waaraan ook een Zang koor zijn medewerking zal verleenen. On twikkelingsavon d. Was de eerste avond goed, wat betreft opkomst, de tweede avond was minder bezet. Jammer want de stof die werd behandeld en een vervolg was van de eerste les was buitengewoon van gehalte. We kun nen ons niet indenken waarom zoo vele arbeiders de hun geboden kans om meer kennis op te doen a. g. de strekking van .s Pausen Encycliek Quadragesimo Anno niet wat beter benutten. Zeer zeker komt aan onzen Adv. den WelEerw. heer Gloudemans een woord van dank toe, Hij heeft in de twee lessen ons een duidelijken kijk gegeven, op wederzijdsche rechten en plichten. Maandag a.s. zal spreken de Eerw. Heer Rector. Nogmaals noodigen wij alle arbeiders uit. Onze Fok- en Contróle-Ver- eeniging „De Vooruitgang" had op 23 October wederom het voorrecht dat door den heer A. F. Kloek, In specteur N. R. S. 22 koeien der leden in het Nederlandsch Rundvee-Stam boek werden opgenomen, n.l. Nelly 2 No. 874 Fokregister Corry 826 Johanna 2 873 (van G, Pulles, Elshout); Corry 809 Fokregister Nelly 808 Anna 810 Sjaan 921 (van Arn. Brok, Drunen) Nora 766 Fokregister Jetje 2 889 (van Mar. Muskens, Elshout); Gerda 2 786 Fokregister (van Wed. j. Muskens, Elshout); Hilda 854 Fokregister Gerarda 922 (van Adr. Pijnenborg, Drunen); Jetje 32 799 Fokregister Jetje 31 793 (van W, Klijn Jzn., Elshout); Lena 861 Fokregister (van L. v. Herpt, Elshout) Lucia 27 Lucia 32 (van A. Jutta Willy 745 Fokregister 914 Klijn, Elshout) 879 Fokregister 877 (van H. Pulles, Elshout); Corry 909 Fokregister Koba 908 (Wed. J. v. Sluisveld, Elshout): Jetje 35 864 Fokregister (Mar. v. Sluisveld, Elshout) waarvan 16 in het Register en 6 in het Stamboek. Dit zal voor de ledenfokkers, na den welgeslaagden fokveedag, wederom een aansporing zijn om met nieuwen moed en volharding hun veestapel op hooger peil te brengen, Op 23 en 24 Oct. werd in de zaal „De Toonkunst'! alhier een Cabaret- Revue opgevoerd getiteld „Zoekt Vroolijkheid" waaraan medewerkten de Tooneelgroep D. K. 251 uit Waalwijk, De zaal was geheel bezet. Er is uitstekend werk geleverd! Het programma was zeer uitge breid en bevatte 26 nummers. De aanwezigen die vroolijkheid zochten zijn niet teleurgesteld, Het distributiepersoneel uit Waal wijk leverde hier iets voortreffelijks enroyaal. De zang, zoowel van solisten als dubbelmannenkwar- tet was uitstekend. Ook de muziek was goed. De diverse scènes waren geestig en werden zeer vlot gespeeld. Ook het bailet was prachtig. Om aan geen der medewerkende ook maar iets te kort te doen, willen we een woord van lof brengen aan den heer M. van Hooff die als conferen cier het publiek op uitstekende wijze wist te vermaken. De finale die prachtig en treffend van inhoud was, werd besloten met het Wilhelmus, dat door allen spontaan werd mee gezongen. Die deze revue niet gezien heeft, heeft werkelijk iets gemist en daar waar ze ook nog wordt opgevoerd raden we een ieder die vroolijkheid zoekt aan, ze eens te gaan zien. Het optreden van dit gezelschap is wel zoodanig bevallen dat men in Vlij men hen gaarne wederziet. Maandagavond had in Café van Bijnen de algemeene vergadering plaats van het Ónderl. Varkensfonde. Uit het verslag van den secretaris, den heer G. H. van Engelen, bleek, dat de financieele resultaten niet ongunstig waren, alhoewel er toch nog vrij veel sjerftegevallen zijn geweest. De aftredende leden van het bestuur werden herkozen, terwijl de heer A. van Bokhoven welke 14 jaren onafgebroken de functie van commissaris had bekleed, niet meer in aanmerking wenschte te komen. In diens plaats werd gekozen de heer A. van Falier. In de plaacsvan den aftredenden commissaris H. de Vaan werd diens zoon M. de Vaan gekozen. De Voorzitter, de heer A. Heesbeen dankte in zijn slotwoord den secre taris voor zijn keuiig verslag en de scheidende commissarissen, vooral den heer A. van Bokhoven, voor de vele diensten die zij in het belang der vereeniging hebben gehad. Inbraak bij de Boterfabriek. In den nacht van 23 op 24 Oct. werd ingebroken door middel van doorzagen van ijzeren spijlen in het raam van den kelder der Coöp. Zuivelfabriek „De Vooruitgang". De dief of dievqn, schijnen haastig te werk gegaan te hebben.. Uit den voorraad die aanmerkelijk grooter was, hebben ze heel ruw weg 84 ponden weggenomen. Tot heden van den dader of daders geen spoor ontdekt. De polttie stelt een onder zoek in. A.s. Donderdag 1 Nov. 