PRIMA OVERLEDERSNIJDER JONGSTE BEDIENDE SCHILDER NIEUWS UIT KAATSHEUVEL 2 prima O/erleersnijders „Dancing" De Lindeboom. huibert albert albert huibert. p. kusten c. kusten-peperkamp aanbesteden gevraagd: flinke Slagersleerling of Halfwas. TIMMERMAN HEROPENING "nieuwe parketvloer' en GEVRAAGD C. M. VAN HEUST, Schoenfabriek, Gasthuisstraat 138 - KAATSHEUVEL. VRAAGT ENKELE SPUITERS. traditie in Besoijen heeft mo gen herstellen. Vervolgens gaf spr. een kort overzicht van de werkzaamheden van het co mité, o.a. het verzenden van pakketten, tijdschriften en an dere lectuur, waarop reeds verschillende hartelijke dank brieven van onze jongens bin nenkwamen. Tot slot heet hij de leden van de tooneelveree- niging O.O.G. hartelijk wel kom, welke door dezen avond geheel belangeloos haar mede werking verleent. Behalve het parochieel co mité mag ook deze tooneel- verëeniging op een buitenge woon geslaagde avond terug zien. De geestige liedjes van den conferencier Henk v. d. Muysenberg vielen buitenge woon in den smaak. Zonder echter aan een der spelers te kort te doen, willen wij hier vooral vermelden dhr. Th. Klein, welke in „Sebastiaan drinkt nooit een borrel meer" en „Zet je petje af" in één woord voortreffelijk was. Het beste bewijs hiervoor was wel het hartelijk applaus dat hij hiervoor in ontvangst mocht nemen. Ook de jongste mede werker van dit gezelschap, de 16-jarige Cor Rombouts, die met „Marietje van Pietje" op de planken kwam, belooft ze ker iets voor de toekomst. In de pauze werden nog verschillende mooie prijzen verloot, welke bij het publiek zeer in trek waren. De muzi kale verzorging van dezen avond berustte bij den accor- deonist Jos. Hermans. Al bij al een buitengewoon geslaagde avond, waarop een ieder met genoegen terug kan zien. De netto opbrengst van dezen avond bedroeg circa 225.welke geheel ten goede komt aan Katholiek Thuisfront. ANTI REVOLUTIONAIRE KIESVEREENIGING. De Anti Rev. Kiesvereeni- ging „Nederland en Oranje" zal o.o.v. op Vrijdag 25 April 's avonds om 8 uur in verga dering bijeen komen in de bovenzaal van de Chr. Be waarschool, Besoijenschestr. Na de jaarverslagen van secretaris en penningmeester en de bespeking van het mil- lioenplan van de A.R. Partij, vermeldt de agenda een refe raat van den heer A. Derck- sen over „De waarde van ons beginsel". HET GROENE KRUIS. Ledenvergadering op Vrij dag 25 April 1947 om half 8 in het Wijkgebouw. De agenda bevat o.m.: Jaarverslag van den secr. en penningmeester. Rapport van de Kascom- missie. Verkiezing bestuursleden. Aftredend zijn de heeren Wil deman, Wilzing en v. Zeist. Verder benoeming van twee nieuwe leden in de vacatu res van de heeren van Gent en Mayers. Goedkeuring van de gewij zigde statuten en het Huis houdelijk Reglement. Propaganda ter bevorde ring van de Volksgezondheid. UITSPRAAK BIJZONDER GERECHTSHOF. Jacobus Irik, schoenmaker uit Waalwijk, twee jaar inter- neering met aftrek. BINNEN- EN BUITEN- POLDEJEt VAN BAARDWIJK. Dinsdagmorgen waren de Stemgerechtigde Ingelanden van den Binnen- en Buiten polder van Baardwijk in ver gadering bijeen in het café van denheer W. Pullens te Baardwijk. De voorzitter de heer A. G. van Tuijl opende de bijeen komst met een kort woordje, waarna de notulen onveran derd werden goedgekeurd. De balans der rekening over het dienstjaar 1945/1946 gaf het volgende beeld Totaal inkomsten 7178.49, totaal uitgaven 5870.88^- Batig saldo 1307.60H- De begrooting voor 't jaar 1947/1948 werd voorloopig vastgesteld op 6548.56}^ voor inkomsten en uitgaven, terwijl een wijziging in de be grooting voor het jaar 1946/ 1947 werd goedgekeurd. De machtiging tot uitvoer onderhoudswerken in eigen beheer werd eveneens goed gekeurd. De omslag werd vastgesteld op 10% van de kadastrale huurwaarde. Voor de verkiezing der be stuursleden werden als stem- opriemers aangewezen de hee ren H. Kleijn en H. Klerkx. De heer Jac. van Woensel, die aan de beurt van aftreden was, werd met 118 