NIEUWS UIT KAATSHEUVEL UIT DE PROVINCIE. SPORT. Vragen en meeningen van onze lezers. Als een grief van al uw lezers, zo schrijft ons een abonné, mag zeker wel eens gewezen worden op 't feit, dat de klokken van Kerk en Raadhuis, ik kan ^vel zeggen steeds afwijken van de door de radio opgegeven juiste tijd. De laatste dagen was het verschil zelfs 7 a 8 minuten. Het is toch van 't grootste belang voor fabrieken en kantoren, dat alle werknemers op denzelfden tijd op 't werk zijn en niet de een te vroeg en de ander te laat; om van rei zigers e.a. maar niet te spreken. Degenen die met het gelijk stel len der klokken belast is, doet z'n plicht niet en daarop dient in 't al gemeen belang gewezen. werden o.l.v. de kampleider J. Mombers enkele spelen gedaan, die een geweldige hilariteit ver wekten. Om pl.m. 8.80 daverde ..Hoort, zegt 't voort" door de bossen en werd een kampvuur gehouden. Dit kampvuur, dat uitstekend verliep, werd o.m. bezocht door de bur gemeester van Waalwijk Mr. R. J. J. Lambcoy en de burgemeester van Kaatsheuvel J. B. F. Mallens en diens echtgenote. Aan 't slot sprak de diocesane aalmoezenier J. Werner een kort opwekkend woord om ons Katho liek Geloof bewuster te gaan be leven. Ieder moet trachten het Voortrekkersideaal waar te ma ken. Als voor de Mariakapel het avondgebed is gebeden, begeeft men zich te ruste. Nachtspel. Het is een stikdonkere nacht, een zware mist hangt over de bossen, het kamp is donker, slechts een klein lichtje en een gedempte stem. is er. Plotselng om half één loeit de sirene en enkele minuten later is het hele kamp in rep en roer, de wonderlamp van Aladin is gesto len en is verborgen op Goudland, d.i. het eiland in de Kaatsheuvelse ijsbaan. De Voortrekkers krijgen een kaartje dat hen naar een plaats stuurt van waaruit een draad dwars door de hei loopt naar een seinpost, die hen in de richting van Goudland stuurt De Voortrekkers aarzelen echter om in dit, voor hen, onbekend gebied de ijsbaan over te zwemmen, en kelen trekken de stoute schoenen aan en gaan erover, daarbij ge steund door een heftig „modder- ballenvuur" van de wal. De verdediging geeft evenwel geen krimp en men slaagt er niet in, de lamp te heroveren. Om 3 uur kruipen de Voortrek kers weer in hun tenten. De volgende ochtend om 9 uur, door het nachtspel is het pro gramma een uur opgeschoven, draagt Aalmoezenier J. Heerkens de H. Mis op. De aalmoezenier houdt een enthousiaste predikatie over St. Paulus, de patroon der Voortrekkers. Na het ontbijt hield Drs. J. Na- ninck en sessie over Brabant en het Brabants volkskarakter. Wij moeten ervoor waken, zegt spr., dat ons Geloof, dat diep verankerd in ons leven ligt en dat tijdens de generaliteitsperiode zo moedig behouden is ondanks de uitmergeling door het Hollandse regentendom, ook nu behouden blijft. Wij hebben het eigenlijk te gemakkelijk, maar dit kan in de toekomst veranderen, in de huidi ge industrialisatie is er een reëel gevaar, dat ons karakter verma- terialiseerd wordt. Wij moeten derhalve strijdbare kerels zijn, goede Brabanders - en daardoor goede Nederlanders. Oubaas Lenglet dankte de spre ker. Terwijl de koks het middagmaal bereidden, gaven de Tilburgse Luchtverkenners een alleszins ge slaagde demonstratie. Het is 3 uur als de Voortrek kers voor het laatst, ditmaal rond de vlaggemast staan. Het kamp wordt gesloten. Met een daveren de yell danken de Voortrekkers hun Waalwijkse Broeders. De Voortrekkers hebben weer eens een schitterend bewijs gele verd hoe heerlijk het is om, in ge bonden vrijheid, door God's scho ne natuur te zwerven en zich daar te bezinnen. Vlak bij ons liggen zo grote mogelijkheden om een prachtige vacantie te hebben en daarom is het zo ontzettend jam mer dat door nog velen deze mo gelijkheden worden misbruikt. MATINÉ. Ter gelegenheid van de verjaar dag van zLK.H. Prins Bernhard geeft de harmonie ,,St. Crispijn" а.s. Zondag om 12 uur een Ma- tinée op de kiosk op het Raad huisplein. Programma 1Graaf Zeppelin, Marsch, C. Teike. 