11 Flin (I per, HET MONSTER-PROCES TE NEURENBERG. S3 Nieuws uit Waalwijk en Omgeving. KAATSHEUVEL. SPRANG. CAPELLE. WASPIK. MEDEDEELING LICHT- EN WATERBEDRIJVEN WAALWIJK. GEERTRUTDENBERG. ja* ;n J. P. NE EN EN n Zaterdag en Zondag heeft het pro ces te Neurenberg stopgestaan, maar Maandag is 't weer voortgezet. Veel tcekening is er natuurlijk nog niet, maar de heeren schijnen zich toch wel wat ongerust te ma ken over de beschuldiging van uit roeiing der joden. Fritsche, de rechterhand van Goehbels, kwam zelfs zoover te spreken over: „wij zijn bedrogen en verraden en wij hebben fouten gemaakt waarvoor we misschien verdienen te hangen, maar beschul dig ons niet van goedkeuring van den massamoord op de Joden I" Hij verklaarde dan bedrogen- te zijn geworden door zijn eigen partij- genooten, die beter wisten. Ook B'al- dur von Schirach loonde zich ont daan over het Jodendraina. „Wie heeft bet bevel gegeven hen uit te roeien," en Goering antwoordde hem„Ik veronderstel Himmler." Friclc heeft een aanklacht tegen Goering ingediend waarin hij ver klaart, dat laatstgenoemde in 1934 de partij zuiverde, ongeacht schuld of onschuld van de slachtoffers. Er werden toen 100 of meer menschen zonder proces gedood Nederland komt nogal dikwijls voor in de documenten, die het be zwarend materiaal bevatten tegen de aangeklaagden. Tot de belang wekkende bijzonderheden mag gere kend worden, dat reeds in 1939 een inval in ons land beeft gedreigd. Zou Engeland hebben ingegrepen bij den inval in Polen, dan zou „Holland" op bevel van Hitler met den grootsten spoed bezet moeten zijn. Toen dit plan werd opgesteld, sprak Hitier tot zijn intiemste me dewerkers woorden, die hem ten voete uit 'eekenen: „Het is niet lan ger een kwestie van recht of on recht, maar het gaat om het leven of dood van SO millioen menschen." Europa mocht ten onder gaan, mits Duitschland slechts zou leven en heerschen. Hitier wordt ook beschuldigd van liet vervalschen van het testament van Hindenburg. Vernietigende documenten. Er zijn in de rechtzaal te Neu renberg documenten naar voren ge bracht, zoo ontzettend en vernieti gend voor Hitier en z'n aanhangers, dat een huivering door de wereld is gegaan. Hitier spreekt op den avond voor den inval in Polen, z'n generaals toe en zegt o.m.: „Sinds het jaar 1938 en sinds ik j ervaren heb, dat Japan niet onvoor- i waardelijk met ons samen wil gaan. terwijl Mussolini bedreigd wordt door den zwaklioofdigen koning en de verraderlijke begunstigers van een kroonprins, heb ik besloten, met Stalin samen te gaan. In liet gi\.oi bezien zijn er slechts drie staatslie den van formaat in de wereld: Sta lin, ik zelf en Mussolini. Mussolini de zwakste, heeft noch de macht van den troon, noch die der kerk kun nen breken. Stalin en ik zijn de eenigen, die enkel de toekomst zien. Derhalve zal ik Stalin over een paar weken de hand schudden op de ge meenschappelijke Duitsch-Russisclie grens en met hem een nieuwe ver- dceling van de wereld ondernemen". De Führer vergeleek zich niet Djcngis Khan, die met blij gemoed millioenen vrouwen en kinderen had vermoord en tóch in de geschie denis voortleeft als een groot staten- bouwer. „Wat de West-Europeesclie be schaving van mij denkt ,doet er niet toeik zal iedereen neerschie ten, die een woord van critiek laat hooien". „Alles hangt af van mijn eigen bestaan, want waarschijnlijk zal nooit meer iemand liet vertrouwen van het Duitsche volk hebben zoo als ik. Er zal waarschijnlijk in de toekomst nooit meer een man op staan met meer autoriteit dan ik. Mijn bestaan is daarom een factor van groote waarde, maar het kan elk oogenblik bedreigd