NIEUWS UIT WAALWIJK EN OMGEVING feuilleton Gewogen en te Licht bevonden 40-Jarig jubileum Waalwijks Belang op 25 Maari 1947 Terry en Berry inDE BRIL VAN SULTAN SAR. Duitschland. rantsoen voor de betrokken groepen vervangen worden door eenzelfde hoeveelheid margarine. NA PASCHEN GEEN EXTRA VLEESCHBON MEER. In den zomer verlaging van het vleeschrantsoen. De vleeschvporziening van Nederland op den te- genwoordigen voet steunt slechts ten deele op binnen- landsche productie. Daar naast moet een belangrijke hoeveelheid vleesch uit in voer verkregen worden. Uit een vermindering van de vleeschaankoopen in het buitenland vloeien dan ook gevolgen voort voor het vleeschrantsoen. De extra verstrekking van 100 gram per veertien dagen aan ver bruikers van 5 jaar en ou der zal na Paschen dus bij de bonaanwijzing voor de periode van 1420 April a.s. komen te vervallen, zoodat het vleeschrantsoen dan weer 200 gram per week zal zijn. Getracht zal worden uit een met behulp van import van Vee gevonnden voor raad vleesch en nog eenigen loopenden import van vee uit Denemarken het basis rantsoen van 200 gram per week voorloopig tc hand haven. Wanneer echter in den zomer het aanbod van slachtvee in het binnenland terugloopt een jaarlijks ierugkeerend normaal ver schijnsel zal in dien tijd met vehlaging van het rant soen tot 150 gram per week rekening moeten worden gehouden. DE NED. SPOORWEGEN EN DE B.B.A. Op de te Utrecht gehou den persconferentie van de Ned. Spoorwegen werd o.a. gesproken over een nauwe re samenwerking tusschen de N.S. en de particuliere vervoersondernemingen. Naar wij thans vernemen zal de B.B.A. met ingang van 1 Mei a.s. als contrac- n tant van de spoorwegen optreden en dus de bus dienst 's Hertogenbosch— Dordrecht v.v. gaan onder houden. Deze dienst zal echter ge reden blijven worden met de groote N.S.-bussen, ter wijl daarnaast evenwel de gewone busdienst der BBA gehandhaafd blijft. De dienstregeling zal het karakter van een uurdienst krijgen, terwijl ook 't per soneel der B.B.A. hiervoor zal worden ingeschakeld. De B.B.A. zal waarschijn lijk zeer binnenkort over gaan tot het wederom in voeren van retourbiljetten. SCHAAKCLUB WAALWIJK. Vorige week hield de Schaakclub Waalwijk haar jaar lij ksche ledenvcrgadc- ring. De voorzitter, de heer |M. C. Goudberg, die door 't I bedanken van een der be- stuursleden gedurende de laatste maanden ook de functie van secretaris had waargenomen, las na de opening van de vergadering het jaarverslag voor. i Hierin werd geconsta teerd dat 1946 voor de ver- eeniging een goed jaar was geweest, met als hoogtepun ten de herdenking van het 10-jarig bestaan en de si- multaan-seance van Dr. Eu- we. Het aantal leden steeg tot 27. Het eerste tiental heeft getoond zijn plaats in de eerste klasse van den N.- Brabantschen Schaakbond nog steeds ten volle waard te zijn, terwijl voor het eerst met een tweede team werd uitgekomen in de derde klas voorloopig echter met niet veel succes. Enkele leden behaalden in wedstrijden buiten Waalwijk goede re sultaten. De eindconclusie was dat de club kerngezond was, doch behoefte had aan een volledig en actief be stuur. In verband met dit laat ste besloot de vergadering het bestuur uit te breiden met een wedstrijdleider en n 2en secretaris. Bij de be stuursverkiezing werd dhr. Goudberg niet Bijna alge- meene stemmen als voorzit ter herkozen. Ook het af tredende bestuurslid de heer H. de Bont werd herkozen, terwijl het bestuur werd aangevuld met de heeren P. 