NIEUWS UIT KAATSHEUVEL SPORT. aan de avondschool, daar deze den cursus vervolmaakt, terwijl er slechts één devies was werken, werken en nog eens werken, dan ook zou men het gestelde eind doel zeker bereiken. Twee leerlingen van de school, P. Brekelmans van de afdeeling smeden-bankwerken en v. Gils van de afd. schoenmakerij brach ten vervolgens den dank van alle leerlingen over aan het bestuur, de directie en de leeraren en ver- der personeel, terwijl zij uit er kentelijkheid ieder een prachtige bloemenmand aanboden. De voorzitter en de directeur dankten hierna voor deze woor den en de spontane aanbieding der bloemen, die zeer zeker hoog op prijs gesteld werdén. OUDERAVOND. •Gebouw voor Chr. Belangen Besoijen. Donderdagavond werd in het Gebouw voor Chi*. Be langen te Besoijen den ou deravond gehouden, die zeer druk bezocht werd. Ds. v. d. Peut opende deze avond met een welkomst woord waarin hij dankbaar heid tot uitdrukking bracht voor het feit dat de school het in alle opzichten nog zoo goed maakte. De heer Wilzing behan delde hierna enkele onder werpen, waarmede de ou ders op de hoogte dienen te zijn. Handhaving gezag en orde op school. Zonder orde is het absoluut onmogelijk goed onderwijs te geven, dit dient vooropgesteld te wor den. De ouders bepalen welk onderwijs hun kinderen moeten ontvangen, maar de school aan de ouders betee- kent niet de onderwijzers aan de ouders. Het gezag moet door de onderwijzers gehandhaafd worden en in scholen waar de ouders den baas komen spelen heerscht chaos. De heer Wilzing vindt de verhouding be- stuur-ouders-personeel voor deze school ideaal. Omdat de kinderen ook 'n natuurlijke drang tot over drijven en fantaseeren heb ben, voortkomende uit ver schillende omstandigheden, moet men ook niet te veel aandacht schenken aan hun gruwelverhalen en persoon lijk indien dit noodig schijnt eens met den on derwijzer komen nraten en de kinderen er buiten laten. Wat betreft het school verzuim had de heer Wil zing niet zulke klachten, neen, men stond er zelfs gunstig voor en dit stemde tot dankbaarheid. Toch zijn er ook weer uitzonderingen. Zelfs één uur verzuim is zeer nadeelig en vele ouders zien dit nog niet in. Spre ker wilde de afsuraak ma- keu. dat alleen in zeer ern stige gevallen vrij gegeven wordt. Plicht gaat voor ule- zior, dit moot ook het kind leeren. 'n Schoolgaand kind hoort bovendien om 7.308 uur in bed te en na 8.30 hoort geen enkel kind van de la TO re prbnnl yif q In de hoogste klas en al is 't nog zoo «-root meer on te ziin. Het onderwiis stond hier echter weer on voor- oorlogsch peil, zoo niet hoo- ger en de achterstand was, ondanks ahe hinderpalen, ruimschoots ingehaald. Van de Gelegenheid tot vragen stellen werd door ver schillen fle aanwezigen gehrnik Gemaakt. Do in de •nr*"r*e Gehouden collecte voor "de kas van de se,hoolvereenie;-nT hracht 'n JjpHrng f 3^ ^0 nn. Hierna hericht.i Gden de aanwezino ond°rs bet. werk hunner kinderen, dat. in een daarvoor gereserveerd lo kaal tentoongesteld was. Na deze pauze behandel de de heer Mes het onder werp „Domme kinderen", waarin deze duidelijk liet uitkomen dat men veel voor domheid verslijt wat toch eigenlijk slechts schijnbare domheid is. Deze schijnbare domheid kan van vele oor zaken het gevolg zijn: ver dieping, eenzijdige belang stelling, onwetendheid, ver legenheid enz. Luiheid is 't ergste in dit verband en hiertegen moet dan ook streng opgetreden worden. Dom is echter hij, die onder normale omstandigheden minder presteert. Het is de laagste trap van normaal heid. Een werkelijk domme is echter maar zelden lui, terwijl ook hij nog .heel veel kan bereiken, want er zijn vakken, die juist voor een domme geschikt zijn (me chanische arbeid). Van de gelegenheid tot 't stellen van vragen werd door verschillende aanwezi gen gebruik gemaakt. Met een kort dankwoord sloot ds. v. d. Peut de bij eenkomst. Speciaal danlue hij nog het onderwijzend personeel en Mevr. v. Her- wijnen voor haar medewer king in den tijd toen dat noodig was. DE KLOKKENGIETER. Op Maandag 7 April a.s., (Tweeden Paaschdag) komt de tooneelver. van de R.K. Arbeidersbeweging D.V.S.V. met een stuk van Antoon Gooien voor het voetlicht, n.l. ,,De Klokkengieter". Dit stuk wordt gespeeld in het gebouw van de R.K. Werk- liedenvcreeniging. RUITENTROEF-ACTIE NOODGEBIEDEN. Thans kan worden mede gedeeld dat de bloemenwin- Keis aliiier