Zondag 25 November DANSEN OFFICIEELE BONNENLIJST GEERTRUIDENBERG. 1 WASPIK. Caté J. SCHALKEN Voor de eerste helft van de 13e periode 1945, (25 Nov. tot en met 8 December 1945 voor het Zuiden des lands. Elk der volgende bonnen geeft recht op het koopen van Bonkaarten K.A. K.B. KC. 513 300 t.m. 306 800 gram brood 307, 308 200 gram bloem 309 400 gram suiker 310 100 gram suiker 311 125 gram boter 312 250 gram margarine 313 100 gram vet 314 200 gram kaas 315 150 gram vleesch 316, 317 2 kg. aardappelen B 21, B 22 400 gram brood A 23, B 23 U liter melk C 23 3j liter melk B 24 1 kg. aardappelen Inlegvellen. 100 gram kaas A 14, B 14 Tabakskaarten enz. M01 T 01 2 rantsoenen tabaksartikelen Bonkaarten KD, KE 513 400, 401 800 gram brood 200 gram bloem 250 gr. rijst, rijstebloem of kindermeel of 250 gr. kinderbiscuits 500 gram suiker 100 gram suiker 250 gram boter 125 gram margarine 200 gram kaas 6 liter melk 150 gram vleesch 1 kg. aardappelen D21, D 22 400 gram brood E 21 250 gr. kinderbiscuits Toeslagkaarten M 513 402, 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 M03 M04 M05 125 gram margarine 800 gram brood 400 gram brood 100 gram vleesch li kg. aardappelen (geen cigaretten) V 01 100 grain choc, of suiker werken of 2 tabl. Eng. cho colade a 56 gr. X 01 2 rantsoenen tabaksartikelen (geen importcigaretten.) De bonnen voor vleesch, melk en aardappelen zijn geldig tot en met Zaterdag 1 December a.s. Ditmaal ontvangen personen van 4 jaar en ouder wederom 1 kg. aardappelen per weck meer. Deze extra hoeveelheid van één kilogram per persoon, is bestemd om een voorraad te vormen. Men beware der halve deze kilogram aardappelen. Ter compensatie van het lagere melkrantsoen in het Zuiden, wordt wederom kaas beschikbaar gesteld op de inlegvellen A 14 en B 14 met opdruk Zeeland, Noord-Brabant, Limburg, Gelderland, D.K. 353, D.K. 368 of D.K. 370. Voor de week van 2 tot en met 8 December a.s. zullen nog bonnen worden aangewezen voor de artikelen vleesch, melk, aardappelen, bloem, biscuits, zout, peulvruchten, tabak en versnaperingen. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 23 Nov. a.s. van des middags 12 uur af worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor vleesch, melk cn aardappelen, waarop eerst met ingang van 26 November mag worden afgeleverd. Bij deelneming aan maaltijden der Centrale Keukens moeten aldaar do bonnen 315 of 111 voor vleesch en bon 316 voor aardappelen wor den ingeleverd. Zelf verzorgers voor graan, vleesch, melk of aardappelen moeten op door den distributiedienst te bepalen dagen aldaar inleveren resp. de bonnen voor brood, vleesch, melk en aardappelen. Op de bonnen T01, X01 mogen in geen geval importcigaretten wor den verkocht. Deze dienen te worden bewaard totdat te zijner tijd een nieuwe bon voor importcigaretten wordt aangewezen. MEDEDEELINGEN VAN DEN DISTRIBUTIEDIENST 251 WAALWIJK. Waschpoeder voor oorlogsgetroffenen. Namens de Commissie Voorziening Waalwijk, Distributiekantoor Kamer 20, wordt medegedeld, dat er voor de Gemeente Waalwijk weder een uitreikng van bonnen voor waschpoeder kan plaats hebben aan het kantoor van de Commissie aan ingeschreven oorlogsgetroffenen en wel op Maandag 26 November a.s. van 912 uur v.m. en van 24 uur n.m. De bonnen moeten voor Donderdag 29 November bij een winkelier 'worden ingeleverd, wien daarna op Vrijdag S'O November een aankoop vergunning wordt uitgereikt aan het kantoor van de C.V. Waalwijk. Direct na ontvangst kan een aanvang met de uitreiking worden gemaakt. Gereedschappen. Ter verkrijging van gereedschappen dienen de aanvragers een for mulier A aan de Kamer van Koophandel aan te vragen cn dit