worden door een misdadiger of een idioot." „Voor ons is het gemakkelijk een beslissing te nemen. Wij hebben niets te verliezen en kunnen alleen iets winnen. Onze economische si tuatie is zóó, dat wij het niet langer dan een paar jaren kunnen uithou den. Wij hebben geen andere keus dan te handelen." „Ik zal een propagandistische aan leiding tot den oorlog maken, on verschillig of die waar is of niet. Den winnaar zal niet gevraagd wor den, of hij de waarheid sprak. Als men een oorlog begint doet het recht niet terzake, maar alleen de overwinning. Ik eisch onmeedoogen- loosheid, brutaal geweld en uiterste gestrengheid." Reuter citeert nog den volgenden passus uit de rede: „Ik zal een doodskoppen-regiment naar Polen sturen met bevel, meedoogenloos alle mannen, vrouwen en kinderen van Poolsch ras en Poolsclie taal af te maken". Klinkt de grootheidswaanzin der verdwaasden reeds in deze woorden door? Hebben de generaals, die thans in de beschuldigdenbank zit ten en die dit drieste tafereel van oorlogsbezetenheid voor hun geest zien herleven, dezen opkomenden waanzin niet doorschouwd? GEMEENTERAADS VERGADERING. Gisteravond hield de tijdelijke raad dezer gemeente een openbare vergadering. In ons volgend num mer zullen wij verslag daarvan ge ven. WAALWIJKS BELANG. Tentoonstelling. Naar wij vernemen heeft het be stuur van „Waalwijks Belang" het initiatief genomen tot het daarstel- len van een tentoonstelling van wer ken van onzen kunstschilder Theo van Delft in Januari/Februari a.s. Deze tentoonstelling zal georgani seerd worden door de „Schoon heidscommissie van W. B." Wij hopen hieromtrent spoedig nadere bijzonderheden te kunnen vermelden en wij zijn overtuigd dat dit initiatief van W. B. met groote ingenomenheid zal worden begroet door de bewoners van Waal wijk en de Langstraat, nu zij de ge legenheid zullen krijgen om kennis te maken met het werk van den kunstschilder Theo van Delft. KERKDIENST NED. HERV. GEMEENTE. Baardwijk: A.s. Zondagmiddag half drie hoopt D.V. in den dienst des Woords voor te gaan den Wel- eerw. heer Ds. H. K. v. Wingerden. NEDERLAND EN INDIë. Bij onze vele gesprekken die we tegenwoordig voeren over de ge beurtenissen op Java komen we toch onwillekeurig tot de slotsom dat we er niet zoo erg veel van we ten. We kennen de namen van en kele plaatsen en personen maar voor de rest is het veelal duister. Proeven die men bij ontwikkelde menschen nam, leidden tot zeer te leurstellende x-csultaten omtrent hun kennis over Indische aangelegenhe den. Wat men meestal wist, was dat we fouten hadden gemaakt, maar van het groote werk dat door Nederlanders is verricht had men nooit gehoord. Daarom zal op verzoek van het Bestuur van den Waalwijkschen Kring de heer W. S. Bitter, verbon den aan het Indisch Instituut te Amsterdam een lezing houden toe gelicht door een film over het on derwerp „Wat Nederland voor In- dië deed". De heer Bitter is als oud Indisch ass. resident ter plaatse bekend zoodax hij uit eigen ervaring en on dervinding kan spreken over alles wat door onze landgenooten is ge presteerd. CONCERT „OEFENING EN VERMAAK. Wij willen graag een verzuim goed maken met betrekking tot ons verslag over het concert van de 1 ie der tn fel „Oefening en Vermaak". Wij vergaten daarin hulde te bren gen aan het meesterlijke accom pagnement van Frans Wilmont. Zijn uitstekende begeleiding deed de zang van Frans van der Ven volle dig tot haar recht komen en droeg veel bij tot het welslagen van dezen hoogst aanden muzikalen avond. Een belangrijk deel van het gulle applaus was dan ook terecht voor Frans Wilmont bedoeld. KAJOTTERSNIEUWS. Op Vrijdag 23 November