BEGRAFENIS KEES SPITTERS. Nieuws uit V/aalwijk en Omgeving. SPRANG. WASPIK» RAAMSDONKSVEER. GEERTRUIDEJNTBERG. VLIJMEN. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. LOON OP ZAND. CAPELLE. GEERTRUIDENBERG. t VERLOREN KATHOLIEK NEDERLAND HULDIGT ZIJN KARDINAAL. Katholiek Nederland was in een blijde stemming. De fiere driekleur, waar moge lijk vereend met de Pauselijke kleuren, wapperde van de huizen. Des morgens waren de kerken overvol als op hoogtijdagen en in Utrecht, het centrum der vader- landsche vreugde, heerschte een drukte als op de groote nationale gedenkdagen. Dc feestelijkheden begonnen met een groote plechtigheid in de ka thedraal waar het Nederlandsch episcopaat, de pauselijke internun tius, de vertegenwoordiger van H. M. de Koningin, de minister president Prof. Schermerhorn, tal rijke andere ministers en geestelijke autoriteiten tegenwoordig waren. Een hoogtepunt van de plech tigheid brak aan toen de Inter nuntius den pauselijken benoe mingsbrief voorlas en de Aarts bisschop thans uit den mond van 's Pausen vertegenwoordiger in Nederland vernam, dat de H. Va der hem had uitverkoren tot Zijn raadsman en prins der kerk. In een korte toespraak vertolkte Mgr. Giobbe dan de gelukwen- schen van den H. Vader. Zijne Excellentie overhandigde hierop aan Kardinaal de Jong de bonnet. Het waren verheven oogenblik- ken die ieder in de kathedraal aan wezig en ook ongetwijfeld den Kardinaal ontroerde. Een moment van groote betee- kenis in de geschiedenis der Ne- derlandsche kerkprovincie. Daarna werd het Te Deum in gezet en begon de Pontificale H. Mis, opgedragen door den Pause lijken Internuntius, met assistentie van kardinaal de Jong, die een dankwoord sprak. Onder groote belangstelling keerde Z. Eminentie daarna terug naar zijn paleis, terwijl des na middags de huldiging plaats vond onder enorme geestdrift en be langstelling in Tivoli. Hier hield Dr. Gerard Brom een schitteren de en magistrale rede, terwijl ook Z. Em. kardinaal de Jong een hartelijk dankwoord sprak. Des avonds werd den nieuwen kardinaal onder enorme geestdrift een ovatie gebracht in den vorm van een lichtstoet waaraan 14 muziekgezelschappen en ongeveer 30.000 menschen deelnamen, een overweldigende hulde die meer dan twee uren in beslag nam, een waardig slot van een bijzonderen dag, van een grootsche huldiging van den grooten Nederlander Z. Eminentie kardinaal de Jong. 7)328.20. Nadeelig saldo 52515.17 of pl.m. 1000.hooger als gevolg van verhoogde verplegingskosten armlastige krankzinnigen. Par. 11. Ondersteuning Werkloo- zen. Uitg. 15275.—. Ink. 15105. Nad. saldo 170. Hoofdstuk X. Landbouw. Uitg. en nad. saldo 180.45. Hoofdstuk XI. Handel en Nij verheid. Uitg. 1702.75. Ink. 810.—. Nad. saldo 892.75. Nad. saldo pl.m. f 500.hooger ten gevolge van minder bijdrage van telefoonabon- menten. Hoofdstuk XII. Belastingen. In komsten G9626.—Uitgaven 4G7.50. Batig saldo 69158.50. Ten opzich ten van het vorig jaar geeft dit hoofdstuk een» lagere ontvangst van pl.m. 2800.aan opcenten grond, belasting, 17500.minder aan ondernemingsbelasting en 2800. meer aan vermogensbelasting. Hoofdstuk XIII. Gasbedrijf. Ink. 240SG.04. Uitg. 15808.91. Batig slot 8277.18, waarbij rekening is gehouden dat het bedrijf een ge schal te winst zal opleveren van f 6363,13, tegen een verlies van f 19214,73 in 1945. Hoofdstuk XIII. Drainage-velden. Uitg. 4462.42. Ink. f 1908.21. Na. deelig saldo 2554.21. Hoofdstuk IX. Kasvoorzieningen. Uitg. en nadeelig saldo 3000. Hoofdstuk XV. Overige inkomsten en uitgaven. Inkomsten 122380.71. Uitg. 25851.48. In het batig slot is begrepen een bedrag van f 106230.71 als bijdrage van den kapitaaldienst tot het sluitend maken van den ge. wonen dienst. De Kapitaaldienst sluit in inkom, sten en uitgaven op een bedrag van 288486.31. Bij dc rondvraag informeert de heer v. Noiie over de bevoegdheid ▼an B. en W. inzake woningvorde ring, waarbij hij uitvoerig het ge. val v. Noije te Loononzand be spreekt. Uit het antwoord van den voorzitter blijkt dat de verordening nog niet in toepassing kan gebracht worden, daar ze de goedkeuring van #rd. Stalen nog niet heeft. Hij ver. klaart, dat de heer v. Noije reeds tang zou cholnen geweest zijn. als de man zelf had medegewerkt. Wet houder v. d. Heuvel licht deze zaak •verduideliik en uitvoerig toe, waarbij bliikt, dat v. Noije tot 2 maal toe weigerde een hem aange boden woning te aanvaarden, om redenen, die zelfs een sociale werk ster, die het geval in handen i.-rec» verwonderd deden staan. Inmiddels zal het bij gunstig weer mogelijk zijn dat de man over een veertien dagen geholpen wordt. De heer Snaphaan wijst er op, dat in dc Marktstraat een woning, die bescha digd was, doch weer bewoonbaar gemaakt is, tot pakhuis is ingericht. Dc voorzitter verzoekt na de ver gadering hieromtrent nadere ge gevens, want dit is geenszins geoor loofd. Met den cliristelijken groet wordt de vergadering gesloten. De Bataafscbe petroleum-maat_ schappij heeft aan den Staat aan geboden 1 millioen gulden voor den bouw en inrichting van een natuur kundig laboratorium voor de Leid. sclie universiteit, eenzelfde bedrag voor 'n laboratorium te Delft, een zelfde bedrag voor een tweede la boratorium te Delft, 20 studiebeur zen ii 2000 per jaar, gedurende 5 jaar, benevens sommen voor be strijding van andere studiekosten. BEëEDIGING. Wij hebben in ons vorig nummer gemeld dat de heer Jan van Delft Thzn. in Engeland is beëedigd tot officier en dat we daaromtrent nog iets naders zouden mededeelen. We bedoelden daarmede de traditionec- le plechtigheden die daarmee in bet aan traditie zoo rijke Britsche rijk, gepaard gaan. Volgens de traditie van bet Royal Military College te Sandhurst werd bij deze gelegenheid