NIEUWS UIT KAATSHEU VEL NIEUWS UIT WAALWIJK EN OMGEVING SPORT. GEMEENTERAAD HEUSDEN fHeden 1 3 Mei zingt^ Jos. Groenen 3 MEISJES zoeken aansluiting bij Tennisclub. bedoeling om dit bedrag te storten in een fonds, opge richt door degemeenten van de Langstraat, met het doel om mettertijd dit fonds te spendeeren voor den aankoop van een cantine-wagen. Dammen. De damvereeniging D.G.V. alhier zette haar onderlinge damcompetitie weer voort. De uitslagen waren als volgt: De afgebroken partij tus- schen G. v. BeekJ Over- gouw werd uitgespeeld en ge wonnen door J. Overgouw. W. Hendrikx wist te win nen van G. van Beek. Onze jongste speler Nico van der Molen kon het niet bolwerken tegen J. Dirven en moest bei de punten afstaan aan laatst genoemde. Verder moesten nog twee spannende partijen worden afgebroken, n.l. J. OvergouwCorn. v. Strien. G. van Erk—J. C. Schott. Voetbal-jubileum. Koning voetbal viert haar jubileum. De R.K. v.v. Veer- sche Boys vierde op 2 Mei j.l. haar 20-jarig bestaan in de voetbalwereld. Op 2 Mei 1927 werd de grondslag gelegd door een zevental sportman nen. We zijn nu 20 jaren ver der en Veersche Boys is vooral door dit ijverige zeven tal, waarvan er nu nog 4 een werkzaam aandeel hebben in het Veersche voetballeven, uitgegroeid tot een vereeni- ging met pl.m. 150 leden en komt momenteel uit in de 4e klasse D met 4 elftallen, waarnaast ook een groot aan tal junioren de diverse voet balwijsheden worden bijge bracht; dit- alles onder de meest bekwame leiding van hun trainer de heer J. Sestig, aanvoerder van de nieuwe kampioensclub T.S.C. uit Oos terhout. De Boys, die een zeer goe de plaats innemen in de voet balbeweging, hebben natuur lijk ook veel mee- en tegen vallers ondervonden in hun bestaan. Opgericht zijnde op 2 Mei 1927 wisten zij in hun eersten wedstrijd tegen Culemborg op 22 Juni d.a.v. de overwin ning mee naar huis te bren gen met 20. Verschillende malen konden zij den kam pioenstitel voeren, o.a. in '35 toen zij in hun gouden tijd waren. In den oorlog en even daarvoor, kwam er een in zinking, maar op het oogen- blik zijn ze die weer te bo ven en zien we de Boys weer in hun werkelijk faire en oude vorm te voorschijn ko men. Wij wenschen de Boys veel succes toe. Naar aanleiding van dit jubileum zal Veersche Boys 1 een huldigingswedstrijd spe len tegen Dongen 1 en wel op Hemelvaartsdag 15 Mei om 2 uur op het Boys-terrein. Sport-revue. Naar aanleiding van het 20- jarig "bestaan van de V. V. Veersche Boys op 2 Mei j.l. werd er iri het Henricusge- bouw een sportrevue vertoond die er werkelijk zijn mag. De ze revue werd voor het voet licht gebracht onder de naam „Jubileum" en opgevoerd door de leden der vereeniging. De voornaamste medewerkenden waren: Black en Yellow, twee contrasten zwart en geel, die de kleuren vertegenwoordig den van de Boys, Tap-dans door H. Stassar met junioren, Zwarte Hannes en Baron Boe len en vele anderen, in totaal 42 medewerkenden. Deze revue werd gespeeld met een overgroot succes voor 3 totaal uitverkochte za len, avonden die gevuld zijn door op hoog peil staande nummers van zang, muziek en spel, in totaal 30 stuks. Onder de vele aanwezigen merkten wij o.a. op den Edel- achtbaren heer Prinsen, bur gemeester van Raamsdonk, oud-burgemeester Mr. Heere en zijn echtgenoote, bene vens de Z.Eerw. heer Pastoor en H.H. Kapelaans, die van hun belangstelling blijk ga ven. In totaal hebben pl.m. 1200 personen deze unieke re vue bezocht, terwijl nog vele Vrijdagavond was de raad der gemeente Heusden in een openbare vergadering bijeen. Na opening door den voor zitter, Ren Edelachtb. Heer v. Delft, werden de notulen der vorige vergadering goed gekeurd en enkele ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het ambtena renreglement. Het betrof hier een wijzi ging in artikel 23 en 23a en was meer bedoeld als een uni forme regeling, dienende om aan te passen aan het Rijks ambtenarenreglement. De heer Dekkers stelde voor om het voorstel aan te hou den tot een volgende verga dering, doch aangezien nie mand het voorstel van den heer Dekkers steunde, werd het voorstel van B. en W. in stemming gebracht. Alle le den, met uitzondering van den heer Dekkers, stemden voor, weshalve het voorstel aangenomen werd. Voorstel van B. en W. tot wijziging van 't bedrag waar mede in de verwaarborgings- regeling wordt deelgenomen. Z.h.s. accoord. Verzoek van v. Wagenberg- Festen C.V. om vergunning tot het leggen van een elec- trische kabel in den openba ren weg voor perceel no. 1 Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een gemeen schappelijke regeling voor de schoolartsendienst. Beide agenda-punten wer den z.h.st. aangenomen. Voorstel van B. en W. tot opzegging opstalrecht op per ceel Sectie A 1501 ten name van K. A. van Rijswijk en tot het vestigen van een opstal recht op perceel sectie B num mer 192 van C. H. v. d. Wiel te Hedikhuizen. De oorzaak is hierin gele gen, dat de kosten van her stel de begrooting verre zul len overschrijden volgens het oordeel van den wederop bouw. Het voorstel werd z.h. st. aangenomen. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van opstalrecht op het perceel Sectie A no. 784, groot 0.02.10 H.A., ge legen aan het Oudheusdens Eind ten behoeve van het College van Algemeene Com missarissen voor den Weder opbouw. Z.h.st. accoord. Brief van Ged. Staten hou dende enkele aanmerkingen op de leges-verordening met voorstel van B. en W. Het betrof hier enkele klei ne wijzigingen en aldus werd z.h.st. besloten. Brief van Ged. Staten hou dende bemerking op de sala risverordening met voorstel van B. en W. Hier werden weer enkele administratieve wijzigingen bedoeld en op voorstel van B. en W. ging men hiermee z.h. st. accoord. Voorstel van B. en W. tot verhuring van een lokaliteit ten gemeentéhuize aan het College van Algemeene Com missarissen voor den Weder opbouw. Z.h.st. accoord. Voorstel van B. en W. tot invoering van een straatbe lasting. Hiervoor moet nog een raming aan de begrooting worden toegevoegd. De op brengst wordt geraamd op 5000.—. De heer Dekkers achtte straatbelasting voor deze ge meente fnuikend in econo misch opzicht. Hij was er meer voor om in Den Haag overleg te plegen en hiervoor niet de inwoners het geld uit den za"k te kloppen. Ook vond spr. het niet verantwoord Haarsteeg en Elshout hier voor ook te laten betalen. De voorzitter antwoordde, dat door het feit dat de ge meente Heusden noodlijdend is, ook deze straatbelasting verplichtend is geworden. De heer Dekkers meende eveneens dat de gemeente Heusden op dit gebied een uitzondering vormde, doch de voorzitter kon dit ten stellig ste weerleggen. Het voorstel werd in stem ming gebracht en werd met één stem tegen (dhr. Dekkers) aangenomen. Brief van Ged. Staten hou dende enkele aanmerkingen op de gemeente-begrooting 1947. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de gemeente- begrooting 1946. Goedkeuring besluiten tot wijziging van de begrooting van de Godshuizen 1946. Deze drie punten werden alle z.h.st. aangenomen. Als laatste punt stond op de agenda vermeld het voor stel van B. en W. tot aankoop en onteigening van gronden ten behoeve van de uitvoering van liet Urgentieplan 1947. Hierover werden in een ge heime vergadering besprekin gen gevoerd, waarna het be treffende voorstel van B. en W. z.h.st. werd aangenomen. Besloten werd tot aankoop van vier perceelen, toebehoo- rende aan de Godshuizen aan de N. Singel, 2 perceelen van de dames v. Laarhoven aan de Heptsche straat en 1 per ceel van H. Zwagemakers, Kuijpers en Jonkers. Tevens werd besloten tot aankoop van 2 perceelsgedeelten van H. J. M. Merkx en tot onteigening van een perceel van Stoppels aan de Puttershoek. Vervolgens sluiting op de gebruikelijke wijze. lecte een bedrag opbracht van ruim 130. De resteerende nummers werden snel en uitstekend af gewerkt, waarna, na 4 uur non-stop te hebben genoten van het gebodene, het einde kwam. Het slotwoord werd uitge sproken door den aanvoerder van het 1ste elftal, den heer M. v. Hulst, die namens het bestuur dank bracht voor de overgroote belangstelling die deze revue heeft mogen ont vangen, niet alleen van 't Veer, maar ook nog van om liggende plaatsen. Hij hoopte dat de animo voor de voetbal sport door deze revue mocht vergroot worden. Spr. dankte verder alle spelers en in het bijzonder de regisseur van de ze jubileum-revue, de heer Herman Stassar, die werkelijk zeer voldaan mocht zijn over zijn werk, gezien de belang stelling hiervoor getoond. Belichting en decors hebben hieraan veel bijgedragen. De Veersche Boys kunnen met voldoening op deze avon den terugzien. Ook de loterij, waarvan de trekking plaats had op Vrijdag 2 Mei, mag zeer geslaagd heeten. De vele zakenmenschen hebben heel spontaan hun medewerking verleend door het beschikbaar stellen van vele prachtige prij zen. De opbrengst van revue en loterij zal besteed worden voor het doen bouwen van 'n nieuwe consumptietent met kleedkamers. Op Hemelvaartsdag (15 Mei) zal na afloop van den huldi gingswedstrijd tegen Dongen een gecostumeerde voetbal wedstrijd gehouden worden en wel in de costuums van de revue. Militaire