4 VRIJDAG 28 DECEMBER 1945 Losse ttiiittniers 10 cent Ó8e JAARGANG No. 91 ant, te Waalwijksche en Langstraatsche Courant TEXTIEL EN SCHOENEN AANBIEDING TEGELTABLEAU :r. Nieuws uit Waalwijk. WAALWIJK. - h De Echo van het Zuiden Moofdradactaur Uitgavar JAN HELEN Redacteur: J. A. A. VAN DEN DUNGEN Abonnementsprijs1 5 cent per week f 1.95 per k artaal Verschijnt Maandag en Vrijdag Drukkar: WaalwIJkicha Stoomdrukkerij Antaon Tialan Kennummer; 2483 Het artikel over de ruiltransac- ties tusschen textiel en schoenen in ons nummer van 1.1. Vrijdag biedt velerlei aspecten, die de eerste keer misschien onvoldoende belicht zijn waarom geeft men ons niet wat meer papier en waardoor het van belang kan worden geacht een en ander nader te bezien. Wanneer wij zien hoe de situatie bij de mijnen is dan vraagt men zich af, waarom dit ook niet in de schoenindustrie kan worden toege past. De arbeiders in de mijnen krijgen 80 pet. van hun loon uitbe taald en voor de overige 20 pet. kunnen zij punten krijgen, waarop goederen in natura kunnen worden gekocht, die langs den normalen distributieweg, niet of practisch niet te krijgen zijn. Voor geen enke le andere industrie bestaat een der gelijke regeling en daarom ïs men op eigen initiatief maar gaan rui len of tracht men dit te doen. Een groote ijzerindustrie wilde hier zelfs verwarmingsbuizen leveren in ruil tegen schoenen! Na de mijnen, mag «de schoen industrie wel worden geacht, een der meest urgente te zijm. Practisch iedereen is dringend om schoenen verlegen en het is daarom van het grootste belang, dat er zooveel mo gelijk wordt geproduceerd. Om dït te bereiken, is men afhankelijk van personeel en personeel as moeilijk fte krijgen omdat het zegt, dat het ztch niet behoorlijk kan kleedcn. Als er nu geen andere weg is 'om kleeding te krijgen, dan te ruilen tegen schoenen, dan is het begrijpe lijk dat er tal van fabrikanten zijn, die zeggen, nu vcwruit dan moet het maar, wat het zwaarst is moet het zwaarst wegen. Xöa weiten dat .zij ver keerd handelen en tegen de voor schriften, maaT van den zinderen kant zien zij zich voor de noodzaak gesteld hun bedrijl aan den gang te houden. Zij zouden niets liever wen- schen, dan dat er een -regeling kwam, die deze transacties op een of andere wijze officieel mogelijk maakte. Dat is ara niet "het geval en daardoor ontstaat het gevaar, dat er misbruiken voorkomen en dat men <le zaken niet meer in de "hand kan houden. Want als er morgen een fabrikant is, die zijn stiksters een paar kousen meer geeft, hollen ze daarheen. En -dat is vertceerd, warit als op dien weg wordt voortgegaan is het einde niet te overzien. Dat zien de fabrikanten ook wel in en het meerendeel is _blij dat er een eind aan gemaakt is. Er zijn trouwens nog andere be langen mee gemoeid. Het is de normale taak van den middenstand, de goederen te distri- bueeren. Wanneer de arbeiders nu middels hun fabriek van kleeding of schoei sel worden voorzien, wordt de mid denstand uitgeschakeld en dus 'be nadeeld. Voorts zou het noodzake lijk moeten zijn, dat van een en an der op de distributiestamkaart aan- teekening wer,| gehouden, om dub bele verstrekking van bepaalde goe deren te voorkomen. Men ziet dat deze zaak vele aspec ten heeft, die alleen door een offi- cieele regeling in de goede banen geleid kunnen worden. Van hoogerhand is ingegrepen en terecht omdat dit rüilsysteem tegen alle voorschriften indruischt en men van kwaad tot erger kwam. Er is zelfs een geval geconstateerd, dat een fabrikant overalls kreeg tegen factuurprijs in ruil voor schoenen tegen factuurprijs. De arbeiders moesten voor deze overalls echter bijna 2.50 meer betalen, dan de •fabrikant er voor betaald had. Dat zijn mistoestanden, die