zijn bevoorraad met de zoo vaak aangekon digde pakketten van de „Ruitentroef-actie", waar- s uii een tierde der opbrengst ten goede komt aan de noodgebieden. We zouden al die ingezetenen van Waalwijk, die eerder aan onze propagandisten nog geen pakket hebben besteld willen aansporen om alsnog bij een onzer bloemisten één of meer pakketten van deze waardevolle pakketten te koopen. De voorverkoop is goed geslaagd, maar van een „succes" in den waren zin van 't woord, kan nog niet gesproken worden. Bij den rondgang waren er nog te veel „niet thuis", of wer den onze propagandisten met „geen tuin" doorgezon den. Als we er onzen mde- mensch mee kunnen dienen hebben we immers allen een tuin, of de buurman of vriend die wel een tuin heeft, kan de bollen wel naast die van zijn eigen pakketje zetten. Ingezete nen van Waalwijk, laat U ook deze keer weer eens van Uw beste zijde zien. Koop nog deze week uit liefde voor Uw noodlijden den mcdemensch één of meer pakketten, geen Uwer bloemen zullen Uw tuin sieren als deze. Vervolgens nog eenige mededeelingen voor hen die bij den vóórverkoop reeds een pakket bestelden: De gelegenheid voor het afhalen van de pakketten is ooengesteld op Dinsdag 4, Woensdag 2 en Donderdag 3 April en wel de geheele dag. St. Antoniusnarochie haalt haar nakketten bij de hlocmiste Wed. van Bladel, behalve de Burg. Smeele- laan. V.m. Baardwijk, Put straat, Hoekeinde, Nicuw- straat, Groensteeg en Groo testraat vanaf Hoekeinde tot Putstraat bij üen nioe- mist G. van .bladel. Het overige gedeelte van de pa- rocine £>t. Jan Baptist en v.m. Besoijen met Burg. Smeelelaan hij den bloemist van Dongen. Thuisbrengen van de pakketten kan we gens drukte bij de bloemis ten in verband met de Paaschweek niet plaats hebben. We hopen dat het afhalen van de pakketten geen bezwaar zal opleveren. Aangenomen wordt dat, wanneer de pakketten op de drie vastgestelde dagen niet afgehaald worden, deze weer ter beschikking Ko men van „Ruitentroef" en opnieuw verkocht kunnen worden ten bate van het ge stelde doel. Wij willen gaarne 't bo venstaand propagandis tisch woord steunen. Neen, met 750 pakketten in Waal wijk is terecht geen succes bereikt; vooral Waalwijk- Centrum bleef in dit geval verre ten achter. Laten daarom nog velen deze prachtige actie steunen en zich een pakket aanschaf fen. Men doet er een zeer goed werk mee. KIPPENDIEVEN. Voor de rechtbank te 's Bosch stonden terecht T. en D. alhier, die in December ten nadeele van W. eenige kippen verduisterden. De Officier eischte 8 maanden tegen T. en 6 maanden gevange nisstraf tegen D. Over 14 dagen zal de rechtbank uitspraak doen. Het verzoek van den verdedi ger om de verdachten voorloopig in vrijheid te stellen werd door de rechtbank ingewilligd. GEMEENTERAAD. Spoedeischende openbare vergadering van den raad der gemeente Loonopzand, te houden op Dinsdag 1 April 1947, des namiddags om 7 u. ten gemeentehuize. Agenda 1. Vaststelling notulen der vorige vergaderingen, ge houden op 31 Jan. 1947 en 25 Febr. 1947. 2. Ingekomen stukken. 3. Verzoek van M .J. Snoe ren om in eere te worden hersteld als lid van het Burgerlijk Armbestuur. 4. Voorstel tot aankoop van gronden ter uitvoe ring van het urgentie plan woningbouw 1947. 5. Voorstel tot verhuring van het pand Verlengde Hoofdstraat 21. 6. Aanbieding der gemcen- terekening over 't dienst jaar 1945 met de daarbij behoorende rekeningen van het gasbedrijf en de exploitatie der drainage- velden. 7. Benoeming der commis sie, belast met het on derzoek der gemeentere kening over het dienst jaar 1945. 8. Rondvraag. Prae-adviezen in het volgend nummer. Kermis-inschry vingen. Voor de openbare ver pachting van staanplaatsen voor dc a.s. kermis hebben liefst 142 liefhebbers inge schreven, waarvan 97 voor Kaatsheuvel en 45 voor Loonopzand. Wij hopen spoedig de vol ledige toewijzing te kunnen geven. Bert Poels en zijn onder- grondsch werk. Donderdagavond hield Bert Poels, ondergrondsch werker in het dorpje Ame rica in N. Limburg, een spreekavonR in het Patro naat St. Jan over z'n bele venissen gedurende de ja ren der Duitsche bezetting. Jammer dat de zaal niet ge bed gevuld was, want het is zeker de moeite waard om eens te hooren wat er in N. Limburg voor de bevrijding van ons land werd gedaan. Veelbeteekenend was het dat de jongeren een groot deel van de zaal vulden. Kapelaan v. d. Heuvel opende met een