2. Regina, Ouverture, G. Rossini. 3. Suite Oriëntale, F. Popy. 4. Captivante, Wals, F. Rogister. 5. Morgenrood, Ouverture, A. Dreissen. Klompendans uit opera Czar und Zimmerman, A. Lortsing. 7. Met zwaard en lans, Marsch, H. Starke. FIETS GESTOLEN. Ten nadele van v. H. uit Sprang-Capelie werd Zaterdag bij Café „City" een fiets weggehaald. PRIJSOPDRIJVING. Dezer dagen werd door de C. C. D. alhier proces-verbaal opge maakt wegens prijsopdrijvng in den groentenhandel. B. B, A. Oosterhout - 's-Gravenmoer Waspik Kaatsheuvel Waalwijk. Toegevoegd wordt een late rit Oosterhout v. 18.50, Waalwijk v. 19.50. (Den Bosch) Drunen Heusden. Op Zondagen worden tussen Den Bosch en Heusden via Vlij men—Drunen—-Elshout drie recht streekse diensten heen en terug in gelegd. ELSHOUT. Aan de modevakschool te Eindhoven slaagde „met eer" voor het diploma coupeuse, onze dorpsgenote mej. Annie Lommers. Indrukken van Heusden. Als ge Heusden een aantal rode daken bijeengesnoerd door een logge wal met veel hoge ca- nidassen nadert, krijgt ge de indruk, dat het een lichaam is zon der hoofd, sinds ge de machtige toren van de oude kerk mist. Ge slingert door een opening in de wal, waar eens wellicht een poort was, langs een moderne gasfabriek het stadje binnen en dan kunt ge door de nauwe kron kelsteegjes blijven rijden en steeds weer andere mooie geveltjes en pittoreske plekjes tegenkomen, zon der dat ge er genoeg van krijgt, want Heusden is een stadje met sfeer. Ge zoudt niet verwonderd zijn als ge bij naderend paarde- trappelen uit een klein straatje, een staatsiekaros met schone edel- vrouwen zaagt verschijnen of als ge, wanneer ge door de lage deur opening van een taveerne gingt, in de gelagkamer wit-gekouste mannen zaagt zitten met gepluim de baretten en lange goudse pij pen en de dienster U een grote blauw-aarden kroes met schuimend gerstebier zou voorzetten. Het deed ons, misschien wat conservatieve hart goed, toen we Zondag de gildebroeders „met vliegende vaandel en slaande trom" door de straten van Heus den zagen trekken; toen we het zilver van koningen en koningin nen zagen blinken in de zon; toen we de bonte doeken der vendel- zwaaiers zagen klapperen en zwie ren in de wind en we het doffe geroffel op gildetrommen hoorden. Op het Burchtplein, waar eens de grond dreunde van paarden hoeven bij bestorming of tour- nooi, kampten nu tamboer en vaandrig op een meer vreedzame manier, terwijl men boven op de wal het schieten hoorde en het geroep van de schutters, als de geraakte dop tegen de buis ben gelde. Heusdense schutters wij zouden U willen zeggen wat de dichter zei, wiens vers ge kunt lezen op de mooie oude gildekast in Uw nood-raadhuis: Ghij oude schut ters van den cruysboogh, schiet, doch wel rame Gij oude schutters van de kruis boog schiet, maar mikt nauwkeu rig. De kruisboog mag dan ver vangen zijn door het moderne ge weer, gij bewaart in elk geval nog iets van die vroegere sfeer en die voorbije luister, gij hebt nog iets van de broederlijkheid dier „duis tere" eeuwen: tracht wat U de eeuwen door is overgeleverd te bewaren als een kostbaar niet te onderschatten bezit. Uw feest was voortreffelijk. We hoorden slechts één wanklank in de letterlijke zin van het woord, dat was de stem van Bing Crosby die over' het feestterrein schalde. Hij moge overigens een voortref felijke crooner zijn, bij gildefeesten hoort hij niet thuis. VLIJMEN. Uitspraak. Door het Bijz. Gerechtshof te Den Bosch werd uitspraak gedaan tegen van Gurp en J. Ooster veen. Resp. kregen zij 7 jaar en 6 jaar. SPRANG. Zendingsavond. A.s. Donderdagavond half acht zal in de Geref. Kerk alhier een Zendingsavond worden gehouden, waarbij als spreker hoopt op te treden Ds. D. Krijger uit Moerdijk, met het onderwerp: „Zendings- nood en Zendingsroeping Het Geref. Kerkkoor verleent haar medewerking en heeft daar toe voor deze bijzondere gelegen heid