Willemsorde ontving voor zijn heldendaden, hij die getoond heeft wat het betee- kent: „plicht vervullen tot in den dood", hij die eenvoudige' soldaat met dat groote karak ter, is geëerd zooals dat een held waardig is. De monumenten die op de zen dag werden onthuld, zul len een blijvende herinnering zijn voor de komende geslach ten. Wat zij gedaan hebben, zal een voorbeeld blijven voor ieder die hen kende. Het beste blijk van dankbaarheid zal zijn het navolgen van hun daden, een heldhaftige naas tenliefde en èen heldhaftige plichtsvervulling. Voetbal. Naar wij vernemen heeft de heer J. Dijkers het aanbod om mede te spelen in het eerste elftal van S.V.T. Terheijden, aangenomen. De heer Dijkers zal reeds op 18 Mei a.s. in dit elftal uitkomen en zijn wij er van overtuigd dat dit voor zijn medespelers een aanmerkelij ke versterking zal beteekenen omdat hier gesproken kan v/orden van een speler van klasse. Leidsters-examen. Onze dorpsgenooten de da mes Corry Thüring en Toos v. Hulst slaagden dezer dagen voor Welpenleidster, resp. als Akela en B.agera. GEERTRUIDENBERG. Ter gelegenheid van het op 1, 7 en 8 Juni a.s. te houden federatief muziekconcours ter gelegenheid van Roet 100-ja- rig bestaan van d|" harmonie Apollo, worden n.Tast de ge bruikelijke diplomla's aan de prijswinnende ve I eenigingen ook medailles, la wertakken en -kransen besclil ikbaar ge- steld. Uj In verband hieijpiede wer den reeds verschi' zeggingen aan he comité gedaan vf) king van bove prijzen, o.a. van vereeniging de ha Eendracht" te R veer, burgemees* chi, de N.V. T v. d. Hoven, terw cours-comité zelf lauwerkrans besch Zondag 4 M de combinatie vsj venhouders G.E.O vlucht vanuit Vil stand 91 K.M. Los 9 uur. Eer.® 10.31.36. M. v. Uijen 1, termans 2. M. de Zijlmans 4. M. Cf van Alphen 6, 12. Fr. Hanegraaf 8. gen 9, 15. A. Wee. 29, 33. A. de Roo Blok 13, 20, 32. A. 14. A. Voermans 1 overduif. C. Horrj 28. C. Kerremans' kens 22. Jos Broe| C. Krooswijk 27, 3 34. A. de Nijs 3 I Pont 36. jjilendé toe- concours- 'n schen- igenoemde de zuster- monie „De aamsdonks- (ar J. Bian- ansicol, A. fijl het con- ook een ikbaar stelt 21 j.l. hield n postdui- een wed- /oorde. Af- te duif om [ï3. A. Win- Wit 3. Th. omen 5. J. J. Heere 7. W. Verha- iland 10, 21, j 11, 16. C. van Boxtel 7, 25, 37 en Imel 18, 26, 19. A. Fes- ders 24, 30. fl. W. Sweep (5 en A du moesten worden teleurge steld. De secretaris der voetbal vereniging de heer H. Zwets opende de avonden, waarin hij alle aanwezigen hartelijk welkom heette. Het revue lied werd door de geheele zaal spontaan meegezongen. Zoodoende zat er de stem ming door dit pittige lied er direct in. Hierop verschenen de twee, die de zaal den ge- heelen avond deden daveren van het lachen: Black en Yel- lom, twee contrasten, die door hun komisch optreden de ve le lachspieren zoodanig lieten werken dat er nu nog veel menschen last van hebben als ze er aan terug denken. De tap-dans-solo, die uitgevoerd werd door den heer H. Stas sar, oogstte buitengewoon ap plaus. Ook de Benjaminnen der Boys, de junioren, brach ten verschillende spel- en zangnummers naar voren, die buitengewoon goed bevielen. Behalve aan voetbal, werd ook aan alle zomer- en win tersporten de noodige aan dacht besteed in den vorm van een declamatie, waarin diver se sportbeoefenaars voor het voetlicht traden. Het spel dat door L. de Keizer naar voren gebracht werd, dwong eenie ders bewondering af. Als een ware beroepsspeler wist hij op artistieke wijze de moeilijke en zware rol van Zwarte Han nes te vertolken, die op zijn ouden dag zijn zwarte prak tijken liet varen en een en thousiast voetbal-supporter werd. Hët Koning voetbal-ballet trok veel belangstelling, waar bij de heer H. v. Strien voor de piano-begeleiding op keu rige wijze zorg droeg. Het pas geboren clublied der Veersche Boys werd uit volle borst mede gezongen. Dit mooie lied werd in het le ven geroepen door welwillen de medewerking van den heer Fr. v. Gerwen en frater Hu- bertinus, die resp. voor de muziek en tekst zorgdroegen. Zeer aangrijpend was het nummer West-Oost, dat ons ten zeerste deed medeleven met de jongens die in het verre Indië hun vaderland- schen plicht vervullen. Menig een moest ongemerkt 'n traan wegpinken door het ontroe rende spel. Hierop aansluitende werd even gepauseerd voor 't hou den van een collecte voor het Kath. Thuisfront, welke col- Mandoline-uitvoering. Donderdagvond vond er in de zaal „Rheoboth" te half 8 'n mandolineuitvoering plaats i welke werd gegeven door de christelijke mandolineclub A Tempo uit