it;.-. i! I r ij- o j m I n 1 lis. NIEUWS UIT WAALWIJK EN OMGEVING 1 SBh 1 1 <5i J !H- z,w* r-! :hi a ti H "'V- STRAAT-AANLEG EN WONINGBOUW IN DE GEMEENTE WAALWIJK FEUILLETON De geheimen van Villa „The Lawns" Terry en Berry inDE BRIL VAN SULTAN SAR. .EUPHONIA" - KAATSHEUVEL KERMIS 1947. THE SKYLINERS" Groot Matinée Dansante. tJ k J Xl/VEKHBID-S CtfOOl. W f H i .i It i I 1 N a 5 i sssit; -i ^:>r j-> n «?vt f~"T t%Jijl tL--1 vt vAté<?S'/<Z - v -r- --iri -.' r;? i i f ti -"Ttti" y -i •ft i 4 li j 'i U4r1 •N N *1 i 'A iiLi j i.i-1 -.a-i iJh -Hp ■7f -J4„i J... z.i~x v- J, 1't V* 4— r-' %©L.v -t U Wij geven hierbij een dui delijk kaartje van de woning bouw en straten-aanleg in de uitbreiding tussen Stations straat en Putstraat, met de namen der straten, zoals die tot dusverre door de gemeen teraad zijn vastgesteld. Zoals bekend zijn de 24 wo ningen grenzende aan de Schotse straat, Canadese str. en Victorie straat gereed ge komen. Meer naar het Wes ten is men bezig met de bouw van 48 woningen en vindt men daar de Poolse straat; vervolgens komt men aan de twee blokken die zojuist on derhands zijn aanbesteed (85 woningen waarvan 25 in de VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN naar het Engels. 10). Hij voelde zich echter zoo opgewonden dat hij niet ge makkelijk zijn aandacht bij het werk bepalen kon, en toen Miss Ferriby een half uur later binnen kwam had hij er nog heel wat te be antwoorden. Dat is niets, zei ze weer op dien zacht stree lenden toon. Blijft u dinee- ren en nadat we eerst thee gedronken hebben, kunt u dan nog alles afmaken. Neen, dank u, Miss Ferriby, mijn broer ver wacht mij thuis. Ik zal hem wel een te legram sturen, dat u opge houden is. Ze wilde zijn weigering niet aannemen, drukte op het belletje en de gewone bediende verscheen, wien ze orders gaf: Breng het theeblad in den kleinen salon en dan moet je een telegram ver zenden. Daarop verzocht ze Wei- ton haar naar dit vertrek te volgen en eenigszins stroef voldeed hij aan haar ver zoek. Toen ze eenmaal goed en wel daar geïnstalleerd was, boog ze zich naar hem toe, keek hem doordingend aan en zei spottend Wat 'n idee van u om zoo'n beleedigd air aan te nemen omdat u weet dat ik aan waarzeggerij doe. Het is toch net zoo goed 'n vorm van zaken doen als uw va der in de City deed. Hij keek haar ontsteld aan. Wat wist zij nu van zijn vader? Hij had haar toch nooit van hem gespro ken. Zou ze nu toch alles van hem afweten? Mijn vader heeft or verwacht zijn fortuin ver loren. Och ja, zoo gaat het met menschen van zaken. Ik heb het zoo ver gebracht dat ik, bij het begin van mijn séances, een voorna me, bekende cliënt had, die ik goeden raad heb gegeven met mijn voorspellingen en die daar zoo door getroffen was, dat hij mij tal van cliënten heeft aangebracht. Het is zeker heel in spannend werk, dat u zoo kort zitting houdt? Ja, u verwondert er zich over, dat ik per keer niet meer cliënten te woord sta. Vandaag werden er bij voorbeeld veertien wegge stuurd. Maar je moet je wat op prijs houden, ziet u. De genen die mij den eenen dag niet te spreken krijgen, zulleh den volgenden dag terugkomen. Intusschen ge ven ze luide hun misnoégen te kennen dat ze niet ont- Baardwijkse straat en 5 in de St. Crispijnstraat en de rest hier), waartussen de Engelse straat loopt. Tenslotte vindt men ten Noorden van het' meest linkse blok het terrein, bestemd voor de Nijverheidsschool, gelegen ter Westzijde aan de Wilhel- mina-straat. Wij Willen nog