SPORT. Gemeenteraad Geertruidenberg. f NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Het Festival van „Echo der Duinen NIEUWS UIT WAALWIJK EN OMGEVING wederopbouw geeft. Spr. merkt op dat die reeds tot de kleinste proporties is teruggebracht, maar wij werken met rijksgeld en daar mede moet nu eenmaal zo doel matig mogelijk omgesprongen wor den en dit eist controle. Controle moet er uitgeoefend worden op het uit te voeren werk, op de ma terialen, welk werk dat wordt uit gevoerd, de schade moet vastge steld worden, het gereedgekomen werk moet gecontroleerd worden, opdat alles verantwoord is. En dit alles brengt enige administratie met zich mede. Wat betreft de financiering van herstelwerkzaamheden deelde spr. mede, dat in de gemeente Drunen reeds een bedrag van 156.719 vergoed is. De lopende rekenin gen zullen nog worden afgehan deld. Herstellingen beneden de 3000 worden voor 100 pet. ver goed, herstellingen boven de 3000 75 pet. of 100 pet. al naar gelang het inkomen en vermogen van den betrokkene. Spr. behandelde tevens hoe men over het algemeen moet handelen indien men werk moet laten ver richten. Bij herstelwerkzaamheden zoekt men eerst een aannemer, welke het werk. zeker kan maken en komt men daarna eens met de wederopbouw praten. Bij herstel werkzaamheden boven de 3000 komt men eerst eens bij de we deropbouw. Bij herbouw wendt men zich eerst tot het gemeente bestuur, daarna tot de architect en dan tot de wederopbouw. Het kantoor voor de wederopbouw is gevestigd te Vlijmen, terwijl men in Drunen, Badhuisstraat I, een sub-kantoor heeft. Tenslotte bracht spr. nog dank aan het actieve gemeentebestuur, dat met het urgentieplan 1947 reeds ver gevorderd was. NIEUW SCHOOLHOOFD BENOEMD. Vrijdagavond waren de .e- den van de gemeenteraad van Geeriruidenberg in vergade ring bijeen. Na de opening door burgemeester Bianehi werden de notulen der voHge vergadering vastgesteld, na dat op verzoek van de neer Valkenstijn daarover een op merking in de notulen van deze vergadering gemaakt zou worden. Vervolgens was aan de or de: Benoeming hoofd open- hart school. Door B. en W. waren op de voordracht geplaatst de heren li Nouwens, hoofd der Over- bruggingsschool te Amster dam; Le Noble, hoofd der R.K. Jongensschool te Oud Beij er- land; Damen, onderwijzer te Feijnaart; Crul, hoofd der openbare school te Willem stad. De heer Okkerse wilde gaarne weten hoe het kwam, dat het zolang geduurd had voordat de voordracht gereed was. In de vorige vergadering, die op 2 Mei. gehouden was, had de voorzitter reeds mede gedeeld dat de sollicitanten voor persoonlijk bezoek 8 Mei waren opgeroepen. Er waren 9 candidaten: 5 katholieken en 4 niet-katholieken. 't Was de bedoeling geweest op de voordracht zowel katholieken als niet-katholieken te plaat sen, zodat de raad een keus zou kunnen maken. De beste candidaten waren opgeroepen ter persoonlijke kennisma king en bij de vergadering van B. en W. was ook de in specteur aanwezig geweest, zodat de zaak bespoedigd kon worden. De voordracht was Dinsdag opgemaakt en kon niet eerder dan Dinsdag klaar zijn door de verschillende oorzaken, zoals het niet opko men van verschillende opge- roepenen. Er waren ook ver schillende afgevallen. De voorzitter had wel cri- tiek verwacht, maar 't scheen hem toe dat er critiek gele verd werd om de critiek en niet om de zaak zelve. Hij kon de verzekering geven dat in deze alles gedaan was om zo spoedig mogelijk tot een oplossing te komen. De in specteur uit Breda was ook vol lof geweest over de gang van zaken. De heer Okkerse merkte op dat een en ander wel heel mooi klonk, maar dat hij vei- nomen had dat de vergade ring van Vrijdag uitgesteld was omdat een der wethou ders afwezig was geweest. Hiervan was de voorzitter niets bekend en dit had dap ook geen punt van overwe ging uitgemaakt. Naar aanleiding van 't per soonlijk kennismaken merkte de heer Jansen op, dat num mer vier van de voordracht niet gekomen was. Hoe had dat dan moeten gaan als num mer twee en drie b.v. ook niet gekomen waren, dan was men practisch op enkelen aange wezen geweest. De voorzitter gaf ten ant woord dat het aan die mensen zelf lag om te komen of niet; zij moesten het zelf weten. De heer Valkenstijn zeide, dat men vanzelfsprekend de meest geschikte zou kiqzen en dat men daarom op de eerste plaats af zou gaan op de bij gaande stukken. Doch per soonlijk bezoek kon natuur lijk doorslaggevend zijn; het was bovendien wel prettig als men persoonlijk had kennis gemaakt. Toch was dit niet pertinent, omdat de stukken toch zwaarder konden wegen. Vast stond in ieder geval dat persoonlijk bezoek toch pret tiger was. De voorzitter merkte op clat het aan de candidaat zelf lag om al dan niet gebruik te ma ken van de mógelijkheid yan een persoonlijk bezoek. Volgens de heer Hartong had deze zaak veel spoediger afgewerkt kunnen worden. Hij was tot deze conclusie gekomen na inzage van stuk ken van de Secr.