NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Uw pijnen verdwijnen leiding van den heer Wage- makers is voor deze levens middelenzaak een goede toe komst verzekerd. Wij verwij zen hiermede naar de in dit blad geplaatste feestadver- tentie en wenschen de firma goed succes. Aanrijding. Dinsdagmorgen ongeveer 7 uur had ter hoogte van de Kleinestraat een aanrijding plaats, waarvan de fabrieks arbeider J. A. het slachtoffer werd. Komende uit de rich ting Den Bosch, stak A. plot seling de straat over, zonder de auto, komende uit de rich ting Waalwijk, te hebben be merkt. De chauffeur remde uit alle macht, doch kon een botsing niet voorkomen. Het slachtoffer is naar het zieken huis te 's Bosch overgebracht. Zijn toestand is vrij ernstig, doch niet zorgwekkend. Voorlichtingsavond. Op Donderdag 22 Mei om 7.30 uur zal in de zaal van den heer Th. Elshout, in sa menwerking met de afdeeling Voorlichting van het Minis terie van Wederopbouw een voorlichtingsavond gegeven worden inzake de financiering herbouw en nieuwbouw van onroerende goederen. Voor deze gelegenheid kan men vooral schriftelijk vragen stellen welke ten gemeente huize moeten worden inge diend. Deze vragen worden op den voorlichtingsavond be handeld. De bespreking is voor ieder een toegankelijk. Kermis. De eerste drie kermisdagen zijn prachtig en zonder wan klanken verloopen. De attrac ties werden vrij druk bezocht. Een bonte variatie-trein wel ke Zondagavond in de zaal van den heer Th. Elshout werd gegeven, bracht er een goede kermisstemming in. De andere twee dagen werd van het dansen druk gebruik ge maakt. Met de Pinksterdagen zal de kermis worden besloten. Marktberichten. Sla 825 p. st. Stoofsla 24- 45. Spinazie 810. Rabarber 512. Witlof 5—45. Prei 6— 19. Kelen 5—13. Postelein 30- 46. Savoije kool 4049. An dijvie 85. Sjalot 2048. As perges 10—135 alles per k.g. Radijs 2—4. Bospeen 26—56 per bos. Bloemkodi 7118. Aardbeien 14—38. Aardbeien 16 alles p. st. Aardbeien 172 276 p. pond. NIEUWKUIJK. Nationaal Festival, bij gelegenheid van het 55-jarig bestaan der zang- vereeniging Oefening baart Kunst. Op 14 en 15 Juni a.s. zal te Nieuwkuijk een groot nationaal festival worden georganiseerd, uit geschreven door de jubileerende Zangvereeniging „Oefening baart Kunst". Reeds deden diverse zang- en muziekvereenigingen hun inschrij vingen toekomen en zij zullen straks in de mooie .landelijke om geving van het' oude Kasteel, welke plaats voor dit zang- en muziekfestijn werd gekozen, hun vocale en instrumentale prestaties ten beste geven. Aan dit feest zal tevens een bijzondere attractie verbonden zijn. Ondanks alle moeilijkheden wel. ke de vereeniging in de loop der jaren heeft moeten doormaken en vooral de. moeilijkheden van den oorlogs- en bevrijdingstijd, heeft zij zich weten te handhaven als een gezelschap dat er zijn mag en waarvan het vocaal peil zeer ze ker niet valt te ontkennen. Zulk een vereeniging teekent de hoog staande ambitie, welke men in een dorp vaak koestert: immers bij vreugdefeiten en jubilea is het de zang- of muziekvereeniging welke klank en kleur schept rondom het feestelijk gebeuren. De eerste directeur der vereeni. ging en mede-oprichter was de heer N. de Bont. Na zijn overlijden werd hij opgevolgd door den heer C. de Gouw, die steeds op tact volle wijze zijn krachten heeft ge geven om het gezelschap op te voeren. Ook verdient o.m. hier vermeld de vroegere Kasteelheer ONS ABONNEMENTENFONDS. Een mooi voorbeeld van Haarsteeg. Hoe onze abonné s medeleven met onze Jongens in Indië en met het door ons te hunner behoeve gestichte Abonneméntenfonds, moge blijken uit 't volgende sch rijven, dat wij tot ons groot ge noegen. door bemiddeling van on zen colporteur te Haarsteeg moch ten ontvangen: Haarsteeg, 18 Mei 1947. Aan de Redactie van ,,De Echo van het Zuiden", te Waalwijk. M, H„ Ondergeteekenden, allen abonn é's van uw graag gelezen nieuws blad, overtuigd van de wenschel ijkheid van het door U zoo warm aanbevolen Abonnementenfonds v oor onze jongens in Indië, betui gen daarmee hun volle instemmi ng en geven daarvan blijk door een geldelijke bijdrage. Gelieve de ze te besteden voor gratis-abon nementen naar eigen goeddunken. Met de meeste hoogachting, Jac. v. d. Wiel-v. d. A. van Heijts 0.50 Heijden 1 W. Walk 1.— Wed. A. de Vaan- Jac. Treuren 1.— Preimsteeg 1.— N.N. 1.— W. v. d. Loo 1.50 N.N. 1.— A. van Engelen 2.50 N.N. 1.— H. v. d. Lee 0.50 T. v. Ravenstein 0.50 F. v. L. 0.50 M. Siegers 1 N.N. 0.75 A. v. d. Heijden l.~ A. v. d. Brandt 0.50 N.N. 0.50 M. Achte-Vugts 2.50 C. Beekmans 0.50 W. v. d. Brandt 1.