NIEUWS UIT KAATSHEUVEL NIEUWS UIT WAALWIJK EN OMGEVING SPORT. aan-huis het nut van aan sluiting bij de vereeniging te gaan uiteenzetten. Voorts besloot het be stuur van deze nieuw-opge- richtc afdeeling om op den tweeden Maandag van iede re maand des avonds na 8 uur voor de leden de ge legenheid open te stellen om advies te komen vragen. Hiervoor houdt het zitting in de Congregatiezaal (in gang achter de kerk). RAAMSDONKSVEER. Katholieke Gezinszorg. Na verschillende andere plaatsen in de Langstraat bezocht te hebben om er 't doel van de Kath. Gezins zorg uiteen te zetten, heeft mej. Schellekens ook onze plaats bezocht. Teneinde te* komen tot oprichting van een afdee ling van de Stichting, was er in hotel „De Witte Leeuw" een propaganda- avond belegd. De belang stelling voor dezen avond was groot, terwijl ook bur gemeester Prinssen door zijn tegenwoordigheid van zijn belangstelling blijk gaf. De Zeereerw. Heer Pas toor leidde de spreekster van dezen avond met een kort welkomstwoord in, waarna de uiteenzetting volgde waarin mej. Schel lekens het ontstaan, de ont wikkeling en het doel van de Kath. Gezinszorg nader belichtte. Dit werk, dat men meer als een apostolaat moet zien. wordt door meis jes uit alle rangen en stan den, verricht. Te Waalwijk zal zeer binnenkort met een cursus begonnen worden. Na de opleiding zijn de meisjes eenigen tijd in de practijk werkzaam, waarna een getuigschrift behaald kan worden. Na anderhalf jaar kan ook het diploma Gezinsver zorgster behaald worden. De verschillende voorwaar den en de salariëering zijn zeer gunstig, inaar dit mag bij het aanvaarden van de taak niet het zwaarste we gen; het zwaarst moet bo venal de naastenliefde we gen. Een voorloopig bestuur dat werd samengesteld, zal trachten te komen tot op richting van een afdeeling van de Stichting voor Raamsdonk en R'veer Bur gemeester Prinssen, de hee- ren Geestelijken en de voor zitters der verschillende charitatieve vereenigingen en van de standsorganisa ties zegden hun medewer king reeds toe en zij zullen het werk ten volle steunen. Zij, die zich tot deze mooie taak geroepen voe len, kunnen zich daartoe aanmelden bij den Pastoor. Gunning. De wederopbouw van de kerk met pastorie te Hank werd opgedragen aan de fa. Mertens en Weterings, aan nemersbedrijf alhier. De inschrijving bedroeg 206900.—. GEERTRUIDENBERG. De Tankfabriek. Reeds enkele maanden geleden hebben we een flinke reportage gewijd aan deze belangrijke industrie en daarbij ook gesproken over een ontspanningslo kaal op de bovenverdieping. Op 19 April a.s. zal dit ontspanningslokaal worden geopend en in gebruik ge nomen. In de zaal is tevens een podium aangebracht waar tooneeluitvoeringen gegeven kunnen worden, terwijl er ook gelegenheid is voor het vertoonen van films. Langs de zaal loopt een terras-balcon, waar men des zomers een plaats je kan vinden in de zon.- Door het in gebruik ne men van dit ontspannings lokaal kunnen de arbeiders van de Tankfabriek, die ver. uit den omtrek hier komen werken, op aangename en comfortabele wijze hun schafttijd in de fabriek doorbrengen. Het behoeft geen betoog dat deze daad, die van een groot sociaal en maatschap pelijk voelen door de direc tie getuigt, navolging ver dient. Een K.R.O.-avond. De vraag„Wat is er met de Radio" dringt te meer om een afdoend antwoord, nu binnen afzienbaren tijd de wetgevende vergadering over dit belangrijke vraag stuk zal hebben te beraad slagen en te beslissen. Als basis hiervoor geldt de aan kondiging in de Troonrede: "het ligt in het voornemen om, den Radio-raad ge hoord, een wettelijke basis te ontwerpen voor een na tionaal omroepbestel op publiekrechtelijke leest, waarbij de verschillende levensbeschouwingen, in organisch verband opge nomen, voor het uitdragen van eigen beginselen be schikking zullen krijgen over zendtijd". Deze min of meer duide lijke aankodiging bevat 2 markante elementen le. de uitingsmogelijk heid der geestelijke en maatschappelijke stroomin gen; 2e. de nationale saamho righeid. Terecht vraagt het Ka tholieke volksdeel, hetwelk verknocht is aan den KRO, zich af welke vooruitzich ten in het nieuwe radiobe- stel voor dezen Omroep zijn te onderscheiden. Van vele zijden wordt op voorlich ting aangedrongen; men wil weten waar men aan toe is. De K.R.O.