WEGTRANSPORT NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Coöperatieve Vervoeronderneming Gemeenteraad Sprang-Capelle. Gemeenteraad FEUILLETON Gewogen en te Licht bevonden Terry en Berry inDE BRIL VAN SULTAN SAR. NU GEEN ZOEKEN MEER bel voor AL' Uw vervoer de TELEFOON 227 Tijdelijk l GROOTESTRAAT 137, WAALWIJK. Meer dan 70 aangesloten wagens. de juiste wagen. AHA, DAAR IS BOFFSE Overlaat volgens hare me- dedeeling minder geschikt is. Daar wij van meening zijn dat de vereeniging getoond heeft over voldoende vitali teit te beschikken en zij aan een groot aantal inwoners een gezonde ontspanning ver schaft, hebben wij ons nader met haar in verbinding ge steld. De vereeniging heeft ons daarop de gevraagde ge gevens toegezonden, naar aanleiding waarvan de ge meente wel verzekerd kan zijn, dat rente en aflossing van de geldleening door de vereeniging uit haar gewone middelen kunnen worden vol daan. B. en W. stellen voor aan de meergenoemde vereeni ging een geldleening te ver strekken van 3000.ren tende 3% per jaar, af te los sen met minstens 300.per jaar, aanvangende in 1948. (Slot) Ambtswoning Burgemeester. Hierna kwam het voorstel van B. en W. om een ambtswoning voor den burgemeester te bouwen aan de orde. Het college van B. en W. meende, dat het juist ge zien was om een ambtswoning te bouwen, terwijl men reeds offi cieus gehoord had, dat, in tegen stelling met vele andere dergelijke verzoeken, Spr.-Capelle wel toe- itiming zou krijgen. Deze woning ca. 500 M31 zou dan aan de Hoogevaart komen. Dit was de geschiktste plaats gebleken. De heer Verheijden kon zich met het bouwen van een ambts woning niet vereenigen ook al werd het door de Provinciale Griffie aanbevolen. Alom kon men zien, dat in de gemeente de heerenhuizen leeg kwamen te staan of tot huurkazernes werden gedegradeerd. Dit was de laatste 15 jaar wel teekenend voor de plaats. Met wat geduld zouden er dergelijke huizen te koop komen, waarvan dan goedkooper kon worden geprofiteerd dan van de tegenwoordige krankzinnig hooge bouwprijzen. Verleden jaar had de heer Ver heijden nog aanbevolen de villa van den heer Vermeulen te koo pen om er gemeentehuis van te maken, terwijl de bovenverdieping voor den burgemeester kon die nen. Het gemeentehuis te Vrij- hoeve-Capelle wilde hij gepromo veerd zien tot Landbouwschool. Dit zou veel economischer zijn. Het tegenstemmen van den heer Verheijden zou men als streng za kelijk moeten zien. De burgemeester merkte op, dat deze argumenten er naast waren en dat op de bewuste plaats toch twee woningen kwamen. De heer v. Caem meende, dat de ambtswoning zeker noodig was maar bij hem rees de vraag of dat dan niet buiten deze twaalf om kon geschieden. Deze woonruimte kon men «iet missen. Is er daar naast wel de mogelijkheid om te bouwen, want een ambtswoning moest toch opvallen en een sie raad zijn voor de gemeente. Wat particulieren niet kunnen, kan dat de gemeente wel? De voorzitter antwoordde, dat men het op de voordeeligste ma nier zou doen. 90 zou voor re kening van het Rijk komen. De heer Verheijden zeide, dat men zelf het Rijk was. De kwestie moest men, 3ldus de voorzitter, niet zoo zien. De ge meente telde slechts 5600 zielen, terwijl het Rijk er 9x/2 millioen telde. Een en ander was, volgens den heer de Bas, ook zeer goed be keken door B. en W. De heer Ros vroeg, of de 90 die voor rekening van het Rijk kwamen, voorschot waren. De voorzitter deelde mede, dat dit elk jaar terug kwam en dat het waar schijnlijk zoo zou blijven. De heer v. Caem meende dat de twaalf urgentiewoningen voor moesten gaan, maar volgens dhr. de Bas moest de ambtswoning daarentegen dan op kosten van de gemeente gebouwd worden, daar er slechts een beperkte woonruim te toegestaan was. De voorzitter deelde