hartelijk welkom aan den spreker, die ondanks z'n drukke avonden Kaatsheuvel niet wilde overslaan. Hij sorak de hoop uit dat vooral de jongeren voordeel zouden trekken uit dezen avond om den strijd, die onder den oorlog begon, thans voort te zetten tegen den nieuwen vijand, die uit het Oosten dreigt. Hij verontschuldigde Bert, die wegens motorpech niet op tijd aanwezig kon zijn. Hierna hield Poels zijn hoogst interessante lezing, waarvoor wij naar elders in dit nummer verwijzen. We bewonderen niet alleen in dezen eenvoudigen boeren zoon 't enthousiasme waar mede hij het publiek wist te boeien, maar ook zijn diep godsdienstige overtuiging, die hij van zijn vrome ou ders meekreeg en waaraan hij met zijn gevallen kame raden ook gedurende de moeilijkste perioden van den oorlog vast hield. Paasch-concert Bel Canto. Op den 2en Paaschdag geeft de Zangvereeniging Bel Canto, haar traditie'getrouw, weer 'n Paasch- concert. Het koor komt met wer ken uit van Mascagni, Handel, Mozart, Bortnianski, Grieg en an dere groote meesters. Daarenbo ven zal zich dien avond het dub bel mannenkwartet presenteeren met de werken, welke op Zondag 13 April a.s. op het groote con cours van Dubbelmannenkwartet- ten te Helmond, worden gezongen. Het zal voor de zangliefhebbers uit Kaatsheuvel en omgeving weer een reden zijn, om op dit concert blijk van belangstelling te geven. Als bijzondere attractie zal tevens de heer Wim Vrinten een paar soli geven op den vleugel. Het concert wordt gratis aangeboden. Passie-avonden. Vrijdag en Zondagavond was het patronaat dr.uk bezocht door parochianen van St. Jan en St. Joseph, die van het mooie passie spel, vertoond door een honderd tal acteurs en actrices, een jon genskoor en Bel Canto's dubbel- mannenkwartet kwamen genieten. Vooral Zondagavond bereikte de uitvoering het doel, dat voor opgezet was: de geloovigen in de Goede-Week-stemming te bren gen, ten volle. Er ging stichting uit van het tooneel, er werd de voot gezongen en de verzorging in belichting, costumeering en grime liet niets te wenschen over. Er volgen nog een tweetal avon den, die ongetwijfeld ook de ge- wenschte belangstelling zullen trekken. Rectificatie. In het nummer van 27 Maart meldden we, dat de heer J. Klerkx te Amsterdam op de Winner ten toonstelling met zijn Bouvier den 3de pr. Goed behaalde, doch dit was de 1ste pr. Z.G., wat wij bij dezen rectificeeren. Katholieke Volkspartij. Het bestuur der K.V.P. kwam Zondag in vergadering bijeen met vertegenwoordigers uit het plaat selijke sociale leven, teneinde te komen tot oprichting van een Comité, dat zich ten doel zou stellen de actie voor het Goseling- Verschuur-Herstelfonds op een grootsche manier op te zetten. Gezien echter de zeer matige opkomst van de zijde der werk gevers, middenstand en jonge middenstand was niet één uicge- noodigde aanwezig moest men volstaan met een voorloopig co mité, dat men evenwel zal trach ten .uit te breiden met eenige ver tegenwoordigers uit bovenvermel de kringen. Wij hopen, dat zij hun volle medewerking zullen willen verle nen, hetgeen verwacht mag wor den, gezien het groote belang dat een krachtig propagandafonds van de Katholieke Volkspartij voor heel het katholieke leven heeft. SPRANG. A Tempo. Dinsdag j.l. kwam de Mandoli neclub ,,A Tempo'' in de zaal van den Chr. Volksbond in jaar vergadering bijeen, onder leiding van haar voorzitter, den heer W. Braspenning. De vergadering had een gezel lig en aangenaam verloop. Met algemeene stemmen werd besloten om ook den naam der vereeniging meer in overeenstem ming met de statuten der vereeni ging te brengen en deze te wijzi gen in Christelijke Mandolineclub A Tempo. Als nieuwe bestuursleden wer den gekozen de heeren G. Kerst en K. van Drongelen. Het bestuur is thans als volgt samengesteld: de heeren W. Bras penning, voorzitter, G. Kerst, se cretaris en R. v. Drongelen, pen ningmeester en de dames Jo Jan- son, alg. adj. en L. v. Ommeren, 2e penningmeesteresse. Chr. Bouwarbeiders. De afdeeling Sprang van den Nederl. Chr. Bouwarbeidersbond hield Donderdagavond haar jaar vergadering in de zaal van den Chr. Volksbond. De voorzitter dhr. Faro, opende met een kort welkomstwoord, waarna de secretaris de heer L. A. de Jong, een uitstekend jaarverslag uitbracht, waaruit bleek dat de af deeling zich weer op gezonde ba sis ontwikkelt: het ledental be draagt, thans 50. Uit het