'H. Kuijsten, F. A. van Tien hoven en A. S. Vader. De heer v. Tienhoven zeg de den heer Goudberg dank voor de zeer vele werkzaam heden, welke deze in zijn driedubbele functie van voorzitter, secretaris en wedstrijdleider voor de ver- eeniging in het afgeloopen jaar had verricht. De ver- 'gadering onderstreepte deze j woorden met een krachtig applaus. Het verslag van den pen ningmeester, den heer de Bont gaf, mede in verband met de verhooging van de aan de N.-Br. Schaakbond verschuldigde bijdrage en de noodzakelijke aanvulling van spelmateriaal, aanlei ding tot verhooging van de contributie tot 1.per maand. Na de rondvraag, waarbij o.ni. de studie-avonden ter sprake kwamen, sloot de voorzitter de vergadering, waarna de avond besloten werd met een zeer geani meerde gongwedstrijd. Het bestuur is thans als volgt samengesteld: voorz. M. C. Goudberg, ondervoor zitter C. Slagmolen, wed strijdleider A. S. Vader, se cretaris P. H. Kuijsten, pen ningmeester F. A. van Tien hoven, commissaris C. J. A. van Liempt. Daar de heer de Bont, die zijn herbenoe ming als bestuurslid aan vankelijk aanvaard had, zich later terugtrok, moes ten de functies van onder voorzitter en tweede secre taris voorloopig gecombi neerd worden. DAMMEN. Om het kampioenschap van Waalwijk zijn alsnog de volgende partijen ge speeld NijholtMoonen 0-2 v. MunsterHollemans 2-0 Schildersv. Dam 0-2 NijholtPruissen 0-2 Doormailsv. Engelen 0-2 EEN A.N.W.B.-AVOND. Op 2 April a.s. zal de Koninklijke Nederlandsche Toeristenbond A.N.W.B. voor leden en andere be langstellenden een Bonds- avond organiseeren te Waalwijk, in de zaal van Bondshotel Musis Sacrum. Aanvang half acht. Het hoofddoel van dezen avond zal zijn de bezoekers nader bekend te maken met het werk, dat de Bond op verschillend toeristisch ge bied verricht, doch het pro gramma is zóó samenge steld, dat tegelijkertijd een prettige ontspanning wordt geboden. Vooral een mooie geluids film zal zeker de aandacht weten te boeien. Een kleine tentoonstel ling wordt ingericht en zal een indruk geven van de uitgebreidheid der Bonds- bemoeiïngen ten behoeve van alle takken van toeris me. „DE ZWARTE PLAK". Het is de K.J.M.V. van Waalwijk mogen gelukken Bert Poels in haar midden te krijgen. Bert Poels is geen onbekende meer en „de Zwarte Plak" heeft zelfs reeds een internatio nale naam gekregen. Aldus leidde de heer Swinkels den spreker van dezen avond in. Hierna was 't woord aan Bert Poels, die het een ge noegen vond dezen avond te mogen geven, niet echter om roem voor hemzelf, zijn familie of het dorpje Ame rica te oogsten, want allen in Nederland hebben ge streden, evenals ook hier in Waalwijk de strijd gestre den werd. Doch die strijd is nog niet ten einde zegt Bert Poels en hij vertelde hoe doorge vochten moest worden als er een nieuw gevaar, een nieuwe, vijand komt: het communisme, waartegen de bisschoppen reeds gewaar schuwd hebben. Wij moe ten, evenals in den bezet tingstijd, ook nu pal slaan achter onze geestelijke lei ders. En dan vertelt Poels over hel werk dat verricht werd, over „de Zwarte Plak" en over het gehucht America aan de spoorlijn Venlo Helmond. „De Zwarte Plak" is