- M. Ketels 2.50 H. Verhoeven 2.50 L. v. d. Heijden 0.75 N.N. 2.— N.N. 1.— N.N. f l.~ v. d. Lee 0.50 N.N. f 0.50 N.N. 0.50 M. Hagen 1.— N.N. 0.50 N.N. f 1.— H. Koks 1.- G. v. d. Heijden 0.50 A. v. Gestel f l.~- J. Koks 1.50 H. v. Mulenkom f 0.50 H. I. Zeeuwen 1.50 M. v. Dal-Eekels 2.~ L. v. d. Water 0.50 L. v. d. Grient 0.50 A. Kuijpers 0.50 N.N. 1.40 f 45.90 J. de Vaan f 0.50 Wie volgt weer Haarsteeg laat zich opnieuw v an een mooie zijde kennen en naar wij vernemen zal er mogelijk nog meer volgen. Hartelijk dank. Hier wordt een prachtig voorbeeld ter navolging,gegeven. van Onzenoort, Jhr. de La Court, destijds beschermheer, aan wien de vereeniging zèer zeker veel dank verschuldigd is. In den loop der jaren heeft O. B. K. aan diverse concoursen deelgenomen en vele malen keer den ze hiervan gelauwerd terug. Voor enkele jaren heeft de ver eeniging een mutatie ondergaan en is toen een gemengde zangver eeniging geworden met als direc teur de heer A. van Steensel, ter wijl de heer van Heijst uit Vlij men als instructeur is toegevoegd. Het programma der feestelijk heden belooft eenige kunstzinnige en amusante dagen te bieden. HAARSTEEG. De Harmonie St. Cecilia wist Zondag 1.1. op het muziekconcours te Eersel een prachtig succes te behalen, n.l. een le prijs in de Superieure afdeeling met 310 pnt. De -leiding berustte bij den heer J. Moors te Vlijmen. Gezien het feit dat dit zoo onge veer de hoogst mogelijke presta tie is voor een amateursgezel schap, is het behaalde resultaat wel een bijzondere vermelding waard. De vereeniging werd toen zij om half tien terugkeerde op glori- euse wijze in Haarsteeg ontvan gen. De voorzitter der zangver eeniging de heer J. van Veluw feliciteerde het eerst en de ver eeniging zong haar mede-zuster in de kunst een „lang zal zij le ven" toe. De heer Piet Prinsen dankte in hartelijke woorden voor de ont vangst, bracht hulde aan den grij zen directeur den heer Houel, aan den heer v. Abeelen, den instruc teur, maar speciaal aan de muzi kanten voor hun ijver en toewij ding. De heer Adr. van Beurden sloot zich nog bij de gelukwenschen aan. Het was een mooie feestavond na een succesvolle dag. Maandagvoormiddag diende Monseigneur Mutsaerts het H. Vormsel toe in onze parochiekerk aan een groot aantal kinderen. De latijnsche gezangen werden door de kinderen zelf gezongen, wat door Monseigneur in een harte lijke en geestige toespraak zeer op prijs werd gesteld. Vorige week verliet dhr. J. Vinkenvleugel, Rijkstuinbouw- assistent, ons dorp, om zich in Zundert te vestigen, waar hem woongelegenheid was aangeboden. De boeren en tuinders verliezen in hem een kundig en toegewijd amb tenaar, die nog veel voor onze streek had kunnen presteeren. HEUSDEN. De kermis ligt weer achter ons. Het weer was van dien aard dat een druk bezoek uitgesloten was. Donderdag, Hemelvaartsdag, ging het nog, er heerschte toen zoowel op de kermis als in de dansgele genheden een groote drukte. Vrij dag, Zaterdag en Zondag was de regen spelbreker en hadden voor al de kermis-exploitanten weinig of niets te doen, zoo zelfs dat een 3-tal vermakelijkheden hun zaak opbraken. Al met al is de kermis slecht geweest. Donderdag (Hemelvaarts dag) speelde het le elftal der v.v. Heusden een vriendschappelijke wedstrijd tegen Baardwijk I dat 3 invallers telde. Heusden miste haar midhalf. De opbrengst van dezen wedstrijd kwam ten goede aan het J. Wilhelm-comité. De wedstrijd zelf stond op geen hoog peil en Heusden won ten slotte met 2—0 door doelpunten van J. Verheij en L. Sluimers. Het 2e elftal moest naar Nieuw kuijk en hoewel bijna het geheele 3e elftal in het veld kwam, wis ten zij toch met 2—1 te wipnen. Het ligt in het voornemen der v.v. Heusden van 24 Mei—14 J.uni een verloting te organisee- ren door middel van erwten raden. Bereids is aan het College van B. en W. goedkeuring tot dit doel gevraagd. Er zullen diverse huis houdelijke artikelen als prijzen ter beschikking worden gesteld. Ieder een kan tegen betaling van 0.25 het aantal erwten, dat in de vi trines in een pot zal worden ge deponeerd raden. Een en ander heeft ten doel de vereenigingskas te stijven. SPRANG-CAPELLE. Zaterdag j.l. had des avonds in café G. Willemse de oprichting plaats van een hondenclub. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren A. Brou wers, G. de Rooy, G. Willem- se, Ophorst en Treffers. Belangstellenden kunnen wij mededeelen, dat reeds volgende week met het af richten der honden zal wor den begonnen. CAPELLE. Onze vroegere dorpsge noot de heer E. P. Spierings, is bij Kon. Besluit, gerekend te zijn ingegaan 1 Jan. 1947, benoemd tot hoofdcommies bij het Ministerie van Ver keer en Waterstaat (Directie van den Noord-Oost-polder) met standplaats Zwolle. De postduivenvereen. „De Luchtvaart", gevestigd in het café Cové-van der Haart aan de Nieuwevaart, hield j.l. Zondag met oude duiven een wedvlucht vanaf Quievrain, waarbij de eerste duif, die een gemiddelde snelheid van 1279 m. per minuut had, werd geconstateerd om 11.00.23 en de laatste prijswinnende diiif met een gêm. snelheid van 1135.03 m. om 11.27.03. De prijzen werden behaald door: M. van Peer 1, 4, 13, 18, 26. W. Zijlmans 2, 8. J. van Doornik 5, 15, 23. P. Nieuwen- huizen 7. St. van Peer 9, 19, 25. M. van Wijk 11, 17. Adr. Klootwijk 14. W. Versteeg 16, 21, 24. H. van Kampen 20 en J. Roosenbrand 22. Voor de a.s. Zondag te hou den wedvlucht vanaf Noyon worden de duiven Donderdag avond in 't clublokaal inge- korfcl., De landdag van den Ring Js Grevelduin-Capelle van Ne- derlandsch Herv. Jongelings- vereen. op Geref, grondslag, welke Maandag a.s. (Tweeden Pinksterdag) alhier wordt ge houden, zal plaats vinden op een weiland van mej. M. voor de Poorte in de Nieuwstraat. Op deze samenkomst hopen als spreker op te treden Dr. N. Kleermaker, Ned. Hery. predikant te Veen, Ds. H. Harkema, Ned. Herv. predi kant te Wijk en Ds. L. Vroeg- indeweij, Ned. Herv. predi kant te Waddinxveen. De Ringvoorzitter Ds. A. Vroeg- indeweij, predikant der Ned. Herv. gemeente aan den Loonschendijk zal eén ope ningswoord spreken, terwijl de predikant der Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse Ds. A. Wisgerhof, deze samen komst zal sluiten. De in den loop van de vorige week alhier opgerich te motorsportvereen. „Marij ke", hield j.l. Zaterdagavond een propagandarit, die, on danks het minder gunstige weer een vlot en aangenaam verloop had en waaraan door ruim 20 leden werd deelge nomen. Ongeveer 5.30 uur werd on der leiding van het bestuur gestart aan het bruggetje te Vrijhoeve-Capelle, waarna in vereenigingsverband gereden werd via Waspik, Raams- donksveer, 's Gravemoer, Loonopzand, Kaatsheuvel en Waalwijk. Aan het station Capelle-Nieuwevaart werd ontbonden. Het gedeelte van de Nieuwstraat in de omgeving' van de school was j.l. Maan dag in feesttooi, zulks in ver band met het gouden huwe lijksfeest van het aldaar wo nend echtpaar Adr. Verduijn- Vos. Van schier alle wonin gen wapperde het nationale dundoek, terwijl voor de wo ning door de zorgen van de jongelui uit de buurt een eere-poort was verrezen, een overtuigend bewijs van het medeleven der buurtbewoners met de oudjes, die beiden nog kras zijn en een goede ge zondheid genieten. Velen gaven 't jubileerend echtpaar in een of andere' vorm van hun belangstelling en medeleven blijk." In de avonduren maakte de mu ziekvereeniging onder toe loop van zeer veel belangstel lenden haar opwachting bij 't gouden echtpaar. De voorzit ter der vereeniging compli menteerde de jubilarissen en hun familie, waarna het mu ziekgezelschap hun een „lang zullen zij leven" toeblies. Door dit algemeen mede leven zal de dag van 19 Mei ongetwijfeld bij het gouden echtpaar in lieve herinnering blijven voortleven. Bij de vele gelukwenschen voegen wij gaarne de onze en we hopen dat het hun geschonken wor de nog verschillende jaren met en voor elkaar te leven en dat zij in gezondheid en voorspoed hun volgend jubi leum tegemoet mogen gaan. WASPIK. De Waspiksche Rijvereen. „Rijdt met Beleid" behaalde Zondag j.l. te Princenhage den 6en prijs voor het num mer dressuur voor achttallen. Er namen 13 achttallen deel. Voor het op 2en Pinksterdag te houden concours-hippique te Waspik, is het volgende programma vastgesteld 1. dressuur voor achttallen; 2. individueele dressuur; 3. om 2 uur officieele opening door den Edelachtb. heer bur gemeester Couwenberg, waar na een parade zal plaats vin den van alle aanwezige paar den ten getale van ongeveer 250; 4. demonstratie prijswin naars voor achttallen; 5. groot springconcours; 6. aangespan nen landbouwtrekpaarden; 7. Thaly Ho; 8. aangespannen landboiiw tuigpaarden; 9. in geschreven stamboekmerries onder zadel; 10. stoelrijden. Pr zijn mooie geldprijzen en medailles aan verbonden. De rijvereeniging viert tevens dien dag haar 12J^-jarig be staan. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis zv. P. de Wit-Schellekens Gerrit zv. J. v. d. Wiel-Pruijssers Ca- tharina dv. P. Oerlemans-v. Dongen Goudina dv. N. v. d. Rijken-Simonis Mathijs zv. G. Rekkers-Kemmeren Maria dv. A de Ruijter-Lom- barts Gerarda dv. B. Rok- snoer-de Klijn. Overleden: Sibilla de Graauw 1 j. AdrianuS van Steen hoven 53 j„ echtg. van E. Langerwerf Anna Schal ken 80 j. Maria Simonis 36 j., echtg. van N. van der Rijken Adriana Mallant 85 jaar, wed. van A. Rekkers. Gehuwd: Hendrikus Kie- vits, 34 j. en Wilhelmina Kuij- ten 30 Adrianus v. Beek 20 j. en Adriana v. d. Velden 21 j. Johannes Sprangers 37 j. en Tijsje v. d. Hoven 29 j. Henri Kommers 32 jaar en Lucia Roovers 28 j. RAAMSDONK. Woningbouwvereniging „Volksbelang". Onder leiding van den Edel- achtbaren heer Burgemeester J. H. M. Prinssen werd Vrij dag 16 Mei een vergadering gehouden om te komen tot vernieuwing en heroprichting van de Woningbouwvereni ging „Volksbelang". Een nieuw bestuur werd samengesteld en zal gevormd worden door de heeren: G. J. A. Nollen, Hoogeveer E 106 (voorzitter). J. Ruitenberg, Industriestr. M46 (vice-voorzitter). Th. W. M. Kolsteren, Wil- helminalaan H 97 (secretaris- penningm.). A. A. Verschuren, Houtstr. L 92 B. W. A. Kanters, Keistr. B 41a. C. A. Knaap, Bergenstraat D 93. J. J. Snijders, Parallelweg D 6. H. J. A. M. van Strien, Dubbeldamstraat K 1. Het dagelijks bestuur wordt gevormd door de vier eerst genoemde heeren. Op de eerste plaats zal het nieuwe bestuur er voor moe ten zorgen dat de statuten opnieuw worden vastgesteld en aan H.M. de Koningin ter goedkeuring worden ingezon den. Voorts zal op korten ter mijn tot ledenwerving wor den overgegaan. De contribu tie zal slechts 0.10 per jaar bedragen. Het nieuwe bestuur staat voor een belangrijke taak, zoowel ten opzichte van de woningen, die thans reeds aan de vereeniging toebehoo- ren, als de woningen, die vol gens de plannen in de komen de jaren gebouwd worden en welke door het gemeentebe stuur eveneens aan de wo- ningbouwvereeniging zullen worden overgedragen. De burgemeester gaf ten slotte voor de bestuursleden aan de hand van teekeningen een duidelijk beeld van de nieuw te bouwen woningen. Zeer breedvoerig werd over deze plannen van gedachten gewisseld. RAAMSDONKSJEER. Veersché Boys. Een zeer slee t gespeelden wedstrijd was het die ten aanschouwe van vele suppor ters Zondag j.l. gespeeld werd tegen RKBVC uit Dru- nen. Enkele weken terug verlo ren de Boys in .Drunen met niet minder dan 71; nu was de uitslag iets gunstiger, doch niettemin bleef het een ne derlaag van 31 voor de on zen. Het spel was zeer saai en beide partijen gaven een spel te zien van zeer laag kaliber. Even voor de rust werden de aanvallen menigvuldiger en bracht voor Drunen een klein succes., bestaande uit een doelpunt. De animo in een fair, degelijk spel verslapte zoodanig, dat de toeschouwers een spel te zien kregen van wat heen en weer trappen. Na de rust ging het stukken beter en de Boys kwamen herhaaldelijk in een heftig duel met den keeper, maar hsddén telkens opnieuw pech, of lag het aan hun schotvaar digheid die veel te wenschen overliet? De jongens uit Dru nen tapten uit een ander vaat je en met succes, want de stand kwam op 02. Luste loos werd er verder gespeeld en even later ging nummer 3 in het net, 03. De Boys-back A. v. Seters moest toeschouwer worden vanwege een knie-blessure. Op het laatste moment had den de Boys kans' de eer te redden, wat ze dan ook de den, al was het-dan ook geen meesterlijk schot, waarna ongeveer 1 minuut later de match eindigde. De Boys speelden dezen wedstrijd met niet minder dan 7 spelers uit het tweede elftal; ook de geheele voor hoede bestond hier uit, daar verschillende spelers van het eerste elftal geblesseerd pf verhinderd waren. Onze keeper was in prima vorm en heeft de Boys voor meer verliespunten behoed, gezien enkele goed opgezette aanvallen van Drunen. Jaarvergadering Kath. Arb. Bew. Zondagmiddag hield de K.A.B. haar jaarvergadering in den Gil denbond. die zeer matig bezocht was. De voorzitter dhr. H. Poters-, feliciteerde bij de opening de pen ningmeester dhr. G. van Nunen, met z'n benoeming tot districts bestuurder van den Diocesanen Werkl. Bond en wees op het bm- vangrijke werk dat in het afge- loopen ja"ar was verricht voorna melijk ten aanzien van het herstel van het bondsgebouw. De 2e secretaris dhr. H. van Boxtel bracht hierna een keurig verzorgd jaarverslag uit,.dat even als het verslag van den penning meester zonder aanmerkingen werd goedgekeurd. Hierna volgde de be stuursverkiezing wegens periodie ke 'aftreding van dhrn. H. van Boxtel en H. van Huiten en het bedanken van den voorzitter H. Poters, de secretaris J. Vloemans en het bestuurslid H. IJpelaar. Besloten werd het bestuur met 2 leden uit te breiden. Door de bestuursraad