hielden de Ka jotters een algemeene leden vergadering waarbij als spreker de heer Nico Schuunnans, de nationale voorzitter der Kajotters, aanwezig was. Na het welkomst- en openings woord door den voorzitter, hield Nico Schuurmans een bezielende spreekbeurt over „Katholiek Jonge ren zijn". Hij wees op de talrijke gevaren die nog steeds dreigen op allerlei gebied en op de plicht van de Ka jotters om mee te bouwen aan een betere maatschappij, maar dan op Kath. grondslagen. Zijn speech werd door de goed opgekomen Kajotters met een warm en welverdiend applaus beloond. De verdere avond werd gevuld met enkele vroolijke nummers door „The Mexico's" en de „Vroolijke Boys". Zooals steeds kunnen Waalwijks Kajotters weer terugzien op een bui tengewoon goed geslaagden avond, die een onmisbare schakel vormt in den keten van hun winteroffen sief waarmee ze „Waalwijk zullen veroveren". Naar wij verder vernemen, zullen de Kajotters in het voorjaar een groote meeting organiseeren. Weel een idee, dat, eenmaal verwezenlijkt, geducht in zal slaan. BONTE AVOND „DE STICHT". De buurtvereeniging „De Sticht" heeft hare leden en ook anderen, die door de bevrijdingsfeesten tijde lijk bij deze buurt waren ingedeeld, een Bonten Avond aangeboden, wel ke werd geopend door den heer Wildeman, voorzitter van de buurt vereeniging. Het was stampvol in de Thalia-zaal, maar de talrijke aanwezigen hebben uren kunnen genieten van een vlot afwisselend programma van muziek, zang, dans en voordracht. Het geheel werd ver zorgd door eigen krachten en „De Sticht" kan er mee voor den dag komen. Een bijzondere verrassing was het optreden van een tan-ballet onder leiding van Herman Stassar. In een kort tijdsbestek is de lieer Stassar er in geslaagd dit ballet sa men te stellen en op te leiden. Wat hij geboden heeft, was in elk opzicht volkomen verantwoord en de bloe menhulde liem na afloop gebracht was welverdiend. Alles bijeen een gezellige avond; de gulle tractaties droegen niet wei nig tot het succes bij. TRIBUNAAL. In de zitting van de le Kamer te 's-Hcrtogenbosch op 23 Nov. 1945 onder presidium van Mr. H. B. S. Holla werden o.a. berecht Jacobus Adrianus van Loon, 34 jaren, schilder, Grootestraat 282, Waalwijk, werd door Blok en van der Hammen jr. overgehaald om lid te worden van de partij. Verdachte dacht er beter van te worden en trad in April 1941 toe, doch weiger de einde 1941 WA-man te worden, waarna hij degradeerde tot sympa- tliisecrend lid. Verdachte was ver der lid van Nering en Ambneht en den NVD. Tegelijk met bet NSB-lid- maa!schap werd bij begunstiger van de Germaanschc SS en via deze or ganisatie verkreeg hij een Ausweis voor vrijstelling krijgsgevangen schap. De verdediger Mr. Verhoeven be toogde, dat verdachte geen SS-men- taliteit bezat, hetgeen bleek uit de verleende hulp aan onderduikers en joden en uit waarschuwingen tegen razzia's. Het Tribunaal vond liet korte NSB-lidmaatscliap en het begun stiger zijn van de Germaanschc SS, wat gebeurde om uit krijgsgevan genschap te blijven, met 13 maan den interneering uitgeboet. Het kiesrecht werd verdachte voor 10 jaren ontzegd, terwijl het beheer over zijn bedrijf werd opgeheven. Johannes van Alphen, 51 jaren, groentenliandelaar en -teler, School straat 10, Drunen, verdiende te weinig om van te Teven cn ging daarom naar de timmerfabriek van de fa. van Geloven in de Oekraine. Volgens een verklaring van twee ambtenaren van de gemeente Dru nen zou verdachte bij de Oostcom pagnie geweest zijn, hetgeen hij ontkende. Teruggekomen in Drunen werd verdachte aangesteld als be waker van liet bevolkingsregister. In 1944 collecteerde verdachte