de ontginningsboerderij in de Peel, onder bescher ming geplaatst van 't kruis legen den boom, dat het richtsnoer werd voor de neergeschoten piloten en andere vervolgden. De fa milie Poels bood tegenstand tegen de moffen vanaf het eerste uur dat zij ons land binnentrokken. De geheele productie van de boerderij werd gereserveerd voor vliegers, onderduikers, Jo den en allen die moesten vluchten voor de moffen. Moeder Poels had 't druk met deze „gasten". Twee honderdvijftig boterham men per dag moesten er klaar gemaakt worden. Om de twee dagen ging een kilo tabak in rook op en elke dag gebruikte men een heel vat bier. Eens liep het spaak, maar Bert knapte voor zijn vader de drie maanden gevange nisstraf op. Nog steeds wacht hij op cle vergoeding van gestolen rijwielen en andere schade, door dezen vrijheidsstrijd geleden. Gedurende den ooi log vonden ruim 300 Engclsche en Amerikaansche piloten onderdak op de boerderij, evenals meer dan 100 ont vluchtte Fransche krijgsge vangenen, maar ook Russen werden geholpen, Belgen en Polen, zooals die Pool- sche vlieger Erik die in 1939 in Polen vocht, ontsnapte ndar Hongarije en toen naar Palestina. Van daaruit per Fransch oorlogsschip naar Frankrijk. Na de capitula tie van Frankrijk ging Erik naar Engeland en begeleid de in zijn Spitfire de bom menwerpers die naar Duitschland vlogen, totdat hij neergeschoten werd en op „de Zwarte Plak" bc- VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN 13) U zult op de knieën smee- ken of hij met u trouwen wil Hoe durft u zulke leu gens zeggen? riep Chris en trok verontwaardigd haar hand terug. Dat vind ik een minne wraakneming. Maar ieder weet dat u ook geen heer is. Tot groote verbazing van 't heele gezelschapje stond Christine op en ijlde als een wervelwind het vertrek uit. HOOFDSTUK VIII. Op den dag van het tuin feest van den heer Schroot was het uitgezocht weer: de warmte van de zon werd getemperd door een zacht briesje. Het „Tuinhuis" bezat prachtige bloementuinen en het grasperk aan den voor kant leek een groen fluwee- len tapijt. Overal stonden makkelij ke stoelen en een orkestje streek er lustig op los. De dames waren in kleu rige toiletjes, maar geen die er toch zoo bekoorlijk uit zag als Ida, die te midden van een groepje van de gas ten stond. Majoor Berenstein had - tot groote verbazing van zijn dochters - haar een aar dig sommetje gegeven om goed voor den dag te kun nen komen. Ida droeg een maisklcurig toiletje, iets zeer stijlvols en ongemeens. Chris, in haar eenvoudig wit mousselientje, zag er ook onweerstaanbaar uit, althans dit dacht Leo, toen hij met zijn neef intrede deed on „Het Tuinhuis". Het zal mij benieuwen of ze vriendelijk voor mij zijn zal, zei hij in zichzel- ven, maar toch wel zóó lui de, dat Guus het verstaan had. O Chris, Chris, dat is geen katje om zonder hand schoenen aan te pakken. Als ik jou was, maakte ik liever werk van die aardige juffrouw Wonner, of van de meisjes Meter. Dan zou ze vanzelf wel tot inkeer komen. Terwijl Leo even zijn compliment ging afsteken bij de „gastvrouw", zei Guus tegen Chris, met het gevolg dat Leo zich aange naam verrast voelde door haar vriendelijkheid, toen hij haar even later begroet te. Zoudt u er misschien ~ven voor willen zorgen dat ik een portie ijs kreeg? vroeg zij met alïerbekoor- lijksten