NIEUWS UIT KAATSHEUVEL SPORT GEMEENTERAAD DRUNEN. BOUWPLAN VOOR 45 WONINGEN. Geridderd. Het heeft H, M. de Koningin behaagd op voordracht van de Minister van Landbouw, onze dorpsgenoot de heer M. v. Halder op grond van de talrijke functies welke hij lange jaren met zulk een grote trouw en toewijding heeft vervuld, te benoemen tot ridder in de orde van Oranje Nas sau. In een bijzondere vergadering is Zendag j.l. deze hoge onderschei ding door Burg. v. d. Heijden uit gereikt. De heer M. v. Haider is de eerste in Drunen die deze hoge eer te beurt is gevallen. Uitvoerig verslag in het vol gend nummer. RJC. Bouwvakarbeidersbond St. Joseph, Drunen—Elshout. De R.K. Bouwvakarbeidersbond te Drunen-Elshout hield een alge mene ledenvergadering. De op komst der leden liet nogal te wen sen over. De arbeiders schijnen het grote nut van hun organisatie nog niet in te zien. Wij willen hen echter wel zeggen, dat daar de plaats is, waar men zijn belan gen naar voren kan brengen en dat ze daar zeker met de beste krachten verdedigd worden. Wel aan dan, laat U niet weerhouden een volgende vergadering bij te wonen. Uw bestuur heeft daar recht op. Zij zitten daar ook niet voor hun eigen plezier. Te ca. half 9 opent de voorzit ter, de heer A. van Son de ver gadering die gehouden werd in 'f Jongenspatronaat te Drunen. Hij heet allen van harte welkom en betreurt het dat zo weinig leden aanwezig zijn. Hij hoopte dat dit een volgende keer beter zal zijn. De notulen werden na lezing goedgekeurd. Punt 1 van de agenda was de jaarlijkse Bondsraadsvergadering die in Juni gehouden moest wor den, maar met machtiging is ver legd door den Bondsraad naar eind Juli. Ingevolge art. 29 van het huishoudelijk reglement moeten voorstellen voor de jaarlijkse Bondsraadsvergadering ingediend worden vóór 30 April. Deze da tum is nu verlegd naar 8 Juni. De voorstellen die gedaan kunnen worden moeten betrekking hebben op wijzigingen Statuten en Huis houdelijk Reglement. Nog verdere toelichting gaf bedoelde circulaire 'aan.. Naar de Bondsraadsvergade ring die gehouden zal worden werden afgevaardigden benoemd. Een druk debat ontstond over de plaatselijke viering over het 30- jarig bestaan van de grote bond. ïn Juli zal het feit feestelijk worden herdacht alhier in café Th. Elshout. De dames kunnen hun echtgenoten vergezellen naar deze feestavond. Met zang en declama tie zal deze avond door eigen krachten worden verzorgd. De heer Chr. de Gier, kringbe stuurder uit den Bosch zal dezen avond het woord voeren. Een mooie avond slaat de bouwvakarbeiders uit Drunen en Elshout te wachten. Mocht dit feest de goede saam horigheid verstevigen, om alles in het werk te stellen om de nog on georganiseerde arbeiders te bewe gen de rijen der georganiseerde makkers te doen uitgroeien. Arbeiders ziet hierin Uw belang en meldt U aan. Elk bestuurslid zal U gaarne van dienst willen zijn. ELSHOUT. Passende ontvangst. De bewoners van de Mariën- donkstraat hebben een comité ge vormd om hun oude gebuur, de Z.Eerw, Pater H. van Engelen bij zijn terugkeer in het vaderland een passende ontvangst te berei den. Pater van Engelen vertrok ruim twaalf jaar geleden naar de missie van Voor-Indië. Overgeplaatst. De eerw. Broeders Dominicus en Crypinus, van het St. Norber- tusgesticht alhier zijn met ingang van 12 Juni naar Eindhoven over geplaatst. Hun plaats zal worden ingenomen door Br. Norbertus en Br. Augustinus. VLIJMEN. Wielrennen. De amateur wielrenner Ad. Meesters, die dit seizoen voor het eerst in wedstrijden uitkomt, wist een mooi succes te boeken in de Ronde van Eindhoven. Uit een sterk veld van bekende renners wist hij zich no. 2 te plaatsen in een wedstrijd over 90 k.m. HAARSTEEG. Zondag 1 Juni had het jaar lijks koningschieten plaats van het Kruisboogschutters gezelschap „Onderl. Vriend schap" Haarsteeg, gevestigd in café W. v. d. Loo. Na een keurige kamp wist de heer Adr. v. d. Dungen met 89 punten in 20 pijlen als koning uit het strijdperk te komen. Ook is door boven genoemd gezelschap besloten vanwege haar 20-jarig be staan een groot nationaal concours te geven op 15, 16 en 17 Augustus a.s. Harmonie. Op de j.l. Zaterdag gehouden vergadering der harmonie St. Ce cilia nam de heer A. Houèt, die ruim 25 jaren de functie van direc_ teur heeft vervuld, als zoodanig ontslag. Voor de bewezen diensten werd hem het eeredirecteurschap aangeboden. Met algemene stem men werd het lid Adr. v. d. Heij den (solo-clarinettist) tot direc teur benoemd en de heer Ant. v. d. Berk tot 2e directeur. SPRANG. Dilett. Ver. „Gezelligheid". Naar wij vernemen zijn dooi de Dilett. Vereeniging „Gezellig heid" alhier de baten van haar laatste uitvoeringen afgedragen aan het bestuur van den Chr. Volksbond en aan de Chr. Mili taire Vereniging „Pro Rege". De genoemde verenigingen ontvingen resp. ruim 150.