stemmen herkozen. In de vacature van den heer W. Schilders werd voorzien door de verkiezing van den heer A. v. d. Leijden met algemeene stemmen, ter wijl in de vacature van den heer Arn. Pullens, die wegens ziekte ontslag had genomen, werd voorzien door de ver kiezing van den heer W. Pul lens met 118 stemmen. Na de verkiezing werd door den voorzitter een dankwoord gericht aan de afgetreden leden. Besloten werd een aan vraag tot de Ged. Staten te richten om bebouwde eigen dommen te belasten met pol derbelasting. Eesloten werd tenslotte tot verbetering van den weg in de le Zeine. STEFAN ASKENASE. Het optreden van den be kenden pianist Stefan Aske- nase op Dinsdag a.s. vormt 't muzikale sluitstuk van den Kunstkring voor dit seizoen en tevens zonder twijfel ook het hoogtepunt van wat tot nu toe in Waalwijk op muzi kaal gebied werd geboden. Stefan Askenase werd" in 1896 te Lemberg (Lwow) in Polen geboren uit Joodsche ouders. Reeds vroeg begint hij zijn muziekstudies bij Theodor Pollak in zijn geboortestad, waarna hij zijn studies voort zet aan de „Hochschule für Musik" te Weenen en hij les krijgt van Emil Sauer (leer ling van Liszt) en den beken den theoreticus Josef Marx. In 1919 worden zijn studies bekroond met de hoogste on derscheiding van dit instituut, n.l. de Staatsprijs. Spoedig daarop beginnen zijn concert reizen die hem alom groote bekendheid geven. Van 1922 tot 1925 was hij verbonden aan het Conserva torium te Caïro. In Europa teruggekeerd vestigt hii zich in Brussel, van waaruit hij concertreizen onderneemt naar vrijwel alle landen van Eurona. Zijn eerste bezoek aan Nederland heeft, plaats in 1928 en reeds dadelijk plaatst Ask^nese zihh onder de meest gewaardeerde solisten van 't Nederlandsche Concertnoli- um. In 1937 volgt hii Willem Andriessen op als leider van de meesterklasse voor piano aan bet Conservatorium te Rotterdam. Ondanks de Duitsche bezet ting is Askenase nog tot 1942 in Erussel gebleven en gaf daar (in dien voor hem als Poolsche Jood zoo gevaar- liiken tijd) nog clandestien elf concerten in het „Paleis ■<rpu Scboone Kunsten". Toen het hem echter te heet onder de voeten werd, vluchtte hij met zijn vrouw naar een klein dorp in ZuicLFrankriik, waar hij onder een schuil naam en zich uitgevend voor architect, tot de bevrijding tamelijk rustig heeft ge woond. Na de bevriiding gaf hij concerten in Zuid-Frankrijk, woonde daarna in Pariis en Brussel en verschijnt wQer op ahe groote concertpodia en trad o.a. on met het Concert gebouw-Orkest. te Amster dam en als solist in vele ste den van Frankrijk, Italië. En gland. Nederland en Skan- dinavië. Askenade wordt gerekend tot de beste klavierspelers van dezen t.iid. Hij ,is een bij zonder fijnzinnig Mozar+sne- ler. een warm en tempera mentvol vertolker van Cho- nin's oeuvre en een pianist rüe veel begrip toont voor 't werk der moderne componis ten Het kan niet andere, of in Musis Sacrum zullen Dinsdag a.S. weer dé vele muzieklief hebbers aanwezig zijn, want het is een gelukkig verschijn sel dat de belangstelling voor goede muziek weer sterk toe neemt. Avonden als deze kun nen alleen maar gunstig in die richting werken. ST. JORISDAG. De St. Jorisdag-viering der R.K. Verkenners werd ge opend met een H. Mis in de kerk van St. Jan, waarna de St. Joris-bloem werd gewijd. Hierna kwamen de Voor trekkers, Verkenners en Wel pen op het Raadhuisplein bij een, alwaar een vlaggemast was opgericht met de natio nale, kerkelijke en Verken- nersvlag. Met gebed werd ge opend, waarna de commissa ris de heer J. Rademakers, een toespraak hield. Tenslotte werd de St. Joris- bloem uitgereikt 's Middags haddén de Ver kenners een groot spel geor ganiseerd in de heide, terwijl de feestdag besloten werd met een gezamenlijk kamp vuur. AANRIJDING. Dinsdag had in de Minister Loeffstraat een aanrijding plaats tusschen een B.B.A.- bus en een andere bus, be stuurd door v. d. D. De aanrijding ontstond doordat v. d. D. niet remde, toen de B.B.A.