ingestudeert de Zendingscan- tate van J. B. Koelman. Colorado-kever. Door dhr. C. B. alhier werd aangifte gedaan van het vinden van een groot aantal colorado kevers in een aardappelveld. SPRANG-CAPELLE. De ruitervereniging „De Margriet" behaalde tijdens 't paardenrennen te Almkerk de eerste prijs. De comman dant van de vereniging, de heer van Bruchem, behaalde in het nummer dressuurproe- ven een tweede prijs. CAPELLE. Donderdag 26 Juni Chr. Ger. Kerkdienst. Spreker Ds. Tolsma. Aanvang half acht. Woensdag 25 Juni a.s. hoopt des avonds om half acht voor de Ger. Gemeente voor te gaan de Weleerw. Heer Ds. Blok van Zeist. 't Bestuur van de onlangs te dezer plaatse opgerichte Oranjevereniging „Wilhelmi- na", kwam één dezer dagen in het Stationskoffiehuis van de heer P. Pruijssers in eerste vergadering bijeen. Na een kort welkomstwoord werden de bestuursfuncties als volgt verdeeld: L. Polder vaart, voorz.; H. J. M. Hom mers, secretaris; J. Kraak, penningm.; A. H. Kerst, vice- voorz.; A. J. Dijkstra, 2e secr. en mevr. Gerlach algem. lid. De voorzitter deelde mede, dat hij contact had gezocht met het hoofd der Chr. school in de Nieuwstraat en dat deze genegen was de ter gelegen heid van de verjaardag van H.M. Koningin Wilhelmina te organiseren kinderfeesten met de Openbare Lagere school in de Kom gezamen lijk te houden. Aangezien de wenselijk heid gebleken was het be stuur op breder basis te stel len door ook enige, meer rechts georiënteerde, perso nen daarin op te nemen, werd besloten daartoe pogingen aan te wenden, waardoor het bestuur alle lagen der bevol king zal vertegenwoordigen. Tevens werd besloten ver schillende verenigingen in Capelle en Vrijh.-Capelle aan te zoeken hun medewerking te verlenen bij de viering van Koninginnedag. Na een bespreking van de feestelijkheden die de ver eniging zou kunnen organise ren, werd besloten allereerst te trachten een flinke Oranje vereniging met een behoor lijk aantal leden te vormen en daartoe een ledenwer vingsactie te organiseren. Met het oog hierop werd het ge bied van voormalig Capelle, hetwelk de Oranjevereniging bestrijkt, in wijken verdeeld, welke ieder door twee leden van het bestuur zullen wor den bewerkt om leden te win nen. Uit het vorenstaande blijkt, dat het bestuur der jonge Oranjevereniging zijn taak energiek aanpakt en alle krachten inspant om tot een drachtig samenwerken te ko men, teneinde de verjaardag van H.M. Koningin Wilhel mina, welke dit jaar op Zon dag valt, Zaterdags te voren op waardige wijze te kunnen vieren. Naar wij nader vernemen, hebben de pogingen het be stuur uit te breiden met en kele personen, die meer rechts georiënteerd zijn, een goede kans van slagen, daar reeds enigen toegezegd heb ben in het bestuur zitting te willen nemen. Nadere mede delingen hieromtrent zullen spoedig volgen. Omtrent de ledenwerving, intussen in volle gang, ver nemen wij, dat deze een vlot verloop heeft en een groot succes belooft te worden. In een eerdaags in de zaal van de heer Pruijssers te houden bestuursvergadering, waartoe ook de nieuwe bestuursleden zullen worden uitgenodigd, zal het voorlopig resultaat van de ledenwerving worden vast gesteld en zullen verdere plannen, de viering van Ko ninginnedag betreffende, een onderwerp van bespreking vormen. De afdeling Sprang-Ca- pelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield j.l. Woensdag 18 dezer des avonds half acht in de zaal van de heer Ant. van Dijk aan het Bruggetje een algemene le denvergadering, waarvoor de belangstelling goed was. De presidente, mevr. J. Ver- hoeven-Blankers, heette de aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de spreekster mevr. Thiange uit Den Haag, waarna de notulen der vorige ledenvergadering na voorle zing werden goedgekeurd. Na behandeling van de ingeko men stukken en nadat van bestuurszijde enkele mede delingen waren verstrekt, kreeg mevr. Thiange gelegen heid haar onderwerp, dat han delde