een groote mi. litaire parade gehouden, die werd afgenomen door de Kroonprinses Elisabeth, en waarbij voor 't eerst sinds 1939 de vaandels der roem ruchte regimenten werden meege. dragen. Na afloop bestegen dc jonge offi cieren de trappen van het college, gevolgd door den adjudant op z'n schimmel, die eveneens de trappen opgingen en met hen in dc hall verdwenen ter voortzetting der plechtigheden. Des avonds werd een pass.ont. dancc gegeven ter eere der jonge officieren, waarbij ouders en ver loofden waren uitgenoodigd en dal' een zeer waardig en voornaam karakter droeg. DIENSTREGELING B.B.A. W aal wy kKaatsheuvel DongenRyen. Dc vertrektijden der bussen zijn als volgt Waalwijk (Markt) V. 7.00 11.30 14.25 17.10. Sprang V. 7.07 11.39 14.34 17.19 Kaatsheuvel, Euphonia V 7.13 11.16 14.41 17.26. Dongen, Centraal, V 7.32 12.06 15.01 17.44. Rijen, Station, A. 7.45 12.20 15.15 17.58. Rij en-Dongen-KaatsheuveL Waalwijk Rijen, Station V. 8.15 12.30 15.50 18.05. Dongen, Centraal V 8.29 12.44 16.04 18.19. Kaatsheuvel, Euphonia V 8.49 13.04 16.24 18.39. Sprang V. 8.58 13.13 16.33 18.48 Waalwijk, Markt A. 9.05 13.20 16.40 18.55. De autobussen volgen in Waalwijk- de route: Markt, Stationsstraat, Sta tion N.S., Burg. v. d. Klokkenlaan. Er komt voorts een bus bij Waal wijk's-Bosch, n.l. W aal wy k's.Bosch. Waalwijk Markt, V 9.10. Baardwijk V. 9.16. Drunen, Ilemisc V. 9.27. Nieuwkuijk V. 9.32. Vlijmen V. 9.38. 's.Bosch A. 9.55. 's-BoschWaalwijk. 's-Bosch V. 10.00. Vlijmen V. 10.17. Niieuwkuijk V. 10.23. Drunen, Remise V. 10.28. Baardwijk V. 10.39. Waalwijk A. 10.45. VERGADERING KATHLIEKE VOLKSPARTIJ TE BESOIJEN. Hoewel de opkomst slechts matig te noemen was, is dc vergadering, uitgeschreven door het plaatselijk partijbestuur toch succesrijk ge weest, daar kon worden overgegaan tot oprichting van een propaganda- club. In zijn kort openingswoord zette de voorzitter uiteen waarom wij on. danks al het slechts wat wordt ge zegd over de politiek, toch in de politiek gaan. Wij zijn mede verant woordelijk voor den gang van za ken en wij mogen ons niet onttrek ken aan den opbouw op straffe van mislukking. Indien er 'n nieuw Ne derland komt, dat niet voldoet aan onze verlangens, dat niet is een wer kelijk nieuw Nederland, is liet onze eigen schuld, omdat wij de groote kans, die ons nu wordt geboden, niet aangrepen. Vervolgens sprak Drs. Joep Na. ninck over: Vernieuwing in de po litiek. Na een memoreering van bet vele wat ons volk heeft geleden in de afgeloopen jaren moet er weel' krachtig worden aangepakt. Wij moeten vooral vernieuwers zijn, die geleerd hebben van de fou ten van vroeger. De partijenstand voor den oorlog maakte maar al te vaak den indruk dat het ging om de grootheid van de partij, er werd meer gelet op de tegenstellingen tot andere groepeeringen dan on dat gene wat we samen konden" dóen. Dat is nu veranderd, zooals de Omnarscli schreefSamen doen wat samen kan, gescheiden doet wat ge scheiden moet. Veel kan samen gedaan worden. Katholieke Volkspartij en de Partij van den Arbeid hebben een urgen- 'ienrogram, dat gedeeltelijk letter lijk samenvalt. Toch lijkt bet ons goed in de gegeven omstandigheden nog een stevige partijband te hou den. De Partij van den Arbeid beeft als hoofdgroep de oude SDAP en dpz" ideeën zullen, hoewel wat ge matigd misschien, den hoofdtoon blijven voeren. Wat den opbouw van de maatschappij betreft die voor ons verankerd ligt in de pauselijke mcyrlieken, moeten wij afwachten hoe de anderen denken en handelen. Waarschijnlijk zal de oude SDAP daarin veeFverder gaan dan wij ge- wenscht achten. Daarom is voor de katholieken het meeste heil gelegen in de KVP. In zijn dankwoord spoorde de voorzitter aan tot verhoogde activi. 'pit on deelde mede dat de aanmel- dingsermiin om lid te worden en mop fp kunnen stemmen bij de can. didaatstel'inr? was verlengd tot 1 Maart, terwijl het lidmaatschap is opengesekl ook voor niet-katliolic. ken van 21 jaar en ouder. 'n Tweede propagandavergadering is gehouden op Vrijdag 1 Maart om 7.30 uur in het Patronaatsge bouw te Baardwijk, waar wederom Drs. J. Naninck het woord voerde. Het bar slechte weer was oorzaak van weinig bezoek. Hier zullen de Kajot-ters de propaganda voeren. VEREENIGING VAN BAKKERSGEZELLEN. Donderdagavond had in het Café van de R.K. W.V. oen bijeenkomst plaats van de bakkersgezellen uit Waalwijk. Bij ontstentenis van voor zitter en vice.voorzitter, werd deze bijeenkomst geleid door den Secre taris der R.K.A.B., den heer Jac. M. Didden, die de aanwezigen welkom lieofte, in liet bijzonder den heer Op ten Berg uit 's.Bosch, die dezen avond een spreekbeurt vervulde na mens bet Hoofdbestuur van den Bakkersgezellenbond. De voorzitter zette het doel van deze bijeenkomst uiteen, n.l. om te komen tot oprichting van een af- deeling van bakkersgezellen. Spr. zeide dat' organisatie, vooral in de zen tijd, ook voor de bakkersgezel len dringend noodig is en hoopte dat allen zich als één man als lid zouden opgeven. De lieer Op ten Berg zette op be vattelijke wijze een en ander be treffende de organisatie uiteen en spoorde de aanwezigen aan om zich toch vooral te organiseeren en gaf een uiteenzetting van den toestand voor de bakkersgezellen vóór den oorlog en thans, vooral wat betreft de arbeidstijden en de loonen. Spr. wees on de uitspraak van het Ne- derlandsche Episcopaat en somde de voórdeelen op die aan het lid maatschap van de Vakgroep bak kers verbonden zijn. Hij haalde ver schillende artikelen aan uit „Ons Vakblad", waaruit de activiteit van liet Hoofdbestuur bleek. Uit de uitvoerige godachtenwisse" ling die liip'-op volgde kwam wel liccl duidelijk naar voren, dat een organisatie van bakkersgezellen liier ter plaatse dringend noodig