SPORT. 2 ONGEMEUB. KAMERS NIEUWS UIT KAATSHEUVEL M. H.C. KOLSTER een net dagmeisje, ZIT- EN SLAAPKAMER MET GEBRUIK VAN KEUKEN tus A M C zv. P J van de Wiel-van Vught Antonia M dv. J J de Gouw-de Groot Johannes A M zv. A J Smits - van Heeswijk Jacobus M M zv. M van Hulten-v. Horen Maria M J dv. P Verhulst- Brok Henrica J W M dv. C J M Rechters-Landsbergen Pieternella S J dv. D P v. Cadsand-Jurrij Petronella M dv. C Pelders-van Gestel Richardus C M zv. C L van Engelen-Pulles Elisabeth J M dv. Th A H Floris-Ver hoeven. Overleden: Antonius P M Sleutjes, 3 j. Marinus Pul les, 71 j., echtgenoot van H. Brok Johannes v. Drunen 89 j., weduwnaar van G M H de Leijer Johannes P Pul les 77 j., echtgenoot van A Boelen Maria Th Swaans 31 j., echtgenote van J van Drunen. Gehuwd: Adrianus P A v. Noort en Anna Cales Leo- nardus A Musters en Petro nella van Drunen Wilhel mus L Verkuil en Johanna L Klerks Johannes de Gouw en Cornelia M Klerks Adrianus J Klerks en Bernar- dina J C Snijders Andreas C Pullens en Johanna W van Wezel Mels van Doorn en Johanna M van Mier Jo hannes L van de Leur en Ger- dina J van Hulten. HAARSTEEG. Zondag 15 Juni zal onder leiding van de R.K. Jonge Boerenstand alhier op 't ter rein achter café Zeeuwen een grote sportdag worden gehou den van de Kring 's Hertogen bosch. Ongeveer 300 gymnas ten worden alsdan daar ver wacht. Om 1 uur zal het plechtig Lof worden bijgewoond, on der eigen koorzang der deel nemers. 1.30 uur nemen de ver plichte oefeningen een aan vang. Daarna krijgen we ver schillende interessante num mers, zoals 1500 M. hardlo pen, hindernisloop, pyramide- bouw, polstokhoogspringen, springen over paarden, mas sa-demonstratie enz. Tot slot uitreiking van de 75 beschikbaar gestelde prij zen. Het laat zich aanzien dat het een interessante middag zal worden voor de zeer ve len die van heinde en verre ongetwijfeld zullen opkomen om onze boeren jeugd in hun sportbeoefening elkaar te zien bekampen. Het door onze ei gen afdeling reeds eerder ge presteerde, doet bij voorbaat de verwachtingen hoog ge spannen zijn. CAPELLE. Onze dorpsgenoot P. Christ Azn., directeur van het mu ziekgezelschap „Euterpe" te 's Gravemoer, behaalde op het te Geertruidenberg gehouden muziekconcours in de le af deling met 50 punten een le prijs. De postduivenvereniging „De Luchtvaart", gevestigd in het café Cové-van der Haart aan de Nieuwevaart, hield j.l. Zondag met oude duiven een wedvlucht vanuit Quievrain met de volgende uitslag: St. van Peer 1, 6, 7, 20; M. van Peer 2, 19, 21; H. Vos 3, 17; Adr. Klootwijk 4, 13; J. van Doornik 5, 15; W. Ver steeg 8, 11; W. Zijlmans 9, 12; H. van Kampen 10, 14; Gebr. van Onzenoort 16; M. v. Wijk 18. De eerst aankomende duif, welke een gemiddelde min.- snelheid behaalde van 1620,20 meter, werd om 9.44.53 gecon stateerd en de laatste prijs winnende duif welke vloog met een gemiddelde snelheid van 1488,60 m., werd gecon stateerd om 9.53.16. Voor de a.s. Zondag te hou den wedvlucht moeten de duiven Donderdagavond 12 Juni in het clublokaal wor den ingekorfd. De dag van j.l. Maandag dezer is voor de heer M. H. van Dongen en zijn echtge note, die deze dag hun 25- jarig huwelijksfeest in fami liekring vierden, tot een dub bele feestdag geworden, want - v -%i - -VV-*:.>v- M. VAN HALDER DRUNEN Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. de jubilaris herdacht tevens het feit dat hij dit jaar een kwart-eeuw als penningmees ter zitting heeft in het be stuur van de gemengde zang vereniging ,,'t Rozeknopje", waarvan hij één der mede oprichters en vanaf deze op richting in 1909 tevens een trouw, werkend lid is, dat slechts zelden een repetitie verzuimt en zodoende tal van jongere leden tot een voor beeld gesteld kan worden. Het is dus begrijpelijk dat de zangvereniging deze feest dag van haar penningmeester en werkend lid niet onopge merkt wilde laten voorbij gaan en in de avonduren haar opwachting maakte ten huize van de jubilarissen, waarbij het zilveren echtpaar onder aanbieding van een tweetal waardevolle cadeaux in har telijke bewoordingen werd gecomplimenteerd door de voorzitter de heer Adr. M. Verheijden. Tal van gemeentenaren, voor wie de jubilaris geen onbekende is daar hij als post bode bijna dagelijks met hen in aanraking komt, gaven 't jubilerend echtpaar persoon lijk van hun belangstelling blijk en zeer veel bewijzen van medeleven in onderschei den vorm en aard hadden zij in ontvangst te nemen. Namens het gezamenlijk P.T.T.