glimlach. Niets zal mij aangena mer zijn. Nadat hij haar het ver- angde bediend had, liepen ze verder samen den tuin in. Zouden wij nu de pa pegaaien niet eens kunnen zien? vroeg Leo. Zeker, Ik had heele- maal vergeten dat u daar zoo'n belang in stelde. Maar dat kan best. We loopen juist in de richting naar 't vogelhuis. Zou er iemand wezen? Ik bedoelzouden wij er wel kunnen binnengaan? Ik weet niet. Stark, de bediende van mijnheer Schroot heeft de zorg voor de papegaaien, maar ik zag hem het toezicht houden over de andere bedienden. En voor mijn part is hij er niet: ik ben niet bijzonder gesteld op Stark. Waarom niet? Hij is altijd zoo schich tig in zijn bewegingen en iets kruiperigs over zich. Toch moet hij wel een trou we bediende ziin, want mijnheer Schroot heeft hem meegebracht uit Australië. Meer vragen deed Leo niet: hij was zelfs vrij stil. Niet iang duurde 't. meer of ze bereikten den bunga low, waarvan de deur open stond. Ze traden er dus vrij bin nen en vonden er een een voudig ingerichte kamer met matten op den grond, landstofgordijntjeS en wa pens langs de wanden. Nu eerst even de door en dan komen we aan het eigenlijke vogel verblijf, zei Chris. Op dat oogenblik kwam er een man ademloos bin- nengeloopen. Waarschijn lijk had hij gezien in welke richting die twee gingen en had hij ze gevolgd. Neem mij niet kwa lijk juffrouw, maar nie mand mag hier toegelaten worden. Dit zijn de strikte orders van mijn heer. O, maar we wilden zoo graag de papegaaien eens zien, zei Chris vriendelijk. Het spijt mij juffrouw, maar Stark heeft mij na drukkelijk gezegd dat dit niet mag. O, maar mijnheer Schroot zou er niets op te gen hebben dat wij de pa pegaaien eens zagen. Ik ben juffrouw Berenstein en dit is baron van Heemstraten van „Oldenhoven". Tegelijkertijd liet Leo een geldstuk glijden in de han den van den man, die toen aarzelend zei: Nu mijnheer, als u er maar niets van zegt tegen Stark of tegen mijn heer, dan kan ik er ook geen kwaad in zien. Mooi zooGa ons maar eens voor. Ze liepen nu den gang door en, toen bij een deur geko men, haalde hij een sleutel tje uit den zak en liet de be zoekers binnen in een rui me, met glas overdekte ka mer, met een deur aan den anderen kant, die naar een binnenplaats leidde. Een miniatuurfontein, en een goudvisschenvijver met palmen en varens er om heen, gaven het geheel een Oostersch aanzien. Overal zaten papegaaien en kaka- toes. Er was ook een kooi, waarin twee kwaadaardige papegaaien, aan hun kruk ken vastgeketend zaten en die de bezoekers aanstaar den met onheilspellende blikken uit hun kraaloog jes. Wat een verschrikke lijke dieren. O, gaat u niet zoo dicht bij hen. Ja, ze zijn vinnig juf frouw. Laatst heeft er één mij in den vinger gebeten. Eigenlijk moesten ze naai den Dierentuin gezonden worden. Die kakatoes zijn aar dig, meende Christine. Maar nu moeten we weg. Ik geloof dat we on weer krijgen, juffrouw. Dit was dan ook zoo en tegen dat het tweetal het grasperk bereikte, vielen er al eenige drunnels en de gasten haastten zich in huis - Hoe jammer. Dat zal nu alles bederven, riep Chris. Wordt vervolgd. anddè. Van hieruit zelte de Pool zijn operaties voort, be machtigde militaire gehei men van een vliegveld en vertrok weer naar Enge land. Het vliegveld werd ge bombardeerd. Raak. Na gedurende de slag om