VRIJDAG 4 JANUARI 1946 Losse nummers 10 cent 68e JAARGANG No. 93 Waalwijksche en Langstraatsche Courant DE WERELD CONSTELLATIE. Gemeenteraadsvergaderingen. Nieuws uit Waalwijk en Omgeving. De Echo van het Zuiden Hoo(dr«d«ct*ur Uitgever JAN TIELEN Redacteur: J. A. A. VAN DEN DUNGEN Abonnementsprijs: 15 cent per week; 11.95 per kwartaal Verschijnt Maandag en Vrijdag Drukker^Waalwijkache Stoomdrukkerij Antoon Tlelen Kennummer 2483 Wij zijn nu 19-16 ingetreden en al hooien we hier en daar optimisti sche klanken, toch ziet' 't er over 't geheel in de wereld nog maar som- lier uit. De conferentie der Drie te Moskou is beëindigd en men is zeer tevreden over 't resultaat. We kun nen er "nu niet zooveel positiefs in hespeuren, alsdat aan Rusland op nieuw door Amerika en Engeland belangrijke concessies zijn gedaan en dat de hoeren de moeilijke kwes ties van Iran en Turkije maar tot lateren datum hebben verschoven en ook in Palestina ziet het er niet rooskleurig uit. Wat Indië betreft, zooals wij reeds mededeelden werden de resultaten van de bespreking in Lpnden, tus- schen de Engelsche en Nederlandsche regeering „bevredigend" genoemd. In dien geest sprak ook de ininisten president, hoewel uit zijn, als steeds interessante radio-rede niet veel po sitiefs viel te concludeercn. Ook Dr. van Mook was optimis tisch gestemd en hij hoopte binnen kort iets bepaalds te kunnen zeg gen, hij meende dat overeenstem ming in Indië niet alleen mogelijk, maar zelfs waarschijnlijk is. Na 1 bovenstaande doen inede- deelingcn als t onderstaande dan toch wel een beetje vreemd aan Sjalirir zeide dat een van zijne voorwaarden voor samenwerking zal zijn dat niet meer Ned. troepen hier zullen landen". Hij zeide dat de republikeinen het zeer belangrijk vonden, dat de verklaring „geen en kele toespeling maakte op herstel van de Ned. souvereiniteit". De vriendschappelijke persoonlijke betrekkingen, die tusschen Christison en de Indonesische leiders bestaan werden geïllustreerd, toen de geal lieerde bevelhebber van zijn ont moeting met Sjahrir naar een Indo nesische militaire parade is gegaan, gezamenlijk bewaakt door Britsch- Indische en Britsclie militaire poli tic en mannen van de T.K.R. Chris tison werd hartelijk door ir. Soc- karno en leden van, het Indonesische „kabinet" ontvangen en poseerde met hen voor de fotografen. Ook 't bericht dat een bataljon Nederlandsche mariniers in Tand jong Priok is aangekomen maar dat daarvoor Ned. Ind. troepen uit Ba tavia moeten vertrekken is niet een bewijs dat wij meer en meer de za ken in handen hebben. NEDERLAND EN 'T PROCES TE NEURENBERG. Door de Nederlandsche delegatie wordt naast tal van andere docu menten een „vertrouwelijk rapport van Seyss Inquart aan Hitler" over gelegd, waarin Seyss Inquart den toestand in Nederland beschrijft ge durende de periode van 29 Mei tot 19 Juli 19-10. Zeer belangwekkend is de passage, waarin liet aandeel van de N.S.B'.ers in den strijd tegen Duitscliland wordt- beschreven. Seys Inquart schreef hierover woordelijk het vol gende: „Es liegen konkrete Anhalts- punkten dafür vor, dass N.S.B. Leute der Uniform Niederliindische Soldaten zu Gunsten der einmar- schierenden Reichstruppen einge- griffen hahen" (Er zijn concrete be wijzen, dat N.S.B.ers in de uniform van Nederlandsche soldaten ten gunste van de binnenrukkende Duitsche troepen hebben ingegre pen). Interessant is verder het oordeel van Seyss Inquart over Mussert. Na eerst te hebben geconstateerd, dat Mussert' bang was voor het groot- Duitsche rijk, vervolgde Seyss In quart „Seine politische qualitaten dürften die eines durchschnittiichen Gauleiter iin Reiche nicht errei- chen." (Zijn politieke capaciteiten staan ten achter bij die van den gemiddelden Duitschen gouwlei der). MGR. PROF. DR. TH. GOOSSENS. 