-bus voor een tegenligger afremde. Er ontstond slechts mate- rieele schade. BIOSCOPEN. LUXOR-THEATER. 25, 26 en 27 April „De Wildzang maakt carrière". 28 en 30 April „De man die verdween" met als bij - film„Schenders der Wet". MUSIS SACRUM. 25. 26 en 27 April: „Ge kooide Jeugd". 28 April„De krijgslist van het Roode Opperhoofd" en „Roovers van het wilde Wes ten". Alle programma's toegang 14 jaar. DE WAARHEID OVER LINGGADJATTI. Er zijn voor- en er zijn te genstanders van Linggadjatti.* Als men eerlijk is, zullen alle buitenstaanders moeten toe geven dat zij geen eigen mee ning hebben. Men leest kran ten, men luistert naar de ra dio en hangt aan de meening van anderen. Het wordt hoog tijd dat de bevolking in al zijn lagen doordrongen wordt van de be langrijkheid van het vraag stuk Linggadjatti. Het is on verantwoordelijk anderen na te praten en het eens te zijn met diegenen die het felst spreken of schrijven. Pater S. Stokman, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal, zal op Vrijdag 2 Mei a.s. des avonds 8 uur in den Gildenbond, Grootestraat 204 te Waalwijk, een voorlich tingsavond geven over de naakte feiten van het ware Linggadjatti. De K.V.P. in den Staten- kieskring Heusden roept alle bewoners van de Langstraat op om on dezen avond aanwe zig te zijn. Kaarten zijn a 0.30 per stuk verkrijgbaar bij de se cretariaten van de K.V.P. en bij boekhandel Eij kelenburg en „De Bieb", te Waalwijk. De toekomst van ons volk is ten nauwste ver bonden met het verloop der gebeurtenissen in Indonesië. Laat voor- en tegenstanders van Linggadjatti niet verzui men de vergadering van 2 Mei a.s. bij te wonen, teneinde kennis te nemen van de fei ten. Piet van Loon, Voorzitter Statenkisekring Heusden. POSTERIJEN. De Directeur van het post kantoor alhier brengt ter ken nis van het publiek dat met ingang van 6 Mei a.s. de bin- nenlandsche pakketpost wordt heropend. Toegelaten zijn al leen volledig gefrankeerde pakketten (dus gewone en pakketten met aangegeven waarde en/of verrekening tot een maximum gewicht van 5 kilogram) De grootste afmeting van de pakketten is thans 100 cm., terwijl de som van lengte en grootste omtrek gemeten in de richting van de lengte niet meer dan 200 cM. mag be dragen. Niet toegelaten zijn pak ketten waarvan expresse be stelling wordt verlangd. Pakketten met aan. bederf onderhevigen inhoud worden slechts op risico van den af zender aangenomen, terwijl geen schadevergoeding wordt verlèend wegens bederf van de pakketten of den inhoud daarvan door vertraging in de overkomst. Een dagskuikens worden niet ter verzending aangeno men. Het is zaak van den afzen der voor een zeer deugdelijke verpakking van de pakketten te zorgen. De tarieven bedragen voor pakketten van 0 tot 1 kg. 30 cent 1 tot 3 kg. 45 cent 3 tot 5 kg. 60 cent Alle verder gewenschte in lichtingen worden aan de kantoren der Posterijen ver strekt. HAARSTEEG. Brand. Zondagmiddag te 2 uur had 'n fel uitslaande brand plaats aan dén Heusdenschen Weg, waar bij den landbouwer Ant. van Bokhoven het achterhuis en bij M. van Engelen spoedig daarop de schuur in lichte laaie stonden. De brandweer van Haar steeg en Vlijmen waren spoe dig aanwezig en grepen krach tig in. Weldra was het gelukt den brand tot deze twee ge bouwen te localiseeren. Was echter de wind niet zoo gun stig geweest, dan zou de af loop heel wat noodlottiger zijn geweest. Het vee kon door toegeschoten helpers nog juist gered worden, doch een partij van veertig zakken meel ging verloren plus landbouwinven- taris. Ohder de vele aanwezigen merkten wij o.a. ook op bur gemeester v. d. Hout, die van nabij het blusschingswerk volgde. Arbeidsorganisatie. Een mooie vergadering met 'n gezellig verloop werd door de werkliedenorganisatie ge houden, waarin behartens- waardige woorden werden ge sproken en een aardig too- neelstuk werd opgevoerd. De kleine tekortkomingen van den kant der spelers werden niet te zwaar aangerekend. Dat de