NIEUWS UIT KAATSHEUVEL FEUILLETON Gewogen en te Licht bevonden Terry en Berry in DE BRIL VAN SULTAN SAR. OFFICIEELE BONNENLIJST Verder moest hij tot zijn spijt mededeelen, dat secretaris A. van Engelen, na 7 jaar die ïunctie te hebben waargenomen, wegens tijd gebrek niet langer meer zijn taak kon blijven verrichten. Namens de vereeniging dankte hij hem harte lijk voor het vele werk voor de goede zaak gepresteerd en hoopte graag dat men er in zou slagen een geschikte opvolger te vin den. Als volgend punt vond voorle zing plaats van notulen en een uitvoerig jaarverslag. Aan dit laat ste ontleenen wij enkele gegevens: de subsidie van het Rijk is maar pover, doch de gemeente doet goed werk door haar subsidie van 25 ct. op 75 ct. per lid te willen brengen. De verdrievoudigde contributie is boven verwachting goed ge slaagd, slechts één bedankte voor het lidmaatschap Thans zijn 340 huisgezinnen aangesloten, dat is 99J/2 van het totaal. Ontvangsten en uitgaven be droeden rond 4000 gulden. Aan giften werd ontvangen: Oudleer lingen Jongensschool ruim 200, Rad van Avontuur 250. Boe renleenbank 100.' Aan verband, magazijnartikelen enz. werd besteed bijna 1000. Bijdragen werden verleend aan uitzending van T.B.C.-patiënten en zwakke kinderen. De jaarliik- sche contributie der leden vari eert van 2.50 tot 15.—, in tien klassen. Er waren 55 geboorten en 18 sterfgevallen. De verpleegster legde af onge veer 3000 ziekenbezoeken, de kli niek wrd bijna 1200 maal be zocht. De EHBO als dochterafdeeling verleende volgens haar jaarver slag bij 88 gevallen eerste hulp. Haar twee cursussen leverden 20 geslaagden op, zoo dames als heeren. Op wedstrijden werden drie eerste prijzen behaald. Als volgend agendapunt werd dhr. G. v. d. Wiel, aan de beurt van aftreding zijnde, in ziju functie herkozen. Bij schriftelijke stemming over een nieuwen secretaris werd de heer G. Klein, oud-Hoofd der School met algemeene stemmen als zoodanig gekozen. Daar hij echter wegens verhindering niet aanwezig was, zal zijn toestem ming alsnog worden gevraagd. Bij mededeelingen van het be stuur werd toelichting gegeven over aan huur kliniek, aanvrage Koninklijke goedkeuring, Loterij, Klokkenberg, Kraamzorg en Schoolartse«.dienst. Bij de rondvraag werden enkele vragen naar genoegen - beant woord. Geestelijk Adviseur Pastoor Serrarens, snrak een ODwekkend woord, waarb" hij vooral de hoo- gere beginselen van het Wit-Gele Kruiswerk in het licht stelde; men moet de beoefening van deze mooie vorm van ziekenverzorging zien als een a ostolaat, uitgaand van een hooge opvatting in chris telijke zin. VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN 17) *T-' En het ergste van alles was, dat niemand begrijpen zou, wat een opoffering het haar zou kosten, om zóó te doen. Ze zouden eerder den ken dat ze Guus had op gegeven omdat die nu erf genaam-af was en dat zij Schroot om zijn geld geno men had. Zelfs Guus zou dit ook meenen, want om haar vader te sparen, kon zij hem niet de waarheid meedeelen. Tda was blij dat haar va der er dien ochtend althans veel heter uitzag en hoop vol fluisterde hij haar dan ook in, dat hij heel goed ge slapen had, want dat hij zich overtuigd hield hoe