opmerken dat de straat vanaf de Sta tionsstraat langs de Huishoud school, thans Schoolstraat ge noemd, de naam krijgt van Bernhardstraat. Wij hopen hiermee onze lezers een duidelijk inzicht gegeven te hebben in deze belangrijke nieuwe uitbrei ding, die een zeer mooi ge heel gaat vormen en danken de Directeur van Gemeente werken voor z'n welwillende medewerking ten deze. vangen werden en dit is juist de beste wijze van re clame. En dit doet u alles uit liefdadigheid? Natuurlijk. U kunt toch niet verwachten dat ik mij al die moeite zou aan doen voor iets, wat mij niet zeer ter harte ging? Nu, u die zoo goed gesitueerd bent ziet dan ook, hoe dankbaar velen mij zijn. Toen gingen ze weer tot den arbeid over en las zij de brieven na, die hij haar een voor een overhandigde. Daarna gaf ze hem permis sie 0111 in den tuin zijn si garet te gaan rooken, tot 't tijd was voor het diner, dat zij ter wille van hem op half zeven had gesteld. HOOFDSTUK XIII. De macht van vrouwentranen. Welton vielde zich ruste loos en besloot dienzelfden avond nog zijn werkgeef ster mee te deelen dat hij van het secretariaat afzag. Hij voelde zich nu eenmaal niet thuis in die omgeving van bedrog en misleiding. Juist overlegde hij hoe zijn verontschuldiging tegen over haar zou luiden, toen hij de gong hoorde en de bediende tegen hem zei dat zijn avondkleeding klaar lag in een kamer, waarheen hij hem den weg zou wij zen. Miss Ferriby heeft ze voor u laten halen, sir, zoo lichtte de man toe, omdat Welton zoo verbaasd keek. Hij verkleedde zich vlug en bij de volgende gong begaf hij zich naar de eetkamer, waar voor twee personen gedekt was. Alles werd weer even keurig en sma kelijk opgediend en de gast vrouw droeg een ivoorkleu rig satijnen kleed, aan den hals vierkant uitgesneden en met een langen sleep. Hou oud zou ze toch zijn? dacht hij. Voor zestig waren haar dogen nog te jong en haar gelaat te ge vuld. En als ze jonger was, hoe kwam het haar dan zoo grijs? Zij was intusschen' in een allerbeminnelijkste stem ming en praatte levendig en opgewekt. Maar hij bleef wat stijf, want hij zat met het pak op zijn hart, dat hij haar zijn besluit moest meedeelen en hij wist van te voren, dat zij er zich hef tig tegen verzetten zou, of schoon hij voelde dat hij aan zichzelf verplicht was 0111 voet bij stuk te houden. Na het diner vroeg Miss Ferriby hem of hij van mu ziek hield, en toen zijn ant woord bevestigend luidde, ging zij hem voor naar den salon, waarna ze voor hem zong en speelde, zoodat hij zich ten zeerste verwonder de over haar techniek en den jeugdigen klank van haar stem. Hij maakte haar '11 com pliment, maar in sobere termen, waarop zij zich van' de tabouret naar de so fa begaf en naast hem kwam zitten. Ze leunde achterover en zuchtte: O ja, u hoort mij dus graag spelen en zingen, maar u denkt zeker al dien tijd, hoe jammer het is dat zulke gaven niet verleend werden aan een vrouw met een mooi figuur en een lief gezichtje. Nog eens betuigde hij zijn waardeering over haar mu zikaliteit en dit lokte harer zijds weer de belofte uit: Als u morgen ook blijft, dan zal ik mijn harp te voorschijn halen en mij met dit instrument bege leiden. Welton begreep dat hij haar nu zijn besluit moest meedeelen en zenuwachtig begon hij 't Is heel vriendelijk van u, Miss Ferriby, maar tot mijn spijt heb ik mor gen een afspraak waar ik mij aan houden moet. En, als u het verder zonder mijn hulp zou kunnen stel len en u zou het mij verge ven dat ik de betrekking