„VOOR MARY Nieuws uit Waalwijk en Omgeving. W A A L W IJ K. SPRANG. WASPIK. druNen. DRUNEN. VLIJMEN. HAARSTEEG. HEI CM DE POLITIEK VAN AMERIKA. President Truman heeft te New York een belangrijke rede uitgespro ken, waarin hij enkele voorname aspecten der buitenlandsche politiek van de Ver. Staten belichtte. Truman betoogde, dat de Ver. Staten voor de toekomst een groote zee- en luchtmacht noodig hebben voor vier groote militaire taken tot handhaving van den vrede, wat de basis is van de buitenlandsche politiek der Ver. Staten. Deze poli tiek is gegrondvest op de fundamen- teele beginselen van rechtschapen heid en gerechtigheid, welke begin selen Truman in een twaalftal pun ten omschreef. Hierbij werd o.a. ge zegd, dat de Ver. Staten zullen weigeren eenige regeering tc erken nen, die aan eenig land door een buitenlandsche mogendheid met ge weld wordt opgelegd, zooals men ook geen territoriale wijzigingen zal erkennen, die niet in overeenstem ming zijn met den vrijelijk uitge sproken wil van het betrokken volk. ONS NIEUWE LEGER. Lt.-gcneraal Kruis heeft spreken de over de grondslagen van het nieuwe Nederlandscho leger, ver klaard, dat het lotingssysteem wordt afgeschaft. Iedereen, tenzij hij lichamelijk on geschikt is, zal tot soldaat worden opgeleid. De opleidingstijd zal waar schijnlijk wel op een jaar moeten worden gesteld. T.a.v. de kadervor ming verklaarde de generaal, dat iedereen van onder af aan in den troep zal moeten beginnen. Zij, die over de noodige capaciteiten be schikken, zullen de gelegenheid hebben op te klimmen» Over de indeeling van bet leger» zei gen. Kruis, dat een veldleger en een territoriaal leger noodzakelijk zijn. Het moet een leger zijn. dat overal ter wereld gebruikt zal kun nen worden, waar het met gealli eerden zal moeten samenwerken. MINDER BENZINE EN PETROLEUM. Tengevolge van stakingen in de petroleumindustrie in Amerika, zal de aanvoer van aardolieproducten voor ons land gedurende November belangrijk minder zijn dan in afge- loopen maanden. Aangezien Nederland niet de be schikking heeft over voldoende re- servevoorraden, zullen de toewijzin gen voor benzine, gasolie, stookolie en binnenkort ook voor petroleum, derhalve aanzienlijk verlaagd moe ten worden. Gehoopt wordt dat te gen het eind van November, of be gin December, de aanvoer weer nor maal zal zijn. De smceroliepositie is op het oogen- blik cenigszins gunstiger. BRABANT HERDENKT ZIJN GESNEUVELDEN. Bij duizenden waren Zondag jl. de belangstellenden uit alle deelèn van de provincie naar Waalre geko men, de vaandels van gemeenten, van gilden en vereenigingen met zich voerend. Onder de gasten, die op de eeretribune hadden plaats ge nomen, waren jhr. mr. J. Smits van Oyen, waarnemend commissaris der Koningin in Noordbrabant, generaal H. G. Winkelman, luit.-gen. J. ba ron van Voorst tot Voost en ma joor A. Boekoov, die prins Bernliard vertegenwoordigde. Aalmoezenier drs. G. Bannenberg, pastoor te Tilburg, schetste den de- solaten toestand, waarin Brabant 'n jaar geleden uit den strijd te voor schijn kwam. Hij sprak de hoop uit dat het voorbeeld van de gesneuvel den het Brabantsche volk bezieling moge geven. Hij hoopte, dat het kerkje voor de Brabantsche bevol king een pelgrimsoord zou worden. Nadat pastoor Aug. Commissaris uit Oosterhout had gesproken over de aan liet kerkje verbonden histo rie, defileerden de deelnemers langs het symbolische graf, voor de kerk aangebracht. Vervolgens heeft Jef de Brouwer nog het woord gevoerd. „Zij zijn niet het symbool van den