— en 100. Chr. Werkmeesters. Door de afdeeling Sprang-Ca- pelle e.o. van den Nederl. Chr. Werkmeestersbond werd candi- daat gesteld voor het hoofdbestuur van de bond dhr. G. Braspenning, zulks in de vacature ontstaan door het bedanken van dhr. G. v. d. Schans. CAPELLE. Van de ingeschrevenen in de gemeente Sprang-Capelle voor lichting 1944 zijn T. Bosch, M. Bax, J. M. Bogers en D. C. Verhagen bestemd tot buitengewoon dienstplich tigen. Burgerlijke Stand van de gemeente Sprang-Capelle over de maand Mei 1947. Geboren: Cornelia J dv. A H Dekkers-Bogers Elisa beth J dv. H Rosenbrand- Rietveld Markus J zv. W M Verhagen-v. d. Anker Anton M zv. P Pruijssers- Quirijns Geertruida dv. F C v. d. Laar-Kruijf Elisa beth J dv. S de Bie-Smits Adriana. C M dv. A A J Brok- OerlemanS Geertruida A dv. C Rijkers-Hommel Ka- rel J zv. C H Klaasse-Varos- siau Helena M dv. J H Muis-Mouthaan Johannes W zv. A H J Spuijbroek-Roo- mer Adrianus M zv. J M de Jong-van Peer Alida A dv. P van Beek-Nieuwenhui- zen Dingeman zv J Evert- se-van Esch Johannes H zv. M van Beek-v. Beek. Gehuwd: J P M Hensen 34 jaar en S M van Rooij 29 j. A Brouwer 23 j. en E van Campen 30 j. J Rosen- brand 32 j. en J M Wervers 28 j. KJ van Niekerken 22 j. en J W C de Jong 20 j. A J Kuijsten 28 j. en M B de Bie 22 j. A M de Jong 34 j. en J Versteeg 28 j. Overleden: E C Rutters 78 j., echtgen. van J L Cové J Sprangers 31 j. Ingekomen: C v. d. Schans van Weert RH Basten van Vlijmen Joh H Brinkhuis, echtgen. van R H Basten van Amsterdam Adr le Sage en echtgen. van Centr. Bev. Re gister L H J Roovers, echt gen. van H M J Kommers van Waspik C W Th M van Dam van Hoogkarspel J L Nieuwland van Oostvoorne Joh M Wervers van Raams donk D Hooijer en gezin van Ede. Vertrokken: M van Cam pen naar Nieuwer Amstel J van Oosterhout en echtge note naar Den Haag AC Feijge, wed. Brandligt naar Apeldoorn C J van Hooren en gezin naar Waspik PB van Dam naar Veghel H P van Dam naar Hoogwoud P van den Tillaart naar Waalwijk W Broeks naar Vught SM van Rooij naar Waalwijk - M Vos naar Ede M de Jong naar Ooster hout A Colijn naar Alm- kerk A van Bokhoven naar Dordrecht G Versteeg naar Den Haag W P Treffers naar Amersfoort. WASPIK. Vergadering van de raad dezer gemeente op Woensdag 11 Juni 1947 des namiddags om 7.30 uur ten gemeente huize. Agenda: 1. Vaststelling Notulen. 2. Aanbieding begroting '47. 3. Goedkeuring begroting Burgerlijk Armbestuur '47 4. Wijziging Gem.-begroting 1946. 5. Voorstel tot wijziging der Alg. Pol. Verord. 6. Voorstel tot vaststelling van een instructie voor de gemeente-geneesheer. Loop der bevolking over de maand Mei 1947. Geboren: Gerarda A M dv. B L Roksnoer-de Klijn Adriana M dv. A J Kamp- Kamp Johannes JAM zv. M P A de Bont-van Bavel Andreus C zv. P F Heijmans- IJpelaar Robert J J zv. J Reek-Korpel Maria B Th. dv. P B M van Gulik-Schel- lekens Petrus A J zv. J J Kamp-Brok Willem J zv. L van Gool-Okkers Helena A dv. Th G van Dongen-van Strien Maria A Cl A dv. N Vermeulen-Doremalen Waltherus C F F zv. A F v. Onzenoort-Leltz Johannes J M zv. P W B de Bont-Pe ters Hubertus A J zv. J Kuijten-Tak Cornelis W zv. G J van der Linden-Zwart Allegonda M Th dv. L A Smits-Donks Hendrika H A dv. P D van der Wiel-Ver- hagen Petrus C zv. P C Buiks-van Mierlo. Overleden: Gerdina Didden 69 j., echtgenote van W A Schmitz Jacobus van Don gen 73 j., weduwnaar van M A Rekkers Cornelis van Dijk, 75 j., weduwnaar van G in 't Veld. Gehuwd: Johannes C Tim mermans 29 j. en Petronella A Schellekens 32 j. An- tonius P. van Seters 27 j. en Jacoba M. Gommers 22 j. Wilhelmus van Dijk 39 j. en Pieternella Kusters 41 j. Hendrikus F A de Bont 33 j. en Cornelia G L Akkermans 33 j. Cornelis A Vermelis 28 j. en Geertrui J Pols 20 j. Ingekomen: C J van Hoorn en gezin van Sprang-Capelle J W Brouwers van Tilburg Chr. N A van Gennep van C.B.R. A Hooijmaijers van Raamsdonk P H M Ahs- mann van Roosendaal A Kemmeren van Loonopzand J B Klerks en gezin van C.B.R. H H Jansen en ge zin van Andel E van Immel van