waren hiervoor 10 candidaten gesteld. Na gehouden stemming werden met groote .meerderheid van stemmen geko zen: H. van Boxtel, H. van Hui ten, J. Beerens, A. van Wanrooij, J. Ligtvoet, J. Grootswagers en P. Van Spaandonk. Bij de hierna gehouden stem ming werd J. Beerens met groote meerderheid van stemmen gekozen tot voorzitter. In verband met de daartoe door de regeering gegeven gelegenheid, wordt besloten per circulaire de leden aan te sporen gebruik te maken van het aanvragen van een consumentenerdiet. Na de gebruikelijke toespraak van den Zeereerw. Adviseur Pas toor de Klijn, 't welk een dank woord inhield aan de scheidende en een felicitatie aan de nieuwe bestuurders, verkreeg de nieuwe voorzitter het woord. Dankend voor het gestelde ver trouwen, vroeg hij de medewer king van de leden voor de groote en hoogst verantwoordelijke taak die het nieuwe bestuur wachtte en gaf de verzekering dat gewerkt zal worden aan en voor de belangen, der arbeiders, om den arbeiders stand die plaats te doen innemen waarop hij recht heeft. Ook de heer J. Grootswagers dankte de vergadering en vroeg speciaal de medewerking van de leden om geen critik te uiten bui len, maar zoo nood' j opbouwende critiek binnenshuis. Hierna werd deze zeer geanimeerde vergadering gesloten. Op de Maandagavond gehou den bestuursvergadering van de K.A.B. werden de bestuursfuncties als volgt verdeeld: Voorzitter J. Beerens, 2e voorzitter J. Ligtvoet, le secretar:s J. Grootswagers. 2e secretaris H. va& Boxtel, le pen ningmeester G. 'van Nunen. 2c -•enningmeester A. van Wanrooij: H. van Huiten, P. van Spaan donk en C. van der Velden, commissarissen. Duivensport. De K.C.C. gevestigd bij de Kind. de Bondt hield Zondag een wedvlucht vanuit Quievrain. In- gemand 750 duiven. De eerste duif werd geconstateerd om 11.7 18. De uitslag was: C. de Bondt 1, 110, 115, 176, L. Mosselveld 2, 45, 74, 78, 175, 198, 250; C. van Boxtel 3, 24, 71, 139, 168; Jac. van Dongen 4, 8, 13, 21, 73, 99. 145; G. Kemmeren 5. 7, 14. 49, 82, 102, 105; Chr. v. Heeswijk 6, 88, 93, 189; Jac. Vloe mans 9; Ant. de Bie 10, 207; A. Huffman 11, 44; L. v. Boxtel 12, 215; A. Schrauwers 15, 18, 29, 50, 54, 69, 77. 120, 140, 144, 148, 157, 208 218, 222. 247; Ant. Heijs 16. 43, i 22. 190; P. v. d. Velden 17, 121. 172; Tan Opperman 19, 27. 30; L. Ververs 20. 108. 114, 138. 227; Ant. v. d. Ven 22; K. Snoeren 23; Theo v. d. Ven 25, 33; W. Mandemakers 26, 195, 203; Adr. van Es 28, 86; Th. Ligtvoet 31. 37, 92, 192, 238; H. Hesselmans 32, 76, 162; W. v. d. Ven 34. 63: L. van Ree 35, 36, 40, 98, 127, 232; D. Matheijsen 38, 58. 128; L. v. d. Velden 39; M. Voogd 41, 101, 136; C. Labee 42, 133; J. Kemmeren Br. 46, 117, 212; M. Zeebrechts 47; M. van Wan rooij H. 48, 233; Adr. Zwaans 51; G. v. d. Linden H. 52, 81. 130, 146. 171, 201, 209. 230. 228: J. van Riel 53. 196. 202. 214, 223; M. Lensveld 55 245;. G. Ligtvoet 56, 177: B. Kemmeren 57, 61, 199: Alb. Laros 59. 210; H. Dekkers 60. 165, 243: P. Snoeren 63, 87, 231: C. Laros 64. 75. 94. 134, 193: Jan Evers 65, 237; M. Damen 66, G. Lensveld 67. 107; A. Snaphaan 68, 156; Jac. Hoevenaars 70, 80, 118; Jan Damen'72; C. Moreval 70. 167, 211. 224. 242; W. Sul- sters 83, 129; M. van Boxtel 34: Fr. v. d. Linden 85; Jan Berg mans 89 180. 216; Ben v. Heesch 90. 119, 125: G. Vos 91. 236; Jan Hoevenaars 96, 200, 219; L. v. d. Ven 97. 103; W. Aussems 100; A. v. Dinteren 104, 132; Adr. Couwenberg 106, 170: H. Hen driks 109.' 131, 141; M". Mesch 111. 164. 182. 191; M. v. d. Vel den 112; Chr. Steenbergen 113; Jan Zeebrechts 116. 163: A. W. v. Wanrooij 123, 205: J. P. Brou wers 124: J. v. d. Berg 126; W. Oomes 135. 184. 195: M. Brokx 137, 150. 181. 244; Dook Donders 142. 188; Fr. v. Woensel 143; Art. Snoeren 147, 158, 225, 248; M. Treffers 149, 235, 246; Ant. Fimenburq 150, 180a, 197; H. Dekkers i 52; Tan Laros 153, 217; M. Damen 154. 249; J. Kemmeren St.'155. 179: A. van den Hoven 159. 166: A. Montee 160; Jan Voogd 161. 174. 