over Oostenrijk, te be handelen. De inleidster, Oos tenrijkse van geboorte, gaf in het eerste gedeelte van haar interessante rede een meer al gemene beschouwing over Oostenrijk, terwijl het tweede gedeelte hoofdzakelijk gewijd was aan vormen en gewoon ten der bevolking en 't huis houden. Met stille aandacht werd de spreekster door de aanwezi gen in haar van het begin tot het eind boeiend betoog ge volgd en het dankwoord dat de presidente aan het slot van de rede tot mevr. Thiange richtte, werd met een dave rend applaus onderstreept. Nadat gelegenheid was ge geven de contributie le half jaar te voldoen, alsmede de entree te betalen voor bijwo ning van de Hollandse dag op 10 Sept. a.s. te Amsterdam, te houden ter gelegenheid van het Congres van het Interna tionaal Verbond van Platte landsvrouwen, de A.C.W.W., dat in de week van 7 tot 13 Sept. e.k. in de hoofdstad des lands wordt gehouden, werd deze bijeenkomst door de pre sidente gesloten. De schaakclub „De Vrije Pion" speelde in haar club lokaal, het Stationskoffiehuis alhier, een vriendschappelijke massa-schaakwedstrijd tegen de Waalwijkse schaakvereni ging, welke door de Waalwij- kers met 13H3Y2 werd ge wonnen. Een geweldige débacle na de prachtige resultaten, die door de Capelse vereniging in de laatste competitie- en andere wedstrijden behaald werden. In verband met de ver jaardag van Z.K.H. Prins Bernhard, Zondag 29 dezer, zal a.s. Zaterdagavond 8 uur op de muziektent over de Binnenhaven een concert worden gegeven, waaraan zullen medewerken het mu ziekgezelschap „Kunst-na Ar beid", de gemengde zangver eniging ,,'t Rozeknopje" en de mandoline-club A-Tempo. Geachte heer Redacteur, Militair Hospitaal 13-6-'47. Nu and'ren U gedichtjes schrijven Wil ik toch ook niet achterblijven. Want zonder schroom laat ik LI weten, Dat ik door U niet wordt vergeten, 'k Ontving zojuist vier exemplaren Die mij bizonder welkom waren, Mijn dank kan 'k niet geheel verklappen, Doch 'k geloof dat U die wel zult snappen, 't Voornaamste zijn Waalwijks belangen En al wat 'k meer nog kan verlangen. Sinds een week lig ik in 't hospitaal, 't Zijn lieve zusters allemaal, 'k Heb spijt dat 'k morgen wordt ontslagen. Al geeft 't geen redenen tot klagen, Want van dokter kreeg 'k garantie 't Vooruitzicht op een week vacantie. Wilt LI tot slot de burgerij De beste groeten doen van mij, En bovendien ook nog heel veel Voor 't hele „ECHO" personeel. Van een Waalwijkse jongen Die zich noemt JAN VAN DONGEN. WASPIK. Tot geestelijk adviseur van de N.C.B. afd. Waspik is be noemd de Zeereerw. Heer L. Rovers, pastoor alhier. RAAMSDONKSVEER. Benoemd tot postdirecteur alhier is de heer J. M. de Roon van Apeldoorn. De reisvereniging Excel sior zal op Dinsdag 15 Juli met autobussen een plezier reis maken naar Valkenburg. Ook zij die geen lid zijn en de reis willen medemaken, kunnen zich aansluiten zolang er nog plaatsen beschikbaar zijn. In de laatste week dezer maand zal door de plaatselijke afdeling van Pro Rege een huis-aan-huis-collecte worden gehouden door middel van in tekenlijsten, onder het motto „Biedt de jongens ver van huis, een gezellig thuis". Op het politiebureau werd als verloren aange geven: 1 rijwieltas met inhoud van fototoestel en boekentas. GEERTRUIDENBERG. Onze burgemeester, de edelachtb. heer J. L. F. M. Bian- chi, is herkozen als bestuurslid van de Vereniging van Neder- landsche gemeenten afd. Noord- Brabant. Jubileum K. A. B. L.l. Zondag is op feestelijke wijze het feit herdacht, dat voor 30 jaren de R.K. Werkliedenver eniging met vak-afdeling werd op gericht door de heren J. Zijlmans en M. Goossens en wijlen J. Krooswijk. In het welverzorgde program ma-boekje treffen we een woord van waardering voor den arbeid dezer stands-organisatie voor de belangen van de arbeiders dezer gemeente door den adviseur ka pelaan H. van Veghel en een overzicht van de bereikte resulta ten door den huidigen voorzitter. Na een triduum geleid