is. Een voorloopig bestuur werd ge vormd door de lieeren: A. H. v. d. Sande, voorzitter, J. C. Wijkmans, secretaris, P. v. Iersel, penning meester, P. v. Huiten en W. v. Gijsel. Alle aanwezigen gaven zich als lid op, terwijl c!p niet.aanwezigen zoo spoedig mogelijk bezocht zullen worden. Aan liet slot sprak de voorzitter namens het bestuur van de R.K. A.B. een hartelijk woord van dank voor de zakelijke en vlotte bespre kingen, spoorde het bestuur tot groote activiteit aan en bracht een woord van dank aan den beer On ten Berg voor zijn bereidwilligheid dezen avond bier het woord te voe ren. Spr. gaf de garantie dat liet' bestuur van de R.K.A.B. steeds be reid is om de nieuw opgerichte nf. deeling met raad en daad terzijde te staan, waarna hij de vergadering sloot met den clir. groet. ONZE KAJOTTERS. De Kajotters uit de St. Antonius- parochie gaan vastenavond vieren. Ze hebben een groote bonte avond op touw gezet die gehouden zal wor den op Dinsdag 5 Maart om 8 uur in bet Parochiehuis en gratis toe gankelijk is voor leden en aspirant leden uit deze parochie en voor hun ouders. De avond zal worden gevuld met zang, muziek èn voordracht, terwijl ook Prins Carnaval in hoogst eigen persoon op het tooneel zal verschij nen. CAFé ,,'T STOEPKE". Bij den V l.ramp die ruim 1 jaar geleden in voorm. Baardwijk zoo veel rouw en vernieling bracht, ging o.m. ook het van ouds beken de café W. v. Helvoirt geheel verlo ren. De eigenaars, bet echtnaar Groenenwegen_v. d. Lee, konden nog op 't nippertje uit de ruïnes gered worden. Zij hebben thans in liet pand Mi nister Loeffstraat 2, vlak naast bet terrein van de ramp, bun café her opend onder den naam café ,,'t Stoepke". Er was bij deze opening op j.l. Vrijdag veel belangstelling en er prijkten een massa fraaie bloem stukken die een feestelijk aanzien gaven aan liet smaakvol en gezellig ingerichte café. De zitjes aan de ramen bieden een mooi uitzicht on de straat en door een practisclie indeeling van de beschikbare ruim te is een intiem interieur verkregen. Wij wenschen den ondernemers liét beste succes. LIEDERTAFEL „OEFENING EN VERMAAK". Dinsdagavond hield de liedertafel baar jaarlijkscben feestavond in baar vereeniffingslokaal „De Twee Kolommen". Het voltallig koor was op tijd tegenwoordig. Na opening door den vice-voorzitter en voorle zing van een uitgebreid overzicht over de afgeloopen 85 jaar werd de leiding van den avond in handen gegeven van het feestcomité. Als eerste gedeelte werd een onderlinge kwartetwedstrijd gehouden, waar aan niet minder dan 8 dubbel-man™ nenkwartetten deelnamen. Dat er ijverig gerepeteerd was, bleek uit de zeer goede prestaties van de deelnemers. De jury bad dan ook een moeilijke taak. Het verdere gedeelte van den avond werd gevuld door een vrii programma, waarvan druk gebruik gemaakt werd. Tevens werd de i grondslag gelegd voor een fonds tot aanschaffing van een nieuwe vleu gel. FEESTAVOND BAKKERS. In Hotel „De Twee Kolommen" hield de Bakkersvereeniging „Een dracht maakt macht" Woensdag avond haar jaarlijkschen feestavond. De voorzitter, de heer H. v. Mil, richtte aan het begin van dezen eersten feestavond na de bevrijding een opwekkend woord tot de colle ga's, er op wijzend, dat liet in de toekomst meer dan ooit noodzake lijk zal zijn, dat de bakkers een drachtig samenwerken. Het feestelijk gedeelte van den avond had een zeer gezellig verloop, waartoe naast de aangeboden trac_ t a ties ook het optreden van „The Monica's", het bekende ensemble van de dames Pulles niet weinig bijdroeg. INDONESISCHE KUNST. Voor een goed bezette zaal werd 1.1. Woensdag den leden van den Waalwijkschc Kring een zeer bij zondere avond geboden, n.l. door het Indonesisch kunstgezelschap „Insulinde" onder leiding van Dar. jat Doermakeswara, een program ma van Indische dansen en muziek. De verschillende dansen werden ingeleid en uitgelegd, om deze bij zondere kunst beter tot ziin reclit te doen komen en dit gebeurde op voortreffelijke wijze, zoodat ook de niet_insiders meer kijk op dansen en zang kregen en er meer van ge noten. Voor velen uit de volle zaal was dit natuurlijk niet zoo liccl gemak kelijk, daar zij hier stonden tegen over voor hen g-vheel vreemde kunst. Niettemin is het voor alle aanwe zigen een mooie en leerrijke avond geweest, al hebben natuurlijk de genen, die deze kunst meer zagen of bestudeerden er het meest van geprofiteerd. De Krontjong muziek en de gc_ vechts- en liefdesdansen maakten bijzonder indruk en niet 't minst, viel de toegift in den smaak. POLITIEZAKEN. Woensdagavond werd bij de sla ger J. W. alhier 'n koe in beslag genomen afkomstig van frauduleuze slachting. J. W. werd gearresteerd en naar 't politiebureau overge bracht. Verder zijn door de politie aangehouden 2 personen die wol en koffie op onrechtmatige wijze ver voerden. Verder is ook nog 'n derde persoon gearresteerd in Tilburg waar ook nog 2 zakken met wol inbeslag werden genomen. De afgeloopen week zijn weer 'n achttal fietsen ontvreemd; men zij op z'n hoede en men late z'n fiets niet onbeheerd of niet onaf gesloten staan. TRIBUNAAL. Door dc le kamer onder presidi um van Mr. H. B. S. Holla werden onderstaande personen in een zit ting met gesloten deuren berecht: Cornelia de Kloe, 25 jaren, schoe. nenstikster, Waalwijk, werkte op een schoenenfabriek in Duitsclilanil en later in een keuken van de Duitsche Weermacht. Zij had om gang met Duitscliers. Het Tribunaal legde peen verdere maatregelen ojv Verdachte bracht eenigen tijd in interneeriug itcor. De 2e kamer onder voorzitterschap van mr, H. J. van Leeuwen berecht te Woensdag Jan Gerrit Roubos, 20 jaren, drukker, D 139, Sprang- Capelle, was volgens de NSB-kar_ thoteck begunstigend lid. Verdachte ontkende dit