kant •noch wal raken en waarbij ingegre pen moet worden, en gelukkig is dat ook van de zijde der C.C.D. ge- tclaa-n. Trouwens over het algemeen is ïiet niet kwalijk genomen, dat er -ingegrepen is. Maar wel wordt een open oog gevraagd, voor de groote moeilijkheden, waarmede de indu strie te kampen heeft, waar het per soneelskwesties betreft. Het -ware daarom gewenscht. dat 4e sclioenf abrikant en de hoofden eens hbsen staken en trachten een officieele regeling te krijgen, waar bij alle -moeilijkheden werden on dervangen. Betreffende het verbaliseeren van arbeiders, wegens het rijden zonder licht, vernemen wij van de politie te Waalwijk, 4at door haar geen enkele arbeider bekeurd was, die door harde banden dan wel andere •nvolkomenhedeiH aan zijn rijwiel genoodzaakt was, zonder licht te rijden al zijn er natuurlijk wel waarschuwingen uitgedeeld. Daarvan nemen wij gaarne acte, maar wij hadden dat ook niet be weerd. Wij hebben na verschillende klachten er op gewezen dat door •n«e politie (de politie ln de Long straat en omgeving, wij doelden zelfs niet op Waalwijk) processen zijn ongemaakt in gevallen als door ®iis gesignaleerd en dag -voor heb ben wil soepelheid benloit. Al weten wij anderziids zeer goed dat het rijden zouder licht des avonds en 's-morgens hooest et— vanrüik bülft voor 't weer zeer drukke verkeer en de noWie-anto- rUeit-m op krachtig toezicht aan dringen, KERSTBOODSCHAP VAN Z. H. DEN PAUS. Z. H. de Paus heeft een Kerst boodschap uitgezonden, waarin Hij sprak over den treurigen toestand van 't menscljdom moreel en mate rieel. Hij deed op alle mensclien van goeden wil e'ên beroep om de handen ineen te slaan, om de we reld op te bouweïi. De vijandschap en rivaliteit moe ten worden uitgebannen, de bestraf fing van schuldigen en bet opleg gen van herstelbetalingen moet ge schieden op moreelen grondslag en met eerbied voor de rechten def na tuur. Hij Wees erop dat bij de benoe ming der Kardinalen getracht was ech i"Oo groot mogelijk aah',al vol ken vertegenwoordigd te zien als een getrouwe afspiegeling der Uni versaliteit der Kerk. ÖE EERSTE VERKLARING DER DRIE MINIST&RS. ■Radio-Moskou meldt, dat de confe rentie der drie ministers van bui- tenl. zaken een verklaring heeft ge publiceerd, zeggende „De regeerin gen der Unie van Sow jet-socialisti sche republieken, Groot-Brit tannic en de Ver. Staten verklaren ,dat fcij overeenstemming 'hebben bereikt èn de regeeriwgön van Frankrijk èïi China uitnotuÜigen met haar tot een te volgen 'procedure betreffehde de voorbereiding van vredesverdra gen. KOERS VAN DEN FRANSCHEN 'FRANC. De koets van den Franschen franc is thans vastgesteld op 119,1 franc tegen één dollar en 480 francs tegen één pond sterling, zoo werd officieel medegedeeld. DUITSCHE OORLOGSBUIT ONTDEKT. In de Britsche zone van Duitsch- land is weer een hoeveelheid Duit- sclie oorlogsbuit ontdekt. Hiervan maken een groot aantal Belgische 'trams deel uit, voorts 500 Fransche vliegtuigmotoren, onvervangbare Nederlandsche meteorologische in strumenten en een onmetelijke hoe veelheid machinerieën uit deze drie landen. Voorts wordt' de vondst van eeni- ge honderdduizenden kerkklokken gemeld. 800 hiervan zijn reeds naar "Nederland en België teruggekeerd. 1200 kg. Mangaanhoudend brons, •waarschijnlijk afkomstig uit Neder land is nabij Gelsenkirchen ontdekt. DE AARTSBISSCHOP VAN UTRECHT KARDINAAL. Onder de 32 door Z. H. den Paus gisteren benoemde kardinalen be hoort Mgr. J. de Jong, aartsbisschop ■van Utrecht. Speciaal de katholieken van ons vaderland, maar ook geheel Neder land zal het hoogelijk waardeeren, «dat aan Mgr. J. de Jong, deze hooge eer is te beurt gevallen. Mgr. de Jong bekend als groot geleerde, spe- «Ciaal in de kerkgeschiedenis, mede de groote leider van 't openlijk ver zet 'der Kef-ken in Nederland tegen •den bezetter en overweldiger. 