's avonds half acht Kerkdienst Chr. Ger. Kerk gebouw Hoogevaart. Spreker Ds. Tolsma. Hedenmorgen was onze stadgenoot den heer Fr. Pruijsten op zijn land, gelegen bij de Keizerveersche brug aan het ploegen, waardoor een land mijn te voorschijn kwam. Een hol- landsche soldaat, den heer S. Sijbers uit Venray, die daar met eenige Duitsche soldaten bezig was met het opsporen en opruimen van land mijnen, nam deze mijn op, die op dat moment tot ontploffing kwam. De heeren Pruijsten en Sijbeis, alsmede twee Duitsche soldaten liepen zeer ernstige verwondingen op. De slachtoffers zijn overgebracht naar het St. Theresiaziekenhuis te Raamsdonksveer. Een laatste appèl. Voor den winter moet een ieder onder dak zijn. Een laatste appèl! Ondanks de vele, vele hulp, die reeds geboden werd. Ondanks het vele, niet afla tend werk, belangeloos verricht. Het oorlogsrumoer is verstomd. Het ratelen der mitrailleurs behoort tot het verleden. Het gieren der bom men wordt niet meer gehoord, het denderen der tanks behoort niet langer tot de geluiden van allen dag. Een hernieuwd appèl. De vrijgevigheid van ongetroffen Nederland, in deze tijd, zal wellicht spreekwoordelijk worden. De resul taten der spontane acties alom in den lande mogen wij hier noemen. Een hernieuwd appèl. Want wij voeren een race met den tijd. Voor de winter invalt, moeten de huizen dicht en weer bewoon baar zijn. Amsterdam hielp Arnhem, Rotterdam nam den Bosch voor zijn rekening, actie op actie volgde, heel niet-getroffen Nederland „harkte". Het resultaat der inzameling was prachtig. Gij hielpt snel. Toch vragen wij U, nog meer te willen geven. Wij zijn niet ondankbaar maar wer kelijk volk van Nederland, de nood is nog steeds zeer, zeer groot. Steunt ons, dan steunt U de oor logsgetroffenen. Snelle hulp is dubbele hulp! Nu meer dan ooit! Want vóór 1 November moeten er, hoe dan ook, voldoende dekens en matrassen zijn, moeten de geschon den huizen met Uw gereedschappen zijn gedicht, willen wij ons niet ge plaatst zien voor een nieuwe natio nale ramp. Lezer, wij weten het, ons verhaal wordt zeer eentonig. En wat wij vragen, is gemakkelijker gezegd dan gedaan. Maar weet U, wat er na de 80.000 ton, die reeds geschonken werden op dit moment nog altijd dringend nodig is in Nederland? Bedden, keukengerei, kachels, matrssen, dekens, lakens! Wij overdrijven niet: Hier dreigt een nationale ramp, zoo niet ten spoedigste geholpen wordt. Daarom een laatste appèlin pers, in radio en op het witte doek. Nederland brengt uw offer! Nederland let op uw saeck prolongeeren wij de succesvolle fi'm (In which we serve) Oormerken C z Z 2855. C x B 2125. Terug te bezorgen tegen belooning. J. J. PRUIJSSERS Loonschendijk D 183 's-Capelle. Op 1 November a.s. (Allerheiligen) zullen de kantoren in den kring voor het publiek gesloten zijn. Hiermede vervalt de inlevering van consumentenbonnen door detaillisten op dien dag; deze inlevering dient nu op onderstaande dagen en uren te geschieden: DrunenMaandag 29 October 1945 van 9—12.30 uur HeusdenVrijdag 2 November 1945 van 9—12.30 uur Kaatsheuvel: Dinsdag 30 October 1945 van 9—12.30 uur Waalwijk: Woensdag 31 October 1945 van 9—12.30 uur Waspik: Woensdag 31 October 1945 van 9—12.30 uur DISTRIBUTIEKRING 251, WAALWIJK. C. A. G. DE JONGH, Directeur. Nummercoupures. De Directeur van het Centraal Distributiekantoor te Vught maakt het volgende bekend: In het tijdvak van 28 October tot en met 3 November a.s. zullen de volgende nummercoupures worden uitgereikt: 378C379C380C voor 100 gram bloem per rantsoen. 