ten sterkste. Tijdens de bezetting loofde hij zelfs 500 uit voor diegene, die dit zou kun nen bewijzen. Hij maakte dit op een aanplakbord langs den openba ren weg bekend met het gevolg, dat hij moest onderduiken. Verdachte trachtte zijn anti-gezindheid aan te tooncn, door te zeggen: „Heele nachten stond ik naar de En gel sclie vliegtuigen te kijken; zóó was ik tegen den Duitscher 1" Eenmaal gaf verdachte 2.50 aan Winterhulp. Verdachte maakte ook valsclie veeboëkjes ten behoeve van de clandestien.slachtende boe ren. Her Tribunaal achtte bet ten laste gelegde niet overtuigend be wezen en legde daarom geen maat regelen op. Zes maanden bracht verdachte in interneering door. Reciteervereen. „Gezelligheid". De reciteervereeniging „Gezel ligheid" welke sinds kort alhier werd opgericht, trad j.l. Dinsdag en Woensdagavond in de zaal van den Chr. Volksbond voor 't eerst voor het voetlicht, met een drama van den hoogmoed in drie bedrij ven „En vergeef ons onze schul den". Beide avonden was de zaal geheel bezet, terwijl nog velen te leurgesteld moesten worden, zoo dal de vereeniging ook Donderdag het stuk nogmaals opvoerde. Zeer tot bevredenheid van het publiek werd het stuk door de jonge ver eeniging vertolkt; er schuilen voor zeker goede krachten onder. Bij zonder te vermelden viel het spel van den ouden boer. (M. Bogers) en z'n knecht Kees (J. Ramsteijn). Dr. Winkelman sprak een pro pagandistisch woord en wekte daarin op zich als lid van de ver eeniging op te geven en tevens de vereeniging te steunen als dona teur. Ned. Herv. Mannenvereeniging. De Ned. Hefv. Mannenvereeni ging „Troffel en Zwaard" houdt a.s. Donderdagavond in de Con sistoriekamer der Ned. Herv. Kerk haar 10e jaarvergadering. De agenda bevat o.a.Jaarverslagen, een inleiding Gewijde Geschiede- Onder zeer groote deelneming had Vrijdag-ochtend de teraardebestel ling plaats van Kees Spittcrs, die zooals bekend op de Waaldorpsclie vlakte in Scheveningen door bet Duitsclio vuurpeleton werd doodge schoten. Hij is gestorven als een held, die z'n leven geeft voor 'l va derland. Voorafgegaan door een zestal trommelslagers en hoornblazers, een vuurpeleton van 't- 6e R.I. en dooi de verpleegsters van 't Roode Kruis, die een achttal kransen droegen, werd liet stoffelijk overschot- be dekt met de nationale driekleur, gedragen door de mannen van de transportcolonne van het R. K., voorafgegaan door 't vaandel. Daarna volgden de familie, oud illegalen, oud-militairen, verken ners, een deputatie der R.K.H.B.S. met directeur en leeraren en nog talrijke buurtgenooten en verdere ingezetenen, waaronder we opmerk ten de burgemeester en do beide wethouders, een stoet van vele hon derden, die allen, zoowel als de vele belangstellenden langs den weg diep onder den indruk waren van deze ontroerende plechtigheid, die vooral verhoogd werd door hei sta tige tromgeroffel en het trieste kla roen der trompetters. De H. Mis werd opgedragen in de parochiekerk van St. Jan door pas toor Ras, en zong bet zangkoor de Requiem-mis van Perosi, terwijl het vuurpeleton de eerewacht naast 't lijk betrok en het orgel bij 't uit gaan 't Wilhelmus speelde. Op 't kerkhof verrichtte pastoor Ras de absoute en loste het vuur peloton een salvo als laatste eer aan hun krijgsmakker. Toen nam de burgemeester Mr. R. v. <1. Heijden het woord om een eeresaluut te brengen ian dc na gedachtenis van dezen jongen held, voor zijn moed, offervaardigheid en vaderlandsliefde. Hij bracht hem daarvoor dank namens Waalwijks burgerij en 't Nederlandsclie volk. Een celgenoot van hem uit de ge vangenis te Utrecht- de heer v. tl. Bogaert uit Eindhoven, bracht dien tijd in herinnering en zeide lieni zoo bijzonder te waardeeren om zijn houding eji plichtsgevoel. Tlij was een voorbeeld in zijn gevoelens voor 't vaderland maar ook in stoeren wil om niets los te laten tegenover de moffen. Hij herinnerde er aan lloe hij z'n moeder zeide dat 't proces weer was uitgesteld terwijl 't doodvonnis was uitgesproken en er geen hoop meer was Maar onze strijd was niet tever geefs, ook niet voor de verzorging der nabestaanden; dat is broeder plicht van ons volk. Na een troostwoord aan ouders, familie en verloofde besloot hijHij was altijd een liefhebbend, plichts getrouw en Godvreezend jong- mcnsch, en dan weten we dat zijn dood geen verlies is, maar een ge win Drs. Piel van Loon sprak als ver trouwensman der oud-illegalen en zeide o.m. dat de hartstochtelijke felheid in den strijd voor 't Vader land van Kees Spitters een steun en aanmoediging voor allen is ge weest. In September '40 begon hij zijn illegaal werk als verbindings man tusschen oud-militairen, latei- hield hij zich bezig met 't over brengen van Nederlanders naar Engeland, het transporteeren van wapens enz. Naar buiten was hij hard en streng, naar binnen een edel mcnscli, groot vechter voor de vrijheid. Wij mogen liem niet vergeten en ons bezinnen op den strijd, dien liij ge streden heeft, iemand met moed en trouw, die door geen verhoor of marteling er toe te brengen was een woord over de lippen te krijgen, hoewel hij de organisatie van 't ver zet in de Langstraat geheel kende. Maar toen hem Vrijdag-ochtend 20 Mei '44 werd medegedeeld dat hij over 2 uren zou worden terechtge steld, toen moet hij een zware in nerlijke strijd gestreden hebben. En toen heeft liij zijn laatsten brief geschreven aan zijn ouders, broers en zijn verloofde. Die laatste brief getuigt van eeii ware heldenmoed. In de volste berusting gaf liij zich over aan God. Wij oud-illegalen van Waalwijk en de Langstraat zullen Kees blijven gedenken als de dappere vriend die voor ons oen voorbeeld was en stierf voor God en Vaderland. De oudste broer dankte allen voor de eer Kees bewezen, speciaal