Arnhem nog eens neerge haald te zijn, is hij thans veilig in Engeland. Ook deze Pool dankt wellicht zijn leven aan die boerderij in de Peel en aan de onver schrokken mannen die er woonden. De causerie die de heer Poels hield werd verduide lijkt door lichtbeelden, die al het gesprokene duidelijk illustreeren, daardoor de aanwezigen een juist begrip bijbrengende over hetgeen in den tijd der Duitsche be zetting gedaan werd. De foto's werden in de bezetting genomen en vader Poels stopte ze in den grond. Hij overleed echter evenals, een vriend van Bert, Alphons en 'niemand wist de foto's aanvankelijk nog te vinden. Maar ze wer den gevonden en geven thans getuigenis van den strijd tegen den bezetter. De boerderij, die verwoest werd, werd opgebouwd en op 15 Augustus 1945 werd het kruis van de boerderij opnieuw ingezegend. De be langstelling was enorm. Tijdens de plechtigheden vlogen geallieerde vliegtui gen over, strooibiljetten waarop dankwoorden ge schreven stonden uitwer pend en een groote krans, die door Bert op' het graf van zijn vader gelegd werd als hulde tevens aan allen, die vielen. Met ontroering herdacht de spreker zijn gevallen vrienden zooals Pastoor Vullings en kapelaan Nauss en pater Bleijs, die helaas na de bevrijding door een ongeluk omkwam. In zijn lezing betrekt Bert Poels dan ook den ongezon den bouw van dancings en bioscopen voor de zoo drin gend noodzakelijke wonin gen, hij hekelt de onge rechtvaardigde critiek op de illegaliteit en doet een beroep op dc werkgevers om de jongelui die door hun ondergrondsch werk achterop raakten, niet ach teruit te zetten. Tenslotte deed Bert Poels een beroep op allen om thans het Thuisfront te steunen, omdat de strijders van weleer thans weer hun plicht doen overzee, terwijl hij allen opwekte trouw te blijven aan de bisschoppen om, als dat nood<g is, weer zooals in den oorlog samen te strijden. In de pauze werd een col lecte gehouden voor den bouw van een iMaria-kapel als monument op de grens van Brabant en Lim burg, om deze beide pro vincies ook hechter en dich ter bijeen te brengen. Deze kapel zou op 15 Augustus a.s. ingezegend worden. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johanna C J dv. M Schelle-de Bodt Ja cobus Th M J zv. C P Hes- selberth-Vermeulen; Anna M I C C dv. M J A Vesters- Span; Adrianus G A zv. B J van Heeswijk-Hens; Fran- cisca M ,T dv. R H v. Loon- van Woensel; Gerard a J M dv. L ,T de Bondt-v. Heesch Hendrikus A zv. A C Ver duin-Hombergen: Petrus R A zv. P A Schoémans-van Leeuwen; Adrianus C W M zv. A II van Kuik-de Hart. Huw.-aangiften: J. Pel- ders 60 j. te Drunen en M J de Bont 47 j. te Waalwijk; A J Lcijtens 32 j. te Waal wijk en A B Jonker 26 j. te Waalwijk; M A v. Zeist 26 j. en J PC M Hobbelen 24 j. beiden te Waalwijk; A. Schaap 29 j. te Waal wijk en L C de Greeff 22 j. te Maartensdijk. Gehuwd: A Bax 24 j. te Hcusden en F Meulman 26 j. tc Waalwijk; R Godula 21 j. en A J W B Derks 17 j. beiden te Waalwijk. Overleden: A A J Dolle- kens 25 j.; M Bruijstens 96 j. wed. van J A v. Ooijen. Ingekomen: Geene. Vertrokken: L. de Mag- tige naar Heemskerk; M C E Kies naar Schalkwijk; T van (Ier Linden en kind naar Raamsdonk; J B F M Koeken naar Eindhoven; 'H de Graaff en kinderen naar Bandoeng; Th J Nieuwen- huis naar 's Gravenhage; C L Kattevilder naar Wouw A Schoondermark