GROOTE FEESTELIJKHEDEN SPORT. EEN „CANTINEWAGEN" DOOR DE LANGSTRAAT GESCHONKEN TER BEST te G ELEGENHEID VAN HET 100JARIG AAN 0*R HARMONIE „APOLLO" ERTRUIDENBERG L Jijke autoriteiten welke bp. liet feestterrein aanwezig waren en dankte hen voor de medewerking welke zij hadden verleend bij de voorbereidende werkzaamheden van deze ruiterwedstrijden. Tevens verwelkomde hij de vertegen woordigers van de Bond van Landelijke Rijverenigingen, N.C.B. en de heeren Jury-leden welke zich direct bereid hadden ver_ klaard deze zo moeilijke en zware taak belangeloos opz ich te nemen Hierna gaf hij het woord aan de Edelachtb. heer M. van Don gen, loco-burgemeester der ge meente Waspik, die dit ruiterfeest o.m. met de volgende woorden officieel opende: Door afwezigheid van de Edel achtb. heer Couwenberg, Burge meester dezer gemeente, is mij de taak, dit groot opgezette Concours- Hippique te openen, en een enkel woord tot U te richten. Namens het Gemeentebestuur heette hij allen hartelijk welkom, bijzonder de ruiters die van verre waren gekomen. De saamhorigheid en onder linge samenwerking der vereniging zullen er toe bijdragen steeds eensgezind samen te werken en vooral liefde te kweken voor het paard, hetwelk door de tegen woordige mechanisatie, ook in de landbouw op de achtergrond dreigt te komen, hetgeen mogelijk kan worden voorkomen door de beoefening van de paardensport. Nr. 1 Dressuur voor achttallen (zware klasse): le pr. De Paardenvriend Alphen. 2e Wilhelmina, Gilze; 3e Julia na, "Bavel; 4e Nassau, Baarle Nas sau; 5e De Paardenvriend, Prin- cenhage; 6e Marijke, Huiten. Nr. 2 Dressuur voor achttallen (klasse middel): le prijs Prins Bernhard, Reijen; 2e Prins Bernhard, Dorst; 3e Prin ses Marijke, Dongen; 4e D.W.S., Ulvenhout; 5e Juliana, Raams- donk; 6e Rijdt met Beleid I, Was pik; 7e Wilhelmina Iï, Gilze; 8e R.O.S., Loonopzand. Nr. 3 Dressuur voor achttallen (lichte klasse) le De goede Ruiter, Oosterhout; 2e Volharding, Zundert; 3e Rijdt met beleid, Teteringen; 4e Prins Bernhard. Reijen; 5e Rijdt met be leid II, Waspik; 6e Kaatsheuvel. Nr. 4 Spring-concours: le A. Rutten, Bavel; 2e M; van Arendonk, Bavel; 3e J. van Til- borgh, Baarle Nassau; 4e Ant. v. Loon, Gilze; 5e H. Enschot, Gilze Eenspannen landbouwtuigpaar- den (open klasse) waarbij hack- ny's waren uitgesloten. (Groninger type): 1 A. Smits te Waspik met Ale- ra; 2 W. Teurlings met Joachim, Tilburg; 3 G. Willemse met Eve line, Oosterhout. (Gelderse type): le F. van Arendonk met Corrie, Tilburg; 2e J. van Riel, Enschot met Helfa; 3e A. Oomen, Oosteind Ingeschreven Stamboek merries onder het zadel: le P. van Gorp met Wanda, Alphen; 2e J. Oomen met Bohita, Bavel; 3e P. de Bont, Raams- donk; 4e Rombouts, Oosteind. Verder werden nog enkele be hendigheidsnummers gereden wel ke door het publiek ten zeerste werden bewonderd. Met trots kunnen de organisa tors op deze dag terug zien. Tijdens het Zondag te Waspik gehouden concours concours-hip- pique sloeg een der paarden naar het publiek en trof J. Langermans die bezig was met het verkopen van ijs. Langermans werd ernstig aan het geiaat gewond en men achtte het raadzaam hem van het H. Oliesel te voorzien. Na door dokter Wijffels verbonden te zijn werd hij per brancard naar huis vervoerd. Naar wij thans verne men is zijn toestand redelijk wel en bestaat geen levensgevaar. Katholiek Thuisfront. Dinsdagavond had een gecom bineerde vergadering plaats van het ,,Kath. Thuisfront" van de parochie Bartholomeus en St. The- resia, onder voorzitterschap van kapelaan Verstegen. Het voornaamste agendapunt betrof het verzamelen van gelden tb.v. de door de Langstraatse ge meenten aan te kopen cantinewa- gen voor onze jongens in Indië. Met algemene stemmen werd be sloten deze actie ten volle te steu nen. Op Dinsdag 3 Juni zal om pl.m. 1 uur de leqercantinewagen in Waspik rondrijden, zodat de Waspikse bevolking kan zien wat voor een wagen men voornemens is aan te kopen. Voor dit doel zal Zaterdag 8 Juni e.k. een huis-aan- huis-collecte worden gehouden. RAAMSDONK. Boerdcrijbrand, Op de avond van de 2e Pink sterdag werden de inwoners van onze gemeente opgeschrikt door 't onheilspellend geloei der brand- sirene. Doordat enkele kinderen wat zorgeloos met vuur speelden ging de boerderij van de heer J. v. d. Plas aan de Laan in vlammen op. Het oude huis met grotendeels houten schuur en rieten dak