zij moedig zou zijn, als een echt soldatenkind. Na het ontbijt nam zij Gaarne zou hij immer zijn steun aan de vereeniging schenken. Na woorden van dank aan al len sluit de voorzitter deze leer zame vergadering. SPRANG. Ned. Hcrv. Knapen ver. Samuël. A.s. Vrijdagavond zal de Ned. Herv. Knapenvereeniging Samuël in de Consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk haar jaarvergadering houden. Chr. Bouwarbeiders. De afdeeling Sprang van den Nederl. Chr. Bouwarbeidersbond komt Vrijdagavond om 7 uur in de zaal van den Chr. Volksbond in vergadering biieen, waarin 0.3. de verzilvering van vacantiebon- nen zal olaats hebben. Chr. Fabrieksarbeiders. A.s. Maandagavond komt de afdeeling Sprang van dep Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders in jaarverga dering bijeen in de zaal van den Chr. Volksbond. De agenda ver meldt o.m.: jaarverslagen. Chr. Gem. Zangver. „Excelsior". De Chr. Gemengde Zangver- eeniging „Excelsior" alhier houdt a.s. Dinsdagavond in de zaal van den Chr. Volksbond haar 62ste jaarvergadering. Deze bijeenkomst zal een feestelijk karakter dragen; o.m. zal de heer J. L. Feijten uit Utrecht, bekend declamator, mede werking verleenen. A.R. Kiesvereeniging. Op Vrijdag 25 April a.s. hoopt voor de A.R. Kiesvereeniging al hier als spreker op te treden de Weleerw. Heer Ds. J. Fokkema te Delft, Lid der Tweede Kamer. SPRANG-CAPELLE. Chr. Besturenbond. Op Vrijdag 18 April a.s. zal vanwege den Chr. Besturenbond Sprang-Capelle in het Gebouw „Eltato" te Capelle een propagan- da-vergadering worden gehouden voor het Chr. Nationaal Vakver bond, waarbij als spreker zal op treden den heer Ouderkerk van Utrecht, Voorzitter van den Ned. Chr, Landarbeidersbond, terwijl de Weleerw. Heer Ds. A. Wis- gerhof, Ned. Herv. predikant al daar, een opwekkend slotwoord hoopt te spreken. GEERT RUIDEN BE RG. A.s. Zondag wordt op 't voctbaltcrrein alhier om 1.30 uur de kampioenswed strijd gespeeld tusschen Right-Oh 4 en Be Ready. Deze wedstrijd geldt als een voorwedstrijd voor het om 2.30 uur spelende Right- Oh 1 tegen I.V.C. Ook deze wedstrijd kan voor 't groot ste deel worden beschouwd als een kampioenswedstrijd. Verwacht wordt een groot haar mandje en een schaal en ging bloemen plukken in den tuin om er de vazen mee te-vullen. Toen ze er voldoende voorraad van had, zou ze ze verder schik ken in het prieeltje. Ze voelde dat ze alleen moest zijn; dat ze het erg drukke praten van de meis jes niet hebben kon. Nog niet lang zat ze daar, of ze zag een schaduw op het pad. In 't eerst dacht ze dat het Guus was, maar het bleek de heer Schroot te zijn die het priëeltje bin nentrad. Ziin blik bleef bewonde rend rusten op het beval lige jonge meisje in haar eenvoudig katoenen japon netje. Goeden morgen, begon hii. Je vader zei, dat ik je hier zou vinden. Ik zou je raden om den ouden heer niet te lang in snanning te houden. Hij ziet er zeer slecht uit en tobben is ver keerd voor iemand met een zwak hart. O, mijnheer Schroot, u weet toch dat ik niet met aantal supporters uit Bre da, doch ook onze jongens mogen verzekerd zijn van ben eenthousiast publiek om hen aan te moedigen bij Tooneel. Het Kaatsheuvclsche Too- neelgezclschap „Crescendo" heeft naam. Op 2en Paasch- dag trad Crescendo in Eu- phonia opnieuw voor het voetlicht en heeft zijn naam wederom alle eer aange daan. Haar optreden was een eclatant succes dat niet grooter had kunnen zijn. Gegeven werd „Ontgooche ling", een dramatisch too- neelspel van A. Boere. De schrijver geeft blijk de volksziel te kennen en te begrijpen en heeft deze in zijn werk weten vast te leggen. Crescendo heeft blijk gegeven den schrijver met zijn werk te begrijpen en heeft een snel geleverd dat 't aandachtige publiek, dat tot in de uiterste hoe ken de zaal vulde, wist te boeien op een wijze, dat de stilte voelbaar was. Adem loos werd toegehoord en diepe ontroering was het resultaat van de sublieme vertolking die deze jeugdi ge club, beschikkend over prima krachten, van het werk gaf. „Ontgoocheling" geeft een spel van liefde, haat en leed, waarin de moderne mensch de christelijke mo raal vertrapt, met een echt scheiding tusschen een man en een te jonge vrouw als gevolg, waardoor ook 't geluk van de kinderen uit 't huwelijk vergooid wordt. De moraal, dat de tevreden heid het grootste geluk is en oprechte trouw zich steeds handhaaft in alle tijden, teekent zich prach tig in het eindspel. Mevrouw van Rossum speelde haar rol behoorlr1 en dien doorvoeld; de de dienstbode was goed op haar plaats, correct en on berispelijk; van Rossum, die tevens de regie verzorg de, was als steeds meester lijk in zijn werk; Rena was zoo we van haar gewoon zijn, in alles af, vlot in ma nieren en dictie; Ratter, de huisvriend, kwam onver wachts binnengevallen als u trouwen kan. Dat is on mogelijk. Dan is het mij ook on mogelijk om je vader zijn schulden kwijt te schelden. Hoe wreed van u. U vergt te veel van mij en niet alleen van mij, maar ook van den man dien ik liefheb. Je bent toch zeker meer dankbaarheid ver schuldigd aan ie vader dan aan je verloofde. Die zal zich wel gauw genoeg met een ander meisje troosten. En als ik nu smeek op mijn knieën om genadig te zijn? Ik ben nu eenmaal geen man van genade. Als ik je vader ziin schuld kwijt scheld, dan moet ik daar ook een vergoeding voor hebben en die vergoeding ben iij. Ida verborg het gelaat in de handen. Gernimen tijd bleef ze zoo zitten; toen hief ze het Jioofd op ep sprak droovif?; Ik geloof dat ik moet doen wat u vraagt. Maar u kunt niet verwachten dat dezen min of meer beslis- senden wedstrijd. Wij wcnschen Right-Oh good luck. een echt ingenieur en liet in zijn spel de echte vriend van v. Rossum genieten; dokter Klaassen was niet te verbeteren. Over de regie niets dan goeds. Het decor, zooals we dat van Crescendo gewoon zijn. De grime in goede han den. De hospes, die blijk geeft spontaan met zijn ver- eenigingen mee te werken, verdient voor de beschik baarstelling van het keuri ge meubilair alle lof. Beek mans had voor keurige ver lichting gezorgd. Reeds thans kan worden gemeld dat dc tweede uit voering op Zaterdag a.s. wederom voor een uitver kocht huis zal loopen. Cres cendo doet zijn naam eer aan. Paasch-concert Bel Canto. In de zaal van den heer Jan v. Dun trad Maandag (2en Paaschdag) Bel Canto op met een vocaal concert, zooals dit gerenomeerde koor nog slechts zelden ge geven