volledig ingevuld aan de Commissie Voorziening Waalwijk te zenden. Deze aan vragen zijn alleen mogelijk voor door den oorlog getroffen bedrijven, die niet onder een contingentbeheerder vallen. Smeden, loodgieters en andere metaalverwerkende bedrijven, dus ook de getroffenen, behalve electro-technische bedrijven en garages moeten zich wenden tol de Bedrijfsgroep Metalenverwerkende Ambach ten, Baanstraat 16 te Utrecht (t.a.v. den heer v. d. Meer). Gereedschappen voor electro-technische bedrijven moeten bij het Rijksbureau voor Metalen, gevestigd: Bezuidenhoutscheweg 15 te 's-Gra- venhage worden aangevraagd. Voor landbouw-, tuinbouw- en veehou derijbedrijven geldt dat deze zich wenden tot den Provincialen Voed- selcoinmissaris te Tilburg. Industrieele bedrijven kunnen aanvragen voor landbouwgereedschapnen inzenden aan het Bedrijfschap, waar onder het desbetreffende bedrijf ressorteert. DISTRIBUTIEKRING 251 WAALWIJK. 23-11-1945. C. A. G. DE JONGH, Directeur. OFFICIEELE PUBLICATIES. De Directeur van het Centraal Distributiekantoor te Vught maalct het volgende bekend Melk voor Ziekenhuizen en andere instellingen. Na 24 November 1945 zal het den melkhandel in het Zuiden des lands verboden zijn, aan ziekenhuizen en andere instellingen melk af te leveren op de thans in omloop zijnde toewijzingen. In de week van 18 tan. 24 November zullen de instellingen toewij zingen melk te weten nummercoupures 432 en 433 ontvangen, geldig in de week van 25 November t.m. 1 December. Deze toewijzingen moeten uiterlijk op Zaterdag 24 November aan den melkleverancier ter hand worden gesteld. Nieuwe rantsoenbon huishoudzeep* Met ingang van 25 November a.s. wordt voor huishoudzeep ee nieuwe rantsoenbon ingevoerd. Op dezen bon, welke den opdruk „A een rantsoen huishoudzeep" draagt, is ongeveer 225 gram liuishou zeep verkrijgbaar. De rantsoenbonnen zeep /2, welke recht geven op /2I rantsoen (ong veer 112 gram) huishoudzeep blijven geldig tot 15 December 1945. Petroleum. De bonnen 169 en 209 der bonkaarten K 512 geven van 21 Noveuih. t.m. 24 December 1945 recht op het betrekken van 2j/2| liter petroleun In verband met de bevoorrading van den handel is het mogelijk, cl voorinlevering der bonnen is echter niet toegestaan, de petroleum niet overal d'rect verkrijgbaar zal zijn. Detaillisten dienen deze bonnen in veelvouden van 40 stuks bij distributiediensten in te leveren. Schoenreparatiebon. Bon 02 van de Ledcrkaart is met ingang van 21 November 1945 ta nader aankondiging geldig voor het doen repareeren van schoenen me gram leder, met inachtneming van de bekende bepalingen. Nederlandsche Volks Beweging. Vrijdag avond 8 uur werd op ini tiatief van den heer Valkenstijn een vergadering gehouden in <Ie Bios coopzaal alhier, waar als spreker optrad de Weled. heer Joan Wil- lems uit Tilburg, met het doel een uiteenzetting te geven van doel en streven van de Nederlandsche Volks Beweging. Na een overzicht gegeven te hebben van de goede en slechte vooroorlogsche toestanden wees de heer Willems er op, dat het volk thans Eendracht wil. Spreker wees op het ontstaan van de N.V.B. waarvoor hij teruggreep naar den tijd, toen een Dr. Banning, Prof. de Quay, Prof. Schermerhorn enz. als gijzelaars zaten opgesloten. Toen zijn de grondslagen door hen voor deze beweging gelegd. Zij wa ren doordrongen, aldus spreker, van de noodzakelijkheid dat de eenheid, gegroeid tijdens de bezetting ook na den oorlog noodig zou zijn om eco nomisch op gang te komen. Hiervoor zou noodig zijn een gemeenschap pelijke grondslag. Een grondslag die paste in de politieke en gemeen schappelijke verhouding. Dit alles samengevat, aldus spreker, is het