-leiding, getrof fen door deze talrijke blij ken van .belangstelling, heeft besloten op een aan tal daartoe te beleggen ver gaderingen haar zienswijze hieromtrent te belichten. Een gevarieerd program ma dient ter opluistering van deze avonden, welke dus in het teeken zullen staan van een hernieuwd contact tusschen luiteraar en K.R.O. Zoo zal te Kaatsheuvel op Woensdag 9 April in de zaal van het Patronaat St. jan de Zeereerw. Pater Bor- romcus de Greeve spreken, terwijl aan het programma medewerking zullen verlee- nen: de verschillende koren van de zangver. Bel Canto, een orkest en de rei-danse- ressen der Vrouwel. Jeugd groepen. De algeheele leiding van dezen avond berust bij de K.J.M.V. Naar wij vernemen ver- loopen de K.R.O.-avonden in den lande overal met succes. Er blijkt groote be langstelling te bestaan voor het radio-vraagstuk in het algemeen en voor den K.R.O. zeer in het bijzon der. En terecht, nu de Ka mers binnenkort voor be slissingen komen te staan die voor jaren bindend zul len zijn. De vraag; „Wat is er met de Radio" is dus wel zeer actueel en niet minder geldt zulks ten opzichte van den Katholieken Radio Omroep. De Passie-avonden. Ook de twee laatste Pas sie-avonden voor de paro chies St. Jan en St. Joseph hadden de belangstelling, welke er van verwacht werd. Maandag en Woens dag was de zaal van het Pa tronaat vol. Het doel dat vooropgezet was is ten vol le bereikt: de hoorders kwamen in een ware Goede- Week-steinming. Zoowel spel als zang, daarnaast de verzorgde cos- tumeering en grime en bo venal de effectvolle verlich ting brachten het hunne er toe bij om een indruk te wekken passend voor den tijd, dat de herdenking aan Gods lijden een taak van eiken christen is. Behalve aan acteurs en actrices, aan zangertjes en zangers, past een woord van dank en lof aan de K.A., die in deze de leiding had en vooral aan den Eerw. Broeder Jona- thus, die de regie van het werk droeg. 26 Maart. Ergens in de Rimboe. Geachte Redactie. Een korte flits uit het soldaten leven in de rimboe. Bij overname van een buiten post aan de demarcatielijn met een sterkte van zijn wij beland in een buitenkamp. Een lomp stuk ijzer dat eens een electromotor ivas en het gehele kamp en onze wacht posten van licht moest voorzien was reeds, bij de overname defect. Na herhaalde aanvragen om reparatie is dan na een week een auto-monteur komen op dagen die zijn beste krachten tot laat in den avond heeft gegeven, maar bij het beindigen van zijn nachtelijken arbeid kregen wij te liooren dat nog enkele onderdelen waren ver dwenen. Dus met het gevolg nog geen licht. Weer werd er melding van gemaakt, maar het antwoord was „geen onderdelen aanwezig of te bekomen". Wij zijn nu bijna twee weken hier en enkele petroleumlampen moeten ons nu van verlichting voorzien De nachten zijn donker, het gevaar vanzelfsprekend thans groter en de grootste waak zaamheid in je wachtpost of op je bed is natuurlijk noodzakelijk. Bij ons komt nu natuurlijk naar voren de vraag: „Wat is daarvan nu de oor zaak De leiding, organisatie of wat dan ook Misschien is er onder de geachte lezers van „de Echo" iemand bij die een oplossing weet voor dit „Licht in de Duisternis". Bij voorbaat onzen harte- lijksten dank. Sold. BERKELMANS. K.J.M.V. De K.J.M.V. hield Dins dag j.l. haar gebruikelijke ledenvergadering in haar clublokaal bij den heer J. Smit. Na de opening door den voorzitter werden de notu len van de vorige vergade ring voorgelezen. Het voor naamste actiepunt was dit maal de te houden K.R.O.