niet een maand van tevoren heb opgezegd, dan zou ik u zeer dankbaar zijn. Ik kan nu een betrekking in het buitenland krijgen en mijn familie dringt er op aan dat ik die accepteer. (Wordt vervolgd). KORTE BERICHTEN. De Surinaamse Staten heb ben met 7 tegen 5 stemmen het voorstel van de „Freeland League" aangenomen om Joodse kolonisten op te nemen tot een maximum van 30.000. Amerika beval de Vei ligheidsraad aan in het voor gestelde wereldpolitieleger 20 divisies grondtroepen, 3800 gevechtsvliegtuigen, drie slag schepen en zes vliegdeksche pen op te nemen. Het Republikeinse pers bureau Ankara heeft medege deeld, dat Nederlandse troe pen Maandagmiddag nabij Modjokerto meer dan vijf uur in strijd met Republikeinse eenheden zijn geweest. ZONDAGSDIENST 6 Juli 1947. Doktoren: Dr. P. J. A. Lenglet. Apotheek: Geers. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 6 Juli: 10 uur: Ds. v. Burgeler. 3 uur: Ds. v. Burgeler. HULDIGING VAN JUFFR. ZIILMANS. Dinsdag j.l. herdacht juffr. Ziji- mans de dag dat zij 25 jaar gele den les begon te geven aan de St. Teresiaschool alhier. De Eerw. Zusters en de kinderen hebben haar en haar familie blijk gege ven van hun grote waardering voor het werk dat juffr. Zijlmans gedurende die tijd heeft verricht voor de Waalwijkse meisjes. 's Morgens om half acht was er in de kerk Van St. Jan een H. Mis die door de kinderen zelf gezon gen werd, waarna de Zusters juffr. Zijlmans en haar familie aan "t ontbijt te gast hadden. Het hoogtepunt van deze dag was ech ter de feestelijke huldiging in „Mu sis Sacrum". De zaal was ei-vol. Vooraan zaten de Jubilaresse en haar familie, de ZeerEerw. Heer Pastoor Schoenmakers, Geestelijk Inspecteur van het Lager Onder lijs, de ZeerEerw. Heer Pastoor Pas en de Eerw. Heren Kapelaans van St. Jan en Vele Zusters. Alle kinderen van de school waren aanwezig, sommigen zaten met twee op één stoel; ook de kinderen van de Mulo kwamen deze hulde bijwonen. Het school bestuur was mede vertegenwoor digd door ^ijn secretaris de Heer Drs. de Vries. Een van de kinderen bood on der het opzeggen van een mooi vers de feestelinge haar cadeau, dat geschonken was door de kin deren, aan, in de vorm van een splinternieuwe fiets, om jaloers te worden! De kinderen dansten keu rig en sierlijk enkele dansjes, waarna de operette „Repelsteel tje" werd opgevoerd. De wijze waarop de kinderen deze aardige operette voordroegen verraste ons werkelijk. De costumes, het decor, alles droeg er het zijne toe bij om deze uitvoering ten volle te doen slagen. De voordracht van de kinderen, de wijze waarop zij hun liederen zongen, de zwier waar mee zij dansten en hun ongedwon gen houding, deden ons beseffen wat een moeite het de zusters en de dames onderwijzeressen gekost moet hebben om deze kinderen, die bijna allen voor de eerste keer op de planken stonden, zo'n mooi debuut te doen maken. Wij begrij pen dan ook volkomen de ontroe ring waarmee juffr. Zijlmans haar dankwoord sprak, aan de Zusters, haar familie, de H.H. Geestelijken en de kinderen van Lagere School en Mulo voor hun gebed, hun mooi cadeau, de hartelijke woor den, die tot haar gericht waren en de schone operette waarmede men haar verrast had. De kinde ren werden getrakteerd op een reep chocolade en een bon voor een ijsco. Ook wij wensen juffr. Zijlmans nog vele prettige jaren temidden van haar kinderen, die haar on getwijfeld deze dag nog dierbaar der zijn geworden. Na de huldiging had er in het St. Theresiagesticht een