vele spelmogelijkhe- den niet volledig werden uit gebuit, lag voor de hand, daar bijna allen voor den eersten keer op de planken stonden, maar niettemin werd het ge heel met de noodige vlotheid gespeeld en voldeed best. De Geest. Adviseur, kape laan Michielsen, wees in een doorwrocht slotwoord op de groote beteekenis van de werkliedenorganisatie en hij spoorde allen aan om daaraan ten volle mede te werken. Voorzitter L. v. d. Heijden bracht dank aan de sprekers van dezen avond en aan de K.A.J. voor het tooneelspel en aan de aanwezigen voor de betoonde belangstelling, al kon hij niet nalaten zijn spijt te betuigen dat zoovelen van de aangesloten leden niet eens de moeite hadden willen ne men om deze leerrijke en in teressante vergadering bij tê wonen. Voetbal. Haarsteeg 2 speelde tegen Nieuwkuijk en wist te winnen met 43. De Nieuwkuijk kee per G. Moonen kreeg bij een noodlottige botsing een lichte hersenschudding. E.H.B.O. en Dr. Martens, die zeer spoedig ter plaatse waren, boden hulo. De wedstrijd werd een half uur gestaakt. Het derde elftal verloor met 2—5. Het eerste had vrijaf. SPRANG. A.R. Jongeren-Club. De A. R. Jongeren-Club alhier hield Dinsdagavond een vergade ring in de zaal van den Chr. Volksbond, onder leiding van haar voorzitter, dhr, Jac. de Ble. Nadat enkele huishoudelijke aangelegenheden waren behandeld werd door dhr. M. Kruijf een on derwerp ingeleid over: „Zondags, rust", waarin de inleider op dui delijke wijze het christelijke stand punt ten opzichte daarvan uiteen zette. Op dit onderwerp volgde een breedvoerige en leerzame gedach- tenwisseling1. CAPELLE. A.s. Zondag hoopt voor de Ger. Gem. voor te gaan "de Eerw. heer de Gier v. Utrecht des v.m. half 10 en des nam. half 3. WASPIK. De heer L. F. Boons al hier zal 4 Mei a.s. den dag her denken dat hij voor 25 jaren in dienst trad als monteur bij de P.N.E.M. te Geertruiden- berg. Waterschap „Het Eendennest" In de op Woensdag 21 dezer gehouden vergadering van de Stemgerechtigde Ingelanden van 't Waterschap „Het Een dennest" werd de heer P. A. Smits Lzn. als-lid van het Da gelij ksch Bestuur herkozen. Tweede groote winteruitvoe- ring „Concordia". A.s. Zaterdag en Zondag 26 en 27 April zal de tooneelver- eeniging „Concordia" haar 2e groote winteruitvoering geven in de zaal van den heer P. Roovers-Montens des avonds half acht. Opgevoerd zal wor den het gecostumeerd tooneel spel in drie bedrijven: „De schaduw van het verleden" naar Ernst Zahn door Jaap van der Poll. Ondanks dat dit gezelschap laat in het seizoen haar twee de winteruitvoering zal geven zijn wij er van overtuigd dat de belangstelling groot zal zijn. Men diene zich dus. tij dig van plaatskaarten te voor zien. RAAMSDONK. De vereeniging voor oor- logsgetrofenen van Waspik en Omstreken hield in de Kop- pelpaarden alhier een propa- ganda-vergadering, waarbij als sprekers optraden de hee ren R. Nout en rector Schoen makers. Op duidelijke wijze werden doel en streven der vereeniging uiteengezet met het resultaat dat ongeveer 80 leden uit Raamsdonk-Raams- donksveer toetraden. De hee ren Fransen, Kinaap en van Dam namen zitting in het be stuur. GEERTRUIDENBERG. R.K. Arbeidersbeweging. In het parochiehuis alhier hield de R.K. Arbeidersbewe ging haar jaarvergadering. De opkomst was bevredigend. Wegens gewijzigde statuten van den Bosschen Diocesanen Bond werd een geheel nieuw bestuur gekozen. Benoemd werden de heeren W. de Haan tot voorzitter (aftr.), J. de Be ver (aftr.), P. Damen (aftr.), J. Hofmans en W. Mertens (aftr.) tot leden van het Da gelij ksch Bestuur. Het aanstaande Jubileum feest maakte een onderwerp van bespreking uit, terwijl tijdens de rondvraag de vrees werd uitgesproken dat de in aanbouw zijnde nieuwe wo ningen aan niet-gemeentena- ren zouden worden verhuurd, waarmede men zich niet kon vereenigen. De meening der vergadering was, dat, zoolang de Bergenaren nog met twee of meer gezinnen, in één wo ning samen zitten, deze voor