Sprang-Capelle. De voorzitter van A Tempo opende deze avond van zang, muziek en spel en heette de aanwezigen van harte wel kom. Jammer genoeg was de zaal slechts matig bezet, wat zijn meeste oorzaak vond in 't prachtige zomerweer, dat zich nu eenmaal niet bijzonder leent voor 'n dergelijke avond. Begonnen werd met enkele mandolinenummers. Daarna brachten de heer en mejuffr. Kerst enkele populaire songs ten gehoore, waarvan vooral de laatste met haar glashel dere stem veel bijval oogstte. Ook werd een kleine too- neelschets opgevoerd, welke zeer goed door diverse speel sters werd vertolkt. Met ver schillende aardige mandoline nummers werd het program ma voortgezet, waaronder ook enkele Hawai liederen. Een bijzonder hartelijk ap plaus viel ten deel aan mej. Leni Kerst, toen deze met haar hooge sopraanstem een aria uit het „Nonnenkoor van Casanova" beëindigde. Met het Wilhelmus werd deze avond, die op een hoog muzikaal peil stond, besloten. Doodenherdenking. Raamsdonks' oorlogshelden, Andries de Bont en Cornelis Oome zijn Zaterdag 3 Mei door de bewoners van hun geboortedorp op juiste wijze geëerd. Kerkelijke, burgerlij ke en militaire autoriteiten, oud-strijders, oud-illigalen, de R.K. Verkenners, die de naam dragen van Andries de Bont, en verder inwoners van Raamsdonk en omliggende plaatsen waren aanwezig om te toonen dat de daden van 'deze moedige strijders nog niet vergeten zijn. Aan An dries de Bont, de held, die met opoffering van zichzelf landgenooten en geallieerde strijdmakkers, katholiek en niet-katholiek, steeds in de moeilijkste omstandigheden van de bezetting wist te hel pen, is een indrukwekkende en van harte gemeende hulde gebracht. Ook Cornelis Oome, hij die van H. M. de Koningin de Boerendag. t Was Donderdag de grote dag van de N.C.B. afdeling Kaats heuvel. Onze boeren hadden voor een dag hun zwaar voorjaarswerk gestaakt, om zich geheel te geven aan hunne grote machtige orga nisatie, die hen allen opriep voor de jaarvergadering met zijn offici eel voormiddag- en officieus na- middagprogramma, Om kwart voor tien las de Zeereerw. adviseur, pastoor van Roosmalen uit de Berkdijk in de parochiekerk van St. Jan een H. Mis voor het welzijn van den Boe„ renbond, waarna in den Gilden bond de jaarvergadering een aan vang nam, waarop 85 leden zich present meldden. De Voorzitter, de heer A. in 't Groen sprak een kort, eenvoudig welkomswoord, waarna de secretaris, de heer Jan Roeien zijn zeer omvangrijk werk, de verslagen van alle afdelingen, de revue liet passeren, 't Is een werk geweest, dat de grote goed keuring van de voltallige vergade, ring wegdroeg, wat onomwonden tot uiting kwam, toen Jan aan het eind van zijn lang relaas, den dank der vergadering had te ac cepteren. Zeer in 't kort, willen we uit het vele iets memoreren. N.C.B. Omtrent de afdeling merkte het verslag op, dat ver schillende lezingen en excursies werden gehouden: dat in combi natie met de afdeling de Moer en Loonopzand een aardappelstoom machine werd aangeschaft, dat een intensieve actie voor verkrijging van rijwielbonnen werd gevoerd. Het aantal leden der afdeling be droeg 153. De Jonge Boerenstand telde 46 leden, die 10» bestuurs- en 7 le denvergaderingen hielden. Er werd een proefveld aangelegd en onder houden en een sociale cursus ge geven, die slechts matige belang stelling trok. Het boekjaar sloot met een voordelig saldo van ruim 100.-. De Boerinnenbond telt 131 leden uit 89 gezinnen. Er werd 'n ont wikkelingscursus gegeven en 'n ex cursie gemaakt naar den Grebben- berg. Gezien het ledental uit 89 gezinnen werd geconstateerd, dat er nog verschillende gezinnen zijn, waarin niet voldoende de nood zakelijkheid van de organisatie van deze afdeling wordt aange voeld. De kas sloot met een voor delig slot van ruim 150.—. De Rijvereeniging Kaatsheuvel telt 25 leden, die aan contributie 150.— betaalden, terwijl de kas nog ruim 1000.— rijk is. Op 1 Juni a.s. wordt een nationaal lan delijk concours -Hippique georga niseerd, waarvoor zeer groote be langstelling bestaat. Vee verzekering. De vee verze kering telt 114 leden'met 658 ver zekerde runderen, verzekerd tegen een totale waarde v| n 295.875.-. In het afgeloopen jj^ar werd betaald 8002.82. 2% van de getax< Het saldo van dJ "leheven werd erde waarde, kas bedroeg 596.72, Besloten vierd dat nieuw en verzekerd ■nderzoek van uitgemaakt f-.-vrij zijn. ing telt 171 :n bedrag van premie werd oehoefde geen :itgekeerd. zekering zijn ekerd, die sa- :len, terwijl 3 waren tegen :.'oor 15.60 1. gedekt tegen terwijl 25 j laten inschrij- ziekte en on 'telt 100 leden e 3e stier is |g aangekocht, 'een saldo van aangekocht vee al' kan worden als het den dierenarts heej dat de dieren T.B. De Brandverzekerj verzekerden tegen et 1.734.885.