373C voor 1000 gram suiker per rantsoen. 38IC voor 250 gram rijst, rijstebloem of kindermeel of 225 gram kinderbiscuits per rantsoen. 382C voor 210 gram ontbijtkoek per rantsoen. 383C voor 250 gram boter per rantsoen. 384C-1—385C voor 250 gram margarine per rantsoen. 386C—387C voor 100 gram kaas per rantsoen. 311C voor 1 doosje lucifers per rantsoen. Deze coupures zijn geldig voor detaillisten van 4 tot en met 18 November a.s. en voor grossiers van 4 November tot en met 1 De- cmber a.s. Voorts worden uitgereikt de nummercoupures: 388C389C voor 2 liter melk per rantsoen, 390C—39IC voor 1 kg. aardappelen per rantsoen. Deze zijn geldig van 4 tot en met 11 November a.s. Voor brood worden uitgereikt: 374C voor één eenheid Amerikaansche bloem per 10 rantsoenen. 375C voor éen eenheid inlandsche bloem per 10 rantsoenen. 376C voor reductie. 377C voor 100 gram zout per rantsoen. Deze laatsten zijn geldig van 28 October tot en met 10 Novem ber 1945. Bovendien zijn reeds uitgereikt: 303C voor 100 gram koffie per rantsoen en 304C voor 100 gram cacao per rantsoen, geldig voor detaillisten van 28 October tot en met 10 November 1945 en voor grossiers van 28 October tot en met 24 November '45. Een hoogst zeldzaam jubileum! 66 jaar getrouwd! 't Was 27 October 1944. Reeds weken leefden we in angstige spanning. Wanneer zou Kaatsheu vel bevrijd worden? Dagelijks gierden de Typhoons over onze plaats om elk transport van den vijand onmogelijk te maken. Al naderbij kwam het grommende ge schut der geallieerden: de Britten, die van uit het Zuiden oprukkend ook Kaatsheuvel zouden bevrij den. In die dagen maakte de fa milie Laros-Damen zich op om 't hoogst zeldzaam jubileum te vie ren van het 65-j^rig huwelijksfeest van het echtpaar Theodorus La- ros en Adriana Damen, wonende in het Pension Bethlehem der Eerw. Zusters Franciscanessen al hier. Er kwam van die viering niets: de dagen waren te span nend. 27 October, Zondag, was het 66 jaren dat de oudjes in f den echt vereend zijn. Ook op dien dag werd echter 't feest niet gevierd, doch Donderdag 1 November zal 't zeldzame (pest met 'n plechtige H. Mis in de kapel der Eerw. Zusters en een gezellig reünie her dacht worden, 't Zal den 91-jari gen Laros met z'n 89-jarig vrouw tje nog echt deugd doen. Beiden zijn nog kerngezond en verheugen zich al op den dag die komen zal. 't Zal hen zeker niet aan belang stelling ontbreken op dit -hoogst zeldzaam feest. Met groote vreugde geven wij U kennis van de geboorte van onz Dochter MARIANNEKE die bij het H. Doopsel de namen ontving van JOHANNA MARIA W. BLOM A. BLOM-v. d. VELDEN. Waalwijk, 25 Oct. 1945. Grootestraat 50. Tijdelijk St. Nicolaas-Ziekenhuis, Waalwijk. Jl\enr\ede betuigen wij onzen har- telijken dank voor de vele blijken van belangstelling, onder vonden bij gelegenheid van de Eerste H. Communie van ons zoontje en broertje JAN P. J. VAN ROOY- DE BROUWBR en Kinderen. Kaatsheuvel, Oct. 1945. Gasthuisstr. 32. Vlug en billijk. Mr. v. Coothstr. 80, Waalwijk. Bouwkundig opzichter zoekt voor ongeveer 3 maanden in Sprang-Capelle. Brieven aan Gemeente Secretarie SPRANG-CAPELLE. Wegens huwelijk der tegenwoordige gevraagd. A. DE MUNNIK-v. DRUNEN Min. Loeffstraat 63, Waalwijk. GEVRAAGD. Zondags vrij. Floris V laan 19, Waalwijk. GEVRAAGD v. g. g. v., leeftijd vanaf 17 jaar. Adres te bevr. drukkerij „Excel sior", Kaatsheuvel of bur. v. d. blad Adres te bevr. bur. v. d. blad. WIE WIL een Damessportfiets met goede banden ruilen tegen een flink formaat vloerkleed en tafelkleed. Moeten beide in goeden staat verkeeren. Aanbiedingen onder No. 1005 bureau van dit blad. TE KOOP of TE RUIL gevraagd OF FR. HEIJS, Bakkerij, Marktstraat Kaatsheuvel. VERMIST: leeftijd anderhalf jaar, geen oormerk. M^KEMMEREN, Vaartje E 72 Waspik

Echo van het Zuiden | 1945 | | pagina 3