rang moeten genieten. Verder werd ook de klacht geuit dat, terwijl het nu reeds April '47 is, er nog steeds woningen zijn die niet glasdicht zijn. Ontspanningsavond. De ontspanningsavond, wel ke georganiseerd was door de ambtenaren der S.E.C. en wel ke ten bate van de N.I.W.I.N. werd gegeven, kan, Wat het gebodene betreft, als zeer goed geslaagd genoemd worden. De opkomst van het publiek was jammerlijk maar matig, wat jammer is, temeer omdat het doel zoo mooi was. Dqordat eenige medewer kenden door bijzondere om standigheden plotseling ver hinderd waren, moest 't vast gestelde programma eenige wijzigingen ondergaan, het welk voor de algemeene lei ding weer extra zorgen baar de. Over het algemeen was 't gebodene zeer go<d, speciaal geldt dit voor de reeds be kende zangeres nej. R. van Dijk, sopraan uit «chijndel en den heer F. v. Dost, bariton. Zeer verdienstel jk was ook het werk van het 1 ade's Man nenkoor, alsook bet dubbel- mannenkwartet v;n de scha- de-enquête-commi sie, onder leiding van Eerti; Ligthart. De muzikale begeeiding was in goede handen vin Mej. Rie van Noort. De vertegenwoerdiger van de N.I.W.I.N., die tijdens de pauze een korte toespraak hield, waarin hij .m. 't doel naar voren brack bracht 'n woord van dank aj i de mede werkenden en, aldus de stem van N.I.W.I.N., mterdere van dergelijke avonden heb ik mo gen meemaken, do:h ik kan u verklaren, dat noj nergens 't artistieke peil zoo hoog stond als hier. Bij het einde 'an dezen mooien avond we'den door den heer Oudshoon bloemen aangeboden aan N ej. Ria van Dijk en Mej. Rie Viti de Noort. Tot slot bracht d Edelacht bare heer J. Biar;hi, burge meester, een wood van dank aan het gezelschap doch in 't bijzonder aan den heer Ouds- hoorn, als organisitor en lei der van dezen oi spannings avond. Right-Oh jultleert. Zaterdag en Zo de R. K. Spor vereeniging Right-Oh haar staan door het geien van een keurig verzorgde van tooneel, zang uitvoeringen en grmnastische oefeningen, in de van het Parochie; De heer Vlemn ter dezer R.K. S; ging, opende de met een toespraak o.a. wees op het lang van een gezbnde sport- vereeniging. Vervulgens haal de spr. enkele pujiten uit de geschiedenis van ging aan en braci t in herin nering dat Rightbh in 1937 als voetbalclub w door kapelaan v., De vereeniging bloeide en in 19: met twee elftallei petitie worden Het jaar 1942/1) echter h<gt doods de vereeniging n tooneelzaal uis. ix, voorzit- ortvereeni- :e avonden waarin hij groote be is opgericht d. Velden, groeide en 9/1940 kon in de com- litgekomen. 43 scheen )erieht van ee te moe ten brengen. H:t «ledental slonk tot twaalf die echter vasthielden, bij g< staan door het toenmalige Destuur de heeren Bult, Jans:n en Maas, die ook thans nog zitting hebben in het be;tuur. Na 1944 werd dag vierde 0-jarig be- uitvoering en muziek- slot bracht hij een woord van dank aan alle medewerkers van deze avonden, speciaal den heer Rij pert, die geheel belangeloos voor de requisi tes heeft gezorgd, alsmede aan mej. Koosten, onze niet te missen pianiste. Verder complimenteerde de voorzitter Right-Oh 4 met het behaalde kampioenschap en hoopte dat Right-Oh 1 het 10-jarig bestaan zou vervol maken, door eveneens als kampioen uit het strijdperk te komen, hetwelk, gezien de kansen, zeer goed mogelijk is. Een programma van de avonden is toegezonden aan de Geertruidenbergsche jon gens in Indië. Hierna traden de Right-Oh- Boys en -Girls voor 't voet licht en brachten rythmische oefeningen, die de bewonde ring van de aanwezigen kon den wegdragen. De Right-Oh- Band zorgde voor de muzika le opluistering, onder leiding van den heer R. Smits die eer van zijn werk had, want de Band oogstte een groot suc ces. De junioren-nummers, de brugoefeningen o.l.v. den heer Crane, het speciale nummer, gewijd aan onze jongens in Indië, de Engelsche liedjes van H. Smits en Annie Smits, dat alles mocht er zijn en stond op hoog peil, waardoor het de enthousiaste waardee