Café v. d. Pluijm EET FRUIT NiEUWS UIT KAATSHEUVE' R.K. Kantoorbediende [vr] Fa. H. GREVE EN ZONEN - Hoogeinde 64 A STANDPLAATS op de KERMIS tegenover KOFA Groot Openluchtspel in het Hof VOOR VADERLANDT ENDE VRYHEIDT. Terry en Berry inDE BRIL VAN SULTAN SAR. Johanna Adriana, die wij H a n n i e Halfwas Schildersknecht GEVRAAGD. G. BIJNEN ZN. Vraagt: KANTENSCHROOIER BIJTUIGER OF SCHALMER ENKELE THUISSTIKSTERS VOORAANSTAAND RECLAMEBUREAU Hierdoor delen wij mede, dat onze winkel en werkplaats van 13 t.m20 Juli wegens vacantie GESLOTEN zijn. A. A. FARO, BEZOEKT gedurende de Kermisdagen aan de Haven. RUSTIG ZITJE - PRETTIGE SFEER E. v. d. PLUIJM J^z/Z J^vz/Z 'tWESTLAND met de Kermisdagen een goed stuk FRUITHUIS ,,'T WESTLAND" C. v. Delft-v. Rijswijk HOFFEESTEN DORDRECHT 14-19 JULI 1947 DINSDAG 1 5 tot en met ZATERDAG 1 9 JULI Woensdag 16, Donderdag 17, Vrijdag 18, Zaterdag 19 Juli 9.30 uur namiddag. ZATERDAGMIDDAG 19 JULI 4.30 uur GALA-MIDDAG Etablissementen van vermaak in de versierde feëriek verlichte binnenstad. Geboorte-Aankondigingen. Geslaagd. Dinsdag 8 Juli j.l. slaagde onze dorpsgenoot Hub Prins aan de Academie voor Beel dende en Bouwende Kunsten der R.K. Leergangen te Til burg voor het eindexamen „Architect V.B.O." Kermis 1947. Weer is de kermistijd ge passeerd. De kermis-terreinen zijn weer ontruimd en hebben hun vroeger aanschijn her kregen, de fabrieken draaien weer en alles is op gang, zij het dan, zo'n eerste dag, bij sommigen met loden benen en nog slaperige ogen. De por- temonnaie's zijn beduidend lichter geworden, want 't is nog zo: kermis houden kost nog fraai veel geld ener is in Kaatsheuvel behoorlijk kermis gevierd. Nog nooit stonden zoveel attracties op de verruimde kermis-terrei nen, nog nooit was, als ge volg daarvan, het kermis-be- zoek groter. Vooral des Zon dags was de tocht naar Kaats heuvel enorm. De exploitan ten deden dan ook over het algemeen zeer goede zaken. In de zalen was de drukte niet minder groot. De harmo nie Apollo zette de Donder dag in met een druk bezocht kermis-matinée, waarop het ensemble Jan v. Ostade, over bekend als radio-revue-artist er de gang spoedig in had. Vrijdag was hetzelfde ensem ble te gast bij de harmonie St. Jan in Berkdijk; ook daar met eenzelfde succes. Het tra ditionele Bel Canto-matinée op Zondagmorgen werd een groot succes door de mede werking van Gerhof's Show en Stemmingsorkest uit Lei den, waarbij naast prima ver zorgd concertwerk, de heer Gerritsen zeer beschaafd, doch tevens zeer raak confe rencier- en humoristenwerk bood. De Varianten waren in de Apollo-zaal, de Sky Liners in Euphonia en Gerhof's Show- en Dansorkest in de Bel Canto-zaal, de attracties voor de vele dansliefhebbers van in en buiten Kaatsheuvel, waarbij speciaal de laatste een prettig entree maakten voor hun hernieuwd optreden in het Zuiden. Ook de andere dansgelegenheden maakten goede zaken, vooral de beide laatste dagen. De versterkte Rijkspolitie had zeer gemakkelijk werk. Er was overal prettige ker- misstemming, zonder de min ste ongeregeldheid. Duivensport. De K.C.C. hield een wed vlucht vanuit Limoges. Inge- mand 200 duiven. Eerste duif 6.2.45. Uitslag: 1, 4 M. Mesch; 2, 11, 15 A. G. Mosselveld; 3 H. Hessel- mans; 5, 22, 50 A. Hoffman; 6, 27 A. de Bie; 7 W. Oomes; 8 Ant. Brouwers; 9, 37 Jac. v. Dongen; 10 J. Evers; 12, 60 L. Ververs; 13, 57 