-personeel van de hulp postkantoren te Sprang en te dezer plaatse dat voltallig van zijn belangstelling blijk gaf, werd het zilveren echt paar geluk gewenst door de heer D. J. Schuller, kantoor houder van het hulppostkan toor alhier. Wij twijfelen er niet aan of de dag van j.l. Maandag zal bij het echtpaar in lieve en dankbare herinnering blijven voortleven. Bij de vele geluk wensen welke 't in ontvangst heeft mogen nemen, willen wij ook de onze voegen en wij spreken hierbij de hoop uit, dat zij in gezondheid en voorspoed een volgend jubi leum tegemoet mogen gaan. Voor de door de motor club „Marijke" georganiseer de sterrit, welke a.s. Zater dagnamiddag zal worden ge houden, bestaat, naar wij ver nemen, bij de leden veel be langstelling, temeer daar voor de winnaars van deze rit prachtige prijzen op motor- gebied beschikbaar worden gesteld. De start zal plaats hebben aan het Bruggetje te Vrijhoeve-Capelle. Men deelt ons mede, dat zij die aan deze wedstrijd willen deelnemen en nog geen lid der vereniging zijn, zich als nog bij een der bestuursleden kunnen opgeven. Het leden tal is reeds gestegen tot 41. RAAMSDONK. O.S.C.Victoria 00. Zondagmiddag speelden bei de elftallen hun eerste pro motie-wedstrijd voor de 4e klasse K.N.V.B. Nadat Raamsdonk de toss had gewonnen, trapte Orthen af met de wind schuin in de rug. Victoria nam bijna di rect het offensief over en hield een overwicht op de O.S.C.-ers. Het samenspel van de bezoekers was beter, al deed de sterke wind veel af breuk aan de kwaliteit. De aanvallen van de Raamsdonk* se kampioenen waren echter te eenvoudig om de hechte verdediging der thuisclub uit haar verband te krijgen. Toch was het doel van de gastheren herhaalde malen in gevaar. Zo schoot mid voor Snijders eenmaal tegen de paal en werd de terugspringende bal door de linksbuiten, buiten 't bereik van de keper, langs de paal geschoten, maar nog steeds bleef de stand gelijk. Victoria werd hierna enigs zins in de verdediging ge drongen. Na de rust kreeg Raams donk de sterker wordende wind in de rug en nu werd het een complete belegering voor het doel der thuisclub. De enigszins fors spelende O.S.C.-achterhoede keerde echter de Victoria-aanvallen en zodoende eindigde deze wedstrijd in een gelijk spel 0—0. Er was veel belangstelling voor deze ontmoeting, tussen twee K.N.V.B.-candidaten. A.s. Zondag vindt de re turn-match plaats op het Vic- toria-terrein te Raamsdonk, waarbij wij de thuisclub wel de beste kansen geven. GEERTRUIDENBERG. Ondanks het regenachtige weer en de sterke wind stroomden van alle zijden Geertruidenbei g vol met vreemdelingen, om ook de laatste concoursdag te genie ten van de schone kunst der muziek en van alles wat daar naast geboden werd. Op het feestterrein was het, ondanks de slechte weersge steldheid, drukker dan op de voorafgaande concoursdagen, wellicht omdat Zondag de muziekgezelschappen der ho gere klassen elkander becon curreerde, waardoor het peil vanzelfsprekend hoger lag, maar anderzijds waren velen naar Geertruidenberg geko men om het machtige slot- concert der Mariniers te kun nen beluisteren. Ook de industrie-tentoon stelling had Zondag een extra druk bezoek te verwerken. Vele der bezoekers stonden verstomd van wat zij daar te zien kregen. Een zo veelzij dige industrie in een betrek kelijk kleine plaats is haast niet te geloven en hier kon den zij niet anders dan het constateren. Op het Marktterrein heers te eveneens een gezellige drukte, welke sterk afnam voor de aanvang van 't slui tingsconcert, want reeds een uur voor de aanvang stroom de een talrijk publiek 't feest terrein op. Bij de aanvang van 't con cert was reeds de 3000ste be zoeker de controle gepasseerd hetwelk een groot succes ge- noem kan worden, gezien de beroerde omstandigheden waaronder het concert plaats vond. Het talrijke publiek was zo enthousiast, dat