ring van de aanwezigen weg droeg. Met het stuk „Helena van Plavuijzen" bewees Right-Oh bovendien dat ze ook nog tooneelspelen kan. Uit voile borst zongen allen tot slot met den Band het Right-Oh- lied mee. Niet alleen voor de jeugd, doch voor geheel Geertrui- denberg is het te wenschen dat deze gezellige en gezonde sportvereeniging nog lang moge bestaan. Zij kan er van overtuigd zijn dat zij op haar weg naar het zilveren jubi leum door een steeds groeien de sympathie wordt verge zeld, gepaard gaande met een toenemende steun uit alle la gen van de bevolking. VEEN. Op de te houden gemeente avond van Vrijdagavond a.s. voor de op te richten streek- H.B.S. op prot. chr. basis te Waalwijk zal niet spreken Ds. H. Harkema van Wijk, maar wel Ds. A. Vroegindewey van den Loonschcncijk. Er zal een Korte pauze wor den ingelegd voor onderlinge bespreking. e wederge boorte voornamel^k door den ^stimuleerd Op> verzoek heer Kerremans en georganiseerd, van kapelaan flamen nam spreker zelf in J'tli 1945 ook zitting in het betuur. Hierna gaf de heer Vlem- mix een overzich van de op richting van de dames-korf bal en damesrgymnastiek. Dat hiervoor eea groot en thousiasme bestojid getuigde wel het groote aantal aanmel dingen. In verband hiermede bracht hij een woord van dank aan de leidster mej. Bleij levens en oijk den heer Crane, die zich gs'heel belan geloos belast hééft met de leiding van de Hames-gym- nastiek. ReSumeefend 't ver loop blijkt, aldus spreker, dat ons Right-Oh g toond heeft levensvatbaarheit te hebben en hij bracht hiijrvoor hulde aan het bestuur <jn leden, die door taaie vasthoudendheid getoond hebben Lets te kun nen presteeren. Iet resultaat is, dat .de vereeniging thans niet minder dan 185 leden telt. Verder bracht dhr. Vlem- mix dank aan a Te ingezete nen van Geejtruidenberg,; voor de spontane wijze waar-: op zij zich achtei de vereeni ging hebben geschaard eri sprak de hoop ui dat de ver eeniging op aller steun zou mogen blijven ifekenen. Tot Supportersclub D.E.S. Zaterdag 26 April a.s. wordt om 7 uur in het café van den heer C. van Wanrooy door de Supportersclub der voetbal vereniging D.E.S. een be langrijke ledenvergadering gehouden. Alle leden worden ver zocht aanwezig te zijn, vooral omdat er actueele punten op de agenda voorkomen. Biljarten. Het biljarttournooi N.A.S. bij den heer L. v. Berkel aan den Horst, bij gelegenheid van het 20-jarig bestaan ge organiseerd, geeft reedseeni ge teekening in de standen. Momenteel is de uitslag le Af deeling Onder Ons, Dongen, totaal moyenne 17.04 K.O.T., K'heuvel 16.74. Trouwe Opkomst, Kaatsheuvel 13.49. 2e Afdeeling Groene Laken, Kaatsheuvel 12.83. I.O.P., Waalwijk 10.22. 3e Afdeeling D.E.S. 3, K'heuvel 14.74. K.O.T. '38, K'heuvel 4.42. Zaterdag speelt Nooit Vol leerd, Kaatsheuvel 3e afd. Zondag speelt B.O.P., Waal wijk 2e afd. Maandag speelt Koren bloem, Tilburg 3e afd. Agenda. Donderdag 24 Apr. 7.30 uur nam. repetitie Dameskoor Bel Canto. 8 Uur nam. repetitie en al gemeene vergadering Gem. Koor Bel Canto. Vrijdag 25 Apr. 8 uur nam. Apollo Theater: Extra voor stelling „De dief van Bag dad". Zaterdag 26 Apr. 7 uur n.m. café C. v. Wanrooy. verga dering Sportclub D.E.S. 8 Uur nam. Apollo Thea ter: „De dief van Bagdad". Zondag 27 Apr. 4.30, 6.45 en 9 uur nam. Apollo Theater: „De dief van Bagdad. Leef tijd 14 jaar. 7.30 Uur nam. R.K. Gilden bond, Tooneel, Kunst en Vermaak „De Schaduw van het Oosten". Maandag 28 Apr. 8 uur n.m. repetitie harmonie Apollo. Dinsdag 29 Apr. 7.30 uur n.m. repetitie R.K. Par. kerkkoor. 8 Uur nam. repetitie har monie Apollo. Woensdag 30 Apr. 7.30 uur nam. repetitie Dameskoor Bel Canto. 