Nieuws uit Waalwijk en Omgeving. DRUNEN. ELSHOUT. HAARSTEEG. VLIJMEN. SPRANG-CAPELLE. SPRANG. CAPELLE. GEERTRUIDEN BERG. KAATSHEUVEL. „DE NAAMLOOZEN VAN 1942". Ondanks het vele goede dat de Waalwijkschc Kring voor Kunst en Wetenschap ons stellig nog zal schenken, is het aan geen twijfel, onderhevig of het optreden van het AmsterdamschRotterdamsch Too_ neelgezelschap met „De Naamloozen van 1942", zal als een der hoogte punten in haar bestaan blijvend worden opgeteekend. De schrijver van het stuk, A. Defresne, wil met dit spel al die duizenden eeren, die door hun on verzettelijke houding tegen den vij and de Nederlandsche zaak hehben hoog gehouden. Hij grijpt daarvoor niet naar bepaalde hoogtepunten uit dien ondergrondschen strijd, maar verplaatst ons naar een dier honderdduizenden gezinnen in Ne derland, waar illegale arbeid ver richt werd als iets vanzelfsprekends, enkel en alleen om een medemensch te redden of den vijand schade te berokkenen. Die tijd ligt nog niet zoo ver achter ons, maar veel ervan is toch reeds vaag en onwerkelijk geworden. De meesterlijke Albert van Dal- sum, liet met zijn gezelschap die jaren weer opnieuw voor ons leven. Ilij bracht weer de sfeer in de zaal, die wij in de oorlogsjaren zoo vaak gevoeld hehben. De dreigende vrees voor iets onafwendbaars, de angst voor de bruutheid van den overwel diger, die onverwacht toesloeg en dan onnoemelijk veel leed bracht. Zooals hier op het tooneel een gezin leefde, streed en leed, zoo hebben duizenden gezinnen in Nederland geleefd, gestreden en geleden. De tranen die hier geschreid werden door een moeder, wier zoon nimmer terug zou komen, waren <\i tranen van de duizenden moeders, die hun man of kind slagen wegvoeren en achter wier namen nog steeds een vraagteeken staat, alhoewel omtrent hun lot geen twijfel meer is. He! AmsterdamschRotterdamsch Tooneel gezel schap, schonk ons een averd van ongekend genot. Wij zul len het spel van elk der leden niet nader onder de loupe nemen. Het was in werkelijkheid een familie zooals er duizenden zijn waarover de druk van de bezetting gehangen heeft. Dit familieleven uit te beel den, zonder iets tooneelmatigs. maar juist overeenkomstig de werkelijk heid, was de knappe en niet genceg te roemen prestatie van Albert van Dalsum c.s. Een avond die men niet vergeet. P.T.T. De Directeur van liet P.T.T.-kan toor maakt bekend, dat het kantoor voor Post-zaken voortaan open zal zijn van 912,30 en van li tot 16 uur. Des Zaterdags van 913 uur. Telegrammen kunnen tusschcn 8 en 19 uur ter verzending worden aangeboden. R.K. MIDDENSTAND. Naar wij vernemen zal op Dins dag 20 Nov. des middags om 2 uur in Hotel De Twee Kolommen een regionale vergadering plaats vinden welke wordt bijeengeroepen door de R. K. Middenstandsbond 's-Bos -h en waarop zullen worden uitgenoo- digd de besturen der afdeelingen Waalwijk, "Vlijmen, Wasoik, Raams- donksveer, Geertruidcnberg, Made, Drimmelen, Zevenbergscliehoek, Kaatsheuvel en Loonopzahd. met de aldaar aanwezige besturen der Ivath. Vakorganisaties. Ook afgevaardigden van die Kath. vakorganisaties welke nog niet bij den R.K. Middenstandsbond zijn aangesloten hebben tot deze bijeen komst toegang. NOODLOTTIGE SAMENLOOP VAN OMSTANDIGHEDEN. Betreffende het noodlottige onge val, waarbij de heer J. Spapens te Groenlo door verdrinking om het leven kwam, vernemen wij nader nog, dat de heer Spapens om onge veer 8 uur 's avonds de fabriek ver laten had. Door de duisternis mis leid, is hij vermoedelijk met een paal in botsing gekomen wan' zijn hoofd vertoonde enkele diepe won den boven het oog. Door de daardoor ontstane duizeligheid is de heer Spapens waarschijnlijk de juiste richting kwijt geraakt en in de gracht terecht gekomen, die langs de fabriek loopt, met het bekende noodlottige gevolg. KERKDIENST NED. HERV. GEMEENTE BAARDWIJK. A.s. Zondagmiddag half 3 hoopt D.V. in den Dienst des Woords voor te gaan den Welcerw. heer Ds. A. Vroegindewey van Loonopzand. 