DE NUCHTERE FEITEN OMTRENT „VOOR MARY". TRIBUNAAL Nieuws uit Waalwijk en Omgeving. WAALWIJK. KAATSHEUVEL. LO DR MGR. J. W. M. BAETEN. Coadjutor met recht van opvolgring. Z.H. Paus Pius XII heeft Mgr. Joseph Baeten, die momenteel vi caris-generaal van het diocees van Breda Is, benoemd tot coadjutor met liet recht van opvolging van Mgr. P. A. Hopmans, Bisschop van bovengenoemd diocees. Mgr. J. W. M. Baeten, werd den 8sten April 1893 geboren te Alphen. DUITSCHE OORLOGSMISDADIGERS Dezer dagen zal door middel van aanplakbiljetten de Nederlandsche bevolking worden opgeroepen tot het doen van aangifte van oorlogsmis drijven, tijdens den oorlog waar ook gepleegd, door anderen dan Ne derlanders of Nederlandsche onder danen. LEVERING SUIKERBIETEN De bietenverbouwers worden er op gewezen dat in verband met de slechte suikerpositic alle geteelde suikerbieten aan de fabrieken ge leverd moeten worden. Het vervoederen van suikerbieten, al of niet aan eigen vee zal niet worden toegestaan. Bovendien zal er nauwlettend toezicht worden uit geoefend, dat bij het koppen der bieten niet beneden het onderste blad wordt afgescheiden. MILITAIR-COMMISSARIS NOORD BRABANT EN LIMBURG. Met ingang van 1 November 1945 is de functie van Militair Commis saris van de Ille Militaire Afdeeling voor de provincie Noordbrabant en Limburg door den res. lt.-kolonel der Artillerie Mr. Dr. P. N. M. Koo ien overgenomen van den lt.-kolonel C. N. P. Thomas. SLACHTOFFERS VAN MIJNEN. Bij de ontploffing van een land mijn bij Gennep is de 20-jarige Janssen uit Ottersum gedood en dc 18-jarige Baeten levensgevaarlijk gewond. Bij Arnhem speelden twee 12-jari- ge jongens met een gevonden tank- 'mijn. Deze ontplofte waarhij beide kinderen werden gedood. In Alber- gen (Ov.) speelde een aantal kin deren ook met gevonden munitie. Toen deze explodeerde, werden 2 hunner op slag gedood; voor 5 an dere jongens moest bloedtransfusie worden toegepast, waarna ze naar het ziekenhuis in Almelo konden worden overgebracht. DOOR STATIONSKAP GEVALLEN. Op het stationsemplacement te Arnhem heeft zich een ernstig on geval voorgedaan. Vier personen, die bezig waren met het sloopen van een deel van de overkapping van het eerste perron, zijn hierdoor liecngezakt, en van een flinke hoogte op de rails terecht gekomen. Drie hunner bevinden zich in le vensgevaar, terwijl de vierde beide bcenen gebroken heeft. Toen de „Waalwijksclie Kring voor Kunst en Wetenschap" het winter seizoen opende met het concert van de „Hagliesanghers" zei de voorzit ter in zijn openingswoord niet al leen dat de bedoeling van deze Kring was te zorgen voor betere uitvoe ringen om zoodoende minderwaar dige voorstellingen de kans te ont nemen, maar tevens, dat het bestuur gaarne openstond voor gerechtvaar digde en opbouwende critiek. Dit ligt in de natuurlijke lijn der din gen. Immers, vriendschap hoeft geenszins critiek, waarmee men zijn voordeel kan doen, uit te sluiten. Wij durven echter te betwijfelen, of men zich waarlijk iemands vriend kan noemen als men in het kader van die vriendschap in het publiek een afbrekende critiek schrijft op zijn eigen vriendenkring. Er is geen enkel bezwaar om el kaar eerlijk de waarheid te zeggen, mits men de ware proporties in het oog houdt. De „Waalwijksclie Kring" stelt cr daarom prijs op, op deze plaats zakelijk en nuchter de feiten en het standpunt van de „W. K." weer te geven. De door Roosje Driessen voorge dragen monoloog is een aan de kaak stellen van dus een critiek op de Amerikaansche society mentali teit door den schrijver R. Sherman in den persoon van den advocaat, die het verhaal doet van het hier behandelde thema; evengoed als Antoon Coolen zijn dorpspastoors verkeerde verhoudingen en