was een gewillige prooi der vlammen. In zeer korte tijd stonden schuur en woonhuis in lichte laaie en de bewoners, waarvan de meesten af wezig, waren, konden slechts met moeite enig huisnaad in veiligheid brengen. Toen de brandweer van Raamsdonksveer arriveerde viel niets meer te redden en kon men alleen een uitbreiding van de brand voorkomen. De wind was gelukkig vrij stil, zodat de om- taande panden geen gevaar lie pen. Omstreeks 10 uur was het vuur uitgewoed al bleef het nog lang nasmeulen. Voor het kinderrijke gezin van v. d. Plas is het een zeer zware slag, temeer daar de woningnood in onze gemeente toch al zo nij pend is. De boerderij was slechts laag verzekerd. RAAMSDONKSVEER. Dammen, Dinsdagavond j.l. werd de on derlinge damcompetitie voortgezet. De uitslagen' waren als volgt: H. Blom won van Dirven, ter wijl J. C. Schott het niet verder kon brengen dan een remise tegen W. Hendrikx; de partij G. van Beek—G. van Erk moest worden afgebroken. Corn, van Strien wist op prach tige wijze te winnen van J. Mei- genga en stootte hem van de eer ste plaats naar de derde, zodat H. Blom nu aan de kop staat, opge volgd door Gerrit van Erk, resp. met 9 en 6 punten. Er werd goed gespeeld. GEERTRUIDENBERG. Door de heer Rehm, directeur der N.V. Nepof Castor Oliefa- briek is tijdens een afscheidsbij eenkomst in verband met zijn ver trek een zilveren medaille geschon ken aan de harmonie Apollo en overhandigd aan dhr. Valken- stein, voorzitter van het uitvoe rend feestcomité voor liet a.s. muziekconcours. De heer Valken- stein bracht hartelijk dank voor deze zeer sympathieke gift en no digde tevens de heer Rohm uit om met zijn echtgenote tijdens het muziekfeest de gasten te zijn van Apollo. Het bestuur en leden der Harmonie Apollo mocht een zeer sympathiek schrijven ontvangen in verband met het 100-jarig bestaan der harmonie, van de Bergse sol daten, die thans in Indië verblij ven. Het luidt als volgt: ,,Bij de vele gelukwensen die U zeker zal ontvangen ter gelegen heid van het 100-jarig bestaan van de Harmonie willen onderge tekende Bergse soldaten als O. V. W.-ers in Semarang ook niet ach terblijven en hunne welgemeende gelukwensen hieraan toevoegen. Zoals wij uit verschillende be richten vernomen hebben wordt de feestweek daarvoor gehouden vanaf 31 Mei a.s. en wij hopen dat deze gelukwens dan ook op tijd zal aankomen, want al zijn wij ver van huis, wij vergeren onze Berg toch niet en hopen al len daar weer in goede gezondheid te arriveren. Met nog veel succes voor de toekomst en beste wensen vanuit Semarang (Java) tekenen wij, Sergt. C. J. Pruijsten; Kpl. J. v. d. Made; Kpl. J. v. Boekei; Sold, le kl. J. Rypert; Sold, le kl. J. v. Veldhoven; Sold, le kl. A. Sweep; Sold. G. Bax: Sold. A. Domenie; Sold. A. Spoor, Sold. J. Bogaerts; Sold. J. van Blerck; Sold. G. van Rooy; Sold. C. de Bodt; Sold. E. Han sen. II. 6 R.I. Semarang." Begrijpelijk wordt dit schrijven door bestuur en leden der Harmo nie ten zeerste gewaardeerd. Be sloten is dan ook aan de onder tekenaars een programmaboekie toe te zenden met een dankbetui- ging. Maandag is een begin ge maakt met het uitbaggeren van de loswal, gelegen aan De Donge alhier. Het werk wordt uitgevoerd door de firma Dikkerboom uit Oude Haske en zal ongeveer drie weken duren. Daar thans op het markt plein ter gelegenheid van het mu ziekconcours een kermis d'été ge houden wordt, zullen deze week de B.B.A.-bussen richting Breda niet van en naar het marktplein rijden, doch aankomen en ver trekken van het station der N.S. SPRANG. „Pro Rege. Het ligt in de bedoeling bin nenkort in de gemeente Sprang- Capelle een collecte te organise ren voor de Chr. Militaire Ver eniging „Pro Rege". De jeugdver enigingen in de gemeente enz. zijn aangezocht hiertoe een comité te vormen, waartoe deze zich bereid verklaarden. Pro Patria. Door de Chr. Gymnastiekver eniging „Pro Patria" werd Zater dagmiddag een marsch door de gemeente gemaakt, vanaf het ver enigingsgebouw naar Capelle, al waar enigen tijd werd gerust, en terug. Bij het warme weer was zulks een zware prestatie, in het bijzonder voor de vele kleine jongens en meisjes, die de marsch echter ook geheel volbrachten. Voor de a.s. Zondag te houden vlucht vanaf Quievrain moeten de duiven Vrijdagavond e.k. in het clublokaal worden ingekorfd. De Motorclub „Marijke", die in de korte tijd van haar bestaan