receptie plaats voor de H.H. Geestelijken, het schoolbestuur en collega's. Namens de collega's van de feestelinge sprak mej. van Delft, in welgekozen woorden wijzend op de prettige verstandhouding die er steeds tussen hen onderling had geheerst en overhandigde haar een geschenk in de vorm van een haardstoeltje. Vervolgens sprak de Zeereerw. Heer Pasoor Ras, die haar namens he schoolbestuur geluk wenste en prees om het vele goede werk dat zij voor de Waalwijkse meisjes gedaan had en naar hij hoopte nog zou doen. Hij bood haar een tafeltje als geschenk aan. De ZeerEerw. Heer Pastoor Schoenmakers, Geestelijk Insp. van het L.O. complimenteerde haar eveneens met haar 25-jarig jubi leum. Namens de ouders der kinderen sprak de Weled. ZeerGel. Heer Drs. de Vries woorden varr feli citatie en dank, voor al wat zij voor hun kinderen had gedaan. Van 3—4 uur werd bij de ju bilaresse aan huis een druk be zochte receptie gehouden, waar talrijke ouders juffr. Zijlmans kwamen complimenteren. Ande ren hadden in de vorm van bloe men en kaartjes hun gelukwensen en dank overgebracht. Waalwijks Belang zond een schriftelijke felicitatie. Het feest werd verder in meer intieme kring voortgezet. ZILVEREN JUBILEUM. Gisteren, 1 Juli, herdacht de heer Louis Spierings den dag, waarop hij zich vóór 25 jaren in onze gemeente als dieren-arts ves tigde. De heer Spierings is tevens plaatsvervangend hoofd van den Vleeskeuringsdienst in 't district Waalwijk, is plaatsvervangend districts-veearts en verbonden aan den keuringsdienst der Veemarkt te 's-Bosch. In al deze functies heeft de zil veren jubilaris zeer veel en goed werk gedaan en is hij in deze kringen een zeer geziene figuur. Ook in onze gemeente zelf be kleedt de heer Spierings verschil lende functies, zo is hij o.m. lid van de commissie van toezicht op 't Middelbaar Onderwijs, penning meester der St. Vincentiusvereni- ging enz. I Wij bieden den geachten jubila ris onze hartelijke gelukwensen en hopen dat hij in zijn functie, waarin hij zo algemeen wordt ge waardeerd, zowel als Waalwijks burger, nog veel in 't belang van plaats en streek zal kunnen doen. Hoewel aan dit jubileum geen enkele ruchtbaarheid was gegeven, waren de blijken van belangstel ling toch zeer groot. HET DRAMA VAN 6 SEPTEMBER 1944. Tegen v. Weegen en Derksen 12 jaar geëist. Mathias van Weegen uit Wick- rathenbergg en J. W. Derksen uit Amsterdam, resp. lid van het vrij willigerslegioen en van dé land wacht, voerden de executie uit van burgemeester Moonen van Waalwijk en de gebr. Hoffmans. Op 6 September werden door verzetslieden twee landwachters gearresteerd en verborgen gehou den. Twee vrouwen o.w. het z.g. „Vuile Dientje", meldden dit aan een kapitein van de S.S., die naar de verdwenenen liet zoeken. Toen deze landwachters niet gevonden werden liet deze kapitein door de twee verdachten drie volmaakt onschuldige slachtoffers doodschie ten. In cassatie werd 't verweer gevoerd door mr. H. D. Hofkes en mr. dr. K. W. P. Klaassen. De eerste verdedigde M., die tot 20 - jaar gevangenisstraf werd veroor deeld, de tweede D., die de dood straf kreeg. In hoofdzaken kwam dit beroep neer op „overmacht op basis van de natuur der dingen". Beide verdachten zouden onder pressie van hun commandant heb ben gestaan. Deze stond met een revolver in de hand achter hen en had al eerder een zijner man schappen voor een klein vergrijp doodgeschoten. De procureur-fiscaal kon ge deeltelijk meegaan met de inge diende cassatie-middelen en