toestan den uit het Brabantsche volksleven laat weergeven en daarin laat be middelen. Het werk van Sherman moge dan niet tot dc klassieke lite ratuur belioorcn, aestlietisch en ideëel is het bestaan ervan tussclien zooveel ander oeuvre van middel- soortig gehalte verantwoord. In de meesterlijke voordracht van Roosje Driessen en behoort de declamatie zelf niet tot de sehoone kunsten? is het geheel ontegenzeggelijk tot een liooge artistieke prestatie ge worden. Is het trouwens niet zoo, dat de Marathondans van Charlotte Kohier qua inhoud zeker afkeurens waardiger is en dat haar „Koningin van Saba" qua inhoud niet meer om het liif heeft dan Sherman's mo noloog? En wij zagen nog nergens, dat de uitvoeringen van Charlotte Kohier daarom tot dc minderwaar dige moeten worden gerekend. Dat er toehoorders zijn geweest, die niet begrepen hebben, dat het bedoelde werk „Voor Mary" een critiek is op de reeds gewraakte mentaliteit, is een kwestie die bui ten de schuld ligt zoowel van Sher man, Roosje Driessen als de Waal wijksclie Kring. Dit is eenvoudig een kwestie van begrip. Erg duidelijk is het ons trouwens niet, waar het eigenlijke bezwaar zit van den schrijver van Jiet stuk „Voor Mary", daar hij Im mers zelf een slechte tendenz in liet verhaal ontkent. Overigens is het ons een nog grooter raadsel hoe men iets uit hoofde van onbenullig heid een bepaalde tendenz zou kun nen ontzeggen. Voorts stelt de Waalwijksclie Kring zich uitdrukkelijk op het standpunt, dat wil men zijn "vrienden blijvend boeien men een gevarieerd programma moet bren gen, waarop ook de minder zware muze haar aandeel heeft. Wij zien dan ook geenszins in, dat een be schaafd cabaret niet onder auspi ciën van dezen Kring zou mogen optreden. Men kan van een be paalde geestesgesteldheid uitgaande zich bij het woord „Cabaret" al lerlei denkbeelden van ongewenscli- te vertooningen voorstellende fei ten wijzen echter uit, dat er nog andere mogelijkheden zijn. Het feit, dat een cultureel tijdschrift als „De Nieuwe Eeuw" liet de moeite waard vindt in zijn kolommen aan het on- derw°rn „Cabaret" plaats in te rui men, duidt hierop voldoende. Dat genoemd blad een eervolle recensie heeft gewijd aan het cabaret van Wim Sonneveld zegt nog veel meer. Dat een instelling als de Kleine Aca demie in Tilburg met tientallen jaren ervaring op cultureel gebied en een prachtige staat van dienst in het cultureele leven van Tilburg liet thans door den Waalwiiksclien Kring uitgenoodigde cabaret bii her haling laat optreden voor zijn leden, zegt ons alles, inderdaad meer dan een voorbarige critiek, die afbreekt wat zij niet kent. Tenslottede Waalwijksche Kring heeft inderdaad de bedoeling „Kunst en Wetenschap" onder het bereik van allen in deze plaats en omge ving te brengen. Het is onredelijk te verwachten, dat een pas enkele maanden bestaande organisatie als de W. K. die niet alleen de kin derschoenen nog niet ontgroeid is, maar ze nog nauwelijks heeft aan getrokken de doelstellingen in een handomdraaien volledig verwezen lijkt. De technische moeilijkheden zijn momenteel ongekend groot en er doen zich de meest onverwachte ver rassingen voor. Wij zullen dit echter niet benadrukken.. het zou op een excuus lijken en "wij hebben daar geen behoefte aan. De W. K. doet zijn uiterste best met de beschikbare middelen het beste beschikbare ma teriaal te brengen. Des te pijnlijker doet daarom een critiek aan, die in dergelijke omstandigheden als het ware blindelings te werk gaat en die een methode volgt, waarmee liet al gemeen belang geenszins gediend is, doch die den indruk maakt \an al leen maar een aanval te wllleu zijn op de W. K. en die in haar negati- viteit dan ook alleen maar afbre kend kan werken. Er