finantieel verslag van den penningmeester de heer Joh. Maijers, bleek dat in het afgeloo- pen jaar 4470.55 aan vacantie- bonnen wrd .uitgekeerd. De districtsbestuurder, de heer Hammink uit Utrecht, sprak over: „Waarom lid van den N.C.B.?", welk onderwerp de spreker zoo wel principieel als practisch be lichtte en waarin hij 't goed recht der Chr. Vakbeweging uiteenzette. Den leden werd - een tractatie aangeboden; het was een recht ge zellige vergadering. CAPELLE. Door het Adviesbureau Civiel Ing. werken te 's-Gravenhage werd aanbesteed het bouwen van een dienstwoning voor het water schap „De Beneden Donge", waarvoor als volgt werd inge schreven: P. C. Spuijbroek, Raamsdonk 36700 Gebr. Blom, R'veer 35000 Cebr. Oomen, R'donk 34yy0 C. Akkermans, Wagenberg 28990 C. v. Meel, L. Zwaluwe 28834 Fa. Adr. Rosenbrand, Capelle 28408 In de zaal van dhr. E. Cové werd j.l. Donderdagavond onder leiding van dhr. A. H. Kerst de le jaarvergadering gehouden van de Capelsche IJsclub „Eenden nest", welke niet druk bezocht was. Na het openingswoord van den voorzitter, waarin hij de aanwe zigen hartelijk welkom heette en er zijn teleurstelling over uitsprak dat niet meerderen van hun be langstelling blijk gaven, werden de notulen der oprichtingsvergade ring goedgekeurd. Het jaarverslag van den secre taris de heer W. J. van Nieuwen- huijzen, gaf blijk van een bloeiend vereenigingsleven, getuige het flinke aantal leden, dat de ver eeniging reeds in het eerste jaar kon inschrijven. Blijkens het finantieel verslag van dhr. J. van Breemen, bedroe gen de ontvangsten 2074.10 en de uitgaven 1816.30, zoodat de kas sloot met een voordeelig sal do van 257.80, dat zal worden aangewend tot vergrooting van de baan. Wegens periodieke aftreding van de heeren B. v. Achterberg en J. van Breemen, werd tot be stuurslid gekozen de heer Th. A. Rijken en herkozen dhr. v. Bree men. Het bestuur is thans samen gesteld als volgt: H. H. Kerst, voorzitter, W. v. Nieuwenhuij- zen, secretaris, J. L. J. v. Breemen, penningmeester, B. Spierings Az., alg. adj., G. Stam, J. Versteeg en Th. A. Rijken, commissarissen. cwamen nog Vuheden aan geannimeer- gesloten. e K.N.V.B. areen. Wit- •rein tegen et 4—0. Bij de rondvraag enkele huish. aangel. de orde, waarna deze de vergadering were Voor de 3e kla speelde de voetbah Zwart op eigen t» Waspik en verloor i WASPIK. Pastoor Huijbers overleden. Woensdagavond 'verspreidde zich door onze gemeente de droe ve mare, dat onze .Veminde pas toor, de Zeereerw. ."eer H. Huij bers plotseling was overleden. Nog kort tevoren had Z.Eerw. bezoek gehad en even later voel de hij zich onwel en stierf kort nadien. Het is voor de parochie van St. Bartholomeus een zware slag, want zij verliest in T(em een waar zieleherder die 32 j.iren lang op de bres stond als get voor het zieleheil en 1 zijner parochianen, j hem hoogachtte b duidelijk bij zijn goi feest op 30 Mei v jaar, toen men itelijk herder de belangen ioezeer men ;ek nog zoo den priester- in het vorig óo spontaan dankbaarheid betoof.de voor de vele weldaden voor Het werk voor vcreenigingen, voor 'le glorie van ons geloof onder onj al die jaren gebracht. Pastoor Huijbers zal in dank bare herinnering in Waspik blij ven voortleven en j allen zullen hem in ons vurig ge 3ed indachtig blijven. Pastoor H. Huijbe s werd op 14 'November 1870 te /ortum, gem. Vierlingsbeek bij B >xmeer gebo ren. Na het doorloc :jen der beide seminaria werd. hij 'kapelaan te Bergharen, daarna Drunen en werd vervolgens pastoor te Was pik, waar hij 30 Mei van 't vorig jaar zijn gouden priesterfeest vier de. -li RAAMSDONK. Krasse oudjes. Op 10 Mei a.s. hoopt 't echt paar Cornells Fijneman—Wilhel- mina Kanters den dag te her lon ken, waarop het 50 jaar geleden in het huwelijksbootje stapte. Bei den genieten nog -en goede ge zondheid. RAAMSDONKSVÉER. De bloembollena») tie voor Rui ten Troef bracht hi»jr ruim 1000 op. Een mooi resultaat, waarvoor wethouder Nollen ell z'n staf alle eer toekomt. GEERTRUIDENBI RG. Vandaag herdenlj: de heer G. A. van Alphen, oo lerwijzer aan de R.K. Jongensscht ol alhier, zijn 25-jarig jubileum all zoodanig. Gezien de achtinj en waardee ring die deze ijverige en plichts getrouwe onderwijz Ir bij superieu ren, leerlingen enoud-leerlingen geniet, mogen we verwachten dat het hem vandaag, cp zijn zilveren jubileum, niet aan lijken van be langstelling zal