mede, dat hij zijn eigen stuk grond, indien de schadevergoeding aan hem uit betaald werd, aan de gemeente wilde verkoopen. Hier was dhr. de Bas sterk op tegen. De heer van Caem oordeelde het beter, om, als er binnen afzienbaren tijd ver andering zou komen, met den bouw te wachten tot er een ber tere plaats beschikbaar was. Nadat dhr. Verheijden - gezegd had dat de gemeente het stuk grond gerust kon koopen en het risico op zich kon nemen, wensch- te de voorzitter dat de bouw der woningen gewoon door zou gaan en vroeg hij de meening van den heer Timmermans in deze kwes tie. Deze wees op de woning van den hoofdonderwijzer, die al be ter is dan de doorsnee arbeiders woning en meende dat men nu weer een stapje verder kon gaan. Dhr. v. Caem vroeg of er in dit geval geen uitzondering te maken was. Hierop antwoordde de voorzitter dat hii bij den heer Bolsius zou infórmeeren of er een extra woonruimte beschikbaar ge steld kon worden. Tenslotte merkte de heer de Bas op dat de" leden niet moesten den ken dat het college van B. en W. wat betreft het uitbreidingsplan stil zit. Vervolgens las de voorzitter een brief voor van Dr. Stalborg, die vroeg om een andere woning, daar de gesteldheid van de tegen woordige hem erg in de uitoefe ning van zijn practijk hinderde. Volgens B. en W. moesten er dan twee woningen gebouwd wor den, verbonden door één deur, welke eventueel later weggenomen kon worden. De heer Verheijden kon zich niet met het voorstel vereenigen, het waren nu eenmaal woningen voor de werknemersklasse. Verder was Dr. Stalborg meermalen in de gelegenheid geweest een wo ning te koopen, maar was daar niet op ingegaan. Het ging niet aan dat men in de gemeente dok tershuizen ging bouwen, wijl er al twee dokters woonden. Bovendien getuigde de houding yan Dr. Stal borg bij zijn vestiging in de ge meente niet van een ,,fair play De heer Vos was er voor en meende dat zijn praktijk in Vr.- Capelle moest blijven. De heer de Bas vond de toe stand onhoudbaar, maar had een bezwaar, n.l, dat men er geen twee woningen, die niet eens van den dokter waren, voor terug kreeg of men zou ze terdege moe ten verbouwen, bijgevolg kon hij zich niet met het voorstel ver eenigen. Van Caem wenschte in geen ge val lid der Woningcommissie te worden, waarin de heer Maijers het met hem eens was en ver zocht de bevoegdheid in handen van den Burgemeester te laten. De voorzitter wees er op dat men de bevoegdheid van den raad, B. en W. en Commissie niet moet verwarren. De raad had in deze buitengewone gevallen wel dege lijk den" plicht en de bevoegdheid te beslissen. Desnoods kon de raad ze aan B. en W. delegeeren. De heer Maijers stelde voor nog even met het bouwen te wachten, waarna tot hoofdelijke stemming werd overgegaan. Met" 7 stem men voor en 4 tegen werd het voorstel aangenomen. Voorstel, van Burgemeester en Wethouders om met de gemeen ten Almkerk, Andel, Dussen, Ee- then, Giessen, 'sGravemoer, Veen, de Werken c.a., Werkendam, Woudrichem, Wijk-Aalburg en Rijswijk een gemeenschappelijke regeling voor den schoolartsen- dienst aan te gaan. B. en W. hadden oorspronkelijk bezwaar gehad tegen de indeeling in districten, maar hun was mede gedeeld dat zij in verband met hun godsdienst bij bovengenoem de gemeenten waren aangesloten. De heer Genui t vroeg in hoe verre de Protest, gezindte op deze indeeling van invloed was. De voorzitter zag hierin geen be zwaar voor aansluiting bij de om liggende gemeenten, maar schreef de regeling toe aan de toekomstige samenwerking met het Wit-Gele en Groene Kruis. Op de vraag van dhr. Vos hoeveel het zou kosten als zij het onderzoek der schooljeugd overlieten aan den gemeente-arts antwoordde de heel de Bas dat de hiervoor aangestelde schoolartsen speciaal voor hun taak berekend waren. Z.h.st. accoord. Ook de gemeenschappelijke re geling op zich werd z.h.st. aange nomen. De wijziging in de begrooting 1946, die berustte op het vrijko men van 24.000.