j.l. Zaterdagavond voor de derde maal een goedgeslaagde toerrit hield, is voornemens a.s. Zaterdag een sterrit te organiseren. DRUNEN. Veilingbericht 30-5-1947. Asperges 10—172; Sav. kool 25 —45; Postelein 32—42; Stoofsla 30 —23, Erwten 250; Ra.barber 4— 11; Sjalotten 54—60; Spinazie 12 -27; Prei 8-16; Kelen 7-12; Andijvie 25—62 ct. per kg.; Aard beien 55—270 ct., Peulen 118— 132 ct. per pond; Bospeen 5—65; Radijs 2—6; Selderij 4—'8; Kervel 3—8; Kroten 9 ct. per bos; Kom kommers 64—97, Sla 6-25, Bloem kool 9—115 ct. per stuk. ELSHOUT. Meimaand Maria-maand. De Meimaand-viering van de Wonderbare Moeder te Elshout is ten einde. Vele pelgrims uit de omliggende plaatsen waren we derom opgetrokken naar het Ge nadeoord, om hunne kinderlijke hulde aan onze Zoete Moeder Maria, Middelares aller genade te betonen. In grote processies en ook in dividueel werd het genade-oord bestormd met gebeden. Over enkele dagen komt de demonstratie-cantine- wagen in de Langstraat om zich te laten bezichtigen! In het algemeen blijft hij maar kort in de verschillen de gemeenten, soms maar enkele uren, dat kan nu eenmaal niet anders. Brabani is zo groot, maar de hoofdzaak is, dat men die cantinewagen, die de Lang straatse gemeenten graag aan de Nederlandse jongens in Indië zouden willen geven, eens zien kan en er zich van overtuigen kan, dat een gift hieraan besteed, goed besteed is. De behoefte qa/i dergelijke wagens is groot in Indië, het land is zo onmetelijk uitgestrekt, de posten vaak klein en onherbergzaam, zodat meer permanente in richtingen te kostbaar zijn; daarom zijn die rijdende café'tjes, waar men behalve de gebruikelijke eenvou dige eet- en drinkwaren, ook allerlei andere kleinig heden, als briefkaarten, postpapier, scheermesjes, schaartjes, zeep, rookartikelen, enz. enz. voor weinig geld kopen kan, zoo'n heerlijke uitkomst. Als het aan tal voldende is, dan zal men al onze afgelegen posten regelmatig kunnen bedienen. Alsja als! Maar of dat slaagt hangt mee af van ons, van de goedgeefsheid van de Langstraters. Daarom, koopt een paar brief kaartfoto's en stuur ze alvast naar Indië! t Opschrift luidt al: „Geschonken door de LangstraatKoopt een zakje pepermunt en nog andere heerlijkheden die U worden aangeboden en stop nog wat in het collecte busje. Als de wagen naar Indië vertrekt, dan is het 'n prettig Idee, dat wij tesamen die wagen hebben bijeen gebracht, maar daarvoor is aller medewerking nodig. Brabant heetf rog aal op zich genomen voor 5 cantine- wagens te zorgen, de Langstraatse gemeenten Vlijmen, Heusden, Drunen, Waalwijk, Loonopzand, Sprang- Capelle, Waspik, s-GravemoerRaamsdonk, Geertrui- denberg en Made hebben rogaal gezegd: de Langstraat neemt er een voor haar rekening! Iedereen een offertje om die rekening te betalen Air. R. J. J. LAMBOOIJ, Burgemeester van Waalwijk. CAPELLE. De postduivenvereniging „De Luchtvaart" gevestigd in het café Cové-van der Haart aan de Nieu- wevaart, hield met oude duiven een wedvlucht vanaf Pont St. Maxence (Fr.), waarbij de eerst- aankomende duif, die met een ge middelde snelheid van 1290,03 ra. per minuut vloog, om 11.07.42 werd geconstateerd, terwijl de laatste prijswinnende duif met een gemiddelde snelheid van 1119,35 m. per minuut werd geconstateerd om 11.39.22. De uitslag van deze vlucht was dé volgende: St. van Peer 1, 7 en 17; M. van Peer 2, 6 en 29; Gebr. van Onzenoort 3, 15 en 20; W. Versteeg 4, 16, 23 en 24; H. Vos 5; J. van Doornik 8, 25 en 28; W. Zijlmans 9, 10 en 13; P. Nieuwenhuizen 11 en 27; Adr. Klootwijk 12 en 14; B. Pols 18 en 21; M. van Wijk 19; Adr. Blom 22 en J. van Raamsdonk 26. Elke H. Mis was druk bezocht. Indrukwekkend waren de houdin gen der processies onder de H. Missen ter hunner intentie opge dragen. Zeer velen zo niet alle pelgrims naderden ter H. Tafel. Iedere processie werd door den ZeerEerw. heer Pastoor welkom geheten en werd aangespoord om toch vooral echte Maria-kinderen te zijn, in deze chaotische tijd nu we in een. grote vervlakking leven. Dertig dagen lang heeft Elshout in het teken gestaan van de Ma riaverering. Zaterdag 31 Mei was echter de dag voor de parochie zelve, om Maria hulde en dank te brengen voor de genade aan de parochie geschonken. De H. Diensten waren gesteld als op Zondag. Na de middag werd een ziekenlof gecelebreerd, waarbij de Kinderzegen werd ver leend. In een grote processie werd des avonds door de versierde straat, waarin vele Maria-beeldjes tussen vlammende kaarsen stonden en een passende versiering rond het Mariabeeldje in de huizen was aangebracht, terwijl bijna van alle huizen de nationale driekleur wap perde, opgetrokken naar de gena de-kapel. "T^l Bij de prachtig versierde kapel aangekomen werd een treffende predikatie gehouden en gebeden gestort. Met den zegen van het Allerheiligste werd de Meimaand gesloten. Zilveren Priesterfeest. 