1 Jan. 1.1. was het 25 jaar gele den dat nrof. dr. Th. Goossens, aan 't hoofd kwam van de door dr. Mol- ler gcstichtte R.K. Leergangen, eerst te 's-Hertogenbosch, later te Til burg. RIJKSBUREAUX. De Rijksbureaux zullen met in gang van 1 Januari een consent- gcldregeling invoeren, welke in hoofdzaak zal drukken op den in voer van grondstoffen en eindpro ducten, ,en op enkele binnenlandsche grondstoffen en fabrikaten. Van grondstoffen zal 1.5 pet., van eind producten 3,f, pet. worden geheven. Uit de inkomsten hiervan worden de gezamenlijke rijksbureaux gefi nancierd.- t AAN DE STICHTING „HERRT.TZEND NEDERLAND" HILVERSUM. De Sociale en Maatschappelijke •rganisaties, welke samenwerken in Brabants Volksherstel, in vergade ring bijeen, spreken hun sterke af- keuring uit over 't feit dat radio- uitzendingen hebben plaats gevon den welke grievend en beledigend zijn voor het geheele Nederlandsch» Volk. TESTAMENT VAN HITLER. Te Tegernsee, 50 K.M. ten Zuiden van München heeft de Britsche con tra spionnage-dienst in een landhuis het testament van Adolf Hitler ge vonden. Het bestaat uit 4 afzonderlijke docuinenen, is gedateerd 29 April 1945 en door de getuigen Goelibels, Bormann, Hinnnlers vertegenwoor diger in Tsjecho-Slowakije, Hans Crelis en W. Bergdorf mede onder teekend. Ook de origineele huwelijksacte van Hitier en Eva Braun, met als getuigen Bormann en Goebbels, is gevonden. Een derde document is het particuliere testament van Hit- Ier, waarin hij over zijn persoon lijke vermogen beschikt. Hierbij traden als getuigen op Bormann, Goebbels en Nicolaas von Below, de adjudant van Bormann. In zijn privé-testament bespreekt hij z'n huwelijk met Eva Braun, die met hem den dood wilde ingaan en die hij al jaren kende. In 'zijn politiek testament werpt hij nog maals de schuld van den oorlog op Engeland en 't internationale jo- 'dendom. De organisaties van Brabants Volksherstel zijn van meening dat voorts vele uitzendingen niet op een peil staan om mede te werken aan de cultureelc verheffing van het Ne derlandsche Volk, hetwelk een Na tionale omroep zich toch ten doel zou moeten stellen. Zij denken bijv. aan de Fransche en Engelsche Chansons. De organisaties welke in Brabants Volksherstel samenwerken verzoe ken U dringend positieve bijdragen te leveren tot de opbouw van een gezonde Nederlandsche Volksge meenschap. w.g. Brabants Volksherstel. DE VEEVOEDERPOSITIE IS KRAP. Voorzichtigheid bij uitbreiding van den veestapel is geboden. Dézer dagen is van Overheids wege het besluit genomen, dat graanverbouwers voor veevoedering op eigenbedrijf onbeperkt over hun oogst kunnen beschikken. Er zij echter op gewezen, dat ongetwijfeld een groot tekort aan veevoeder zal ontstaan wanneer het dorschen is afgeloopen en de nieuwe oogst nog niet beschikbaar is. Het blijkt n.I., dat' men zich in de praktijk te wei nig rekenschap er van geeft, dat door het kunstmest tekort en de oor logshandelingen de binnenlandsche graanoogst- slechts de helft van den vooroorlogschen bedraagt, hetgeen een lagere graanproductie van 750.000 ton beteekent. De invoer van voedergranen valt tegen. Tot op lieden kon nog slechts 80.000 ton liuitenlandsch voedergraan voor mengvoeder beschikbaar wor den gesteld, terwijl vóór den oorlog hiervoor ongeveer 1.000.000 ton werd geïmporteerd. Slechts de import van tarwe loopt geheel naar wensch. Dit product is echter geheel noodig voor het brood in verband met het gestegen broodverbruik en den ge lingen binncnlandschen oogst. Volgens schatting zal minstens een 250.000 ton voedergraan in het eerste halve jaar van 1946 geïmpor teerd