heeft. Een program ma te vullen van drie uren en ook drie uren lang een publiek dat nog steeds ge woon geweest is naast zang ook een humoristisch ge deelte van bet programma verzorgd te zien, deze af wisseling te onttrekken en te blijven interesseeren al leen voor wat de vereeni ging zelf als haar hoogste ideaal nastreeft, is een pres tatie die Bel Canto op 2en Paaschdag geleverd heeft. Reeds met den inzet van het Paasch-gedeelte van 't programma veroverde het koor de harten van ziin toe hoorders. Het Halleluiah van Handel was een opkla- terende Paaschzang. zooals we het gaarne in Paasch- stemming hooren. Het Os- terchor uit de Cavalleria van Mascan^ni met 't Avé Verum van Mozart en het Du Hirte Israëls van Bort- nianski completeerde op waardige wijze deze goede inzet. Het Dubbelmannenkwar- tct liet de concourswerken ik een man kan liefhebben die mij tot zulk een wreed heid dwingt. En ik geloof dat ik liefde genoeg voor ons bei den bezit. Kijk, ik hoop dat je van smaragden houdt. Dit zeggende, haalde hij een prachtigen ring uit zijn zak, schoof er dien van Guus af en wierp die op tafel. O, maar die is veel te mooi, riep ze en keek in- tusschen verlangend naar 't eenvoudige ringetje met de paarlen en diamanten van Guus. Onzin! Niets is te mooi voor je. Ik ben van plan je een flinken wissel te geven om er je uitzet voor te koopen. Je moet al les hebben wat je behoeft in je positie van mevrouw Schroot van „Het Tuin huis". Geef mij nu maar gauw een kus en dan zullen we je vader het heuglijk nieuws meedeelen. Eer ze er iets tegenin kon brengen had Schroot haar in de armen gèsloten en overdekte hij haar ge- Vragen en meeningen onzer lezers. J. A. te Waspik. Het door U ingezonden stukje „Naas tenliefde" kan tot onze spijt door ons niet worden op genomen, waar dit toch een zuiver persoonlijke kwestie betreft. Zaken van alge meen belang vinden gaarne plaatsruimte. hooren, waarmede het in Helmond Zondag a.s. uit komt. Wat gepresteerd werd hield de belofte in van succes. Het Mannenkoor met den heer Wooning als solist, liet genieten van 't pracht werk van Edv. Grieg „Lan- derkennung". In zijn twee de optreden was de heer Fr. dc Vaan als bassolist de man, die de harten ver overde. Het Gemengd Koor sloot het programma met een 5- tal werken, die een stijgend succes werden voor den avond. Het leeuwendeel droeg echter de heer Vrin- ten, niet alleen als accom- pagnatcur der diverse num mers, doch vooral als so list met de Sonate Pathe- tique van Beethoven en het Warsow-concert van Ri chard Addinsell. Bel Canto's voorzitter mocht met recht in zijn dankwoord zeggen niet te weten wat meer te loven viel in den jeugdigen artist, de souplesse in den aanslag, of de muzikale verzorging van zijn spel. Alles bijeen was het een echte Bel-Canto-avond, die de aanwezigen verplicht heeft een volgende concert avond niet te missen. Naar Helmond. Zooals we reeds meldden neemt het Dubbel-mannenkwartet Bel Ganto Zondag a.s. deel aan het kwartettenconcours in Helmond. Bel Canto treedt als achtste deelnemer aan dezen, wedstrijd op en zingt 'n Kermiscavalier van A. Franken als verplicht en Vaarwel, o. Zomer van Nico v. d. Linden als eigen gekozen nummer. De