ontbreken. GEERTRUIDENB ERG. Het Geertruiden (ergs gemengd koor, dirigent de hier Jan Nollen, zal op Donderdag 10 April a.s. een concert geven in de zaal der Bioscoop Centraal alhier. Uitge voerd worden wecken van Cal- visius, Praetorius Clemens non Papa, Haendel en Diepenbrock. Tijdens het draaien van de bekende film „De slag om Arn hem" in de Bioscoop Centraal al hier, werd gecollecteerd voor de Stichting 1940—1945, om finan- cieele hulp te ver: trekken aan de nabestaanden van 1 en voor ver minkte verzetsmar ien. De opbrengst v n deze collec ten ligt ver bened n de verwach ting. Algemeen erd veronder steld dat men m«er begrip zou toonen voor de n toden van hen die aan het onder grondsche ver zet deelnamen en daarvoor het hoogste offer b ^chten en hun verwanten vaak oi verzorgd moes ten achterlaten. Verkocht werdet» 3 legpennin gen van 5.-; 1 1 kleine soeld- jes ad 1.50, te:wijl de collecte 175.08 opbracht. In totaal 251.58. f Als opvolger van den heer Hilgerink is alhier gestationneerd als postcommandant der Rijks politie de Wachtmeester le klasse de heer Selten, voordien als zoo danig werkzaam te Baarle- Nas sau. Onze stadgenoot de heer J. v. Dun, ambtenaar ter secretarie, is als zoodanig benoemd te Zundert. Dinsdagavond 25 Maart had des avonds om 7 uur een bijeen komst plaats om te komen tot oprichting van~ een afdeeling Katholieke Gezinszorg. In tegen stelling met andere gemeenten was de opkomst sober te noemen. Be halve eenige vertegenwoordigers van organisaties, waren slechts een paar meisjes aanwezig. 'Nadat de Zeereerw. Heer Pas toor de vergadering had geopend, kreeg mej. Schellekens uit Eind hoven gelegenheid om iets over dit mooie, sociale apostolaatswerk mee te deelen. Op heldere en dui delijke wijze zette spreekster het doel uiteen, dat tweevoudig is, n.l. het onderkomen gezin weder om omhoog te werken en hulp verleenen in gezinnen die in noodtoestand verkeeren. Gezien de taak die de meisjes wacht, wees zij op de selectie die wordt toegepast. Zij sprak over de steun die het werk van de overheid ontvangt. Gezien de geringe opkomst was spreekster mede op verzoek van den Edelachtb. heer burgemeester Bianchi bereid op 12 April a.s. nogmaals, te komen spreken, ill de hoop dan een grooter gehoor te mogen hebben. Een dezer dagen was het des morgens ongewoon druk aan de R.K. Jongensschool. Om half twaalf schaarden zich toen alle leerlingen en onderwijzend per soneel op de speelplaats voor het gebouw om afscheid te nemen van den heer P. Krols, die als hoofd naar Bladel vertrekt. Toen Mevr. Krols de speel plaats betrad, werd zij hartelijk door de jeugd toegejuichd. In een krachtige toespraak vermeldde de heer Mulders, hoofd der school,- den prachtigen staat van dienst die de vertrekkende leerkracht voor Geertruidenberg, maar in 't zonder voor de school zich heeft verworven. Hier doelde de heer Mulders voornamelijk op 't zeer verdienstelijke werk van den heer Krols op muzikaal gebied: de op richting en leiding van het jon genskoor: als dirigent van het dames- en kerkkoor. Mevrouw Krols werd hartelijk dank gebracht voor haar bekende gastvrijheid. De heer Krols ont ving van zijn collega's als een blijvende herinnering een keurig uitgevoerd boekwerk „Het Nieuw Testament". De jeugd stelde zich hierna keurig op, waartusschen de heer en mevr. Krols, onder het gejubel van de jeugd de speelplaats ver lieten, om een nieuwe taak te beginnen in Bladel. Alhoewel zeer velen het ver trek van den heer Krols betreu ren, wordt hem van harte deze mooie promotie gegund en wen schen wij hem veel succes. DRUNEN. Tegen P. alhier werd proces verbaal opgemaakt wegens het slachten van een varken zonder vergunning. Inbeslagname volgde. ELSHOUT. Amerika dankt de Broeders van Elshout. Men meldt aan 't Prov. N.