10 Juni 1947 hoopt de Zeer- eerwaarde heer A. Rooijackers de dag te herdenken, dat hij voor 25 jaar Priester werd gewijd. De ZeerEerw. heer Rooijackers is thans Rector bij de Eerwaarde Broeders te Elshout. Bereids is in de buurt van het St. Norber.tusgesticht een comité gevormd om deze dag op gepaste wijze te vieren. ZeerEerw. heer Rector, moge eenmaal door Gods bijstand en genade LI de gouden kroon sieren. Moge U voor de toekomst een rijk priesterleven ten deel Vallen. Op Zondag 15 Juni zal de Zangvereniging Uitspanning door Inspanning te Elshout deelnemen aan het festival 'uitgeschreven door de Zangvereniging te Nieuw- kuijk. Vergadering Konijnen, en Pluim- veefokvereniging Elshout e.o. Bovengenoemde vereniging hield in de zaal van dhr. M. v. Huiten alhier hare algemene ledenverga dering, De opkomst der leden was slecht. De voorzitter opent deze bij eenkomst en zegt voor de zoveel ste maal te betreuren dat de op komst der leden zoveel te wensen overlaat. Dit is niet bevorderlijk voor de goede gang van zaken. Hij hoopt dat dit in de toekomst beter zal worden. Gaarne sluiten wij ons hierbij aan. Hierna kreeg de secretaris dhr. Th. van Son de gelegenheid tot het voorlezen van zijn zeer uit gebreide notulen der vorige ver gadering. Deze werden onveran derd goedgekeurd. De voorzitter zeide naar aan leiding van de vergadering te Til burg gehouden, geen mededelingen te kunnen doen, daar hij de gege vens hierover niet bij zich had, en dit zou doen op de eerstvolgen de vergadering. Een nieuw lid werd wederom aangenomen. Het eerste schaap is over de brug. Nieuwe leden kun nen zich ten allen tijde melden bij een van de bestuursleden, te we ten C. M. Verhoeven te Heusden, Th. van Son te Elshout, M. van Huiten te Elshout, Th. van Ges tel te Haarsteeg en C. Pulles te Elshout. Die zullen dan voor ver dere afwerking zorg dragen. Zeer druk werd gesproken" over de tentoonstelling op 3 en 4 Au gustus. Plannen zullen beraamd worden om hieraan enige attractie te verbinden. Op 22 Juni 1947 bestaat de vereniging vijf jaren. Hiermede is het eerste lustrum een feit ge worden. Als de moffen het geld niet gekaapt hadden, zou er nog wel een klein feestje van te ma ken zijn geweest. Nu echter kan het geld nuttiger besteed worden. Men hoopt bij het 10-jarig be staan over meerdere contanten te beschikken. De contributie kwam ter sprake en kon vanaf heden wederom worden voldaan. Na nog enkele punten van huis houdelijke aard besproken te heb ben, werd na de rondvraag, waar van geen gebruik gemaakt werd, deze ze<?.r geanimeerde vergade ring op de gebruikelijke wijze ge sloten. HEUSDEN. 1 Juni zal de „Hark"-Afd. alhier officieel worden gesloten. De collecte voor het T.B.C.- fonds „Draagt Elkanders Lasten bracht alhier ruim 70.— op. VLIJMEN. Aanbesteding. Woensdag had ten kantore van architect J. Luiben alhier, de aan besteding plaats van de vergroting der Confectiefabriek „Ovito" in de Achterstraat te Vlijmen. Ingeschreven werd als volgt: Hanegraaf en Smits, Heusden 80585.— L. Verboord, Vlijmen 79880.— Adri v. Oijen, Vlijmen 70059.65 Lanen, Dinther f 48580.— GEMEENTE RAAMSD Ook Raam verrast. Dit jaar nt bouwschoo! Vrijdag 30 Mei, kwam de Gemeé Raamsdonk onde schap van burgi in openbare verj een. De voorzitter dat ook Raamsdd wezen woningru procent mocht onder de bekeno de. Er waren 14 woningen maar men had maakt met het mogelijke gunstig zodat men er n mocht bouwen, ren er ondert slaagd geschikte te vinden. Zes v den gebouwd w< Veer bij de We kers en in het grond van het I stuur 8 landbt gen. Daar er voo de drie woning grond beschikba drie particuliere graag zouden bi de verzekering den dat ze spoec den zijn, stelde de resterende d te geven. De voorzitter culieren en ins zo bereidwillig v om door het grond de bouw tra-woningen maken. Z.h.st. werd aangaande de ingevolge het gram 1947 aang Betreffende d school had de richt ontvangen1 RAAD INK. Met