moeten worden wil men de huidige voedertoewijzingen kunnen handhaven. Daar de kans hierop gering is moet inen verwachten, dat de toewijzingen aan varkens eri pluimvee, binnenkort zullen worden gewijzigd. AUTOBUS DEN BOSCH- GELDERMALSEN En over den Moerdijk. Naai- wordt medegedeeld hebben de Nederlandsche Spoorwegen van het ministerie van Verkeer en Ener gie toestemming gekregen toi net •xploiteeren van een autodienst van Geldermalsen op 's-Hertogenbosch, die in den loop van Januari wordt geopend. De dienst zal worden ge reden met zware trucks. Met ingang van 3 Januari is een autodienst ingelegd tusschen /.wij nar ecu i en Lage zwaluwe over de Moerdijkbrug, waardoor de boot reis tusscnen deze beide plaatsen komt te vervallen. Deze laatste ver- belering is nog niet aangebracht in de nieuwe dienstregeling, welke 7 Januari mgaat. KAMERLID MR. DR. L. N. DECKERS GAAT HEEN. Het lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal, inr. dr. L. N. Deckers, heeft aan liet bestuur van den kring s-Hertogenbosch der Ka tholieke Volkspartij medegedeeld, dat hij zien niet meer opnieuw voor het Kamerlidmaatschap be schikbaar kan stellen. In verband daarmede verzoekt hij zijn naam op geen enkele candidatenlijst meer te plaatsen. De kring 's-Hertogenbosch beeft den heer Deckers onafgebroken se dert 1918 naar de Tweede Kamer af gevaardigd. Verscheidene malen was hij minister, o.a. van defensie en van laujiwuw en visseherij. De heer Deckers is momenteel voorzitter van de Katholieke tweede Kamer-fractie. Gemeenteraad Loonopzand. Opheffing: Openbare School Loonschendijk. Vrijdagavond vergaderde de tijde lijke gemeenteraad onder leiding van den edelaclitb. heer burgemees ter J A. Frans Malleus. Na opening met den Christelijken groet en goed- keuring der notulen, werden ver schillende ingekomen verzoeken voor subsidie verwezen naar de begroo- tingsbehandcling. De voorzitter doet mededeeling van een ingekomen schrijven van den Iloogeerw. Heer Deken welk schrijven ook aan alle raadsleden is toegezonden en dat repliceert op de rede van den voorzitter in de vorige raadr.vei gade ring uitgesproken. Hij stelt voor dit stuk voor ken nisgeving aan te nemen. De lieer van Oijen vindt aanlei ding op dit schrijven van den Iloogeerw. Heer Deken nader in te gaan. Daaruit blijkt immers, zegt spr., dat door den voorzitter in de vorige raadsvergadering aperte on waarheden gesproken zijn. Bijv. dat tie doktoren den burgemeester lei- gelegenheid van zijn herbenoeming niet zouden hebben gefeliciteerd. Spr. zegt dat Dr. Smals persoonlijk naar Tilburg is geweest om den burgemeester geluk te wenschen, terwijl Dr. Vercautcren als lid van liet feestcomité zelfs den geheelen dag in de omgeving van den burge meester is geweest. Als zoodanig brandmerkt de brief van den Iloog eerw. Heer Deken dan ook de uit latingen van den burgemeester en spr. meent dan ook dat een derge lijk protest van zoo hoogst ach tenswaardige zijde als waar aan vaard moet worden waardoor spr. zich verplicht voelt zich te scha ren aan de zijde van hen die deze getuigenis geven en niet aan de zij de van hen, waarvan men dergelij ke uitlatingen niet zou hebben ver wacht. Spr. verzoekt daarom de motie van vertrouwen, in de vori ge vergadering door den Raad aan genomen, als niet door hem ge steund te beschouwen. Vervolgens komt aan de orde voorstel van B. en W., om, ter voorziening in de vacature Cappetti den heer P. J. M. Wijtenburg te be noemen tot gemeentegeneesheer be last met de armenpraktijk. De lieer Grootswagcrs vraagt naar bet aantal gevallen dat- in de armen praktijk behandeld wordt. Spr. meent dat de heele armenpraktijk overbodig is geworden, daar in de meeste gevallen