-B. Dgbl. uit Elshout: De Eerw. Broeders Isfriedus en Gilbertus van het St. Norbertus- gesticht alhier ontvingen van Ge neraal Eisenhower namens Presi dent Truman en het Amerikaan- schè volk een prachtig uitgewerk te oorkonde, als dankbetuiging voor bewezen diensten. Broeder Gilbertus, destijds over ste, verleende huisvesting aan ruim 40 geallieerde soldaten, die met een zweefvliegtuig in de Drunen- sche duinen terecht kwamen. Broeder Isfriedus, de kok, ver zorgde steeds de maaltijden. Ruim vier weken verbleven de gealli eerden in het St. Norbertusge- sticht. Hoe gevaarlijk die toestand eigenlijk was, begrijpt men 't bes te als men weet, dat in de refter der Broeders de moffen huisden en op de eerste verdieping de Amerikanen. Br. kok had zelfs de brutaliteit om Duitsche proviand te gebruiken en de Duitschers werk zaamheden te laten verrichten voor de geallieerden. VLIJMEN. Op Tweeden Paaschdag wordt in café H. Oremans de laatste seizoenuitvoering gegeven van het tooneelspel „Zonsopgang" van Jo- han v. Eekelen, door de tooneel- vereeniging „De Volharding". De hoofdrol wordt vertolkt door Martin van Engelen, terwijl de verdere medewerkenden zijn Anny Grevenbroek, Joke de Laat, Ida van Son, Johan van Vught en anderen. De vereeniging zoowel als de spelers zijn bij het Vlijmensche publiek wel bekend en als men een. terugblik slaat op de andere uitvoeringen, kan men ook van dezen avond zeker iets goeds ver wachten. Doordat dhr. R. voor spe lende kinderen plotseling moest remmen, slipte zijn motor en kwam met kracht tegen een paal van de electrische leiding terecht. Met gebroken knieschijf en inwendige kneuzingen werd hij door Dr. Verhoeven 't eerst behandeld en verder naar 't Groot-Ziekenhuis te 's-Bosch overgebracht. Geslaagd. Voor het diploma steno slaagden dezer dagen de dames Margriet van Wagenberg en Elly van Wagenberg alhier en Toos van Baardwijk uit Nieuw- kuijk. Zij genoten haar opléiding bij de Eerw. Zusters J.M.J. te Vlijmen. HAARSTEEG. Uit den gemeenteraad is een commissie gevormd om van ad vies te dienen inzake inrichting en exploitatie van een gemeente lijke zweminrichting. Hierin heb ben zitting de heeren v. d. Mee- rendonk, v. Sprang, y/erther en v. Engelen, waarvan de twee laatstgenoemden resp. voorzitter en secretaris. De heer v. Stokkum, Hoofd van Dienst, is als tech nisch adviseur toegevoegd. De plannen zullen op kort be stek worden uitgewerkt en ten spoedigste aan den raad worden voorgelegd. KORTE BERICHTEN. Het doodvonnis tegen F. H. Meyer, wiens gratie-ver zoek door H.M. de Konin gin werd afgewezen, is vol trokken. 60.000 Gulden boete kreeg een zekere Rijnders uit Valkenswaard voor het te duur verkoopen van vul pennen. Verschillende landen, waaronder ook Nederland en België zullen de uitrus ting ontvangen van 3 Duit sche chemische fabrieken en 11 bewapenings- en vliegtuigfabrieken. Bij een prijzencontröle bleken in Amsterdam 228 van de 931 zaken fout, in Den Haag deden 113 van 701 zaken verkeerde dingen en in Rotterdam 154 van de 1231. Het Amerikaanschc ministerie van Buit. Zaken gaat pogingen doen om vor deringen wegens door Duit schers in Nederland ontei gend bezit te doen erken nen. Vrijdag hebben in de Rijnprovincie z.g. honger- demonstraties plaats gehad. In Dusseldorf trokken 100.000 personen door de straten met allerlei op schriften. Zij beleedigden Britsche officieren en sol daten, wierpen auto's en wagens omver en in de ri vier, kortom 't gaf hier een formeele opstand. BILJARTEN. In Café Jac. Passier wer den de laatste partijen der voorwedstrijden gespeeld v. h. kampioenschap van Ne derland 2e klasse klein bil jart cadre 35/2 van den N. B.B. De uitslagen luiden als volgt: Pnt. bre. gem. h.s. P. v. Schijndel 108 19 5.68 27 M. v. Bracht 3C0 19 15.78 49 Fr. v. Helvoirt 233 41 5.68 25 P. v. Schijndel 300 41 7.31 28 A. v. Cromvoict 300 27 11.11 58 Fr. v. Helvoirt 223 27 8.25 26 De totale uitslag is als volgt: d E i> A.v.Cromvoirt 4 8 1719 160 10.74 95 M. v. Bracht 3 6 1658 152 10.91 114 Fr. v. Helvoirt 3 6 1536 189 8.13 60 P. v.Scbijndel 2 4 1196 165 7.25 35 KAMPIOENSCHAP VAN NOORD-BRABANT. Groot biljart cadre 45/2. J.l. Vrijdag vond in Café City van den heer H. de Ruijter alhier de opening plaats van het biljarttour- nooi 0111 het kampioenschap van Noordbrabant groot biljart cadre 45/2. De heer Kommers, be stuurslid van den Neder- landschen Biljartbond, ver richtte deze opening met 'n kort woord, waarin hij o.a. dank bracht aan den heer de Ruijter en aan de biljartver- eeniging „Excelsior", die hem hiertoe uitgenoodigd hadden. Even wees spr. op de biljartprestaties in het algemeen en in het bijzon der van de Leeuw en v. d. Pol. Ook in de Langstraat liad de biljartsport reeds 'n zekere hoogte bereikt, ter wijl op diverse tournooien om dit kampioenschap steeds goede successen ge hoekt waren. Hij hoopte dat ook ditmaal voor de snelers mooie successen weggelegd waren en dat men daaren boven kon genieten van mooi spel. De openingsnartij werd hierna gespeeld tusschen de heeren v. Loon en Franken. De wedstrijden van dezen eersten dag verliepen op 'n sportieve wijze. In den laat- sten wedstrijd speelde Kees de Ruijter een zeer sterke partij met een mooie serie van 181, terwijl ook Jacobs een zeer goede partij speel de. Na den eersten dag ook scheidden zich de ernstig ste candidaten Kees de Ruij ter, v. Loon, Jacobs en Franken welke laatste nog slechts een partij ge speeld had zich reeds af. Dc uitslagen van den eer sten dag luiden als volgt: i f -2 -g« S 2 o 400 34 129 11.76 327 34 68 9.61 400 20 82 20.