's Morgens geen dienst. STATENKIESKRING HEUSDEN. Bovengenoemde organisatie hield hare eerste vergadering na de be vrijding in Hotel „Royal" te 's-Her- togenbosch. Gezien de uitgestrektheid van de zen zeer langgerekten kring en de moeielijke reisgelegenheden, was de opkomst van de afgevaardigden niet onbevredigend. Na eene korte inleiding van den waarn. Voorz. Mr. R. .T. Th. v. d. Heijden >verd gelegenheid gegeven vragen te stellen en inlichtingen in te winnen, naar aanleiding waarvan zich een levendige discussie ont spon, welke op vele punten verhel derend werkte. Hierna werden door den waarn" Secretaris de Notulen van de Ge combineerde Vergadering van de Stafenkringen s-Bosch en Ileusden, gehouden o pl3 October j.l. in het Oranjehotel voorgelezen. Vervolgens werd overgegaan tot het verkiezen van een nieuw Be stuur, waarbij gekozen werden Mr. B. J. Th. v. d. Heijden, DruncnJoh. B. A. Gregoor, Vlijmen; Chr. A. J. van Ilerpt, Herpt; F. C. Smolders, Waalwijk; H. A. Simonis, Dussen; A. Kamp, Druncn en H. Loonen, Nieuwkuik. Met algemeene stemmen werd Mr. v. d. Heijden tot Voorzitter gekozen, terwijl de heer Gregoor te Vlijmen als Secretaris werd aangewezen. Tot afgevaardigde naar de verga dering van den Rijkskieskring s Hertogenbosch werden gekozen de lieeren Mr. v. d. Heijden, Gregoor en van Herpt. Nadat een gelijk getal plaatsver vangende Bestuursleden en plaats vervangende afgevaardigden geko zen was, werden op de voordracht voor Bestuurslid van den Rijkskies kring geplaatst de lieeren v. d. Heijden en Gregoor. Aangaande de contributie, welke in December door den Partijraad zal worden .vastgesteld, dat deze waarschijnlijk voorloopig op 1. per persoon en 0,50 per inwonend gezinslid gesteld zal moeten worden, terwijl voor de getroffen streken nog afzonderlijke regeling, welke waarschijnlijk lager zal zijn, getrof fen zal worden. TRIBUNAAL. In de zitting van de le kamer te 's-Hertogenbosch onder voorzitter schap van den heer A. J. Meyering, werden op 9 November de volgen de zaken berecht: Albertus Burgmeijer, kruidenier, 23 jaren, Putterstraat O 51, Heus- den, werd in 1943 lid van de NSB om niet naar Duitschland te be hoeven. Om dezelfde reden trad hij toe tot de landwacht. Verdachte in de contributie voor de NSB en col porteerde met Vova. Het Tribunaal achtte de opgege ven reden niet aanvaardbaar. Ver dachte is in ieder geval buiten de noodzaak gegaan. Hem werd een interneering opgelegd voor 2 jaren met aftrek (tot 6 Nov. 1916) en het kiesrecht ontzegd voor 10 jaren. De zaak werd verwezen naar het Bijz. Gerechtshof. Heinricli Josef Muyres, 39 jaren, sigarenwinkelier, Grootestraat 101, Waalwijk, werd in 1941 lid van de NSB. Hij was groepsmateriaalbe- heerder en administrateur, collec teerde voor Frontzorg, had een abonnement op 't SS-blad „Storm" en bezocht regelmatig NSB-verga- deringen. Hij was lid van Winter hulp, blokhoofd van den Vólks- dienst, lid van het NAF en liet Eco nomisch Front en groepsvertegen- woordiger bij Nering en Ambacht. Ten slotte verkocht hij