rijn toch im mers voor de vrienden van dtn W. K. andere dan deze wegen om bezwaren of wensclien kenbaar te maken aan het bestuur. Een organisatie die haar bestaan is begonnen met een optreden der Hagliesanghers, die voortgaat met een optreden van „De Naamloozen van 1942" o.l.v. Albert van Dalsum, en voorts o.a. van het Tilb. Sted. Orkest o.l.v. Stan Donders van Eyk en een optreden van .To Vincent, meent haar doelstelling niet ontrouw te zijn geworden en acht een daar- tussclien gevoegd optreden van Roosje Driessen en van Wim Sonne- veld's Cabaret volkomen verant woord. En een dergelijke organisa tie meent minstens aanspraak Ie mogen maken op een waardiger wij ze van critiek voeren, zeker van de zijde van hen, die krachtens hun maatschappelijke positie met ver- antwoordeijIkheid zijn bekleed en uit dien hoofde de draagwijdte van hun handelingen geacht worden te beseffen. Het Bestuur van den Wnal- wijkschen Krinjr voor Kunst en Wetenschap. Vier rantsoenen op te rooken. 9 reepen te versnoepen. Naar de N. R. Crt. te bevoegde plaatse verneemt zal men op 9 November 4 rantsoenen tabaks artikelen ontvangen voor de dan komende twee weken. Per 23 Nov. zal men voortaan 2 rantsoenen per week ontvangen De „snoepers" kunnen dan ver snaperingen in plaats van rook artikelen betrekken. Met ingang van 23 November zouden volgens den directeur der Kwatta-fabrieken maande lijks drie rantsoenen chocolade d.i. negen reepen (is drie ons) worden toegewezen op de ver- snaperingskaarten, De prijs per reep is 8 cent. JAPAN BEDIENT ZICH VAN NATIONALISTEN. De correspondent van de Daily Express te Hanoi meldt, dat de con- tra-spionnagediensten der Engel- schen en Amerikanen in Indo-China ccn reusachtige Japansche organisa tie hebben ontdekt, die ten doel had den oorlog met alle middelen voort te zetten. Deze organisatie bediende zich van de nationalistische bewe gingen in Indo-China en Neder- landsch-Indië om het Japansche prestige in deze twee belangrijke en strategische deelen van Zuid Oost- Azië te handhaven. Deze tactiek, gebaseerd op de hoop van een on- eenigheid tussclien de overwinnende mogendheden, bood tevens de kans de bezettingsoperaties in Japan zelf in de war te sturen door het ver wekken van moeilijkheden in ande re gebieden van het Verre Oosten. Cornelis Adrianus van Engelen, 30 jaren, mandenmaker te Vlijmen, die lid was van Winterhulp, Yolks- dienst en lid en voorman van het N.A.F., had eens verklaard niet anti-Duitsch te zijn. N.A.F.-'id werd hij om sociale toestanden te schep pen, die onder „het vorige regiem" niet verwezenlijkt konden worden. De zaak werd voor nader onderzoek aangehouden, terwijl verdachte's huisarrest werd gehandhaafd. Clasina Adriana Hesselberth, echtg. van A Moonen, 44 jaren, te Waalwijk, was vrijwillig medewerk ster van Winterhulp en van den Volksdienst. Zij kocht regelmatig Vova, die zij dan opstuurde naar haar man in Duitschland, omdat hij op de hoogte wilde blijven van den gang van zaken in Nederland. Zij liet toe, dat haar dochter omging met moffen en dat haar zoon Jan uitgezonden werd naar een N.V.D.- teliuis in Duitschland. Zelf ging zij op vacantie naar Huize de Kroon van den N.V.D. te Aalten. Volgens liet Tribunaal had verd. zich volledig aan de N.S.B.-zijde geschaard. In acht genomen, dat zij reeds 10 maanden geïnterneerd was en een gezin liceft van 8 kinderen, werden geen verdere interneeringsmaatrege- lcn opgelegd. Het kiesrecht werd haar voor 10 jaren ontzegd. Johannes Antonius Merkx, 35 jaren, slager te Waalwijk, was van 1938 af tot 1942 lid van de partij. Hij had echter nooit officieel be dankt. Het N.V.D.