door Pa ter Henricus, werden de feestelijk heden geopend met een plechtige H. Mis, waarna gezamenlijk ont bijt, terwijl van 12—1 uur recep tie werd gehouden, waarvan door velen, ook wereldlijke en geeste lijke autoriteiten werd gebruik ge maakt om hun gelukwensen aan te bieden. Na het sluitingslof van 't tri duum werd een défilé gehouden door de plaatselijke R.K. Vereni gingen, opgeluisterd door de har monie. Daarna vólgde een fees telijke bijeenkomst in den tuin van het parochiehuis, waar als spre ker optrad de heer P. van Vliet, lid der Tweede Kamer. Tot slot werden de oprichters en de jubilarissen gehuldigd, ter wijl des avonds het gezelschap „De Naamlozen" uit Tilburg een uitstekend geslaagde uitvoering gaf. Het was een mooie en passende herdenking. R.K. Handelsavondschool Kaatsheuvel. Bestuurswisseling. Onlangs heeft er bij bovengenoemd in stituut een verandering plaats gehad in de samenstelling van het Dagelijks Bestuur. Het oude bestuur beschouw- haar taak als geëindigd en wilde die aan jonge krachten overdragen. Het nieuwe bestuur dat als volgt is samengesteld: Voorzitter: A. v. d. Velden, Heulstraat 36, Commissaris: A. Ververs, Marktstraat 1, Secretaris: Br. Lucas, Hoofdstraat 244, hoopt haar taak met evenveel ijver en succes te kunnen uit voeren als het vorige bestuur. In deze taak rekent ze op de volle medewerking van Kaatsheuvel, Loonopzand en omgeving. Steeds zal het be stuur er naar streven dat de opleiding voor Vestigingswet, Boekhouden, Nederlandse-, Franse-, Duitse en Engelse Handelscorrespondentie, aan haar instituut gegeven, in geen enkel opzicht behoeft onder te doen voor die van andere dergelijke instituten in de omgeving. Binnenkort zal dan ook de inschrijving voor de nieuwe cursussen ge opend worden. Van deze gelegenheid wil het nieuwe bestuur ook ge bruik maken om haar afge treden ledenoud-voorzitter L. Schraauwers en Commis saris: H. P. Dekkers, van gan ser harte te danken voor het vele werk, voor het vele goed, door hen gedurende tal van jaren belangeloos verricht ten bate van de R.K. Handels avondschool. Biljartsport. In café Euphonia zijn de eind wedstrijden begonnen om het persoonlijk kampioen schap 2e klasse libre voor het District De Langstraat van de N.B.B. De uitslagen waren: A. v. d. Wiel, Waalwijk C. Netten, Kaatsheuvel 134—150 34 brt. M. L. Bruin, Raamsdonk C. Netten, Kaatsheuvel 150—139 46 brt. A. Timmermans, Waalwijk W. Lammers, Waalwijk 97—150 27 brt. Fr. v. d. Linden, Kaatsheu velA. de Bruin, Raamsd. 150—101 21 brt. A. Timmermans, Waalwijk F. v. d. Wiel, Waalwijk 83—150 29 brt. W. Emmers, Kaatsheuvel F. v. d. Linden, Kaatsheuvel 144—150 36 brt. C. Netten, Kaatsheuvel W. Emmers, Kaatsheuvel 150—71 23 brt. H. Bouwens, Raamsdonk W. Emmers, Kaatsheuvel 124—150 30 brt. H. Bouwens, Raamsdonk W. Lammers, Waalwijk 68—150 27 brt. A. de Bruin, Raamsdonk A. Timmermans, Waalwijk 144—150 29 brt. W. Lammers, Waalwijk F. v. d. Wiel, Waalwijk 150—114 26 brt. C. Netten, Kaatsheuvel Fr. v. d. Linden, Kaatsheuvel 141—150 34 brt. Bel Canto. De zangvereniging Bel Can to, die ter gelegenheid van 't festival te Nieuwkuijk aldaar 'n uitstekend geslaagd avond concert gaf, ontving een uit nodiging om op Vrijdag 29 Augustus een groot concert te geven op de grote Land-, Tuin- en Opbouwtentoonstel- ling, welke op 28, 29 en 30 Augustus te Hedel gehouden wordt en waarvan H.K.H. Prinses Juliana bescherm vrouwe is. Agenda. Maandag 23 Juni 8 uur n.m. Repetitie Harm. Apollo. 7.30 u. n.m. K.A.J. Jonge ren-Groep Clublokaal. 7.30 u. n.m. K.A.J.-Groep, Patronaat Berkdijk. Dinsdag 24 Juni 8 uur n.m. Repetitie R.K. kerkkoor St. Jan. Woensdag 25 Juni 7.30 u. n.m. Repetitie Harm. Kon. Muz. Gezelschap Euphonia. 7.30 uur n.m. Repetitie Al ten Bel Canto. 8.30 uur n.m. Repetitie So pranen Bel Canto. 7.30 uur n.m. K.A.J.-Groep Clublokaal. 