— wegens ach terstallige ondernemingsbelasting, werd z.h.st. aangenomen. Mededeelingen. Betreffende de op een vorige vergadering besproken textiel- voorziening, deelde de voorzitter mede dat hem geantwoord was, dat 15% van de gemeente ge troffen moest zijn om voor een bedeeling in aanmerking te komen. Voor Sprang-Caoelle bedroeg het 6,6 Dat verschillende omlig gende gemeenten wel bedeeld wa ren lag aan bijkomende omstan digheden, zooals evacuatie etc. Wat betreft de verbetering dei- verlichting in Labbegat, hierop was een redelijke kans. Over de brua bij Capelle was dien dag bericht binnengekomen van het Bureau v. d. Wederop bouw, dat zich met de plannen kon vereenigen, zoodat de aanbe steding over pl.m. twee weken zou plaats hebben. Op een vraag van dhr. Spuij- broek of het niet mogelijk was dat er volgende winter voldoende verlichting zou komen in Sprang, antwoordde de voorzitter dat dit bij gebrek aan materiaal wel niet zou gaan. Daar er geen schriftelijke vra gen voor de rondvraag waren binnengekomen, sloot de voorzitter de vergadering. Woningbouw. (Slot). Nu gevolg gegeven is aan het billijk verzoek destijds door den heer de Cock ge steld om tijdige toezending van de agenda, heeft hij ken nis kunnen nemen van de wenschen van Kaatsheuvel. Hij is ook van oordeel dat 't centrum vergeten wordt, vooral nu hij hoort dat de St. Joseph-parochie te klein wordt en de dekenale kerk plaats in overvloed heeft. Van grondgebrek is hier geen sprake. Hij pleit voor 't bou wen van woningen waar al les aanwezig is en niet daar waar de gronden nog bouw rijp moeten gemaakt worden. Hij is tegen kazernebouw, dus niet voor opeenhoping van eenzelfde bouwtype. De wo ningen kunnen beter ver deeld worden over meer stra ten. De Voorzitter merkt dhr. de Cock op, dat, zoo hij met het voorstel niet accoord kan gaan, hij moet tegen stem men, wat echter de uitvoering van het dringende plan 1947 ernstig zou vertragen. B. en W. zijn werkzaam om te trachten ook in de Moer ge bouwd te krijgen, doch om trent den Loonschen Dijk moet hij tot zijn spijt mede- deelen, dat de hoogere in stanties hier afwijzend tegen over staan. De woningen in de Julianastraat te projectee ren, zou weer leiden tot ka zernebouw. Hij wil die straat gaarne voor bebouwing in een volgend plan opnemen, als de gronden tegen aannemelijke voorwaarden worden aange boden. De heer v. Nieuwstadt dankt hij voor zijn sympa thiebetuigingen ten opzichte van de Volkshuisvesting; hij verbaast zich echter over zijn pleidooi teg ende bebouwing aan de randen der gemeente. Grooter kosten brengen deze niet mede. De gronden hier aangewezen, zijn bedoeld door den ontwerper van het aangenomen uitbreidingsplan en den hoofdinspecteur van de Volkshuisvesting. Als we nog andere gronden kunnen krijgen, zullen die geaccep teerd worden. Voor het ur gentieplan 1947 zijn de aan gewezen gronden aangeduid. Dat de gronden in de Tram- VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN 21) Het diertje schoot naar haar toe en eerst toen werd ze gewaar hoe verschrikkelijk het er uitzag, met de tong uit zijn bekje dat met schuim overdekt was en zijn met bloed beloopen oogen. Het was zeker dol.Wat kon zij beginnen?De toestand was immers hope loos Ze sloot de oogen en waan de zich als verloren, toen ze ineens een luiden schreeuw hoorde en ze een in het grijs gekleede gedaante uit het boschje op het hondje zag af rennen, al zwaaiend met een zwaren stok. Het was Leo en voor haar verscheen hij nu in de rol van reddenden engel. Maar zonder zich te storen aan de stokslagen, viel het diertje Leo aan en beet hem