strijd, doch van den vrede, waarvoor zij gestreden hebben", zoo zeide hij. „Zij hebben ons den weg naar den bestendigen vrede gewezen. Wij moeten hun de belofte doen, dat wij trouw zullen zijn aan de tradities die zij in trouw hebben gediend". Hij eindigde met de woorden„Laat ons onze gevallenen herdenken 0111 het leven, niet om den dood". Voor vele vrienden van den „Waal- wjjkschen Kring voor Kunst en Wetenschap" was het een pijnlijke verrassing, toen op den tweeden avond van den Kring Roosje Dries- sen voor het voetlicht trad met de novelle „Voor Mary" van Richard bherman. Met verwondering en spijt vragen wij ons af of de Waalwijk sche Kring zijn vrienden niets beters te bieden heeft dan een dergelijk banaal liefdesromannetje, dat niet ver uilgaat boven het niveau van een alledaagscli bioscoop-program ma. ring van de bevrijding van Tilburg, waarbij een deputatie der bevrijding strijders tegenwoordig was en offi- cieele plechtigheden ten stadhuize werden gehouden, werd ook een bedetocht gehouden naar de kapel van den eerbiedwaardigen dienaar Gods Petrus Donders aan den Hei kant. Niet minder dan 10.000 per sonen namen daaraan deel, terwijl pastoor Frans Hoffmans een gloed volle feestpredicatie hield. VERGADERING FABRIKANTEN KRING LANGSTRAAT. Afdeeling Waalwijk. Op een drukbezochte vergadering van de afdeeling Waalwijk van den Fabrikantenkring Langstraat vond het werk, dat eerst door den Raad voor Maatschappelijke Wederop bouw en later door het bestuur van den Fabrikantenkring gedurende meer dan een half jaar werd ver richt om te komen tot de instelling van Ondernemingsraden, met daar boven een plaatselijke Centrale van Ondernemingsraden, zijn uiteinde lijke bekroning; Het voorstel dat betrekking had op de methode dei- verkiezing, werd na eenige discus sie met algeineene stemmen aan vaard. Tot werkgeversafgevaardig den in de Centrale van Ondernemings raden werden gekozen de heeren J. v. Heesbeen, P. Dirks, J. Klijberg, N. v. Loon en C. Pullens. Deze Cen trale Raad zal tevens bestaan uit vijf werknemers-afgevaardigden met een neutralen voorzitter. De bedoe ling is, dat de Centrale Raad vóór 21 November a.s. geïnstalleerd wordt. Aan de fabrikanten is ver zocht, uiterlijk op 24 November a.s. in hun bedrijven de Ondernemings raden te doen kiezen. Vóór deze datum zal nog getracht worden, in overleg met de vakorganisaties en met de Raad voor Maatschappelijke Wederopbouw een groote voorlich tingssamenkomst voor de werkne mers te beleggen., Over de reeds meer dan een half jaar achterstallige wachtgeldsubsi dies werden verscheidene telegram men gezonden aan de betrokken mi nisters, resp. op 21 Sept. en 17 Oc tober, die echter niet eens beant woord werden. Besloten werd, deze kwestie thans publiek te maken. Stagnatie in de productie en afleve ring van schoenen en leer zal op korten termijn onvermijdelijk zijn. indien deze aangelegenheid niet snel geregeld wordt. Gesproken werd ook over de hoo_ ge verplaatsingskosten voor de ar beiders die van buiten komen, wel ke kwestie is opgenomen met de Rijksverkeersinspectie. Medegedeeld werd, dat de"Fabrikantenkring door liet C.D.K. is ingeschakeld, om be middelend op te treden bij het ver^ strekken van de noodige gegevens voor de distributie van fietsbanden aan de arbeiders. Tenslotte werden nog besluiten genomen met betrek king tot het vervoer der arbeiders van buiten, de verstrekking van werkkleeding, e.d. KAJOTTERS-NIEUWS. De Waalwijksche Kajotters zijn inderdaad bezig om Waalwijk stor menderhand te veroveren. Hun