C.B.R. Vertrokken: C J Hooij maijers naar Rotterdam G S Önckels naar Sprang-Ca pelle Th M Jansen naar 's-Gravenhage H H E van den Wassenberg naar Dongen GA Baaten naar Leid- schendam MC Smits naar Appeltern J M Gommers naar C.B.R. MP van den Bos naar Dordrecht J M van Unnik naar Rt. RAAMSDONKSVEER. Dammen. De uitslagen van de Onder linge Dam-competitie van D. G.V. waren als volgt: Nico v. d. Molen verloor z'n partij van J. C. Schott; H. Blom won van G. van Beek, terwijl Jac. Dirven de pun ten moest delen met J. Stei- genga. De afgebroken partij tussen J. Overgauw en Nico v. d. Molen werd voortgezet en gewonnen door J. Over gauw. GEERTRUIDENBERG. Door de Kon. Erk. Harm. „De Eendracht" uit Raams- donksveer, werd Woensdag avond ter gelegenheid van 't 100-jarig bestaan der harmo nie Apollo alhier op 't feest terrein een concert gegeven, terwijl de pauze door de ge- Vragen en meeningen onzer lezers. Naar aanleiding van het ge schrevene in bovenstaande rubriek in de Echo van het Zuiden van Dinsdag 13 Mei 1947, delen on dergetekenden mede, dat mej. M. Mertens niet in het bestuur van den R.K. Sigarenwinkeliersbond St. Jan Afd. Waalwijk e.o. is ge kozen. Wel heeft mej. Mertens zichzelf als bestuurslid aangeboden maar de vergadering ging hierop niet in. De ondergetekenden Voorlopig bestuur afd. Waal wijk e.o.: M. van Hooff, voorz., Waalwijk: G. van Huiten, Secr., Waalwijk; A. Pullens, penningm., Waalwijk; J. van Boxtel, Comm., Waalwijk; Ch. Verhoeven, comm. Kaatsheuvel; P. van Loon, comm., L.-op-zand; C. Schellekens, comm. Waspik. Leden: Wed. Klerks, Drunen, M. Schey, Vlijmen, G. Krielaars, Waalwijk, J. v. d. We tering, Waalwijk, W. v. Zeist, Waalwijk, Mej. van Iersel, Waal wijk, N. C. v. d. Ven, Waalwijk. Ter opheldering moet ik mededelen dat het schrijven van de heer Hamers enige aanvulling behoeft in de vol gende zin: Het schrijven over het In- vitatie-tournooi, daar had de heer Hamers als volgt mede moeten beginnen: „Ik had horen zeggen" of „Er werd nog medegedeeld dat 't risico" enz. enz., dan had zijn schrij ven voor mij meer voldoening gehad, want het is niet ge makkelijk iets te schrijven wat men van anderen hoort zeggen. De heer Hamers moet maar eens goed het laatste num mer van de „Biljart" lezen, dan kan hij zien dat niet al leen in district de Langstraat, maar in meerdere omstreken in Nederland grote tegen kanting is tegen de twee ver plichte abonnementen op het Biljartblad. „Van uitstel komt geen af stel". J. B. HORNES Secr. W.B.C. mengde zangvereniging werd gevuld. Om 7.30 uur werd de har monie „De Eendracht" op de grens der gemeente door het feestcomité, harmonie Apollo en de gemengde zangvereni ging afgehaald, om onder het spelen van een fikse marsch naar het feestterrein te mar cheren. Het program dat door „De Eendracht" ten gehore werd gebracht, was met zorg sa mengesteld. Het verplichte concours nummer „Plechtige Optocht" waarmede dit gezelschap Zon dag j.l., voornamelijk tenge volge van het buitengewone warme weer, jammerlijk pech had, brachten zij thans op on feilbare wijze ten gehore, waaruit de conclusie gerecht vaardigd is, dat de uitslag van een concours niet steeds de juiste capaciteit van een ver eniging weergeeft, omdat, zo als in dit geval, ongunstige factoren de uitslag beïnvloe den. Juist bij het begin van de pauze moest het duizendkop pige publiek vanwege de ver frissende bui zijn toevlucht nemen tot de consumptie tent. Hier werkte het gem. koor zijn prachtig repertoire af, zij het enigszins ingekort. Nadat het laatste davenrend applaus geluwd was, bracht de heer Valkenstijn een har telijk woord van dank aan de vereniging voor de spontane medewerking, welke zij aan het welslagen van het eeuw feest had gegeven. Hierna bood hij namens Apollo de dirigent J. Nollen een prach tige bloemenmand aan als een stoffelijk bewijs van waar dering. Na het slotnummer van „De Eendracht" hield het applaus zo lang aan, dat nog een extra nummer: de feestmarsch van R. van der Glas, als toegift werd gespeeld. Hierna werd aan de heer Snijders, die te vens directeur van Apollo is, een kostbare bloemenmand aangeboden en bracht de heer Valkenstijn dank en hulde aan de vereniging voor het prachtige concert dat zij ver- .zorgd had. Wij vinden, aldus spreker, het voor U erg jam mer dat bijzondere omstan digheden zulke grote parten hebben gespeeld bij Uw op treden van Zondag j.l., doch van de andere kant is