een uitgi weer in de zei terdagmiddag plaats van het den voorbereide cours, ter ere jarig bestaan 6 vereniging Apo' Voordat de ning door dhr. zou plaats vind gouden jubilari: eniging de here v. d. Hoven, ge raadszaal van h Alle leden var de vereniging, voerend feestcö1 de raadszaal voorzitter, de stijn sprak de larissen toe. In releveerde hij, werkende leder welzijn van c hadden gedaan aan elk een 1 menmand aang herdenking, al< zuilen wij latei tiem vieren. Hi< zich allen van zongen uit vol] zullen zij le\ met een driew-. Hierna betrac heer burgemee echtgenote de mede ook de eó wethouders me noten en de w Schijndel uit gevaardigde va deratie afd. en de weled. 1 secretaris der De heer Val allen hartelijk verklaarde hei! te stellen dat d bereid was dc te openen. In sdonk i werd g een Land- 9 om acht uur nteraad van r voorzitter- m. Prinssen nadering bij- deelde mede nk de toege- mte met 150 werschrijden e voorwaar- ianvankelijk toegewezen, r 18 van ge- oog op een :ere regeling, i nog 17 bij 3. en W. wa- issen in ge- bouwgrond oningen zou- irden op het rf van Hak- Dorp op de '>urg. Armbe- mwerswonin- r de resteren- n nog geen ar was en er n waren die luwen en die gegeven had- ig klaar zou- 3. en W. voor ie aan dezen dankte parti- ellingen, die /aren geweest afstaan van van deze ex- mogelijk te het voorstel woningbouw urgentiepro- ftiomen. Landbouw- oorzitter be- dat zij niet op het urgentieprogramma 1947 van de Min. van Ondér- wijs etc. voorkwam en bij ge volge niet gebouwd kon wor den. De voorzitter was daar- qp naar Den Haag gegaan, waar hij de zaak volledig uit een had gezet, terwijl men daarna nog een schriftelijke toelichting gegeven had. Vrij dagmorgen had hij bericht ontvangen van de Min. van Landbouw etc., dat de land bouwscholen niet onder zijn ministerie ressorteerden was dit zo wel, dan zou de Land bouwschool zeker op het ur gentieprogramma hebben ge staan; hij deelde echter mede dat hij de nodige stappen zou doen Er was nu een begro ting van ruim 70.000 en een toelichting weg. B. en W. stelden voor aan de Land bouwschool een aanvullend crediet van 80.000 te ver lenen. Na enkele kleinere vragen van de leden ging men ook met dit voorstel z.h.st. ac- coord. Bij de rondvraag vroeg de heer Verschuren namens de bewoners van de Poststraat, orn tussen de twee paaltjes er nog een te zetten, zodat er geen auto's en karren meer door konden, zoals vroeger. De voorz. opperde de me ning dat dit voor fietsers nog al lastig zou zijn; hij wist trouwens niet of het verbo den was daar met auto's en karren te komen. Hij zou het in elk geval bezien. Verder vroeg de heer Ver schuren of de aflozing van de woning van Verschuren op' het Fort niet verbeterd kon worden, nu liep het wa ter gewoon op de weg, waar op de voorzitter antwoordde dat hij een onderzoek zou la ten instellen. Hierna werd de openbare vergadering gesloten. :zocht zomers en, vond Za- de opening reeds maan- e muziekcon- van het 100- er harmonie- lo. officiële ope- burgemeester :n, werden de ;sen dier ver- n Snijders en huldigd in de et stadhuis, de jubileren- lsook het uit- nité, waren in aanwezig. De heei; Valken gouden jubi- het bijzonder wat zij als steeds in het vereniging Hierna werd ostbare bloe- iboden. Deze lus de voorz., nog eens in- rna verhieven hun zetel en borst „Lang en", besloten ijrf hoera. de edelachtb. ster met zijn raadszaal, als- elachtb. heren t hun echtge- oled. heer van Vaspik, de af- n de Ned. Fe- Moord-Brabant eer de Visser, jemeente. censtijn heette welkom en zeer op prijs burgemeester gestelij kheden erband met de spreker, wil ik niettemin mee overzicht te van het verlo vrij ding dezer benadrukte hi' heersende tem- >eratuur, aldus kort zijn, doch i ik even een jmoeten geven 3P na de be- Jstad. Spreker rin voorname- lijk dat alles wat zij in dat korte tijdsbestek hadden kun nen bereiken te danken was aan het enthousiasme der le den en aan de eminente di recteur de heer N. Snijders uit Raamsdonksveer en sprak de hoop uit dat zij op de in geslagen weg zouden door gaan. Hierna werd aan mevrouw Bianchi bloemen aangeboden door het dochtertje van de concours-secretaris Leny Ver meer. Thans nam de edelachtbare heer burgemeester Bianchi 't woord, waarin hij zeide, gaar ne aan het verzoek van 't be stuur van Apollo te voldoen om de feestelijkheden te ope nen, omdat hij overtuigd was dat dit