in de linkerhand. Chris schreeuwde het uit van angst, maar Leo haalde een revol- vertje uit den zak en schoot het arme dier dood. Op dat oogenblik bezwijm de het jonge meisje, want la ter herinnerde ze zich niets meer van hetgeen er toen ge beurde, maar kwam eindelijk weer bij en zat in het gras met het hoofdje tegen Leo's schouder leunend. Hij hield den arm om haar heengesla gen en sprak haar liefkoo- zend-bemoedigende woordjes toe. Gedurende enkele minuten wist zij niet of het maar een droom was; dus bleef zij stil zoo zitten. Toen sloeg zij de oogen op en hij riep ver heugd: O, Chris, liefste, spreek toch eens tot mij. Je bent toch niet gewond? Hoe heerlijk was het om in zijn armen te rusten, om zijn woorden van liefde te hoo- renMaar ineens drong 't ongepaste van haar houding tot haar door; zij maakte zich los uit zijn omarming en riep Laat mij gaan. Hoe durft u mij zoo vasthouden? U moest zich schamen! Leo stond op en keek heel teleurgesteld. Ik weet dat ik niet zoo tegen je spreken moest. Maar ik kan het waarlijk niet hel pen.... Waarom ben je dan toch ook zoo'n aardig meisje? U moet inderdaad niet hoog over mij denken, dat u mij zóó durft behandelen Ik denk juist zéér, zéér veel van u. Maar als u meent dat mijn liefde u beleedigt, ja, dan kan ik inderdaad niets meer zeggen. De jongeman sprak nu heel kalm, want hij had zich her steld. Ik wilde ook niet lomp zijn, want ik heb alle reden om dankbaar te wezen. U hebt mij het leven gered. Ik wilde liever uw liefde dan uw dankbaarheid hebben. Op dat oogenblik zag ze zijn hand en riep O, maar het hondje heeft u vreeselijk te pakken gehad. Ijlings wikkelde hij zijn zakdoek om de wonde. Wel neen, dat is zoo erg niet, antwoordde hij moedig, ofschoon zijn gelaat vertrok van pijn. Ik vrees dat het wèl erg is en dat u dadelijk naar den dokter zult moeten gaan om de wonde te laten uitbranden. Eerst zal ik u thuis bren gen. Neen, neen. U moogt geen tijd verloren laten gaan. Ik smeek u: ga nu, om. mij genoegen te doen. Zoudt u het waarlijk erg vinden als ik niet ging? Ja, natuurlijk. En dat weet u ook wel. Toe, ga nu. Wanneer zal ik u weer zien? Zoodra u wilt; als u nu maar dadelijk naar den dok ter gaat. Nauwelijks was hij weg, of Schroot kwam heel voorzich tig uit het bosch te voor schijn, keek rond en zoodra hij Chris gewaar werd, trad hij op haar toe. Daar viel zijn oog op het lijk van het hondje en hij uitte een kreet van afschuw. Gerechte hemel.Wat is er gebeurd?Uheeft toch geen letsel gekregen? Neen, dat niet, maar wel ben ik doodelijk geschrokken. Die hond was dol en ik zou vreeselijk gebeten zijn, of misschien nog erger, als de jonge baron mij niet te hulp gekomen was en het beestje had doodgeschoten. Wat?Heeft Leo mijn kostbaren hond doodgescho ten? Ja, maar ik zal u vertel len die hond was dol. Hij klappertandde; het schuim stond hem op den bek. Baron Leo heeft hem doodgeschoten om mij te redden. Phoe!Het dier was evenmih dol als u. Ik zal hem gerechtelijk laten ver volgen, den deugniet. Boven dien, wat heeft hij een revol- j ver bij zich te dragen? Ik moet zeggen, dat 'lijkt mij j vreemd, of de geruchten die er van hem loopen, kunnen toch waar zijn. Gelukkig dat hij er -een j bij zich droeg. Maar hijzelf is leelijk gebeten. Dat is niet anders dan zijn verdiende loon. Wat doet hij ook op mijn grondgebied? Het spijt mij dat u geschrok- ken bent, maar, geloof mij, 1 daar was geen reden toe. Die arme Carlo was jong en wilde graag spelen. Maar ik denk dat Leo het diertje uit den weg geruimd wilde zien. Het spijt mij dat ik be treffende den hond van mee ning met u verschillen moet. Maar, daar ik zelf het geval heb meegemaakt, zal ik er toch wel meer van weten. Je zult toch wel een beetje beleefder tegen mij moeten zijn, als