concurrentie voor het koor is verbazend groot, daar de beste achttallen oo dezen wedstrijd in schreven. De beoordeeling ge schiedt volgens een puntenstelsel. doch er wordt slechts een 1ste, een tweede en een derde prijs toe gekend, volgens de behaalde cij fers. Wij wenschen ons kwartet een succes, dat evenredig is aan de laat met vurige liefkoozin- gen. Ida droeg de vernedering in stilte, maar de uitdruk king in haar oogen was niét die van een gelukkige verloofde. Even vóór de lunch be gaf Guus zich naar de ka mer van zijn neef, om te vragen of hij dien volgen den middag ook tegenwoor dig zou zijn bij de begrafe nis van dien armen van Beek. Hij had Leo den heelen ochtend al niet gezien wat iets ongewoons mocht hee- ten, daar de jongeman al tijd heel vroeg op was en in den regel dan in de buurt van de stallen gevonden werd, waar hii zich vóór 't ontbijt al oefende in het auto-riiden. Hij lag op de rustbank en was vast in slaap, terwijl op het asch- bakie tal van sigaretten eindjes lagen. Wordt vervolgd. opoffering, welke het zich ge troost heeft om in dezen kamp te kunnen uitkomen. AGENDA. Zaterdag 12 April 8 uur n.m. Apollo-Theater, Belisca onder verdenking. Zaterdag 12 April 7.30 uur n.m. Euphonia „Crescendo", Ontgoo cheling. Zondag 13 April 5 en 8 uur n.m. Apollo-Theater, Belisca on der verdenking. Toegang 18 jaar. Maandag 14 April 8 uur n.m. Repetitie Harmonie Apollo. Dinsdag 15 April 7.30 .uur n.m. repetitie R.K. Par. Kerkkoor St. Jan. Woensdag 16 April 7.30 uur n.m. repetitie Dameskoor Bel Can to, zaal van Dun. Woensdag 16 April 8 uur n.m. Apollo-theater De Dag van Mor gen, toegang 18 jaar. WAALWIJK OPENBARE AANBESTEDING. Gistermorgen vond de openbare aanbesteding plaats voor het bouwen van 44 arbeiderswoningen op een terrein, gelegen in het gedeelte van het uitbrei dingsplan tusschen Putstr. en de Stationsstr. alhier. Perceel I. Timmer- en metselwerken met bijko mende werken. Perceel II. Glas-, verf- en behangwerk. De inschrijvingen luidden als volgt: C. v. Dijk, Nieuwveen B 488.000.- v. Reekum, Haafte B 459.000.- I Gebr. v. Sandbeek Den Dungen B 465.000.- Naaykens, Tilburg B ƒ447.750.- D 21.000.- I Bredero's Bouwbedrijf Den Bosch B ƒ448.900.- G. Coppens en v. Huiten, Waalwijk B ƒ578.000.- Bouwbedrijf Jobo, Heemskerk B 579.700.- Schuyt, Hillegom B ƒ510.000.- J. C. v. d. Sande, 's Bosch B 453.000.- A. v. Houwelingen, 's Bosch B 455.300.- 1 J. Dikman, Rotterdam B 510.000.- J. Brouwer, Hilversum B 520.000.- J. Bontebal, Zevenhuizen B ƒ472.500. •J. C. Lodewikus, R'vcer B 455.900, Gebr. v. Hees, Tilburg B ƒ478.100. van Berkel, Tilburg B ƒ513.100. J. Kasbergen, Moordrecht B ƒ472.000. C. van Meel, L.-Zwaluwe B 522.000. F. Vink, Moordrecht B ƒ471.300.- Fa. Groen Bregman, Benthuizen B ƒ469.900.- W. P. Wassenberg, Overveen C 22.983.- D 23.740.- Hendriks, Wassenaar B 459.944.- B. de Groot, Arkel B ƒ500.000.- Gebr. Lodewikus, R'veer A 554.000.- Fa. Couwenberg, Waalwijk B ƒ576.800.- P. Mol, Oosterhout B 460.900.- Fa. Gothmer, Amsterdam D 25.571.- Fa. D. Moerman, B ƒ520.500.- Fa. de Boer-Lotens Maasdriel B 521.235.- D 26.400.- den Teuling, Kaatsheuvel B ƒ484.880.- Kramer, Genderen B 492.000.- Verboord, Vlijmen B ƒ515.520.