NIEUWS UIT WAALWIJK EN OMGEVING NIEUWS UIT KAATSHEUVEL O. w. s. SPORT 25 JAAR IN DIENST VAN DEN FISCUS. Op 1. Mei herdacht de heer J. de Boer, chef-de-bureau ter Inspectie der Belastingen te Waalwijk, den dag waarop hij voor 25 jaar in dienst van de belastingadministratie was getreden. Naar aanleiding hiervan hadden vrijwel alle vakgenotën uit de Inspectie Waalwijk, die zich van den dienst hadden kunnen vrij maken, zich des ochtends om tien uur verzameld in de door bloemen en groen feestelijk versierde personeelskamer van het belastinggebouw. Hier werden de jubilaris en zijn echtgenoote toegesproken door den Inspecteur dhr. C. Slagmolen. Deze ging in het kort de ambtelijke loopbaan van den jubilaris na, wees op de veelomvattende en veel zijdige werkzaamheden die de functie van chef-de-bureau met zich brengt en sprak zijn warme waardeering uit voor de wijze waarop de héér de Boer zijn taak steeds heeft opgevat en uitgevoerd. Hij memoreerde het a.s. vertrek van den jubilaris in verband met diens benoeming tot commies-secretaris ter Inspec tie der Belastingen te Hee renveen, waardoor de her denking tevens eenigszins het karakter van een afscheid had gekregen en bood na mens het geheele personeel, zoowel van den bureaudienst als van den actieven dienst een bloemenmand aan, als mede ter herinnering aan Waalwijk, een penteekening van het Raadhuisplein en een - oorkonde, vermeldende de namen van het inspectie-per soneel. Daarna werd het woord ge voerd door de- heeren P. Kreugel namens het Inspec tie-personeel, T. Knier na mens de afdeeling Recherche en Controle, C. Oldendorp namens den actieven dienst en L. den Dunnen namens 't personeel van het Ontvang kantoor. Allen gewaagden van de prettige samenwer king met den bureau-chef en spraken hun beste wenschen uit voor diens toekomstige loopbaan. De heer de Boer dankte al le sprekers voor hun waar- deerende woorden en zeide, dat hij en zijn echtgenoote Waalwijk, waar ze dertien jaar geleden met geringe ver wachtingen naar toe gekomen waren, thans slechts noode zouden verlaten. Tenslotte werd een foto van den jubilaris en zijn echtgenoote temidden van 't Inspectiepersoneel gemaakt, waarna de aanwezigen nog eenigen tijd gezellig bijeen bleven. De heer A. Sassen te Waal wijk heeft zich bereid ver klaard het voorzitterschap der vereeniging te aanvaarden, terwijl de heer J. Cruts üit Eindhoven als leider is aan gesteld. LEZING PROF. GRONDIJS. Volgens achterstaande oproep wordt den leden van Waalwijks Belang met .een introducé, a.s. Woensdagavond een interessante avond aangeboden in den vorm van een lezing van prof. dr. L. H. Grondijs van de universiteit van Utrecht, over Spranje. Prof. Grondijs is onlangs terug, gekeerd van een studiereis door dit land en zal ons zeker belang wekkende dingen over dit mooie maar ook zonderlinge land weten mede te deelen. Degenen die 't voorrecht hadden dezen spreker tevoren hier te hooren, weten hoe hij op bijzondere wijze zijn ge hoor weet te boeien door z'n be langwekkende verhandelingen en mededeelingen. Wij twijfelen er niet aan of ve le leden van W.B. zullen gaarne van deze gratis geboden gelegen heid gebruik maken. OPERA-AVOND. Op Dinsdag 13 Mei zal de lie dertafel „Oefening en Vermaak" haar tweede winter-concert geven, dat door omstandigheden eenigs zins verlaat is. Het bestuur is er in geslaagd hiervoor de medewerking te ver zekeren van den heer Jos Groe nen, heldenbariton aan de opera's te Barcelona, Weenen en laatst te Hamburg. Het zal de Waalwijksche mu ziekliefhebbers ongetwijfeld genoe gen doen den heer Groenen nog eens te kunnen hooren voor zijn vertrek naar het buitenland. Een speciaal opera-programma we noemen slechts „Masken- ball", „Thanhauser", „Carmen" en „Paljas" zal ongetwijfeld velen naar Musis Sacrum trekken. Verder verleent een dubbel ge mengd kwartet zijn medewerking aan dezen avond, voor welks bij zonderheden wij verwijzen naar de inmiddels verschenen program ma's: WEG GEERTRUIDENBERG- RAAMSDONK. De K.N.A.C. deelt mede, dat binnenkort de weg Raamsdonks- veer._— Geertruidenberg Made door de Provincie Brabant zal worden overgenomen. Zoodra dit gebeurd is zal de weg zoo spoedig mogelijk worden hersteld. AANBESTEDING. Namens de directeur van het Bureau Wederopbouw te Zwolle werd door het hoofd van het rayon-bureau te 's-Hertogenbosch aanbesteed het bouwen van een boerderij te Heusden, bouwvolu me 3200 M2, onder architectuur van N. J. de Bont Gzn., Markt veld 20, Vught. De uitslag is als volgt: Firma W. den Teuling, Waal wijk 60.700 (laagste): M. Klein geld, Waalwijk 74.123: Fa. I. Pepping, Kaatsheuvel 74.249: P. A. Kramer, Genderen 76.