- propaganda-avond op 9 April a.s. De laatste voor bereidselen werden getrof fen om dien avond zeker goed te doen slagen en in alle opzichten te verzorgen. De voorz. deelde verder mede, dat het bestuur een uitnoodiging had ontvan gen om een voetbalwed strijd te spelen tegen de K.J.M.V. van Waalwijk. Als datum hiervoor werd vastgesteld Zondag 13 April De verdere verzorging van deze match werd over gelaten aan de destijds be noemde sportcommissie. Het volgende punt van de agenda was de apologie door den Moderator, die weer een aantal vragen be handelde die men hem in de vorige vergadering had voorgelegd. De heer A. Trommelen hield een spreekbeurt over den „Lederhandel van nu en voor den oorlog". Zoo wel op deze causerie als op dc apologie van den Mode rator, volgde een- langdurig debat. Na de rondvraag werd de vergadering gesloten met den christelijken groet. DRUNEN. Boterfabriek. Ledenvergadering van de Coöperatieve Eerste Lang- straatschc Stoomzuivelfa- briek te Drunen, op Dins dag 15 April 1947 's avonds om 7 uur in het zaaltje van de Jongenscongregatie (in gang Stationsstraat bij den Doel). O.a. komen aan de orde: Balans per 4 Jan. 1947. Rekening van lasten en baten over 1946. Uittreding leden. (Art. 11 der Statuten). Mededeelingen en rond vraag. Her-oprichting der Zangvereeniging Zang en Vriendschap. In het café van dhr. A. v. d. Geld had Zaterdag j.l. een vrij druk bezochte her- oprichtingsvergadering plaats der Zangvereeniging Zang en Vriendschap. De heer Th. Kuys opende de bijeenkomst met een hartelijk welkomstwoord en concludeerde dat in ver band met de vrij groote op komst voor de her-oprich ting van de voormalige zangvereeniging Zang en Vriendschap, voldoende animo bestaat. Spr. had een bezoek gebracht aan den Hoogeerw. Heer Deken, die zijn goedkeuring had verleend om de plannen der initiatiefnemers door te voeren, n.l. de zangvereen. in een gemengde vereeni ging om te vormen. De vereeniging zal de naam dragen van R.K. Gemengde Zangvereeniging Zang en Vriendschap, terwijl een geestelijk adviseur zal worden aangezocht. Bij dhr. v. d. Geld zal de vereen, over een apart clublokaal beschikken. Voorloopig gaven zich 22 leden op. In het voorloopig bestuur werden gekozen de heeren Th. Kuijs, J. Jonge- burt en P. Verhulst. Tot dirigent is aangezocht de heer C. Lambrechts. Zaterdagavond a.s.- half acht zal de eerste repetitie worden gehouden. Wij ho pen dat hier de grondslag is gelegd van een bloeiende vereeniging. Uitvoering. De tooneejvereeniging der Jongens-congregatie zal op 12 en 13 April voor het voetlicht treden met een drama in 3 bedrijven van Frits v. Duinen „Toen de zon opging". Het muzikale gedeelte van den avond zal verzorgd worden door de Harmonie der Jongenscon gregatie. Öp 12 April is de uitvoering uitsluitend toe gankelijk voor de leden van de Congregatie. Op 13 April 'voor het publiek. Wij wenschen de betrok ken vereeniging een suc cesvollen avond. SPRANG-CAPELLE. Donderdag 10 April Chr. Geref. kerkdienst (aan de Hoogevaart). Spreker is Ds. Tolsma van 's-Grave- moer. Aanvang 7.30 uur. DE ST. CLEMENS-PAROCHIE HULDIGT HAAR PRIESTER. Op Eerste Paaschdag heeft de St. Clemensparochie getoond te beseffen hoe een groote eer het is voor een parochie, als een van haar parbchianen uitverkoren wordt tot het H. Priesterschap. Zij heeft hiervan blijk gegeven in de grootsche huldiging, die zij den jongen Priester bereidde, een hul diging, die des te plechtiger was, omdat in deze parochie slechts zeer zelden iemand tot deze waar digheid geroepen wordt. Lang reeds, was er dan ook door de geestelijkheid, het feestcomité en de missinaaikring gewerkt, om de zen feestdag zoo onvergetelijk mo gelijk te maken. Het slechte weer heeft echter de feestvreugde en de uitvoering van de plannen niet erg bvorderd. Lag het aanvankelijk in de bedoeling, dat de neomist