'Hij was de wilskrachtige, energie ke 'leidsman van een vastberaden 'bolwerk tegen de driesten, niets ontzienden vSjand van ons volk. Völ eerbied brengen thans talloo- zen hulde aan dezen eminenten priester, onkreukbaren en onbreek- baren Nederlander en leidsman, Kardinaal Mgr. Dr. J. de Jong. De Nederlandsche stem wordt ge hoord in 't bestuur der Kerk, en bij een cventüeele "Pauskeuze. Na den "Nederlandschen Paus Adrianus 'VI, na den uit Mierlo in Brabant geboortigen Willem van Enckevoirt, en na kardinaal van Rossum, is "Mgr. de 'Jong de vierde Nederlander, die tot kardinaal ver heven is, NEDERLANDS ANTWOORD AAN AMERIKA. De Ned. regeering heeft met waar deering en oprechte erkentelijkheid kennis genomen van de verklaring van 19 Dec. j.'l. van bet Dep. van Staat over den huldigen toestand in Ned. Indlë. Op duidelijke wijze wordt hierin uiteengezet, eenerzijds de taak, die South-East-Asia Command in op dracht van de geallieerde naties heeft te vervullen en anderzijds de noodzaak voor de autoriteiten en de Indonesische leiders om ee» ge zamenlijke oplossing te vinden voor de thans gerezen problemen. De Ned. regeering moet, met vol ledig begrip voor de tallooze moei lijkheden toch blijven aandringen op een spoedige vervulling van die taak, vooral om verder bloedvergie ten te voorkomen. Het is de vurige wensch der Ned. regeering om tot dit doel harer- züds mede bij te dragen tot hef bereiken vau een vreedzame oplos sing. Zich van haar vernntwoordeltik- heid bewust zal de Ned. regeering een oplossing bevorderen, overeen komstig de beginselen van San Francisco. Dc onderhandelingen met de Indo- aesiërs zijn niêl onderbroken. De Ned. regeering wenseht vurig om e/>n voor alle betrokkenen be vredigende regeling te kunnen be reiken. welke zoowel de welvaart en he' geliik van T"donesië als de stabiliteit zal bevorderen. namens de inwoners van Giessen- darti en Hardinxveld aan de gemeente Geertruidcnbcrg, Burgemeestèï van de Sandt aan vaardt dit schoone tegeltableau, geefl dc verzekering, dat dit eenige deze gemeente op een Op Vrijdag 11 December 1915 had in net gemeentehuis van Geertrui- dfcnberg de aanbieding plaats van een tegeltableau al® blijk van dank baarheid van de inwoners van Gies- sehdam en Hardinxveld voor ont vangen hulp in benarde omstandig heden. In de raadszaal waren samenge komen een deputatie van dc inwo ners vuil bovengenoemde gemeenten met aan het hoofd de burgemeesters van beide gemeenten, voorts de pre dikanten Ds. van der Poel en Ds. dc Graaf, benevens de gemeente-arts SC&Temper, verder Burgemeester en wethouders van Gcertruidenberg met den gemeente-secretaris en van «het bestuur van de voormalige Ne- 'derlandsche Hulpbrigade de heeren Hartong, Valkestijn, Janssen en Boomsma. Na een kort begroetingswoord van den burgemeester van de Sandt nam Ds. van der Poel liet woord. Hij schetste in treffende bewoordin gen lioc hoog de nood in Giessendam en Hardinxveld op liet eind van de oorlog was gestegen. Hoe de centrale Reuken op het laatst niet meer kon verschaffen dan een weinig kool soep en hoe bij de inwoners de voorraden geheel waren uitgeput. Hij bracht nog in herinnering de verre tochten, die ondernomen wer den om toch nog eenige levensmid delen bij elkander te brengen, soms zelfs met levensgevaar en onder voortdurende bedreiging van den wreeden bezetter. Maar Godc zij dank, de Heer van Hemel en Aarde had betere en hoo- gere gedachten over ons dan de be zetter, want met de bevrijding werd reeds spoedig ook in onzen materi eel en nood voorzien en zulks op een wijze, die wij menschen ons nooit zouden