-Generaal. De voordracht had kort na de advertentie opgesteld kunnen worden, waarna deze opge stuurd had moeten worden naar de Inspecteur. Was er na zes weken nog geen antwoord ontvangen, dan had men mo gen aannemen, dat een en an der de goedkeuring van de inspecteur wegdroeg. De voorzitter gaf ten ant woord, dat het dus niet op die zes weken aankwam en dat die helemaal geen rol speel den, maar dat de heer Har tong dus wilde zeggen, dat de voordracht eerder opgesteld had. moeten worden. De heer Hartong becijferde vervolgens dat. als B. en W. ook vijf weken tijd gehad hadden, men eind April reeds klaar geweest zou zijn met deze aangelegenheid. De voorzitter gaf hierop ten antwoord, dat zoiets niet op ging in de practijk. Het aan tal weken is gewoon een greep in de lucht. Om gege vens te verzamelen had men aar. vijf weken niet genoeg. Bij andere gemeenten was dit ook zó geweest. De heer Val kenstijn bracht daarop in het midden, dat men met andere gemeenten niets te maken had De Voorzitter zeide nog maals dat er door B. en W. alle moeite gedaan was om 'n christelijke te stemmen zoals men was overeengekomen. De heer Valkenstijn zeide, dat er op de vergadering die men had gehad over deze kwestie, geen enkele toezeg ging was gedaan over 't stem men. Wel hadden de katholie ken en anderdenkenden el kander gevonden, hetgeen verheugend was. Spr. vroeg zich af of het wel verantwoord was om de zaak weer uit te stellen. De heren Okkerse en Har tong steunden het voorstel van de heer Venus om een nieuwe voordracht samen te stellen, welk voorstel met 7 legen 3 stemmen werd ver worpen. Vervolgens werd tot stem ming overgegaan ter benoe ming van een nieuw hoofd der school. Met 7 stemmen werd geko zen de heer Le Noble. De hr. Nouwens' verkreeg 1 stem, terwijl 2 leden van de raad blanco stemden. Nadat men accoord gegaan was met een punt betreffende reclame schoolgeld, werden enkele ingekomen stukken voor kennisgeving aangeno men. Vervolgens sluiting der bij eenkomst op de gebruikelijke wijze. DitUNEN. Bevorderd. De wachtmeester le klasse der Rijkspolitie A. L. A. Dek kers postcommandant te Dru nen, is bevorderd tot Opper wachtmeester. Veiling. Sla 626; Bloemkool 5128; Aardbei 13; Komkommers 66101 alles p. stuk. Bospeen 2077; Selderij 510; Radijs 27 alles per bos. Stoofsla 10 51; Spinazi 822; Rabarber 46; Kelen 58; An dij va 65 82- Asperges 21224; Pos- telijn 50—55; Sjalotten 35—52 Prei 4—17: Witlof '10—45; Peulen 316380; Savoie kool 34—49 alles per kg. Aard beien 153264 per pond. VLIJMEN. Zaterdag j.l. had de officie le opening plaats der Eeke- laarlaan door de edelachtbare heer van Hout, burgemeester. Om half vier stelde zich de stoet op in deze nieuwe laan en om 4 uur trok men naar het Gemeentehuis, via Hei straat en Pastorie-str., waar het gemeente-bestuur we-d afgehaald; ook de harmonie Concordia was aanwezig en onder haar vrolijke tonen ging het verder langs Akker straat en Heistraat naar de Eekelaarlaan. Hier verrichtte burgemees ter van Hout met een zee" toepasselijk woord de officiële opening, nadat de voorzitter der Eekelaar-buurt een wel komstwoord tot de autoritei ten had gericht. Daarna begon de rondwan deling door de nieuwe laan, waarbij bleek dat deze door de aanleg van bomen en groen en de aanleg van tuin tjes alles een zeer smaakvol aanzien had en een aanwinst is voor de bewoning in onze gemeente. De noodwoningen werden daarna bezichtigd en de kinderen der buurt getrac- teerd. Daarna was er gelegen heid tot dansen voor genodig den en later ook voor het pu bliek, met als slot een taptoe en rondwandeling. Het aangename werd dus met het nuttige "verenigd en 't was een mooie middag en avond. Uitvoerig raadsverslag in 't volgend nummer. SPRANG-CAPELLE. Openbare vergadering van den raad der gem. Sprang- Capelle, te houden op 28 Mei 1947, aanvang des namiddags -7.30 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en W. tot aankoop van grond voor den bouw der woningen urgentie programma 1947 en tot aan vrage rijksvoorschot voor ge noemden bouw. 3. Mededeelingen. 