door bruidjes, ver kenners, feestcomité etc. in een plechtige stoet naar de kerk ver gezeld zou worden, nu moest men zich tevrden stellen met auto's -Toch was het een mooie plech tigheid. toen de jonge Priester door een dichte haag van menschen en een eerewacht van verkenners de feestelijk versierde kerk binnen ging, waar hij door de gestelijk- heid en de misdienaars langs tal rijke bruidjes naar het altaar ge leid werd. Ook de Mis die Pater H. Figee S.C.J. als eerste in zijn parochiekerk ondroeg, zal hem nog lang in herinnering blij ven. Hij werd hierbij geassisteerd door Pater H. de Kort als diaken en Pater Dr. de Leeuw S.C.J. als subdiaken, terwijl de ZeerEerw. H.H. Pastoor v. d. Brekel en Ka pelaan Bolscher resp. als presby ter assistens en ceremoniaris fun geerden. Het kerkkoor zong op verdienstelijke wijze de driestem mige Mis van Fransen en na af loop van de H. Mis de Cantate „Priesterglorie" van Dobbelsteen. In zijn feestpredikatie bezong Pater ©r. de Leeuw de grootheid en verhevenhid van het H. Pries terschap en benadrukte vooral het groote aandeel dat Vader en Moe der hebben in het ontkiemen en het groeien van de priesterroe ping. Na de H. Mis werd de neomist door bruidjes naar zijn woning ge bracht, waar de voorzitter van het feestcomité de heer H. Pullens, namens de buurt hem geluk- wenschte 'en als blijk van hun me deleven hem een zere fraaie bloe menmand aanbood, waarvoor de jonge priester hem bedankte en verzekerde de buurt van het Laag einde in zijn Priesterlijk gebed niet te zullen vergeten. Na de receptie, waarvan door velen gebruik werd gemaakt, ter wijl anderen schriftelijk of in den vorm van bloemen hun gelukwen- schen aanboden, vond de aanbie ding van de geschenken van de parochie plaats in het patronaat. Kapelaan Bolscher verwelkom de Pater Figee, zijn talrijke fami- lileden en de verdere belangstel lenden en zeide dat dit, zonder dat hij iemand persoonlijk afbreuk wil. de doen, het geschenk was van de geheele parochie en waaraan bij na allen het hunne hadden bijge dragen. Nadat de bruidjes een toepasse lijk lied hadden gezongen nam pastoor v. d. Brekel het woord. Al was hij wel een beetje jalorse op den neomist, om al de schitte rende paramenten, toch bood hij het hem met een gul gebaar, voor al omdat hij als pastoor van de parochie vandaan biizondere reden tot vreugde en waardeering had. Hij dankte alle parochianen voor hun zeer groote opkomst dien mor gen bij de H. Mis. en verder het feestcomité, de Missienaaikring en Na den middag zal deze jubilé- dag in eigen kring gevierd worden voor de leden en oudleden van de groep. DE KLOKKENGIETER DOOR D.V.S.V. Het is het steile zelfbewustzijn en den trotschen hoogmoed van den begaafden kunstenaar, die Antoon Coolen ons in dit stuk uitbeeldt. En daarmede bewerkt hij een gegeven, dat om zijn diepe conflicten en zijn hartstochtlijke bewogenheid, moeilijk door een minder geschoolde is weer te ge ven. Het vreischt een groot talent om de rol van Meester Andreas, als hij op het hoogtepunt van zijn roem weet, dat het zijn ziel, zijn geest' is. die de klokken doet klinken, om die rol zoo te spelen, dat we werkelijk den kunstenaar begrijpen, dat we beseffen -hoe het gieten van klokken hem dier baarder kan zijn dan zijn eigen zoon. Het vereischt èveneens 'n groot talent om de rol. van Paul, zijn zoon te vertolken, die ook het klokkengieten boven alles stelt, maar om andere, om edelere mo tieven dan ziin verblinden vader, Daarom kwam het conflict tus schen deze twee tegengestelde ka rakters niet ten volle tot zijn recht, daarom misten we de over tuiging, die dit conflict aanschou welijker en begrijpelijker zou heb ben gemaakt. Wij mogen echter gezien 't amateurisme, niet te hoo- ge eischen stellen en maatstaven aanleggen, waarmee we zelfs bij veel beroepstooneel tekorten zou den moeten constateeren. De hoofdrol werd, ondanks het zoó juist