den burgemeester, zijn patroon den heer J. v. Heesbeen en de oud-illegalen. Als vertegenwoordiger van Majoor Wolf van het 6e Reg. Infanterie, was aanwezig Luitenant Veen en daal, onder wiens leiding de troe pen marcheerden. Voorts een depu tatie van het Bestuur Roode Kruis en de Transportedonne, een depu tatie van G.O.I.W. van Heusden, Vlijmen, Kaatsheuvel, Loononzand, Sprang-Capelle, G.O.I.W. Waalwijk en de oud-militairen van Waalwijk, de verkenners van Waalwijk, een deputatie van de H.B.S. (2 hoog ste klassen) en een deputatie van Chroomlederfabriek van Dooren de Greeff. nis en een onderwerp „Symbolisch in de Bijbel". Chr. Bouwarbeiders. De afd. Sprang van den Ned. Chr. Bouwarbeidersbond komt a.s. Dinsdagavond in een der zalen van den Chr. Volksbond in jaar vergadering bijeen. Hoofdbestuur der Bakker hoopt dien avond di verse sociale vraagstukken te be spreken. Ned. Herv. Kerk. Ds. L. Vroegindeweij van Wad dingsveen heeft voor de toezeg ging voor een beroep van de Ned. Herv. Kerk alhier bedankt. Na vijf jarefr van gedwongen zwijgen onder de „Tyranie van onzen bezetter", is de Tooneel- vereeniging „Concordia", geves tigd in hotel P. Roovers-Montens, weer voor het voetlicht gekomen met het tooneelspel in 3 bedrijven „De Tyran", naar het Engelsch door Bob Bertina. De heer Th. de Graauw sprak wegens verhindering van den voorzitter het welkomstwoord en deelde mede dat door tijdsomstan digheden het 12J^-jarig bestaan onopgemerkt is moeten voorbij gaan, maar dat ze dit nog in in- tiemen kring willen herdenken. Proficiat „Concordia" en wij wen schen U allen een genotvollen avond, want gij hebt ook ook Uw donateurs en het overige publiek drie genotvolle avond'en verschaft. Het hartelijke applaus uit de telkens overvolle zaal, was een voldoende bewijs dat Uw spel ge apprecieerd werd. We zullen hier niet de spel- kwaliteiten van eiken speler naar voren brengen, want het geheel was af en ieder was zich van zijn taak bewust, maar de jongste dochter van Sir Henny Fleming, (of wel de Tyran), de kleine nuk kige en alles doorziende „Henny", (mej. Kools) verdient toch bijzon dere aandacht, want die heeft zich op bijzondere wijze van haar rol gekweten. Regisseur Sjef Coesmans verdient hierin ook werkelijk een woord van dank voor zijn schitterende leiding. De heer W, v. Velthoven trad na afloop op als tolk der aan dachtige toehoorders, toen hij zei dat „Concordia" hier iets heeft gepresteerd dat alle verwachtingen overtref; hij sprak de hoop uit dat „Concordia" mag groeien en bloeien en nog dikwijls van haar kunstvolle en genotvolle avonden zou doen genieten. Mooi succes der K.A.J. De door ons reeds vermelde uitvoeringen der Kajotters in Waspik zijn een waar succes ge worden. Zij gingen alle verwach tingen te boven. De tweede avond was de zaal tot de laatste plaats bezet. Ook hier zien wij onze „Jonge Strijders voor Christus Werk" vechtend optrekken met 't ideaal„Hernieuwing". Kajotters van Waspik, wij wenschen U veel geluk in Uw strijd. Tooneel. Woensdagavond gaf de har monie De Eendracht in haar har moniezaal huize Tea Deyl een uitvoering voor haar donateurs. Ditmaal hadden enkele leden der vereeniging zelf een tooneelstuk in studie genomen en wel: „De Hel las" in drie bedrijven van Louis Haver, onder regie van A. van Onzenoort. Alhoewel de donateurs op tooneelgebied heel wat verwend waren, kan dit eerste optreden van de tooneelafdeelincj heel goed ge slaagd heeten. Burgelijken Stand. Geboren: Marius G. A. zv. Cor nel, Antonius e.v. Verbaan, P. J. H. Pieternella J. G., dv. Sper- ber, Nicolaas J. ev. Peerdeman, Catharina. Gehuwd: Castelein Bar tele 23 j. en Tilly, Laurentia H. M. 22 j. Ten bate van het Groene Kruis werd in het gebouw Reho- both een tweetal kluchten opge voerd. De zaal was tot de laatste plaats uitverkocht. 'De regie was blijkbaar in goede handen daar 't spel af was. Op dezen avond kan dan ook met succes worden te ruggezien. Onze plaatselijke biljart-ver- eeniging heeft deelgjnomen aan de door de vereenigihg K.O.T. uit Waspik georganiseerde Nederlaag- tournooi en wist eea overwinning te behalen. De uitslag was als volgt Vriendenkring 685 pnt., K.O.T. 588 punten. De heeren C. Nieuwenhuizen en H. v. d. Elzen, beiden leden van den Vriendenkring, behaalden het kampioenschap 1ste, en 2e klas klein biljart van den N.B.B., ca dre 35-2. - Voor den eersten keer traden de Kajotters voor het voetlicht, in het Henricusgebouw werden twee avonden een uitvoering ge geven en beide avoaden was het Vragen en meeningen van onze lezers. Een moeder van een groot gezin is het niet geheel eens met het ar tikeltje dat geplaatst werd in ons blad van Dinsdag 19 Februari 1.1. vanwege het Arbeidsbureau onder den titel„Van oud-nieuw voor onze Huismoeders". Zeker, zoo schrijft zij ons, de textielmarkt is niet rooskleurig vooral voor het groote gezin, maar het oude goed in zoo'n gezin is al lang totaal verbruikt, zoodat er niets meer aan te repareeren valt en we met smart op „nieuw" zitten te. wachten. Daarom kan zij geen adhaesie betuigen voor dit initiatief van 't Arbeidsbureau, dat toch moet zor gen voor werk voor het arbeiden de meisje en geen werk uit handen moet nemen om 't elders te plaat sen. De heer W. C. van Sprang, voorzitter van den Bond van Oor logsgetroffenen te Vlijmen, schrijft ons, dat de vereeniging 1.1. Zater dag de mededeeling ontving dat een architect daar ter plaatse voornemens is zijn kantoor uit te breiden, waarvoor hij reeds van hoogerhand goedkeuring van het plan heeft gekregen en meteen een vracht bouw-materialen is aange voerd. Hij vraagt zich af of bevoegde instanties wel goed op de hoogte zijn met den noodtoestand betref fende de oorlogsgetroffenen in deze gemeente. Is het hun