— 196 20 46 9.80 400 24 74 16.66 222 24 34 9 25 400 22 98 18 18 158 22 28 7.18 400 12 181 33 03 68 12 15 5.66 Algemeene stand na den eersten dag A. van Loon J. Franken K. de Ruyter J. v. Bokhoven A. van Loon L. Nijnatten A. Jacobs J. v. Bokhoven K. de Ruyter L. Nijnatten De Ruyter van Loon Jacobs Franken v. Bokhoven Nijnatten 800- 800 400 327 354 288 32 53 22 34 42 36 2e DAG ZATERDAG A. van Loon J. v. Bokhoven J. Franken K. de Ruyter A. Jacobs L. Nijnatten A. van Loon K. de Ruyter J. Franken A. Jacobs 400 193 191 400 400 170 274 400 342 400 30 30 11 11 29 29 14 14 15 15 181 129 98 68 46 34 77 25 50 114 71 37 64 162 68 144 25.- 13.70 18.18 961 8.42 13.33 6.43 17.36 36 36 13.79 5.86 16.71 28 57 22.80 26.66 Algemeene stand na den tweeden dag De Ruyter Jacobs van Loon Franken v. Bokhoven Nijnatten v 1600 1200 1434 860 547 458 57 66 92 60 72 73 181 144 129 68 46 37 28.07 13.18 15.58 14.38 7.59 6.27 3e DAG - ZONDAG L. Nijnatten 400 27 74 14.81 J. Franken 308 27 65 11.40 J. v. Bokhoven 188 18 60 10.44 L. Nijnatten 400 18 109 22.22 A. Jacobs 237 24 51 987 A. van Loon 400 24 107 16.66 J. v. Bokhoven 400 40 76 10.— J. Franken 294 40 67 7.35 A. Jacobs 400 13 200 30.76 K. de Ruyter 43 13 14 3.31 Algemeene stand na den derden dag De Ruyter 1643 69 181 23.81 Jacobs 18j7 102 200 18.09 van Loon 1834 116 129 14.21 Nijnatten 1258 118 109 10.66 v. Bokhoven 1135 130 76 8.73 Franken 1462 127 68 11.51 Het eindresultaat is dus, dat Kees (je) de Ruyter zijn li tel heeft kunnen Betiou- den en na den laatsten wed strijd werd tot uitreiking van dc prijzen overgegaan door dhr. Bosjes, hoofdbe stuurslid van den Nederl. Biljarthond. De heer Bosjes vond dit een vereerende opdracht en hij wilde dit dan ook gaar ne doen. In een kort over zicht van het tournooi roemde hij vooral Jacobs om zijn uitstekende partij en. Het was als een terug blik geweest op Apeldoorn. Hiermede toonde hij dat Brabant mee aan den spits stond op het gebied van de biljartsport. Vervolgens feliciteerde de heer Bosjes den heer de Ruyter met het prima ma teriaal, waaraan het niet gelegen had dat Jacobs geen kampioen van Brabant ge worden was; het lag in het feit dat Kees de Ruyter vooral in de eerste partijen heeft laten zien waartoe hij in staat is; deze uitsteken de eerste partijen hebben hem de titel doen behou den. Bij de laatste partijen was de Ruyter echter wat uit het lood. Spr. huldigde en feliciteerde den kam pioen van harte, waarna hij hem den prachtigen beker, geschonken door het hoofd bestuurslid van den N.B.B., dhr. H. J. Kommers, werd overhandigd, tot meerdere eer en glorie der Nederl. Biljartsport en der Bra- bantsche biljartsport in 't hij zonder. Ook de heer Kommers, 't ijverige en enthousiaste hoofdbestuurslid der NBB, mocht nu bij monde van den heer Bosjes dank en hulde ontvangen voor den beker en voor alles waar door hij de biljartsport steeds ten dienste stond. Vervolgens mochten de andere sj^elers, te weten Jacobs die nogmaals een pluimpje kreeg voor ziin prachtig spel, v. Loon, Nij natten, van Bokhoven en Franken, de prijzen in ont vangst nemen. Voor allen had de heer Bosies een woord van hul de en waardecring. Hierna hracht sm\ nogmaals hulde aan den heer Kommers. die voor hem. in den tiid dat. hü hem kende, een waar vriend seworden was. Sur. hoopte d«t do heer Kommers nog lang zijn krachten mocht nor\ (Je hiDnrt- sport. Ook werd den bonds- nrbit.er André Hamers, die hodenavond weer op ziin best was, nog eens van hnr- tn dank gebracht voor ziin uitstekende en rustige ar bitrage. waarvoor hü ten vot'e hulde verdiend had. Nadat nog enkele prijzen uitgereikt, waren voor de hoogste serie van den eer sten dag en den laatston avond, werd ook dit hil- jart-toumrxr>; "'««r gesloten. VOETBAL. DONGEN—W.S.C. 2—1. De lanqdurige gedwongen rust schijnt W.S.C. geen goed te heb ben