het zich door niets liet verjagen. Het trot seerde wind en regen liever dan iets te missen. Na het concert hield het ap plaus zo lang aan, dat tot twee maal toe de mariniers kapel onder leiding van lui tenant Gijsbert Nieuwland, een toegift gaf. Na de laatste toegift drong het publiek tot dicht bij de kiosk door, zodat de politie snel voor afzetting moest zorgen. Dit enthousias me werd beloond door 't spe len van het Wilhelmus, dat tevens een waardig slot was van een in elk opzicht ge slaagd muziekconcours. De voorzitter de heer Val- kenstijn bracht in een harte lijke toespraak dank en hul de aan het corps. Hierna richtte de heer Val- kenstijn zich tot allen die aan het welslagen van het mu ziekfeest hadden mede ge werkt. Hij dankte allen, doch in het bijzonder sprak hij een woord van hulde en dank voor de N.V. P.N.E.M. die door de heer Boer de verlich ting had verzorgd, tot de V.V.V. voor de organisatie van de industrie-tentoonstel ling, tot de Middenstand voor hare spontane medewerking, tot de heer Draaijer die de geluidsinstallatie op het ter rein verzorgd heeft, and last not least tot de heer Vermeer, de concourssecretaris, met wiens steun en hulp dit grote muziekfeest tot een waar suc ces is geworden. Als tijdelijke typiste ter Secretarie is benoemd onze stadgenote mej. L. Eype. Vanwege de grote be langstelling die er bestaat voor onze industrie-tentoon stelling welke door de V.V.V. is georganiseerd, blijft deze tentoonstelling geopend tot en met. 15 Juni a.s. A,s. Vrijdag om 3 uur na middag wordt de tentoonstel ling vereerd met een bezoek van de voorzitter en secreta ris der Kamer van Koophan del uit Waalwijk. Gcmccn'icraad. Openbare vergadering van de raad der gemeente Loonopzand, te houden op Maandag 16 Juni 1947, des namiddags om 7 uur, ten ge meentehuize. Aan de orde: 1. Vaststelling notulen der vori ge vergaderingen, gehouden op 1 April 1947 en 18 April '47. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot het aangaan van een gemeenschappelijke rege ling betreffende een school- artsendienst. 4. Voorstel tot wijziging dei- reglementen: 1. op de rechtstoestand van de secretaris, ontvanger en ambtenaren van de burger lijke stand: 2. voor de ambtenaren en werklieden in dienst der ge meente Loonopzand. 5. Voorstel tot het aangaan van een kasgeldlening, groot 100.000.-. 6. Voorstel tot het verlenen van vergunning tot plaatsing van een weegbrug in openbare ge meentegrond. 7. Voorstel tot instelling van een commissie van bijstand voor het onderwijs, benevens tot vaststelling ener verordening regelende de samenstelling en de werkking dezer commissie. 8. Voorstel tot instelling van een commissie van bijstand voor de wegen, benevens tot vast stelling ener verordening, re gelende de samenstelling en de werkkring dezer commissie. 9. Verzoek om ontslag als stoker aan de gemeentegasfabriek van H. A. van Kuijk. 10. Voorstel tot vaststelling der 2e, 3e en 4e wijziging der ge meentebegroting 1946, bene vens van de begrotingen van het gemeente-gasbedrijf en de exploitatie der drainagevelden. 11Woningbouw urgentieplan '47. Prae-advies t Op 20 Mei j.l. werd van de provinciaal directeur van de volks huisvesting telegrafisch bericht ontvangen, dat overschrijding van het woningcontingent voor 1947 met maximaal 150 wordt toe gestaan indien vóór Juli de aan besteding plaats vindt. Naar aan leiding hiervan hebben wij in over leg met de stedebouwkundig advi seur dezer gemeente, de heer Ir. C. Geenen, plannen doen ontwer pen welke voorzien in het bouwen van 60 woningen. Hierdoor zal, behoudens een deel aan de Tram laan gelegen dat voor betere wo ningen bestemd is, de onlangs aangekochte grond volledig wor den gebruikt. De woningen zullen als volgt worden verdeeld: Kaatsheuvel: Tramlaan (zuidzijde) 24 stuks Leostfaat 8 stuks Dongenseweg 10 stuks Loonsedijk 2 stuks Loonopzand Bergstraat (zuidzijde) 6 stuks Bergstr. (noordzijde) 10 stuks Wij stellen U voor tot het bou wen van deze 60 woningen, waar voor steun van het Rijk wordt ge vraagd, te besluiten. 