vier maal voor Winterhulp. Het Tribunaal stelde verdachte na 8 maanden interneering in vrijheid. OPRICHTING TUINBOUW- VEREENIGINGEN IN HET LAND VAN ALTENA. In het Land van Altena zal, in samenwerking met den Tuinbouw- voorlichtingsdienst, getracht wor den, in verschillende dorpen, een tuinbouwvereeniging op tc richten, met als doel de teelt van groenten te verbeteren en te bevorderen. Van elk dezer vereenigingen zal een lid worden afgevaardigd naar bet Centraal Bestuur, dat op zijn beurt weer de belangen van de gezamen lijke vereenigingen behartigt. In en kele gemeenten bestaat reeds een vereeniging, die haar medewerking heeft toegezegd. Er zullen oprichtingsvergaderin gen gehoud neworden in Dussen, Almkerk, Sleeuwijk, Werkendam, Rijswijk en Veen. R.K. Staatspartij. In de bestuursvergadering van de Afd. Kaatsheuvel van de R.K. Staatspartij werd tot voorzitter ge kozen. de Weledelaclitb. heer J. A. F. Malleus, tot secr. Fr. Grootswa- gers en tot penningmeester Jos. Kleijberg. Tooneel. Opnieuw trad de Vughtsche Too- neelvereeniging in de zaal van Jan v. Dun Zaterdag en Zondag op. Za terdag met een herhaling van „de Geest van den Olmenhof" en Zon dag met „De Verschoppeling". Op nieuw hadden de acteurs en actri ces niet beide werken veel succes. LOONOPZAND. K.A.J. Wij ontvingen van de Kajotters «•I'd. Loonopzand een welverzorgd boekje houdende liet Winierpro- grr.mnia 1945/1946. Na een voorwoord van Ten aal moezenier, den Weleerw. heer H. Veltman en een inleiding van den voorzitter den heer Jan Hamers, le zen we het wintel-programma, dat verdeeld wordt in 4 perioden, waar van de eerste ongeveer voorbij is en den leden o.m. gaf, de openings avond. Kajotters op de knieën tot liet bidden van den Rozenkrans in October, de Missie, de Avondwake en de viering van Chrtstus-Koning- feest, St. Nicolaas-actie en de Boute Avond. De tweede periode vanaf 124 De cember brengt: Parochieele aan bidding, Adventsviering, St. Nico- laas-viering, Avondwake, Vormings cursus, Ontwikkelings-avonden, Re collectie. De derde periodeKajotters rond een Kerststal, de Avondwake, Ouders-avond en het Kerstspel „Stroopers in den Kerstnacht", Avondwake. De vierde periode: Maandvergade ring, Jan Gubbens over „Uit de groote Arbeidsbewcging", Recollec tie, Kapelaan Micliielsen over Loon opzand vanaf z'n wieg, Veertiguren gebed voorafgegaan door Avond wake, De groote Vasten, St. Joseph, Jos van Esch over Licht over do de Vakorganisatie, voorts lezingen van J. Verboven en J. Gubbens, Avondwake, Recollectie, de laatste hand der vorming Goede Vrijdag, Tweede Pansclidag, met groote plechtigheden, niarscli door 't dorp enz. Ziehier dan een kort uittreksel uit liet rijke programma, dat onze Ka jotters in alleiv ernst en toewijding zullen uitvoeren; bun activiteit en durf blijkt weer in de uitgave van een dergelijk overzichtelijk wintcr- procramma. Steeds voorwaarts! en jongelui sluit IJ aan bij onze Kajotters, allen onder de katholieke jeugdvaan. BERKDIJK. Gouden Bruiloft. Zaterdag j.l. werd het Gouden Huwelijksfeest gevierd van Ifiske de Vries cn Janske, de Kok. In de vroege morgenuren werden de buurtbewoners uit hun slaap ge wekt door de reveille-blazers. Onder leiding van het feestcomité, voorafgegaan door de buurtharmo- nie, trok een prachtige stoet, waar bij een auto getrokken door bruid jes, naar de kerk om daar een H. Mis van dankzegging bij te wonen. Na de II. Mis hadden er toespra ken en liedjes van de jongens en meisjes plaats met aanbieding van bloemen. De voorzitter van het feest comité, de heer M. v. d. Ven, sprak namens de buurt en bood het Gou den Paar 't buurt-cadcau aan. Om