Oekra'fne- sigaretten, waaraan hij 150 ver diende. Dat verdachte propaganda voor de NSB gemaakt zou hebben en den eed van trouw afgelegd had, werd door hem ontkend. Tot het laatst bleef verdachte lid van de NSB. Het Tribunaal legde verdachte een interneering op van 3 jaren met af trek en ontzegde hem het kiesrecht voor 10 jaren. NACHTVEER OVER MOERDIJK. Met ingang van Maandag zal bij wijze van proef een nachtdienst aan het Moerdijksche veer werden ge varen) behalve* in de nacnten van Zaterdag en Zondag en van Zondag op Maandag. Des Maandags zal om 5 uur des morgens met den veerdienst worden begonnen. De laatste vaarten op Zaterdag en Zondag blijven bepaald op 22.20 uur van Moerdijk en 22.40 uur van Willemsdorp. DIALECT- EN VOLKSKUNDE- ONDERZOEK. Het Dialect- en Volkskunde-bu- reau van de Kon. Nederl. Akademie van Wetenschappen, Kloveniersburg wal 29 te Amsterdam, zoekt voor een aantal plaatsen in onze omge ving nog steeds medewerkers, die bereid zijn om de vragenlijsten in te vullen. De plaatsen zijn: Besoijen, Elshout, Eetlien, Genderen Heesbeen, 's-Grev.- Capelle (Heistraat), Ilerpt, Loon-op- Zand, Loonschendijk, Meeuwen, St. Joachimsmoer, Oud-Heusden, Sprang Vrijlioeve-Capelle, Waspik. Gaarne wekken we onze lezers uit deze plaatsen, die zich in staat ach ten de lijsten van het bureau m te vullen, op om op deze wijze dit bil uitstek nationale en voor de weten schap zoo belangrijke werk te steu nen. De Tempo Boys. De Tempo Boys onder leiding van Bep de Wijs hebben weer een geheel nieuw programma samenge steld. Hiervan krijgt Drunen op 23, 24 en 25 Nov. de première, en tevens zal het operette gezelschap zijn me dewerking verleenen. In zeer korten tijd hebben zij in Drunen en omgeving een goede reputatie verworven en het zal hen ook nu hoogstwaarschijnlijk niet aan belangstelling ontbreken. Jubilé. Op 22 Nov. a.s. hopen de heeren A. v. d. Hoven en L. Kogels den dag te herdenken dat zij voor 40 jaar toetraden als leden van het kerkkoor. Kinder-operette. Kort geleden mochten wij genie ten van de heerlijke klanken der Oosterhoutsche Nachtegalen, en ge hoord wat kinderen op dit gebied vermogen. Schijnbaar hebben enkele jonge lui in onze gemeente dit begrepen en hebben onder hun leiding een club gevormd van ongeveer een 40- tal jongens en meisjes en reeds een kinder-operette in studie genomen. Omstreeks Kerstmis hopen zij voor het voetlicht te komen met een sprookjes-operette uit Duizend en één nacht in 5 bedrijven „De Prins van Sind" Dat wij om deze nieuwe vereeni- ging te introduceeren hierbij de Oosterhoutsche Nachtegalen weer ZAKEN MET ENGELAND. Het is ons bekend, dat een geboren Waalwijker, die sinds tientallen van jaren in Londen en elders m verschillende functies werkzaam is en die grooi belang stelt in den handel en industrie van Waalwijk, de Langstraat en Brabant en die gaarne als tus- schenpersoon. wil optreden om de handelsrelaties met Engeland op gang te brengen, binnenkort uaar Holland komt. Het is de heer S. H. HARTOG, exportconsultant, 9 Radnor Lodge Sussex-Place te Londen W 2. Voor degenen die hem wen- schen te schrijven of te spreken over zaken op Londen en Enge land deelen wij mede dat zijn adres vanaf Dinsdag 20 dezer is S. H. Hartog. p. a. J.. Reems, 100 Savornin Lohmanlaan Rotterdam en vanaf Vrijdag 23 November te Vught Ir. Max Cohen 14 Mar- graffstraat. Men kan zich daar met hem in verbinding stellen. Ook is de heer Hartog gaarne genegen om naar Waalwijk te komen om daar een bespreking te houden met