het aangenaam te kunnen con stateren dat Uwe leden de mislukking van Zondag het meest betreuren voor hun di recteur de heer Snijders, dat op zich zelf een bewijs is dat hem geen enkel verwijt treft. Verder sprak hij o.m. de wens uit dat het gelegde con tact zou worden bestepdigd en eindigde met de hoop dat hun verlangen om te promo veren naar de klasse Uitmun tendheid, spoedig in vervul ling mocht gaan. Concours. Uitslag 2e concoursdag, Zater dag 7 Juni 1947. Marswedstrijd Fanfare, 2e afd. Exelsior Hoofddorp. Verplichte mars „Leve de Vrij heid'. Aantal executanten 32. Aantal punten 33. le prijs. Concertwedstrijd Fanfare, 3e afdeling. Excelsior Lage Zwaluwe. Verplicht nummer Fleur de Nice, fant. J. Martin. Aantal executanten 32. Aantal punten 50. le prijs. 2e afdeling. Euterpe 's-Gravemoer. Verplicht nummer Mimosa van J. E. Strauwen. Aantal executanten 24. Aantal punten 50. Ie prijs. Excelsior Hoofddorp. Verplicht nummer Mimosa van J. E. Strauwen. Aantal executanten 32. Aantal punten 51. le prijs. Concertwedstrijd Harmonie. 2e afdeling. Sint Jan, Kaatsheuvel. Verplicht nummer La Gracieuse, ouv. Ph. S. Vlessing Aantal executanten 34. Aantal punten 40, 2e Oprijs. Uitspanning door inspanning, Rozenburg. Verplicht nummer La Gracieuse, ouv. Ph. S. Vlessing. Aantal executanten 34. Aantal punten 46. 2e prijs. De prijs voor het verstkomende muziekgezelschap werd toegekend aan Excelsior uit Hoofddorp. Ondanks het slechte weer was er toch een levendige belangstel ling op het feestterrein, temeer daar de consumptietent was ver plaatst tot voor de kiosk, zodat het publiek thans beter vanuit de tent de muziek volgen kon. Ook op het marktterrein heerste een prettige feeststemming en de inlichtingen waren regelmatig be zet. Marswedstrijd Harmonie. 2e Afdeling. Tilburgs Politiemuziekcorps te Tilburg. Verplicht nummer „Leve de Federatie van L. de Moree. Aantal executanten 39. Aantal punten 38. Eerste prijs. Concertwedstrijd Fanfare. 3e Afdeling. Wilhelmina, Dussen. Verplicht nummer Fleur de Nice, Fant. J. Martin. Aantal executanten 19. Aantal punten 51. Eerste prijs. Concordia, Schaik. Verplicht nummer Fleur de Nice, Aantal executanten 27. Aantal punten 54. Eerste prijs. Concordia, Reuzel. Verplicht nummer Fleur de Nice, Aantal executanten 43. Aantal punten 51. Eerste prijs. Concertwedstrijd Harmonie. 2e Afdeling. Verplicht nummer La Gracieuse, ouv. Ph. S. Vlessing. Vriendenklanken, Breda. Aantal executanten 36. Aantal punten 47. Tweede prijs Tilburgs Politie-Muziekcorps, te Tilburg. Aantal executanten 39. Aantal punten 57. Eerste prijs. Woensel's Muziekcorps, Eind hoven. Aantal executanten 47. Aantal punten 46. 2e prijs. „Sub Umbra", Meerveldhoven. Aantal executanten 35. Aantal punten 58. Eerste prijs, met lof der jury. le Afdeling. Verplicht nummer Plechtige Op tocht, S. P. van Leeuwen. Excelsior, Gemet. Keuze nummer Coillon Balet in 3 delen L Deneufbourg. Aantal executanen 35. Aantal punten 3, le prijs met lof der jury. Afdeling Uitmi'rtendheid; ver plicht nummer le Suite des Mini atures J. Morks. Asterius, Oistervijk. Keuzenummer Divertisement Champetre Suite, naliet, F. Rousseau. Aantal executamen 48. Aantal punten 1)8. le prijs. St. Cecilia, Princenhage. Keuzenummer Ttrvaete, ouv. L. Gasia. Aantal executanten 47. Aantal punten 107. le prijs. De door H. M. de Koningin be schikbaar gestelde prijs, die be stemd was voor de vereniging, die het hoogste aantal punten behaal de, is gewonnen door Sub Umbra uit Meerveldhoven. Na het concours bracht de voor zitter de heer Valkenstijn dank aan allen die aan het welslagen hadden medegewerkt, doch in het bijzonder aan den heer van Schijn- del, die als prijzencommissaris door de federatie was toegewezen. Verder bracht hij dank aan de jury, die op zeer correcte wijze de zaak geleid heeft. Tot slot bracht hij dank aan de federatie en de deelnemende verenigingen, waar aan mede het welslagen te dan ken is. Biljartsjort. In café Euphlnia werden de wedstrijden om het per soonlijk kampioenschap le klasse libre verfolgd met de volgende partij ei: M. v. d. Heijder. Jos Schalken 200 34 162 M. v. d. Heijder, Mandemakers 123 25 200 H. Snoeren Jos Schalken 200 27 178 J. de Bondt Jac Verhiel 200 39 160 H. Soeterboek J. de Bond; 200 36 184 M. v. d. Heijden— H. Snoeren 163 21 200 D. Netten H. Snoerei 173 28 200 D. Netten H. Soeterboes 175 25 200 Harmonie St. Jan. De harmonie St. Jan uit Berkdijk