12. Rondvraag. D.E.S. bestaat 17 jaar. DES bestond vorige week 17 jaar en evenals andere jaren zal dit feit weer enigszins feestelijk worden herdacht en met een jaar vergadering worden gesloten. Dit feestelijk herdenken zal na tuurlijk een ietswat sober karak ter moeten dragen, want met een familie van ongeveer 200 perso nen, is het nu eenmaal onmogelijk een groots festijn op touw te zet ten, temeer nog daar DES op het ogenblik armoede heeft. Laat ons evenwel hopen dat bij het vierde lustrum de omstandig heden voor DES ten goede ge keerd zullen zijn. Het ligt in de bedoeling van het bestuur het 17- arig bestaan onzer vereniging op 29 Juni a.s. te vieren en wel te beginnen met een H. Mis in de St. Jozefkerk, waaraan ongetwij feld onze Geestelijke Adviseur de Kleijn zijn medewerking zal willen verlenen. Na deze H. Mis komen wij dan samen in ons clublokaal op Den Horst voor een gezamenlijk ont bijt. Na afloop van dit ontbijt is het dan verder de bedoeling de jaar vergadering te houden. Volgende week hopen we te kunnen melden, wanneer de H. Mis, met natuurlijk Algemene H. Communie der leden, be gint en verder het agenda der jaarvergadering bekend te maken. AGENDA. Donderdag 8 uur Rep. Gem. Koor Bel Canto. 9 uur Rep. M. koor Bel Canto. Zaterdag 14 Juni 8 uur Apollo Theater Manon No. 326. Zondag 15 Juni 6.30 en 9 uur Apollo Theater Manon No. 326. Toegang 18 jaar. Maandag 16 Juni 8 uur Rep. Harm. Apollo. Des-Loterij. Des heeft van B. en W. ver gunning gekregen om een loterij te organiseren. De 17e jaardag van Des komt in het teken te staan van de loterij-actie. 3000 lo ten a 50 cent moeten aan de man gebracht worden. Des heeft de fi- nantiele steun van de burgerij hard nodig en verdient die ook ten volle. Al denken sommigen dat Des over 'n dikke kas beschikt, zal het toch iemand die een ern stig over het Des-leven nadenkt, duidelijk zijn, dat het Des-huis houden ook heel veel kost. Er zijn dit jaar ruim 200 wed strijden gespeeld en avond op avond wordt getraind. Wat die uitreizen kosten is geweldig. In kleding is slechts het hoogst noo- zakelijke. De accomodatie van de waslokalen is vrij pover. En zo zijn er nog honderde zaken die verbetering eisen en de steun van allen voor deze loterij eisen. Weer lakens beschikbaar. Wij verwijzen getroffenen naar de achterstaande advertentie, waarin de adressen voorkomen, waar eindelijk weer 2 persoons lakens beschikbaar zijn. Duivensport. De K.C.C. hield Zondag een wedvlucht vanuit Compiegne. In- gemand 450 duiven. le duif 11-5. 48. Uitslag: 1. 7, 12, 90 G, v. d.I-Linden H; 2, 4 P. Snoeren; 3, 49 M. van Wanrooij: 5 J. v. Heeswijk; 6 J. Kemmeren B.; 8, 45, 142 Th. C. Ligtvoet; 9, 52, 117 D. Matij- sefi; 10 H. Zacht; 11, 129 C. La- bee; 13, 73 M. Voogd; 14, 60 Jan Brent; 15, 18, 44, 56, 57, 64, 68, 69, 72, 101, 120, 136, 137 F. v.d. Assem; 16, 27, 78 J. Kemmeren St.; 17, 91, 96 Ant. Snoeren; 19 L. Mosselveld; 20, 33, 134 C. Mo- reval; 21, 143, 148 Jos Laros; 22, 42. 95, 107, 146 A. Schaauwers; 23 J. Bergmans; 24, 58, 98 Ant. Pijnenburg; 25 Ch. Steenbergen; 26 W. Oomes; 28, 156,M. Brokx; 29 C. Snoeren; 30, 1411 145 C. v. Boxtel; 31, 67 G. Kemmeren; 32 Sj. Pijnenburg; 34, 1 ij, 147 Jar. de Meter; 35 W. Sulsters; 36, 54, 61, 62. 113 H. Dekkers; 37 Ant. Brouwers; 38, 55 L. Ververs; 39, 66 M. Mesch; 40, 75, 87 Jac. van Dongen: 41, 140 Jac. Hoevenaars; 43 Chr. van Wanrooij; 8, 152 A. van Es; 47, 123, 132 M. v. Peer; 48 B. van Riel; 50, 63, 109 M. i van Boxtel; 51, 135 J. Muizelaar; 53 Fr. -van Woensel 59, 65, 88; Theo v. d. Ven 70, 1Ï5; G. Vos 71, 76, 130, 131 J. Zeebrechts; 74, 110 L. v. d. Ven; 77 M. Brokx; 79, 152 Jan Snoeren; 80 Jan Hoe venaars; 81, 85, 89, 93, 103 L. van Ree; 82 G. Ligtvoet; 83 Dook Donders; 84, 121, 124 J. Opper man; 86 H. Hesselmans; 94, 122, 133, 145 C. Laros; A. Hofman; 99 A. Momtee; 100, 104, 105 W. Mandemakers; 102 G. Lensveld; 106 C. de Bondt; 108 W. Sulsters; 111 J. v. d. Berg; 112 A. v. d. Hoven; 115 Jos v Heijst; 118 Jac. Vloemans; 119 G. Kemmeren; 127 F. van Woensel; 128 Li v. Boxtel; 136 J. Evers; 139 A. Ctmwenberg; 149 M. Soeterboek; 150 A. Priems De spoorwegstaking in Frankrijk. Tengevolge van de spoorweg staking in Frankrijk aanvaarden de Belgische Spoorwegen o.m. geen postduivenzendingen voor vluchten naar