twee uur had er een groot kinderfeest plaats in liet café van Th. v. Boxtel. Bij een prachtig versierde en ver lichte ecreboog kwamen 's avonds de harmonie Apollo en St. Jan een serenade brengen. Dit was voor Kiske een gewichtig oogenblik, daar hijzelf al 58 jaar muzikant is. De voorzitters der beide harmo nieën hicden een toespraak waarna Kiske z'n dank uitbracht. Om 7 uur begon het buurtfeest in bovengenoemd café. De avond werd gevuld door het Cabaret-Ensemble „De Familie van Engelen". Naast de afwisseling die 't ensemble wist te brengen lieten de buren zich liet opgediende goed smaken. „St. Nicolaas". Door de goede zorgen van de K.J.M.V. maakte Sint Nicolaas dit jaar ook een rondrit door de paro chie Berkdijk. Zondag j.l. vond die plechtige rondgang plaats. Aan de grens der parochie werd de H. Man hartelijk verwelkomd door den voorzitter van de harmo- niet St. Jan, den heer I1. J. A. Joo- sen. Daarna reed hij met z'n wagen, voorafgegaan door de Berkdijksche Landelijke Rijvcreeniging en de har monie St. Jan, door de parochie. Tegelijkertijd werd een inzameling gehouden van speelgoed, dat ten goede zal komen aan de kinderen. Chr. Bouwarbeiders. Met medewerking van de afdee- lingen Sprang en Capelle van den Ned. Chr. Bouwarbeidersbond werd dezer dagen te Kaatsheuvel een af- deeling van genoemden bond opge richt. Tot bestuursleden werden ge kozen de heeren J. de Roon, voor zitter, A. Boezer, secretaris en S. Kruijf,- penningmeester. Voor de af- deeling, die zieli aansluit bij den Chr. Besturenbond Sprang-Capelle, zal in dit bestuur zitting nemen de lieer A. Boezer, terwijl de lieer A. Timmermans de afdeeling zal ver tegenwoordigen in de plaatselijke T.B.C.-commissie van „D.E.L.". Dankuur. Vrijdagavond half 8 zal in de Ge- rcf. Kerk alhier dankuur voor liet gewas worden gehouden, waarin hoopt voor te gaan Ds. B. A. v. Lummel. A.-R. Kiesvereeniginj*. De A.-R. Kiesverceniging alhier lioudt a.s. Maandagavond lialf 8 in de zaal van den Chr. Volksbond een propagandavergadering, waarin als spreker zal optreden de heer M. de Kruis, Hoofd der Chr. School te Loonscliendijk, met het onderwerp: „Is Christelijke politiek mogelijk?" Beroepen. Ds. B. A. van Lummel predikant bij de Gcref. Kerk alhier ontving ccn beroep van de Geref. Kerk te Hengelo. Onze niuziekvereeniging „Kunst na Arbeid" bestaat Zaterdag 1 Dcc. a.s. 25 jaar, een gebeurtenis, die niet ongemerkt voorbij kan worden ge gaan. Immers in deze kwart-eeuw heeft de vereeniging blijk gegeven, dat zij alle reden van bestaan heeft, en mede tengevolge van het feit, dat, wanneer een beroep op baar gedaan werd bij feestelijke gelegen heden, zij immer bereid was haar volledige medewerking te verleenen, lieeft zij de sympathie van zeer ve len verworven. Vijf en twintig jaren lieeft „Kunst na Arbeid" zich als vereeniging kunnen handhaven, ondanks moei lijkheden, waarvoor zij zich meer dan eens geplaatst zag. Doch deze moeilijkheden heeft zij steeds weten te overwinnen, dank zij de leiding van bestuur cri directeur, die bij liet vcrloopen van het getij steeds de bakens tijdig wisten te verzetten en dank zij liet vertrouwen, dat de werkende leden in de leiding had den. Dat dit zilveren jubileum op bij zondere wijze herdacht wordt, is dus alleszins te begrijpen, temeer nog, omdat de vereeniging na de bevrij ding, ondanks het verlies van een achttal instrumenten door brand en diefstal, weer met ijver de hand aan den ploeg lieeft geslagen en 'lians onder de bezielende leiding van haar directeur, de beer J. van den Niiuv enhuizen uit Loon op Zand, de inzinking tengevolge van bezet ting en oorlog weer te boven