-249: M. A. Kramer, Babiloniënbroek 76.500; Gebrs. de Bondt, Nieuw- kuijk 78.529: Firma Verboort, Vlijmen 82.000; A. v. d. Pas, Oss 84.000. GEDIPLOMEERD OP DE BOSSCHE AMBACHTS SCHOOL. Bij de in de Ambachtsschool te Den Bosch gehouden prijsuitrei king ontvingen het diploma o.m. de volgende leerlingen van buiten de stad 's-Hertogenbosch: Electrotechniek: M. P. M. van Vlijmen, Vlijmen. Motorrijtuig- en rijwielherstel- len: J. H. Verschuren, Waspik: A. J. H. v. d. Hoeven, Heusden; Cursus voortgezet Nijverheids- avondonderwijs: P. H. v. Engelen, Vlijmen. W.A.M.I.-EXCURSIE. Het personeel van de melkfa briek de Wami alhier, maakte Donderdag een excursie naar de Vami-fabrieken te Amsterdam. Van deze gelegenheid werd te vens gebruik gemaakt om enkele bezienswaardigheden te bezoeken en eveneens Schiphol eens te be zichtigen. 's Avonds werd de revue „Pas op je buren" bezocht, waaronder ook de heer Brouwer optrad en zich ontpopte als een waar snel dichter, en het duo Koolen-v. d. Velden succes oogstte met hun voordrachten. De diverse Amster- damsche toeschouwers beloonden dit optreden met een hartelijk ap plaus. 's Nachts om één uur .werd de terugtocht aanvaard en hoewel men zeer laat (of-vroeg) weer in Waalwijk arriveerde, was men, na dezen zoo uitstekend geslaagden dag, toch weer op tijd present op het werk. SCHADEPOST. 40 Flesschen melk rolden van een WAMI-wagen in de Mr. van Coothstraat. De „kinderkopjes" waren har der dan de flesschen, waardoor de flesschen stuk sprongen en de 'Mr. v. Coothstraat in een melk- bad herschiepen. BEDEVAART. Zondag maakten 12 leden van de K.J.M.V. een bedevaart, te voet, naar de Z.L.V. van 's-Her togenbosch. Te 4 uur v.m. werd- gestart en men arriveerde in den Bosch om 6.40. In de St. Jan werd de H. Mis bijgewoond, waarna ontbeten werd en per B.B.A. om 10 uur de terugtocht aanvaard werd. De dienstregeling blijft ongewijzi aansluiting met de treinen naar 16e. WA A Busnummers WAALWIJK Rdh.pl. V SPRANG V KAATSH. Euph. V DONGEN Centr. V RIJEN N.S. A lóf. Busnummers RIJEN N.S. V DONGEN Centr. V KAATSH. Euph. V SPRANG V WAALWIJK A 'Alleen op werkdag* WIJZIGING DIENST REGELING B. B. A. Ingaande Zondag 4 Mei. TILBURG-WAALWIJK-DEN BOSCH, (tabel 16a-16b). gd. doch de aankomsttijden te Den Bosch van deze uurdiensi word en 3 minuten vervroeg!, waardoor de richting Utrecht (7 minuten vóór ieder uur) mogelijk is. LWIJK - KAATSHEUVEL - DONGEN - RIJEN. 1 7.00 7.07 7.13 7.32 7,55 f8.05 f8.20 RIJE N - *9,37 *9.57 DONGEN 6 9.15 9.35 f 10.00 f 10,20 9 f 10.00 10.07 10,13 10.32 t 10,55 11.10 11,30 13 11.20 11.27 11.33 11,52 12,15 15 13,25 13,32 13,38 13,57 14,20 17 15.35 15.55 KAATSHEUVEL - WAALWIJK. 2 4 *8,15 f9.00 *9.15 -1-9,40 *8,35 f9.20 9,35 +9,59 *8,52 f9.38 - *8,58 f9.45 - - *9.07 f9.55 - - :n. f Alleen od Zondagen. 10 10.50 11.09 12 f 11,00 f 11.20 f 11,38 f 11.45 f 11.55 14 12,30 12,49 13,05 13,11 13.20 16 14.45 15,05 18 16,05 16,25 16,43 16,50 17.00 19 17,05 17,12 17,18 17,35 17,55 20 17,55 18,12 18,18 18,27 21 18,23 18,40 22 18,05 18,20 23 1810 DRUNEN. Jubilea. Op 8 Mei a.s. viert de R.K. Boerenbond afd. Drunen en Elshout haar 50-jarig bestaan, terwijl 2 onderafdeelingen o. a. de R.K. J. B. haar 25- en de Boerinnenbond haar 15-jarig bestaan herdenken. In zijn openingswoord in de feestgids brengt de voorzitter van het feestcomité, kapelaan Simons, en wel zeer terecht, dank aan hen, die voor 50jaai de eerste stoot gaven aan de oprichting van een Boeren bond. Zij hebben, aldus de schrijver, hun offers van tijd en geld gebracht vóór dat zij de vruchten mochten zien, toen zelfs hun pionierswerk nog geen algemeene waardee ring vond. Het nut van de boerenorga- nisatie is in den loop der 50 jaren, zoo wél in tijdelijke als in geestelijke zaken, verschil lende malen aan den dag ge treden. De verschillende ver- eenigingen en onderafdeelin- gen, welke in deze 50 jaren uit den boerenstand naar vo- en zeker bijgedragen tot de ren zijn gekomen, hebben wis economische en cultureele verheffing van den boeren stand, op welk terrein zij dan ook nog steeds een vruchtbaar en groot werk verricht. Te recht ook wijst de