Personalistisch Socialisme. Hierna gaf spreker een duidelijke uiteenzetting van wat verstaan moet worden onder Personalistisch Soci alisme. Herstel van de waarde der persoonlijkheid. Iedere mensch heeft een bestemming en die moet hij vervullen. Personalistisch beteekent voor Nederland verder Democratie, zij verwerpt de leer van den neu tralen staat, erkent het gezin, niet de groep zooals bij liet communis me, niet den staat zooals in het facisme. Socialisme: de eeuwige drang naar geestelijke en maat schappelijke orde. Maatschappelijke o'.'de a'dusRecht voor allen ge_ liikheid voor allen, Arbeid voor allen. Verder stelde spreker het Ka pitalistische stelsel aan de kaak. Daarin wordt de mensch uitslui tend bekeken naar zijne bruikbaar heid. Met klem wees spreker er o*\ dat wij elkander beter moesten leeren 'kennen. Verdwijnen moeten de iso- lements gedachte, de achterdocht en het wantrouwen. Leert elkanders meening wnardee- ren, en zoek naar dat wat verhin den kan. In dit verhand maakte snreker een vergelijking met de Fransche revolutie. Frankrijk is ons daarin voorgegaan, laat ons g"en krachten verspillen in een onder ling twisten, doch hecht samen werken. Spreker vergeleek den naoorlog- schen tiid in 1815 met rijp van tha"s. en snrak de Tmnr» uit. dat nu niet zooveel onvruchtbare jaren zouden vsertriiken als toen, dat onnoodje bloedvergieten zou worden voorko men. Van dp gegeven gelegenheid tot het stellen van vragen werd druk gebruik gemaakt, welke uitvoerig en tot tevredenheid van allen wer den beantwoord. De h»er Valkenstijn dankte den beer wniems voor de moo-e en duidelükp uiteenzetting welke liij had gereven. Besloten werd vervolgens tót liet vormen van een kern. Sport. Zondag was Waspik de gast Right-oli. Alhoewel Right-Oh eigen terrein speelde, wist de vooi I'< ede elkander niet te vinden, kon dan ook geen breed spel 1 plooien. De achterhoede was in ui stekende conditie, doch l.on niet ve hinderen dat Waspik een 1 -0 ove winning behaalde. Het tweede doe punt is zeer terecht een twistpun De meening over het al of niet zi ten van die bal is dan ook stei verdeeld. Collecte. Het fonds van de instelling va het Christelijk Nationaal Vakvei bond in Nederland Draagt Elkanrlei Lasten hield op Zaïerdag j.l. straat-collecte ter bestrijding va Tuberculose te Raamsdonk-Raani: donksveer en Geertruidenberg. Er waar succes is het geworden. Nic minder dan 372,50 werd bij de' straat-collecte opgehaald, terwij zich 90 begunstigers hebben opgcSf ven, waarvan een gezamenlijk be draa werd ontvangen van ongev> 150,—. Op uitnoodiging van het Sint N colaas—Comité en met medewerkin van de R.K. Middenstandsvereen: ging, alhier zal St. Nicolaas 0 Zondag 25 November a.s. een bezoel brengen aan Waspik. Aankomst te één uur per Motor- schin „Zuiderstroom", kapitein M. de Rooy, aan het Zuider-Afwate- ringskanaal bij de brug in Beneden kerk. Ter verwelkoming zullen aanwe zig zijn o.a. Burgemeester en Wet houders onzer gemeente waarna een rondtocht door Waspik zal gehou den worden met medewerking val de Harmonie. Bij ongunstig weer worden deze plechtigheden éer week uitgesteld tot Zondag 2 De cember a.s. Onze dorpsgenoote Mejuffrouw Jacqueline Huybers slaagde dezer dagen voor het examen typen, afge nomen door den R.K. Bond St. Gr; ncsius. Zij genoot hare opleiding bjJ do Eerwaarde Zuster Immaculata al hier. Heden werden wij verblijd met de geboorte van een Dochter en Zusje, dat bij het H. Doopsei de namen ontving van JOHANNA LOUISA MARIA. F. J. Klerkx H. M. Klerkx- van Hooydonk. Frans Ad. Marian. Waalwijk. 15 Nov. 1945. Westeinde 64 - Waalwijk n.m. van 6 10 uur.

Echo van het Zuiden | 1945 | | pagina 6