ik je zwager ben, meisje-lief. Waarom? Denkt u dat ik mij alles door u zal laten zeggen? Die arme Ida is nu den heelen dag in tranen. Hoe moet ik dit anders ver klaren, dan dat u dingen te gen haar zegt die haar niet gelukkig maken? Maar jij hebt wat te véél te zeggen, jongedame! Dat is zeker. En zoo zal het nog niet goed met je afloopen. Of met riep Chris en liep weg met haar hoofdje laan niet voor ningen zouden a zijn, is hij met d ters niet eens. die ons hierin ad van gevoelen, d gronden hiervoo: king komen. De voorzitter met de voorgest van de redacti v. d. Heuvel aa; wil gaarne aa: bouwvergunning Moer steunen. De heer de ne een definitie e voor het bouve: dubbele wonin Loonschen Dijk Moer. De voorzitter gemeente verpliijh' ven binnen het de heeren Bolsnjs aangeduid. De heer de particulier initi steund zien. De voorzitter geen bezwaar dat zelfs gaarne Hij heeft een aa Moer en wil di Met de uitsc de Julianastraat de Cock niet ac De voorzitter den daar gaarne dan tegen aan De heer de C indruk dat er gevonden wordi coord te komen dat onlangs n< aan de gemeen' den, waarop n woord is 'ingekc Als we aan d( beginnen moete ander plan het aan te begini hoognoodigen t woningen vert het type dat wordt, in die s arbeiderswo- n te bevelen heer Poo- De mannen, riseeren, zijn d juist deze in aanmer- ^aat accoord Jlde wijziging door dhr. .ijgegeven. Hij vragen van :n voor de passen. De heer de C&ck is het er niet mee eens lat ons maar wordt voorgelegd, waar ge bouwd moet wórden. Ook de heer v. d. Heuvel moet tot zijn leedwezen con- stateeren, dat cl: raad zonder meer door de 1 en Geenen wa keld. Toen hij en W. in Arnhi hij den indruk ten wel iets. Als B. en ste pooten g.H: de heeren Bols k zag gaar- toezegging :n van een aan den en te de (^toogt dat de it is te blij - terrein door en Geenen Cock wil het ójtief hier ge- heeft daar t^gen en zou anmoedigen. vrage uit de wel helpen, akeling van *aat de heer oord. vil de gron- ïebben, doch emelijk bod. :k heeft den el basis kan om tot ac- Hij vernam, 250 meter is aangeho ld geen ant- ïen. Julianastraat we een heel en; daar nu n zou den uw van de igen, terwijl ïu gebouwd aat niet zou fier omhoog. Het was verwonderlijk, zoo gelukkig als zij zich voelde in het bewustzijn, dat Leo haar lief had. Leo, de Zigeuner, wiens vreemde wijze van op treden alom besproken werd. Wat had hij er toch aan om voor te geven dat hij zoo on beschaafd was en dat hij zich niet wist te gedragen in den kring, waartoe hij, volgens zijn geboorte, immers behoor de? Zou hij dien avond nog bij haar komen? Haar het resul taat van zijn bezoek bij den dokter komen meedeelen? Nadat ze haar zusters de episode van den dollen hond had verteld, ging zij naar haar kamer en trok haar wit- mousselienen jurk aan, die haar zoo goed stond, terwijl ze het haar zorgvuldig in or den bracht. Vervolgens ging zij naar den tuin en nam daar plaats op een rustige bank. Niet lang zat zij daar of ze hoorde het tuinhek open- t klappen. Vol verwachting keek ze 1 op, maar de hoopvolle uit drukking in haar oogen maakte plaats voor een blik van teleurstelling, want de gene die daar aankwam, was Peter Brandt. HOOFDSTUK XIII. Zoo, Peter, jij daar? Ja, ik was 't maar. Je verwachtte zeker iemand an ders? Wat een onzin. Wie zou ik nu verwachten? En ik heb je in geen eeuw gezien, Pe ter. Ga daar nu eens zitten en vertel mij al het nieuws. (Wordt vervolgd). zich niet verze bouw betreft, huiverig. De m niet waar ze d Voor den Dijk ziet hij een vo{ en geen wonin dem. De heer Ve den Dijk stief deeld. Daar i: even groot als niet in, waarc; moet worden i De heer Bro de Moer zeven len van boere zouden willen hierop jonge k gelijkheid te eeren Bolsius dt uitgescha- ;stij ds met B. wak, kreeg .t er met pra- .bereiken