t i| fl m KORTE BERICHTEN. Nieuws uit Waalwijk en Omgeving. WAALWIJ K. SPRANG. CAPELLE. RAAMSDONKSVEER. GEERTRUIDENBERG. KAATSHEUVEL. DRUNEN. GENERAAL WINKELMAN OVER MEI 1940. Generaal H. G. Winkelman, tijdens de oorlogsdagen in Mei 1940 com mandant van de Nederlandsche strijdkrachten en na het vertrek van II. M. de Koningin en de Re geering naar Londen korten tijd drager van het gezag in het Rijk in Europa, heeft een en ander verteld over gebeurtenissen, welke nauw verband houden met hetgeen zich direct voor, tijdens en na de Mei dagen 1940 heeft afgespeeld. De oorzaak van den snellen afloop van den oorlog in Nederland was volgens gen. Winkelman in de eer ste plaats het gebrek aan uitrusting der Nederlandsche troepen. Vooral het gebrek aan vliegtuigen heeft zwaar geteld en is de directe oorzaak van de capitulatie geweest. De gebeurtenissen noemde gen. Winkelman een goede les. Een tot het uiterste doorgevoerde neutrali teitspolitiek achtte hij i.v. daarmee niet aanbevelenswaardig. Daarnaast moet er gezorgd worden voor goed opgeleide en uitgeruste strijdkrach ten en voor hulp van bondgenoo- ten. De geruchten over verraad, ge pleegd door Nederlandsche militai ren, sprak generaal Winkelman te gen. „Voor zoover ik heb kunnen nagaan, aldus de generaal is verraad onder het leger te velde nauwelijks voorgekomen. Ook de geruchten over Duitsche parachu tisten in Nederlandsche uniformen of als boerin, enz., verkleed, zijn eigenlijk nooit behoorlijk bevestigd. Wel zijn er Nederlandsche unifor men in Duitsche handen aangetrof fen en is in het archief van Mus- sert een brief aangetroffen, geschre ven door een NSB-er, waarin deze vertelt hoe hij met anderen in Duit- schen dienst, gekleed in een Neder- landsch uniform, het in de lucht laten springen van een brug onmo gelijk heeft gemaakt, door de arge- looze wachtposten onschadelijk te maken. Dat er inderdaad door NSB-ers tijdens den oorlog verraad is ge pleegd, staat dus wel vast. De fameuze liclitkogelaffaire, die Nederland tijdens de mobilisatie maanden lang heeft opgewonden, is voorzoover generaal Winkelman weet, nooit opgelost. Het onruststo- ken, dat ongetwijfeld door Duitsche agenten is gedaan, tijdens en voor den oorlog, heeft funeste gevolgen gehad, vooral doordat deze geruch ten in de opwinding van de oorlogs dagen niet te controleeren waren en een grif geloof vonden. De capitulatievoorwaarden zijn nooit officieel gepubliceerd. Gene raal Winkelman vertelde dat de ca pitulatie uitsluitend betrekking had op de weermacht en het eerste punt was, dat de geheele Nederlandsche weermacht (met uitzondering van de troepen in Zeeland) krijgsgevan gene zou worden. Dit hield niet in, dat de officieren en manschappen naar Duitschland zouden worden gevoerd. Een aardige bizonderheid is nog te vermelden over een onderhoud, dat generaal Winkelman gehad heeft met Goering. Gesproken werd daar bij over het verbod aan de Neder landsche industrie om voor de Duit- scliers wapentuig te maken, waar bij Goering zeide: „U kunt ervan verzekerd zijn generaal, dat nooit een in Nederland vervaardigde mi trailleur gebruikt zal worden om op Nederlanders te schieten. De oor log is immers uit „Neen, de oorlog tusschen onze landen is niet uit", luidde het ant woord van generaal Winkelman. „Er zijn nog Nederlanders, die den strijd tegen Duitschland zullen voortzetten." Goering ontstak over dit antwoord zoo in woede, dat hij