A. Dekkers; 14, 19 Fr. Snoeren; 16 J. Kem- mer St.; 17, 48 Ant. v. d. Ven; 18, 58 M. v. Wanrooij H.; 16 J. v. Heeswijk; 21 C. Laros; 23 Ant. Snoeren; 24 Jac. Hoe- venaars; 25 Theo Netten; 26 M. Brokx; 27 P. v. d. Velden; 28 F. v. Woensel; 29, 31 A. Zwaans; 30, 34, 46 A. Schrau- wers; 32, 51 G. v. d. Linden H.; 33, 53 L. Mosselveld; 36 G. Lensveld; 38, 43 J. Zee- brechts; 39 Theo v. d. Ven; 40 Jan Muizelaar; 41 C. Labee; 42 A. Snaphaan; 44, 45 G. v. d. Linden; 47 G. Hendriks; 49 J. v. d. Berg; 52 H. Klis; 59, 65 J. van Riel; 62 M. Treffers; 63 G. Kemmeren; 64 Th. Ligt- voet. Stichting 1940—'45. De tijdens de kermis ge plaatste collecte-bussen voor de Stichting 1940'45 brach ten in totaal 67.50 op. Café J. Smit sloeg met ƒ28.12 het record. Café v. Heeswijk volgde met 17.30. Agenda. Donderdag 10 Juli: 8 u. rep. Tenoren Bel Canto. 9 u.: rep. Bassen Bel Canto. Vrijdag 11 Juli: 9 u. Bestuurs vergadering Bel Canto. Zondag 13 Juli: 12 u. rep. Gem. Koor Bel Canto. Maandag 14 Juli: 8 u. rep. harmonie Apollo. Gouden bruiloft. Maandag 7 Juli vierde het echtpaar Kees Klijsen en Nic. van Nunen in de Gasthuisstr. hun gouden bruiloft. Een kras echtpaar, dat de goed voor bereide viering van dit gou den feest in alle opzichten volledig meevierde. De buurt- commissie, die op dit gebied z'n sporen verdiend heeft, be staande uit de heren J. Jan sen voorzitter en J. de Gouw, J. van Beek, Koob v. Woen sel, J. Boelen, M. Vloemans en Adr. de Kort, was reeds maanden met de organisatie van het feest bezig. In de vroegte waren Maan dagochtend de artistieke ver sieringen voor de woning in de Gasthuisstraat aangebracht en nadien de stoet geformeerd die het gouden echtpaar naar de St. Joseph-kerk zou bege leiden, waar om 10 uur een plechtige H. Mis van dank baarheid werd opgedragen. Een muziekcorps uit de buurt, een filé van bruidjes en de feestcommissie begeleidden de feestvierende familie ter kerke. Na de H. Mis bracht het buurt-harmonie-corps een se renade en bood voorz. Jansen de gelukwensen van de buurt aan, waarbij hij een prachtig schilderstuk als souvenir aan bood. De kinderen uit de buurt brachten om 1 uur een auba de, waarna ze in café v. Hees wijk royaal onthaald werden. De receptie van 1.30 tot 2.30 uur werd druk bezocht. Om 4 uur bracht Br. Jona- thus een verrassing met z'n jongens van de Bernardus- school. Ruim V/i uur ver maakten de zangers en artis- ten de feestvierende familie met een programma, dat elck wat wills bood. Apollo sloot de dag met een serenade die veel volk op de been bracht. De heer v. Woen sel complimenteerde namens 't corps. D.E.S. op reis. Nadat in de loop van het jaar het eerste en tweede elf tal resp. Amsterdam en Rot terdam bezocht hadden, wa ren met de kermisdagen de D.E.S.-junioren aan de beurt om een uitstapje te maken. De firma v. Dijk uit 's-Bosch was met z'n nieuwe, grote bus op komen dagen en zodoende zat het gehele gezelschap, 65 man sterk, in een bus, wat de saamhorigheid en gezellig heid ten zeerste heeft bevor derd. De bedoeling was de jongens, die niet dikwijls de gelegenheid tot reizen heb ben, zooveel mogelijk te la ten reizen. Daarom ook werd de reis naar Amsterdam via Soestdijk, Hilversum en Bus- sum gemaakt, zodat zij onder weg alle grote bruggen te zien kregen en tevens konden ge nieten van de mooie streken ten Noorden van Utrecht. In Amsterdam werden de