komt. Op Vrijdag 30 dezer zal dit jubi leum deer bestuur en werkende le den door liet houden van een feest- vu'gailering in liet repetitielokaal bij den lieer E. Cové aan de Nieuws- vaart. terwijl het in het voornemen lig: in .ion loop van December een jubilrumui{voering te geven. Onze dorpsgenoote, Mej. Betsy van der Schans Ad. slaagde te Til burg voor het examen typen. Her eerste zestal van de bil jartvereniging Het Kalme Spel, ge vestigd in liet Slat ionskof fiehiiis van den beer P. Pruijssers, speelde j.l. Zaterdag voor de competitie le klasse van den» Ned. Biljartbond een thuiswedstrijd tegen N.A.S. I uit Kaatsheuvel en won met 115 407, terwijl liet 2c zestal dienzelfden dag een uitwedstrijd te Kaatsheu vel speelde tegen N.A.S. II, welke wedstrijd door H.K.S. II verloren werd inet 265289. Maandagavond speelde bet 1e zes tal voor de le klasse een thuiswed strijd tegen D.E.S. I uit Kaatsheu vel, welke met 365397 in het na deel van H.K.S. I eindigde. Het ongeveer 5-jarig zoontje van Ds. H. K. van Wingerden is j.l. Zaterdag spelenderwijze in een ach ter de pastorie liggende turf put ge raakt en daarin jammerlijk ver dronken. De droefheid der ouders laat zich beter begrijpen dan be schrijven. De voetbalvereeniging Wit- Zwart speelde voor de 4e klasse N.V.B. een uitwedstrijd te Waal wijk tegen RKC 2 en verloor met 3—1. Overleden. Zaterdagavond is alhier overleden Mej. J. Kuiten in Waspik en omge ving echter algemeen bekend als VAN DE Ingevolge de Pr ij zenbeschikking Electriciteit 1945 zijn op grond van de verhooging der kolenprijzen de electriciteits-tarieven verhoogd met 1 cent per kWh. boven de prijzen van 1939. De voornaamste electriciteits- tarieven zijn vanaf 1 October als volgt Enkel tarief25 cent per kWh. VMStuechttarief13 cent per kWh. Bovendien is een maandelijksch vastrechtbedrag verschuldigd, waar van de hoogte door de directie wordt vastgesteld met inachtneming van bepaalde factoren. Reductie voor groote gezinnen Gezinnen met 4, 5 en 6 kinderen onder de 15 jaar genieten een re ductie voor electriciteit 2 cent per kWh. voor water 5 cent per m3. Gezinnen met 7 of meer kinderen onder de 15 jaar genieten een re ductie voor electriciteit 4 cent per kWh. voor water 10 cent per m3_ De aanvragen voor deze reductie moeten geschieden voor 1 Januari 1946 op het kantoor der Centrale Administratie, onder overlegging van trouwboekje. Aanvragen na dien dien datum worden niet meer in behandeling genomen. Ook de krachtstroomtarieven zijn met I cent per k Wh. verhoogd. Bij aanvrage ten kantore der be drijven wordt in overleg met den verbruiker het meest voordeelige tarief gekozen. DE DIRECTEUR. Jaan van B'ork. Met Jaan gaat niet enkel een der populairste figuren uit Waspik van ons henen doch ook een der laatste réprésentanten van liet voor ons jongeren haast legendarische ambt van Baker. Voor velen is Jaan een liulp en een vraagbaak geweest, ook in hun later leven. Zij heeft Waspik vele diensten bewezen, die niet altijd niet geld beloond zijn kunnen wor den. Wij hopen dan ook, dat zij hier boven loon naar werken heeft ont vangen, en er de rust zal genieten die baar hier op aarde zoo dikwijls onthouden is. St. Nicolaas op bezoek. Zondag deed voor 't eerst sedert 5 jaren de Heilige Sint wederom z'n intrede in deze gemeente. Om 1 uur -arriveerde zijne Heilighefd met het motorschip „de Zuider- stroom" aan de brug in beneden Kerk, alwaar hij verwelkomd werd door Edelachtb. Heer Burgemeester, hel bestuur der Middenstand als mede de gelieele Spes Patria van Waspik, terwijl de Harmonie bij bet aanleggen der boot toepasselijke lie deren speelde. Zijne Heiligheid