4. Rondvraag en sluiting. Donderdag 29 Mei Chr. Geref. kerkdienst aan de Hoogevaart. Spreker Ds. van Eavenswaaij van Zaamslag. Aanvang 7.30 uur. SPRANG. Ernstig ongeval. Woensdagmiddag had het zoon tje van dhr. W. Nieuwenhuizen het ongeluk in de timmerwerk plaats een blok hout met zulk een kracht tegen het hoofd te krij gen, dat het bewusteloos moest worden opgenomen. Geneeskundi ge hulp van Dr. W. werd inge roepen, die een zware hersen schudding constateerde. Koster Geref. Kerk. Tot tijdelijk koster bij de Geref. Kerk alhier, in de vacature ont staan door het bedanken van dhr. v. d. Linden, is benoemd de heer N. Klaasse. SPRANG. De heer J. Hou wé, adj.- commies der 2e klasse ter ge meente-secretarie alhier, is benoemd tot adj.-commies le klasse der gemeente Loon op Zand. WASPIK. Zondag werd op de hoek na bij de heer v. Tuinhout de Mariakapel van Waspik plech tig ingewijd. De Mariakapel werd opgetrokken uit dank voor de bescherming van Ma ria in de oorlogsdagen. RAAMSDONKSVEER. Kermis. De kermis alhier zal dit jaar worden gehouden op 29 en 30 Juni en 1 Juli, terwijl zij op Zaterdagmiddag 28 Ju ni wordt geopend. De volgende attracties zul len er hun standplaats heb ben: Raamsdonksveer: auto-skoo- ter, open golfbaan, lucht- schommel, zweefmolen, hang- paardjesmolen, zwanenmolen patates-frites-kraam, paling- kraam, fruitkraam, hoepla tent, duikboot-sport, waarzeg gerij, koekloterij, gebakkraam Raamsdonk-dorp: gebak- fiessensport, draaimolen, pa- lingkraam, koekloterij, lucht- schommel, zweefmolen, duik boot-sport. Gouden bruiloft. Vrijdag 30 Mei a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn dat 't echtpaar v. Schijndel-Kuij- pers in de echt verbonden werd. Dat deze- dag niet on onopgemerkt voorbij zal gaan spreekt vanzelf en er is dan ook bereids een buurtcömmis- sie gevormd, die druk bezig is voorbereidingen te treffen om deze dag tot een onvergetelij ke te maken. Dammen. De damclub D.G.V. zette vorige week Dinsdagavond j.l. haar onderlinge damcompeti- tie-wedstrijden voort. De uit slagen waren als volgt: J. OvergaauwNico v. d. Molen afgebr. Corn, van StrienW. Hen- drikx 2—0. J. SteigengaH. Blom 1—1 Jac. DirvenJ. C. Schott 0—2. De afgebroken partij J. OvergaauwCorn. v. Strien 1—1. K. N. P. V. Vrijdag en Zaterdag j.l. werden op de terreinen in de M.A.St. al hier de voorkeuringen gehouden voor het certificaat politiehond van de K.N.P.V. De heren J. v. Helsland en P. Verheugd traden als keurmeesters op, terwijl nog twee adspirant- keurmeesters assistentie verleen den. Leider was de heer Gerard v. d. Velden, en voor het pak- werk hadden zich de heren J. v. d. Velden en J. v. d. Kaa beschik baar gesteld. Er waren 15 honden ingeschreven, waarvan er 2 niet zijn opgekomen. De uitslag der keuring, welke geheel volgens de reglementen van de K.N.P.V. ge- schiedde, echter zonder waterwerk was: H. v. d. Meijden. Boxtel, met bouvier reu, 265 pnt. H. v. Eindhoven,' Vught, met D. H. reu, 170 pnt. Brekelmans, Kaatsheuvel, met H. gekr. D.H. 206 pnt. A. Steenbergen, Waalwijk, met H. H. reu, 219 pnt. A. Jansen, Kaatsheuvel, met Bouvier reu, 243 pnt. H. Schoenmakers, Kaatsheuvel, met B.H. reu, 202 pnt. G. Verdauw, 's-Bosch, met B. H. reu, 168 pnt. A. v. Ravensteijn, Waalwijk, met H. H. reu, 171 pnt. G. Timmers, Kaatsheuvel, met B. H. reu, 232 pnt. P. Kemmeren, Kaatsheuvel, met B.H. reu, 247 pnt. G. v. Eekelen, St. Michielsges tel met B.H. reu 208 pnt. J. v. d. Kaa, Kaatsheuvel met H.H. reu 257 pnt. H. Stokwielder, Waalwijk met Bouvier teef 257 pnt. Harmonie Apollo naar 't concours. De harmonie Apollo heeft inge schreven op - het federatief con cours, dat Zondag 1 en Zondag 8 Juni a.s. te Geertruidenberg wordt gehouden. Besloten was op Zon dag 8 Juni uit te komen in de af deling Uitmuntendheid. Door om standigheden is het echter voor het corps onmogelijk dien dag op te treden, waaröm in overleg met de concourscommissie Apollo Zon dag 1 Juni naar Geertruidenberg trekt. Er is hard gestudeerd on der de onvermoeide leiding van Directeur Bisselink, doch een week vervroegen eist voor de res terende dagen dubbel werk en dat hebben de muzikanten van Apollo toegezegd, want ze willen op nieuw de eerste prijs in de afde ling Uitmuntendheid behalen, om zodoende in de gelegenheid te ko men het volgend jaar in een ho gere afdeling te kunnen uitkomen. De nummers, die voor 't con cours gemaakt worden zijn: Suite des Miniatures van Jan Morks en Divertisement Charn- pêtre van F. Rogister. Behalve de gewone repetities, waarvan de meeste op de kiosk