met zijn vuist op tafel sloeg en uit riep „Hiervan zal ik den Fuehrer nog vanmiddag in kennis stellen. Nu zal het uit zijn met de lankmoe dige houding tegenvoer de Nederlan ders MONETAIR ACCOORD. Zwitsersche franc op 0,616 vastgesteld. Te Bern is een Zwitscliersch-Ne- derlandsche monetaire overeenkomst geteekend. Daar reeds accoorden van overeenkomstigen aard met België en Engeland werden geslo ten is Zwitserland het derde land waarmede de nionetaire betrekkin gen thans bij verdrag zijn geregeld. INFORMATIEBUREAUX VOOR LOGEERGASTEN. Er zullen op talrijke plaatsen in- formatiebureaux worden opgericht voor logeergasten, waarbij hotels en particulieren staan ingeschreven. Vele dezer bureaux zullen samen vallen met die van de V.V.V. Aangeraden wordt, zooveel moge lijk eigen handdoek, lakens enz. mee op reis te nemen. Naar wordt medegedeeld is onze melk- en vetproductie van dien aard, dat de huidige rantsoenen dezen winter gehandhaafd kunnen blijven. Voor zieken zullen extra kolen worden toegewezen, n.l. een eenheid voor 2 weken. Minister Vos heeft medegedeeld dat iedereen zeker zeven eenheden steenkolen krijgt dezen winter. Eind November liggen deze bij de mijnen gereed. Voor einde 1946 zal iedere Ne derlander een paar nieuwe schoenen hebben ontvangen. Met 1 December zullen de ta rieven bij 't spoor met 25% worden verhoogd. Wij krijgen volgende week een extra bon voor 2 Kg. aardappelen, dit is voor vorming van een kleine wintervoorraad. 1-Iet cipocder dat nog over is wordt los, zonder bon verkocht. Volgens het rapport van de Engelsche Intelligence Service staat 't vast, dat Hitier na zijn huwelijk met Eva Braun zelfmoord heeft ge pleegd, met een revolverschot, daar na zijn de lijken verbrand. Bij de inlevering van briefjes van 10Ö bleef er 500 millioen ach terwege en bij de laatste geldzui- vering 300 millioen gulden; een peulschilletje van 800 millioen dus! In Noord- en Midden-Limhurg is de veestapel thans vrijwel op peil gebracht. ER ZIT SCHOT IN! De Waalwijksche Kring voor Kunst en Wetenschap geeft wei blijk van prijzenswaardige activi teit. Hebben we in een vorig nummer aangekondigd het optreden van Wim Sonneveld met zijn cabaretgezelschap in: „de Bloemetjes liuitcn", waar van wij in de Nieuwe Eeuw en an dere bladen de beste recenties op elk terrein lazen; thans komt twee dagen later n.l. op 9 November Het AmsterdamscliRotterdamsch - too- ncelgezelschap onder leiding van Albert van Dalsum en A.Defresne, dat hier ten toonecle brengt „De naamloozen van 1942". We gelooven dat bij 't optreden van een dergelijk gezelschap onder deze leiding en met dit stuk, verdere aanbeveling overbodig is. HULDIGING VAN DE HEER A. KRICK. De huldiging Van den heer A. Kriek, ter gelegenheid van zijn 50- jarig jubileum bij de N.V. van Gend en Loos, waarvan ruim 20 jaar directeur van het kantoor te Waal wijk, is een welverdiende geweest. De heer Kriek, die thans den dienst met pensioen gaat verlaten, heeft bij deze afscheidshulde mogen on dervinden, dat zijn werk door zeer velen gewaardeerd is geworden, niet in liet minst door de directie van zijne onderneming, welke in persoon acte de presence gaf. Nadat 's morgens een Plechtige Hoogmis uit dankbaarheid was op gedragen, werd een receptie gehou den, waarbij velen hun gelukwen- Kchen kwamen aanbieden. O.m. werd daarbij het woord gevoerd door den heer Thijssen, oudste klerk van het kantoor Waalwijk, namens het