-lidmaatscliap werd door verdachte ontkend. Wel was hij aangesloten bij Nering en Ambacht en betaalde daar contri butie aan. Het Tribunaal achtte het ten laste gelegde bewezen, doch legde verd., die reeds 9 maanden geïnterneerd was, geen verdere maatregelen op. Het beheer over zijn zaak werd op geheven. In de zitting van de le Kamer te 's-Hertogenboscli onder presidi um van Mr. H. B. S. Holla werden op 2 Nov. de volgende zaken be handeld Johannes Joseplius Maria van Nu- nen, 31 jaren, onderwijzer, Nieuw- kuijk 33, werd ervan beschuldigd een aanstelling in het kamp Beek vliet te St. Micliiels-Gestel uit han den van de SD of SS aanvaard te hebben. Voorts zou hij contact on derhouden hebben met de SD en SS en voordeel getrokken hebben uit zijn functie in het kamp. Dat ver dachte penningmeester-administra teur van den NVI) te Schijndel zou geweest zijn, werd ten stelligste ont kend. De juistheid van deze ontken ning bleek uit een brief van den burgemeester van Scliijndcl. De functie op Beekvliet had ver dachte via burgemeester Roelofs van St. M.-Gestel gekregen. Na 2 maan den wilde hij cr weer weg, doch bleef op speciaal verzoek van den huidigen minister-president Prof. Ir. W. Schermerhorn zijn functie bij de censuur ten behoeve van de gij zelaars vervullen. Omgang met SD'ers of SS'ers, anders dan zake lijk, werd door verdachte ontkend. De verdediger Mr. v. d. Grinten merkte op, dat dc Rijkszuiverings commissie voor onderwijzers den gedetineerden van Nunen heeft ge handhaafd, terwijl een collega-on derwijzer uit het kamp, die niet ge ïnterneerd is, werd gestaakt. Van Nunen is door een dorpspo litieke actie in het kamp gekomen. Hij trof het bijzonder slecht, want zijn tegenspeler was de voorzitter van de Gemeenschap O.I.W. uit St. M.-Gestel, die via het lid Dijkstra, in dienst bij de politieke recherche, een arrestatiebevel voor van Nunen klaar stoomde. Het Tribunaal achtte het aanvaar den van de aanstelling bewezen en het gaf aanleiding tol een openlijke berisping, die over het hoofd van verdachte heen. tevens uitgaat naar Jansen en Willckens, die eveneens in het kamp werkzaam waren. In acht genomen een hrief van den minister-president, waarin de hoop uitgesproken wordt, dat het goede, wat verdachte deed, zwaarder weegt dan dc misstap van het aanvaarden van de aanstelling, stelt het Tribu naal verdachte onmiddellijk in vrij heid zonder verdere maatregelen op te leggen. Adriana Johanna Meesters, echtg. van H._A. Pieters, 31 jaren, B 221a te Vlijmen, kwam te werken bij de SD in Vught via haar zuster. Zij nam daar levensmiddelen weg en postte brieven voor gevangenen. Door een Duitscher werd zij' betrapt en hij chanteerde haar. Het Tribunaal stelde beschuldig de, die van Nov. '44 af geïnterneerd was in vrijheid, omdat zij met 1 jaar voldoende gestraft was voor het aanvaarden van werk bij de SD. Pieter Joseph Maria van Nieuwstad, bedrijfsleider, 33 jaren, Kerkstraat 54, Waalwijk, was op een der vorige zittingen in vrijheid gesteld na 10 maanden interneering. Tijdens de bezetting had hij als wijkhoofd van den NVD en als voorman van het NAF gefungeerd. Bij de uitspraak ontzegde het Tri bunaal hem de bevoegdheid om ge durende 10 jaren eenige functie in een sociale vereeniging uit te oefe nen. De radio, die verdachte van de Duitscliers mocht behouden, werd niet verbeurd verklaard, omdat hij verdwenen zou zijn. 15(h000 GULDEN BOETE. Voor het Bossche Tribunaal is behandeld de zaak tegen V. A. Rouppe van der Voort, 67 jaar, oud industrieel te Vught. die er van beschuldigd werd, geldeliik.n steun verleend te hebben aan Winterhulp en propaganda te hebben gemaakt voor de N.S.B. De verdachte be kende, eens 25.aan Winterhulp te hebben geschonken en ongeveer vijfmaal kleinere giften bij huis- collecten, de N.S.B.-er, Stehman, kreeg 100.