revue sloeg in. Vrijdag j.l. (26 Oct.) werden de bewoners van het Centrum tot Baardwijk toe on danks de storm en de regen uit hun huizen gelokt door een pittige marsch van de Kajotters naar Baardwijk, waar in het kader van hun winterprogramma Piet Vriens, het diocesaan bestuurslid van de K.A..T. zou spreken over KATHO LIEK ARBEIDER ZIJN. Na de opening en het welkomst woord door den voorzitter, C. Did- den, werd het woord gegeven aan Piet Vriens, die, zooals altijd, een begeesterende en geestdriftige rede voering hield. „Fier op de adel 'van arbeid en heilig beroep" was zijn leuze, die onder een daverend applaus door de jongens werd overgenomen. Enkele kortere spreekbeurten wer den nog gehouden door Directeur Ras en Directeur Bolscher. De vergadering werd opgeluisterd door het revueorkest van de K.A.J. „The Mexico's" en door de „Vroo- lijke Boys". Na afloop van deze buitengewoon goed geslaagde bijeenkomst, ging het weer in marsclitempo en begeleid door tromgeroffel en bazuingeschal huiswaarts. Ook op deze massale bijeenkomst kunnen Waalwijks Kajotters met genoegen terugzien. A.s. Zondag zullen de Kajotters een groote marsch door de gemeente houden ter herdenking aan onze be vrijding. De marsch zal worden op geluisterd door de Harmonieën St. Crispijn en St. Jan, welke laatste na afloop op de markt een helden- gedcnkmarsch ten beste zal geven. K.J.W.V. Zaterdag 27 October had alhier de installatie- plaats van de afd. Waalwijk der Katli. Jonge Werkge vers Vereeniging door £e leden van 'l hoofdbestuur de heeren Prof. Dr Wevc te Tilburg, J. Terwindt té Nijmegen en F. van den Assum te Dongen. Om drie uur werd in de Twee Kolommen de installatie-vergadering gehouden, terwijl ten vier uur in de kapel der Eerw. Broeders een II. Lof werd opgedragen. Daarna vercenigde meh zich in een gezellig samenzijn in de zaal van bovengenoemd hotel. BUURTVEREENIGING HA-BRO, WIJK HAVEN—BROOS. Op Vrijdag 26 Oct. j.l. had in de zaal van café M. Leenheers een ver gadering plaats tot stichting van een buurtvereeniging. De vereeni ging werd opgericht onder den naam (Habro) Wijk Haven-Broos. Een voltallig bestuur werd samen gesteld waaruit tot Voorzitter werd gekozen de heer P. Zeegers, Vicc- voorzitter de heer A. Tuelings, Se cretaris de lieer C. Annemaat, 2e Secretaresse Mej. L. Kuisten en Penningmeesteresse Mej. A. Franken. Met de werkzaamheden is bereids een aanvang gemaakt. FANTASIE. De vcrontrusteende verhalen die hier de ronde deden over aanran dingen, overvallen enz., blijken ab soluut ongegrond te zijn en eiken grond te missen. Naar men ons van de zijde van de gemeente-politie mededeelde, heeft een nauwgezet on derzoek uitgewezen, dat al deze praatjes op fantasie moeten berus ten. Bij de politie kwam geen enkele aangifte binnen, en de vele genoem de personen, die het slachtoffer zou den zijn geworden, waren zich, toen zij door de politic ondervraagd werden, nergens van bewust. Men kan volkomen gerust zijn. BILJARTCOMPETITIE. Programma; Eerste klas Libre: 3 November: B.V.T. I—O.O.G. I; T.O.P. IDe Mattenklopper I; Soc. Ons Genoegen IEendracht I. Tweede Klas A: 5 November: Ex celsior IIO.O.G. II; 't Zwaantje II Ons Genoegen II; Nooit Volleerd II—H.B.S. II. Tweede Klas B: 3 November: W.B.C. II—T.O.P. II; Eendracht II— K.N.A. II. Derde Klas A: 5 November: 't Zwaantje IIIEendracht III; B.V.T. III—T.O.P. III. Derde klas B: 3 November: OOG III't Zwaantje IV; Nooit Volleerd III—H.B.S. III. Zeker, Roosje Driessen is een groot talent en de ademlooze stilte waarin zij de zaal