voorzien wordt door het ziekenfonds. Spr. meent dat er een groot voordeel voor de gemeente in zit, wanneer de armenpraktijk vervalt en de gemeente middels liet armbestuur de premie betaalt voor het ziekenfonds, voor lien die daar toe onmachtig zijn. De voorzitter zegt dat het hem niet bekend is, hoeveel gevallen er onder de armenzorg vallen. Inder tijd, zegt spr., is de aanstelling van een derden geneesheer niet bedoeld geweest om te voorzien in de behoef te aan hulp voor een groot aantal armlastigen, dan wel de mogelijk heid voor een vrije, artsenkeuze open te laten. Dèt heeft toenmaals den doorslag gegeven en die reden is thans nog aanwezig. Zoolang er armen zijn, is geneeskundige armen zorg een zaak en taak van het ge meentebestuur. Spr. is van mceniiig dat de waarde van een vrije artsen keuze niet in een zeker bedrag te waardeeren is. De heer Grootswagers deelt het standpunt van den voorzitter betref- fende een vrije arsenkeuze ten volle Maar een bedrag van 3000,— voor drie gemeente-artsen acht spr. toch te hoog. Hij vraagt daarom of liet niet mogelijk zou zijn deze aangele genheid voor nader onderzoek naar B. en W. terug te wijzen en bij de behandeling der begrooting een en ander nader te bezien. De voorzitter zegt dat- een gemeen tegeneesheer niet alleen belast is met de armenpraktijk maar ook de zorg heeft voor vaccinatie, sclioel- artsendiensl' enz. Spr. vreest dat men een slag in de lucht''maakt, als men de zaak nu wil gaan ver anderen, er blijft later altijd nog gelegenneid deze te herzien. De heer Grootswagers keurt dan het voorstel van B. en W. goed, doch behoudt zich het recht voor, later op deze aangelegenheid terug te komen. Het voorstel van B. en W. wordt dan z.h.st. aangenomen. B. en W. stellen vervolgens voor de instandhouding van ue O. L. school aan den Loonschendijk. De voorzitter zegt uat net getal leerlingen aan deze school niet meer voldoet aan het wettelijk voorge schreven minimum, zoodat bij d« betrokken instanties gevraagd kan worden, deze school om behaalde redenen toch in stand tc houden. Er is thans echter, zoo zegt spr., «en schrijven binnengekomen van de Ned. Herv. Gem., dat liet' voor stel van B'. en W. in een ander licht plaatst. Daarin wordt n.i. gewezen op het feit, dat de overgroote meer derheid der kinderen die de school aan den Loonschendijk bezoeken, af komstig zijn uit de gemeente Sprang—Cape 11e. Voorts wijst men cr in dit schrijven op, dat het ecu piicnt van de ouders is, hun kinde ren naar een Christelijke school tc zenden, zoodat de Kcrkeraad ver zoekt geen pogingen te doen, deze school in stand te Jiouden. De voorzitter zegt, dat het inder daad niet juist zou zijn deze school in stand te houden ten behoeve van een andere gemeente. De school wordt bezocht door 16 kinderen van ouders aangesloten bij de Protestant- sche Gemeente. Deze ouders zouden hun kinderen graag naar een Chris telijke school zenden, als daar maar plaats was. Bovendien is,er in deze gemeente nog een tweede Openbare school. De aangrenzende Christelij ke school in de Moer heeft' vroeger eens om vergroot-ing gevraagd. Wan neer nu de Openbare school wordt opgeheven moet rekening worden gehouden met de mogelijkheid, dat het verzoek komt om de vrij geko men lokalen van de Openbare school te benutten als klaslokalen voor de Christelijke school. De lieer Verhoeven ze^t dat in liet betreffende schrijven van den Ker- keraad zeer juist lot uiting is ge bracht hoe de toestand is. Het zou van zeer veel belang zijn, als de raad kon besluiten de O. L. school op te heffen en spr. stelt voor daar toe over te gaan. De hoeren Elsliout en Vrinte steu nen dit voorstel. Het wordt vervol gens in omvraag gebracht en met