dit land, waardoor de duivensport in ons land lelijk is gehandicapt. Apollo voor de K.R.O. De Harmonie Apolio kreeg tij ding uit Hilversum, dat zij op Zondag 3 Augustus te Hilversum verwacht wordt om op te treden voor de K.R.O. Vermoedelijk zal het Apollo-programma in den vroegen namiddag in twee delen worden uitgezonden. Nadere gege vens hieromtrent worden nog ge publiceerd. Bel Canto naar Nieuwkuijk. Zaterdagavond 14 Juni geeft de Zangvereniging Bel Canto bij ge legenheid van het Festival te Nieuwkuijk van 8—10 uur een concert, waarbij alle koren der vereniging: Dameskoor, Mannen koor, Gemengd koor en Dubbel- mannenkwartet, hun medewerking geven. BERKDIJK. In Memoriam. In de ouderdom van 38 jaar overleed Zondagavond de heer P. J. A. Joosen, hoofd van de R.K. Jongensschool te Berkdijk. In de vier jaren, dat de heer Joosen in onze parochie woonde heeft hij zich op velerlei gebied verdienstelijk gemaakt. Wij mogen gerust zeggen dat de ontwikkeling der leerlingen op de lagere school onder zijn leiding steeds toenam. Voorts was ontslapene docent aan de R.K. Handelsavondschool te Kaatsheuvel, waar ook vele Berkdijkers met succes, een cursus doorlopen hebben. Van de Kath. Onderwijzersbond afd. Waalwijk—Heusden wds de overledene secretaris. Bij de heroprichting van de har monie St. Jan werd de heer Joosen tot president gekozen. Het succes op het concours te Geertruiden berg van Zaterdag j.l. was zeker te danken aan zijn ijver en toe wijding voor St. Jan. Zonder aanziens des persoons heeft de overledene al zijn krach ten gegeven om te helpen waar hij helpen kon en de belangen van de parochie te behartigen. Berkdijk verliest in hem een groot ij veraar voor haar welzijn. Hij moge rusten in vrede. LOON-OP-ZAND. R.K. Middenstandsvereniging. Bovengenoemde vereniging hield vorige week haar jaar vergadering in café Coomans. De opkomst was gering, het geen de voorzitter in zijn ope ningswoord ook weer tot zijn spijt tot uitdrukking moest brengen. De Santo's-commis- sie bracht haar verslag uit, waaruit bleek dat in dit boek jaar heel wat werk ten dezen bate is verricht en niet min der dan 214.85 aan Santo's kon worden afgedragen. De voorzitter dankte allen voor de spontane medewerking aan Santo's verricht, waarna door de secretaris de notulen der vorige vergadering werden voorgelezen en zonder op- of aanmerking werden goedge keurd en waaruit bleek dat 5 nieuwe leden zijn toegetreden en 3 leden hebben bedankt. Vervolgens bracht de pen ningmeester verslag uit en sloot met een batig saldo van 148.69. Een controle-com missie werd benoemd en kon niet anders dan haar goed keuring geven. Een nieuwe Gildeknecht werd benoemd, welke functie zal worden waargenomen door N. van Abeelen. De heren P. Hor vers en C. van Son, welke als aftredend waren, werden met algemene stemmen herkozen. Door de voorzitter werd mededeling gedaan dat zij het volgend jaar haar 3e lustrum hoopt te vieren; er zullen be sprekingen worden gevoerd teneinde op de een of andere wijze de Middenstand waar dig te vieren. O.a. gingen stemmen op voor het houden van een tentoonstelling, waar na enkele punten van meer huishoudelijke aard aan de orde kwamen. Onder dank voor de opkomst werd de ver gadering gesloten. Gouden, bruiloft. Zaterdag vierden de nog krasse oudies Martinus Ha mers en Wilhelmina Snoeren, wonende Bergstraat, haar 50- jarige echtvereniging. Zoals gebruikelijk was voor deze viering reeds lang een feest comité gevormd dat de werk zaamheden ter hand nam en met ere, want voor de feest zaal van café van Onzenoord was een mooie met groen en bloemen versierde ere-boog geplaatst. Om 8.45 uur zette de stoet zich in beweging, welke bestond uit het feest comité, een grote schare fa milie-leden en vele bruidjes welke de auto met het gou den paar kerkwaarts trokken, waarna om 9 uur een plech tige H. Mis uit dankbaarheid werd opgedragen. Van 23 uur werd een druk bezochte receptie ge houden, waarna om 7 uur on der toepasselijke woorden van de voorzitter van het feestcomité het gouden paar gehuldigd werd, onder aan bieding van een couvert der buurtvereniging. Om 7.30 uur werd een zanghulde gegeven door een gemengd