ge heele personeel van dit kantoor; door den heer Kouters, stationschef van Waalwijk en door den heer Dek kers, voorzitter van den Bond van Directeuren van van Gend en Loos. Voorts kwamen ter receptie, de Di recteur Generaal, de heer van Hou- tum, die den jubileerenden en scheidenden heer Kriek in hartelij ke bewoordingen hulde bracht voor alles wat deze voor de onderneming gedaan heeft. Hij bood hem het ge bruikelijke geschenk in couvert aan. Ook de adjunct directeur van van Gend en Loos, de heer Crens sprak nog enkele hartelijke woorden. Vele anderen kwamen nog hun geluk- wenschen aanbieden, o.m. de Zeer- eerw. heer pastoor Ras, de Wcl- eerw. heer Völker, de heer van Mierlo, gemeentesecretaris, de hee- ren .Tud. Timmermans en .Tan Tie- len namens „Waalwijks Belang", de heeren .T. Wildeman en A. Mahieu namens de buurtver. „De Sticht", terwijl een stroom van bloemen en schriftelijke gelukwencshen de tolk waren van veler achting voor het werk van den heer Kriek. Moge het den heer Kriek gegund zijn nog vele jaren van een welver diende rust te genieten. BEDRIJFSPSYCHOLOGIE. Ir. B. Zwanenburg, Secretaris van de Nederlandsche Stichting voor Organisatie zal a.s. Donderdag 's avonds 8 uur in Musis Sacrum een spreekbeurt houden over het onderwerp „Bedrijfspsychologie". Men zie de advertentie in dit blad. BILJARTEN. De eindstand van de in het café van den heer Jac. Passier gespeelde voorwedstrijden om het kampioen schap van Nederland, tweede klas cadra 35/2, is als volgt: 1. M. van Bracht 1732 p., 158 brt., 10.96 alg. gem., 80 li.serie, 8 winstp. 2. A. v. Cromvoirt 1714, 194, 8.84, 52, 4. 3. F. v. Helvoirt 1748, 212, 8.25, 59. 2. 4. P. v. Schijndel 1372, 190, 7.22, 56, 2. 5. J. Willemse 1001. 204, 4.91, 30, 0. Uitslagen fcompetitiwedstrijden Tweede klas A: H.B.S. II—Excel sior II 6—2: Nooit Volleerd II—'t Zwaantje II 62; Ons Genoegen II O.O.G. II 4—4. Tweede klas B: Eendracht II— W.B.C. II 2—6; T.O.P. II—K.N.A. 1 80. Derde klas A: O.O.G. TVT.O.P. XII 0—8; 't Zwaantje III—Eendracht III 4—4'.- Derder klas B: H.B.S. IIIO.O.G. III 8—0: 't Zwaantje IV—Nooit Vol leerd III 35. TRIBUNAAL 's-HERTOGENBOSCH. In de zitting van de Tweede Ka mer van het Bossche Tribunaal, on der voorzitterscap h van mr. II. J. van T.eeuwen werd vandaag berecht J. Blok, 47 jaar, schoenfabrikant te Waalwijk, die er van beschuldigd werd begunstiger en pronagandist te zijn van de Germaansclie S.S., lid van de N.S.B., winterhulp, econo misch front, N.A.F. en N.V.D., van welke laatste instelling hij tevens wijklioofd was. Tien tot twintig mensehen haalde verdachte over om als begunstiger toe te treden tot de Germaansclie S.S. en deze lieden zitten nu, o.m. door verdachte's schuld, in het kamp te Vught. Het Verbod van voortijdige bonnenpublicatie. Het is met ingang van 29 Oct. verboden de nummers van de nieuwe bonnenlijst voortijdig te publiceeren. De ministers van Haudel en Nijverheid en van Landbouw, Visscherij en Voedselvoorziening hebben nl. een beschikking uit gevaardigd, krachtens welke ver boden is „het bekendmaken van de nummers der aangewezen distributiebonnen in eenigerlei vorm, met het kennelijk oogmerk om de gelegenheid te bieden tot koopen of in ontvangst nemen van distributiegoederen voor het tijdstip, waarop de termijn vangeldigheid is begonnen. Deze „termijn van geldigheid" vangt, zooals bekend, aan des Vrijdagsmiddags 12 uur, zoodat publicatie voor dit tijdstip, in