hebben gedacht, want «P den vroegen morgen van Zondag 20 Mei verscheen voor onze gemeente een seliip beladen met levensmid delen. En thans zijn wij hier gekomen om de bevolking van Geertruiden- berg^ die van hun karige rantsoenen en geringe voorraden nog kans had den gezien wat af te zonderen, daarvoor hartelijk dank te zeggen. Wij hebben gehoord, dat de Neder landsche Hulp Brigade voor deze inzameling het initiatief had geno men, wij zeggen de hier aanwezige bestuursleden daarvoor hartelijk dank. Ook Mej. Nelemans, die hier tot onzen spijt niet aanwezig is, maar die de brug is geweest tus schen U en ons, die van onzen nood het eerst kennisnam en aan U door gaf, danken wij op deze plaats recht hartelijk. Maar ook aan den plaatselijk bureauhouder den heer van den Bosch en niet te vergeten den rayonleider, den heer vpn Erk zijn wij grooten dank verschuldigd; zij hebben ons zooveel in hun ver mogen was geholpen. Als teeken van onzen grooten dank bieden wij U een tegeltableau, bevattende naast een voorstelling van de in die da gen geboden hulp de navolgende tekst Der Burgerij van Geertruidenberg in dankbare hedenkinjr aangeboden door de bevolking der Gemeenten GIESSENDAM EN HARDINXVELD voor de daadwerkelijke hulp betoond in de hongerdagen van Mei 1945. Wij zien hier hoe een schip, bela den met levensmiddelen, van uit Uwe gemeente naar de onze op weg is, hoe de inwoners uit onze ge meenten verlangend naarnaar uit zien. De uitdeeling van brooden is in beeld gebracht, wij zien zakken meel, aardappelen, zout, suiker, wij zien de schapen, die werden meege voerd om onze hongerige menschen een stukje vleesch te bezorgen. Ds. van der Poel besluit met dit blijk van dankbaarheid over ie dra gen aan dc gemeente Geertruiden berg. om tot in lengte van dagen te getuigen van onze erkentelijkheid. WIJZIGING KIESWET. De regeering heeft thans bij de Tweede Kamer een wijziging der Kieswet ingediend, waarvan de voornaamste bepalingen zijn: De candid aat stel ling voor den ge meenteraad heeft plaats op den 2en Dinsdag van Juni 1940. De kiesgerechtigde leeftijd wordt 2.3 inplaats van 25 jaar. De stem plicht vervalt. De stemming voor de Tweede Ka mer en Provinciale Staten worden op denzelfden dag gehouden. De eerste zittings-periode van den gemeenteraad is 3 jaar om te voor komen dat over vier jaar de ver kiezingen weer in 't zelfde jaar plaats vinden. KATHOLIEKE VOLKSPARTIJ. In de vergadering van den partij raad 1.1. Zaterdag te Utrecht gehou den. De voorzitter mr. P. J. Witte- man zeide o.m. „De R.K. Staatspartij begeert geen isolement, wel een principieel pro gramma, een grondige wijziaing van de partij, die niet den aanhang en de belangstelling doet verliezen die weken o waardige plaats zal worden tentoon gesteld om het daarna een opval lende plaats te bezorgen in het ge meentehuis, zoodat iedere bezoeker nog lot in lengte van dagen zal kunnen zien tot welke dingen men in die bange oorlogsjaren in staat was toen het er om ging den naaste, en dat zonder te letten op politiek of godsdienst, te helpen. Hij betrekt' in deze huldiging de initiatiefne mers, de mannen van de voormali ge Nederlandsche Hulp Brigade, die kort na onze bevrijding reeds plan nen beraamden tot liulpverleemng aan het Noorden, en de kans zagen o.m. de navolgende goederen te verzamelen: 20.000 Kg. aardappelen, 1000 Kg. zout, 875 Kg. snijboonen, 750 Kg. andijvie, 700 Kg. erwten, 500 Kg. bruine boonen, 400 Kg. sui ker, 800 Kg. havermout, 600 Kg. melkpoeder, 150 Kg. kofficsurrogaat, 15 Kg. jam, 50 Kg. witte boonen, 40 Kg. Engelsche biscuits, 18 Kg. vet 8 Kg. margarine, 48 blik olie en melk, 4000 stuks brooden, 8 kis ten diverse levensmiddelen. Vervolgens gaf de Voorzitter van de Nederlandsche