schrijver de feestvierende leden op 't feit, dat datgene wat in de 50, de 25 en de 15 jaren werd' opge bouwd, moet beschouwd wor den als het hechte fundament waarop het geheel moet uit groeien. Moge deze visie van den schrijver waarheid worden tot verheffing van den boeren stand en tot nut van het al gemeen. Dat deze jubilea in alle kringen in het teeken van be langstelling staat, blijkt wel uit de lijst van personen, wel ke in het eerecomité hebben zitting genomen, o.a.: De HoogEerw. Heer P. Th. Goossens, deken; ZeerEerw. Heer G. Versteeg, pastoor; WelEerw. Heer H. v. d. Berg, kapelaan; WelEerw. Heer A. v. Erp, kapelaan; Edelachtb. Heer Mr. R. J. Th. v. d. Heij den, burgemeester; WelEdel- gestr. Heer H. Schreurs, no taris; ZeerEerw. Heer J. van Dal, geest, adviseur van den N.C.B.; ZeerEerw. Heer W. v. Kessel, oud-geest, adviseur van den N.C.B.; WelEd. Heer J. Zeegers, voorzitter van den N.C.B.; WelEd. heer P. van Haren, secretaris van den N. C.B.; WelEdelgestr. heer Ir. H. v. Haaren, technisch advi seur van den N.C.B.; WelEd. Heer H. Ganzenboom; Gode- fridus Pijnenborg, mede-op richter; H. Brok, oud-voorz. van den Boerenbond; J. Klijn, oud-president van de Boeren leenbank; J. v. Kessel, oud directeur der Zuivelfabriek. Een feestcomité, samenge steld uit de verschillende af- deelingen, heeft een program ma samengesteld, hetwelk voor dien dag een prachtige belofte inhoudt. 6.30 uur. In beide parochie kerken een H. Mis voor de overleden leden van den Boe renbond, de R.K. J. B. en den Boerinnenbond. De leden wo nen zooveel mogelijk de H. Mis bij en allen behooren de zen morgen te communicee- ren. 9 uur. Plechtige H. Mis van dankbaarheid voor alle feest vierende leden in het Veiling gebouw Wolfshoek, waarbij de misgezangen door allen zullen worden medegezongen. 10 uur. Feestvergadering voor allen. De feestrede zal worden gehouden door den heer Ganzenboom uit Nijme gen. Om 2 en om 7 uur. Feeste lijke bijeenkomst in het Vei linggebouw, waar een revue zal worden opgevoerd en een film wordt vertoond; Voor 'n- tractatie wordt gezorgd. Voor de ouderen zal deze dag de bekroning op 't werk zijn, waarop zij met eere mo gen terugzien en de jongeren zullen dezen dag in het bij zonder hun blik werpen op de toekomst die nog voor hen ligt. Onze beste wenschen ver gezellen vanaf deze plaats de feestvierende vereeniging met hare onderafdeelingen. Moge 't gouden feest dat hier wordt' gevierd, eenmaal met Gods onmisbaren zegen zich verder uitbreiden, zoodat 't diaman ten feest zal worden bereikt. Besturen en leden proficiat. Benoeming. De heer M. v. Broekhoven, onderwijzer aan de R.K. Bij zondere Jongensschool alhier, is benoemd tot hoofd van de school in de gemeente Riet hoven. Uitbreiding noodkerk. Met de materieele positie voor de uitbreiding der nood kerk hoopt men binnen zeer korten tijd op een dusdanig peil te zijn, dat men kort na Pinksteren met de werkzaam heden zal kunnen beginnen. Klooster-jubilea. De Eerwaarde Broeder An- tonius, in het St. Franciscus- gesticht alhier, welke dit jaar zijn gouden jubeljaar heeft, hoopt op Donderdag 8 Mei dit jubilé te vieren. Het zal Broeder Antonius, die in Drunen geen onbeken de is, niet aan belangstelling ontbreken. ELSHOUT. O.L.V. Schuts. In Elshout werd in alle eèr een oude traditie hersteld. Met kermis-Dinsdag, was er voor het eerst sinds vijf ja ren weer koningschieten, n.l. 'door de O.L.V. Schuts. Des morgens trokken bijna alle leden gezamenlijk vanaf het Schutshuis bij de Kinde ren Klerks, naar de kerk al waar een H. Mis werd opge dragen voor de zielerust van de overleden Broeders der Onze Lieve Vrouwe Schuts. In dezelfde volgorde, waar bij ook het tromgeroffel en den standaarddrager niet ont braken, ving men den terug tocht aan naar het clublokaal. Hier werd een ouderwetsche Brabantsche koffietafel aan geboden, verzorgd door de Kinderen Klerks. Vanzelf sprekend liet men een en an der goed smaken. De voorz., de heer J. v. d. Wiel, sprak hierbij eenige woorden tot de leden. Hierna begaven allen zich naar den Schutboom om door een onderlingen kamp den nieuwen koning te doen aan wijzen. Na een zeer zwaren strijd kwam de oude koning, de heer Fr. v. d. Wiel Azn. weer als koning uit den strijd te voorschijn. Wederom voor een jaar is de heer Fr. v. d. Wiel Azn. koning van de O. L.V. Schuts. Op waardige wij ze is de nieuwe (oude) ko ning gehuldigd. Verder