-. Aai) ƒ4429.- geïnd. Er f schade te worden .i Bij de Hagelve slechts 7 leden verf men 66.67 betaal! leden verzekerd Stormschade, waaij premie betaald wer Vier leden warenj ziekenhuisverpleging leden zich hadden ven tegen verplichte] gevallenverzekering. De Stierhouderij met 500 koeien. voor de vereenigin Het boekjaar toont 380.-. De Fok- en Me ceniging telt 26 le melkkoeien. Er wo die genoten uit het van het Rijk, waai grootere aansluiting nuttige instelling, rendement van het melkvee garandeert, was. Onze melkvee ten in dezen hun I eens herzien. De Boerenleenüai1 den en had een. 1.140.720.83, war!rover de ba lans een winst bet zien van 1.677.28. In het pakhuis \verdin totaal 879.202 kilo omge-et, voor een totale waarde van' 110.996.75, waarvan o.m. 292.p76 kilo vee voeder, 429.403 kiiö meststoffen, 84.025 kilo brandstoffen, 66.694 kilo zaai- en pootgped; 6793 kilo technische artikelen- Ingenomen werd p.m. 100.000. kilo graan. Gemalen 160.000 kilo. De winst bedraagt 3039.73- De boeken werden regelmatig gecontroleerd door den controle-dienst van den N.C.B., terwijl daarnaast op op ongeregelde tijden steekproeven werden genomen. l,n het afgeloo pen jaar werd -en vrachtauto aangeschaft, terwi'l tevens een fouragehandel wen1 begonnen. Een Tuinbouwbcod werd opge richt, tellende 117 leden. Het be stuur hiervan wordl; gevormd dooi de heeren: A. Kleij i Gzn., voorz., W. de Kort, secretaris en A. in 't Groen commissaJs- De Contributie ^er N.C.Bi-le den wordt verhoold met 1.50 per jaar voor het 'ahorgaan. [ikcontröle-ver- len met 255 [dt een subsi melkvee fonds tegenover een bij deze zeer (lie een beter houden van te verwachten jiouders moch- ouding gerust |ic telt 117 le- omzet van Besloten werd tot her-oprichting van een pluiinveehoudersbond. De aftredende bestuursleden, de heeren C. Nouwens en J. Hamers werden met overgroote meerder heid van stemmen herkozen. De Geestelijk Adviseur sprak hierna een hartelijk woord tot de leden. Hij dankte hem voor den steun die hem geboden werd om zijn taak, die in den aanvang vele moeilijkheden voor hem meebracht naar behooren te vervullen. Hij hoopte met deze steun de afdee- ling door eenheid groot te maken. Bij de rondvraag werd breed voerig gesproken over vee- en ei- erenlevering en den strijd tegen 't mond, en klauwzeer ter tafel ge bracht. Het officieele gedeelte van den dag was hiermede beëindigd. Om twee uur werd opnieuw in den Gildenbond verzameld om onder leiding van de R.K. J.B.S. en den R.K. Boerinnenbond het verdere van den dag in gezellig samenzijn door te brengen. Het tooneel werd door deze afdeelin- gen van de jongeren keurig ver zorgd en cr heerschte een stem ming die niets te wenschen over liet. Broeder Jonathus bezorgde de volle zaal een aangename afwis seling, toen hij na school met een troepje acteurs van de Bemardus- school een half uurtje liet genieten van declamatie en spel, zooals dat de jongens kunnen geven. Een collecte voor de T.B.C.- bestrijding van den N.C.B. bracht 141 op. Ook de inwendige mensch werd niet vergeten en zoodoende was het verklaarbaar dat het sluitingsuur voor dezen grooten boerendag nog te vroeg kwam. K.A.J. -nieuws. „Morgenstond heeft goud in den mond en „Meimaand is Maria maand Daarom trekken onze jKajotters Donderdag-morgen te voet ter bedevaart naar Elshout. Samenkomst om half vijf aan den Gildenbond in uniform. Zaterdagmiddag organiseert de K.A.J.-fietsclub een trip naar Vught naar de groote Mariale tentoonstelling. Vertrek om 2 uur vanaf den Gildenbond: Natuurlijk weer in uniform. Verder zal er deze weken door de Kajotters hard gewerkt wor den aan de feestelijke opening van hun eigen zaal in den Gildenbond. Werkers worden opgeroepen ter ondersteuning van de feest-com- missie, die alles in het werk stelt om die opening te doen slagen. Eiken avond is het werkgroep in het Patronaat. Hondensport. Zooals reeds eerder meegedeeld geeft de Hondensportvereeniging „Onze Verdedigers" ter gelegen heid van het 15-jarig bestaan der vereeniging een jubileum-wedstrijd welke gehouden wordt op Donder dag 15 Mei a.s. (Hemelvaartsdag) De wedstrijd vangt aan om 10 uur, terwijl het z.g. pakwerk om circa 4 uur zal plaats hebben. Er wordt met een 7-tal honden deel genomen, welke worden voorge bracht door: 1 C, A. Semler, Eindhoven, kampioen 1946. 