grachten, havens, Artis en Schiphol bezocht en zoveel mogelijk werden de jongens op het typische van Amster dam gewezen. Op Schiphol was er maar één klacht: dat ze de lucht niet in konden. Na Amsterdam was Scheve- ningen aan de beurt en om 7 uur werd via Rotterdam naar huis gereden, zodat het gezel schap fris en monter om 11 uur weer in Kaatsheuvel aan kwam. Wilde staking- te Kaatsheuvel. Bij de fa. P. H. Vloemans te Kaatsheuvel is Dinsdag morgen een wilde staking uit gebroken, omvattende pl.m. 60 arbeiders (sters). De rest van het personeel, ongeveer de helft is aan het werk ge bleven. De stakende arbei ders wilden vacantie-toeslag, gelijk aan een weekloon, in eens uitbetaald krijgen; de werkgever wil dit extra loon in twee termijnen uitbetalen, n.l. de helft met de a.s. va- cantie en de andere helft met Kerstmis, zulks conform met het besluit van de werkge versvereniging. Het gehele personeel is ge organiseerd in de R.K. Fa- brieks-arbeidersbond. Het I hoofd- en plaatselijk bestuur van genoemde bond heeft de wilde staking onvoorwaarde lijk afgekeurd en een drin gend beroep gedaan op de ar beiders het werk onmiddel lijk te hervatten. Tot op he den, Woensdagochtend, is hieraan geen gevolg gegeven. BERKDIJK. Nieuwe voorzitter. De heer P. G. Meert is thans gekozen als voorzitter van de harmonie St. Jan. Als onder wijzer heeft hij enkele jaren met de heer Joosen samenge werkt en was dus geheel van zijn geest doordrongen'. Voor de harmonie was hij geen on bekende en dus weten zij dat de leiding in goede handen is en dat er getracht zal worden de plannen van de heer Joo sen uit te voeren tot groei en bloei van St. Jan. Benoemd. In de plaats van de heer A. D. de Jong is benoemd tot onderwijzer aan de R.K. Jon gensschool alhier, de heer A. J. C. Luyten uit Rijsbergen. Geslaagd. Onze plaatsgenoot de heer G. v. Oosterhout behaalde te Waalwijk 't diploma H.B.S. A. Onze vrienden waren van hun paarden afgestapt om te zien of er een spoor van de rovers was te ontdekken; maar dat was niet mogelijk. Overal waren sporen van paarden in het zand te zien. De weg van Ashbir naar het paleis werd veel bereden. „Je hebt. zoeven verteld dat je één van de Sultans van zijn bril hebt beroofd, Terry", zei Berry plotseling, „heb je die bril nog?" „Ja, die zit in mijn jaszak", antwoordde Terry. Hij haalde de bril te voorschijn en ter wijl de anderen in spanning toekeken, zette hij deze op. „Is het nu wel de juiste tijd om brillen te passen?" vroeg Hassan weifelend. „Zwijg, zei de Sirdar, „mis schien is het de wonderbril". Uitvoering St. Jan. Vrijdag j.l. hield de harmo nie St. Jan weer haar jaar lijkse matinée, ter gelegen heid van de kermis. Na een pittige openingsmars heette de voorzitter de bezoekers hartelijk welkom. Hij drukte zijn blijdschap uit over de goed gevulde zaal, want dit was een bewijs dat de har monie gezien en gesteund werd. Verder werd de morgen en nog een deel van de middag gevuld door het optreden van het gezelschap Jan v. Ostade uit Goirle. Het heeft gezorgd dat de lachspieren ontspan nen werden en het daverend applaus bewees dat zijn op treden in de smaak viel. Voor al de créatie van „Pietje de schooljongen" met z'n „gat- samme" droeg, ondanks dat bijna iedereen het kende, veel tot de gezelligheid bij. Al met al was het een schitterend geslaagde dag. H.H. Martelaren van Gorcum. In onze parochie zal