genoemde tekort, onge twijfeld door Jac. M. Didden zeer verdienstelijk gespeeld. De onge dwongen houding waarmede hij zich over het tooneel bewoog, verried dat het niet de eerste keer was en uit de afwerking van het geheel tot in de kleinste details bleek, dat de regie bij hem in goede handen was. Diezelfde indruk kregen we ech ter niet bij het spel van A. Leij- tens, wiens vertolking van Paul niet die natuurlijkheid en dat on gedwongen enthousiasme had, waarmee deze rol eerst ten volle tot zijn recht komt. Zeker in het laatste bedrijf moest hij het ge bruik van zijn armen missen. Maar gelaatsuitdrukking en hou ding zijn ook twee belangrijke factoren bij het geven van een overtuigend en bevredigend spel. Een sober en pretentieloos spel gaf H. Maas als Anselmus, dat echter door het fijn aanvoelen en het intens inleven van de tekst het aanhooren ten volle waard was, al was hij evenals A. Leij- tens en T. Didden soms moeilijk w .te verstaan, misschien ook door Vgdc Ingcinden in gebrekkige accoustiek. TtVschap b W. Puh:1' vrouwelijke rollen werden z~er goed Uitgebeeld. Nellie van Beijnen gaf als Barbara, een be scheiden, maar gevoelvol soel, dat zoowel door gelaatsuitdrukking en gebaar als door een melodieuse stem, vermeld dient te worden. En tenslotte Mien Beerens, wier vertolking van .Maria, we wel de best geslaagde mogen noemen. En in het eerste bedrijf, toen zij het blije, beminnende meisje was, èn in de overige bedrijven, wanneer zij de angstige, bezorgde en diep getroffen verloofde uitbeeldde, gaf zij een spel te zien, dat vooral door de overtuiging en de bezie ling opviel. De kleine gebreken buiten be schouwing gelaten, heeft dit stuk in zijn geheel ons ten volle kun nen bekooren en heeft D.V.S.V. dit seizoen met een waardig slot bekroond. En ongetwijfeld zullen de meestén, zoo niet allen, die het spel gezien hebben of die het vanavond of morgenavond zullen zien, het hierover met ons eens zijn. allen die aan hewelslagen van dezen dag hadden^degewerkt en hij hoopte dat vc^-He parochia nen een dergelijkeiechtigheid een spoorslag zou zijnni het priester schap steeds mee te waardeeren en te eeren. Ontroerd dankj|[ de neomist voor het prachtig cadeau, maar het dankbaarst \is hij voor de overtuiging en ;t medeleven, waarvan dit gull '.geschenk ge tuigde. Na nogmar, allen bedankt te hebben en in hu bijzonder mej. Ca to Loeff en h( verzekerd te hebben van zijn ged; gaf hij allen zijn Priestrlijken 2jen. Onder het Lof,dat zeer druk bezocht was, bedakte de nieuwe priester in welgeozen woorden vooral voor het goed van de pa rochie, terwijl hij gmaals de ver zekering gaf de prochianen niet te zullen vergeten.k 's Avonds braden de Harmo nie en de Liedertailiin den stroo menden regen huimuzikale hul de, waarbij de bde voorzitters, resp. de heeren GVeltman en J. van Mierlo een vcjrd van hulde en waardeering Draken, waar voor de neomi.s hen harteliik dankte. De Eerste Paasdag is voor de parochie St. Clerms een dag ge weest die nog laij in haar her innering zal blijve voortleven en die haar waardering voor het Priesterschap heef bevestigd. KAMER VA KOOHANDEL. In ons vorig jammer heb ben we medgedeeld dat onze Kamer vn Koophan del en Fabrken in den huidigen vorn 1 April 25 jaar bestond en voorts eenige bijzondcheden daar- ofn trent. f~t B'oeel wed de Ke* v verrr "eLangsiaat te Wal wijk opgerich 1 Januari 1878. Zij trad in werking juist op den lag dat het eerste nummr van ons blad verscheel ONGETAL. De" wielrijdejG. werd in de Grootestrafy aangereden door een luxeauto van S. uit Lponopzaii. Hij kwam te vallen en kreeg naast een hoofdwone een lichte hersenschuddig. Hij werd naar het ziebnhuis over gebracht. De plitie onder zoekt deze aagelegenheid. BINNEN- EP BUITEN- POLER VAN BAilDWIJK. UoVergaderinevan Stemge- T,. „.V. - te v.m. Baai wijk, op 22 April 1947, de^oormiddags 10 uur. De agenda hvat o.m.: Voorloopigej vaststelling rekening 1945+1946. Voorloopige- vaststelling begrooting 1971948. Wijziging bgrooting '46 1947. Machtiging uitvoer on- derhoudswerkn in eigen beheer. Vaststelling/an den Om- slag. Verkiezing' estuursleden wegens per dielce aftre ding van Ja .van Woensel, die terstono Vacature "V gens hooge.' herkiesbaar heeft weg», ontslag geno ;rkiesbaar is. schilders we- aderdom niet Arn. Pullens ziekte zijn n. en rond- Mededeelin vraag. 