algemeene stemmen aangenomen. Daardoor is tegelijkertijd het voor stel van B. en W. afgewezen, waar mede de voorzitter in dit geval den raad kon gelukwensclien. Enkele begrotingswijzigingen 1945 werden goedgekeurd, waarna de gemeente- en bedrijfsbegrootingen 1910 werden aangeboden. Bij de rondvraag vraagt de heer Verhoéven verbetering van den Loonschendijk en het aanbrengen van enkele lichtpunten; de heer van Laarhoven bespreekt de gaskwes- tie, die vooral voor de arbeiders gezinnen grootè moeilijkheden met zich brengt en vraagt of er niet wat meer gas verstrekt kan worden; de heer van Kuijk bepleit verbetering van den Dreefschen weg in het Tweede Straatje vanaf Verboven tot het kruispunt en vraagt ook hier enkele lichtpunten; de lieer van Broekhoven wijst er op, dat van de noodslachtingen van Loonopzand, die in Kaatsheuvel geschieden, nooit vleesch voor de burgers van Loon opzand te krijgen is, spr. vraagt of daarin geen verbetering kan worden gebracht; de heer Mosselveld vraagt nogmaals verbetering van liet stuk je weg Wilhehninaplein-Tramlaan. Wat de verbetering der wegen betreft, wijst de voorzitter er op, dat er met de Dienst Uivoering Wer ken een overeenkomst is van een ton, waarvoor de wegen verbeterd zouden worden. Als dit nog niet is geschied, zal spr. daar met klem op aan dringen. De gaskwestie en het aanbrengen van meerdere licht punten zal spr. met den directeur van de gasfabriek bespreken, doch spr. wijst er op, dat deze aan de rantsoeneeringsbepalingen gebonden is. Ook de noodslachtingen zullen dr aandacht van den voorzitter hebben. De heer Snaphaan vraagt nog, de aandacht voor liet stukje Dijk tus schen den Sprangschen weg en de Sprangsche pad. De voorzitter zegt, dat het gemeen- b est uur van Snrang-Capelle steenen van de Mast gekregen heeft, waar mede dit stukje verpieterd zou wor den. Deze steenen zijn door B. en W. met graagte aangeboden, alhoe wel de gemeente ze zelf ook best zou kunnen gebruiken. De voorzit ter zegt toe aan het gemeentebestuur van Sprang-Capelle te vragen, wanneer met deze verbetering be gonnen kan worden. Hierna sluiting. GEMEENTERAAD RAAMSDONK. Zaterdagavond 6 uur kwam de raad der gemeente Raamsdonk in een openbare zitting bijeen. Voorzitter Mr. Th. Heere. Secretaris W. Wjllenis. Aanwezig alle leden. Het bedrag dat per leerling vëor de bijzondere lagere scholen in het jaar i'j-iü als vergoeding zal worden beschikbaar gesteld ter bestrijding van (le kosten bedoeld in liet eerste lid van art. o5 bis der lager onder wijswet 1920, worden overeenkom stig voorstel vna Burgemeester en Weihouders vastgesteld op 8.16 Noor gewoon lager onderwijs, 8.37 "voortgezet lager onderwijs, 15 uitgebreid lager onderwijs. vSf, kwam aan de orde de iw.ri r'!lg begrooting van het Burgeilyk armbestuur voor het tlnSttia\ I6* de begrooting van het' Electriciteitsbedrijf en het vleeschkcuringsbedrijf. De voorzit- hieromtrent uitgebrachte verslagen van de commissie voor." raiMi»"11^! begrootingen worden ongewijzigd vastgesteld. H"ie"la vplgede de vaststelling .der gemeente-begrooting. Het rapport van genoemde com missie van onderzoek werd uitge bracht' door den heer Lonkhuizen, vrees °P de moeilijkheden waarmede In liet afgeloopen jaar te kampen was geweest. Verder bracht er ,Lanl<liuijzen kukle aan Burgemeester en Wethouders, secre taris en ambtenaren, voor hun groote ijver, om ondanks de gewel dige drukte, toch tijdig met dat groote werk klaar te komen, i uVas t,e conil«issie opgevallen dat' het nadeelige saldo over liet dienstjaar 1946 was toegenomen. In verhand hiermede, wenschte de commissie omtrent een en ander nadere toelichting. De voorzitter dankte den heer Lankhuijzen voor zijn