- de Korte, Vianen B ƒ437.900.- van Hees, Tilburg B ƒ478.000.- Kleijngeld, Waalwijk B ƒ475.000.- J. Heerkens v. Bavel, Tilburg B 515.006.- Fa. Remmers, Tilburg D 21.000.- B ƒ485.000.» De Zwart, Heukelom B ƒ502.000.- P. v. Dijk, Haren (Gr.) B ƒ510.000.- A ƒ458.000.- Joh. Seijsener, Hillegom B ƒ508.500.- de Vries, Zaandam B ƒ502.300.- B.B.B. Bouwbedrijf, 's Bosch B 448.900.- Kruisen, Tilburg C 19.409.- v. Huiten v. Bladel, Waalwijk A ƒ558.000.- Hoogendoorn, Waalwijk B 470.783.- Brandwijk, Sliedrecht B ƒ467.362.- J. Fijan, Nieuwkerk B ƒ472.500.- Schilderwerk. KORTE BERICHTEN. Koning Christiaan van Denemarken, die sinds 1912 aan de regeering is, is over leden. Hij is 76 jaar oud. Minister Drees heeft van den Algem. Bond van ouden van dagen den eere naam aanvaard van „Vader der ouden van Dagen". Dan mag deze bond de K.V.P. wel de moeder noemen, want wat zou vader zonder deze moeder hebben be reikt? In den nacht van Maandag op Dinsdag is in een winkel in glas en aarde werk aan de Amsterdam- straat te Haarlem een roof moord gepleegd, waarvan de 77-jarige winkelier G. Koster het slachtoffer is ge worden, terwijl zijn vrouw ernstig is gewond. SCHIETPARTIJ IN CASABLANCA. 61 dooden. Maandag zijn 63 personen te Casablanca in Fransch Marokko gedood en 119 ge wond bij een botsing tus schen Marokkanen en Sene- x galeezen. Toen een Senega- lees soldaat van het Fran- sche leger twist kreeg met enige Marokkaansche vrou wen, werd hij door verschil lende Marokkanen aange vallen. Een vijftigtal kame raden van den soldaat haal de daarop geweren en mar chinegeweren uit hun ka zernen en begon in het wil de weg op de menigte te vu ren. Er zouden 61 Marok kanen zijn gedood. Twee po litieagenten die tusschen- bcide trachtten te komen, werden neergestoken. Fran- sche troepen wisten een aantal Sénegaleezen te ont wapenen, doch de meesten konden in de duisternis ont komen. Dinsdagavond was de or de geheel hersteld. v. d. Waals, Capelle C D 23.444.- P. v. Loon, Waalwijk G 18.200.- Zuid Holland, Rotterdam D 26.300.- C 27.000.- Kooistra's, Rotterdam D 24.475.- Smit, Kaatsheuvel C 26.995.- Geb. Mulder, Almelo C 23.108.- Enige en algemene kennisgeving ONDERTROUWD: AD VAN DER SCHANS en LOUIS VAN BERKEL hebben de eer U kennis te geven van hnn voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Woensdag 23 April a.s. Waalwijk, Westeinde 21. Grootestraat 332. OFFICIEELE PUBLICATIE. NA-UITREIKING BONKAARTEN. 8 April. De Directeur van den Distributiekring 251 Waalwijk maakt bekend De na-uitreiking van bonkaarten 705 zal, zoowel voor zelfver- zorgers als normaalverbruikers, voor den geheelen kring plaatsvin den op Maandag 14 April a.s. van 9—12.30 uur en 13—15.30 uur in de zaal Thalia" te Waalwijk, UITREIKING NIEUWE BONKAARTEN. In het tijdvak van 15 April t.m. 28 Mei zal in de tot den distri butiekring Waalwijk behoorende gemeenten in de daarvoor gebrui kelijke lokaliteiten en volgens het te publiceeren schema de uitrei king plaatsvinden van bonkaarten voor de 7e en 8e periode 1947 (8 Juni t.m. 2 Augustus 1947). Uitgereikt worden bonkaarten: KA tot en met KE 707 voor niet-zelfverzorgers. LA, LB en LC 707 voor zelfverzorgers melk en vleesch. OA, OB en OC 707 voor