die zich in een Uitstékende gezondheid mocht ver heugen (dank zij de Engelsche bis cuits) verklaarde aan liet comité dat bij Waspik tot z'n spijt niet meer had kunnen bezoeken, daar hij ofschoon door z'n hooge leeftijd gelukkig buiten de arbeits-Einsatz vallend, toch niet had kunnen ko men daar hij niet in het bezit was van de vereischte ariërs-verklaring. Op de vraag waarom Zijne Hei ligheid dan verleden jaar niets van zich had laten liooren, zeidc de Sint dat alle geruchten als zoude hij na de bevrijding door liet M. G. zijn gestaakt, en uit hoofde daarvan niet gekomen zou zijn, absoluut onwaar waren. De Edelaclitb. Heer Burgemeester van Waspik de lieer v. Zijl verwel komde Zijne Heiligheid. Hij bracht dank en hulde aan den Sint namens de Waspiksclie bevol king en sprak er tevens z'n genoe- gpn over uit dat de Sint, ondanks de gevaren (zooals landmijnen) toch nog behouden aan wal gestapt was. Tevens gaf hij ter orienteering van den Sint een kort overzicht van de gebeurtenissen gedurende de laatste 5 jaren en zeide dat de Sint nu Waspik wel anders aan zou tref fen dan bij z'n laatste bezoek. Ook sprak hij er z'n verwonde ring over uit, dat ondanks de moei lijkheden met bet geld, de Sint toch nog de moed gehad liad, om Was pik te bezoeken, terwijl tocli ook zijn rekening wel geblokkeerd zou zijn. Vermoedelijk, zoo eindigde de Bur gemeester, hebt gij een schikking met den minister van Financiën ge troffen, om zoodoende toch nog iedereen wat te. kunnen geven. Daarna dankt de Sint met eenige welgekozen woorden voor de gran- diooze ontvangst, en zeide dat hij hoewel liij met den minister geen schikking had kunnen treffen hoop te, dat dank zij de bekende goed geefsheid en saamhoorigheid van de Waspiksche bevolking, oolc dit jaar aan de minder bedeelden waar dige Sint Nicolaas geschenken zou den kunnen worden aangeboden. Hierna besteeg Zijne Heiligheid z'n paard en voorafgegaan door de Harmonie aan welks lioofd den Edelachtb. lieer Burgemeester en Wethouder liepen, alsmede het Co mité van den Middenstand en de bestuurders van de Harmonie, werd een rondgang door liet dorp ge maakt. Zaterdagavond vond de eerste op voering plaats van bet blijsnel De Gril van den Hertog, door de too- on< het neelverecni deel in chiehuis al •De zaal De voors geworden onderschei 11 uur is h geweest. Speciaal Hertog vai Patzc vervuld. 0 vermeld in je, die ziji DOOI weer te ge De heer orkest, liet heerlijk la kei ijk spel icon. deus d( beste waai plaus hem wel waard ders. Na de ui taris het waarbij wool Alles voor voor God. GETROUW H, G EUG De Heer MOONEN wederzijdst langstellin vonden. Waalwijk, ff Heil -j* Bata' dat aldaa in het St. 10 Octot in den le innig gei broeder echtge Elisie V Waalwijk Hiermede lijken dt van belang mijn thuisk Waalwijk, L. G. Notaris te straat 50, Beheersins heerder ov JOHA MARIA|LEN. gewoond Grootestraa verzoekt hebben vai of goederi waarden of in bruikleei in hun bez den pers» December deeling te Het niet roep is str; DX Icon. EN. IVITL ie nan de ijk on Wl] beric neerir ihuis erled ar, on •ehuw ouw rmai iPALE indere 31. n ha le blij >nden itinië. ,AAT! v Co< lands als van BUS 'aalw vorde zijn a and iewari hoo enoe Tlijk mei •heerd zen c erder LANE L. G. Notaris te straat 50, Beheersins heerder on MARINU! te Waalwi; verzoekt hebben vai of goede waarden o in bruiklee in hun be den persot December deeling te Het niet roep is str. GEVRA voor de If HANDi ING ARNOLD V Gevra*! CHR. A'l Vil I, WI Cooi andsc tot t van ESC 00, /order zijn a; andi ewarii hoof genoei rlijk mee theerd zen o erder, LANE !estr. 2 lEUVE

Echo van het Zuiden | 1945 | | pagina 2