naar Am sterdam; S B ,T Twente naar BoxtelA J J Driessen naar Arnhem. AANBESTEDING VAN WEGEN TE HELVOIRT. Te Helvoirt is in 't open baar aanbesteed 't herstel len van de oorlogsschade (c.q. het verbeteren van) aan verschillende wegen in de gemeente Helvoirt. P. C. v. Leyden, te Dongen 28.900 J. Suoss te Waal wijk 26.025 J. v. d. El shout en F. J. de Bont te Raamsdonk 23.400 Fa. Schapers en de Bont te R'donk 22.500 BIJZ. GERECHTSHOF. Dinsdag deed het Bijz. Gerechtshof te Den Bosch uitspraak inzake J. J. C. Kommers (dienstneming Waffen S.S.). De uitspraak luidde 1 jaar voorw. gevan genisstraf met proeftijd van 3 jaar onder toezicht stich ting P. I). Ontzetting uit 't kiesrecht voor den tijd van 10 jaar. POLITIERECHTER. A. van M. te Geertruiden- berg had vleesch verhandeld en de politierechter ging met den elementen eisch van den Officier mee en veroordeelde v. M. tot 3 maanden voorw. gevange nisstraf met een proeftijd van 3 jaar en een geldboete van 30. Aan hetzelfde feit had J. K. uit Geertruidenberg be zondigd en werd veroor- HET BESTUUR VAN „WAALWIJKS" BELANG". Van links naar rechts (zittend): H. Hoffmans Sr.. Vice-Voorzitter, Jan Tielen, Secretaris, J. Tim mermans, Voorzitter, N. van Loon, Penningmeester. (Staande): H. Hoffmans Jr., Jacq. Spijker man, Ger. Verwiel, A. Meijs, C.man, Ger. Verwiel, A. Meijs, C. Pullens, (commissarissen). BESTUUR MET FEESTCOMMISSIE. H. Driessen (secr. feestcomm.), H. Hoffmans Sr., Jan Tielen, J. Timmermans, G. Steemers (Voor zitter Feestcommissie)Norb. van Loon, A. Teulings (lid feestcomm.), H. Hoffmans Jr., J. van Mierlo (penn. feestcomm.), Jacq. Spijkerman, Th. v. Delft (schenker schilderij), G. Verwiel, A. Meijs en C. Pullens. De heer Jacq Bergmans, lid van 't feest-comité, was wegens buitenl. reis afwezig. deeld tot een voorw. gev.- straf van 3 maanden met proeftijd van 3 jaar plus 'n geldboete van 3. A. de R. uit Raamsdonk, slager, vormde in de reeks een schakel van grooter formaat en de politierech ter meende de R. op zijn vingers te moeten tikken en veroordeelde de R. tot 6 maanden gev.straf, waar van 4 maanden voorwaar delijk met een proeftijd van 3 jaar. v. d. W. te Geertruiden berg had op het randje ge staan, en werd vrij gespro ken van het ten laste ge legde. KORTE BERICHTEN. Tot opvolger van Mgr. W. Panis als vicaris van het Apostolisch Vicariaat van Menado is benoemd de Z- Eerw. Pater Nic. Verhoeven. De kleine vloot van Sul tan Sar voer regelrecht op het paleis aan. De maan was al opgekomen en er was weinig wind. Intussen was de grootvizier erg on rustig. Hij liep maar steeds heen en weer en viel ieder een lastig met vragen. Ten slotte ging hij aan den oe ver van het meer zitten na denken over de beste mid delen om zijn heerschappij niet te verliezen. Maar wat zag hij daar? Er beweegt iets op het water, riep grootvizier Joessoef, is het niet genoeg dat de mina retten uit varen gaan? Ha- lef, Halef!" brulde hij. Ha lef kwam aanhollen. „Uwe Hoogheid is onrustig", zei hij. „Beweegt daar iets op 't water, Halef?" „Ik zie niets zei Halef, „het zullen wilde gaanzen zijn, 't sieraad van het Perzische landschap." „Schei uit met je Perzische landschap", kreunde de grootvizier. De nieuwe bisschop werd op 2 Juni 1896 te Oisterwijk geboren en in '23 te Utrecht priester gewijd. In October 1923 vertrok hij naar