Hulp Brigade, de heer Hartong, een overzicht van het werk der Brigade zoowel kort na de bevrijding als in de dagen toen liet tot daadwerkelijke uitvoering kwam. De moeilijkheden, die moes ten overwonnen worden om het bij- ecngezamelde voedsel te vervoeren waren legio, zoo zelfs, dat op den bewusten Zaterdagavond het seliip nog „zwart" vertrok. Maar liet is ter bestemder plaatse aangekomen en onze. moeiten en zorgen waren bij den aanblik van dc dankbare bevolking meer dan beloond. Ook de burgemeesters van Har dinxveld en Giessendam spreken woorden van wclgemeenden dank. In deze moeilijke omstandigheden, dit blijkt overduidelijk is een band gelegd tusschen Gcertruidenberg en deze gemeenten, waarvan ons nage slacht nog zal getuigen. Ten slotte sprak dokter F-hlem- per. Het had hem als medicus zeer getroffen, dat ook bij de gezonden goederen aan de zieken en kinderen was gedacht. De meegebrachte boter en melk, vertelde hij, verrichtte bij de ondervoede kinderen wonderen. Bij de bevolking, zoo verzekerde hij, heeft dit dermate indruk ge maakt, dat toen van ons hulp werd gevraagd voor de zoo zwaar getrof fen bewoners van het Land van Heusden en Altena, die werd ver leend met een spontaniteit zooals hij nooit had verwacht. En dit re sultaat was volgens hem voor een groot gedeelte daaraan te danken, dat de menschen door de daad van de inwoners van Geertruidenberg haddon geleerd, wat het beteekent in moeilijke omstandigheden gehol pen te worden. Zij hadden ervaren de waarheid van het oude gezegde „Het is beter te geven dan te ont vangen". De Burgemeester van Geertruiden berg sloot onder dank voor de vele vriendelijke woorden gericht aan deze plaats en zijn inwoners deze in de geschiedenis van Geertruiden berg unieke bijeenkomst. Hierna werd met de gasten een rondgang door de gemeente ge maakt. waarbij een bezoek werd gebracht aan het door oorlogsge weld beschadigde monumentale kerkgebouw van de Ned. Herv. ge meente. In Hotel Jansen werd ten slotte een Brabantsche koffietafel gebruikt, waarbij nog vele harte lijke woorden werden gesproken en waar na afloop bij monde van Dr. de Graaf het gemeentebestuur van Gcertruidenberg en het bestuur van de Nederlandsche Hulp Brigade wer den uitgenoodigd tot een tegenbe zoek aan de gemeenlen Giessendam en Hardinxveld op 20 Mei 1940. Het spreekt vanzelf, dat deze uitnoodi- ging gaftrnc werd aangenomen. zij altijd gehad heeft. Met de samenwerking met andere partijen zijn wij er nog niet, aldus zeide mr. Witteman o.a., de N.V. B. had onze sympathie de ontwik keling van de nieuwe partij van den arbeid riToeten wij afwachten. In enkele gevallen blijven wij tot samenwerking bereid. Wat de toe komst betreft willen wij ons aan deel bijdragen tot de vele nog op te lossen problemen als daar zijn b#t\ Nederlandsch Indië annexatie, zui vering enz. de aanstaande verkiezin gen zullen een vuurproef zijn voor onze verjongde partij. De namiddagvergadering van den partijraad der R.K. Staatspartij was geheel besteed aan de behande ling van een resolutie van den par tijraad met de uitspraak: 1. dat het lidmaatschap van de patij ook voor niet-katholieken be hoort te worden opengesteld, 2. dat de candidaten der partij voor de Staten-Generaal haar pro gram moeten onderschrijven en de doorvoering daarvan voorwerp van overleg moet zijn tusschen partij en fractie, 3. dat reeds voor de verkiezingen dient te worden gestreefd naar een gemeenschappelijk urgentie-program tusschen de daarvoor in aanmerking komende partijen, 4. dat de naam der partij gewij zigd worde in Katholieke Volkspar tij en waarin het partijbestuur wordt' opgedragen voor de verwezen lijking dezer uitspraak op korten termijn alle noodige maatregelen te nemen. Met 