worden gehouden, wordt Vrijdag in de zaal een slotrepetitie gehou den, waarop muziekminnend Kaatsheuvel beslist present zal zijn. Een nieuwe kiosk. Al lang is de niet-onderhou.len kiosk op de Markt voor iedereen een aanstoot. Speelplaats in af braak voor de jeugd is ze niet meer, dan met stutting door een massa biertonnetjes, zonder le vensgevaar te gebruiken. Het be sluit is nu genomen: de kiosk wordt afgebroken en er zal een nieuwe uitneembare voor in de plaats komen, die alleen dan op gebouwd wordt, als er concerten zullen gegeven worden. Met het afbreken dér kiosk zal al spoedig een aanvang gemaakt worden, zo dat met de a.s. kermis meer ruim te beschikbaar komt. Gouden Bruiloft. Zelden heeft een bruidspaar met meer luister zijn Gouden brui loft gevierd dan de oudjes v. R^d- Damen in de Marktstraat, die op de i isten Pinksterdag jubileerden. Ouder schitterend zonneweer ging de harmonie Apollo om half tien de feeststoet, die uit een .grote file auto's bestond, voorafgegaan en geflankeerd door vele bruidjes en een miniatuur echtpaar, aan de versierde woning afhalen. De plechtige solemnele Hoog mis was vol belangstellenden. Hel koor zong de .grote Mis van Re- fice voor gemengd koor, terwijl na de mis de heer Musters uit den Haag een plechtig Ave Ma ria uitvoerde. Van de receptie werd zeer druk gebruik gemaakt, o.m. gaf de ge hele geestelijkheid acte de presen ce. De buurtcommissie, bestaande uit de heren: P. Brekelmans, vrz., A. Ververs, A. Groenendaal, C. Dingemans en Jos v. d. Hoven, complimenteerde bij monde van den voorzitter het gouden Echt paar en de familie, en bood na mens de wijk een gesloten cou vert aan. De bruidjes brachten een aubade zeer kinderlijk en lief. Na het Lof bracht het gemeng de koor Bel Canto een serenade en om 7 uur de harmonie van het Kon. Muz. Gez. Euphonia, waar bij de voorzitters de wensen der gezelschappen aanboden. De heer P. Korthout dankte bij alle hul digingen door den dag in goed gekozen woorden. De Kajotters openen hun eigen tehuis. Onze Kajotters leven een zeer actief leventje. Kaatsheuvel heeft een afdeling, waar de standsorga nisatie der K.A.B., zowel als de Kajotters zelf trots op mogen zijn. .De bevrijding heeft hun echter parten gespeeld. Het gebouw van de Werkliedenvereniging, waar de Jonge Werkman zo'n kostelijk in tiem tehuis had, was zwaar be schadigd en helemaal niet mees te gebruiken. Vooral de zalen van de Jonge Werkman lagen in zeer desolaten toestand. Doch, noch de werkliedenvereniging, noch de jeugdstandsorganisatie van deze instelling hebben bij de pakken neergezeten. Onder de bezielende leiding van den directeur, kape laan Strijbosch is aangepakt en de omvorming van Jonge Werkman in Kajotters kreeg reeds lang zijn beslag, en groeide ia Kaatsheuvel in al zijn onderafdelingen en in stellingen als op weinig andere plaatsen. Doch het gemis van een eigen tehuis drukte zwaar op de werklust van dez-. i ..ïthousiasten. Nauwelijks was echter de grote zaal van den Gildenbond hersteld, of ook de restauratie van het Ka- jottershuis werd aangepakt en Zaterdag j.l. werd in groots op gezette stijl de officiële opening gevies-d. Bij deze gelegenheid werd in de grote zaal van den Gildenbond een tentoonstelling gehouden, waarin duidelijk naar voren komt, wat de K.A.J. is en wat zij wil. Bij de openingsplech tigheid zette vice-voorzitter Stok- kermans dit in korte trekken .uit een en het zal menigeen, die mét de Pinksterdagen een kijkje nam op deze show verwonderd hebben doen staan, wat deze voor onze tijd zo noodzakelijke instelling, na de oorlog reeds gepresteerd heeft. Het was een lust' (e horen, met welk enthousiasme de K.A.J.-kern de belangstellenden inlichtte om trent alles, wat er te zien en te horen was. Wij namen persoon lijk een kijkje tijdens een zeer druk namiddaguur op den len Pinkster dag en wij konden niet nalaten onze hulde uit te spreken voor wat men ons liet zien, maar voor al voor de zakelijke en overtui gende wijze, waarop de jongens hun idealen wisten te verkondigen en hun zaak wisten aan te beve len. De afdeling Kaatsheuvel mar cheert in goede banen en met de hulp van de bevolking wordt het ongetwijfeld een jeugdstandsgroep, die zeer veel op sociaal-econo misch en godsdienstig terrein voor onze plaats zal tot stand brengen. Een woord van hulde aan de or ganisatoren met hun directeur voor wat zij tot heden tot stand brachten. AGENDA Woensdag 28 Mei 7 u. 30 min. Repetitie Dameskoor Bel Canto. 