belanghebbenden. Degenen, die hiervoor interesse hebben, kunnen zich tot de redactie van dit blad wenden, die een en ander zal doorgeven. Spoed is natuurlijk gewenscht. in gedachten halen, wil niet zeggen dat wij verwachten dat zij dezen zullen evenaren, maar wel dat zij zullen trachten ons iets aan schoon heid en genot te schenken zooals kinderen ons dat in het bijzonder kunnen. Wij meenen te mogen veronder stellen dat de leiders zich wel be wust zullen zijn van de moeilijke en verantwoordelijke maar ook mooie taak deze kinderstemmen te cultiveeren en er aan mede te mo gen werken deze kinderen tot kunst minnende menschen öp te leiden. Misschien zoo mogen wij hopen wordt hier de grondslag gelegd voor een Drunens kinderkoor? Met belangstelling zien wij hun optreden tegemoet. Kerkdienst. In de Ned. Herv. Kerk te Drunen hoopt a.s. Zondag om half drie voor te gaan in den Dienst des Woords Ds. van Wingerden uit Capelle. De H. Missie. De H. Missie in de Noodkerk gehouden door de Eerw. Paters Capucijnen is ten einde. Hopelijk zullen de drukbezochte oefeningen hun nut nu en in de toekomst afwerpen. Ontwikkelingsavonden der R.K. Werkliedenvereeniging. De volgende sprekers hebben hun toezegging gedaen om op de hierbij vermelde data een spreekbeurt te vervullen. Maandag 19 Nov. Kapelaan Heeren uit Drunen. 26 Nov. Fr. Hoogers. 3 Dec. Nico Schuurmans 10 Dec. Kap. Glaudemans (Adviseur.) 17 Dec. P. Coppens. Kapelaan Heeren heeft tot onder werp „Afweergeschut tegen het Communisme." De aanvang der lessen is 7 uur precies behoudens wijziging. De H. Missie welke in onze parochie werd gepredikt door de Eerwaarde Paters Capucijnen van 3 Nov. tot 10 Nov. zijn zeer leerzame dagen geweest in het kader der geestelijke vernieuwing. Tot besluit: het eerherstel aan God en de toewijding aan het Onbevlekt Hart van Maria was een symbool van liefde tot Maria en haar God delijke Zoon. Moge het nut van deze missie tastbaar te zien zijn. Tooneel-uitvoering. Op initiatief van *de Voetbalver- eeniging „Haarsteeg" hadden alhier een 3-tal tooneeluitvoeringen plaats. Tooneelvereeniging „Volharding" uit Vlijmen bracht voor het voetlicht „Wereldvlucht" van Jan Odijk. Aan dit diep menschelijk spel gaven zij 'n schitterende vertolking, die vooral in het tweede bedrijf welhaast aan het meesterlijke grensde. Eenige foutjes worden gaarne vergever. Het gebodene had een dankbare ontvangst. Voorzitter Ant, v. d. Berk riep het gezelschap een tot weerziens toe. 'n Opmerking: hebben wij wel genoeg waardeering gehad voor onzen dorpsgenoot den heer Odijk, wiens vroegtijdig afsterven zijn groote talenten den weg afsneed, maar toch niet zonder dat zijn vruchtbare pen ons menig tooneel werk achter liet, dat voor het beste op dit gebied niet behoeft onder te doen? Damnieuws. Damclub „Ons Genoegen" orga niseert op Zaterdag 17 Nov. met medewerking van haar zusterver- eeniging uit Vlijmen een simultaan- séance, door den heer A. de Graag uit Heusden, kampioen van Noord- Brabant. Naast de leden der beide clubs kunnen óok nog andere dam liefhebbers deelnemen, tot een 40-tal bereikt is. Laat men maar eens probeeren den matador eenige moei lijke uurtjes te bezorgen! Op 8 Nov. had een vei:gadex*ing plaats van de Oranjevereeniging. Wegens bedanken van het Be stuurslid den heer W. van der Ven, Voorzitter, werd de vergadering ge leid door den waarn. voorzitter den heer A. v. d. Meerendonk. Als nieuw bestuurslid werd geko zen de lieer A. van Wijk en tot voorzitter de heer W. van Sprang. Tot slot hadden