welken vorm ook, niet is toe gestaan. Thans is de mogelijkheid ge geven het euvel der voortijdige bekendmaking, dat steeds meer een rol ging spelen in de onder linge concurrentie van detail listen' te breidelen, de beschik king steunt nl. op de distributie- wet 1939 (art. 3, 4 en 5) en over treding is dientengevolge straf baar. Tribunaal legde verdachte een in- terneering op voor vijf jaar, met aftrek van voorarrest, en ontzegde hem het kiesrecht voor tien jaar. Omdat verdachte groote sommen geld had verdiend in zijn fabriek, die hij met behulp van de Duit- scliers openhield, werd zijn vermo gen verbeurd verklaard, beperkt tot een bedrag van 31.000 gulden. De firma Blok van Heyst verzoekt ons mede te deelen dat het laatste gedeelte dezer overweging onjuist is. De fabriek was in den beginne zooals vele andere, voor de fabricage van gewone schoenen gesloten. Niet met behulp der Duitscliers maar op vergunning van 't Rijksbureau werd ze heropend ter vervaardiging van een speciaal heeren-artikel, waar voor een goedgekeurde prijs werd gerekend, en waaraan een normale winst werd behaald. We willen thans nog uitvoeriger terugkomen op de beschouwing, die de heer Dercksen hield over: „Wat is reformatorisch psalmzingen?", bij den laatstcn zangwijdingsdienst. Naar 't zoeken van een antwoord op deze vraag moet men twee din gen voorop stellen; ten eerste dat we niet als gelijkwaardige groothe den moeten vergelijken de moderne schlager, het volkslied en het kunst lied, en ten tweede dat het psalm zingen deel uitmaakt van de litur gie in onzen eeredienst. Men hoort ons wat al te statige koraalgezang wel eens veroordcclen met de redeneering dat het uit den tijd is en men suggereert daarmee, dat het reformatorisch psalmzingen eigenlijk niet anders is dan het zin gen in een nieuw rytmhe. Het is van belang dat zulk een redeneering den kop ingedrukt wordt, want zij is een uitvloeisel van de haat tegen het Christendom dat volgens Albert Vprwey aftands geworden is en alleen in de kunst zijn rcmplacante vindt. Bij het streven naar reformato risch psalmzingen gaat het er om de liederen der Heilige Schrift in de gemeente en door de gemeente als volkszang aan te heffen. Volks zang, dat heteekent enerzijds een afwijzen van de beschuldiging als of we iets van de schlagers zouden geleerd hebben, anderzijds ook een afwijzen van iedere kunstvergoding. De volkszang is uiting van het volk en de eenstemmige volkszang is het middel om het volk in de zang één te maken. Zoo kan het psalmzingen het geloofsleven der gemeente op bijzondere wijze ver sterken. Een zóó gezongen psalm, met het élan en het rytlime van een volkslied is de belijdenis van een levend geloof in één algemeene Christelijke Kerk. Spreker gaat dan de bezwaren na tegen de huidige koraalzang en geeft enkele voorbeelden van de nieuwe berijming, waarvoor onze kerken geweldigen dank verschul digd zijn aan Ds. Hasper, wiens le- venswerk is neergelegd in zijn nieu we bewerking naar den grondtekst en op de oorspronkelijke melodiën uit de 16e eeuw van de psalmen van Israël en welke nieuwe bundel moest voldoen aan: Goede weergave van de grond tekst: Berijming die aan de hoogste letterkundige cisclien voldoet; Te zingen op volksmelodiën, die tevens in overeenstemming zijn met dep inhoud; Overeenstemming tusschen woord- en muziekaccent, en het moesten liederen der Nieuw-Testa- mentische vervulling zijn. Die zoo