2 P. Jansen, Eindhoven, certificaat met lof. 3 P. v. Gerwen, Eindhoven, certificaat met lof. 4 J. Wijnen, Valkenswaard, certificaat met lof. 5 W. Schoenmakers, Eindhoven, certificaat. 6 Jac. van Eijck, Eind hoven, certificaat. 7 J. Otten, 's-Bosch, certificaat. Biljartsport. In café Jan v. Dun hadden Za terdag de voorwedstrijden plaats voor de 2e klasse libre persoon lijk kampioenschap. De uitslag was: J. v. d. Ven—Fr. v. d. Lin den 106—150 32 beurten. W. Em mers—H. v. d. Heijden 150—84 24 beurten. C. Netten—J. v. d. Ven 150—76 25 beurten. In Euphonia werd gespeeld voor de le klasse libre. Uitslag: H. Snoeren—H. Soeterboek 200— 164 22 beurten. H. NettenH. v. d. Heijden 200.121 33 beur- ten. Jos Schalken—J. de Bondt 200—186 44 beurten. W. Mande- makersP. Snoeren 20098 34 beurten. Gouden bruiloft. In verband met den vastendag op Zaterdag 31 Mei wordt -het gouden huwelijksfeest G. v. Riel- Damen in de Marktstraat op Zon dag 25 Mei (len Pinksterdag) ge vierd. De feestcommissie, bestaan de uit de heeren P. Brekelmans, A. Ververs, B. v. d. Hoven, C. Dingemans en L. Groenendaal is met de voorbereiding van dit ver vroegde feest nagenoeg klaar. De Hoogmis zal als Mis van dank baarheid voor het gouden echt paar worden opgedragen. Brabantsche Beweging. Op Dinsdag 13 Mei a.s. des avonds om 7.30 uur zal in de zaal van Euphonia een bijeenkomst worden gehouden van de Brabant sche Beweging, waarbij als spreker zal optreden de heer Jan Naaij- kens, hoofdredacteur van „Edele Brabant". Verwacht wordt dat deze bijeenkomst groote belang stelling uit alle kringen, speciaal uit die van de bestaande stands- organisaties zal trekken. Agenda. Maandag 12 Mei 8 uur n.m. repetitie harmonie Apollo. Dinsdag 13 Mei 8 uur n.m. repetitie harmonie Apollo. 7.30 uur n.m. Bijeenkomst Bra bantsche Beweging in Eupho nia. 7.30 uur n.m. geen repetitie R.K. Par. Kerkkoor St. Jan. Woensdag 14 Mei 7.30 uur n.m. Repetitie Sopranen en Alten Bel Canto. 7.30 uur n.m. Rep. Kon. Muz. Gez. Euphonia. 8 uur K. A.-Bibliotheek uit- leenen van boeken. Donderdag 15 Mei 12 uur Repetitie Gem. Koor Bel Canto. REÜNIE VEDEHOVA. Op 31 Mei zal de vereeni ging van Vakschoolstudenten een reünie organiseeren te „BoSch en Duin". Op deze bij eenkomst, die ook voor an dere belangstellenden toe gankelijk is, zal een lezing gehouden worden door dhr. Verster uit Gilze over „De mogelijkheden van het mid den Brabantsche industrie gebied". „OUD SCHIPPERSHUIS" JUBILEERT. Zaterdag j.l. werd het veertig jarig bestaan van het café „Oud Schipperhuis" van den heer E. v. d. Pluijm aan de Ha\!en alhier gevierd. De d"ag werd ingezet met een H. Mis van dankbaarheid, waar na om 11 uur de receptie plaats vond. De belangstelling was over weldigend en de vele bloemstuk ken die binnengebracht werden, waren op 't laatst welhaast niet meer te tellen. Café v. d. Pluijm was als het ware in een bloemen tuin herschapen. Onder cle receptie werden door den heer Witlox namens 't Roode Kruis hartelijke gelukwenschen overgebracht en tevens wees deze spreker op de groote verdiensten van den heer v, d. Pluijm zelf, als ploegcommandant van 't Roode Kruis en voor alles wat hij gedu rende de laatste maanden van den oorlog gedaan had. Een groot aantal personen kwamen persoon lijk hun felicitaties aanbieden, waaronder o.a. de Zeereerw. Heer Pastoor Ras van de parochie St. Jan en andere geestelijken. Namens de vergunninghouders werd vervolgens Het woord ce- op het Liedertaf el-Concert Aanvang 8 uur. kers voerden wederom het woord en tot slot van dezen gezelligen dag en nog gezelliger avond, waarvan allen ten zeerste geno ten, was het de heer Didden die het slotwoord sprak en daarin liet uitkomen de goede verstandhou ding die er altijd geheerscht heeft en tenslotte dank bracht voor de goede verzorging die men altijd van den heer v. d. Pluijm had ondervonden. Het was een zeer geslaagde dag, waarop de heer v. d. Pluijm en familie, zoowel als de ver schillende vereenigingen, met recht en voldoening mogen terugzien. GOUDEN BRUILOFT. Zaterdag vierde het bruidspaar Bossers-Brok het gouden huwe lijksfeest. Voorafgegaan en bege leid door bruidjes, maakte het gouden bruidspaar gezeten.in den auto van den voormaligen pa troon den heer Gompen, allereerst een tocht haar de kerk, alwaar een plechtige H. Hoogmis te hun ner intentie werd opgedragen door kapelaan Ras. Na afloop gaf de heer Siegenthaler een prachtige solo. speciaal voor deze gelegen heid gecomponeerd en op tekst gezet door den blinden componist Piet Mulders, die hiermede alle eer van zijn werk heeft. Om elf uur hielden twee bruid jes een samenspraak namens de