con cludeerde tot een veroordeling tot 12 jaar gevangenisstraf voor beide betrokkenen onder aftrek van voorarrest. Uitspraak op 14 Juli of 11 Au gustus. HEUSDEN. Zeilwedstrijden. Op Zondag 6 Juli vinden in Heusden weer de jaarlijkse zeilwedstrijden plaats en op Zaterdag 5 Juli worden reeds feestelijkheden gehouden. Er zal dan een feestavond zijn in hotel „Central" en hotel „Concordia". De Vikingband onder leiding van Tjeu Prin sen, zal de dansmuziek ver zorgen. Voor deelnemers die in de hotels geen slaapgele genheid kunnen vinden, zal getracht worden deze bij particulieren onder te bren gen. Het wedstrijd-comité, onder ere-voorzitterschap van de Edelachtb. Heer A. v. Delft, luidt als volgt: W.S.V. Viking: P. Verbrug- gen; Chris Jansen; G. Vers teld. W.S.V. Neptunus: W. v. d. Mortel; H. Portier. W.S.V. Bergse Maas: N. Gragtmans; N. Pessers. W.S.V. Amer: Dr. Struij- ken; J. Dankers. De prijs-uitreiking heeft plaats in hotel „Central". 77) Terry had nog maar enkele zinnen met de Sultan gewis seld, toen een oude Iraniër verschrikt kwam aanrennen. „Wat is er aan de hand, burgemeester?" vroeg de Sul tan verbaasd. „Heer Sultan, het is ver schrikkelijk! Mijn dorp...." „Wat is er met Uw dorp?" „Mijn dorp Ashbir, is plot seling door een roversbende aangevallen en totaal geplun derd. De rovers hebben de huizen in brand gestoken, na dat ze alle bezittingen der in woners hadden geroofd". „Hm, hm", zei de Sultan, „dat is ernstig. Wij zullen de zaak officieel onderzoeken". „Dit is geen zaak om te on derzoeken", riep nu de Sir dar, die paars was aangelo pen. „Te paard, jongens en naar Ashbir!" Een minuut later stoven Terry en Berry, Hassan en de oude vechtjas over de ou de heirweg en deels door woest heuvelland naar Ash bir, dat een eind verder aan het meer lag. Deze week had een uit deling plaats aan de kinderen door de afd. van het Rode Kruis. Deze geschenken be stonden o.a. uit zeep, schrijf gereedschap, speelgoed enz. Notaris Duijne sprak een kort woord namens 't Rode Kruis, terwijl na afloop mej. Schok king, voorzitster van 't Jeugd- Rode Kruis, doel en streven hiervan uiteenzette. SPRANG. V.V. S.D.O. Zaterdag j.l. vond de plaat selijke ontmoeting plaats in de wedstrijd -NEO 1SDO 1. Deze match werd door SDO gewonnen met 42 en werd ondanks de grote warmte, door beide elftallen sportief en met groot enthousiasme gespeeld. Mevr. Q. v. T. had het on geluk te vallen waarbij zij een arm brak. Dr. W. verbond dit lichaamsdeel. Fietstocht. De leden der Ned. Herv. Meis jesvereniging maakten een fiets tochtje naar het Land van Heus den en Altena, alwaar zij een be zoek brachten aan de kersenboom gaarden te Wijk. Bevorderd. De heer S. J. Draaisma, vroeger bij de gemeentepolitie alhier, die na de bevrijding als oorlogsvrij williger naar Ned. Indië vertrok, is bevorderd tot 2e luitenant bij het Kon. Ned. Ind. leger. Plezierreisje. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van het bestuur der Gymnastiekvereniging „Pro Pa- tria" van Sprang-Capelle, om op 15 Augustus een bootreis te or ganiseren naar Hoek van Holland voor hare leden. Collecte. Door de plaatselijke commissie van het T.B.C.-Fonds Draagt El kanders Lasten, van het Chr. Na tionaal Vakverbond is aan B. en W. onzer gemeente vergunning gevraagd tot het houden van een collecte voor genoemd fonds op Zaterdag 23 Augustus a.s. Geëngageerd het 7-persoons show- en dansorkest ZONDAG 6 JULI aanvang 12 uur 99

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 2