8 :uur n.m. Tino Rossi „Het eiland der Liefde". Toegang 18 jaar. LOON-OP-ZAND. Vergadering- Oranje Vereeniging. Dinsdag hield bovenge noemde vereeniging een ver gadering, waarbij de plaatse lijke vereenigingen, zooals afgevaardigden der harmonie corpsen en de zangvereeni- gingen, de sport- en jeugd organisatie^, alsmede de buurtvereenigingen waren uitgenoodigd. De voorzitter de heer v. d. Donk, opende deze vergade ring en stelde het zeer op prijs dat op enkele na, allen gehoor aan den oproep had den gegeven, waarna hij een overzicht gaf van de feeste lijkheden bij de geboorte van onze jongste Prinses Marijke, welke gezien de weersgesteld heid toch nog goed verloopen zijn, terwijl hij tevens de E. Fraters en Zusters dankte voor het welgeslaagde feest der kinderen bereid. Verder werd melding gemaakt van de viering van den Nationalen Bevrijdingsdag op 5 Mei a.s., waarbij besloten werd dezen dag te vieren en te beginnen met een plechtige H. Mis voor de gevallenen, waarna een muzikale rondwandeling door het dorp, met een aubade bij de Eerw. Zusters. Verschillende plannen kwa men naar voren om ook den middag op de een of andere wijze zoo goed mogelijk tè doen slagen, waarover nog nader zal worden gesproken, terwijl de avonduren voor de dancings gereserveerd zullen blijven. EX-DIRËCTEUR NIJVERHEIDSSCHOOL TE WAALWIJK SPUIT ZIJN GEMOED. Een reeks van misdaden. Maandagmiddag diende voor het Tribunaal te Den Bosch de zaak tegen J. W. Sluyter, ex- directeur van de Nijverheids school te Waalwijk. Er is heel wat op de proppen gekomen, het geen ook kan in een tijdsbestek van 2 tot 7 .uur. Na een interneering van 15 maanden had beschuldigde J. W. Sluyter zich voor het Tribunaal voor een drietal punten, welke hem ten laste waren gelegd, te verantwoorden. Dat was op de eerste plaats het sympathiseerend lidmaatschap van de N.S.B. en het geldelijk steunen van deze be weging: ten tweede het lidmaat schap van het Nat. Soc. Opvoe- dersgilde, om welk lidmaatschap besch. vrijstelling van inleverings plicht van zijn radio had ge vraagd: en tot slot het opgeven van namen aan het Gew. Arbeids bureau te Waalwijk, van jongens op zijn school, die voor uitzendinq naar Duitschlar.d in aanmerking dienden te komen. Sluyter ontkende ten stelligste zijn symo. lidmaatschao van de N.S.B. De president Mr. Holle, diepte uit zijn dossier een aantal bewijsmiddelen op, waaronder twee contributie-bonnen, welke bil aanhouding van besch. in diens Dortemonnaie werden gevonden, zijn naam uit de cartotheek der N.S.B. d.d. 19 September 1941, cartogramkaartje uit de centrale archieven der N.S.B., waarop eveneens de naam van besch. voorkwam. Voorts kwam besch. voor op een lijst van den kring leider der N.S.B., Hartog te Waalwijk. „Ik heb met al die rommel niets noodig, contributie heb ik nooit betaald", verklaarde besch., het geen de president deed opmerken, dat het Tribunaal er wellicht wel iets mee noodig had. Daar besch. ontkende ooit formulieren te heb ben geteekend, waren deze verge leken met diens handschrift door den deskundige Dr. Hulsebosch, welke tot de conclusie was geko men, dat de formulieren door be schuldigde moesten zijn yt teekend. Hel proces-verbaal van 25 Jan. 1945 opgemaakt door v. A., ont- Tende besch. te hebben geteekend. Hij had slechts het gedeelte dat door hem eigenhandig was ge schreven als juist verklaard. 25 Nov. 1940 was SI. toegetre den tot het opvoedersgilde, dat door Mussert zelf in het leven was geroepen. Besch. gaf dit toe. Twee en een half uur zelf verdediging. Om alles, wat besch. in zijn uit voerige verdediging aanvoerde hier weer te geven is een onmo gelijkheid. Wij bepalen ons tot en kele punten. „Ik stond versteld van de paparassen welke tegen mij in het dossier aanwezig zijn. Maar ik zeg U meneer de voor zitter, dat het allemaal larie is en de heele kwestie is voortgeko men uit een sfeer waar een fat soenlijk mensch vies van is". Zoo startte besch. met zijn verdedi ging. „In plaats van 'n bekwaam rechercheur met het onderzoek te belasten, stuurde men een krui denier er op af". „Besch. bracht verder naar voren, hoe reeds van 1938 een anonieme briefschrijver hem telkens lasterlijk betichtte. Hiervan legde hij bewijsstukken over. Zulks was eveneens het ge val toen hij solliciteerde aan de school te Waalwijk. Toen werd er geschreven, dat besch. N.S.B.