206: Jan van Wanrooij Dr. 159a; A. Snoeren 173; M. Soeterboek 178: Jhn v.nn Heeswiik 183; Jan Muizelaar 185, 213; Jan'Vesters 185a; Fr. Molen schot 204: A. G. Mosselveld 221, 241: Ant. Brouwers 229; Jac. La ros 230: A. v. Kuijk 232: W. v. Heiist 240: G. v. d. Linden Dr. 249: Jan Zijlmans 190a. Biljartspor;. De voorwedstrijden voor het nersoonlijk kampioenschap 2de kl. libre werden in café J. van Dun vervolgd met de volgende par tijen: M. Lensveld—A. Lensveld 150-114 in 43 brt.: H. v. d. Hei;- den—J. v. d. Ven 150—85 in 31 met de schadelijke zuren, als ge met de beroemde dagelijksche (kleine) dosis Kruschen de zuren verwijdert, die de pijnen verwek ken. Dan smoort ge Uw rheuma- tiek ,als het warè in de kiem. Niet zonder reden zweren tienduizen den oud-rheumatieklijders over de gehele ewereld bij Kruschen Salts. Zij weten bij ondervinding wat Kruschen voor hen deed. Volg hun goede voorbeeld, begin ook een bloedzuiverende kuur met Kruschen. brt.; H'. Netten—A. Lensveld 150 —64 in 22 brt.; M. Lensveld—W. Emmers 57—150 in 18 brt.; H. v. d. Heijden—Fr. v. d. Linden 24—150 in 14 brt.; W. Emmers— J. v. d. Ven 150-97 in 19 brt.; M. Lensveld—C. Netten 105—150 in 25 brt. Voor de lste klasse-. libre bi café Euphonia: H. Soeterboek— M. v. d. Heijden 200—192 in 38 brt.; H. Netten—G. Snoeren 200 135 in 39 bri Jac. Whid— M. v. d. Heijden 2001 (59 in-28 brt.; -H. SnoerenJ. van Boxtel 200—93 in 31 brt.; Mandemakers Jos Schalken 200-155 in 31 brt.; G. Snoeren—H. Soeterboek 156—200 in 29 brt.; Jac. Verhiel H. Snoeren 178—200 in 35 brt.; H. Netten—Jos Schalken 197—200 in 27 brt.; H. Soeterboek—W. Mandemakers 91—200 in 25 brt. De K.A.J. weer in eigen huis en Kaatsheuvel in feeststemming. Zaterdagmiddag om 5 uur zul len onze Kajotters hun herstelde zaal in den Gildenbond weer in gebruik nemen. Op dat tijdstip zal tevens de reeds aangekondigde tentoonstelling geopend worden. Vermeld dient te worden, dat dit alles bijna eigen werk is, waaruit, blijkt de activiteit onder de leden en de goede geest om hun jeugd-idealen te propageeren. De Tentoonstelling is verder op de le .en 2e Pinksterdag gratis toegankelijk van 11.30 tot 2 uur en van 5 tot 10 uur. ('s Maan dags tot 8 uur). Gedurende die dagen zal de Gildenbond omgetoverd worden in een vrolijk ontspanningsoord, waartoe vooral een K.A.J.-orkest uit Tilburg „The Gibama's" ge naamd, het zijne zal bijdragen. Voor gezellige zitj"es, goede be diening en fijne consumpties wordt gezorgd. Intussen worden aan de huizen lotjes verkocht voor de K.A.J.- loterij, waaraan schitterende en gewilde prijzen verbonden zijn. Wij kunnen niet anders veron derstellen, dan dat de Kaatsheu- velse bevolking blijk geeft van haar waardering voor het vele goede dat voor de arbeidersjeugd gedaan wordt. Trekking der loten heeft plaats op 2e Pinksterdag 's avonds om 8 uur in de Gilden bond. Orgelconcert. Dinsdag 20 Mei werd om 5 uur namiddag in de kapel van de Eerw. Fraters te Tilburg een orgelconcert gegeven door de beer Albert de Klerk uit Haarlem. Op het programma kwamen verschillende wer ken voor van de heer Jos v. Amelsvoort, organist alhier, welke onlangs in het licht gegeven werden en die hier hun eerste publieke vertol king kregen. Het waren Fan tasia (la Dozzina No. 8) in g.kl.t. in de delen Vivace, Cantabile en Vivace van Ge orge Ph. Telemann (1681 1767) en Fantasia No. 9 in A-gr.t. in Allegro, Grave en Allegro van dezelfde compo nist, bewerkt voor orgel door Jos v. Amelsvoort. Verder de Toccata con Corale et Fuga, eveneens van v. Amelsvoort. Bel Canto. De zangvereniging Bel Can to concerteert Donderdag 22 Mei in samenwerking met de1 R.K. Gem. Zangvereniging „Irene" te Dongen in de zaal van Musis Sacrum aldaar. Dit concert is een tegenbezoek aan Irene, die het vorig jaar in de Bel Canto-zaaL met Bel Canto concerteerde. Zaterdag a.s. neemt de ver eniging deel aan het festival in Loonopzand met Mannen-, Dames- en Gemengd Koor. Onze harmonieën. Onze harmonieën nemen eveneens deel aan het festi val van de jubilerende Lie dertafel „Echo der Duinén" te Loonopzand. Zondag 25 Mei komt de harmonie Apollo, Maandag 26 Mei de harmonie van" het Kon. Muz. Gez. Eu phonia en de harmonie St. Jan uit Berkdijk uit. LOON OP ZAND. St. Gerlachus vereering'. Maandag begon in onze pa rochie de octaaf van den H. Gerlachus, welke sinds vele jaren op bijzondere wijze ver eerd wordt. Van heinde en verre komen de pelgrims om zijne voorspraak in te roepen voor een goede gezondheid van eigen lichaam en voor de landbouwers voor hun vee. Eiken dag na de H. Mis van 7.30" uur wordt brood en wa ter gewijd en wordt zijne re- lekwie vereerd en op de rele- kwie-plaats den geheelen dag uitgesteld. Ook wordt eiken avond een plechtig Lof ge houden ter eere van dezen Heilige en wordt het octaaf besloten op den 2en Pinkster dag 'door de Tilburgsche be devaart. Bedetocht door de K.A.J. Door de jongens van de K.A.J. werd op Hemelvaarts dag een bedetocht onderno men naar de Zoete Lieve Vrouw van den Elshout. Om 4.15 uur in den morgen werd het sein van vertrek gegeven en in een frisch tempo werd de tocht te voet ondernomen. Te Elshout werd de H. Mis bijgewoond, waarna een be^- zoek werd gebracht aan het genade-oord van onze Lieve Vrouw, waarna de terugtocht werd aanvaard. WAALWIJK. BENOEMING. De heer Wilzing, hoofd der School m. d. Bijbel te Waal wijk (gem. Besoijen), -is in ge lijke betrekking benoemd te Scheveningen. EEN VERGETEN 7 HERINNERINGSDAG. 