7. u. 30 min. Repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. LOON-OP-ZAND. Gouden bruiloft. Op 7 Juni a.s. hoopt het echt paar M. Hamers-Snoeren de dag van hun 50-jarige echtvereniging' te herdenken. Indrukwekkende doden herdenking. Het was een lange rij, die Zaterdag omtreeks vier uur door de straten van Loon op Zand naar het kerkhof trok, om daar de overleden be schermheren, weldoeners en leden van hun vereniging ,De Echo der Duinen" te herden ken. Toen we onze ogen 'lieten gaan langs de grote stoet, waarin vooral het vrouwelij ke sehoon van Loon goed verte genwoordigd was, beseften we dat men in Loon op Zand met recht trots mag zijn op een vereniging die zich quan tdatief en zoals later zou blij ken. ook qualitatief over zo'n bloei mag verheugen. Op 't kerkhof aangekomen schaarde men zich rond het familiegraf van het geslacht Verheyen, waar de voorzitter de heer H. v. d. Heuvel een korte, maar gevoelvolle her denkingsrede hield, waarin hij memoreerde wat de familie Verheyden en de dierbaren die in déze omgeving of el- der!" hun rustplaats hadden, voor de vereniging geweest waren. Als een blijk van waardering voor hun steun verzocht hij Mevr. Verheyden n bouquet Aronskelken voor het graf te leggen. Hierna zong het gemengd koor o.l.v. de heer Fr. Wil- mont „Ecce quomodo mori- tur" van Handel. Wij stonden enigszins verbaasd toen we hoorden dat dit hun eerste op treden was als gemengd koor; men zong zo ongedwongen en het vormde een zo goed klin kend geheel, als we dat maar zelden van een pas opgericht koor hebben gehoord. Geanimeerde opening. Onder de aanwezigen in de zaal van de Liedertafel merk ten we o.m. op; de bescherm heer Jhr. H. L. T. M. J. Ver heyen met echtgenote en kin deren, Pastoor Schoenmakers, Burgemeester Mallens, Dok ter Smals, de Dir. der Eerw. Fraters, het bestuur van Con cordia en vele oud- en ere leden. De voorzitter van 't feest comité de heer J. v. d. Heuvel, hield een hartelijke openings rede. Na enige piëteitvolle woorden gewijd te hebben aan de drie overleden be schermheren en na hun liefde en werk voor de Liedertafel geschilderd te hebben, be groette hij de beschermheer als de steunpilaar van de ver eniging, die de schone tradi tie van vader en broers voort zette. Hij begroette de ere leden, de Pastoor en de Bur gemeester als de vertegen woordigers van het Kerkelijk en wereldlijk gezag en wenste tenslotte de jubilerende ver eniging zelf geluk, die na ups en downs haar 75-jarig be staan vierde en de ere-plicht had de muzikal^ roem van Loon hoog te hoi4en: Hij be wonderde de vib-pjteit en le venskracht van de 75-jarige, die nog in staat was geweest frisse en jonge levenssappen te geven aan een „nieuwe loot aan d'oude stam". Hij sprak de hoop uit dat door trouw repetitiebezoek en ern stig werken van de leden „Echo der Duinen" een steeds mooiere toekomst tegemoet zou gaan en verklaarde de feestelijkheden voor geopend. In hartelijke woorden en op joviale wijze dankte Jhr. Ver heyen voor de pieuse herden king van wijlen z'n vader, die met de bevolking van Loon meeleefde evenals zijn twee overleden zoons en ook even als spreker zelf. Hij richtte waarderende woorden tot de heer H. v. d. Heuvel, die in de meer dan 30 jaren van zijn voorzitterschap veel voor de vereniging heeftgedaan; tot Pastoor Schoenmakers, die aanvankelijk niet veel hei] zag in de Gem. Zangvereni ging, maar nu wel tot andere gedachten zou komen; tot de leden der Liedertafel, speci aal de dames, die hij aan spoorde hun reeds gevestigde roem te vergroten. Na de pen ningmeester een gift overhan digd te hebben, bedankte hij nogmaals Mhr. en Mevr. v. d. Heuvel en speciaal de heer Wilmont, die in zo korte tijd zo veel had weten te bereiken. Nadat het gemengd koor een vierstemming „Wilhel mus" had gezongen, voerde de voorzitter de heer H. van den Heuvel het woord. In een le vendige, spontane speetch verwelkomde hij de be schermheer en overhandigde hij hem traditie-getrouw een foto van zijn vereniging. Hij feliciteerde de Directeur met zijn vorderingen en dankte al de ere-leden en werkende le den, die zich bijzonder ver dienstelijk hadden gemaakt of maakten voor de vereniging. Verschillenden van hen over handigde hii als blijk van er kentelijkheid eveneens een foto en spoorde de jongeren aan dezen tot voorbeeld te nemen. Na de pastoor de ver zekering gegeven te hebben dat er nog nooit een wan klank gehoord- was, dankte hij speciaal het feestcomité en de beide zusterverenigingen, die welwillend een concert had den aangeboden en hij hoor-te dat er steeds