8 uur n.m. Apollo Theater: Gevaarlijke Vrienden. Toegang alle leeftijden. LOON-OP-ZAND. Z. H. Exc. Mgr. Mutsaerts heeft goedgekeurd de benoe ming van de heer Gerardus Nijkamp tot Armmeester der parochie Loon op Zand. Verkeersongevallen. Het 4-jarig zoontje van de familie E. dat in de Bergstr. aan het spelen was, geraakte Zaterdagmiddag onder een veewagen uit Almkerk die in de richting Dongen reed. Het kind bleek een schedelbasis- fractuur opgelopen te hebben zodat Dr. Smals overbrenging naar het St. Elisabeth-Zieken- huis in Tilburg noodzakelijk achtte. De toestand van het kind is zorgwekkend. De chauffeur treft, naar men zegt, geen schuld. Een motorrijder die Za terdagavond in grote vaart en enigszins onder invloed van sterke drank de Kasteellaan uit kwam gereden, kwam in botsing met een vrachtauto die in de richting Udenhout reed. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor, door het krachtig remmen van den chauffeur. ST. JOACHIMSMOER. De jager v. L. had Za terdagmiddag bij het jagen 't ongeluk met de haan van zijn geweer tegen een tak te sto ten, waardoor dit afging en de kogel hem in zijn been trof. BRABANTSE BURGE MEESTERS VERGADEREN. Bespreking over oprichting openbare bouwspaarkas. Te 's-Hertogenbosch werd een vergadering gehouden door de Vereniging van Ne derlandse gemeenten, afde ling Brabant, waarbij zeer vele burgemeesters van grote en kleine plaatsen aanwezig waren. Op deze vergadering werd o.m. het woord gevoerd door de burgemeester van Beilen (Drente), de heer Wietema, die 't vraagstuk besprak van de oprichting door de ge meentelijke overheid van bouwspaarkassen. Volgens spreker was het gunstiger zo wel wat de wachttijd betreft als wat de financiële regeling aangaat, als er een openbare bouwspaarkas voor Noord- Brabant zou komen, zo mo gelijk in samenwerking met Zeeland en Limburg. De heer Wietema staafde zijn betoog met voorbeelden uit Drente, waar dit systeem in toepas sing is gebracht. Uit de ver gadering werden evenwel sterk principiële bezwaren naar voren gebracht omtrent het overnemen door de over heid van het particulier ini tiatief. Men raadde een com binatie aan, waardoor de voordelen, die de openbare spaarkassen bieden, zouden worden gekoppeld aan de be staande particuliere werk zaamheden op dit gebied. Er werd besloten een studie commissie in het leven te roe pen, die over dit principiële probleem rapport zou uit brengen op de eerstvolgende vergadering, welke in 't na jaar zal worden gehouden. Tot slot van deze vergadering hield de heer R. J. Bentem, planoloog, een interessante lezing over landschap en na tuur. DE TILBURGSE BAKKERS ZONDER WERKVOORRAAD Overleg met Den Haag. In een Donderdag gehou den protest-vergadering van de Tilburgse bakkerspatroons werd medegedeeld, dat er ge gronde verwachting bestaat dat een overleg met de des betreffende instantie te Den Haag, wat het verstrekken van een werkvoorraad be treft, bevredigende resultaten zal opleveren. Voorts werd bereikt dat de bakkers in het district Til burg voortaan twee maal per week hun coupures kunnen inleveren en dus spoediger over hun bloemvoorraad kun nen beschikken. Vrij algemeen kwam de opvatting naar voren, dat al leen verhoging van 't bloem- rantsoen met 40 gram uit komst kan brengen. Een de putatie van bakkerspatroons en deskundige commissie leden zal Dinsdag a.s. te Den Haag besprekingen voeren. Het uiterst middel, staking, zal hangende de besprekingen niet worden gehanteerd. STOOTTROEPEN NAAR DEN BOSCH. Het regiment Stoottroepen zal 's-Hertogenbosch als gar nizoensplaats krijgen. In de loop van Juli wordt het regi ment van Nijmegen naar Den Bosch overgebracht. VOETBAL. OLYMPISCHE DAG. In 't kader van de Olympi sche dag te Amsterdam werd het Ned. Bondselftal door het Tsjechische Bondselftal ge slagen met 21. Voetbaluitslagen. Kampioenschap van Neder land. AjaxBlauw Wit 43 MVVHeerenveen 67 NEC—BW 2—1 District IV. 2e klasse. TSCRKTVV 1—0 Derde klasse. TivoliSarto 00 BiervlietOdio 03 RKC—Axel 2—1 R.K.C.