feest door een ieder hoog gewaardeerd wordt en geleid was door het idee, dat het 100-jarig bestaan niet on gemerkt voorbij mocht gaan. Tijdens de bezetting was de viering nu eenmaal niet mo gelijk; toen waren wij ge dwongen elk festijn achter wege te laten. Bijzonder wil hij dank brengen aan 't werk- comité, aan de kunstschilders van Den Berg en aan de In dustrie. Hij wenst allen het verwachte succes toe. In' het bijzonder wenst hij de wer kende leden en het bestuur geluk met het 100-jarig be staan van de vereniging en wijst er in dit verband op dat, gezien de wisselende be volking in deze gemeente dat ongetwijfeld zijn weerslag vindt in het verenigingsleven, het zeer moeilijk is een ver eniging in het leven en op peil te houden, doch dank zij Uw saamhorigheidsgevoel worden door U vele en grote moeilijkheden overwonnen. Verder wijst spr. nog op de noodzakelijkheid van een harmonie in een gemeente, want bij elke gelegenheid of gebeurtenis is het toch de harmonie die er een bijzon dere kleur aan weet te geven. Tot slot feliciteert dé bur gemeester de gouden jubila rissen en dankt teyens ook namens zijn echtgenbte voor de bloemenhulde en spreekt de hoop uit, dat ter ere van Apollo het muziek-concours in elk opzicht moge slagen. Hierna verklaarde hij 't mu ziekfeest voor geopend. De heer Valkenstijn bracht dank aan de burgemeester voor de officiële opening. Ver der bracht hij dank aan allen die zijn taak, het organiseren van dit muziekfeest, mede hadden verlicht. In het bij zonder bracht hij dank aan de heer P. Vermeer, de con cours-secretaris, aan de in- dustrieële middenstand en de V.V.V. voor alle medewer king, welke hij van hen had mogen ondervinden. Ook een speciaal woord van dank aan den garnizoenscommandant en de weled. heer van Schijn del, wiens aanwezigheid op zeer hoge prijs werd gesteld, als afgevaardigde van de Fe deratie en tevens de prij zen commissaris. De heer van Schijndel sprak hierna het bestuur en overige aanwezigen toe. Het is mij, aldus spreker, een voorrecht hier als afgevaardigde van de Federatie aanwezig te mogen zijn en Uwe vereniging de gelukwensen te mogen aan bieden. In het bijzonder legt spreker de nadruk op het be lang voor de gemeente van 't bestaan van een goede har monie, daar deze onmisbaar is in een gemeente. Verder deelt spreker mede, dat de Federatie het op hoge prijs stelt dat niet bij de Federatie aangesloten gezelschappen aan dit concours kunnen deel nemen. Daardoor wordt de mogelijkheid geschapen dat zij met de Federatie kunnen kennis maken. De eisen die de Federatie stelt zijn hoog. Het is niet gemakkelijk een prijs te behalen, doch de waardering van een behaalde prijs zal dan des té hoger zijn. Namens het hoofdbestuur sprak hij verder de hoop uit dat het concours in elk op zicht mocht slagen. De heer Valkenstijn dankte de heer van Schijndel voor zijn hartelijke woorden. Van de receptie werd een zeer druk gebruik gemaakt, zowel van in als buiten de gemeente. De besturen der zusterverenigingen der om liggende gemeenten kwamen hun gelukwensen aanbieden. Ook de besturen van alle plaatselijke verenigingen ga ven blijk van hun belangstel ling. Namens de R.K. Sport vereniging Right-Oh werd een feestmars aangeboden, terwijl namens de Kath. Arbeidersbeweging een ou verture werd aangeboden. Na de receptie werd een muzikale wandeling gemaakt door de zeldzaam druk be- vlagde straten der stad, om te eindigen op de keurig ver sierde binnenplaats van de voormalige jeugdherberg, waar de officiële opening zou plaats vinden van de indu strie-tentoonstelling. Voor echter tot de officiële opening werd overgegaan, werd door het dames-zang koor onder leiding van dhr. Verhulst enige liederen ge zongen, met als opening het Wilhelmus. Hierna nam de voorzitter der plaatselijke V.V.V. het woord. Wij hebben deze tentoonstelling georga niseerd, aldus spreker, om de viering van het 100-jarig be staan van onze harmonie Apollo meer luister bij te zet- hier in Geertruidenberg ge- vreemdelingen te tonen dat hier in Geetrruidenberg ge werkt wordt. Na de Franse bezetting, aldus spreker, wa ren meer dan 50 jaren nodig voor economisch herstel. Na de druk van de laatste bezet ting economisch uitgebeend en de pogingen onze energie totaal te verstikken, zijn wij thans met snelle schreden de weg opgegaan tot economisch herstel. Onderschat niet, al dus spr., de