12 J4-JARIG BEFAAN VAN DE ANDREAS-ZIJL.ANS-GROEP. Op Donderdag 0 April a.s. zal het \2]/2 jaar geilen zijn dat de Katholieke Verkeiersgroep „An dreas Zijlmans' te Waalwijk werd opgericht. 2e viering van dit verblijdend fe zal worden in gezet met een pie bge H. Mis in de Kerk van St. an te half 7. Alle welpen, vckenners, voor trekkers van dtflroep, alsmede vele ouders, oud^den en begun stigers zullen dezjjJH. Mis bijwo- MATINÉE LIEDERTAFEL. Het traditioneele volksmatinée der Liedertafel „Oefening en Ver maak" was Zondag-ochtend druk bezet. De koornummers „de Konings zoon" en de „Fridjof-sage" wer den uitstekend gezongen en de soli van mejuffrouw Blom en de heeren Mol, de Bont, Vesters en van Oudheusden vonden een bij zondere vertolking, die groote be langstelling en waardeering ge noten van 't publiek, zoodat dit matinée wederom als goed ge slaagd mag worden aangemerkt. K.J.M.V. De K.J.M.V. heeft a.s. Donder dagavond 8 uur in haar clubhuis een groote ledenvergadering be legd, waar meerdere zeer voorna me punten behandeld zullen wor den. CHR. HIST. KIESVEREEN. „NEDLERLAND EN ORANJE". Bovengenoemde Kiesvereeniging besloot pogingen aan te wenden voor een binnenkort te houden streekvergadering. Getracht zal worden een zittend kamerlid als spreker te doen optreden. Eventueele contributieverhoo- ging zal een punt van bespreking in de e.v. ledenvergadering uit maken. Aan het Hoofdbestuur van de B.B.A. zal worden verzocht in het traject den Bosch—Tilburg de halte tegenover het oude Raad huis in v.m. Besoijen officieel te erkennen en in het traject Den Bosch—Lage-Zwaluwe in v.m. Baardwijk ea v.m. Besoijen een officieele halte te vestigen. Gelet op de uitgestrektheid van Groot-Waalwijk is het inleggen van deze halten in deze beide v.m. zelfstandige gemeenten naar de meening van de Kiesver. geen overbodige luxe. NEDERLAND—BELGIë TE AMSTERDAM. Een overwinning voor Nederland. Maandag (2en Paasch dag) had voor een natuur lijk uitverkocht stadion de meest attractieve wedstrijd van het geheele jaar, n.l. HollandBelgië plaats. 55.000 Menschen genoten van de prestaties van ons elftal, dat zeker de ver wachtingen heeft overtrof fen nu het van de Belgen won met 21. Dit wil niet zeggen dat de Nederlanders zooveel sterker waren, maar het blijft een pracht- prestatie. De eerste goal werd ge maakt door Bergman, 9 minuten na het begin, ter wijl de Belgen daarna reeds na 9 minuten den gelijk maker scoorden. Zoo bleef de stand tot na de rust, toen betrekkelijk kort na de hervatting opnieuw Bergman het 2e doelpunt maakte. Bij de Nederlanders blon ken uit: Bergman. Wilkes en Kraak; bij de Belgen de doelman Daenen en Lem- brechts. Dat het er warm is toe gegaan blijkt, dat de Belgen 11 corners kregen te nemen, waardoor veel gevaarlijke situaties geschapen werden, terwijl de Nederlanders er slechts 4 te nemen kregen. Als een bijzonderheid vermelden we nog dat het muziekcorns der Oranje- Nassau-mijnen de muziek verzorgde en des avonds concerteerde in de stad. R.K.C.S.E.T. 6—0. Maandag (2en Paaschdag) sneelde RKC tegen SET uit Tilburg. Ondanks den vrij sterken wind is het een wedstrijd geworden die het aanzien ten volle waard was. Vooral dc voorhoede met Tini de Bruin aan het hoofd was niet te houden en steeds bracht ze verwar ring in de verdediging van de gasten. SET is overigens in het geheel niet gevaarliik geweest, want zij moest al les or> de verdediging zetten. Over den wedstrijd