overdreven gehecht is aan de oude berijming en niet begrijpt waarom er een nieuwe moet komen, raadt spr. aan de oude berijming eens wat critischer te bezien en te letten op de ketterijen die door de oude psalmberijming in onze kerk zijn binnengeslopen, en die zwart op wit in uw psalmboekje staan, om nog maar te zwijgen van talrijke onaesthetische berijmingen. Reformatorisch psalmzingen is niet een verandering van de thans bestaande manier van psalmzingen, maar een heel nieuw opvatting van de gemeentezang als zoodanig èn in de berijming èn in de wijze van uitvoering. Deze zal langzaam aan eigen gemaakt moeten worden, waar voor deze avond als inleiding on meerdere gemeentezangdiensten is bedoeld. Na Ps. 54 en Ps. 138, die dezen avond gezongen werden, daartoe speciaal uitvoerig te hebben toege licht, besluit spreker met den wensch dat deze eerste kennisma king met de nieuwe psalmberijming en de wijze waarop zij gezongen moet worden, er toe mag medewer ken dat wij weer duidelijker zien onze taak in Gods Koninkrijk, ook in de liturgie van onze eeredienst en dat ook daarin voortgaande re formatie getuigt van een levende boom met vruchtdragende ranken. Voetbalvereeniging N. E. O. J.l, Maandagavond werd onder belangstelling de v.v. N. E. O., die doot den oorlog ontbonden werd, weer opgericht. Na een korte uiteenzetting van den vroegeren voorzitter, den heer M. Spierings, traden niet minder dan 60 leden tot de vereeniging toe. Voor hen die nog als lid wenschen toe te treden bestaat daartoe nog een maand de gelegenheid; nadien zal inleggeld verschuldigd zijn. De club speelt uitsluitend op de werk dagen en niet op Zondag. Getracht zal worden zoo spoedig mogelijk een speelterrein en speel materiaal ter beschikking te krijgen, opdat met de oefeningen kan worden begonnen. De heer A. Vos, onderwijzer aan de Chr. School in de Nieuwstraat, is in gelijke betrekking te Apeldoorn benoemd. Ter gelegenheid van een hu welijksinzegening hoopt a.s. Donder- degnamiddag in de Ned. Herv. Kerk a. d, Loonschendijk voor te gaan Ds. H. K. van Wingerden. Op initiatief van het bestuar der Kon. Erk. Harmonie „De Eendracht" werd Donderdag j.l. op het graf van hun gewezen penningmeester den heer P. de Jong, z'g. een krans ge legd. Alle leden der vereeniging waren hierbij tegenwoordig. Burg. Stand. GehuwdC. v. d. Meer en M. Schrauwets. Dinsdag j.l. herdachten onze stads- genooten A. v. d. Bosch-van Ginne- ken, den dag waarop zij voor 40 jaren in het huwelijksbootje stapten. Het jubileerende paar mocht zich op een groote belangstelling verheugen. De harmonie „Apollo" bracht des avonds een serenade. Woensdagmiddag kwam een Ned. militair met zijn motor te vallen, terwijl hij van de Markt de Koe straat wilde inrijden. Hij liep eenige verwondingen op, doch niet van ernstigen aard. 66-Jarige Echtvereeniging. In intieme kring vierde het echt paar Laros-Damen in het Pension Bethlehem van de Eerw. Zusters Franciscanessen op Allerheiligen dag zijn 66-jarig huwelijksfeest, waar zijn 65-jarige echtvereeniging om den benauwden tijd op 27 Oc tober 1945 niet kon doorgaan. In de kloosterkapel droeg de Wel- eerw. Heer v. d. Heuvel, oudste kapelaan der parochie, een plech tige H. Mis op. Na de mis een heerlijke koffietafel voor het ju- bileerend echtpaar en de familie. Op de receptie verschenen, behal ve den Hoogeerw. Heer Deken v. d. Brekel en de Geestelijkheid, de Edelachtb. Heer Burgemeester