koor, ge vormd uit bewoners vèn de buurt, welke onder leiding van de heer C. v. d. Velden enkele liederen ten gehore brachten. Achtereenvolgens werden serenade's gebracht door de harmonie Concordia, zangvereniging Echo der Dui nen met dames-, mannen- en gemengd koor onder leiding van de heer B. Dankers en de harmonie Sophia's-vereni- ging, waarbij hun resp. voor zitters hun gelukwensen aan boden. Het verdere feest werd in intieme kring voortgezet. Viering Sacramentsdag. Zondag werd onder grote deelneming der parochianen de plechtige Sacramentspro cessie gehouden, welke dit jaar op een bijzondere mede werking der verschillende buurtschappen en sociale ver enigingen, alsmede op de me dewerking der bevolking heeft mogen rekenen. Langs de straten waardoor de pro cessie trok, waren tal van bloembakken geplaatst, ter wijl het beeld van Christus- Koning speciaal in de bloe men was gezet en op het Oranje-pleintje het hoofdal taar was opgesteld. Met droog weer, behoudens krachtige wind, werd om 3 uur een plechtig Lof gecelebreerd, vanwaar allen optrokken door de straten naar het Hoofd altaar, vanwaar de plechtig heden door enkele luidspre kers werden uitgezonden. Be halve alle plaatselijke sociale verenigingen namen aan de plechtigheden tevens deel bei de harmonieën en de zang vereniging, alsmede de Rui- tervereniging R.O.S. Het ge- Vragen en meeningen onzer lezers. Mej. Mertens en de heer C. de Jong zenden ons nogmaals hun mening over de kwestie der be stuursverkiezing in de afd. der R.K. Sigarenwinkeliers, waarover de leden zich in 't vorig nummer uitspraken. Mej. Mertens deelt heel had een zeer ordeliik I"06, dat zij zich niet als zodani9 heeft aanbevolen, maar candidaat verloop. Duivenwedstrijd „De Luchtbode". Zondag hield bovengenoem de vereniging een wedvlucht vanuit Compiegne; afstand 290 k.m.; deelname 56; los om 8.10 uur. Eerste duif 11.3.37. Laatste duif 11.17.49. M. Wouters 1. H. Beunis 2. Gebr. v. d. Velden 3, 19. M. Ven 4, 7, 14, 18. A. v. Dongen 5, 9, 15, 17. J. Snoeren 6. C. van Dongen 8, 11. A. v. Esch 10. H. v. d. Linden 12, 13. A. Dannenberg 16. Overduif Ge broeders v. d. Velden. Tevens hield bovengenoem de vereniging een vlucht van uit Quievrain. De uitslag was: M. Vera 1, 3. M. Maas 2. H. v. d. Linden 4. B. Dannen berg 5. Serie 3 M. Vera. Eerste duif aankomst 9.46.9. Aankomst laatste duif 9.54.33. heeft gesteld, dat zij een uitvoerig schrijven van den Bondsvoorzitter heeft gekregen, dat zij niet geko zen was, maar de reden is haar niet bekend. De heer de Jong meent nog steeds dat hier een fout is begaan met voorbedachte rade en dat mej. Mertens wel degelijk als bestuurs lid gekozen was, maar gewoon van de baan geschoven. Hoe dat na de ondertekende verklaring van de aanwezigen nog mogelijk is, begrijpen wij niet goed, maar deze aangelegenheid is overigens meer een interne ver enigingskwestie en trouwens zijn verdere motieven staan geheel buiten de zaak in kwestie, die o.i. hier voldoende is besproken. TENNISSEN. Uitslagen van Zondag 8 Juni. Thes III—Solskin I, 2-6. le H.E. F. Heijne verl. van T. de Kort 5—7, 2—6. 2e H.E, C. Gooskens slaat H. de Kort 6—4, 6—3. enle D.E. Mej. A. Verkuijl verl. van mej. N. de Kort 4—6, 5—7. 2e D.E. Mej. M. Bazelmans verl. van Mevr. L. Boers 5—7, 6-3, 5-7. le G.D. Mej. A. Verkuijl en F. Heijne verl. van Mej. N. de Kort en T. de Kort 2—6, 46. 2e G.D. Mej. M. Bazelmans en C. van Leeuwen verl. van mevr. L, Boers en H. de Kort, 2—6, 4-6. H.D. C. Gooskens en C. van Leeuwen verl. van T. de Kort en H. de Kort 1—6, 1—6. D.D. Mej. A. Verkuijl en mej. M. Bazelmans slaan mej. N. de Kort en mevr. L. Boers 6—4, 2—6, 7-5. Hiermede betuigen wij onzen op rechten dank aan familie, buurtbe woners, kennissen en leden der K.A.V. voor het medeleven betoond bij het overlijden van onze geliefde Vrouw en Moeder ANNA MARIA TROMPEN. Uit aller naam FAMILIE VAN BOKHOVEN Waalwijk, Juni 1947 WAALWIJK. BENOEMD. Met ingang van 10 Juni is mej. J. C. Bramlage uit Den Haag, die benoemd was als sociaal werkster bij de ge meente alhier, in functie ge treden. PASTOOR VERHAGEN. De Zeereerw. Heer Pastoor Verhagen welke goed voor uitgaande is, heeft voor