het volgende: RKC speelt met wind te gen die schuin over 't veld staat en het begin is maar een heen- en weergetrap van beide zijden. Daarna neemt RKC het heft in han den en weet den bal goed onder controle te krijgen. Wanneer er een kwartier gespeeld is brengt Jan Du- quesnoy den bal keurig voor doel, waaruit Tini de Bruin de score opent. Her haaldelijk bouwt R.K.C. mooie aanvallen op en SET moet alle zeilen bijzetten om erger te voorkomen, maar kan toch niet verhin deren dat v. Delft in moei lijke positie ineens inschiet en na 30 minut enspelen is het 20. Vijf minuten later haalt Tini de Bruin den bal op bij de back's en passeert alleen de gansche SET-ver- dediging en besluit dit mooie staatltje van voet baltechniek met een mooie trekbal in den uitersten hoek van het doel te schie ten, 30; een pracht-staal- tje van voetbal-kunnen. Hiermede breekt de rust aan. Na de rust heeft R.K.C. ook nog het wind-voordeel en profiteert hiervan beter dan SET, die er nu prac- tisch niet meer aan te pas komt. Steeds is de RKC- voorhoede in den aanval en als er/wederom 10 minuten zijn gespeeld, komt Tini de Bruin weer aanrennen met den bal als het ware aan zijn voeten gekleefd en zon der dat er de SET-verdedi- ging aan te pas komt, jaagt hij no. 4 in de touwen. Het schijnt voor SET een debacle te worden en van Gooi verandert nu van plaats en gaat midhalf spe len, doch deze oude rot kan het alleen ook niet ver anderen en na ongeveèr een half uur spelen is het we derom Tini de Bruin die met een ver schot nummer 5 in het doel doet verdwij nen. Even later is het Jan Duciuesnoy die is doorge broken. maar als hij alleen voor doel is schiet hij nog ver over, terwijl ook de naai tweemaal achter el kaar voor Set nog redding brengt. Vijf minuten voor het einde zet Jan Duquesnoy den bal mooi voor doel en Chris van Delft maakt er 't halve dozijn mee vol, waar mede het einde komt en R. K.C. weer twee puntjes bin nen heeft, De scheidsrechter, dhr. Hooydonks, leidde keurig. R.K.C. II speelde een thuiswedstrijd tegen T.S.C. TT uit Oosterhout en won met 31. Schulte—Boeijen winnen met één ronde te Gent. SchulteBoeijen wonnen Donderdagavond om 10 uur dc zesdaagsche te Gent met één ronde voorsprong op Naeyevan Steenbergen. Een half uur voor 't ein de wisten SchulteBoeijen een ronde te nemen, waar na zij er in slaagden deze winst te behouden; Bruneel De Bruycker gaven den strijd op. De eindstand luidt: 1 SchulteBoeijen 123 p., afgelegd 3160 km. Op één ronde achterstand2 Naeye v. Steenbergen 245 p. Met 2 ronden achterstand: 3 de KuyscherSercu 233 p. Met 4 ronden achterstand4 Thijssensde Pauw 257 p. Met 5 ronden achterstand: 5 Kaergv. d. Meerschaut 192 p. 6 Adriaenssens Speltc 173 p. De overige koppels waren 6 t.m. 9 ron den achter. PROV. NOORD-BRAB. DAMBOND. Voor het zilver enfeest van den Bond zullen wed strijden gespeeld worden tusschen tientallen uit Lim burg, Zeeland en Noord- Brabant, terwijl ook een wedstrijd van het kampi oenstiental Excelsior uit Den Bosch, tegen een Bra- bantsch tiental op touw wordt gezet. Verder een re ceptie en daaraan verbon den f eestvergadering en massa-kamp. Het persoonlijk kampi oenschap van Noord-Bra bant 19461947. Er zullen drie groepen gevormd wor den, spelende een enkele ronde. Van elke'groep ko men de twee hoogstaanko- menden in de finale, die ook uit een enkele ronde bestaat. Het bestuur onderging een kleine wijziging. In de plaats van dhr. P. Bruins- ma uit Tilburg, werd in het bestuur gekozen de heer A. Nieuwkoop uit Heusden. De secretaris de heer A. A. van Boekei uit Vught, werd met algemeene stemmen herko zen. Het batig saldo, dat het verslag van den penningm. vermeldde, zal voor het a.s. feest in Juni bestemd wor den. DUIVENSPORT. P.V. De Postduif Waalwijk. A.s. Zondag 13 April van 8.30 tot 9.30 inmanden voor een oefenvlucht vanuit Bre da. D, leden worden ver zocht uiterlijk Zondag tij