werd de dag in genoeglijk samen zijn doorgebracht. Het bestuur dankt daarom alle leden voor hun trouwe opkomst. Een bijzonder woord van dank aan den Zeereerw. Heer Pastoor, Kapelaan v. d. Berg, den Zeereerw. Heer Rector Rooij ackers ,die door hun tegenwoordigheid hunne belangstelling getoond hebben met de Schutse, onder be scherming van O. L. Vrouw. Een woord van dank aan de Gez. Klerks voor de goede zorgen die zij hebben besteed om dezen dag tot een onver getelijke te maken. Dat er een zekere interesse bestaat voor deze vereeniging bewijst wederom het feit dat 3 nieuwe leden zich hebben aangemeld. Is de heer Frans v. d. Wiel Azn. in den kring zijner Schutse-broeders reeds gehul digd als koning, vanaf deze plaats wenschen wij den stoe- ren schutter van harte pro ficiat met zijn behaald succes en wenschen hem toe, dat hij nog vele jaren door een eer lijken kamp tot het koning schap mag worden uitverko ren. Met recht en met trotsch kunnen bestuur en leden op een geslaagden dag terugzien. Benoemingen. Te Helvoirt werd benoemd tot ambtenaar tweede klasse, de heer P. v. d. Wiel, voor dien volontair ten gemeente huize alhier. De ZeerEerw. Heer Pas toor en de heer D. v. d. Brink werden voor onze parochie benoemd tot bestuursleden der Kath. Gezinszorg, afdee ling DrunenElshout. Fancy-fair. Op Zondag 11 Mei en Don derdag 15 Mei (Hemelvaarts dag) zal in het Jongenspatro naat een Fancy-fair worden gehouden ten bate van het mannelijk- en vrouwelijk .jeugdwerk. Verschillende attracties zijn hieraan verbonden en vele schitterende prijzen zijn be schikbaar; consumptie is aan wezig. Het geheel zal met mu ziek worden opgeluisterd. Een gang naar dit Fancy-fair is zeer zeker ten volle waard, gezien het doel waarvoor het gehouden wordt. Steunt ons door Uwe tegenwoordigheid en Uw deelname aan de ver schillende attracties onzer plaatselijke Jeugdbeweging. Verschillende prachtige prij zen zijn te winnen. Nationale feestdag. De Nationale feestdag werd alhier 's morgens begonnen met een H. Mis voor de ziele rust der gesneuvelden. Te ongeveer 10 uur maakte de kerkelijke fanfare een mu zikale wandeling door ons dorp, waarbij de schoolkinde ren in den optocht meetrok ken. Voor de schoolkinderen had een goochelaar zijn dien sten aangeboden, terwijl een tractatie volgde. Festival. De zangvereeniging „Uit spanning door Inspanning" zal op Zondag 11 Mei deel nemen aan het Festival te Tilburg. 25 f 19.50 119,57 f 20,03 f 20,20 f 20,40 26 t 21,00 f21.20' f21,38 f21,45 f21,55 Viering Meijmaand. Ondanks het coude weer dat Zondag j.l. ijeerschte, is de eerste Zondig van de maand Mei een [drukke dag geweest. Vele pelgrims uit Waalwijk, Kaatsheuvel en Nieuwkuijk hadaen de reis naar Elshout ondernomen om haar kinderlijke] hulde aan Maria te komen betuigen. Niet minder dan zes H. Missen zijn er dan ook Zondagmor gen opgedragen. HEUSDEN. Benoemd. Tot consulent! der Ned. Herv. kerk alhier werd be noemd de heer Harksma uit Wijk, wegens het vertrek van den heer Koele, d e deze func tie tot dusverre heeft waar genomen. De Prot. Middenstands- vereeniging veriderde ver leden week in hotel Concor dia. De definitieve bestuurs verkiezing, alsmede aanslui ting bij de Kon. Ned. Midden standsbond werden aangehou den tot een volgende verga dering. De contributie1 zal f 7.50 per lid per jaar bedragen, terwijl besloten werd van 5 tot 10 Mei een reclame-actie te voeren .in samenwerking met de R.K. Middenstands- vereeniging. In de jaarvergadering in hotel „Central" van den Bond van Scherpschuttersvereeni- gingen „De Langstraat" werd besloten het bondsconcours in Heusden te dóen) plaats vin den dit jaar, in verband met het 100-jarig bestaan van de Scherpschuttersvereen. „St. Blasius". Men heeft Prins Bernhard verzocht om een; bezoek aan de stad te brengen tijdens de viering op 20, 21, 22 en 23 Juni. SPRANG. Pro Patria. Woensdag., en Donderdagavond werden door de Gymnastiekver- eeniging „Pro Patria te Sprang- Capelle, in de zaal van den Chr. Volksbond alhier, gymnastiek-de. monstraties aangeboden aan haar donateurs. De zaal was beide avonden ge heel gevuld met belangstellenden en niemand zal er spijt van ge had hebben deze uitvoering te hebben bijgewoond, want het ge- bodene was het zien zeer zeker waard. Nadat de turners en turnsters in hun keurige gvmnastiekkleeding waren opgesteld, opende de voor zitter van Pro