zelfverzorgers vleesch. PA, PB en PC 707 voor zelfverzorgers melk. QA 707 tabak, QB 707 versnaperingen en QC 707 tabak/ver snaperingen. TA 707 brandstoffen seizoen 1947/1948. De uitreiking van de kaarten K, L, O en P zal geschieden vol gens dezelfde indeeling van leeftijdsgroepen als de bonkaart 705. Mannelijke personen, geboren in 1929 en vroeger, ontvangen naar keuze een tabaks-, een ver naperingen- of een gemengde kaart; vrouwelijke personen, geboren in 1929 en vroeger, ontvangen naar keuze een versnaperingen- of een gemengde kaart; de overigen heb ben uitsluitend recht- op een versnaperingenkaart. Brandstoffenkaar- ten worden uitgereikt aan gezinshoofden of daarmede gelijkgestelden. De uitreiking der bonkaarten zal uitsluitend geschieden aan per sonen, wier TD is voorzien van een TD-2 zegel en in het algemeen slechts aan hen, die opgenomen ziin in het bevolkingsregister van een der tot den kring behoorende gemeenten. Een uitzondering hierop bestaat voor personen, opgenomen in het Centraal Bevol kingsregister en voor hen, die beroepshalve niet in staat zijn de kaarten in eigen kring af te halen. Bij het afhalen der bonkaarten moet worden overgelegd: a) de Tweede Distributiestamkaart met b) het biibehoorende inlegvel, c) het restant der thans loonende bonkaart 705. Van deze laatste kaart zal de inwisselingsbon, welke links bovenaan bevestigd is, worden ingenomen. Losse inwisselingsbonnen ziin niet geldig. Voor verkrij ging van de brandstoffenkaart moet bovendien worden ingeleverd het volledig ingevulde en onderteekende aanvraagformulier MD 323 15 en het restant van de brandstoffenkaart T 606, waaraan zich de bon 72 BV bevindt. Voor zelfverzorgers zal de bestaande regeling ongewijzigd voort gang vinden. Voor eventueele mutaties moet een schriftelijke ver klaring van den plaatselijk bureauhouder worden ingeleverd. In afwijking van de tot Jusver gevolgde werkwijze zal het schema van uitreiking voortaan per week worden bekend gemaakt en wel zoodanig, dat de voor een week opgeroepen personen tijdig hiervan per persbericht zullen worden in kennis gesteld. Voor de week van 14 tot en met 19 April is dit schema als volgt: DINSDAG 15 April SPRANG-CAPELLE (Café P. Pruijssers voor de huisnummers gelegen boven A, B, C 35 en boven D 115) alle normaalverbruikers. WOENSDAG 16 Aoril HEUSDEN, alle normaalverbruikers. DONDERDAG 17 April, LOON-OP-ZAND, alle normaalver- bruikers. VRITDAG 18 April, WASPIK, alle normaalverbruikers. ZATERDAG 19 Aoril, HAARSTEEG, alle normaalverbruikers. Dagelijks wordt uitgereikt van 9—12.30 uur en van 13—15.30 uur; des Zaterdags van 9—11 uur. Ter voorkoming van moeil'ikheden wordt eenieder dringend aan geraden stiot op tiid te verschijnen. AANVRAGEN OM WERKSCHOENEN. Gedurende het tijdvak van 14 t.m. 30 April 1947 zal er op de plaatselijke kantoren gelegenheid bestaan tot het aanvragen va» werkschoenen voor personen van 16 jaar en ouder, die krachtens de gestelde beroepenlijst hiervoor in aanmerking komen en na 30 April 1946 nog geen bon voor werkschoenen (Engelsche werk schoenen inbegrepen) hebben ontvangen. De aanvraae moet worden gedaan op een formulier MD 333-04, hetwelk bij den plaatselijken dienst moet