enige uren lang wist gevangen te houden, zegt ge- roe"- _.Eaar gevoelvolle weergave naar lijn-genuanceerde dictie, haar levendige mimiek, onderstreept met een sober, maar pakkend gebaar en vooral de meesterlijke wijze waarop zij m de verschillende rollen het timbre van haar stem wist om te gooien, deden ons begrijpen, dat we hier te doen hadden met een voor dracht-kunstenares van meer dan gewoon formaat. Maar daarom juist hadden wij van haar iets meer ver wacht dan dit onbenullige verhaal tje. Daar komt nog bij, dat uit heel deze novelle een mentaliteit spreekt, dietotaal vreemd is aan onze chris telijke levensopvatting. Onze opvat tingen over liefde en huwelijk zijn nu eenmaal anders, evenals onze opvattingen over Kunst anders zijn. Zat er dan een slechte tendenz in het verhaal? Och nee, dat toch niet: daar was het te onbenullig voor. Richard Sherman heeft met dit dingetje waarschijnlijk te weinig bedoeling gehad, om er een „slech te" bedoeling mee te kunnen heb- henMaar heel dit moderne gege- ven spelend in de Amerikaansche dollar-society, ademt een geest, die de onze niet is, een geest, zooals wij die vinden in de meeste moder ne films, een geest, die soms zon der positief imnïorcel te zijn, toch uiterst verderfelijk is door een to taal gemis aan alles, wat schoon en edel en verheven is. Wat ons echter het meest gestoo- ten heeft, is niet het simpele feit, dat een dergelijke novelle voor het voetlicht kwam Als wij tegen zoo iets telkens moesten protesteeren, zou de „Echo" waarschijnlijk tc klein zijn. Maar wel zijn wij pijn lijk getroffen door het feit, dat juist de „Waalwijksche Kring voor Kunst en Wetenschap" een dergelijke avond geënsceneerd heeft. En met die „wij" bedoel ik dan niet alleen mij zelf, maar al degenen, die van den Waal wij kschen Kring voor Kunst en Wetenschap ook werkelijk „Kunst" en „Wetenschap" verwachten. „Kunst" is nu eenmaal een begrip, dat een liooge stand heeft op te houden; en dat geldt des te meer, wanneer die „Kunst" in één adem genoemd wordt met „Wetenschap". Het was daarom, dat de vrienden van den Waalwijkschcn Kring met een spontaan applaus de woorden begroetten van hun Voorzitter, toen deze bij gelegenheid van het schit terende optreden der Ilaghes^ngers verzekerde, dat van nu af minder waardige uitvoeringen hier geen kans meer zouden krijgen. Het be stuur van de Kring moet echter weten, dat dit artistieke peil, deze standing van den geest, niet wordt volgehouden met stations-romanne tjes, ook al worden deze heel mooi voorgedragen. Wij, vrienden van den Wanlwijksrhen Kring voor Kunst en Wetenschap, maken er ons werkelijk ernstig bezorgd over, of het Bestuur van den Kring ons van daag of morgen niet zal verrassen mei hel optreden van een geniale goochelaar of een beroemde Jazz band Binnenkort zal het cabaret van Wim Sonneveld voor den Wenlwii In schep Kring 'ontreden. We zon dus al aardig op den goeden weg! Nu wil ik op gezag van „de Nieuwe Eeuw" graag aannemen, dat Wim Sonneveld c.s. buitengewoon be kwame cabaret-artisten zün. Ik wil zelfs aannemen, dat „de Bloemetjes buiten" het heste is, wat tot nu toe op cabaret-gebied in Nederland ge presteerd is. Maar ik kan het ook niet helpen, dat ik bij de woorden „Kunst en Wetensehan" niet on de eerste plaats denk aan cabaret-ar tisten en stuiversromannetjes. En daarom nrote«w» i'i< ais vriend van den Waalwijkschcn Kring. .T. F. H. BOLSC'TF.R Kapelaan der St. Clemens- parochie. Baardwijk. Zangwij dingsdienst. De j.l. Zaterdagavond in het Geref. Kerkgebouw alhier georganiseerde