Patria, de heer P. Heurter, de bijeenkomsten en riep in een openingswoord de aanwe zigen een hartelijk welkom toe, in 't bijzonder de adviseurs der ver eeniging Dr. Winkelman en Ds. de Bruijn, alsmede Mevr. Winkel, man en Mevr. Smit. Hij wees verder op het belang van de gymnastieksport en zeide dat het na veel moeilijkheden te hebben overwonnen gelukt was deze demonstratie aan te bieden. Hij herinnerde aan het 10-jarig bestaan en sprak in het bijzonder woorden van dank tot den leider den heer Blom, die gedurende de 10 jaren zijn beste krachten aan de vereeniging had gegeven. De vereeniging mag zich nog steeds in gestadigen groei verheugen en telt thans 240 leden. Na een woord van dank aan de leden voor de opofferingen die zij zich hebben getroost,, wordt het programma vrij vlot en keu rig, onder leiding van dhr. Blom, afgewerkt. Zoowel door de aspirantjes als door de dames en heeren werden mooie staaltjes te zien gegeven en het applaus na elk nummer be wees wel hoe een en ander bij het publiek in den smaak viel. Bij de verrichtingen aan rek, ringen en brug, bleek wel dat er onder de leden van Pro Patria goede krachten schuilen. Zoowel onder de dames als onder heeren zijn er natuurlijk uitblinkers, en zonder aan de prestaties van an deren ook maar eenigszins tekort te doen, mogen wij hier noemen de heeren Treffers, Heurter, van Zeist en den leider Blom en mej. Schiedon, die in" de keurige stan den die uitgevoerd werden zich onverschrokken toonde. Van het optreden der dames dienen in 't bijzonder de knots- oefeningen, met verlichte knotsen in de nationale kleuren, die keu rig werden uitgevoerd, nog te worden vermeld. Tot slot werd resp. door den heer W. v. Willigenburg en Ds. de Bruijn een woord gesproken, waarin de eerste dankte voor de belangstelling in het werk van de vereeniging en Ds. de Bruijn getuigde van zijn instemming met het gepresteerde en de aanwezi gen opwekte deze nuttige ver eeniging als donateur te blijven steunen. Zondagavond omstreeks 5 uur had aan den viersprong bij de Biersteeg alhier een ernstig onge luk plaats. Mej. C. ,uit Kaatsheu vel, die vermoedelijk nog voor de uit de richting Waalwijk komende B.B.A.-bus per fiets den weg wil de oversteken, reed met een flin ke vaart tegen de bus op, hoewel de chauffeur nog trachtte een aan. rijding te voorkomen door het stuur om te gooien. Mej. C. werd een tiental meters meegesleurd; hevig bloedend en bewusteloos werd zij bij K. binnengedragen. Dr. Stalborg verleende de eerste hulp, die een zware hersenschud ding constateerde en overbrenging naar het ziekenhuis te Waalwijk noodzakelijk achtte. Haar toestand is zorgelijk. CAPELLE. De in de gemeente Sprang- Capelle door de plaatselijke afd. van het Groene Kruis ge houden „Emmabloem-collec- te" heeft een bruto-bedrag van 300.37 opgebracht; een resultaat dat tot bevrediging stemt. Na aftrek der kosten voor verkoop van de bloem pjes blijft een mooi bedrag over, dat geheel ten goede komt aan de plaatselijke TBC- bestrijding. Een hartelijk woord van dank aan allen die door hun bijdragen, hetzij groot of klein, deze collecte steunden en in het bijzonder aan de jonge dames die op te loven wijze deze inzameling hebben gehouden, is hier zeker op zijn plaats. De postduivenvereen. „De Luchtvaart", gevestigd in het café Cové-v. d. Haart aan de Nieuwevaart, hield haar eer ste wedvlucht vanuit Duffel, waarbij de eerste duif met een gemiddelde snelheid van 1358.10 m. per min. om 9.50.39 en de laatste prijswinnende duif met een gem. snelheid van 958.57 m. om 9.58.57 ge constateerd werd. De prijzen werden behaald door: W. Zijlmans 1, 2, 3, 22 eh 24. P. Nieuwenhuizen 4 en 7. Adr. Blom 5 en 12. M. van Peer 6, 15, 18, 29 en 33. H. Vos 8, 14 en 30. St. van Peer 11 en 26. H. Verduin 20. Fr. van Onzenoort 13, 23, 28 en 31. W. Versteeg 16 en 20. J. van Doornik 17. H. v. Kam pen 19. Adr. Klootwijk 21, 32 en 34. M. van Wijk 25 en B. Pols 27. De afdeeling Sprang-Ca- pelle van den Ned. Bond van Plattelandsvrouwen houdt Woensdag 7 dezer des namid dags 2.30 uur een vergade ring in de zaal van den heer Ant. van Dijk aan het Brug getje, waarop voor de dames een verf-demonstratie zal worden gehouden. WASPIK. De schaduw van het verleden. Dit toóneelstuk werd in het reeds bijna verstreken seizoen gebracht door de tooneelverr eeniging uit Waspik. Het spel, dat alle aanwezi gen uitermate deed genieten, stond