hartelijke woorden en wees op het feit, dat aan de gemeente meerdere bronnen van inkomsten waren ontvallen zooals: Opc. Gem. fonds Lel., opc. verm.bel., de laatste 5 grondslagen der P. B. en de wijziging van de eerste twee grondslagen dier belas ting. De commissie wenschte o.m. ook inlichtingen omtrent de geraamde posten als: Meubilair-Kiezerslijsten en verrichtingen met betrekking tot de bevolkingsregisters, Openbare veiligheid n.I. het Brandweerwezen, de Straatverlichting, in welk ver band de voorzitter wees op de ma terialen schaarste, Openbare wer ken, de slechte toestand der wegen en het vervuilen der Haven. De voorzitter gaf een duidelijke en breede uiteenzetting, waarmede dc commissie zich ook volledig kon vereenigen. Hierna werd de begrooting voor den dienst 1946 vastgesteld. De A. A. Schoenmakers, lid van de schoolcommissie, werd, wegens periodiek aftreden, bij acclamatie herkozen. Bij acclamatie werden als leden van de commissie tot wering van schoolverzuim herkozen de lieercif de Bont, Knaap, Klein, Aalderen, van Beek, Klijn. Wegens vertrek van den lieer Thijhuis werd benoemd zijn opvol ger de heer Janssen terwijl voor den heer van Strien in verband met- zijn hoogen leeftijd, de heer Zijl mans werd benoemd. Van de Rondvraag werd geen ge bruik gemankt. Een lid gaf een na dere toelichting op de door hem in de vorige vergadering gestelde vraag, met betrekking tot de ver lichting van de Akkerstraat. Alvorens de voorzitter de verga dering sluit, wensehl *liii allen een zalig niteindp en een voorspoedig en gelukkig 1946. DE GEMEENTEBEOROOTING- VAN WAALWIJK. De Gewone Dienst van de begroo ting dezer gemeente voor 1946 sluit in ontvangst en in uitgaaf met een bedrag van 1.391.965,08 (voor 1945 was dit bedrag 1.516:262,11). Niet tegenstaande deze lagere totaalcijfers biedt de begrooting voor 1946 een ▼eel ongunstiger beeld dan die voor 1945. Zoo kon de begrooting 1945 aan vangen met een batig saldo van den ▼oor-vorigen dienst ad 108.225,58, de begrooting 1946 echter moet van den voor-vorigen dienst een nadeelig ■aldo overnemen neerkomend op ongeveer 72.000,zoodat het dienstjaar 1946 ongunstiger aanvangt dan 1945 met een bedrag van rond 180.000.--. Het hoofdstuk Alge meen Beheer dat vorig jaar een ▼oordeelig saldo gaf van 37.357,55, wijst thans een batig saldo aan van slechts 3528,58 en wel in hoofd zaak door de lagere raming van den post „Uitkeerine uit de eerste afda ling van het Gemeentefonds". Het hoofdstuk Onenbare Veiligheid sluit met een nadeelig slot, dat ongeveer f 2000.minder is dan vorig jaar, o.m. doordat de luchtbesclierinings- dignst kon vervallen. Ook Openbare Werken sluit met een klein nadee lig saldo vair plm. 11.500,—. Het hoofdstuk Bijzonder Uitgebreid La ger Onderwijs levert een nadeelig saldo op van 4200,Vergeleken met vorig jaar is dit bedrag ver dubbeld voornamelijk omdat een bijdrage van 2050,moest wor den uitgetrokken voor afschrijving op de kosten van herstel der R.K. Meisjes Ulo school, welke door een vliegende bom gedeeltelijk was ver nield. Het Nijverheidsonderwijs vraagt voor 1946 meer dan voor 1945 en wel dc R.K. Huishoudschool 4000,en de Nijverheidsschool ongeveer 1600.Daartegenover staan hoogore bijdragen van andere gemeenten voor buitenleerlingen. Eerstgenoemde school breidt zich gestadig uit en de laatstgenoemde heeft hare avondschool uitgebreid met de afdcelingen voor de bouw vakken en voor schilderen. De bur gerlijke Armbesturen hebben f ?6"0,- meer subsidie noodig, bovendien kost het krankzinnigenwezen plm. 2200,meer dan vorig jaar. VanwefA het tekort on de begroo ting wordt voorgesteld de opcenten op de Personcele Belasting op te

Echo van het Zuiden | 1946 | | pagina 1