nog enkele be sprekingen plaats omtrent huishou delijke aangclgcnheden. Het Tooneelgczclschap Willem Hart uit Eindhoven is voornemens een uitvoering te geven in de /.aal van café „De Toonkunst" op 18 Nov. a.s. Opgevoerd zal' worden „De Zwerver". Toen Zondagavond de Tooneel- vereen. „Kunst na Arbeid" uit Vught met een vrachtwagen arri veerde en uitstapte bij café „De Toonkunst" kwan^ een militaire auto uit de richting Den Bosch die met groote snelheid achter tegen den stilstaanden vrachtwagen reed. De klap was hevig en het geval liep zeer gunstig af doordat geen per soonlijke ongelukken gebeurden. De uitgestapten waren juist achter den wagen weg, doch een tweetal be vond zich nog op den wagen waar van éen persoon slechts een lichte wonde opliep. Ook de militair be kwam geen letsel, doch zijn auto zat zoo in elkaar dat ze met een kraanwagen moest worden opge haald. De aangekondigde uitvoering Bonte avond die zou plaats hebben op Zaterdag 10 Nov. door de Too- neelclub „Kunst na Arbeid" uit Vught in de zaal van café „De Toonkunst" kon niet doorgaan we gens geringe belangstelling. Daags daarna echter was de zaal spoedig geheel uitverkocht.'Opgevoerd werd het Tooncclspel „De Verschoppe ling". Het is een zeer boeiend stuk, prachtig van inhoud en leerzaam. Voor de spelers zwaar, doch gezegd mag worden dat zij zich goed van hun taak wisten te kwijten. Vooral de Verschoppeling was in zijn rol uitstekend. Jammer dat liet meer jongere publiek wat luidruchtig was, hetgeen voor de spelers in zoo'n zwaar stuk, veel last veroor zaakte. Die verstand van toonecl- spel hebben genoten dien avond veel. Vergadering van den raad der gemeente Spreng-Capelle te houden op Vrijdag 16 November 1945, aan vang des namiddags half acht. Agenda: 1. Opening; 2. Vaststelling van de notulen der vergadering van 14 Sept. 1945. 3. Ingekomen stkuken. 4. Wijziging gemeente-begrooting voor 1944. 5. Geldig verklaring voor 1945 van een gemeentebegrooting, gelijk aan die van 1944. 6. Wijziging gemeente-begrooting voor 1945. 7. Aanbieding gemeente-begrooting voor 1946. 8. Aanbieding gemeente-rekeniug over 1943. 2. Goedkeuring begrooting voor 1946 van het Burgerlijk Arm bestuur te Capelle. 10. Benoeming leden Burgerlijke Armbesturen. 11. Mededeelingen. 12. Rondvraag en sluiting. Chr. Besturenbond. Onder leiding van dhr. C. Bras penning kwam de Chr. Besturenbond Sprang-Capelle Maandagavond in algemeene vergadering bijeen. In zijn openingswoord gaf de voorz. een breedvoerige uiteenzetting om trent den arbeid van den C. B. B. gedurende de bevrijding, waarbij hij tevens duidelijk toelichtte de kwestie Ondernemingsraden. De vergadering ging geheel accoord met het stand punt van het bestuur. Ter sprake kwam de loonpolitiek der regeering, die volkomen vastgeloopen is De vergadering hekelde het standpunt van het tollege van Rijksbemidde laars, dat een overeenkomst tusschen werkgevers- en werknemersorgani saties in de bouwbedrijven niet goedkeurd, hoewel de daarin vast gestelde loonen ver beneden de verlïooging van den kostprijs van levensonderhoud blijven. Aangedrongen werd op krachtige actie der hoofdbesturen ter verkrij ging van loonverhoogingen, daar de loonen der arbeiders niet meer toereikend zijn voor aanschatfing van het z.g. levensmiddelenpakket. Verschillende interne organisatie aangelegenheden kwamen nog ter sprake. De aftredende voorzitter werd met bijna algemeene stemmen herkozen. Wegens ziekte van den inleider moest het onderwerp voor deze vergadering naar een volgende ver gadering verschoven worden. 