— en 150.van ver dachte, omdat hij diens huis voor Duitsclie vordering had gevrijwaard. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Waalwijk en het daaronder behoorende ambts gebied werd gedurende de maand October 1915 ingelegd 4.508,17 en terugbetaald 118.480,20. Het laatste door dat kantoor uit gegeven boekje draagt het nummer 25196. VERPLEEGHULP INDIë Het Nederlandsche Roode Kruis roept meisjes op tussclien 20 en 40 jaar om als „verpleeghulp" te worr den opgeleid. De cursus die 5 maanden duurt wordt, voor Brabant en Limburg, gegeven te Eindhoven. Inlichtingen Mr. v. Coothstraat 31. Opgaven moeten gedaan worden vóór 10 November a.s. KERKDIENST NED. HERV. KERK BAARDWIJK. A.s. Zondag 11 Nov. hoopt D.V. hl den dienst des Woords voor te gaan 's morgens 10 uur, der. Welcerw. heer Ds. St. Nijdam van Raams- donk. 's middags geen dienst KLASSIEK CONCERT. Op initiatief van den bekenden musicus Joh. Verhoeven uit Druncn, werd Zondag en Maandagavond in de achterzaal van Hotel Verwiel een concert gegeven door de sopraan zangeres Jo Ruymbeke. Beide malen was het intieme zaaltje bezet door een select publiek, dat zeer genoten heeft van de lofwaardige vertolking van het werk van de grootsten on der de grooten. Het programma vermeldde wer ken van W. A. Mozart, Chr. W. Gluck, Fr. Schubert, R. Schumann, Edv. Gricg, Cl. Debussy en Fl. Pee- ters en werd geopend met een qua- tre mains van de Sonate in D. gr. terts van W. A. Mozart. Knap ge speeld met groote virtuositeit door Joh. Verhoeven en Coot van Boekcl. Mej. Ruymbeke vergastte de aan wezigen vervolgens op een Aria uit „Le Nozze di Figaro" van Mozart en een Aria uit „Iphigenie en Tau- ride" van Chr. W. Gluck. Zoo werd liet programma afgewisseld met pi ano soli en zang, een muzikaal fes tijn, dat met intense belangstelling aanhoord werd en telkenmale met een gul en welverdiend applaus werd beloond. KEGELTOURNOOI. De kegelclub D I.G. organiseert op 10, 11 en 12 November op de ba nen van Hotel „De Twee Kolom men" een kcgeltournooi trr gelegen heid van de opening van het sei zoen. Deze nog jonge vereeniging, geeft wel blijk van activiteit en wij twijfelen er niet aan, dat het toui- noói een succes worden zal. „HOF TERHOVE" Paul Reekers' R.K. Tooneclgroep uit Joure (Fr.) heeft Zondag en Maandagavond, op uitnoodigmg van de afd. Baardwijk van de K.J.V. een paar zeer succesvolle tooneel- uitvoeringen gegeven in liet Fatro- naatsgebouw. Opgevoerd werd het tooneelspel in 4 bedrijve/i „dof Terhove", naar den roman van Ma rie Koenen „De Andere" bewerkt door Jan Steur. De wijze waarop dit pakkende stuk voor het voetlicht werd gebracht verdient alle lof. De meeste spelers gaven een snel te zien dat boven het gemiddelde di lettanten-peil uitging. Theo van Dijk als GicP' was ongetwijfeld de vlot ste speler. Mej. E. Huisman als „Virginie" gaf eveneens geraffineerd spel te bewonderen. De gave uit beelding van Moeder Konings door Mej. Brattinga dwong ieders bewon dering af, terwijl Fl. v. d. Meer zich een niet minder geroutineerd spe ler toonde door zijn rake typeering van „Sander". Wietske de Lange had als de brave boerendochter Fi- na een zware rol, die zij zeer ver dienstelijk weergaf, doch o.i. haar braafheid iets overdreef en naar onze opvatting in dez rol iets meer, zij het ook belieerschte, gulhartig heid kon demonstreeren. Het geheel voldeed echter zoo goed dat we deze en enkele andere kleine tekortkomingen bij ondergeschikte rollen staarne over liet hoofd zien. Ti>n Kajotters-hand, bekend van de K.J.V. revue „Klets, Pats, Boem" zorgde voor aardige muzikale afwis seling die zeer op prijs werd gesteld. R.K. ARBEIDERSBEWEGING WAALWIJK. De maandelijksclie vergadering van den bestuursraad der R.K. Ar beidersbeweging