nam Zaterdag j.l. aan het federatief concours van de harmoijie Apollo te Geertruidenberg deel. St. Jan dat uitkwam in de 2e afde ling harmonieërl had wegens ongesteldheid van zijn direc teur, de heer v. Nieuwenhui- zen uit Loonopzand, de laat ste weken gestudeerd onder leiding van de heer P. B. Bis- selink. Na het succes van de har monie Apollo op Zondag j.l. ging St. Jan Zaterdagmiddag in een grote „bruine" auto bus naar de oude Geertrui- stad. Het verplichte nummer „La Gracieuse", ouverture v. Ph. S. Vlessing,1 een zeer be vallige compositie welke juist om zijn lichte bekoorlijkheid van een harmonie in de 2e afdeling meer dan voldoende eisen stelt. St. Jan bracht 't met 40 pnt. tot een 2e prijs, een bekroning die door de executanten ten zeerste werd gewaardeerd. ï)e stemming zat er dan ook bij St. Jan direct in en na een gezellig entre-nous in Den Berg, werd de terugtocht naar Kaatsheu vel aanvaard, vaar zowel de harmonie Apollb als Eupho- nia in de Stationsstraat klaar stonden om hunjzustervereni- ging een joyeuse entree te be reiden. Onder het spelen van pittige marsmuziek werd naar het verenigingslokaal bij de heer v. Dinteren gemarcheerd Bloemen spraken daar de taal van de sympathie welke St. Jan geniet. De voorzitters van Eupho- nia en Apollo brachten hun felicitaties uit, waarop de waarnemend voorzitter in keurige woorden antwoordde. Biljartwedstrijd. Op het prima biljartmateriaal van café Euphonia wordt Zater dag en Zondag a.s, een grote bil jartwedstrijd gehouden tussen twee der grootste rivalen van onze tijd. De heer Piet de Leeuw, kampioen Europa 45-1, zal zich in twee avonden meten met de heer Kees de Ruijter, kampioen N.B. 45-2. Wat deze ontmoeting betekent weten alle biljartliefhebbers. De prestaties van de grote „Piet" spreken uit zijn titel, doch wat er schuilt in de jonge „Kees de ge vreesde tegenstander, die alle mo gelijkheden in zijn queue heeft, kan tot de grootste verrassingen lei den. 't Worden beslist spannende avonden in de biljartsport. H. Sacramentsprocessies. 't Weer was minder gunstig, toch gingen de H. Sacraments processies in onze parochies in de buitenlucht door. Vooral in de parochie St. Joseph was door de parochianen met veel toewijding aan de straatversiering gewerkt. Om 5 uur werd voor hen die de versiering op zich hadden geno men reeds een H. Mis gelezen, waarna direct met de werkzaam heden werd begonnen. De weg waarlangs het Allerheiligste trok zag er dan ook keurig verzorgd uit. De harmonie Euphonia ver leende in de parochie St. Joseph, Apollo in de parochie St. Jan, en de harm. St. Jan in de parochie Berkdijk medewerking. De paro- chie's St. Jan en Berkdijk hielden hun processies op het versierde kerkhof. De deelname der bevolking was massaal en met veel devotie werd de plechtigheid meegeleefd. AGENDA 10 Juni, Dinsdag, 7,30 uur n.m. Rep. R.K. Kerkkoor St. Jan. 11 Juni, Woensdag, 7.30 uur n.m. Rep. Dameskoor Bel Canto. Woensdag 7,30 uur n.m. Rep. Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. AXEL—R.K.C. 1—2. Zondag maakte R.K.C. haar tweede reis naar Zeeuwsch-Vlaainderen om aldaar Axel partij te ge ven en met succes, want met de volle Wit keerden de Waalwijkeijs huistoe. Het was ten forsche maar harde wedstrijd tus- schen twee jiloegen, die elkaar geen duimbreed toegaven. R.K.C. verscheen met 2 invallers voor van Delft en v. d. Sanden, ter wijl even na fle rust ook Dollekens moest worden vervangen, daar zijn oude knieblessrue ïiog niet ge heel was hersteld. De in vallers, resp. E}e Kloe, L. v. d. Gouw en Swinkels, vol deden echter uitstekend. Scheidsrechter was dhr. v. d. Eist die hier in Waal wijk de wedstrijd Waal wij ks Elftal-Sparta leidde. Over de wedstrijd het volgende: Na het aanbieden van' de gebruikelijke bloemen door de Voorzitter, dhr. de Jong, trapt Axel af met wind in de rug. R. K. G. neemt het leder direct over en de voorhede kan reeds een mooie aanval opzetten doch wordt door Jan Du quesnoy juist naast ge schoten. Hierna noteeren we enkele mooie aanvallen van Axel, doch deze vin den steeds Span in laatste instantie op zijn plaats. Het spel gaat snel heen en weer, van beide zijden worden mooie aanvallen opgezet. R.K.C. heeft het eerst succes als na 35 min. spelen Jan Duquesnoy de bal keurig hoog voor doel plaatst en invaller de Kloe met een mooie kopbal de bal in het net doet ver dwijnen, 01, waarmede de rust aanbreekt. Na rust is het mede door wind- voordeel R.K.C. dat enke le gevaarlijke aanvallen onderneemt, maar de Axel doelman is nu paraat en laat mooi werk zien. Na een overwicht van R.K.C. is het Axel dat nu iets in de meerderheid is en na een half uur ook kans ziet om met een mooie kopbal Span te verrassen en de partijen weer op gelijke voet brengt. Onder groote spanning verstrijkt nu de tijd; van beide zijden wordt hard gewerkt om het winnende goaltje. De R. K. C.