wel be kend dat tal van gezinnen nog vertoeven..in kippenhokken, woon wagens ofwel schuren en zelfs vele gezinnen opgepropt in één woning. Kan deze toestand nog langer bestendigd blijven, of was het niet beter deze bouwmaterialen be schikbaar te stellen voor de oor logsgetroffenen, die al een jaar of langer nat regenen op hun bedden, of het water met emmers uit hun woning moeten dragen. De vereen, vertrouwt dat be voegde instantie's hun aandacht hieraan zullen willen schenken en de ter beschikking staande mate rialen zullen verstrekken aan hen die het hardst getroffen zijn. een groot succes. Eenige spelers blonken wel een weinig boven de anderen uit, doch in het geheel was het een keurig spel. Als de Kajotters zoo door gaan, gaan zij ook ongetwijfeld een goede toe komst tegemoet. Zondag werd op het Reight- Oh-terrein een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen T.V.V. 2, reser ve lc klas uit Tilburg, tegen Reight Oh 1. De opbrengst van dezen voetbal wedstrijd was ten bate van onzen stadgenoot, den ZeerEerw. Pater M. Voermans, die spoedig naar de Missie in Chili (Zuid-Amerika) zal vertrekken. Aan dezen wedstrijd ging voor af een korfbalwedstrijd tusschen 't dames-korfbal-team van Reight Oh en Stuivezand, voor 't zelfde doel. Het geheel werd door muziek op geluisterd. Dinsdag vergaderde onder voor zitterschap van den heer J. Kooien het R.K. Werkliedenverbond in café van Eggelen. Na opening met den Chr groet gaf de voorzitter het woord aan den heer Schuur- mans, die in een vurig betoog den toestand beschreef van den werk man voor een halve eeuw terug, wat de Arbeidersbeweging sinds dien heeft weten te bereiken en toonde tevens aan, dat dit ver- eenigingsleven nog minstens zoo veel belangstelling dient te hebben als het ooit gehad heeft en dat de godsdienstig, zedelijke beginselen voorop moeten staan. De heer Spanjers meent te moe ten constateeren dat de huidige omstandigheden, die oorzaak zijn dat de arbeiders aan de boerenbe drijven worden onttrokken, zullen leiden tot ondergang van den boe renstand en vroeg of daar niet een behoorlijke voorziening in getrof fen zou kunnen worden. Tevens vroeg hij eenige toelichting om trent geldsaneering in verband met spaarcenten van arbeiders. De heer Schuurmans antwoord de, doch niet geheel bevredigend volgens vragensteller, wat tot ge volg had dat een interessante en uitvoerige discussie ontstond. Er werd een voorloopig comité gevormd tot oprichting van een vereeniging „Credo Pugno". Voor 2 ontstane vacatures in 't bestuur werden gekozen Jos. van Zon en P. Lutters. Wegens het feit dat Dr. Flouw- hil tlians onze gemeente gaat ver laten kwam de vereeniging E.H.B.O. Vrijdag in vergadering bijeen. Dr. Flouwhil heeft gedurende zijn verblijf alhier de cursussen geleid op hartelijke en spontane wijze. Als dank hiervoor is hem hij zijn af scheid een kleine stoffelijke wijze van waardeering aangeboden door dc E.H.B.O. in den vorm van een boek. Adam in Ballingschap. Albert van Dalsum, ongetwijfeld Nederlands grootste voordracht kunstenaar, gaf Woensdagavond voor een uitvérkocht tehuis in Euphonia Vondels groote drama „Adam in Ballingschap". Vondels lyriek overtreft in rijkdom en ver scheidenheid van vers-vorm, aan doening en onderwerp alles. De op voering,vooral van „Adam in Ballingschap", vraagt een groote volmaaktheid in muzikaal zeggen, gebaar en mimiek, die niemand v. Dalsum verbeteren kan. Vooral in gebaar en mimiek was v. Dal sum ongeëvenaard. Hij boeide niet alleen, doch hij had een volle zaal onder zijn machtige hypnose. Hij liet ons met het eerste menschen- paar de heerlijkheden van het pa radijs genieten; hij dramatiseerde het listige spel der duivelen in een mimiek en gebaar om te ontstellen; hij schilderde op onnavolgbare wijze de virtuose listigheid, waar mede Belial Eva bewerkt. Dan de strijd van Adam aan God te gehoorzamen of Eva te believen. De uitbeelding van dezen strijd alleen was een gang naar Eupho nia waard. Daarin was v. Dalsum wel op het hoogste moment van den avond. Het 5e bedrijf, waarin Lucifer en Asmode in een roes van hun welslagen hun triomf bezin gen en de toekomst toejuichen, Adam en Eva hun val bejamme ren en elkander in radeloosheid beschuldigen en eindelijk Uriel de gerechte straf komt voltrekken, brengt het slot aan den overgenot- vollen avond. Een langdurig ap plaus dat niet scheen te kunnen bedaren, bracht den grooten kun stenaar dank voor zijn machtig, mooi werk. Auto wilde café binnenrijden. Dinsdagnacht omstreeks 1 uur kwam zekere V. (Ververs) uit Kaatsheuvel, vanuit de richting Tilburg naar zijn woonplaats rijden. Vermoedelijk door den sneeuwval verblind geraakt, maak te de bestuurder den draai enkele meters te vroeg en reed met een hevige klap tegen een hoek van het café van Onzenoort, waarvan de muur en het raamkozijn ge deeltelijk naar binnen werd ge drukt, terwijl de muren tot aan 't dak scheurden. De bewoners, die in hun eerste slaap waren, schrok ken hevig door het vallen van de brokstukken steen en puin. De bestuurder en mede-inzitten den kwamen er goed van af; al leen de wagen liep tamelijk groote schade op, doch kon op eigen kracht verder rijden. Missie-Zondag. Zooals in meerdere plaatsen, is ook in onze parochie Zondag een Missie-Zondag gehouden. In de groote zaal van het parochiehuis werd voor de M.I.V.A. een cause rie gegeven door Kap. Heeren uit Drunen over het groote werk door de missionarissen en de moeilijk heden daaraan verbonden. Hij vroeg naast gebed voor de Missie hun finantieelen steun, waaraan spontaan gevolg werd gegeven. Vervolgens werd door de „Bra- bantsche spelers" opgevoerd het tooneelspel „Estamine De Witte Katte", waarmede de lachspieren danig in beweging kwamen. Stichting 