a.s. Zondag de jaarlijkse grote H. Sacraments-processie worden gehouden ter ere van de H.H. Martelaren van Gorcum. LOON OP ZAND. Duivensport. Door de duivenvereniging „De Luchtbode" werd Zondag 29 Juni een wedvlucht ge houden vanuit Mascane. Af stand 312 km. Deelname 133. Eerste duif 11.32.34; laatste duif 11.53.59. De uitslag was als volgt: C. van Dongen 1, 4, 7; Gebr. IJpelaar 2; C. v. d. Sanden 3, 8, 9; A. van Dongen 5, 10; M. v. d. Ven 6; A. Berends 11. Overduif G. Dannenberg. Serie 3 C. van Dongen. Zondag 6 Juli had een wed vlucht plaats vanuit Heren thals. Afstand 50 km. Deel name 283. Los 9.30 uur. Aan komst eerste duif 10.11.29. Laatste duif 10.21.55. De uit slag was: F. Damen 1, 3; Gebr. IJpe laar 2, 24; Gebr. v. d. Velden 4, 20, 21; A. van Leeuwen 5; M. Vera 6, 7, 19; W. v. Nooye 8, 11, 17, 18; G. Bruurmijn 9, 10; E. Dannenberg 12; A. Ver schuren 13, 15, 23, 26, 27; W. van Riel 14; H. v. d. Velden 16, 22, 25. Overduif: A. Ver schuren. Uitslag Junioren, Heren thals L. van Loon 1, 3; Gebr. van Abeelen 2, 4; G. v. Ber- kel 5, 6. Tevens werd een wedvlucht gehouden vanuit Limoges 705 km. H. v. d. Linden 1, 6; Ge broeders v. d. Velden 2; A. van Dongen 3; C. van Dongen 4; H. v. d. Velden 5; G. IJpe laar 7. De kermis. De traditionele kermis-da- gen zijn weer voorbij en velen zullen weer uitzien naar een volgend festijn om hun vrolijkheid te uiten waar dit mogelijk is. Vele porte- monnaie's zijn nu echter plat ter geworden en hebben da nig geleden, doch de vrolijk heid is niet geweest gelijk an dere jaren en wij menen dat het juister zou zijn om de vol gende jaren de sluitingsuren van dansen allen gelijk te stellen en hiermede om 10 uur een einde te maken steals dit ook vroeger was, dan zou men zich niet behoeven te scha men om des avonds over de kermis te gaan en verdiende de kermis-exploitanten hun staangeld wel, laat staan iets extra. Zo werd de eerste kermis dag begonnen door het geven van een 2-tal matiné's voor leden en donateurs der beide harmonieën. Bij de harmonie Sophia's vereniging traden als humoristen op Auerbachs Varieté-gezelschap, terwijl voor de harmonie Concordia optrad het Ensemble August de Laat uit Tilburg, waardoor de aanwezigen 'ns danig heb ben kunnen lachen en hun hart eens hebben gelucht, ter wijl voor de leden en dona teurs van de zangvereniging „Echo der Duinen" Vrijdag optraden het Duo van Loon uit Tilburg, wat voor de zang liefhebbers eten naar hun tand bleek. Wat wij van de kermis kun nen schrijven, hebben wij reeds boven in ons bericht weerlegd, maar wanneer dit zo doorgaat kan het beter geen kermis met vermake lijkheden meer worden. Ook hebben velen genoten van hun vrije dagen en heb ben een uitstapje gemaakt; zo ook de verschillende jeugd verenigingen die him dagen goed en nuttig hebben door gebracht. Geen enkele dag werd de kermis verstoord door opstandelingen en be hoefde het politiecorps er niet aan te pas te komen. Enkele kleine ongevallen met draai en zweefmolen deden zich voor. DRUNEN. Nieuwe onderneming. Zoals wij uit een elders in dit blad geplaatste adverten tie lezen, staat voor liefheb bers in onze streek de moge lijkheid open, om vruchten te laten verwerken tot sap. Ongetwijfeld zal dit er toe bijdragen dat onze tuinders de voortbrengselen van eigen bodem meer zullen gaan waarderen, want ook des win ters smaakt vloeibaar fruit voortreffelijk. Wij wensen de initiatief nemer daarom ook veel suc ces toe met deze nieuwe on derneming. WAALWIJK. SPELDJESDAG „Herwonnen Levenskracht". A.s. Zondag wordt een speldjes dag gehouden ten bate van „Her wonnen Levenskracht". Wij ver trouwen dat allen zich zullen tooien met een speldje, om zoo doende iets bij te dragen tot het lenigen van de nood van onze T.B.C.