enige weken, tot het ondergaan van een rust-kuur, zijn pastorie verlaten en bij familie zijn intrek genomen. HEILIGE SACRAMENTSPROCESSIE in de St. Antonius-parochie op Zondag 15 Juni om 4.30 uur namiddag. De processie trekt over het St. Antoniusplein door le St. Crispijnstraat, le Zeine naar de Pastoor Kuijpersstr. waar het rustaltaar is opgesteld en keert langs dezelfde weg naar de kerk terug. Een 26- tal groepen zullen aan de processie deelnemen. Bij het trekken zal afwisselend ge beden en gezongen worden. Bij het rustaltaar zal men ge zamenlijk zingen het Tantum Ergo en na de Zegen „Aan U o Koning der Eeuwen". In de kerk terug, wordt na de Zegen nog gezongen door allen: „O Jezus Zoet". De deelnemers aan de pro cessie worden er op gewezen dat de processie in hoofdzaak buiten de kerk aan de Zuid zijde van het Antoniusplein wordt opgesteld en dat iede re groep zich plaatst achter zijn nummer. Vervolgens zor- ge iedere deelnemer een Ro zenkrans bij zich te hebben en tijdens de processie niet te praten; men loopt in rijen van vier naast elkander. In tegenstelling met 't aan gegeven uur op de program ma's der St. Antonius-feesten aangaande de aanvang van 't Lof, houde men er rekening mede dat dit niet om 3 uur, maar om half 5 is. UITVOERING „KUNST EN KRACHT". Doordat de R.K. Gymnas tiek Vereniging „Kunst en Kracht" sinds geruimen tijd door allerlei moeilijkheden belemmerd werd, kon zij tot heden haar plannen voor een flink opgezette bonte avond, waarop aan het sportieve ge deelte bijzondere aandacht zou worden gewijd, nog niet ver wezenlij ken. Teneinde haar talrijke do nateurs echter niet langer te laten wachten op de beloofde uitvoering, heeft zij het be kende LIMA-toneel, van de N.V. 's Hertogenbosse Schroe- vengieterij M. Lips te Dru nen uitgenodigd in het Pa tronaatsgebouw alhier een opvoering te geven van haar succes-stuk „Robbedoes". Met dit vermakelijke, vlotte blijspel oogstten de dames en heren van het LIMA-toneel in verschillende plaatsen enorm succes. Ook hier zullen leden en donateurs van „Kunst en Kracht" dus een avond van vrolijkheid voorgezet krijgen die, ondanks het vergevorder de seizoen, wel een over-druk bezoek zal trekken. ZANGKOOR ST. CLEMENS. Hiervoor meldd enwij dat 't kerkkoor van St. Jan Zondag a.s. naar Waspik gaat. Nader vernemen wij dat het paro chieel zangkoor van St. Cle mens in de St. Jankerk de Mis van Franssen zal zingen, terwijl er plannen bestaan om het knapenkoor van P. Mulders in v.m. Baardwijk te laten zingen. GOEDGEKEURDE STIEREN. De volgende stieren uit on ze omgeving zijn volgens de onlangs gepubliceerde lijsj der Ged. Staten goedgekeurd: Stierhouderij Besoijen, Waalwijk, 18 mnd. oud. L. T. v. d. Broek, Waalwijk, 14 mnd. oud. Th. Zijlmans, Waspik, 14 mnd. oud. G. G. Smits, Waspik, 12 mnd. oud. G. N. v. Achterberg, Spr.-Capelle, 15 mnd. oud. G. Pulles, Elshout, 13 mnd. oud. P. Klijn, Elshout, 14 mnd. oud. Al deze stieren ressorteren onder het district Waalwijk. De Ned. regering heeft met Finland een handelsverdrag geslo ten, wat voorziet in den in- en uitvoer van goederen tot een be drag van 40 millioen gulden per jaar. Vijftig electriciteitsbedrijven in Frankrijk werden Maandag avond stilgelegd, doordat de ar beiders hun werk in de steek lie ten, Men verwacht, dat spoedig nog vele gas- en electriciteitsbe drijven zullen volgen. Waarnemers zijn van mening dat als niet onverwacht een snelle en radicale regeling wordt getrof fen er aan het einde van deze week een algemene staking in Frankrijk zal zijn. In de nacht van Zaterdag op Zondag is op de Rijksweg onder Oud-Alblas een laffe roofoverval gepleegd, die geschied is onder mysterieuze omstandighden. Een man, die met een auto van Dord recht naar Hardinxveld werd ge bracht, werd onderweg aangeval len, zwaar mishandeld en van zijn geld beroofd. De eerste drie verdachten in de Hilvarenbeekse veesmokkelzaak hadden zich voor de bijz. politie rechter te Breda te verantwoor den. Het waren C. G., E. v. P. en A. v. P., die resp. werden ver oordeeld tot 5, 4 en 3 jaar gevan genisstraf. Hiermede betuigen wij onzen har- telijken dank voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van mijn dierbare man en onze geliefde vader de Heer J. C. J. PULLES, aan alle vrienden en bekenden, vooral aan de Buurtver. De Burg. Smeelelaan, voor de vele H. Missen. Wed. M. PULLES- WOLFERS en Kinderen Waalwijk, Juni 1947. Burg. Smeelelaan 10. R.K.CBIERVLIET. A.s. Zondag om 2 uur vindt op het R.K.C.