1940—1945. Zondag werden in de zaal bij Mej. Wijtvliet enkele films ge draaid voor de Stichting 194Ó 1945. De zaal was beide malen goed gevuld. E.H.B.O. St. Rafaël. Woensdagavond hield bovenge noemde vereeniging een groote pro- paganda-avond in de zaal van bet- parochiehuis, -welke geheel gevuld was. In zijn openingswoord heeft de voorzitter de in het verleden verrichte werkzaamheden naar vo ren gebracht en besprak Dokter Smals, docent der E.H.B.O. het groote nut dezer vereeniging, temeer daar er zich dagelijks meer onge vallen langs den weg voordoen. Spreker lieet-te in zijn openings woord speciaal welkom de leden van de zustervereeniging uit Kaats heuvel. die er niet tegen on zagen met dit slechte weer naar Loonon zand te komen. De avond werd ver der aangevuld door het gevcu van voorbeelden van hulp bij ongeval len, enkele tooneelstukjes, met ac- cordeon-muziek enz. Duivenver. „De Luchtbode". Zaterdag vierde bovengenoemde vereeniging haar jaarlijkschen sta_ tiedag. Om 3 uur kwamen dc leden in hun clublokaal bijeen, terwijl ook des avonds de dames der leden mede aanzaten aan de goed ver zorgde koffietafel. De avond werd opgeluisterd door den heer N. van Tilburg uit Tilburg, die zoowel komisch als muzikaal de lachspieren in beweging wist te houden. Het was een genoeglijke avond. Een colecte ten bate van „De Klokkenberg" bracht op 27.19. LAATSTE BERICHTEN. WAALWIJK. Tantoonstelling van Theo van Delft Ter aanvulling van ons verslag van de opening der tentoonstelling Theo van Delft (zie pag. 1) deelen wij nog mede, dat wij onder de aanwezigen opmerkten Burgemees ter, wethouders, gemeente-secreta ris, gemeente-architect van Waal wijk, burgemeester Smit van Sprang- Capelle, de wnd. burgemeester van Waspik, wethouder van Nieuwstad en dr. Wijtenburg van Kaatsheuvel, Ds. Mühlnickel, enz. Berichten van verhindering waren o.m. ingekomen van mr. J. Houben, Breda, mr. Heere, burgemeester van Raamsdonk, de burgemeester van Heusden en de heer C. Pullens. Het zeer barre winterweer heeft natuurlijk het bezoek gehandicapt, vooral van buiten en toch hebben velen dit gure getij getrotseerd om deze unieke expositie te bewonde ren. Honderden personen gaven blijk van hun belangstelling en genoten van dit evenement in de geschiedenis van plaats en streek, dat z'n invloed voor de toekomst niet zal missen op cultureel terrein, vooral omdat hier de kunst werd gebracht tot het volk. Daarom nogmaals hulde en dank aan Theo van Delft. Zaterdag en Zondag was het be zoek overweldigend groot. R.K. Middenstandsvereeniglng. Zaterdag j.l. werd voor de leden met hunne dames in de zaal Thalia een feestavond georganiseerd. De geestelijke adviseur, de Zeer Eerw. Heer Pastoor Ras, maakte van dezè gelegenheid gebruik om de leden nog eens aan te sporen toch allen actief lid te worden van deze organisatie. Dr. Poels, aldus spre ker, kondigde ongeveer 50 jaar ge leden een strijd aan, die thans wordt uitgevochten. Om dezen te kunnen winnen, moet iedereen zich aan sluiten bij de Stands- en Vakorga nisaties. Door 't Hoogwaardig Epis copaat is hierover een schrijven uit gegeven. De Voorzitter, de heer A. Meijs, sprak over de tuberculose, de be strijding er van en het aandeel dat Santos hierin heeft. Santos helpt de kosten verlichten en zorgt er voor dat de t.b.c.-patiënten onder de mid denstanders opgenomen worden in de R.K. Sanatoria. De avond werd verder gezellig doorgebracht. Er werden loterijen gehouden, waarvan de opbrengst geheel ten goede kwam aan de Santos-actie. Schaakclub „Waalwijk". Bovengenoemde vereeniging vier de Zaterdag 11. haar tweede lustrum. De avond verliep buitengewoon gezellig en leerzaam en de aan wezigen hebben volop kunnen ge nieten van ons mooie maar moei lijke schaakspel. Achtereenvolgens werd het woord gevoerd door den voorzitter, de heer Goudberg, die tevens zeer beknopt de levensloop der vereeniging schetste, en de heer Steemers, die het woord voerde namens de leden. De gast van de avond, de bekende Nederlandsche schaakspeler Lode Prins, hield ver volgens een causerie, waarin zijn ervaringen in de internationale tour- nooien te Hastings en Londen zeer interessant waren. De pauze werd rijkelijk gevuld, in den vorm van een keurig verzorgd diner. Hierna speelde de heer Lode Prins simultaan tegen zeventien borden, waaronder één blindpartij. Hierin werd door onze Waalwijksche spe lers prachtig partij gegeven, zoodat eerst na drie uur spelens, de laatst overgebleven tegenstander, de heer G. Smits, zijn partij opgaf. De heer Lode Prins won zestien partijen en verloor slechts zijn blind partij tegen de heer P. H. Kuijsten. Dit resultaat is, gezien de sterkte van sommige zijner tegenstanders, zeer ffaai te noemen. Aan 't slot van de avond ver klaarde de heer Prins zeer verbaasd te'zijn over het sterke en gave spel zijner tegenstanders en gaf de ver zekering binnenkort gaarne nog,eens terug te zullen komen. K. A. J. Afd. Baardwijk. Ook de afdeeling Baardwijk deelt in de activiteit, die ter plaatse door de Kajotters aan den dag wordt ge legd. Haar tooneelafdeeling kwam Zondagavond in het patronaatsge bouw met een klucht in 4 bedrijven „De Normandische Haan" op de planken. In aanmerking nemend den jeugdigen leeftijd der spelers, van wie de meeste niet over tooneel- routine beschikken, mag deze eerste opvoering geslaagd heeten. Het pu bliek heeft zich met de zotte ver wikkelingen in dit stuk zeer gea museerd. Een nadere beoordeeling van de verschillende spelers zullen we opschorten tot een volgend op treden; in het algemeen kunnen we zeggen dat zij het er voor debu tanten niet slecht hebben afgebracht. De aalmoezenier, kapelaan Bolscher, deelde nog mede dat deze avond een begin was van het voorjaars offensief