-supporters, die natuurlijk ook weer present waren, namen al genoegen met het eene winstpuntje, maar in de laatste minuut is de voor hoede weer ten aanval ge trokken, de bal komt hoog voor doel, de Axel keeper steekt zijn handen omhoog om het leder op te vangen, maar Jos Duquesnoy is er eer bij en met een listig kopballetje tikt hij de bal over keeper's handen in 't verlaten doel. 12. Direct daarop fluit de scheidsrechter 't einde en R.K.C. heeft haar tweede promotie-wedstrijd gewon nen. Een mooie prestatie en een goede stimulans voor de nog resteerende wedstrijden. DUIVENSPORT. ,,De PostduifWaalwijk. Bovengenoemde vereeni ging hield Zondag 8 Juni een wedvlucht vanuit Com- piègne (Frankrijk), 299 K.M. Duiven los 8 uur 10 min. In concours 105 duiven. le duif 11.06.05, laatste prijsduif 11.23.34. De uitslag was als volgt: J. v. Bokhoven 1Jos. v. Bladel 2, 8, 12, 22, 24; G. v. Ilultcn 3; Th. Duyve- kam 4, 6, 27; A. Timmer mans 5, 7; W. Herman 9; M. Verhulst 10, 25; L. v. Dongen 11; A. v. Hilst 13, 16; L. Mulder 14, 20, 21; Fr. Schoemans 17, 26; H. Knippels 18; P. v. Helvoirt 19; A. Hensen 23; Jan v. Bladel 15. Uitslag van Quievrain eveneens op Zondag 8 Ju ni. In concours 66 duiven. Los om 8 uur. le duif 9.50.04, laatste prijsduif 9.57.50. P. Adriaanse 1A. Stain 2, 9, 17; Jan Schuurmans 3; A. Stokwielder 4; C. Verhulst 5, 11; Jos. v. Bla del 6; A. Timmermans 7; J. Verhagen 8; G. v. Huiten 10; A. Hensen 12; A. van Eijck 13; Th. de Ronde 14; P. Willemse 15, 16. A.s. Donderdagavond van 7 tot 8 uur inmanden voor Noyon (Frankrijk) 276 K.M. SPORTUITSLAGEN. Kampioenschap van Nederland. AjaxHeer en veen 33 MVV—NEC 1—3 Promotie- en degradatie wedstrijden. District I: 2e klasse. EmmaKFC 52 District II: 2e klasse. SVV—VUC 3—1 District IV: 2e klasse: RKTVV—TSC 2—1 Derde klasse: SCB—Veloc 0—1 Axel—RKC 1—2 Vierde klasse: UDI—Boxtel 1—0 Kor velGroen Wit 20 Res. 2e klasse. Dosko IIDe Spechten II 13 District VI: 3e klasse: Wittenhorst—EVV 1—1 KORTE BERICHTEN. Door een pistoolschot is de 38-jarige reserve-officier R. B. D. te Putten (G.) gedood. Zijn vrouw is opgesloten. Zij heeft bekend het schot te hebben gelost, doch het staat nog niet vast of er sprake is van een ongeluk dan wel van opzet. Onder Overschie nabij de Glimfabriek op de weg naar Schiedam, is een Haagse taxi in het water gereden toen de chauffeur door een tegenlig ger verblind werd. De chauf feur wist zich te redden. Zijn pogingen om de twee passa giers te bevrijden uit de auto, welke geheel onder water was geraakt, mochten niet ge lukken. De Rotterdamse brandweer heeft het stoffe lijk overschot van het twee tal later geborgen en ook de de auto op het droge ge bracht. De slachtoffers zijn de 17-jarige Noorse zeeman H. Halvorsen en een meisje van ongeveer 20 a 25 jaar, wier indentiteit nog niet kon wor den vastgesteld. De republikeinse regering heeft het antwoord op de nota van de Commissie-Generaal aan de Nederlandse regering overhan digd. De antwoord-nota beslaat 15 pagina's en zal vandaag worden gepubliceerd. Wat de militaire voorstellen be treft, acht de republiek een geza menlijke gendarmerie van Neder landers en republikeinen voor het republikeinse gebied onaanvaard baar. De Belgische politie arres teerde vorige week op het grens station Quevy, een Joods echt paar, toen het op reis was van Brussel naar Parijs. De arrestatie geschiedde omdat het verdacht werd briefbommen bij zich te heb ben. - De bakkersstaking te Amster dam is zo goed als verlopen. Op een na alle grote en nagenoeg alle kleine bakkerijen hebben het werk hervat. Ook de staking bij van Gend en Loos is geëindigd. De raad der gemeente Drunen kwam Woensdagavond in open bare zitting bijeen ten gemeente huize, onder voorzitterschap van Burg. Th. v. d. Heijden. Waarn. secretaris P. Elshout. De notulen van de vergadering van 15 April j.l. werden volgens aangeboden concept onveranderd goedgekeurd. Punt I der agenda behelsde het verzoek van de Dames van Vugt en