-patiënten. MET KERMIS IN ONZE BIOSCOPEN. „Musis". Het Theater Musis Sacrum heeft een zeer uitgebreid ker- mts-programma. De kinderen zullen kunnen genieten van de dolle streken van Watt en Half Watt in: „Van alles en nog wat", „Kruiers" en „De Noordzeevissers", voor een betrekkelijk geringe prijs. Maar ook de groten kunnen profiteren van het mooie programma. 11, 12, 13 en 14 Juli draait men „Land zonder wet" met Brian Aherne en Victor Mc. Laglen. Een film die 't ruwe sensationele leven van dap pere, onversaagde vrijbuiters uitbeeldt, die in de oerwouden van Australië zich verzetten tegen de willekeur en de wreedheid van hun vroegere meester Trist. Een film met spannende vechtpartijen en opwindende avonturen, waar doorheen de kleurige draad van een liefdesgeschiedenis loopt. Van een heel ander genre is de film „Zigeunerprinses", zoals blijkt uit de namen van de hoofdrolspelers Stan Lau rel en Oliver Hardy, die dit maal in een zigeuner-omge ving spelen, waarin zij, zoals blijken zal, wonderwel thuis zijn. Zij voeden samen een jong zigeunerprinsesje op, waarmee zij natuurlijk de dolste streken uithalen. Als bijzonderheid vermelden wij nog dat de muzikale omlijs ting van deze film zowel vo caal als instrumentaal buiten gewoon goed verzorgd is. Deze film speelt op 15, 16 en 17 Juli voor personen boven 14 jaar. Op 18, 19, 20 en 21 Juli zingt Gloria Warren „Always in my Heart" in de gelijkna mige film, waarin zij een be middelende rol speelt tussen haar vader en haar moeder. Het opvallende bij deze ac trice is, dat zij naast een mooie stem, ook persoonlijk heid bezit, iets wat we bij veel van haar collega's mis sen. „Luxor". Ook Luxor heeft een mooi programma. Allereerst „Tar- zans verborgen schat" op 11, 12, 13 en 14 Juli. Voor velen is Johnny Waissmuller geen onbekende neer. Als „de blanke koning'' der wildernis heeft hij vilen al verstomd doen staan v-n zijn ongeken de kracht en :ijn acrobatische lenigheid en vlugheid, ge paard aan e n ongelooflijke moed en duif. Velen zullen ongetwijfeld lit verhaal van strijd en liefje in de jungle gaan zien. j 15, 16 en |7 Juli zien we weer de bjkende Deanne Durbin in I,Eerste Liefde", welke film is jgebouwd op het oude stramien van het Asse- poestersprookje. Men beweert wel eens dat Deanna veel van de charme van haar jeugd heeft verloren, zonder noch- thans de rijpere bevalligheid van de jonge vrouw te bezit ten; anderen houden staande, dat dit in deze film niet het geval is, maa:{ dat zij integen deel door ha;a" frisheid deze film aantrekkelijk maakt. Hoe het ook zij, zij'heeft een mooie stem en het verhaal is aan trekkelijk gei :i>eg om vele be zoekers te trt leken. Op 18, 19, 20 en 21 Juli draait de bekende film „De klokkengietei van de Notre Dame", naar de roman van Victor Hugo. Een film met sterke en tegenstrijdige ka rakters en bijgevolg grote psychische onflicten, zoals alleen Hugo ze ons in hun diepe en schrille werkelijk heid kan ichilderen. Een spannende, s :erk-dramatische