en dat men spoedig meer van de activiteit der Kajotters zou hooren en zien. „DE STICHT". De Amusementsclub „De Sticht" hoopt na Paschen (begin Mei) een Revue naar voren te brengen met de titel: ,,'t Is Lente". De rolverdeeling heeft plaats gevonden 28 Februari j.l. De Revue is geschreven door Herman Stassar, die tevens belast is met zijn goede baletten. Walter Klijn heeft de taak op zich genomen als spelleider. „De Sticht" spant hierin zijn uiterste krachten, met als zijn bes te medewerkers, o.a. Ad de Peffer, A. Allessie, Tonny van Engelen en „The Ballet Queens". Muzikale leiding Frans v. d. Straeten. Het schrijven der Revue, de be schildering der decor's en de in studeering der BallettenHer man Stassar. ZEILSPORT. De vereeniging Trident hield Vrijdagavond een vergadering in „De Twee Kolommen". Na afhandeling van verschil lende huishoudelijke zaken, be sloot de afdeeling Waalwijk voor taan een afzonderlijke vereeniging te vormen (tot nu toe bestond „Trident" uit een afdeeling Waal wijk en Wijk) onder de naam van zeilvereeniging „de Bergsche Maas". Een vijftal Tilburgsche leden sloten zich hierbij aan, terwijl de anderen naar Breda overgaan. Voorts werd nog besloten over te gaan tot herstel van ponton, ligplaatsen enz., kortom alles wat door den oorlog is beschadigd en verloren gegaan. De Chr. School in de Nieuw- straat is wegens gebrek aan brandstoffen sedert eenige dagen gesloten. Het echtpaar M. Wagema- kers- van Berkel, wonende aan den Winterdijk, hoopt a.s. Vrijdag Maart zijn 40-jarig huwelijks feest te vieren. Gedurende de maand Febr. is voor het restauratiefonds van de Nèd. Herv. Kerk met de maan- delijksche collecte voor dit doel in totaal ruim 140 binnengekomen. Vrijdag hield de R.K. Volks partij een algemeene ledenverga dering, waarvan de opkomst zeer slecht was en waar als spreker optrad de heer Boonsma, die sprak over 't onderwerp: „Wat ver wachten wij van den nieuwen ge- meenteraadmeenteraad" en „Aan politiek doen". Ook aan de verkiezing van den gemeenteraad zal door de afdee ling worden deelgenomen. De heer André Voermans slaagde te Utrecht voor het Vak diploma slager. CORRESPONDENTIE. Door den geweldigen toevloed van copie, voofal van uitgebreide be richten en verslagen, moeten wij tot onze spijt verschillende bijdra. gen laten overst-aan tot 't volgend nummer o.m. Afscheidsvergadering Burgemeeser v. d. Ven; uitreiking medailles te Sprang-Capelle, over dracht hospitaalschip e.m.a. Nederlandsche troepen zijn op Bali geland zonder tegenstand te ontmoeten. De entreé- en consumptieprij zen in dansgelegenheden zullen van overheidswege geregeld wor den. Een Nederlander, die uit ge vangenschap der Indonesiërs was ontvlucht, heeft medegedeeld dat het Indonesische leger buiten Ba tavia door Japansche officieren wordt opgeleid. —De liberalen in België wei geren om een ministerie te vormen alleen met socialisten en commu nisten, zoodat Spaak zijn opdracht heeft teruggegeven. Sjarir heeft z'n ontslag ge nomen als minister-president, maar is opnieuw belast met een kabinet op breeder basis; dit wil vermoe delijk zeggen met meer extrimisten er in. De nationale raad heeft zijn vertrouwen in Sjarir uitgesproken bij de onderhandelingen met de Nederlanders. Voor 't vertrek naar de Mis sies staan thans gereed 1070 mis sionarissen. Z. H. den Paus is 70 J&ar geworden. Met groote vreugde geven kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje WALTER die bij het H. Doopsel de namen ontving van Woutheris Adrianus Maria M. J. v. DAELEN A. v. DAELEN-COPPENS HENNY TONNY RIA JANNY. Waalwijk, 27 Febr. 1946. St. Nicolaas-Ziekenhuis. o? Met dankbaarheid en groote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje Gijsbertus Jacobus Cornelis C. P. v. d. HOVEN G. J. v. d. HOVEN-OPHORST ANNIE KO. Waalwijk, 28 Febr. 1946. Grootestraat 53. Met diepe droefheid geven wij U kennis dat nog vrij onverwacht, voorzien van het H. Oliesel, zacht en kalm is overleden, onze ge liefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Gerdina Maria van Gorcum echtgenoote van Petrus Franciscus Elshout, in den ouderdom van bijna 63 jaar. Wij bevelen de ziel van de dierbare overledene in uwe godvruchtige gebeden aan. Petrus Fr. Elshout Frie Elshout Marie Elshout-Pulles en Kinderen Mari Elshout Jo Elshout-Brok en Kinderen Gerard Elshout Betsie Elshout- v. d. Dungen en Kinderen Frans Elshout Jeanne Elshout-van Delft en Kinderen Martin Elshout en Verloofde Dina van Delft-Elshout en Kind Jan van Delft Riet Zeegers-Elshout en Kind Louis Zeegers. Drunen, 3 Maart 1946. Torenstraat 43. De plechtige uitvaartdienst zal plaats hebben op Woensdag 6 Maart a.s. om 10 uur in de nood kerk van -den H. Lambertus te Drunen. Hiermede betuig ik, mede namens mijn vrouw en kinderen, mijn har te/ijken dank voor de veie blijken van belangstelling, ondervonden bij mijn 25-jarig dienstjubileum bij de TIMTUR-SCHOENFABRIEKEN. Speciaal dank ik de Directie en het personeel der Onderwerk-af- deeling. L. AmmersdSrlfer. Waalwijk, Maart 1946. St. Crispijnstraat 97. Hiermede betuigen wij, mede namens wederzijdsche familie, onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling bij ons huwelijk ondervonden. JAC. VLOEMANS JEANNE VLOEMANS- KLIJSEN. Kaatsheuvel, Maart 1946. Hoofdstraat 149. Hiermede betuig ik mijn hartelijken. dank aan de afdeeling Kaatsheuvel van het NED. ROODE KRUIS, in het bijzonder aan Mej. DEKKERS, voor de uitzending en thuisbezor ging uit Zwitserland van mijn zoontje MARIENUS W. A. VAN ZELST. Capelle (N.-Br.), Maart 1946. C 136. van Kaatsheuvel naar Loonschendijk een rood gewatteerd gestikt DEKENTJE voor ledikantje. Terug te bezorgen Heistraat D 26 b, 's-GREVELDUIN-CAPELLE.

Echo van het Zuiden | 1946 | | pagina 2