jeugd, terwijl de heer Brouwer, voorzitter van het feestcomité, met met enkele hartelijke woorden na mens het comité een prachtige levensmiddelenmand aanbood. De receptie werd druk bezocht, o.a. door den heer Gompen, oud werkgever, door den heer Fijan, kap. Ras en door verschillende andere personen. De voorzitter van het buurt- comité, de heer Brouwer, bood vervolgens het cadeau van de buurt, een enveloppe met inhoud, aan. Om drie .uur was er een kinder feest georganiseerd in café de Lindeboom met medewerking van de Rigo-Band, T. Pennings, accor- deonnist. de buurttooneelvereeni- ging e.a. Het was een gezellig feest voor de kinderen, die tevens op enkele heerlijkheden onthaald werden. De harmonie St. Crispijn bracht later nog een serenade aan het gouden bruidspaar dat daarbij ge complimenteerd werd door weth. Smolders, voorzitter van de har monie, die tevens van de gelegen heid gebruik maakte om namens het gemeentebestuur zijn hartelijke gelukwenschen aan te bieden, om dat burgemeester Lambooy uitste- dig was. Burgemeester Lambooy echter kwam Zondag toch nog persoonlijk zijn gelukwenschen aanbieden. Den heer Smolders werd namens de familie dank gebracht door den heer Brouwer. Nadat het of ficieele gedeelte van den dag voor bij was, bleef men nog lang gezel lig en in opgewekte feeststemming bijeen. Het was een uiterst ge slaagde^ dag, waaraan het gou den bruidspaar nog lang dank baar terug zal denken. voerd door den heer J. v. d. Lee, terwijl de heer de Ruijter uit Vlij men namens den Rietdekkersbond de felicitaties en welgemeende huidewoorden overbracht. Te drie uur 's middags kwamen alle besturen der in café v. d. Pluijm gevestigde vereenigingen hun gelukwenschen aanbieden en het was de heer Jac. Didden, voorzitter van het feestcomité, die hier wederom het woord voerde en woorden van hulde, lof en dank sprak. 's Avonds waren alle leden van de in het „Oud Schippershuis" gevestigde clubs uitgenoodigd; in totaal 220 personen. Diverse spre- OPERA-CONCERT. Wij vestigen nogmaals de aan dacht van het kunstminnend pu bliek op het concert, dat heden Dinsdag 13 Mei gegeven wordt door de Liedertafel „Oefening en Vermaak", met medewerking van den heer Jos Groenen in Musis Sacrum. Het is reeds lang geleden dat de heer Groenen die uit onze Liedertafel naar voren trad, in Waalwijk is opgetreden^ zoodat wij een druk bezoek verwachten voor dit concert dat deze groote zanger, die zijn vereeniging en Waalwijk steeds trouw bleef, ons met de Liedertafel biedt. Wij herinneren er aan dat Dinsdag nog plaatsen bespro ken kunnen worden ten kantore van den heer Lambert van Oud- heusden. SPEELTUIN. Zaterdag en Zondag was de R.K. Speeltuin van Waalwijk voor het eerst in het seizoen weer opengesteld. De tuin was herschapen in een kermis in 't klein en van alle mo gelijke attracties kon men er ge nieten en van alles was er te krij gen. Hoewel er Zaterdag nog niet zooveel publiek was, werd Zon dag het veld als het ware over stroomd met belangstellenden, die er zeer zeker genoten hebben van het Rad van Avontuur, van de oliebollen of andere heerlijkheden. De jeugd heeft thans bovendien weer een eigen, prachtige speel- gelegenheid en daardoor wordt dan ook bijgedragen in het welzijn van de jeugd en gemeenschap. AANRIJDING. Zaterdagmiddag had. op den hoek Kerkstraat een botsing plaats tusschen een bus der Staatsspoor en een wielrijdster. Deze bracht het er betrekkelijk goed af, maar haar rijwiel werd ernstig bescha digd. R.K. GEZINSZORG. De opening van den cursus voor de R.K. Gezinszorg in de Lang straat zal a.s. Zaterdag plaats plaats hebben. Na een H. Mis in de parochiekerk van St, Jan, zal burgemeester Lambooy de offici eele opening verrichten. Filmontspanningsavon'd, aange boden door de Supporters vereniging W.S.C. Op Woensdag 14 Mei a.s. des avonds om 8 uur wordt in het Luxor-theater een film-avond aan geboden door de Supportersver eeniging W.S.C. Deze avond is gratis toegankelijk voor leden de zer vereeniging, leden en dona teurs van W.S.C. Ieder heeft 't recht zijn echtgenoote of verloof de te introduceeren Om teleurstelling te voorkomen Om teleurstellingen te voorko men gelieve men voor de intron ducé even een toegangsbewijs af te halen bij dhr. Sjef Sars., welke tot Woensdagavond 6 uur ver krijgbaar zijn. Toegang boven 16 jaar en niet zonder toegangskaart. Vertoond worden de beroemd geworden film: „Jongenstad" met Spencer Tracy en Micky Rooney, alsmede de oerkomische sportfilm: „De krachtpatser" met Joe E. Brown. Er wordt precies om 8 uur be gonnen en het belooft weer een echte W.S.C.