film, die ied ;reen die de ro man gelezen 'heeft, moet gaan zien. DUIVENSPORT. „De Postduif" Waalwijk. Volgende week Donderdag 17 Juli houdl bovengenoemde vereniging haar jaarlijkse wedvlucht (kermis vlucht) vanuit Maastricht. De duiven worden Donderdag 17 Juli bij gunstig weer om 8 uur gelost. Inmanden Woensdag 16 Juli Inleg 50 cent per duif, van 9.30 tot '0.30 uur precies, vracht inbegrepen. Gelegenheid tot poulen tot 1.Er za;' vervlogen wor den serie 1, 2, 3 en 4. Inleg 50 cent per serie. De serie's gaan af in prijzen van 10. De serie-d juven die samen de meeste meters per minuut maken, winnen de serie. Serie-duivén buiten de prij zen, komen voor de serie's te vervallen. WIJZIGDG IN AAN WIJZING T^ iB AKSBONNEN Voortaan z illen afwisselend 6 en 4 rants< enen per 14 da gen worden beschikbaar ge steld. Vandaag (Donderdag) worden op de tabakskaart bonnen voo 6 rantsoenen aangewezen. De bon-aanwij zing op de gemengde tabaks en versnapeiingskaart onder gaat geen wijziging. CAPELLE. Voor het einddiploma M.U. L.O. slaagdex^ bij het dezer dagen te Breda gehouden ex amen o.m. Sjonnie Addink en Jan Spierings. Tot adjunct-commies 2e klasse ter gemeente-secretarie van Sprang-Capelle is be noemd de hees S. J. 't Hattem te Kesteren. De postduivenvereniging „De Luchtvaart", gevestigd in het café Co-vié-van der Haart aan de NieUwevaart, hield met oude d'-iven een wed vlucht vanaf Noyon (Fr.) met de volgende uitslag: Gebr. van Onzenoort 1, 2, 5; W. Versteeg 3, 4, 9; M. v. Peer 6, 7, 1^; Adr. Blom 8; B. Pols 10; J. v. Doornik 11. Voor de a.r. Zondag te hou den wedvlucht vanaf Duffel (B.) met jor ge duiven, moe ten de dier. a.s. Vrijdag avond worden ingemand. De voetbalvereniging Wit-Zwart, die j.l. Zondag haar tweede wedstrijd speel de voor de promotie- en de- gradatiecompetitie, ditmaal te Liempde tegen D.V.G., heeft ook deze wedstrijd niet kun nen winnen. Met 50 werd verloren. Door bijzondere omstan digheden kan het schoolreisje dat de leerlingen van de hoogste leerjaren van de O.L.- school in de Kom heden (Don derdag) naar Rotterdam en Den Haag zouden maken, niet doorgaan. Dit uitstapje, dat door de kinderen met verlan gen wordt tegemoet gezien, zal nu Donderdag 17 Juli a.s. plaats hebben. De aannemersfirma Jac. Blij levens Zn. uit Geer- truidenberg, aan wie het leg gen van een nieuwe brug over de haven te dezer plaatse is opgedragen, is dezer dagen met de voorbereidende werk zaamheden hiervoor begon nen. Niet alleen de gemeentena ren, doch ook de ontelbaar velen die dagelijks van deze brug, welke momenteel een obstakel vormt in de drukke verkeersweg door de Lang straat, gebruik moeten ma ken, hopen dat de werkzaam heden een vlot verloop mogen hebben, zodat binnen niet al te lange tijd de tegenwoordi ge Capelse brug met haar wel is waar stevige onderbouw, doch desolaat, versleten brug dek, vervangen zal zijn door een moderne bij het heden daagse verkeer passende brug. ONS MIDDELBAAR ONDER WIJS IN NOORD-BRABANT. Bij de dood van Dr. Moller op 6 December 1940 hebben wij in dit blad gememoreerd, welk een groot aandeel deze eminente ge leerde gehad heeft in de culturele verheffing van het Brabantse volk. Door de stichting van de R.K. Leergangen, in de eerste plaats bedoeld als opleidingsin stituut voor Katholieke leraren en leraressen, wilde hij de mogelijk heid scheppen om de achterstand in te halen, welke