op vrij hoog peil. Ter wijl we alle spelers wel een pluim op den hoed kunnen steken, willen we hier toch vooral nog eens even noemen de vertolking van de rol van Maria, de vrouw van Joh. Renner, door mej. Coesmans. Haar spel ontroerde veelal en muntte uit door een rustige en groote ingeleefde uitbeel ding. Ook grime, decors, en costuums waren prima ver zorgd, zoodat alles tesamen genomen, dit slot een welge slaagd slot'van een succesrijk seizoen genoemd mag worden. Muzikale wandeling. Ter gelegenheid van den verjaardag van Prinses Julia- 1 na maakte de harmonie „De Eendracht" 'n muzikale wan deling door het dorp. Ondanks het regenachtige weer trok dit muziekvertoon veel be langstelling, vooral van het jeugdige publiek. RAAMSDONKSVEER. Dammen. De onderlinge damcompeti- tiie van „D.G.V." werd Dins dagavond j.l. voortgezet. De uitslagen warén als volgt: W. HendrikxG. v. Erk 0—2 J. Meigenga-J. C. Schott 20 Jac. DirvenG. v. Beek 02 Corn. v. StrienH. Blom 02 GEERTRUIDENBERG. De N.V. Transicol in de bloemen. Geslaagd feest. De receptie ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de N.V. Transicol te Geertrui denberg mag uitermate ge slaagd heeten. Zij werd zeer druk bezocht en vele officiee- le en vooraanstaande persoon lijkheden gaven blijk van hun belangstelling. We merkten o.a. op: burgemeester Bianchi van Geertruidenberg, de hoofden van practisch alle plaatselijke bedrijven en di verse relaties uit het geheele land. Voor de receptie werd het woord gevoerd door den di recteur, waarin hij dank bracht aan alle medewerkers en waarin de uitstekende sa menwerking in het bedrijf tot uiting kwam. Hierna werd nog het woord gevoerd door den bedrijfs leider den heer Vqlkenstijn en den heer Gooyvaarts, pro curatiehouder. De receptie had een zeer geanimeerd verloop en droeg een gezellig karakter. De fabriek was geheel van aanzien veranderd en was door de enorme, groote hoe veelheden van bloemstukken die binnengekomen waren, herschapen in een ware sprookjestuin. Na afloop begaven directie en personeel zich gezamen lijk naar hotel Jansen, waar door de harmonie Apollo een serenade gebracht werd. Hier sprak de algemeen directeur van de N.V. een hartelijk dankwoord, hetgeen hij ver gezeld deed gaan door het aanbieden van een enveloppe met inhoud. Tijdens het gezamenlijke diner dat hierna* volgde, werd ook nog het woord gevoerd door den commissaris, den Weled. Gestr. Heer Blussé van Oud Alblas. In een zeer gezellige stem ming werd nog tot laat in den avond gefeest. Het was een zeer geslaagde en gezellige dag. Zaterdag had 'n eenvou dige herdenking plaats van de gevallenen. Om zes uur werden van de officieele ge bouwen de vlag half-stok ge- heeschen, terwijl om even voor acht de sirene loeide om het tijdstip aan te geven om in eerbiedige stilte van twee minuten de gevallen helden te herdenken. Onze stadsgenoot de heer J. Nollen is benoemd tot di recteur van het R.K. Zang koor der St. Antonius-paro- chie te Breda. genoegen gaat zoeken en daardoor den middenstand, de plaats en zichzelf schaadt. Doodenherdenking. Kaatsheuvel herdacht Za terdagavond z'n gevallenen in een passende, sobere her denking rond het symbolische gedenkteeken, opgericht op de Markt door enkele leden van den Bond voor Oud-Strij ders. Tusschen kwart voor acht en acht uur, onder het gelui der kerkklokken, stel den zich de diverse vereeni- gingen rond het gedenkteeken op met de wereldlijke en geestelijke autoriteiten ter plaatse. Twee minuten voor 8 loeiden de sirenes en terwijl het eentonige geroffel der tamboers" somber over de Markt rolde, stond de groote volksmenigte ingetogen te denken aan de velen, die hun leven gaven voor onze vrij heid. Het Mannenkoor van Bel Canto zong Beati Mortui van Mendelsohn Bartholdy, waar na Apollo een treurmarsch liet hooren. Nadat Bel Canto nog het indrukwekkende Ecce Quomodo moritur van Handel had laten hooren, defileerden de vereenigingen met de groep Verkenners voorop langs het monument, om door Peperstraat,- Hoofdstr. School straat, Gasthuisstraat onder de toonen van Apollo's har monie zich bij de verschillen de vereenigingslokalen te ont binden. N.C.B.