met zijn echtgenoote en tal van nota belen. Om 12 uur maakte de har monie Apollo haar opwachting, waarbij de heer de Cock namens de harmonie de gelukwenschen aanbood. Namens de bewoners van het Gasthuis werden de oud jes met een geschenk in couvert verrast. De verdere dag werd in gezellig samenzijn doorgebracht, waarvoor een bijzonder woord van dank toekomt aan de Eerw. Zus ters voor alles, wat ze gedaan hebben, om dezen dag tot een wa ren feestdag te maken. Gouden Bruiloft. Maandag j.l. vierde het echt paar Molenschot-v. d. Akker aan den Heikant zijn gouden bruiloft. Een buurtcomité onder leiding van den heer J. de Gouw had het feest voorbereid. Een passende versie ring was voor de woning aange bracht, waarbij een keurige ver lichting en schijnwerpers niet ont braken. In de parochiekerk van St. Jo seph werd om half tien een plech tige H. Mis van dankzegging op gedragen. Op het middaguur brachten de buurtkinderen onder leiding van de Eerw. Br. Justus een aubade met bloemenhulde. De receptie was zeer druk bezocht, waarbij de buurt een cadeau of freerde. Den geheelen dag bleef het gezellig druk in de buurt. R.K. Landarbeiders. In het café van den heer Ver schuren alhier, hield de onlangs opgerichte R.K. Landarbeidersbond haar eerste, goed bezochte, alge meene ledenvergadering. Ook wa ren aanwezig de Zeereerw. Heer Pastoor F, de Klijn, geestelijk ad viseur en de heer J. Vloemans, voorzitter van de R.K. Werklie- denvereeniging. De heer Vloemans gaf een be knopte uiteenzetting over het doel en de werkwijze van de R.K. Ar beidersbeweging. Vervolgens sprak de ZeerEerw. Heer Pastoor over de Volkskrant. Spreker noemde dit dagblad het beste en aanbevelenswaardigste dagblad voor de R.K. gezinnen. Dooden herdenking:. Donderdagmiddag had alhier in liet veiling-gebouw een plechtige herdenking plaats van allen die door oorlogsomstandigheden om het leven zijn gekomen. Deze massale bijeenkomst werd geopend door den voorzitter der Oranje-vereeniging, Notaris Schreurs uie in'het kort het doel ervan uit een zette, waarna de namen der ge sneuvelden door hem werden voor gelezen. Door heide kerkkoren onder lei ding van den heer v. d. Broek werd gezongen het „Ecce quomode mo- ritur", van Handel.. Hierna kreeg de Edelachtb. heer Burgemeester Mr. R. J. Th. van der Heijden het woord. Spr. herinnerde de aanwezigen in uitgebreide trekken aan den ramp die ons volk door den oorlog heeft getroffen, en de ontstellende offers die wij voor de bevrijding hebben moeten brengen, en thans, aldus spr., zijn wij bijeen gekomen om hen die door den oorlog uit ons midden werden weggerukt te her denken. Spr. herdacht in het bij zonder M. de Wit die het leven liet als soldaat, Henk Romein die het leven liet voor het vuurpeleton. Nico Boom, Dr. Akkermans en zij die stierven in het buitenland en in onze overzeesche gebieden. Diep doordrongen van hun groot offer moeten wij ons bewust wor den van onze groote plicht. Wij mogen hun offer niet vergeten, al dus spr. Door beide kerkkoren werd hierna uitgevoerd het „Bcati Mortui" van Mendelssohn. Daarna besteeg Kap. Heeren het podium voor het uitspreken van een herdenkingsrede. Spr. zeide o.m. liet volgende: Deze dag geeft ons veel te herinneren; herinnering aan gie rende granaten, aan angstige moe ders, aan angstige kinderenherin nering aan altoos maar bidden, aan spervuur dat uren lang op ons dorp neerregende, herinnering aan de