speciaal onze provincie had inzake het middel baar onderwijs. Oprichting van middelbare scholen in de grotere centra zou daarop volgen. Hij is er in geslaagd zijn krachtige me dewerking te verlenen bij de stick ing van dergelijke scholen in Waalwijk, Bergen-op-Zoom, Hel mond, 's-Hertogenbosch, Eindho ven en Rosendaal. Dat Waalwijk het eerst genoemd wordt, is geen chauvinisme: de handelsschool, later tot hogere burgerschool uit gegroeid, is de oudste dochter var» de federatie van middelbare scho len in Noordbrabant, welke alge meen bekend is onder de naam: „O.M.O. in N.-Br." en van welke vereniging Dr. Moller tot zijn dood voorzitter is geweest. Ook de beste en energiekste voorzitter van een vereniging kan alleen dan zijn activiteit ontplooien als hij ter zijde wordt gestaan door een ijverige en accurate secreta ris die met liefde en toewijding zijn taak vervult en geheel in het idealisme en het werk opgaat. Zo'n medewerker had Dr. Moller gevonden in de persoon van de oud-Waalwijker, Jan van Loon. De leerschool voor het secreta riaat van een unieke corporatie als O.M.O. werd gevormd door zijn werkzaamheden bij verschil lende gemeente-administraties. Het laatst was de Heer van Loon gemeente-secretaris van Stratum. Annexatie van deze ge meente bij Eindhoven in 1921 was oorzaak, dat deze bekwame amb tenaar als secretaris-penningmees ter kon worden verbonden aan de jonge vereniging „Ons Middelbaar Onderwijs in N.B.". Reeds in Stratum was gebleken, dat de Heer van Lpon over bijzondere capa citeiten beschikt op financieel ge bied. Het was daarom zeer juist gezien van het hoofdbestuur van genoemde vereniging, dat de Heer van Loon èn secretaris èn pen ningmeester werd en ik meen zelfs te mogen verklaren, dat zijn grootste verdienste voor bedoel de federatie van scholen hierin heeft bestaan, dat de financiële toestand bij de vereniging, on danks de dure uitbreiding van ver schillende scholen en de z.g. stop- wet van 1934, gezond en krachtig is gebleven. Men gelieve hierbij wel te bedenken, dat bij het mid delbaar onderwiis geen gelijkstel ling bestaat. Het plaatselijk be stuur van onze school heeft bij de uitbouw van het middelbaar on derwijs laatst noo bij de stich ting van de middelbare meisjes school steeds op een zeer bij zondere wijze geprofiteerd van de accuratesse in het beheer van on ze scholen en de deskundige ad viezen van de heer van Loon bij de vorming van nieuwe klassen. Toen de Heer van Loon voel de, dat zijn physieke toestand hem niet meer in staat stelde, de uit gebreide werkzaamheden als secre taris-penningmeester te verrichten, heeft hij gemeend, na ruim 25-ja- rige arbeid, zijn ontslag te moeten vragen, dat hem per 1 Juli j.l. „op de meest eervolle wijze" is ver leend. Het is voor mij, als directeur van de R.K. H.B.S. en M.M.S. ter plaatse, een aangename plicht, mede namens het plaatselijk be stuur en namens de leraren, de Heer van Loon van deze publieke tribune openlijk dank te zeggen voor het zeer vele, wat onze oud- Waalwijker voor onze scholen heeft gepresteerd. Tot opvolger van de Heer van Loon is benoemd de Heer H. J. F. van Hoof, tot op heden chef de bureau van O.M.O. in N.B., die reeds jarenlang de Heer v. Loon heeft ge.assisteerd en die onge twijfeld de voetstappen van zijn voorganger zal volgen. DE VRIES. Waalwijk, 9 Juli 1947. Vragen en meeningen van onze lezers. Een abonné te Vrijhoeve-Ca- pelle heeft met eenige verbazing de verslagen gelezen over het op treden der Djiguiten-Kozakken. Hij meent dat het toch wel wat erg overdreven was, b.v. dat er zoo nooit iets geweest is. Hij her innert aan de historische optocht bij de bevrijdingsfeesten. Hij vindt ook dat de entree-prijzen te hoog waren en dat zoo iets niet op den weg ligt van een Oranje vereniging. ANTWOORD DER REPUBLIEK. 