Mej. Vissers om de grond waarop het voormalige gemeente huis stond aan te kopen of te hu ren. Bedoeld stukje grond is, al dus de voorzitter een klein stukje braak liggend terrein langs de straat met een lengte van onge veer 15 M. en diepte van 8 M. In verband met het feit dat het direct aan de straatweg ligt is het best mogelijk dat de gemeente de grond t.z.t. nog eens nodig heeft. B. en W. stellen dus voor het stukje grond niet te verkopen maar te verhuren. Gezien echter de kleine culturele waarde van genoemd perceel, dat het onmo gelijk voor bouwgrond kan wor den gebruikt, is het niet gemak kelijk een huurwaarde voor deze vast te stellen. B. en W. stellen voor om per jaar een prijs te vragen van 0.15, dit om blij vend het gemeentebezit te consta teren, onder beding dat het zal worden gebruikt als tuin of iets dergelijks. Dit voorstel werd z.h.st. aange nomen. Punt II der agenda hield in het voorstel tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling inzake de instelling van een schoolartsen, dienst. De schoolartsendienst, zo lichte de voorzitter het prae-advies toe, is een instelling welke door de overheid ten zeerste wordt voor gestaan en waaraan betrekkelijk kleine kosten verbonden zijn. Re den waarom B. en W. mede op aandringen der Ged. Staten, dit voorstel aanbieden. De school artsendienst beoogt een betere me dische verzorging en controle op de schoolkinderen, op welk terrein zij zich dan ook uitsluitend be weegt. De kosten voor onze ge meente bedragen 2000 per jaar. De regeling zal moeten worden aangegaan tesamen met de ge meenten Waalwijk. Heusden, Hel voirt, Lidenhout, Berkel-Enschot, Loon-op-Zand en Dongen. De heer van Wezel vroeg of er dan ook een geregelde controle op de scholen was. Voorzitter: Ja, in het bijzonder op de gezondheidstoestanden, ter wijl zal worden nagegaan of er geen verbeteringen in deze aan te brengen zijn. De heer van de Wiel zag het rayon liever wat kleiner en noem de de kosten nogal beduidend; spr. vroeg voor welke tijd deze rege ling werd aangegaan. De voorzitter antwoord: voor onbepaalde tijd. Spr. wees nog eens in het bijzonder op het nut van dezen dienst. Controle op T.B.C., inenting, het trachten te voorkomen van ziektegevallen welke nadelig zou den zijn in het verdere leven van het kind, het door inenting of an dere massa-behandeling niet op dringen van een bepaalde arts; al deze voordelen waren aldus spr. niet te onderschatten. Ook het pe riodiek onderzoek van T.B.C., waarvoor door B. en W. opdracht was gegeven, zal voortaan door de schoolartsendienst worden ver richt. Wat het rayon betreft, wan neer deze fout aan den dag treedt zal zij dan moeten worden opge heven. Het voorstel tot instelling van een gemeenschappelijke regeling inzake de instelling van een schoolartsendienst werd z.h.st. goedgekeurd. Punt 3 der agenda hield in het voorstel tot wijziging der Alge mene Politie-verordening. Het gold hier speciaal de ver ordening aangaande het verlenen van slaapgelegenheid in schuren en stallen. Het verstrekken van nachtlogies in genoemde ruimten is zonder gemeentelijke toestem ming verboden, evenals het ver lenen van kampeergelegenheden op terreinen. In de meeste gevallen zal deze vergunning wel worden gegeven, indien kan worden aan genomen dat geen personen van verschillend geslacht op dezelfde plaats zijn ondergebracht, wiens samen zijn op een dergelijke ma nier niet geoorloofd is. De heer v. Drunen vroeg of deze verordening wel goed om schreven was, zodat ontduiking door b.v. op zolders te laten sla pen, mogelijk was. De voorzitter antwoordde ge ruststellend. De heer v. d. Wiel vroeg of ook niet eens bijzonder gelet kon worden op het zwemmen in het kanaal, welk misbruik zo algemeen is geworden. De heer Maas merkte op dat ook op verschillende wielen ge zwommen wordt onder onduldba re toestanden en hij achtte het noodzakelijk dat daar eens bijzon der op werd gelet. De voorzitter antwoordde dat dit reeds geschied; hij zou het nog eens onder de aandacht der poli tiemannen brengen, maar het was zijn inziens niet zo gemakkelijk de overtreders te pakken te krijgen. Meestal kan men de politieman ver aan zien komen en is men bij tijds gesmeerd. Het voorstel tot wijziging der Algemene Plaatselijke Politiever ordening volgens prae-advies no. 3 werd z.h.st. goedgekeurd. Het vierde punt der agenda be helsde het voorstel tot herstel en uitbreiding van de opstallen van het