40-jarig jubileum. De Ned, Herv Jongelingsvereeni- ging op G. G. „Timotheus" herdenkt deze maand haar 40-jarig bestaan. Wij vernemen dat dit feest op Woensdag 28 November met een herdenkings-samenkomst zal worden herdacht, waarin als spreker hoopt op te treden de WelEerw. HeerDs. J. Fokkema van Delft, vroeger pre dikant alhier. Verder zal dit jubileum in meer intiemen kring met genoodigden worden gevierd op Dondèrdag 29 November. De heer D. J. Schuller heeft be dankt als bestuurslid van de afd. Sprang-Capelle e. o. van Volkson derwijs. Naar men ons mededeelt heeft de heer A. Timmermans zijn be noeming tot ouderling der Ned. Herv. gemeentej alhier niet aange nomen. Tot directeur van het muziek gezelschap „Kunst na Arbeid" is benoemd de heer J. v. d. Nieuwen- huizen te Loon-op-Zand. Niet alleen in de Kom, doch ook in de Molensteeg zullen enkele noodwoningen worden gezet. Voor de 4e klasse N. V. B. speelde de voetbalvereniging „Wit Zwart" een thuiswedstrijd tegen „Uno Animo", welke wedstrijd door „Wit Zwart" met 6-5 werd gewonnen. Burg. Stand. Geboren: Johanna A. J. d.v. de Rooij, P. en van Lievens, Petronella. Elly J. W. d-v. van der Tier, J. P. en van Arnold A. A. Overleden: Flipsen Adriana oud 77 jaar. Gehuwd: van Sintenmaartensdijk, A. II. 19 j. en van Seeters, Adriana 19 jaar: Tros, H. C. 42 j. en Per- ridon, Cli. J. 39 jaar. Lanibregts, W. C. 26 jaar en van Gils, Alida A. 30 jaar. v. d. Heijkant, Hendrikus A. 13 jaar en de Jongli, Maria 37 jaar. Alhier werd in Hotel Jansen te Geertruidcnberg een vergadering ge houden van verzekeringsagenten uil omliggende gemeenten, met betrek king tot den vakgroep verzekerings wezen. Een voorloopig bestuur werd ge kozen. In liet Hotel Jansen is een ver gadering gehouden uitgaande van de Stichting Bedrijfsgroepen metaal In dustrie (Bemetal) voor de gegadig den en ouders. Als spreker trad op de heer W. Ch. Belgraver, Hoofdcontroleur uit Amersfoort, die een breedvoerige uiteenzetting gaf van de opleiding in de practijk van het „Afschrijven en ijzerwerken in de Scheepsbouw". Spreker gaf een duidelijk over zicht van de opleiding die 3 jaar en soms 1 jaar duurt. Zij staat onder toezicht van 't Nijverheidsonderwijs. De jongen is normaal in loondienst en een leergeld van 20 cent per week moet worden betaald. De jongen moet een Nijverheidsavondschool bezoeken en aan de avondnijver heidsschool te Geertruidcnberg zal een afdeeling Scheepsbouw worden verbonden. Tevens volgen de leerlingen de lessen in hel „Afschrijven en uit slaan in de Scheepsbouw" van het Instituut Holland te Slikkerveer. De lesgelden hiervoor worden betaald door de Directie der werven voor deze leerlingen, terwijl de hiervoor te verzuimen werkuren zullen wor den doorbetaald aan de leerlingen. Aan hen, die aan het einde van de opleiding het examen met goed ge volg aflegt, wordt uitgereikt liet Rijks-Nijverheids-Diploma. In dezen ouderavond is de lieer Belgraver er goed in geslaagd het groote nut, zoowel van de zijde dei- gegadigden alswel van de zijde der ondernemingen in het juiste licht te stellen. 