alhier werd op Maandag 5 Nov. 1.1. gehouden. De Voorzitter stelde wederom aan de orde het punt Ondernemingsra den" en waar ;>pr. in de vorige ver gadering hoonvolle verwachtingen betreffende dit nunt had uitgespro ken, moest hij thans mededeelen, dat zich op een vergadering Zater dag 3 Nov. gehouden, met afgevaar digden van de Christelijke en Neu trale werknemersorganisaties, over invoering van ondernemingsraden "n afvaardiging van viif leden in de C. v. O. opnieuw, eigenlijk wel voorziene moeilijkheden hadden voorgedaan. De neutrale org. die thans voor het eerst van het ont- wern kennis nam en ook niet in het overleg was betrokken geweest, zal eerst de noodige opheldering in de ze moeten verkrijgen, alvorens haar standpunt te bepalen. De Voorz. gaf een uitvoerig verslag van de gehou den bespreking en zeide dat thans Verdachte schreef hem ook brieven, waaruit zijn N.S.B.-gezindlieid bleek. Het tribunaal achtte het ten laste gelegde bewezen, doch hield reke ning met verdachte's leeftijd, dok tersrapport en het feit, dat hij van 2 Juni af was geïnterneerd geweest. Hem werd het actief- en passief kiesrecht ontzegd voor 10 jaar en zijn vermogen werd verbeurd ver klaard tot een bedrag van 150.000. weer een afwachtende houding moet worden aangenomen. Bij de medcdeclingcn zegt de Voorzitter dat 19 November de eer ste Kadercursus zal worden gehou den en 22 November de eerste alge- mecne ontwikkelingsavond. Verder doet spr. enkele mededee- lingen betreffende de Centrale Volksbank en zegt dat alles in het werk zal worden gesteld, om zoo eenigszins mogelijk weer het eigen kinder St. Nicolaasfeest te vieren. Een zeer uitvoerige, doch geani meerde rondvraag, waarbij de Wel- eerw. Adviseur een speciale arbei ders-retraite besprak en aanbeval, was het slot der vergadering. CONCERT LIEDERTAFEL „OEFENING EN VERMAAK". De Waalwijksche liedertafel, na de bevrijding herrezen uit haar ge dwongen rust, mag zich verheugen in een gestadigen vooruitgang, zoo dat het ledental thans grooter is dan ooit te voren. Der traditie getrouw zal zij we derom hare jaarlijksche winteruit- voeringen geven, en wel de eerste op Dinsdag 20 November c.k. Naast het mannenkoor zal op dit concert medewerking verleenen de gevierde bariton Theo Baylé, wiens capaciteiten genoegzaam bekend zijn uit de talrijke zeer vleiende recen- ties in de pers, zoomede uit de ra dio in zijn optreden bij het Amster- damsch Convertgehouw orkest en elders. Verder heeft de liedertafel te gast onze plaatsgenootc, mej. A. v. Boort, alt-zangeres. Een met ander zal ons een zeer gevarieerd programma ge boden worden. Wij vertrouwen op een druk be zoek aan dit eerste na-oorlogsche concert onzer oudste zangvereeni- ging. MINISTER RINGERS IN HET LAND VAN HEUSDEN EN ALTENA. De minister van openbare wer ken en wederopbouw, dr. ir. Rin gers, heeft Vrijdag een bezoek ge bracht aan de geteisterde dorpen in het Land van Heusden en Altena, In liet gemeentehuis te Almkcrk liad een bijeenkomst plaats, waarin de burgemeesters der streek gele genheid kregen hun meening te zeggen omtrent de vorderingen van den wederopbouw in liun gemeen ten. Na de besprekingen maakte de minister een rondtocht door de dor pen tusschen Drongelen en Eetlien. waar de vorderingen van den we deropbouw in oogcnscliouw werden genomen. Tot slot van zijn tocht bezocht de minister de gemeente Wijk en Aalburg en het zwaar ge troffen stadje Heusden. R.K. Kiesvereenisrincr. Zondag j.l. vergaderde het bestuur der R.K. Kiesvereeniging in zijn oude samenstelling. Na de bevrij ding was dit de eerste bijeenkomst. Besloten werd om Zondag a.s. een algemeene vergadering te houden iii het Patronaat om half 12 uur v.m., toegankelijk voor alle stemgerech