worden afgehaald en in geleverd. Bedrijven met meer dan 10 arbeiders die beroepshalve voor werkschoenen in aanmerking komen, dienen voor hun arbeiders col lectief aan te vranen. Eveneens dient hiervoor gebruik te worden gemaakt van het formulier MD 333-04 (in te v .llen door den be drijfsleider of een bedrijfschef)waarbij tevens een lijst met alle namen en adressen, alsmede TD-nummers van betrokkenen moet worden gevoegd. Omtrent de uitreiking van bonnen op deze aanvragen zal t.z.t. worden bericht. voor het tijdvak van 13 April t.m. 26 April 1947 Elk der volgende bonnen geven recht op het koopen van: 53) Spoedig waren de boten van den grootvizier zo dicht genaderd, dat de krom zwaarden voor de dag kwa men, het Perzische wapen bij uitnemendheid voor een gevecht van man tegen man. De welgemikte scho ten van den Sirdar hadden kennelijk verwarring te weeggebracht onder de vol gelingen van den grootvi zier, want er gingen stem men op om versterking aan te laten rukken. Maar toen ging de vizier zelf schieten en daarop keerden de kan sen. De Sirdar, de meest ge duchte vijand van den grootvizier, was het eerste slachtoffer. Hij was zó aan het schieten, dat hij niet was voorbereid op wat er gebeurde. Plotseling lag hij te water. Nog twee schoten loste hij, toen ging hij kop je onder. Hassan probeerde in zijn opwinding te dansen en verloor zijn evenwicht. Terry en Berry werden van alle kanten beschoten en zochten daarom dekking achter hun boomstammen. Daar dreven dus de vrien den. Bonkaarten KA, KB, KC 705 (Serie A) A-01 brood 800 gram brood A-02 brood 400 gram brood A-01 boter 250 gram marg. of 200 gram vet. A-02 boter 250 gram marg. of 200 gram vet A-01 melk 4 liter melk A-03 A 05 melk 7 liter melk A-01 vleesch 100 gram vleesch A-02 vleesch 300 gram vleesch A-01 algemeen 200 gram kaas A-03 reserve 1600 gram brood A-04 reserve 200 gram kaas A-06 reserve 800 gram brood Bonkaarten KD, KE, 705 (Serie A) A-ll brood 800 gram brood A-ll boter 250 gram boter A-12 boter 125 gram marg of. 100 gram vet A-13 A-15melk 12 liter melk A-ll A-12 vleesch 100 gram vleesch A-ll algemeen 100 gram kaas A-13 reserve 800 gram brood A-14 reserve pl.m. 90 gr. Deensche toiletzeep (voorinlevering) A-16 reserve 500 gram rijst of kindermeel (uit rijst bereid) of kin derbiscuits. Bonkaarten MA, MB, MC, MD ME MF MG 705 (bijzondere arbeid, a.s moeders en zieken) (Serie A) A-21 Brood 800 gram brood A-21 Boter 250 gram boter A-22 Boter 250 gr. margarine of 200 gram vet A-21 Melk 5 liter melk A-21 Vleesch 300 gram vleesch A-22 Vleesch 100 gram vleesch A-21 Kaas 200 gram kaas A-21 eieren 5 eieren Op 17 April zullen bonnen worden aangewezen voor suiker, ver snaperingen en tabak. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 11 April a.s. worden gebruikt met uitzondering van de bonnen voor melk waarop eerst met ingang van Maandag 14 April a.s mag worden gekocht. Bon A14 reserve voor Deensche toiletzeep moet uiterlijk op 19 April as. bij een detaillist in zeep worden ingeleverd. Aflevering der zeep zal zoo spoedig mogelijk plaats vinden. De niet aangewezen bonnen van de bonkaart 703 kunnen worden vernietigd.

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 4