78 stemmen voor en 26 tegen is deze resolutie aangenomen. DUITSCHE HERSTELBETALINGEN. Aandeel van Nederland. Op de Parijsclie conferentie over de door Duitscliland te prestoeren schadevergoedingen is een indeeling van de voor vergoedingsprestatie be schikbare objecten in een categorie A en een categorie B vastgesteld. Onder categorie A vallen alle Duit- sclic bezittingen en hetgeen de hui dige Duitsche productie oplevert. Onder categorie B' valt de gelieele industrieele en andere outillage in Duitschland, waaronder ook de sche pen voor binnenlandsch verkeer. Voor Nederland is het uit deze cate gorieën tc ontvangen percentage vastgesteld op respectievelijke 3,a en 5,6. De percentages voor andere in aanmerking komende landen zijn o.a. als volgt: Ver. Staten 28 en 11,8; Groot-Brittannië 28 en 27,8; Frank rijk 16 en 22,8; België 2,7 en 4,5; Canada 3,5 en 1,5. AANSLAG OP SJAHRIR. Er is in Batavia een aanslag- ge pleegd op Sjalirir, den z.g. minister president. Er werd op z'n auto ge vuurd, maar hij bleef ongedeerd. TREINVERBINDING BREDA—LAGE ZWALUWE. Van 7 Januari af komt er een rechtstreeksche treinverbinding tus schen Breda en Lage Zwaluwe, en wel met 4 treinen per dag heen en terug, alle aansluitend op de boot van en naar Zwijndrecht. ld. GESLAAGD. Bij het j.l. Woensdag te Utrecht gehouden examen voor Rentmeester slaagde o.m. onze stadsgenoot de heer A. M. Christ'. Tevens slaagde dc heer Christ een dezer dagen voor het examen Makelaar in Onroerende goederen. AFDEELINGSUNIE HANDELS-, KANTOOR- EN WINKEL BEDIENDEN. Tijdens een gecombineerde verga dering van de dagelijksclie besturen der plaatselijke afdeelingeu van R.K. en Chr. organisaties van Han dels-, Kantoor- en Winkelbedienden werd op Donderdag 20 Dec. j.l. over gegaan tot vorming van een Afdee- lingsunie. De heeren G. Duyvclaar en A. Derclcsen werden resp. tot voorzit ter en secretaris van deze afdeelings- unie gekozen. Dc vorming van deze afdeelingsunie, die rechtstreeks in contact staat en in overleg handelt met dc (landelijke) Bedrijfsunie, waarborgt ook bij plaatselijke ac ties een vérgaande samenwerking tusschen R.K. en Chr. Organisaties en vereenvoudigt het overleg tus schen werkgevers en werknemers. Besloten werd, een adres te rich ten aan den Gemeenteraad, waarin in het belang van de winkelbe dienden aan den Raad verzocht wordt tc bepalen a. dat alle winkels op vijf dagen per week na 18 uur en op één dag na 13 uur gesloten dienen te zijn; b. dat de sluiting op één dag per week om 13 uur branchegewijs dient te geschieden, waarbij dan voor de ze middagsluiting voor die branches, waarbij die niet op onoverkomelijke bezwaren afstuit, de Zaterdag wor de gekozen. Waar verschillende werkgevers ter plaatse nog in gebreke bleven, de salarissen van kantoor- en maga zijn-personeel aan te passen aan de wettelijke normen van 25% boven het peil van 1940 of 15% boven het peil van 1942. zal de Afdeelingsunie zich onverwijld met deze werkge vers in verbinding stellen. J. F. SPIJKERMAN t In den gezegenden ouderdom van 86 jaren overleed te Ginneken de heer J. F. Spijkerman, die meer dan 30 jaren hoofd der openbare school was in onze gemeente en daarna directeur van de Rijkskweekschool te Breda. De lieer Spfikerman die in 1889 alhier benoemd werd en in 1922 uit onze gemeente vertrok was zoowel om z'n capaciteiten, als om z'n le venshouding en voorbeeld, een zeer geziene figuur in onze gemeente zoo wel als onderwijsman, opvoeder en burger. Velen onzer hebben hun eerste opleiding aan hem te danken en de heer Spijkerman kon in de vele ja ren van z'n welverdiende rust terug zien on een welbesteed leven ln 't algemeen belang. Hij ruste in vrede. te_ n m

Echo van het Zuiden | 1945 | | pagina 1