een goede ver standhouding mocht blijven heersen. Onder het genot van de ere-wiin luisterde men naar 't Lentelied dat door -het koor zeer goed werd uitgevoerd en waaruit bleek, dat het over zeer coed stemmenmateriaal beschikt. „Het ligt voor de hand", zo begon de Zeereerw. Heer Pas- Pastoor zijn toespraak, „dat de pastoor meeleeft met zijn mensen', ook op cultureel ge bied". Hij had weliswaar hui verig gestaan tegenover de oprichting van een gemengde zangvereniging, maar hij had voldoende vertrouwen in het bestuur en de goede wil dei- leden en hij hoopte dat het festival zonder wanklanken zou slagen. Aanvang van het festival. Begeleid door de klanken van de harmonie „De Volhar ding" uit Drunen, trok men toen naar het feestterrein. Het was er gezellig onder de wel iswaar schaars bebladerde bo men, die de feestvierenden niet meer zoals vroeger kon den beschutten tegen de war me voorjaarszon. Met 't zeer toepasselijk lied „Margriet", gezongen door de Gem. Zangvereniging, werd met het festival een aanvang gemaakt en gezien de vrolijke stemming bij dames en heren van de „Echo der Duinen" zou het met de Pinksterdagen niet aan gezelligheid en ple zier ontbreken. Het verdere verloop in ons volgend nummer. H. SACRAMENTS PROCESSIE. Zondag 8 Juni zal wederom een openbare Sacramentspro cessie plaats hebben, zooals I.1. Zondag van den kansel werd afgekondigd. De route zal ditmaal zijn: Grootestraat, Mr. v. Coothstraat, Juliana- straat, Stationsstraat, Markt, Grootestraat. Tegelijk werd een vergade ring aangekondigd, die ten II.30 uur gehouden werd in den Gildenbond, van bewo ners van bovengenoemde stra ten, onder leiding van pas toor Ras. Besloten werd de versiering enz. op te dragen aan perso nen uit een der bovenge noemde straten, onder leiding van een hoofd-comité, dat daartoe is aangezocht. PLECHTIGE H. COMMUNIE. A.s. Zondag zal in de paro chies St. Jan en St. Clemens de plechtige H. Communie plaats hebben. AFSCHEID. Dezer dagen werd, zooals we elders lazen, afscheid ge nomen van oubaas Lenglet, leider van de Waal wij ksc he voortrekkers, aan wien op zijn ■verzoek op de meest eervolle wijze ontslag als zoodanig was verleend. Er werd te zijner eer een rally en een kampvuur ge houden en hem werd als her innering een boek aangebo den met opdracht, maar te vens als dank voor alles wat hij voor de beweging had ge daan. Dr. Lenglet sprak tot slot een hartelijk dankwoord. LEDENVERGADERING WAALWIJKSCHE ZYVEMVEREENIGING. Vrijdagavond vergaderde de Waalwijksche Zwemvereeni- ging in het café van den heer Sjet' Moonen, ter bespreking van de plannen betreffende de overgave van het bad aan de gemeente Waalwijk. In \erband met de voorloo- pige besprekingen van het bestuur met B. en W. der ge^ meente werd door de verga dering aan het bestuur toe stemming gegeven de onder handelingen voort te zetten, doch tevens werd er op aan gedrongen de vereeniging zoo mogelijk in stand te houden of zoo dit niet mogelijk is, te trachten een commissie van advies in het leven te rcepen zoodat ook bij een volledige gemeentelijke exploitatie re kening gehouden kan worden met ue verlangens der zwem mers en zwemsters. PAROCHIE ST. CLEMENS. Maandag 2e Pinksterdag hield de parochie St. Clemens haar jaarlijksche bedevaart naar O. L. Vrouw van den Elshout, waar de WjelEerw. heer kapelaan Bolscher een H. Mis opdroeg, terwijl het parochieel zangkoor o. 1. v. den heer J. Lombarts de ge- zanger» uitvoerde. Het was 'n lange kleurige stoet, waarin nagenoeg alle Baard wij ksche vereenigingen vertegenwoor digd waren. We zagen voor afgegaan door bruidjes, het Genoveva-gilde, de Verken ners, de athletiekvereeniging Juliana', de gymnastiekver- eeniging „Kunst en Kracht", de Kajotters, de harmonie St. Jan, de H. Familie en de R.K. Werkliedenvereniging. Zoo als blijkt, veel gevarieerder dan voor enkele jaren, wel 'n bewijs voor de activiteit voor al op het gebied van sport en jeugdbeweging. GEMEENTERAAD. A.s. Donderdagavond ver gadering van den gemeente raad. DISTRICTSDAG R.K. VERKENNERS. Tweede Pinksterdag hielden de Langstraatse Verkenners een groot spel in onze omge ving. Na een H. Mis rukten ze op naar 5 punten, van waar uit de aanval begon. 