betekenis van de harmonie voor de oprichting Vragen en meerlingen onzer lezers. Aqtwoord op het ingezon- dene van de heer H. v. En gelen van 28 dezer in 4 pun ten (kort). Punt I. De revue van W.S.C. is, zoals van E. toegeeft, ook grotendeels van ande re auteurs. Punt II. De revue van de Veerse Boys was 4 uur non-stop, waarvan 1 liedje van 4 a 5 min. van dhr. H. van Engelen. Punt III. De naam van de schrijver van dit liedje werd niet vernoemd. Punt IV. Ook de naam niet van ondergetekende. Een spreekwoord: Wie een splinter uit ander mans oog wil halen, zorge eerst, dat de balk in zijn ei gen oog verwijderd is. H. Stassar. van een neergeslagen volk. Wij werken met kalm over leg, gedegen kennis en taaie volharding en daardoor wor den de woorden van de Bij bel „Van iedere inspanning komt gewin" ook hier be waarheid. Tot slot bracht spr. dank aan de exposanten en 't be stuur der ambachtschool, met wiens onmisbare medewer king de V.V.V. in staat is ge weest haar doel te bereiken. Hierna verklaarde hij de tentoonstelling voor geopend, waarna door de genodigden de tentoonstelling werd be zichtigd. Om half acht volgde hierna het openingsconcert, gegeven door het Stafmuziekcorps van de Amsterdamse Politie, on der leiding van Kapelmeester Johan K. Pinkse, op 't mooi verlicht feestterrein voor een gehoor van ongeveer 2500 man. Zij brachten ten geho re: Stars en Stripes van Sous- sa; Ouverture Czar en Zim merman van G. Lortzing; Twede wals van Godard; Balletmuziek uit Henry VIII van C. S. St. Saëns; Finlandia van J. Sibelius (arr. J. K. Pinkse); Ouverture Tervaete van L. Gasia; Ballet D'isoline van A. Messager; Sinfonia v. J. Ch. Bach; Slavische Rhap- sodie van C. Friedemann. El ke commentaar hierop is overbodig. De naam, de lei ding en de nummers spreken voor zich zelf. Het succes was dan ook enorm. Na elk num mer mocht zij dan ook een daverend applaus in ont vangst nemen en na het laat ste nummer was het applaus van dien aard, dat er duide lijk een verzoek in opgesloten lag, aan welk verzoek onge vraagd door het unieke ge zelschap werd voldaan. Het gaf nog een extra nummer voor het haar zoo dankbare en enthousiaste publiek. Na het concert stroomden drommen bezoekers terug naar het feeëriek verlichte Marktplein met zijn fel ver lichte toren, om zich op te lossen onder de vrolijke feest vierenden op de druk bezoch te kermis d'été. De openingsdag kan niet anders dan in elk opzicht vol komen geslaagd heten. Zondag 1 Juni 1947. Uitslag behaalde prijzen door deelnemende verenigingen. Concours wedstrijd Fanfare: 3e afdeling, Verplicht nummer: Fleur de Nice, fant. J. Martin. St. Cecillia te Hank, Aantal executanten 24. Aantal punten be- I haald 46, tweede prijs. Concourswedstrijd harmonie: I 3e afdeling, Verplicht nummer: j La Festa Splendora, ouv., Jon B. j Kok. St. Bavo, Raamsdonkdorp. Aan- j tal executanten 38. Aantal behaal- de punten 45, tweede prijs. le afdeling, Verplicht nummer: Plechtige optocht, S. P. v. Leeu wen. De Eendracht te Raamsdonks veer. Aantal executanten 44. Aan tal behaalde punten 77, derde pr. Keuzenummer Cotillon - Balet 3 delen. R. Deneufbourg. WAALWIJK. Zilveren Priester jubilarissen. Op 10 Juni a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat de geboren Waalwij ker de HoogEerw. Heer Jac. van Loon, deken en pastoor van Beek-Ubbergen, en de ZeerEerw. Heer Petrus de Bree, pastoor te Volkel, door Mgr. Diepen in de bo- siliek van St. Jan tot pries ter werden gewijd. Pastoor Verhagen. In den toestand van den ZeerEerw. Heer Pastoor Verhagen van de St. Anto- niusparochie, die weer aar dig opgeknapt was, is op nieuw een ernstige wen ding gekomen. Plotseling sterfgeval. Een plotseling sterfgeval dat door de omstandighe den nog tragischer is, vond Zondagmiddag in onze ge meente plaats. De heer M. Kipping in de St. Ant. parochie, die in den kring zijner familie in opgeruimde stemming de plechtige communie van een zijner kinderen vierde, werd aan de feesttafel plot seling onwel en stierf spoe dig daarna tengevolge van hartverlamming. Kap. Völ- ker van St. Jan kon hem nog het H. Oliesel toedie nen. Sterrit door Oostbraban De K.J.M.V. te Waalwijk organiseert op Zondag 29 Juni a.s. haar 3e rondrit voor rijwieltoerisme. De te volgen route is als volgt vastgesteld: Waalwijk, Nieuwkuijk, Cromvoirt, Vught, St. Mi chielsgestel, Schijndel, Boxtel, Oisterwijk, Uden- hout, Loonopzand, Waal