is. hun achter staan, zullen s en Geenen en. Wat zelf- arvoor is hij ischen weten rmee af zijn. een 'de Moer 1 in de lucht op eigen bo- ïoeven vindt oederlijk be de noodzaak hier. Hij ziet i deze wijk tgeschakeld. wers kent in >f acht geval- die hun erf ntruimen om chten de mo- ;even; als er voor deze olipjes zou ge bouwd wordenl Hij zegt dat de Moer geeij woningnood heeft, doch [bedrijfsruimte moet geschapen worden. Wethouder Broeders wijst op de mogeli.kheid die de landarbeider^ d biedt in het wen van twee woningen op den Loonschen Dijk. De voorz. wil voorloopig twee woningen reserveeren voor den Loonschen Dijk. De heer de Cock zou ge bouwd willen zien in het cen trum; dat kan de uitvoering hoogstens een paar weken vertragen. De heer Snaphaan begrijpt niet dat Sprang-Capelle kan laten bouwen waar het wil en dat wij dat niet mogen. De voorz. antwoordt, dat hij niet weet wat elders mag, doch dat hij wel weet dat 't hier niet mag. De heer v. d. Velden kreeg nog geen antwoord op zijn betoog aangaande kazerne bouw. De voorzitter zegt, dat dit niet zal gebeuren, ook niet al wordt in de Julianastraat niet gebouwd. Hij ziet gaarne de Julianastraat in het plan '48 opgenomen en wil alles doen op aannemelijke voorwaar den om den grond aldaar in bezit te krijgen. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men met de stem van dhr. Snaphaan tegen. De voorz. feliciteert den raad met het genomen be sluit. 5. De raad accordeert met het voorstel tot verhuring van het' pand Verlengde Hoofd straat 21, waardoor B. en W. gemachtigd worden om de woning aan de door hen aan te wijzen persoon te verhu ren. 6. De gemeenterekening over het dienstjaar 1945 met de daarbij behoorende reke ningen van het gasbedrijf en de exploitatie der drainage- velden wordt den raad aan geboden, De rekening sluit a. gewo nen dienst 769.239.96 in in komsten en 872.985.83 in uitgaven, alzoo met een na- deelig slot van 58.745.87. Rekening houdend met de achterstallige inkomsten en uitgaven, is dit nadeelig sal do terug te brengen tot 23.247.58. De lcapitaaldienst sluit in inkomsten met 366.992.22, in uitgaven met 352.372.53, alzoo met een batig slot van 14.619.69. Het gasbedrijf leverde een saldo-verlies van 6208.54, terwijl de rekening van de exploitatie der drainagevel- den sluit met een verlies van f 1874.05. De heeren Verhoeven, van Kuijk en Pooters worden be noemd in de commissie, be last met het onderzoek d,er ge meente-rekening over het dienstjaar 1945. Het voorstel tot wijziging van de Gemeentebegrooting 1946 wordt aangenomen met de bemerking van den voorz. dat naar dekking van het te kort zal gezocht worden en die gedeeltelijk kan gevonden worden in de meerdere op brengst van de ondernemings belasting. Bij de rondvraag wijst de heer Verhoeven op den slech ten wegentoestand op Recht vaart, Zandschel en Hooge Zandschel. Er is beloofd, doch niets gedaan. De toestand is onhoudbaar. De heer v. Kuijk komt met gelijke klachten van den Berkdijk, waar de weg tus- schen twee walletjes ligt. De waterloozing in Molenstraat en elders is slecht. De heer Pooters komt te rug op de slechte verlichting, waaraan wel iets, doch niet voldoende verbeterd is. De heer Sins komt terug op de onbillijke verdeeling van de subsidies voor de har- moniën. Hij vraagt aan wien de kiosk eigenlijk behoort. De heer v. d. Heuvel wacht nog steeds op de instelling van gas-, wegen- en commis sie tot toezicht op het lager onderwijs* De heer de Cock vraagt waarom de wegenwals, die toch zooveel goed werk kan doen, nog niet gerepareerd is. De voorzitter zegt, de ver betering van de wegen opge dragen te hebben aan den man hiermede belast. Hij zal dien man in contact met den heer Verhoeven brengen; tot den heer v. Kuijk zeide hij, dat geen ijzer