1 Januari 1.1. was 't 25 jaar geleden dat de gemeenten Waalwijk, Baardwijk en Be soijen tot één gemeente wer den verenigd tot Groot- Waalwijk. Hoewel dit feit jammer genoeg geheel on opgemerkt is voorbij gegaan, doordat deze datum door nie mand is geobserveerd, zullen wij in ons volgend nummer toch nog een beschouwing daaraan wijden. JUBILEA. Dinsdagavond kwam 't col lege van collectanten met 't kerkbestuur der parochie St. Jan in feestelijke bijeen komst bijeen in 't K.J.V.-ge- bouw ter huldiging der he ren A. Jansen-Huijs en Nor- bert van Loon, die hun zilve ren jubileum als collectant herdachten en om afscheid te nemen van de heer Ant. de Graaff die dit college gaat verlaten, na daarvan 22 jaren lid te zijn geweest. GOUDEN BRUILOFT. Maandag j.l. "herdacht het echtpaar v. Heijst-Dekkers in de Besoijensestraat de dag waarop het voor vijftig jaren in de echt verbonden werd. Het buurtcomité, onder voorzitterschap van de heer Toorians, kwam des morgens een hulde brengen, waarbij de heer Toorians een warme toespraak hield en daarna 't cadeau onder couvert aan bood. Deze hulde werd ge volgd door een zanghulde door de kinderen van de be waarschool, die o.l.v. Mej. v. Zeist enkele prachtige liede ren zongen en waarna de kin deren van de buurt, o.l.v. de heer Nelissen, eveneens door het zingen van een paar lie deren het echtpaar kwamen eren. Van 3 tot 4 uur 's middags had in de feestelijk versierde woning, waarvoor een prach tige ereboog was opgericht, de receptie plaats die zeer druk bezocht was, o.a. door de bur gemeester van Waalwijk Mr. R. J. J. Lambooy, Ds. v. Peut met de kerkeraad, de direc teur van het postkantoor en door de heer de Hoop. Des avonds kwam de zang vereniging Hallelujah een zanghulde brengen, waarbij 't woord gevoerd werd door de heer H. v. Heijst, voorzitter dezer vereniging, die in en kele welgekozen woorden 't echtpaar feliciteerde. De harmonie St. Crispijn bleef evenmin achter en het was deze populaire harmonie die een serenade kwam bren gen en bij monde van de heer Jac. Didden de welgemeende felicitaties aanbood. Om ca. 9 uur werd het gou den paar per auto afgehaald en naar het buurtfeest bij de wed. Holster-Passier gebracht waar ook de andere huisge noten aanwezig waren. Hier bleef men een uurtje om te genieten van alles wat er ten uitvoer gebracht werd op muzikaal gebied en om te ge nieten van de vele voordrach ten en schetsjes die er ge bracht werden. Thuis werd daarna nog lang en gezellig feest gevierd tot bekroning van deze zo bij zondere dag. STREEK-H.B.S. OP PROT. CHRISTELIJKE GRONDSLAG. Men deelt ons mede: Op de bestuursvergadering van Dinsdagavond is besloten de datum van opening te stel len op September 1948. Hoe gaarne met September 1947 ook begonnen zou wor den, acht het bestuur met het oog op de nog korte tijd en de vele voorbereidende ar beid die nog gebeuren moet, het raadzamer, om eventuele teleurstelling te vermijden, de opening te verschuiven tot D.V. September 1948. „DE KORENBEURS" TE OSS GAAT HERLEVEN. Ervaren exploitant betrekt dit keurig gemoderniseerde bedrijf. Men schrijft ons uit Oss: De laatste maanden hebben we Hotel-Rest. „De Koren beurs" Heuvel 38, niet anders gekend dan met witgekalkte ramen, waarachter ambachts lieden van allerlei aard hun werkzaamheden verrichten, met als resultaat dat het in terieur een geheel ander en uiterst comfortabel aspect kreeg. Thans is men bezig om de laatste hand te leggen aan deze gemoderniseerde zaak, die zeker de toets van iedere critiek met elk ander hotel-, café- en restaurantbedrijf te Oss zal kunnen doorstaan. Ge durende langen tijd heeft „De Korenbeurs" de kenmerken gedragen van een door mili tairen gevorderd pand; der gelijke vorderingen plegen doorgaans immers geen enkel pand ten goede te komen. Doch thans zijn de herstel en verbouwingswerkzaamhe den zoo ver gevorderd, dat per 1 Juni a.s. het hotel-, an nex logies en ontbij taf deeling geopend zullen worden, ter wijl per 1 Aug. het café en restaurant in exploitatie ko men. De nieuwe exploitant is de heer M. W. Th. van Bracht uit Waalwijk, een vakkundig en ervaren man, die het door hem in de genoemde Lang- straatsche industrieplaats ge ëxploiteerde bedrijf in luttele jaren dank zij zijn vakman schap en aangename manier van omgang, tot een gerenom