zangwijdingsdienst, waaraan mede werking werd verleend door het Kerkkoor van de Ned. Herv. Ge meente te Waalwijk en waarin we voor het eerst kennis maakten met het Geref. Kerkkoor alhier, mag in alle opzichten wel bijzonder geslaagd heeten. De belangstelling was zoo groot dat het kerkgebouw te klein bleek, en de aanwezigen zullen voorzeker tevreden zijn geweest met het gepresteerde door beide koren; onder eminente leiding van Mevr. Verhoeven-van Gent uit Waal wijk. De opening door het Waalwijk sche Kerkkoor met het „Et incarnatus est" van Josquin des Préz en „AIzoo lïef heeft God de wereld gehad" van Palestrina, gaven reeds blijk van wat met een klein koor onder goede leiding is te bereiken. „Brech entzwei mein armes Herz" van J. S. Bach en „Heilig, Heilig" van A, C. Schuurman, werden uit stekend vertolkt, alsook het „Gott lebet noch" van J. S. Bach, hoewel de zwakke bezetting der verschillen de partijen'aan de uitvoering van verschillende nummers wel eenige afbreuk deed; wat o. i. wel zeer uitkwam bij Psalm 150 van v. d. Sigtenhorst Meyer, hoewel dit mach tige Hallelujah overigens op uit nemende wijze werd gezongen. Psalm 54 en Ps. 138 werden ge zongen naar de nieuwe berijming van Ds. Hasper en werden door alle aanwezigen vervolgens meegezon gen. Het Geref Kerkkoor dat nog slechts enkele weken oud is, versterkt met enkele zangers en zangeressen uit het Waalwijksche koor, zong „Wilt heden nu treden" en „Ach blijf met Uw genade". De organist van den avond, de heer A. Dercksen uit Waalwijk, sprak nog over: „Wat is reformato risch psalmzingen?" Op deze lezing komen wij nader terug. De samenkomst die door Ds. van Lummel was geopend werd door Z.E. gesloten na het dankgebed met vers 2 van het „Te Deum". Wij hopen spoedig weer in de gelegenheid te worden gesteld een dergelijke avond te kunnen bij wonen; de eerste kennismaking met het Waalwijksche kerkkoor was van dien aard dat wij dit koor gaarne nog eens weer zullen hooren. In het kader van gepaste ontspanning vooral voor de jeugd was dezen avond ook zeer wel op zijn plaats. Ambtsdragers Geref. Kerk. Ter verkiezing van ambtsdragers bij de Geref. Kerk alhier wegens periodieke aftreding van de heeren I. A. Verdoorn en J. W. Genuït, werden door den Kerkeraad candi- daat gesteld voor ouderling de heeren Wachtels-van den Berg en L. H. Both en voor diaken de heeren J' van Drongelen en FI. Verbeek. Eeuwfeest „Souvenir des Mon- tagn-rds" te Tilburg Onder zeer groote belangstelling, herdacht de ook in onze gemeente goed bekende en gewaardeerde liedertatel „Souvenir des Montag- nards" te Tilburg 1.1. Zaterdag haar 100-jarig bestaan. De bevrijding van Brabant. In Breda, den Bosch en Tilburg is de herdenking aan de bevrijding het vorig jaar feestelijk gevierd, in tegenwoordigheid van deputaties van Poolsche en Engelsche troepen. In Breda waren 80 Poolsche offi cieren en 500 manschappen. Aan 't slot der feestelijkheden aldaar vond een onverwachte en zeer bijzondere gebeurtenis plaats. De Poolsche generaal Maczet reikte aan den soldaat Jan Smit, een 18-jarige zoon van den burge meester van Sprang-Capelle, de hoogste Poolsche militaire onder scheiding uit wegens persoonlijken moed en dapperheid. Ook in den Bosch genoot de 53e Welsh devision een enthousiaste ontvangstde auto's waren bedolven onder serpentines en bloemen. Zaterdag was er een plechtige Re quiem-mis in de St. Jan. Des mid dags een huldiging voor het stad huis. De Engelsche commandant schonk aan de stad een fraai wapen schild met embleemen.Burgemeester