-sportterrein de belang rijke wedstrijd R.K.C.—Biervliet plaats. Bij de vorige ontmoeting zegevierde R.K.C. met 5—1 over deze ploeg, wat echter niet weg neemt dat er nu weer een over winning is weggelegd voor RKC, Biervliet zal haar uiterste best doen revanche te nemen. JUNIOREN-COMPETITIE Waalwijk en Omstreken. De Burgemeester van LOONOP ZAND brengt, in aansluiting op vroegere publicaties, ter kennis van belanghebbenden, dat 2-persoons- lakens voor houders van de indertijd uitgegeven bonnen vanwege de stichting „Herstel Noord-Brabant '45" beschikbaar zijn bij de fa. J. Fre- deriks te Kaatsheuvel, en bij de fa.'s J. van Rooij en J. Schoenmakers ie Loonopzand. Kaatsheuvel, 10 Juni 1947. De Burgem. van Loonopzand, J. A. FRANS MALLENS. ARTS AFWEZIG Vrijdag 13 Juni en Zaterdag 14 Juni. Practijk wordt waargenomen door de doktoren Dr. LANGEMEIJER en LENGLET. Met vreugde geven wij kennis van de geboorte van een zoon E D U A R D. M. VAN BEYNEN J. VAN BEYNEN- WILLEMSE Waalwijk, IC Juni 1947. Tijdelijk: St. Nicolaas-Ziekenhuis ONDERTROUWD L. A. M. VERWIEL en VERSTRAETEN. Y. A. J. A. Waalwijk, Mr v. Coothstr. 28 Juni 1947. Terneuzen, Stationsweg 39 Huwelijksinzegening Dinsdag 8 Iuli a.s., 10.30 uur in de kerk van den H. Willibrordus te Terneuzen. Stand op 31 Mei 1947. Afdeling A. WSC 1 15 12 3 0 27 58- 7 Juliana 1 11 9 1 1 19 64- 5 Uno 1 14 7 5 2 19 42-24 RWB 1 12 7 3 2 17 30-13 RKC 1 14 6 5 3 17 23-23 DESK 2 15 7 2 6 16 34-28 DESK 1 16 2 6 8 10 20-47 WSC 2 11 2 0 9 4 12-32 NEO 1 13 2 1 10 3 11-57 RKC 2 13 1 0 12 2 6-64 Afdeling B. DESK 3 17 15 0 2 30 129-8 Juliana 2 12 11 1 0 23 73-13 RWB 2 13 11 0 2 22 84-10 WSC 3 15 10 0 5 20 39-30 DESK 4 15 7 2 6 16 41-34 Uno 2 15 7 0 8 14 52-36 RKC 5 15 6 0 9 12 29-70 RKC 4 13 5 i 7 11 29-46 RKC 3 17 5 11 11 39-62 Juliana 3 14 4 2 8 10 15-42 RKC 6 12 4 0 8 8 20-42 NEO 2 13 3 2 8 8 11-64 WSC 4 11 3 0 8 6 12-44 RWB 3 14 2 1 11 5 16-88 ANNA DE BAS en K. VAN ZESSEN geven kennis van hun voorge nomen Huwelijk op 23Juni 1947. Huwelijksinzegening in de Ned. Herv. Kerk om 3 uur te 's Greveld. Capelle. Gelegenheid tot feliciteren in het Stationskoffiehuis na 4 30 tot 5.30 u. 's Grev. CaDelle, Haven C 209 JONGE WEDUWE zoekt wegens omstandigheden Kantoor werkzaamheden voor de morgenuren. Reeds 10-jarige ervaring als zoodanig. Brieven onder No. 1888 Bureau van dit blad. Wie heeft eenige of meerdere dagen per week beschikbaar om onze dienstbode die tijdelijk onge steld is, als NOODHULP te vervangen. Goede beloning. Klein gezin. Brieven onder no. 1891 bu reau van dit blad. In een gezin van 2 personen wordt gevraagd vanaf 16 jaar. Zaterdagsmiddags en Zondags vrij. Adres te bevragen aan het bureau van dit blad. Doorn, de Geer v.Jutfaaslaan 31 f Met groote deelneming geven f f wij hiermede kennis van het overlijden van onzen hoogge- achten collega P. J. A. JOOSEN. Zijn nagedachtenis zal bij ons steeds in hooge eere blijven. Gezamenlijk personeel der R- K. Jongensschool Berkdijk. f Met groote deelneming ge- f f ven wij hiermede kennis van het overlijden van onzen hooggeachten president P. J. A. JOOSEN. Zijn nagedachtenis zal bij ons steeds in hooge eere blijven. Bestuur en leden der harmonie „St. Jan'! Berkdijk. WIE WIL ONS HELPEN? JONGELUI die wensen te trouwen aan met gebruik van keuken. Liefst Waalwijk. Brieven onder No. 1886 bureau van dit blad. JONGELUI uit goeden Middenstand, die in Augustus wenschen te trouwen ZOEKEN in Waalwijk of Kaats heuvel op goeden stand enkele ongemeubileerde kamers en een keuken of gebruik daarvan. Genegen goede huur te betalen Brieven onder No. 1883 bureau van dit blad. WIE HELPT 2 nette jonge mensen die wensen te irouwen, tegen flinke beloning, aan in Waalwijk of Omgeving. Bij oude mensen geen bezwaar, Brieven onder No. 1887 aan het Bureau van dit blad.

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 5