's Middags werd voor den Hoofd-commissaris en verdere autoriteiten een rally gehou den en werden 3 meisjes als welpenleidster geïnstalleerd. Wij geven in het volgend nummer een uitvoerig ver slag. NED. BIJBEL GENOOTSCHAP. De afd. Langstraat (Oost) van 't Ned. Bijbelgenootschap houdt een algemeene verga dering op 29 Mei om 7.30 uur in de Herv. kerk te v.m. Be- soijen. SCHAKEN. De wedstrijd om het per soonlijk kampioenschap Scha ken in het district 's Herto genbosch, waarbij Waalwijk werd vertegenwoordigd door ae heren M. C. Goudberg en A. S Vader, werd gewonnen door de heer M. C. Goudberg na een beslissingspartij mef de heer P. de Lange te 's-Her- togenbosch. Door deze uitslag zal de heer Goudberg kunnen deel nemen aan de binnenkort te houden wedstrijd om 't per soonlijk kampioenschap in de -provincie Noord-Brabant. NACHTVISSERIJ OP BOT OP IIEUSDENS KANAAL. In de Afgedamde Maas en het Heusdense Kanaal mag van 1 Juni 1947 af gevist wor den met staande botnetten. Vissers moeten in het bezit zijn van een vergunning van de Inspecteur der Visserijen, hoofd in het 4e, 6e en 7e dis trict en de daarin gestelde voorwaarden nakomen. De vergunning wordt verleend tot wederopzegging, doch ui terlijk tot 1 April 1948. Voo- bijzonderheden raadplege men de Nederlandse Staatscourant No. 97 van 22 Mei 1947. CLANDESTIENE SLACHTING. In de nacht van Vrijdag op Zaterdag werd door de ge- meente-politie ten huize van G. v. d. V. een clandestien ge slacht varken in beslag geno men. Dit varken, dat gekocht was bij de landbouwer v. H. was geslacht door de slagers R. v. D., H. S. en W. de G„ die alle drie naar Den Bosch werden gebracht, waar men alleen H. S. heeft gehouden. Tegen alle betrokkenen is proces-verbaal opgemaakt. I V.V. BTTTTRT- VERGADERING. Bovengenoemde buurtver eniging houdt hedenavond om 8 uur een algemene ledenver gadering in hotel Ver wiel. FRANKRIJK—NEDERLAND 4—0. De 8e FrankrijkNeder land-wedstrijd heeft voor on ze jongens geen succes opge leverd en nog nooit waren de Fransen er in geslaagd om in hun eigen land over cle onzen te zegevieren. Doch 2e Pink sterdag zijn ze er volkomen in geslaagd door een flinke 40 overwinning, doordat on ze achterhoede volkomen uit vorm was met v. d. Linden aan het hoofd en waarvan de Franse voorhoede danig heeft geprofiteerd. Voor dê ru^t werd gescoord door Alpsteg en na de rust door Dard en tweemaal door Baratti. De uitblinkers van deze wedstrijd waren, bij Holland; Rijvers, de Vroet en Möhring; bij Frankrijk: Prouff en Da- rui. BIERVLIETR.K.C. 1-5. Maandag speelde R.K.C. haar eerste promotiewedstrijd tegen het degraderende Biervliet van Z. Vlaanderen. Alhoewel Biervliet over een forse, hard werkende ploeg beschikt, stond haar spelpeil niet hoog. R.K.C. slaagde er reeds na 25 min. spelen in om de overwinning veilig te stellen met een veilige 4—0 voorsprong. Daarna werd 't niet zo zwaar meer opgenomen en zakte ook 't spelpeil der R.K.C.- ers aanmerkelijk. Over het verloop het volgende: Biervliet wint de toss en ver kiest zon en wind in de rug. Wan neer R.K.C. heeft afgetrapt, zien we eerst nog een wat zenuwach tig begin, doch lang duurt dit niet. Als na een hachelijk moment voor het R.K.C.-doel Span nog met wat .geluk redding brengt, on. derneemt de voorhoede van R. K. C. enkele snelle aanvallen en moet de vérdediging der gastheren alles in het werk stellen om schoon schip te houden. Na 10 min. kan deze het echter niet meer keren en hij een aanval van R.K.C., speelde de linksback van Biervliet te hard op zijn doelman terug en de bal verdwijnt in het net, 0—1. Na 20 min. krijgt van Delft de bal op zijn voet en met een for midabel schot vanaf de rechts buitenplaats op wel 30 meter af stand, brengt hij de stand op 0—2. De R.K.jC.-voorhoede trekt nu steeds ten aanval en de stoere Zeeuwen, (op z'n zachtst uitge drukt) proberen alles om deze aanvallen te stuiten, tot Jos Du- quesnoij op het middenveld de bal mooi krijgt aangegeven, er alleen mee vandoor gaat en zijn soloren, op zijn manier eigen, besluit met een listig trekballetje en er 0—3 van maakt. Ditzelfde herhaalt zich weer als Jos zich weer heeft vrijgemaakt en in de eerste 25 min. is het 0—^4 voor de kampioe nen. De supporters die de lange reis er voor over hadden gehad, kre gen waar voor hun geld en lieten zich dan ook met het aanheffen van hun clublied niet onbetuigd over dit mooie succes van hun favorieten. Hierna vond R.K.C. het zeker welletjes en speelde voortaan een kalm partijtje. Na rust deed Bier vliet er nog een schepje op en mede doordat R.K.C. zich niet meer voor de Volle honderd pro cent gaf, kon hun linksbinnen na 5 min. de eer voor zijn club red den. Biervliet weet daarna een klein overwicht te krijgen, doch tot doelpunten brengen zij het niet meer.; 15 minuten voor het einde neemt R.K.C. echter het initiatief weer over en weet Jos Duquesnoij nog de doellijn te passeren, maar dit wordt door den arbiter niet toegekend wegens buitenspel. Jan Duquesnoij weet er echter 5 min. voor het einde, met een mooi strak schot nog 5—1 van te maken, waarmede het einde komt De scheidsrechter dhr. Faasen uit Bergen-op-Zoom, leidde op keurige wijze. In feeststemming werd door spelers en supporters de lange te rugreis weer aanvaard en rond 11 uur arriveerde men weer in Waal wijk na een mooie tocht door Zeeland. T.O.P.