ontdekking die wij deden toen wij uit de kelders kwamen en niets anders zagen dan puinhopen. Maar dit is nog niet het ergste, liet ergste zijn onze dooden die nooit meer te rug keerei^. Het is niet erg dat zij dood zijn het is alleen maar erg dat zij een leege plaats maken in hun familie, in hun kring. Wij herinneren ons nog zeer goed de sombere en simpele begrafenis die zij kregen; de dood heeft in onze gemeente velen geraakt. Hij heeft gevonden al die hij zocht: de soldaat, de verzetsman, de dokter, de onderwijzer, de boer en de bur ger. Zij zijn de prijs die God van ons nam voor den vrede die Hij ons wil geven. Mogen wij dat God betwisten? Hij heeft zijn eenigen Zoon niet ge spaard. Mag God ons dan niets vra gen? God heeft het zaad genomen waar in een nieuw en beter Vaderland moet herboren worden en Hij heeft het goede, het beste zaad genomen. Onze dooden zijn de zaden die ons groeikracht geven; zij zijn het goede zaad waaruit wij opnieuw herboren moeten worden. Zij zijn dood maar als Christenen weten wij dat zij leven. Onze doo den spreken tot ons juist nu, nu zij dood zijn. Het is een misdaad tegenover onze dooden, als wij onze plichten ver geten; als wij onrecht plegenals wij onze moraal ter zijde stellen; als wij niet aan pakken, maar al tijd maar blijven zeuren en kanke ren op misstanden die er misschien zijn. Zij hebben het Vaderland gediend door den dood, wij moeten het doen met de daad. Luistert naar wat de dooden U zeggen en vergeet het niet: „Dooden herdenken is niet een hoop men- sclien bij elkaar laten komen, niet een Onze Vader meer bidden, maar het is zich bewust worden dat men nog leeft. Dat men de daad zal moeten stellen, de groote daad van goed te leven. Hierna werd door alle aanwezigen het eerste en zesde couplet van ons volkslied gezongen. Tot besluit dankte Notaris Schreurs de diverse nersonen die er het hunne toe hadden bijgedragen voor het slagen van dezen middag. Spr. deelde tevens enkele plannen mede welke er bestonden om te ko men tot een blijvende herdenking Op beide kerkhoven zal in de toe komst een monument worden ge plaatst terwijl in het te restaureeren of nieuw te houwen raadhuis een gedenkplaat als blijvende herden king zal worden aangebracht. Hierna werd de biieenkomst ge sloten met de Christelijke groet. Inbraak. In den nacht van 30 op 31 Oct. werd voor de tweede maal in een zeer korte tijd ingebroken in de schoenfabriek der firma van Biel. Er werden ongeveer 35 paar schoenen ontvreemd alsmede een partij overleer. De nolitie zet haar onderzoekin gen thans met verdubbelden ijver voort. vvrijdini al zijn be op 5 No na vijfjari Op d denking die hu 'rijding en. vember rust dezei gezongei w 5 No H. Mis t rkregen i begeleid ergezeld joptocht :erw. Pat zen dag L Zij toe opend de nu reef en uwen, j£ mgloos or is op Duden v£ dan and en w de patei diend, vc m door kolopto en, Oct. w in om ti eener z niet groo (1e heei a een roepen, met c icn prac noodzak Ier te ki tij. Niet de kat laat. I den oc )k de b wordei dering nageno bestuui gekoze De ni renJ. lac. Kui in J. v. ledoelinf alg. ver :e breic ioor hac betuigd vërgad W met d de liec ren ber lanktc voor zij vooi gedaan den Cl: Kievits iel een: onbeli de min dat li weest. erstond niging sp lar 10e van O -2; 2; )ort (r og-C. 2- L v. c ndscha )p 1 Is W.C V' Egge igelen-1 iijk-W Bosch- fiel-Piji v. d ijk-A. |n Ov iduitsl

Echo van het Zuiden | 1945 | | pagina 2