met handen kan gebroken worden; hij be looft te zullen trachten zoo mogelijk de Heide Maat schappij in te schakelen. Het aanbrengen van meerdere lichtpunten is gestrand op ge brek aan materiaal. Hij zal zijn verlangens aan het des betreffende bedrijf kenbaar maken. Den heer Sins deelt hij mede, van Ged. Staten verkregen te hebben dat de subsidies met 50% verhoogd worden; hij durfde daarnaast niet te komen met het voor stel van gelijkstelling, wat voor Berkdijk een verhooging zou worden van 300%. Er kan mogelijk later op teruggeko men worden. De heer v. d. Heuvel krijgt de verzekering, dat op de secretarie ijverig wordt gewerkt aan het sa menstellen van de instructies voor de genoemde commis sies, waarna benoeming zal volgen. De wals kan en zal worden gemaakt, doch is al leen maar te gebruiken bij vochtig voor- en najaarsweer. De kiosk-kwestie blijft een vraag. De gemeente stelde, destijds 'n jaarlijltsch bedrag voor onderhoud vast. Hij dacht dat K. B. niet meer be stond, doch hoort nu en dan eens geruchten, als zou dat wel zijn. Hij stelt zich voor dat het beter is dat de kiosk daar verdwijnt, daar zij steeds een sta in den weg is. In- plaats daarvan zou dan, even als in vele andere plaatsen, een uitneembare kiosk kun nen worden gebouwd, die al leen dan gesteld wordt als er geconcerteerd wordt. In een schrijven van den heer v. d. Heuvel komt deze terug op zijn destijds gemaak te bemerking betreffende de plaatsing van de beide wet houders ten opzichte van den voorzitter. De voorz. antwoordt hierop dat hieromtrent geen wets bepalingen gemaakt zijn. Wethouder v. d. Horst en v. Lier hadden zitting, evenals de beide wethouders thans. De heeren v. Nieuwstadt en v. d. Heuvel echter anders, zoodat ook hieruit niet valt Het stadje Zermatt maakt zich op om op feeste lijke wijze afscheid te nemen van Prinses Juliana en Prins Bernhard en de Prinsesjes. te constateeren, dat ook hier een voorschrift zou kunnen gelden. Hij wil zich in dezen met de beide wethouders ver staan. Met den christelijken groet sluit de voorzitter de verga dering. Hockey-tournooi. Onder de prachtigste weers omstandigheden is Zondag 't Lustrumtournooi v. d. Hoc keyclub gehouden en wij mo gen zeggen dat het een in al le opzichten geslaagde dag genoemd mag worden. De dag werd geopend met een wel komstwoord van den voor zitter, den heer Fr. Mallens, waarna de wedstrijden direct met groot élan werden begon nen. Alle wedstrijden werden in de beste verstandhouding gespeeld en geen enkele wan klank is gehoord. Alle deel nemende clubs zijn voldaan huiswaarts gekeerd, vooral die, welke een prijs wisten mee te nemen. Als bijzonderheid willen wij ook vermelden dat de voorzitter van den Zuid-Ned. Hockey Bond blijk gaf van zijn belangstelling, door zijn aanwezigheid. Na afloop van de wedstrij den werd om 8 uur in café van Berkel tot de prijsuitrei king overgegaan. De voorz. sprak een kort dankwoordje tot de clubs die hadden mee geholpen om alles goed te doen verloopen, alsmede een bedankje aan het adres van de Tournooi-commissie, die kans heeft gezien om het zeer uitgebreide en ingewikkelde programma met slechts een uur vertraging af te werken. Hierna werden de diverse prijzen uitgereikt door den Weleerw. Heer M. Teunissen, geestelijk adviseur, die ook nog even inging op de betee- kenis van dezen dag, gezien vanuit katholiek standpunt. De Brunsumsche en Heerlen- sche vrienden werden ook nog gememoreerd met te zeg gen, dat zij de lange reis heb ben willen maken om aan dit tournooi te kunnen deelne men. De prijzen werden uitge reikt aan: Heeren Hoco, Eere-prijs (groote beker). Dames Hopbel, le prijs (kleine beker). Dames Heerlen, 2e prijs (zilveren med.). Heeren Rapidity, 2e pr. (zilveren med.). Dames Hoco, 3e prijs (bronzen med.). Heeren Liberty, 3e pr. (bronzen med.). De uitslagen van het heele programma zijn Dames Voorronde M.E.P.