tigden. Op die vergadering zal overgegaan worden tot het oprich ten van een afdeeling van de R.K. Staatspartij. Staande de vergadering kan men zich als lid aanmelden, wat ook in dc loop van de week kan geschieden hij een der oude be stuursleden n.l. J. Beerns, .Tos v. Riel, W. Damen, L. v. d. Hoven, A .v. Wanrooij, J. Vloemans en J. Maas. Op de vergadering van Zon dag zal tevens een nieuw bestuur gekozen worden. Brabant lacht weer. In de zaal van den heer Jan v. Dun presenteerde Zondag j.l. „Amu- sa" uit Breda de vroolijke cabaret revue „Brabant lacht weer" met Guus Keddv in zijn schitterend re pertoire „1945" als onovertroffen humorist. „Sim Sale Bim" trok al le belangstelling met zijn koddige raadsels en geheimzinnige myste ries. Wim Kuppen was de nopulaire zeeman met z'n leuke zeemans-lie deren bij zijn accordeon. Het Duo Mauser-Siebert wist lach-salvo's af te dwingen aan den loopenden band en als clou van den avond trad de koning der humoristen „Piet Leen- houts" met een succesvol repertoir op, dat als steeds geweldig insloeg. Klaveren Vijf. Het onovertroffen humoristen-en semble uit Roosendaal kwam Za terdagavond in de Apollo-zaal op nieuw z'n kermis-programma aan bieden, dat toen zoo velen door overdrukte moesten missen. Klave ren Vijf garandeert 'n avond van ononderbroken genot, en dus werd er Zaterdagavond drie uren aan een stuk gelachen om de oerlcomische slagen, die Roosendaal presenteert. Oproep voor Indië. Het Nederlandsche Roode Kruis zet een grootè actie op touw om on ze menschen in Indië, om Neder- landscli Indië hulp te bieden. Uit iedere provincie zal een me disch team worden samengesteld. Brabant stelt dus een eigen team samen. Ook de afdeeling Roode Kruis Kaatsheuvel is aangezocht er deel aan te nomen. De leeftijdsgrens is bepaald van 2040 jaar. Zij die zich voor deze actie „uitzending naar Indië" wensclien in te scha kelen kunnen alle mogelijke inlich tingen bekomen bij hel bestuur van het R. Kr. afd. Kaatsheuvel. Ook voor 't geven van brillen, glazen of monturen voor Indië, wendde men zich tot 't R. Kr. Lectuur voor Indië. Onze jongens in Indië, die zich zoo spontaan gaven om onze vlag in Indië te helpen hoog houden, vra gen lectuur om in het voor hen nieuwe leven, de vrije tijd aange naam door te brengen. A lom, ou< nici 'cnaaid. C. die A Pa Gul Fab mee lagt over ijkheid gei geg; waa e heen KIiji er vor edo Pi er Gul 'ov. een „de i ersbewi en mar wer CPI17 lijnt Dr|ittcr di en in sloot aller kozr e. Pij ni rich; bun tres is lede daar het onzi ar een sche ten mo Vt weri Misr jaar een wen geve Pee van 's Br nant van T het Heil den paro aan eeritl weri plee dica en In ook klei trok kind Ht torei van scha dorp men kerk jaar too' roch wo enke hers' beui lingi de Helpt len in cngen. gaariT irden hi Krui: mals, Bergs de Hc Kaat: n, Hooi lofdstr. huisstr Pa! lkcn, H lub. dc zaal Uganda opgei Zeen de lie urder De wa; r W. S iiiteenze werd an Be: in W. S Pastoc If. de fa roevigt ïard Pi1 :e droet overle weken neerges diensi dwand maa k als n. wak Nove een H< as reec ze part ie geho werdet .arde P Theuni ptoristt roote larochi eenten Aissie Xorrin plecfd, dooi een ge waarl toegi et een lissie 1 Oldlerhei iten me de slot et TeC en geg msi wt larondi Missi en var ■n aan in en gerei gelei hooi W betn besc gebi well terw gekl kerk a en van zwaa ng van weken r een n eren v; er was it itum d ebruik n iet dan rde ve aan di hooge ;eplaat: twelk i dat de zijn g hand k van In hooi midi in Vogt In de o De med' wen: dank preti' Tc heef den diensj befrt nder n lenoeg waren n aar ield w zijn te Di ov' de oor te Voordt ekerlnj deze kering 5 jaai vergad )eijk d ievordi leefii Vooi n en t den vo

Echo van het Zuiden | 1945 | | pagina 2