gemeentelijk zwembad met wij ziging der begroting 1947. De voorzitter lichtte het prae- advies no. 4 uitvoerig toe. Het ge meentelijk zwembad de Pleune wiel, werd in 1936 aangelegd; ge zien de weinige geldmiddelen in die tijd werden vooral wat betreft de opstallen zo eenvoudig moge lijk opgezet, zodat na ruim 10 jaar deze voor afgeschreven kun nen worden beschouwd. Zoals de otestand thans is, is zij beslist on voldoende te noemen voor de eisen die wij aan een behoorlijk bad mogen stellen. Voor de oor log oten alles goed kon worden onderhouden en er behoorlijk ge vloeid werd door het polderschap, was het bad beslist goed. Doch de oorlog heeft ook aan he|^ het zijne gedaan. De opsq hebben geleden onder de slop handen der legers en ook niet lïè minst van de burgers.Doordat er in de oorlog niet gevloeid is ge worden heeft de plantengroei ziek in het bad vrij kunnen ontwikke len. Deze zijn gaan rotten; neem daarbij de modder welke bij de aanleg van het bad nog is blijve» zitten, dan kan men wel aanne men dat het momenteel niet goed B. en W. hadden het plan de opstallen in steen op te trekken en om alle houtwerk afneembaar te maken, zodat het in de winter kan worden afgenomen en voor schennende handen gevrijwaard is. Wat betreft het reinigen van het bad heeft B. en W. het plan het volgend jaar het bad met een mod- derspuit geheel te laten leegpom pen, zodat alle onreinheden kun nen worden verwijdert en op de bodem dan een laag duinzand te brengen; het diepste punt van het bad, welke 5 M is zal dan op 3 M worden gebracht. Het bedrag dat voor deze uitbreiding en her stel nodig zal zijn is 20.000. B, en W. hopen door verhoog de entreeprijzen de exploitatie van het bad gunstig te doen worden. De entreeprijzen zijn nog niet ver hoogd en voor deze tijd dus wel beduidend laag, zodat bij een ver hoging der prijzen wij nog niet boven het normale zullen gaan.. De gehele kosten zijn, hoewel hoog, nog zo laag mogelijk gehou den. Spr. meende deze uitgaaf in het belang van de volksgezond heid wel te kunnen verantwoor den. De heer van Wezel zag het nut van een goed zwembad voor de volksgezondheid wel in, maar vreesde dat men van het bad, waarvan de grondslag eenmaal verkeerd was, De heren v. d. Wiel en de Haan waren dezelfde mening toe gedaan. De voorzitter antwoordde dat hij echter een andere mening was toegedaan. Bij de aanleg van het bad is door middel van een z.g. lier de modder verwijderd, maar tegen de westzijde is nog een ge deelte van die modder blijven zit ten; de planken welke dit beschut ten zijn op sommige plaatsen los gelaten, zodat deze zullen moeten worden vervangen. Door dat het bad in de oorlog niet on derhouden is kunnen worden en plantengroei in het water tot stand kon komen, is het in de toestand geraakt waarin het thans is. Nu dit jaar het bad gedeeltelijk is leeggepompt en gereinigd en er weer gevloeid wordt, is de toe stand van het water weer enigs zins bevredigend, terwijl het dit voor de oorlog, toen er geregeld gevloeid kon worden, steeds was, wat dus wel een getuigenis is dat de toestand van thans een gevolg is van de oorlog. De heer v. d. Wiel zegt dat er misschien wel meer modder zit dan de voorzitter denkt. Spr. had het bad zelf mee aangelegd, ter wijl hij een uitgaaf van 20.000 in deze tijd voor een zwembad niet verantwoord achtte. Spr. is tevens bang dat de westzijde door de modder die daar zit steeds zal wegzakken. De heer de Haan onderstreepte de woorden van 't lid v. d. Wiel. De voorzitter noemde hun visie wel wat pessimistisch en wat het geld betreft, merkte spr. op dat voor de opstallen 14500 en voor het reinigen 5400 was uitgetrok ken, waardoor men dus onder scheid kon maken in de gemaakte kosten. De heer v. d. Wiel: Dat wilde ik juist opmerken; zou het nu niet beter zijn als wij eerst het bad eens grondig lieten reinigen voor de 5400 en dan 5 of desnoods 2 jaar afzien. Wanneer het dan goed voldoet kunnen wij de op stallen nog vernieuwen, misschien zijn de kosten dan ook nog min der. Spr. achtte ook het verbruik van materialen en arbeidskrach ten in deze tijd nu er meer moet worden opgebouwd niet verant woord. Voorzitter: U bent bang voor het risico, ik echter nie.t al heb ik een open oog voor voorstel en bezwaren, maar wij moeten de zaak objectief bekijken. Wij heb ben momenteel een gemeentelijk bad, waarvan het nut in de voor-

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 4