dens het inmanden hun klok in te leveren. KORTE BERICHTEN. Van de nieuwe textiel kaart V.A. 705 zijn geldig verklaard van elk der stro ken A en B: 1. De 5 bonnen ter waar de van een punt en 2. de bon ter waarde van 5 punten. B. en W. van Amster dam stellen voor, voor den wederopbouw van Schiphol- 14 millioen inplaats van 71/2 millioen beschikbaar te stellen. De Willem Barends zal omstreeks 20 Mei in ons land terugkeeren met een totaal van 7500 ton traan; 5700 ton hiervan is al in Vlaardingen aangekomen. De Roerstaking kost ongeveer 500.000 ton steen kolen. Duitschers die bij Ven- lo de grens overkwamen, hebben in een winkel der Coöperatie aldaar, lakens, koffie en allerlei begeerens- waardige artikelen gestolen. Het is de bedoeling in het stookseizoen 1947'48 alleen een beperkte hoe veelheid stook-olie te ver strekken aan degenen, die deze installatie hadden vóór 1 October 1946. Het ligt in de bedoe ling de menu's in de restau rants weer te versoberen en men overweegt een paar vleeschlooze dagen in l^e voeren. Hoe het met thee en kof fie zal gaan, moet nog worden afgewacht. Naar de meening van den A.N.W.B. is het nood zakelijk spoedig te geraken tot de fabricage van een rijwiel in standaarduitvoe ring, met zooveel mogelijk genormaliseerde onderdee- len, ten einde op deze wijze sneller te kunnen voorzien in het nijpende rijwjel-te kort. Het motormailschip Oranje, op weg van Batavia naar ons land, heeft het tij dens het laatste gedeelte van de reis hard te verdu ren gehad. In de Golf van Biscaye stuitte het op een storm, die allengs zoo in kracht toenam dat er een orkaan uit groeide, waar door het schip in moeilijk heden kwam. Door den vliegenden storm zijn drie personen verdron ken en één doodelijk ver ongelukt. Het schip kwam Zaterdag in Amsterdam aan. In België zijn thans 359 doodvonnissen uitgespro ken. Aan 125 veroordeelden is het vonnis voltrokken, de overigen wachten op een beslissing op hun gratie verzoek. Volgens de Ver. Staten heeft ons land nog 200 mil lioen dollar van het door de Staten verleende crediet niet gebruikt. Een half mil liard" gulden staat dus nog te onzer beschikking. Dr. K. Keijer, tijdens den oorlog directeur van 't Stads- en Academisch zie kenhuis te Utrecht en lei der van 't „Medisch Front" is door het Bijz. Gerechts hof te Amsterdam veroor deeld tot 4 jaar R.W.Ï., ont zetting uit het recht tot 't bekleeden van ambten voor 10 jaar en uit de kiesrech ten voor het leven. De consul van Tsjecho- Slowakije te Parijs is Zon dag-ochtend vermoord ge vonden. Zijn portefeuille en geld werden naast hem op den grond gevonden. Hij pleegde zelfmoord. Ir. Ringers is uitge- noodigd om de Engelsche regeering van advies te die nen bij dc bestrijding der overstroomingen. Hij vertrekt vandaag naar Engeland. RAAMSDONKSVEER. Muziek-examen. Bij het te Antwerpen gehou den muziek-examen, afgenomen door het Belgisch Muziek College, slaagde voor piano lagere graad onze dorpsgenoote de jongedame M. J. Weterings, met hoogste on derscheiding. Volksdans. Dezer dagen werd overgegaan tot oprichting van een Volks dansclub. Dit gebeurde op initiatief van verschillende leidsters en leiders, der plaatselijke ieugdver. Onder leiding van Mej. Somers uit Til burg zullen de lessen beginnen met voorloopig 30 personen. DOODSTRAF VOOR 2 LANDWACHTERS GEVRAAGD. Twee gruwelijke misdrijven. Voor het Bijz. Gerechts hof te Utrecht werden Don derdag twee misdrijven van landwachters behandeld, die destijds nog al veel op zien hebben gewekt en over welke brute gewelddaden de verontwaardiging zeer groot was. De eerste zaak betrof het met een revolver doodschie ten van een jongeman, een zekeren Van Rossum, die gezocht werd omdat hij niet naar Duitschland wenschte te gaan. Hij was gearres teerd in een ijzerwinkel op Hoograven onder Jutphaas, doch wist te ontkomen,

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 4