Loeff bood het in zilver gedreve;' stadswapen aan met oorkonde en den gouden eere-penning der stad. Ter gelegenheid aan de herinne- Dezer dagen slaagde onze dorps genoot Martien van den Born voor het te Utrecht gehouden examen in carrosserie-teekenen. Straatver lich ting. Op verschillende kruispunten brand thans weer de straatverlichting. Het aantal tot dusver ontstoken lichtpunten zal tot 20 worden uit gebreid, Zoo krijgen ook wij thans meer licht in duistere zaken. Inbraak. In den nacht van 27—28 October verschaften, tot nu toe onbekende personen, zich toegang tot de schoen fabriek der firma van Riel. Er werden ongeveer 140 paar schoenen waaronder nog onafge werkte ontvreemd. De politie heeft de zaak in onderzoek- Kerkdienst. In de Ned. Herv, Kerk te Drunen hoopt a.s. Zondag 4 Nov. des na middags om 2.30 uur voor te gaan in den Dienst des Woords Ds. v. d. Smit uit Waspik. De demon in smoking. Het Drunens Tooneel gaf deze week haar tweede uitvoering van dit jaar. Zij trad voor het voetlicht met een komisch spel in 3 bedrijven van J. Grosfeld „De demon in smoking". Het heeft bewezen goede krachten te bezitten, al zullen de spelers er zich van bewust zijn dat aan het spel van sommige personen nog fouten kleven. De regisseur J. IJpelaar heeft wer- kelijk geen gemakkelijke taak gehad en hem komt wel een bijzonder woord van lot toe, alsmede C. van Nistelrooij, die zijn rol van drukker uitgever op een uitstekende manier verioiKte. Over het algemeen vloeit ons een woord van waaideering omtrent het gebodene gemakkelijk uit de pen. Het Drunens tooneelgezelschap is op den goeden weg. VIER NOVEMBER. 'Vs." Zo"da« is het Precies een jaar geleden, dat Drunen, na een moord dadige beschieting, die vele slaclit- ollers eischte en aanzienlijke ver woestingen aanrichtte, bevrijd werd In de gedachten van lien, die de zen dag hebben meegemaakt, zullen die gebeurtenissen onuitwisbaar ge grift blijven. Een onafgebroken trommelvuur ging aan de bevrijding vooraf. Uren van angst en schrik voor de bewo ners, die veelal in primitieve schuil kelders een toevlucht hadden ge zocht en de granaten onophoudelijk hoorden gieren en inslaan.. Prac- tisch geen huis bleef onbeschadigd en velen werden onherstelbaar ver meld. En achter deze regen van vuur en staal kwamen de bevrijders, solda ten uit een ver en vreemd land, zij bestormden en bevrijdden een voor hen onbekend en vreemd dorp Zij hebben veel verwoest, maar deden slechts hun soldatenplicht, die voor meerderen van lien het grootste offer eiscliten. 4 November zal voor Drunen blij ven de dag van leed en verschrik king, van dood en ruïnes, maar daarnaast ook de dag waaruit ten slotte de lang verhoopte vrijheid geboren werd. Op 29 Oct. hield de Onderl. Paar- denverzekering eene alg. vergade ring in caié van Bijnen. Uit liet jaarverslag van den se cretaris bleek dat er een nadeelig saldo viel te constateeren. De herschatting zal plaats hebben op Maandag welke volgt oprde eerst- volgende taxatiemarkt. In de zaal van café „De Toon kunst" gaf de Vlijmensclie Dainver- eeniging op Zondag 28 Oct. een uit voering waaraan medewerkte de Tooneel vereeniging „De Volharding". De zaal was overvol bezet. Door den Voorz. den heer A. v. Wijk wer den de aanwezigen hartelijk verwel komd en den heer A. de Graag uit Heusden, die als genoodigde ook aanwezig was, en voor de 9e maal het kampioenschap in N.