—D.E.S.K., 1-1. Bovengenoemde wedstrijd, die van geen enkel belang meer was, werd begonnen onder een tempe ratuur, die voor voetbal absoluut ongeschikt was. Toch hebben de spelers ervan gemaakt, wat er onder de gegeven omstandigheden van te maken was. Bij de eerste de beste T.O.P.- aanval gelukt het de midvoor om alleen door te breken, maar voor Groenendaal gekomen schiet hij hoog over. Dan ontstaat er een zeer spannend moment voor het T.O.P.-doel: een schot van v. d. Ven komt tweemaal op de lat, wordt dan slecht weggewerkt, waarna v. Nieuwstadt inschiet, doch nu kan de T.O.P.-keeper de bal tot corner verwerken. Na on geveer 20 minuten spelen, neemt D.E.S. de leiding door v. Laar hoven, 0—1. De thuisclub wordt dan geleidelijk sterker en Groe nendaal weet enkele gevaarlijke schoten keurig te stoppen. Jam mer genoeg heeft er dan een ta melijk ernstig ongeval plaats. De T.O.P, rechtsbinnen komt met de bal opdrijven, Jo v. Boxtel loopt op hem toe, maar voor hij aan kan vallen, zakt hij kreunend in een en blijkt- een enkelbeen te hebben gebroken. De TOP-speler kan nu ongehinderd inschieten en de stand gelijk maken, 1 1. Van Boxtel wordt van het veld gedra gen en vervangen door Vrinten. De tweeede helft is nog maar enkele minuten oud of Th. Soeter- boek krijgt de kans van den dag, maar hij schiet recht in 's keepers handen. Als er nog 2 minuten zijn te spelen breekt er een hevig onweer los, waarna scheidsrechter v. Ge loven inrukken blaast. Naderhand komen beide partijen overeen om de wedstrijd als uitgespeeld te be schouwen. POSTDUIVENVERENIGING „DE POSTDUIF". Zondag hield bovengenoemde vereniging een wedvlucht vanuit Noyon Fr. Afstand 271 km. Wind West. In concours 173 duiven. Los 7 uur. De uitslag was als volgt: J. van Bokhoven 1; P. v. Hel- voirt 2; Fr. Schoemans 3, 38: D. van den Boomgaard 4; A. van Eijck 5, 40, 43; J. Verhagen 6; Jos van Bladel 7, 9, 13, 19; A. Schuwer 8; J. Mulder 10, 17, 29, 34, 39; H. Knippels 11; A. van Hilst 12, 14, 28; P. Timmermans 15; J. van Mierlo 16; A. Stok wielder 18; A. Timmermans 20; Th. Duivekam 21, 30; Th. de Ronde 22; G. van Huiten 23, 25; Jos Hensen 24; H. v. d. Wiel 26; M. v. d. Griendt 27; bï. Pullens OFFICIËLE PUBLICATIE. VERPLAATSING KANTOOR VLIJMEN. 27 Mei. De Directeur van de distributiekring 251 Waalwijk maakt bekend: Ingaande Vrijdag 30 Mei a.s. zal het distributiekantoor in de oude gemeente Vlijmen niet meer géVestigd zijn in de noodwoning aan de Oude Kerkstraat, doch in de zaal van café ,,den Braai", ingang Pastoriestraat. In laatstgenoemd gebouw zal dus voortaan de gehele distributie- dienst voor de oude gemeente Vlijmen geconcentreerd zijn. Zowel de zitting van de afdeling „Voorlichting" en „Centrale Kas" als de uitreiking van nieuwe bonkaarten, alsmede coupures aan detail listen vinden daar plaats. In de •voor elké afdeling tot dusver gebruikelijke dagen en uren komt geen verandering. UITREIKING AAN A.S. EN JONGE MOEDERS. In de wijze van oproeping tot het afhalen van extra bescheiden door a.s. en jonge moeders is met ingang van heden een wijziging gekomen. Werd voorheen voor elke verstrekking aan belanghebbende een oproepbericht verzonden, thans zal dit alleen nog maar plaats heb ben bij de eerste verstrekking én zullen de daarop volgende ver strekkingen telkenmale worden aangetekend op de achterzijde van de CM-kaart, die betrokkene bij de eerste uitreiking ter hand wordt gesteld. Deze aantekening op de CM-kaart vervangt dus voortaan het oproepbericht. Voor zover een a.s. of jonge moeder reeds in het bezit is van een CM-kaart met aangetekende datum, zal zij derhalve geen op roepbericht meer ontvangen en dient zij de volgende verstrekking op deze datum af te halen. Bevat de CM-kaart daarentegen nog gëen daltum, dan vindt nog eenmaal oproeping per post plaats, waarna verder op de hiervoor omschreven wijze de volgende ver strekkingen zullen geschieden. Belanghebbenden worden verzocht hiervan goede nota te nemen.

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 4