-avond te worden. DRUNEN. Veilingver. „De Langstraat". Sla 5—25 ct. p. stuk; Stoof- sla 1540 ct., Spinazie 917 ct., Rabarber 4—15 ct., Kelen 140 ct., Prei 1—24 ct., As perges 19—181 ct., Witlof 1-39 ct., alles per kg.; Bloemkool 23—60 ct. p. stuk; Keiver 16 ct. per bos; Selderij 9—15 ct. per bos; Radijs 7—18 ct. per bos; Knolselderie 31—34 ct. p. stuk; Sjalot 24—51 ct. p. kg. Driedubbel jubileum der Boerenarganisaties. De Drunensche boeren en boerinnen hebben op Donder dag 8 Mei op een waarlijk grootsche wijze het driedubbel jubilé van hun organisaties gevierd. Zooals reeds eerder gemeld herdacht de Boeren stand zijn 50-jarig, de R.K. J.B. zijn 25- en de Boerinnen bond zijn 15-jarig bestaan. Uitvoerig verslag morgen. ELSHOUT. Geslaagd. Onze dorpsgenooten dd heeren W. Muskens en J. Rob ben slaagden te Udenhout voor het einddiploma Lagere Landbouwschool. Proficiat heeren. Plechtige Eerste H .Communie. Zondag 8 Juni is als datum vastgesteld waarop de kinde ren hun Eerste H. Communie zullen doen. Brand. Ons rustig dorpje werd Woensdagavond te circa half elf opgeschrikt door de alar- meerende kreten van brand. De boerderij met schuurtje van den heer W. S. werd een prooi der vlammen. Het vuur greep zoo snel om zich heen dat aan redden van dieren of huisraad niet te denken viel. In een ommezien van tijd sloegen de vlammen, die gre tig voedsel vonden in het hooi en stroo, als een krater naar buiten, terwijl binnen alles in lichte laaie stond. Alleen een paard kon nog uit het bran dende huis gered worden. 2 koeien, 6 varkens en 50 hen nen, benevens een 30-tal kui kens werden een prooi der vlammen. Aanvankelijk zag het er naar uit als zouden er meer dere huizen aangetast worden maar gelukkig is erger voor komen kunnen worden, zij 't dan in den beginne met ge brekkig bluschmateriaal. De intusschen ook gealarmeerde brandspuit uit Den Bosch ver leende haar hulp. Ook Vlijmen en Waalwijk hadden aan den oproep gehoor gegeven; de laatste twee behoefden echter niet meer in te grijpen. Ten omstreeks 1 uur konden de Bosschenaren ook huiswaarts keeren. Op het terrein van den brand merkten we op den Edelachtb. heer R. J. Th. v. d. Heijden, burgemeester van Drunen, Notaris Schreurs, wethouder Ploegmakers, ter wijl een flinke politiemacht op de been was om de al te nieuwsgierigen op een gepas- ten afstand te houden. Een groote schadepost voor den heer W.S., daar deze in 't geheel niet verzekerd is. Ook zijn contanten werden 't prooi der vlammen. Een man dus die zonder iets te bezitten op de straat is geworpen. Niet alleen de heer W. S. is 'n slachtoffer van deze brand- misère. Ook de heer H. P. die pas twee dagen in de woning van den heer S. woonde, werd een slachtoffer van deze ellen de. Ook zijn have en goed kwamen in de vlammen om. Gaarne wenschen wij dat den getroffenen van vele kanten de beste hulp zal worden ge boden Verslag Fancy-fair volgt Donderdag. KORTE BERICHTEN. Vrijdag is voor het Amster- damsche Bijzondere Gerechts hof het proces begonnen tegen jhr. mr. D. J. de Geer. De ge wezen minister-president, die in Mei 1940 met de Neder- landsche regeering naar Lon den uitweek, is ter verant woording geroepen voor zijn terugkeer naar het bezette Nederland in 1940 en voor de publicatie van zijn brochure „Synthese in den oorlog" in 1942. Eisch 1 jaar voorwaardelijk. J. Voute, oud-burge meester van Amsterdam, te gen wie de procureur-fiscaal bij het Bijzonder Gerechtshof te Amsterdam, mr. N. J. G. Sikkel, twee weken geleden een gevangenisstraf eischte van 6 jaar, maar die sinds 5 October van verleden jaar op vrije voeten is geweest, is op last van het Hof ter terecht zitting gevangen genomen en overgebracht naar 't Huis van Bewaring. Op 13 Mei zullen de eer- steschepen ter haringvangst mogen vertrekken, terwijl voor 16 Mei geen gezouten haring in Nederland mag worden aangevoerd. Uitslui tend voor de nieuwe Holland- sche maatjesharing gezou ten al dan niet gekaakt zal tot en met 28 Juni de prijs vrijgelaten worden. Naar wordt vernomen heeft de regeering besloten dit jaar geen zomertijd in te voeren. Voor 1948 zal de zaak op nieuw worden bekeken. VOETBALUITSLAGEN. Eerste klasse. District IV. Helmondia NAC 1—2 Willem II—BW 0-2 VVV—Helmond 3—3 De Baronie—RKTVV 3—2 District VI. Maurits—Brabantia 0—3 MVV-PSV 6-1 Eindhoven—Sp. Emma 1—2 Limburgia'Bleijerheide 0—2 Tweede klasse B. SVD—DESK 0-2 Derde klasse C. Juliana—Hieronymus 3-0 WSC-SCO 0-1 eenige jaren geoefend Brieven onder No, 1841 Bureau van dit blad.

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 4