- er was. Van wien dit schrijven uitging was besch. nimmer bekend geworden. Zijn lidmaatschap van het Opvoedersgilde had besch. voor het bestuur der school ver zwegen. Dit was een kwestie, wel ke hem persoonlijk aanging. „Noch van het bestuur noch van den voorzitter, aldus SI., heb ik ooit medewerking gekreqen, eerder tegenwerking in alles. Maar ik heb zelfstandig gehandeld. Besch. schilderde vervolgens hoe wijlen burgemeester Moonen in alles achter hem stond. „Hij ging met mij door dik en dun", en zou Burgemeester Moonen niet zoo laaghartig vermoord zijn, ge loof me, meneer de president, het zou er in Waalwijk heel anders zijn toegegaan. De handteekenin- gen verklaarde besch. valsch. De deskundiqheid van dr. Hulsebosch trok besch. in twijfel, waarop Mr. Holla rechtsprong en de leden van het Tribunaal wakker schrokken. Wat het derde punt der ten- laste legging betreft voerde be schuldigde ter zijner verdediging aan, dat hoewel hij namen aan t Arbeidsbureau had doorgegeven, zulks was geschied ten voordeele van de jongens zelf. Hij legde voorts een lijst van 56 namen over van jongens en leeraren wel ke hij uit Duitschland had gehou den. De verdediger behoefde tenslot te weinig aan de redevoering van Sluyter toe te voegen. Pertinent blijft besch. ontkennen. Het is moeilijk dit aan te nemen. Maar hoe zit alles in elkaar? Hoe kan deze man anders doen dan zoeken in de richting van een vijand of wellicht vijanden, aldus de ver dediger. Dat de figuur van T„ een rol in dit drama speelt is een mogelijkheid. Aan de hypothesen welke gesteld zijn moet de aan dacht geschonken worden. Van de getuigenverklaringen onder eede is niet zoo heel veel overgeble ven en zijn samenwerking met het Gew. Arbeidsbureau getuigt van een goed Nederlanderschap. Plei ter legde ten slotte en dossier over waarin alles ten gunste van besch. was samengebracht. Het Tribunaal zal over 14 da gen uitspraak doen. („de Stem"). Met grote dankbaarheid geven wij kennis van de geboorte van onze tweeling en J. VAN BEEK S. VAN BEEK-CHRIST. 's-Capelle, 16 April 1947. Heistraat D 194. Op 27 April a.s. hopen onze geliefde Ouders en Grootouders den dag te herdenken dat zij voor 45 jaar geleden het H. Saciainent des Huwelijks ontvingen. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van hun dankbare KINDEREN EN KLEINKINDEREN. Eindhoven, April 1947. Hoogstraat 86. Burgemeester en Wethouders van SPRANG-CAPELLE zullen op Dinsdag 1 3 Mei te 1 1.00 uur in het Gemeentehuis van SPRANG- CAPELLE te Vrijhoeve-Capelle (N.-B.) in het openbaar Het HERSTELLEN van twee vernielde duikers en het VERNIEUWEN van een brug van gewapend beton met stalen schuif met bij komende werken, in twee perceelen of in massa. Bestek met teekening tegen be taling van f3 00 per postwissel of contant te verkrijgen bij het Inge nieursbureau voorheen J. VAN HASSELT en DE KONING, Pater Brugmanstraat 2 te NIJMEGEN. SLAGERIJ VAN DE WIEL Plantsoen 7 GEERTRUIDENBERG ER BIEDEN ZICH AAN: voor 's avonds thüis te werken. Inlichtingen Bureau van dit blad. TE KOOP: een Linnenkast een Waschtafelkastje en een zwart Heeren- costuum met fantaisiebroek. J. DE JONG, St. Antoniusstraat 19 WAALWIJK. 55 j. oud, b. z. a. Prima vakman. 20 jaar eigen zaak gedreven. Woning of gedeelte van Woning moet be schikbaar zijn. Brieven onder No. 1811 Bureau van dit blad. A.s. ZATERDAG van de geheel gemoderniseerde en het bekende „THE MELODIE BAND". Opening der zaal 6 uur. Aanvang dansen 6 30 uur. TOEGANG 18 JAAR. GEVRAAGD: mannelijk of vrouwelijk, voor lichte ad ministratieve werkzaamheden. Vakman of aankomende kracht voor binnen en buiten onderhoudswerk. N.V. 's-Hertogenbossche Schoevengieterij M. LIPS, DRUNEN. SPUITERS. VAN L O O N's Spuitinrichting Vast werk en goed loon. Spoedige aanmelding, alleen van hen die met het vak op de hoogte zijn.

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 5