meerde zaak wist te maken. Het zal hem ongetwijfeld ook te Oss gelukken, temeer daar „De Korenbeurs" zoo veler lei mogelijkheden biedt en 't zich constant uitbreidende Oss aan dergelijke zaken steeds meer behoefte gaat voelen. Wij waren in de gelegen heid het inwendige van „De Korenbeurs" van nabij te be zien en kregen den indruk dat hier kosten, noch moeiten zijn gespaard om dit royale bedrijf het praedicaat „first clas" te doen verleenen. De talrijke hotelkamers beschik ken over centrale, verwar ming en vaste waschtafels met warm en koud stroomend water, een en ander vervol maakt door een prima inge richte badkamer. Het is alles even frisch en helder van tint gehouden, zoodat de komen de gasten zich van een aan genaam verblijf verzekerd weten. Wij kunnen den heer M. van Bracht niet anders dan een hartelijk succes in de herboren „Korenbeurs" toe- wenschen. VIJFTIG JAAR KATHOLIEKE POLITIEK. Herdenking te Utrecht. Op het podium van de Tivoli- zaal te Utrecht, waar eens mgr. dr. Schaepman zijn bezielende re devoeringen hield, was Zaterdag middag het partijbestuur van de K.V.P. gezeten, vertegenwoordi gend de katholieke politieke orga nisatie, waarvoor Schaepman een groot deel van zijn leven heeft ge vochten. Vijftig jaar geleden was het, dat de priester-staatsman er in geslaagd vvas de Nederlandse Katholieken op een eigen program te verenigen. Het is dan ook be grijpelijk, dat op deze grote feest- vergadering de gedachten in de eerste plaats naar Schaepman uit gingen. Niet slechts in de gedaan te van het bronzen beeld op de achtergrond van het podium was deze stoere figuur aanwezig, hij leefde ook in de geest van de sprekers, die op deze vergadering getuigenis aflegden van hun vast beslotenheid om het we*k, dat hij begon, voort te zetten. In deze feestvergadering, die zeer werd opgeluisterd door de aanwezigheid van Z. Em. Johannes Kardinaal de Jong, zagen wij mannen, ver grijsd in het politieke leven, die Schaepman' vaak persoonlijk heb ben gekend en zijn bezielende in vloed hebben ondergaan. Tot de genodigden behoorden o.a. prof. mr. P. J. M. Aalberse, minister J. H. van Maarseveen, minister A H. J. L. Flévez, hoofd- leger-aalmoezenier kolonel H. J. J. M. van Straelen, de hoofdvloot- aalmoezenier J. F. M. Desain en de leiders van de katholieke ka merfractie, leden van de Gedepu teerde Staten en Provinciale Sta ten. Ook de echtgenoten van de oud-voorzitters der K.V.P., mevr. Goseling en nïevr. Verschuur, wa ren op déze bijeenkomst aanwezig. Vele sprekers voerden 't woord, 't .openingswoord -werd gevoerd dooi de voorzitter der K.V.P. de heef W. J. Andriessen, die hierin het beslissende ogenblik voor de vor ming van de Katholieke partij in herinnèring bracht, n.l. de verkie zing van Mgr. dr. Schaepman tot lid der Tweede Kamer. Hij noemde vervolgens de na men van hen die Schaepman's werk voortz-tten, dr. Kooien, lh<\ Ruijs, Aalbe-se, mgr. Nolens, Go seling en Verschuur. Ook werd he'; woord gevoerd door mgr. dr. J. Witlox. hoofd redacteur van de Maasbo ie, die sprak over het staatkundig leven van dr. Schaepman. Mgr. Witlox wees er in zijn rede op, hoe de tijden veranderen kunnen. Hij zeide o.m. dat zijn vader in een verkiezings-campag- ne in het toenmalige district der Tweede Kamer Waalwijk, tus- schen Vos de Wael (Schaepmani- aan) en Willem Mutsaers, een groote tegenstander van dr. Schaepman was geweest en met succes, want Vos de Wael viel. Thans stond dr. J. Witlox, z'n zoon, als feestredenaar bij 't 50- jarig jubileum der K.V.P., de stich ting van wijlen den grooten Schaepman. Politiek is vaak prozaisch, zoals de heer Andriessen 't in de mid dagvergadering uitdrukte, en daar om waren het dan ook het Stichts Kamerorkest onder leiding van de heer Spruit en de Rustenburger Koorknapen onder leiding van Henk Hoogervorst, die de muzika le omlijsting verzorgden en daar mede zeer veel bijdroegen tot de verhoging van de luister van dit herdenkingsfeest. Nauwelijks waren dan de zilve ren stemmen van de koorknapen in de grote zaal weggestorven of de partij-penningmeester, de heer P. Alberts, nam plaats op het spreekgestoelte en gaf een nuchter beeld van wat met het Goseling- Verschuur-fonds inmiddels is be reikt. 160.000 gulden was reeds ingezameld. Het was mr. E. M. J. A. Sas sen, ondervoorzitter van de K. V. P., die een beschouwing gaf over de toekomst van een politiek in katholieke geest. Nadat de heer Andriessen nog 'n slotwoord had gesproken, werd de bijeenkomst gesloten met het zingen van het Wilhelmus.

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 5