-dag. Donderdag 8 Mei houdt de N.C.B. zijn jaarlijksche bonds dag. Om 9 uur wordt de dag met een H. Mis begonnen, waarna in den Gildenbond de groote jaarvergadering van de afdeeling met al hare onder afdeelingen gehouden wordt. In deze vergadering worden verslagen uitgebracht van de afdeelingen en bestuursver kiezingen gehouden. Des na middags om 2 uur volgt de feestvergadering, aan geboden door den Jongen Boerenstand en den Boerinnenbond. Nationale feestdag. Kaatsheuvel heeft Maandag kunnen ervaren wat een Na tionale feestdag is, zonder dat er een organisatie is die lei ding geeft. Het vorig jaar na men de nog zitting hebbende bestuursleden van het Oran je-comité, om onvoldoende medewerking van diverse zij den, unaniem hun ontslag. Nu is Kaatsheuvel zonder Oran je-comité, terwijl ook geen enkele andere organisatie zich geroepen schijnt te voe len om in dezen iets voor het algemeen belang te doen-. Het gevolg: een dooie, saaie be weging. Scholen vrij, doch geen aubades, geen kinder spelen, geen optochten, niets van dat alles wat op bijna al le andere plaatsen de jeugd 'op zoo'n dag zoo gemakkelijk in stemming en tot enthou siasme brengt. De fabrieken vrij, do'ch geen volksspelen, geen concerten op onze eer tijds zoo mooie kiosk waar Kaatsheuvel trots op ging, zelfs géén muzikale rondwan deling door de plaats. Immers Apollo duidt het ons niet ten kwade als we de rondtrip door Peperstraat, Hoofdstr., Schoolstraat en Gasthuisstr. slechts een trip en geen rond wandeling noemen. Waar zijn de initiatiefnemers die, zooals zoo t^aak in het verleden Kaatsheuvel feesten wisten te bezorgen waar de verre om trek lof van sprak en die duizenden menschen naar Kaatsheuvel deden stroomen? Alleen de kerk deed haar plicht. Om 9 uur werd een plechtige H. Mis opgedragen, waarbij het complete zang koor de groote Missa Trini- tatis van H. Cuijpers zeer ver dienstelijk uitvoerde. Doch deze 'godsdienstoefening moet slechts de inleiding zijn en een heiliging van den dag, die in nationale vreugde dient gevierd te worden, doch die in spontaniteit mag uitlaaien onder goede leiding en in royale medewerking van de geheele burgerij. Thans beleven we het feit dat de massa weer elders zijn BELGIë—NEDERLAND 1—2. Het is 't Nederlandsche Elf tal mogen gelukken een ver diende en zwaar bevochte overwinning op de Belgen te behalen. Het is weer de eer ste Nederlandsche overwin ning op de Belgen sinds 1935 in Antwerpen. We hadden het niet ver wacht dat onze jongens zege vierend uit den strijd zouden komen, maar door hun wil om te winnen hebben ze dit klaar gespeeld, maar de Bel gen konden hun teleurstelling niet verkroppen en uitten dit door fluit- en joelconcerten. De wedstrijd stond onder leiding van den Engelschen scheidsrechter Wiltshire, die goed voldeed. Toen deze liet beginnen, begonnen de Bel gen direct met enkele storm- loopen op ons doel, hetgeen ook na 5 minuten tot uitdruk king kwam, toen Anoul Bel gië de leiding gaf. In de eer ste 15 minuten had Neder land heel weinig in te bren gen, want de Belgen waren toen technisch en tactisch veel sterker; onze achterhoe de moest toen alle zeilen bij zetten om erger te voorko men, maar Kraak, van Bun en Schij venaar waren op hun hoede. Daarna deden de Nederlan ders een uitval en Roozen maakte met een prachtige kopbal het eerste Nederland sche doelpunt en toen was 't met het overwicht van de Belgen gedaan, maar geen van beide partijen kon nog doelpunten voor de rust. Direct na de hervatting ont ketenden de Belgen weer een fei offensief, maar konden geen doelpunten maken, daar onze achterhoede in prima conditie was en onze spil Möhring den Belgischen mid- voor De Cleijn totaal uitscha kelde. 20 Minuten na de rust is een uiterst gevaarlijke Belgi sche aanval afgeslagen en Wilkes brengt den bal keurig op, geeft Hem door naar Dra ger die goed opgesteld staat en weet met een goed gericht schot Nederland de leiding te geven en zorgt daardoor ook voor de 'overwinning. De Belgen waren toen niet meer te houden, maar onze jongens verdedigden zich voor wat ze waard waren. Er is nog menig critiek moment geweest voor het doel, maar ieder zal een zucht van ver lichting geslaakt hebben toen de scheidsrechter het einde floot en hierdoor een ver diende en zwaar bevochten overwinning op de Belgen behaalden. WAALWIJKS ELFTAL— SPARTA, 1-2. Ruim 3000 bezoekers zijn er ge, tuige van geweest, hoe het hard zwoegende Waalwijksche Elftal .uitstekend partij heeft gegeven aan de bekende Westelijke eerste klasser Sparta uit Rotterdam. Het was een zeer aantrekkelijke wedstrijd, waarin de Waalwijkers minstens