10 leerlingen gaven zich staande de vergadering reeds op, en ver wacht mag worden, dat nog meer dere jongens deze gelegenheid met beide handen zullen aangrijpen. Zondagmiddag is in hotel Jansen een vergadering gehouden om te komen tot oprichting van een Water sportvereniging. De heer Bolle wees. op de zeer gunstige ligging van Geertruidenberg als centrum voor deze vereeniging. Als naam werd gekozen „Water sportvereniging „De Biesbosch", tot leden van het bestuur de heeren W. R. Bolle en T. Nederlof resp. voorzitter en secretaris-penningm. Staande de vergadering traden 14 leden toe. Teneinde meer bekendheid te geven aan de watersport werd be sloten zich tot den A. N. W. B, te wenden, teneinde binnen korten tijd een propagandist te krijgen. CONTACT-COLLEGE „WIJ JONGEREN". Heden is tot stand gekomen bet Contact-College: „Wij jongeren". Welke bij de totstandkom'ng bier van hel volgende manifest liceft uit gevaardigd Manifest. Het is afgezaagd té weten, dat (le Jeugd de Toekomst heeft, maar wel is het zeer merkwaardig te kunnen constateeren, dat de Jeugd, om zich die Toekomst te verzekeren, me!ter daad de handen uit de mouwen heeft gestoken, en deze tlians stevig ineen slaat. In Sept. 45 werd op het Landgoed „De Drakenburg" bij Hilversum een landelijk contact gelegd tusschen: Jonge Boeren (J 3.B.). Katholieke Jonge Arbeiders (K.A.J.), Katholiek ■- Jonge Middenstand (K.J.M.V.) Ook Diocesaan werden de drie .Teugdstandsorganisaties overkoepeld. Dit voorbeeld voor oogen nemende, en uitgaande van het Hoofdpunt: „De Nederlandsche Katholieke Jon geren voelen zich EEN" EEN juis EEN juis EEN juis is in Ka; welke d( College; In dit genwoord ganisatie een aalij Ook ren" ke taak, het wooi meensch. schappij den (de )ct. '45). Onze blijven ieder met ha ken, a voert t( Dat kunnen, gaan p'. zal iedei zijn. Denke zamenlij] ig, en langs no; organis Hun CL. Laten als een ke actie beeren het be hun een wederop Vaderl Jongi Thans, onder t ionaal Jongen roep op die vers nen vol Een f is opgr hadden metselen bouw. Jongen oogenbli Jongere zien. SI ineen ei schapnel ons stuk land. Onze dus „IV Cont: Stand cliten af ngen zit tiainenli en pr ïematini igen: D ht, in Katholii ii bouw( Vooruit Jongerei De Zonda 60 ka jol Zij bere een Trid Bij die een oudi tronaat, conferen acteurs jotters titel „ln Die v, 19 Novt om half de leden bond tusschen ontvinge De andere zullen de arbei Wij succes Zonda Patronaa houden, oude bei ging, om Beerens. waaraan den geh heffing ging en deeling De Vo opening R.K. St, vijf jarei den held minente Verschut gaande groepen, het Hoof een afw: zakelijkh sterk kie bolwerk partij, lijk een vestigen, pagandai de jonge red burgers, hoofdbei op f 1. met leden uiet redu situeerde voor de Het stelde zij Voor niet mee heeren Vloeman: swagers. werd ee loliek landers zijn. gevora „Contac nee vert Standso alsme< e „Jong chappeli enkomst oppen g gemeei moet wo rerschillc laafd, ilie blij nier we ling, (1 ilmakin ml ijk ie ist zullt was c i kunnt |an de g haard zi. ons N uze ',,W een b king, o t te ku: ogramn j gedacL dstcen tkken g is b irna „W ien uitg en stev de Maa ming vr k Nede Zee." de eersi istalleeri voor i le K. A. het pr rken ee zanger: maal Ka nder de Maanda g 21 Noi den voc rklieder die ir oodigin dat hu igstellin en onde .J. ve< werd i ring ge loor he ivereeni n heer_ :nkoms" Iers had de op ivereeni een af partij, e in zij s dat d eloope ooral i: de pro ling ei de acti n de R H Staatspaifrtijen o waarii n meen moetei aanneme Ie nood aniseeri i dat he 1 Staats plaatse lituut ti leve pro :rk voo hap vat de afdee oor all zingen richten. foor he rbeider: [ezinslic 'olgendi sop f2.- 'eter ge reductie len. R. K. K ;baar. wilder men dc joven, J Groot- adering 'uur be noemd, sverkie- zal ver- heeren J. A. F Her, Jos Kleijsen, Dek kers, J°5 tens, A van walden Nic Verschut

Echo van het Zuiden | 1945 | | pagina 2