—AXEL 2—1. Duizenden toeschouwers omzoomden Zondag het RKC- veld om RKC haar vierde promotie-wedstrijd te zien spelen. Het spel was stukken beter dan 1.1. Zondag en aan spanning ontbrak het ditmaal niet, want slechts 2 minuten voor het einde gelukte het RKC het winnende doelpunt te maken. De wedstrijd die door de heer Metz op keurige wijze werd geleid, was het aanzien ten volle waard. Na het aanbieden van de gebruikelijke bloemen trapt Axel af en de eerste aanval van Axel wordt ten koste van een corner afgeslagen. Daar na komt RKC aan bod en na een bliksemsnelle aanval brengt Jos Duquesnoy de bal keurig voor doel en schiet tegen de keper. Herhaaldelijk komt RKC gevaarlijk opzetten en wordt Axel geheel over speeld, en ware het niet dat vooral Jos Duquesnoy met 't pechduiveltje te kampen had, dan was de wedstrijd reeds in dit befaamde RKC-kwartier- tje beslist geworden. Na 10 minuten heeft Jos Duquesnoy eindelijk succes, als hij na keurig aangeven van Jan Du quesnoy met een strak schot de keper van Axel geen schijn van kans geeft, 10. Even later krijgt v. d. Gouw een juweel van een kans, maar de bal gaat juist naast, evenzo een mooi schot van Jan Duquesnoy die juist over de deklat gaat. Dan moet de RKC-achterhoede enkele aan vallen van Axel, die zich na ongeveer 20 minuten uit de RKC-beknelling kan loswer ken, onschadelijk maken, waarin vooral doelman Span keurig werk verzet, wat me nig applaus van het talrijke publiek uitlokt. Na de rust zakt het spelpeil iets af en Axel profiteert van een fout van Leijten, om door haar rechtsbuiten de stand op gelijke voet te brengen. Tot een kwartier voor het einde niet in doelpunten omzetten, waarna RKC zich weer los werkt en Axel geheel op ei gen helft terugdringt. Suc ces blijft dan ook niet uit als Tini de Bruin de bal booi voor doel zet en C. de Kloe met een mooie kopbal 't win nende doelpunt maakt, met nog twee minuten spelen. On der luid gejuich fluit de arbi ter het einde van deze span nende strijd. Goed zo RKC-ers! kan Axel een veldoverwicht Toon ook in de laatste wed strijden dat ge het kunt en houdt vol tot de laatste mi nuut en het volgend seizoen spelen we in de 2e klas. Good luck. De stand is nu: RKC 4 4 0 0 8 12—4 Odio 2 2 0 0 4 9—2 Axel 3 0 0 3 0 4—10 Biervliet 3 0 0 3 0 2—11 WEGKAMPIOENSCHAP. Bij 't wegkampioenschap van Nederland op de Cau- berg-race, werd Jefke Jans sen uit Elslo overwinnaar; 2e werd G. Schulte, 's Bosch en 3e Pauwels uit Utrecht. Het wereldkampioenschap wielrennen voor 1948 is toe gewezen aan Nederland. KORTE BERICHTEN. Den Haag heeft thans meer dan 530.000 inwoners, een aantal dat hoger is dan ooit te voren. De oorzaken van deze groei zijn: een geboorte- en een vestigingsoverschot als niet eerder voorkwamen, vooral van vele gerepatrieer- den. In Amsterdam was het aan tal inwoners teruggelopen van 803.073 eind 1940 tot 770.903 eind 1945. Eerst in 1946 gaat het bevolkingscijfer van de hoofdstad weer snel omhoog tot 798.316 eind December. Ter gelegenheid van het jubileum van de onder zee dienst heeft H.M. de Konin gin te Rotterdam een monu ment onthuld, waarop de na den, die in onderzeeboten men van hen vermeld ston- hebben gestreden en voor 't vaderland gevallen zijn. Om hen „te eren verleende de Ko ningin de militaire Willems orde 4e klasse aan de onder zeedienst. Prinses Juliana heeft Vrijdagmiddag te Lunteren de grote landdag van 't Ned. Rode Kruis geopend, die ter gelegenheid van het 80-jarig bestaan werd gehouden. Er waren veel buitenlandse gas ten. Het Constellation-toestel „Eclipse", dat op weg was van Karachi naar Istanboel, is bij een noodlanding nabij Emyadin, in Syrië, neergestort. Vijftien inzit tenden, n.l. 8 passagiers en 7 le den van de bemanning, zijn omge komen. De overigen, 19 passa giers en 3 leden der bemanning, konden worden gered. Aan de haven van Long Beach (Californië) is een olietank schip van de Shell de lucht in ge vlogen. Twintig leden der beman ning kwam in de vlammen om. Zaterdagmorgen is