een gelijk spel verdiend hadden. De keuze-commissie, bestaande uit vertegenwoordigers van elk der 4 plaatselijke clubs, had wer kelijk het sterkst mogelijke elftal geformeerd en de gekozenen heb ben zich allen hgn plaats waardig getoond. Sparta vormde een homogene ploeg, waarin de spelers goed op elkaar waren afgestemd. Hun combinatie klopte beter; zij de monstreerden een rustiger en ge raffineerder positiespel en sticht ten met hun snelle open aanval len herhaaldelijk verwarring in de Waalwijksche verdediging. Maar individueel waren de Waalwijkers niet de minderen; dat toonden zij herhaaldelijk in duels met hun te genstanders, die zij daarbij vaak de baas waren. In het Waalwijk sche elftal, dat tevoren jammer qenoeg geen enkele oefenwedstrijd kon spelen, ontbrak het noodza kelijke verband. In den loop van den wedstrijd raakten zij steeds beter, op elkaar ingespeeld en vlotte de combinatie steeds beten- Jammer dat de op papier zoo sterke Waalwijksche voorhoede, die vaak zulke goede dingen liet zien, en die veel meer scorings kansen gehad heeft dan de gasten, deze kansen zoo slecht hebben weten te benutten. Zij was wer kelijk onfortuinlijk met haar scho ten, waarvan er maar weinig goed gericht waren. De samenstelling van de Waal wijksche ploeg hebben wij reeds in ons vorig nummer gepubliceerd. Hierin was alleen H. Leijtens van Juliana als rechtsback, vervangen door Jac. de Bruijne van R.K.C., daar eerstgenoemde wegens een blessure van deelname moest af zien. Zonder aan de prestaties van de overige spelers tekort te doen, mogen wij vooral het brillante spel van doelman v. Adelberg roemen, die prachtige safes ver richt heeft en waarover dé gas ten ook vol bewondering waren. Over den wedstrijd in het kort nog het volgende. De Waalwijkers werpen zich fanatiek in den strijd en geven direct een hoog tempo aan. Tegen over hun opportuniteitsvoetbal de, monstreeren de Rotterdammers een meer geperfectioneerd samenspel. De Waalwijkers zijn het meest in den aanval maar de doorbraken der gasten zijn gevaarlijker. Nadat beide doelen herhaaldeijlk in ge vaar hebben verkeerd, heeft Spar ta na 37 min. onverwacht succes als hun midvoor v. Eeden handig profiteert van een misverstand tusschen de Waalwijksche backs, 0-1. 7 Minuten na rust is het hun rechtsbinnen Lening, die, na een mooie aanval, een voorzet van den rechtsbuiten onhoudbaar voor Adelberg inschiet. Dat wordt de Waalwijkers te bar en zij doen er nog een schepje op; weten zich vele kagsen te scheppen, maar de voorhoede is erg onfortuinlijk met haar schoten. Als de tweede helft een half uur oud is, krijgt Sparta een penalty toegewezen, die ech ter door Adelberg schitterend wordt gestopt. Vijf minuten later ziet Teulings eindelijk kan 't lang verdiende tegenpunt te scoren, 1-2. Herhaaldelijk denken we de Waalwijkers gelijk te zien maken, maar zij hebben Fortuna niet op de hand. Als scheidsrechter v. d. Eiste, die correct leidde, einde fluit, hebben de gasten een magere 2-1 overwinning behaald. O.i. had een gelijk spel de verhouding beter weergegeven. Jammer dat reeds spoedig na het begin de Sparta-keeper na een botsing moest uitvallen. Hij bleek zijn neusbeen te hebben ge broken. Na afloop van den wedstrijd vermeiden de Rotterdamsche en Waalwijksche spelers zich in „De Twee Kolommen" aan een gezel- ligen maaltijd. Door den heer Jac. Spijkerman werden zij namens Waalwijks Belang hartelijk toe gesproken en werd vooral op een goede verstandhouding tusschen de Waalwijksche voetbalclubs aangedrongen. De voorzitter en de trainer van Sparta spraken zeer waardeeren- de woorden over deen goeden geest onder de Waalwijksche spe lers dien zii hier oeconstateerd hadden, over de schitterende kee- perstalenten van doelman v. Adel- bern en de hartelijke gastvrijheid in Waalwijk ondervonden. 4—0 4—0 3—2 3—1 0—1 3—1 2—2 HelmondBaronie BVV-NOAD VlissingenWV PSVSp. Emma Sittartsche B.Maurits BrabantiaJuliana Blei j erheideSpechten 2e Klasse A. TSC—De Zeeuwen 3—0 HeroMiddelburg 11 AllianceDosko 31 2e Klasse B. Geelbr. MuloZwaluw 11 Kolping SDW—De Valk 2—1 RAC—Cone. SVD 0—0 TOPSchij ndel 21 TivoliWoensel 42 3e Klasse B. St. Mich. GestelODI 52 VI. BoysBest Vooruit 50 3e Klasse C. BaardwijkSCO 23 3e Klasse D. RKC—Groen Wit 3—2 RoosendaalBredania 50 SETBoeimeer 40 4e Klasse D. Uno AnimoHeusden 23

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 4