—Forward 1—0 HocoHopbel 33 RapidityD.E.S. 01 HeerlenLiberty 20 Or.Zw.Grasshoppers 22 bouwen van t je De heer v. c zich tegen k. steunt daarom Cock, waardoo: deeld wordt. De voorz st; hooren dat de geen woningn verzekert den! ven zijn best dat de Loons* voorzien word woningen. Hij eenzetting vari voor de landt wethouder Br Na wat de gezegd heeft, heer v. d. Heu' bouw in de verlangen da werd verleend z.g. „plaats- Velden keert :ernebouw en iet voorstel de de bouw ver- it verbaasd te floer eigenlijk 3d heeft. Hij heer Verhoe- 3 zullen doen ien Dijk ook van een paar geeft een uit- de woningen 'beiders, door 'ijeders bedoeld, eer Brouwers persisteert de "}vl niet op den doch zou goedkeuring aan het bou- J oer, 57) In zijn vreugd over het te rugvinden van zijn wonder bril was Sultan Sar op zijn boomstam geklommen, alsof hij een slanke jongeman was. Fier zat hij als een ruiter te paard. Verzamelen, mannen, riep de Sultan, Joessoef moet er ditmaal aan geloven. Ook Terry en Berry zaten weer boven op hun boomstam. Hoe kunnen wij nu aanvaTlen zon der bestuurbare boten tegen zulk een overmacht, zei Ber ry mismoedig. Maar Terry dacht na. Het is bijzonder prettig om na te denken op een boomstam in een Per zisch meer gezeten, vooral als je door rovers wordt bescho ten. Terry dacht dus na. Ik heb het schreeuwde hij plotse ling. Wat heb je, vroeg Berry ongerust. Het idee, zei Terry raadselachtig. Zie je die bam boestengels uit het water ste ken, Berry? Ja, zei Berry, ik ben niet blind. En wat zou dat? Ieder van ons krijgt zo'n bamboe-buis, neemt het uit- éinde in de mond en kan dan onder water ademen, zei Ter ry. Dat was de oplossing. Heeren LibertyHoco 01 D.E.S.Rapidity 01 M.E.P.Hopbel 10 HeerlenOr.Zw. 04 Dames Winn.-ronde Geldrop—M.E.P. 0—2 HopbelRapidity 42 Grassh.Heerlen 01 Heeren Hoco—M.E.P. 4—1 RapidityGrassh. 20 Dames Verl.-ronde D.E.S.Or. Zwart 22 ForwardLiberty 04 Heeren HopbelD.E.S. 02 HeerlenGeldrop 10 Dames Winn.-Demi-Finale M.E.P.Hopbel 14 Verl.-Demi-Finale HocoLiberty 30 Verl.-Finale Or. ZwartHoco 24 Winnaars-Finale HeerlenHopbel 01 Heeren Winn.-Demi-Finale Or. ZwartHoco 24 Verl.-Demi-Finale LibertyD.E.S. 41 Verl.-Finale HeerlenLiberty 24 HocoRapidity 31 Winnaars-Finale Agenda. Donderdag 24 Apr. a. Groep om 7.30 uur in den Gilden bond. b. 8 uur bestuursvergade ring. Vrijdag 25 April: Training Sportgroep om 7.30 uur in 't Sportpark. Zondag 27 April Pioniers- groep om 11.30 uur in den Gildenbond. VERLOOFD W. ENKLAAR en S. A. DE CLOE Sergt. 2e Cie. A. A. T. Bandoeng N. O. I. 12 April 1947. Zo de Here wil hopen onze ge liefde Ouders Antonie Kruijf en Jenneke C. Kruijf-v. Thielen Zondag 4 Mei a.s. den dag te her denken dat zij voor 25 jaar in den echt werden verbonden. Datfzi] nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dank bare kinderen WILHELMINA en JOHAN MAARTEN en Verioofde NEELTJE en JAN WILLEM ADRIANA. Sprang, April 1947, Vrijdag 2 Mei a.s. hopen D.V. onze geliefde Oders en Grootouders J. v. d. Sijde en A. v. d. Sijde-van Dongen den dag te herdenken dat zij voor 40 jaar door den band des huwelijks werden verbonden. Dat zij nog vele jaren gespaard moge Blijven, is de wens van hun DANKBARE KINDEREN en Kleinkinderen. Sprang, 24 April 1947. A 142. Het gezamenlijk personeel, der Fa. H. J. VAN BLADEL, Schoenfabriek „Princess" Waalwijk betuigt hier mede zijn hartelijken dank voor de aangebodeu reis naar de Jaarbeurs te Utrecht. Afd. Waalwijk en Land van Heusden en Altena Voor ieder vervoer Wij zoeken KANTOORRUIMTE IN WAALWIJK. Liefst waar telefoon aanwezig is. VOOR FIJNE JCaakj&s e*t £.e&ofejeJ PULLES-HEESBEEN.

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 2