de Missie van Nederl. Nieuw Guinea. In 1935 werd hij provinciaal der Nederl. pro vincie der Missionarissen v. h. H Hart. Naar „De Tijd" ver neemt, heeft de Nederland- sclie regeering besloten dit jaar in ons land den zgn. „Zomertijd" niet in te voe ren. -T De 21-jarige militair de Beven uit Bolnes gele gerd in het kam]) Prinsen bosch te Gilze-Rijen, ge bruikte benzine bij 't aan maken van een kachel waar bij hij zelf vlam vatte. Met brandwonden overdekt is 't slachtoffer naar 't zieken huis in Tilburg overge bracht en kort daarna aan de bekomen verwondingen overleden. In een kolenmijn in Centralia (Illinois, V. St.) heeft zich eèn ontploffing voorgedaan, tengevolge waarvan 131 mijnwerkers werden ingesloten. Men vreest dat er 122 dooden te betreuren zullen zijn. De burgemeester van INFORMATIE-BUREAU NED. ROODE KRUIS WAALWIJK. Standaard-pakketten naar Oostenrijk en Finland. Naar Oostenrijk en Fin land kunnen standaard voedselpakketten worden gezonden, welke kunnen worden besteld bij de af- deeling Rotterdam van het Ned. Roode Kruis, afdeeling Pakketpost, Parklaan 12, Rotterdam. Op postrekening 510700 van genoemde afdeeling dient daartoe een bedrag van 8.gestort te wor den. Duidelijk vermelden: naam en adres afzender en geadresseerde in het buiten land. De inhoud van de pakketten bestaat thans uit: 1 kg. havermout, Yz kg. gort, Yl kg. griesmeel, Y\ kg. inacaronie, 1 kg. bruine boonen, 1 kg. erwten, 2 car tons analoc (soort lever traan). Oostenrijk. Thans kunnen ook zelf- samengestelde pakketten naar Oostenrijk worden verzonden met een maxi mum-gewicht van 5 kg. Aan gedistribueerde artikelen mogen deze pakketten niet meer bevatten dan 1 week- rantsoen, desnoods aange vuld met bonvrije artikelen. Er moet een inhoudsopgave buiten op het pakket wor den vermeld, terwijl een uitvoervergunning niet be hoeft te worden aange vraagd. Aanbieden bij 't Oosten rijks Hulpcomité, van Im- hoffstraat 45, Den Haag, tegen betaling van 4.25. Pakketzendingen naar Duitschland zijn nog niet mogelijk. Personen, die in het bezit zijn van de Neder- landsche nationaliteit en die een bewijs van politieke betrouwbaarehid kunnen overleggen, kunnen zich om voedselbijstand wenden tot de Nederlandsche Militaire Missie, welke over geheel Duitschland steunpunten heeft. Slechts voor de Ameri kaansche zone geldt deze regeling niet en hierover volgt t.z.t. bericht. Zendingen via Zwitser land, Amerika, Zweden e.d. kunnen alleen geschieden indien men over deviezen in deze landen beschikt of via relaties aldaar. De Ned. Bank stelt hiervoor geen deviezen beschikbaar. Het zenden van pakket ten naar Duitsche krijgsge vangenen in welk land ook, is niet toegestaan. Baarle-Hertog L. en zijn b'oer werder. Woensdag m het gerechtsgebouw te Bre da tijdens de zitting van den ec.on. politierechter gearres teerd. Zij hadden mede ver antwoording af te leggen met betrekking tot de on langs te Raamsdonk ont dekte graanfraudc. Beiden werden voor nader onder zoek naar Raamsdonk over gebracht. Het hoofdkwartier van het Amerikaansche bezet tingsleger te Frankfort heeft hekend gemaakt dat een nieuwe poging tot op richting van een onder- grondsche nazi-organisatie is verijdeld. Vier leiders, vroegere hoogere officieren, van de S. A„ zijn gearres teerd.

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 2