-Br. wist te behalen, huldigde en bloemen aanbood. De heer de Graag dankte in hartelijke woorden en moedigde de aanwezigen tot belangstelling voor de damsport aan. Daarna werd opgevoerd het >too- ncelstuk „Wereldvlucht" in vier' be drijven door Jan E. Odijk. Gezien dit gezelschap nog jong in bestaan is, mag gezegd worden dat het zeer goed werkte. Vooral de heer J. Akkermans in den hoofdrol, wist goed de leiding te geven. In liet le bedrijf waren enkele spelers iets te zwak van stem. Overigens waren de aanwezigen zeer voldaan. Tijdens de pauze wist het duo van Engelen enkele, aardige liedjes ten gehoore te brengen, die ook zeer in den smaak vielen van het publiek. Namens zijn vereeniging en de aanwezigen, dankte de voorzitter na afloop de tooneel vereen, voor haar prima werk. Het geheel was een mooie avond. Viering: Christus Koningfeest R.K. Mannelijke Jeugdbeweging. Voorbereid door een triduum, ge geven door den Directeur, den Wel- cerw. heer Hoek, werd het Feest van Christus Koning op waardige wijze door de Mannelijke Jeugdbe weging gevierd. Na een Algemeene H. Communie des morgens, had des avonds in de Kerk eene godsdienstige plechti plaats, waar de toewijding Christus Koning geschiedde. Daarna begaf men zich naar liet gebracht met voordracht,, muziek (door een eigen orkestje, dat er zijn mag) en zang; begonnen werd met meer ernstige declamaties met be trekking tot het Kerkelijk Feest, waarna ook de luim een beurt kreeg, waarbij bleek, dat er ver schillende 'goede en veelbelovende krachten onder de jongens schuilen. Al met al eene viering, waarop zoowel Directeur en Jongens, als vooral ook de Leiders met groote voldoening kunnen terugzien. Jammer, dat het niet mogelijk was den jongens een kleine tracta- tie te bezorgen, doch de stemming heeft hieronder niét geleden. Filmvo or stelling. Op initiatief van kapel. Michielsen werden Woensdag in Café G, Kooien alhier vanwege het Departement van Kunsten en Wetenschap een drietal filmvoorstelingen gegeven. De hoofd film in drie deelen, getiteld „Battle of England" gaf een duidelijk beeld van de kritieke dagen voor Enge land in den nazomer van 1940, toen de overmachtige Duitsche luchtvloot keer op keer Londen aanviel en bombardeerde, maar tevens, hoe door een uiterste krachtsinspanning van het gansche volk en een gewel digen uitgroei van de oorlogsindustrie geleidelijk aan de rollen werden omgekeerd. Een film, heel wat aan nemelijker dan de vroegere Duitsche scheppingen op dit gebied Jammer' dat de tekst en gesproken woord in de 'Engelsche taal waren, zo'odat de aanwezigen genoegen moesten nemen met een beknopten uitleg van iemand uit de zaal, Hier van l naar b Eenl teekenl afwissj Kapf Slotwoj neel t aangej gepla kerk. doori Bokhq De| het een speciij kapel; de voori de inj NaT nu brach federl hoorei nog ius huk iiede tei :n v< wen lerde pen i Jing, Vij li Irgeef de nemej een dat zijn. I In hie stedeligen schii)| een vrij in de| zal Cl' wc |chter toek l?P S scha#klen vangl Heu is ijngen dien wens c vig clane f vreij zijn. Erl dat zoo Wijdini kerk tin wor Daa flegd den wrdcr den 1, de half ffr is haastlect of di ree betre had. Igezien getu ■lezen tot e lipelen La |igelat< een lm die ren Ir een vrijd 1 gezui Nedc 1 dag voor [<le On lingf lezet Heus Iging. uitsla - Grc laag Kal lel gen zaani 1 t ij'cln Kir I C. Bi C. Se Gr leen pj plaals 2—0. een 1 I laats noejoj |t hem partü fle Wa Grfl 2—0: P—1. Vol g wor de Hei de bilj vereej Spei" vestiJ] tehuis den 1 'peelde Zaterl se van Ned.l aatsheu in dj -1946 thuisi irste ze van 1 .,Gro Lakei velke vv strijd 1 et 433- werdj ïlde he DJ zestajl 'e een wedsl tegen

Echo van het Zuiden | 1945 | | pagina 2