bij Elzen dorp onder de gemeente Gemert een Tempest-vliegtuig van de R. A.F. neergestort en uit elkaar ge- - slagen. Voor zover men heeft kunnen vaststellen werd het toestel alleen bemand door de „staff-sergeant" Hickson, die bij het ongeval het leven liet. Zondagmiddag is een Engel se sleepboot op de reede van Vlis- singen omgeslagen. Zès leden der bemanning, waaronder de kapitein en een Belgische loods verloren het leven. Een voltallige zitting van het republikeinse kabinet in Indonesia is tegen Dinsdag te Djocja bijeen geroepen om te beraadslagen over het antwoord aan de C.G. Het hoofdbestuur van de A.R.K.A. heeft in een telegram de minister van Binnenlandse Za ken verzocht ,,ten spoedigste die maatregelen te beramen, waardoor in de critieke financiële situatie, waarin zich het overheidspersoneel bevindt, afdoende verlichting wordt gebracht". De Hongaarse regering pu bliceert vandaag een witboek, waarin Engeland en Amerika er van beschuldigd worden aan Na- gy en de andere „samenzweer ders" gelden en materiële steun te hebben aangeboden, en waarin van Nagy op vrij twijfelachtige gronden wordt aangetoond, dat hij die steun bewust zocht, en tracht te Hongarije tot een politieke en economische basis voor Amerika te maken. De onderhandelingen inzake het afsluiten van een nieuw Ne derlands— Belgsch —Luxemburgs handelsaccoord, ter vervangng van het oude, dat op 31 Mei j.l. afliep, zijn Zaterdag j.l. beëindigd met het paraferen van een nieuw accoord, dat een geldigheidsduur van twee jaar heeft, voorziet in een weder zijdse ruil van goederen en dien sten ten bedrage van 18 milliard Belgische francs en met terugwer kende kracht van 1 Juni 1947 af in werking zal treden. DOORLAATPOSTEN OOSTERHOUT EN TERHEIJDEN. Belanghebbenden dienen er rekening mede te houden, dat met ingang van 23 Juni a.s. de doorlaatposten voor de grensstrookregeling Ooster hout en Terheijden op onder staande adressen zijn geves tigd. Oosterhout: Café Flora, A. van Bekhoven, Heuvel 3. Terheijden: Café A. Delheij, A 94, Terheijden. Heden overleed tot onze diepe droefheid, door een noodlottig ongeval te Tangerang (N. 0.1.) onze innig geliefde zoon, broer en verloofde MARTINUS ADRIANUS DE MUNNIK {n de leeftijd van 21 jaar. Wij bevelen de ziel van onzen dierbaren overledene in Uwe Godvruchtige gebeden aan. M. de Munnik-Jozen Riet Gonnie en verloofde |o Nelly Riek Cor Koosje Annie Tineke Treesje Ineke Marieke en zijn verloofdeNelly Drunen, 22 Juni 1947 AANVRAGEN BRAND STOFFENKAARTEN IN BIJZONDERE GEVALLEN. De Directeur van de Distributiekring 251 Waalwijk maakt bekend: Gezinshoofden of daarmee gelijkgestelde alleenwonenden, aange wezen op vaste brandstoffen voor ruimteverwarming, die wegens 't optbreken van de bon 72 BV van de oude brandstoffenkaart of we gens huwelijk en/of zelfstandige vestiging na 31 Maart 1947, nog niet in het bezit zijn gesteld van een brandstoffenkaart TA 707 voor het stookzeizoen 1947-48, kunnen, voor zover zulks nog niet is geschied, thans een aanvrage om deze brandstoffenkaart indie nen. Daartoe moeten deze personen zo spoedig mogelijk bij de plaatselijke distributiedienst (zitdagen) een aanvraagformulier MD. 323-15 afhalen en dit volledig ingevuld en ondertekend onder overlegging van de TD van alle betrokkenen, weder inleveren. Eigenbrandturfproducenten en degenen, die het vórig stookseizoen gas-, electriciteit- of huisbrandolieverbruikers zijn geweest, doch nu zijn aangewezen op vaste brandstoffen voor ruimteverwarming, val len eveneens onder deze regeling. Volledigheidshalve zij hierbij aangetekend, dat aanvragers we gens vermissing van de bon 72 BV geen politieverklaring behoeven over te leggen. Aanvragers wegens huwelijk of zelfstandige vestiging na 31 Maart 1947 moeten daarentegen het trouwboekje of 'n huur contract tonen. Omtrent de uitreiking der brand stoffenkaarten volgt te zijner tijd bericht.

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 4