gedaan. Dit blijkt wel uit de ze nederlaag tegen Dongen, wel ke notabene volkomen verdiend was. De gewijzigde opstelling, waarin een paar nieuwelingen al evenmin bijzondere aanwinsten bleken te zijn, bracht er Zondag weinig van terecht. Individueel mochten enkele spelers al eens aardiqe staaltjes demonstreeren. de combinatie, het verband tusschen de linies en de noodige geestdrift ontbraken. In dezen vorm spelend kunnen de kamDioens-ilussies wel ooqeborgen worden en maakt bet elftal ook geenszins den indruk van een ernstiqe candidaat voor de bovenste plaats. Het begin van den wedstrijd Verslag lezing prof. Juiiën, sluiting cursus en meer an dere moeten wegens plaats gebrek blijven liggen. RED. stemde hoopvol. W.S.C. toog di rect ten aanval en reeds na 2 min. was het 0—1 voor W.S.C. door Bögaart, die een goed a^ngespeel- den bal in moeilijke positie wist in te schieten. Nog eenigen tijd houdt het W S C-overwicht aan doch levert geen resultaat op. Dongen komt er steeds beter in, doch kan het aanvankelijk niet verder brengen dan enkele cornersDe WSC- verdediging, hoewel niet erg trap- vast, weet voorloopig het gevaar te bezweren, tot na 33 min. de ge-, vaarlijke linksbuiten Voskuil van verre afstand een hooge bal voor de doelmond plaatst, die Adelberg verkeerd beoordeelt en in eigen doel stompt, inplaats van er over, 1-1. In de resteerende 12 min. pro beert WSC nog haar voorsprong te hernieuwen, maar het samen spel wil niet vlotten en met ge lijken stand gaat de rust in. Na de rust is het Dongen dat den toon aangeeft en het de W S C-verdediging doorloopend las tig maakt. Adelberg is thans ech ter in prima vorm en weet enkele zeker schijnende doelpunten te voorkomen. Na 20 minuten komt voor Don gen het verdiende doelpunt en moet Adelberg zwichten voor een schot van den mid voor v. d. Vee ken (2-1). WSC pakt dan iets flinker aan en weet zich ook eenige kansen te scheppen, maar het spel is te kort en te doorzichtig, waardoor de Dongen-verdediging telkens kon ingrijpen en haar voorhoede aan het werk kon zetten. Geen der partijen weet verder nog te doel punten. Met 2—1 komt het einde en moet WSC een paar kostbare punten aan Dongen laten, dat de overwinning ook verdiend heeft. R.K.C.—Kaaische Boys, 52. Zondag speelde RKC weer een thuiswedstrijd en wel tegen Kaai sche Boys uit Fijnaart, dat als een der laatste op de ranglijst staat. RKC kwam in een geheel andere opstelling uit, die over het geheel genomen niet slecht vol deed, als was er nog een zwakke plek op de rechtsbuisenplaats. Ti- ni de Bruine die de spilplaats weer innam voldeed hier goed en beheerschte het geheele midden veld. De voorhoede, met uitzondering van de rechtsbuitenplaats, was snel en gevaarlijk en bracht her haaldelijk verwarring in de ver dediging der gasten. Over den wedstrijd het volgende: RKC wint de toss en speelt eerst met de straffe wind in den rug, wat direct enkele snelle aan vallen brengt, doch succes komt na ongeveer 10 min. spelen aan de overzijde, als bij de eerste aanval van K.B., de R.K.C. achterhoede even elkaar niet begrijpt, de rechtsbinnen der gasten op ge makkelijke wijze kan doelpunten. Dit was voor RKC een aanstoot om flink aan te pakken. Na 5 m. krijgt uit een der geforceerde cor ners van Delft op 30 meter voor doel den bal en met een keihard schot brengt hij den stand weer gelijk. Wanneer er een half uur gespeeld is, is het Jan Duquesnoy die, na mooi aangeven van v. d. Sanden, op handige wijze de kee per der gasten passeert en de bal in het verlaten doel deponeert, 2—1. Nu is RKC niet voor het doel der gasten weg te krijgen. Wanneer Christ van Delft de ach terhoede gepasseerd heeft, weet de keeper niets anders meer te doen, dan zijn armen om de be nen van dezen gevaarlijken schut ter te slaan en hem vast te hou den. De scheidsrechter had dit ge zien en kende RKC een penalty toe: deze werd echter door van Delft slecht genomen en de kee per kon makklijk wegwerken. Twee min. voor rust krijgt Wim Duquesnoy, die ver mee is opge drongen den bal mooi aangegeven en met een machtig schot vergroot hij de voorsprong, 3—1, waarme de de eerste helft verstrijkt. Na rust wanneer de gasten den straffen wind mee hebben, krijgen we ook van hen enkele mooie aan vallen, welke na 5 min. succes hebben, als hun midvoor met een hoog schot, waar Span niet aan

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 4