wijk. Te Boxtel zal de rond rit eenigen tijd voor rust onderbroken worden. Bijbelgenootschap. Donderdag 1.1. kwam de afd. Waalwijk van het Bij belgenootschap te v.m. Be- soijen bijeen. De voorz. ds. v. d. Peut, zette 't doel der vereeniging met een kort woord uiteen. Hierna werd het bestuur bij acclamatie herkozen. Vervolgens hield de voorzitter een referaat over het ontstaan van het Bijbelgenootschap en zijn werkzaamheden tijdens de Duitsche bezetting. De Welpen bij de Prins. Zaterdagmorgen vertrok ken 4 welpen en 2 akelu s van dc horde der Andreas Zijlmanstroep naar Soe»t- dijk om aan de Prinselijke familie een oorkonde in de vorm van een beschil derd velletje leer, te over handigen. Het was oo- - spronkeUjk de bedoeling dat Burg. Lambooij dit aan het Prinselijk gezin zou zenden, maar door zijn be middeling werd aan enke le welpen en ajtela's de ge legenheid gegeven het per soonlijk te overhandigen. Omstreek,s 12 uur be reikte men Soestdijk, waar men nog even moest wach ten voordat de Prins hen op de hem eigen hartelijke manier kwam begroeten. Dankbaar nam hij de oor konde in ontvangst, maar niet minder blij was hij met het prachtige bloem stuk, dat in de vorm van een welpeninsigne door bloemisterij L. van Bladel Zn. vervaardigd was. Hij onderhield zich geruimen tijd met de welpen en vroeg belangstellend naar de ma ker van de oorkonde, d. i. de heer W. Hens, oud-Ui- öèr. Ook de twee oudste prin sesjes, Beatrix en Irene, verschenen spoedig en de eerste was aanstonds al in een druk gesprek gewik keld en vertelde de opge togen welpen over de paa - den en pappie en mammie. De jongens zullen wel w.«i verwonderd zijn gewee-t dat prinsenkinderen niit zooveel van hen versch :- len. Ongetwijfeld heeft de ze dag de band tusschen de Waalwijksche verkenners en hun hoofdcommissaris verstevigd. KAATSHEUVEL. Triomf van Apollo. Op het Zondag gehou den Muziekconcurs ter ge legenheid van het 100-jarig bestaan \an de Harmonie „Apolo" te Geertruiden berg wist de Harmon a Apolh uit Kaatsheuvel dc le prijin de afd. Uitmun tendheid te behalen. Nadere bijzonderheden volgen. GRATIEVERZOEK VAN P. J. GERRITS AFGEWEZEN. Het doodvonnis tegen P. J. Gerrits, tot de doodstraf ver oordeeld bij sententie van 't bijzonder gerechtshof te Den Bosch, is voltrokken. Nadat het gratieverzoek van Gerrits door H. M. de Koningin was afgewezen, werd de tenuitvoerlegging van de sententie opgeschort in verband met een door hém ingediende aanvrage tot her ziening. De bijzondere raad van cassatie heeft deze aan vrage inmiddels afgewezen. P. J. Gerrits uit Tilburg had begin 1944 de heren J. M. van de Mortel en F. G. H. P. M. van Spaendonck te Tilburg aan de S.D. verraden. Beiden hebben tengevolge daarvan de dood gevonden. STOFFELIJK OVERSCHOT VAN DR. H. COLIJN IN NEDERLAND. Vrijdagavond omstreeks 7 uur kwam aan de grens te Beek bij Nijmegen het stoffelijk overschot van wijlen dr. H. Colijn op va derlandse bodem. Voorafgegaan door een militaire auto, waarin gezeten waren luitenant-kolonel de Ruyter van Steveninck en ka pitein Ruychaver van de dienst identificatie en berging uit Den Haag, kwam een grote Rode Kruiswagen, waarin de kist met het stoffelijk overschot was ge borgen aan de tolboom, welke door de hoofdinspecteur van in voerrechten en accijnzen te Nij megen, de heer C. D. Fetter, werd omhooggeheven. Hier werd de kist door de zoon van wijlen dr. Co- lijn, de her A. H. Colijn in ont vangst genomen. De teraardebestelling zal plaats hebben op 5 Juni a.s. in Den Haag. - Een DC-4-vliegtuig van de United Airlines is na een botsing bij het opstijgen van het La Guar- dia-vliegveld bij New York neer gestort, waarna het in brand ge vlogen is. Er waren 48 personen aan boord waaronder een bemanning van vier koppen, van wie allen op zes na gedood zouden zijn. Te Almelo is dezer dagen een zekere H. gearresteerd, die zijn firma voor 80.000 tex tielpunten had benadeeld. Ev zijn de laatste da gen tal van vliegtuigen ver ongelukt, in Amerika een met 52 personen, ook op IJsland twee toestellen. Ii 't geheel vonden in 48 uur 175 menschen den dood.- Juliana opent het Dames - athletiekseizoen succesvol. De Zondag j.l. te Goir.e gehouden wedstrijden, te vens opening van het Da- mesathletiekseizoen, gaven direct het beeld te zien dat deze tak van sport met

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 4