1. De republikeinse regering aanvaardt in de interim-rege ring de vertegenwoordiger van de Kroon met beslissings bevoegdheid de jure. Ook de voorgestelde samenstelling van de Raad is accoord. 2. De republikeinse regering stemt er in toe, dat de buiten landse betrekkingen der re publiek in overeenstemming worden gebracht met 't voort bestaan der Nederlandse sou- vereiniteit, alsmede met het bestaan der interim-regering. 3. De republikeinse regering stemt in met de vorming van alle federale organen, zoals voorgesteld door de C.-G. Functies en bevoegdheden zullen tezamen met Oost-In- donesië en Borneo worden vastgesteld. 4. De rechten van vreemde lingen op ondernemingen worden erkend. Alles zal wor den teruggegeven. Landsbedrijven, die zich in het gebied der republiek be vinden, behorende republiek toe te vallen. 5. De republikeinse regering handhaaft haar negatief standpunt ten aanzien van de gemengde gendarmerie, stemt echter in met een gemeen schappelijk directoraat voor de binnenlandse veiligheid. Van officiële Nederlandse zijde worden voorlonig drie aantekeningen gemaakt bij 't thans gepubliceerde republi keinse antwoord. Deze drie aantekeningen zijn: 1. Ten aanzien van de kwes tie der gendarmerie is er ver schil tussen het Nederlandse en het republikeinse stand punt. Het is mogelijk, dat dit verschil het gevolg is van on voldoende begrip aan repu blikeinse zijde van de con structie en de werking van een federatief gezagsapparaat. 2. De in de nota vermelde landsbedrijven zijn ten dele naar hun aard federale be drijven, zoals de P.T.T. Voor een ander deel zullen ze in derdaad, voorzover binnen 't territoir der republiek ge legen, aan de republiek toe vallen. 3. De zeer moeilijke con stellatie, waarin land en volk in de harde werkelijkheid verkeren zal eerst dan ten goede veranderen, indien de republikeinse regering ten aanzien van alle daden van geweld rond de perimeter, de voedselblokkade van verschil lende plaatsen en dergelijke, haar beloften in met alle kracht doorgevoerde duidelij ke bevelen zal weten om te zetten. Inplaats van kaarten. Hiermede geven wij met groote blijdschap en dankbaarheid kennis van de voorspoedige geboorte van ons dochtertje en zusje noemen. H. P. DEKKERS M. A. DEKKERS-DE ROON COBY. Heusden, 8 Juli 1947 Wilhelminaplein 73 De Heer en Mevrouw J. M. DE HAAS-SCHOENMAKERS geven met vreugde kennis van de geboorte van hun zoon Jan Boudewijn Martijn. Vrijhoeve-Capelle, 6 Juli 1947. B 45 a DANKBETUIGING Langs dezen weg betuig ik, ook namens mijn ouders, hartelijk dank voor de overgroote belangstelling, bij mijn terugkeer uit Indië onder vonden. Sergt. JAC. DIDDEN. Kaatsheuvel, Juli 1947. Mgr. Völkerstraat 73: Voor de vele bewijzen van mede leven en deelneming bij het over lijden van onzen geliefden Zoon, Broeder, Behuwdbroeder en Oom JACOBUS SPRANGERS, betuigen wij onzen oprechten dank. Uit aller naam, C. SPRANGERS— VAN MAASTRICHT en Kinderen. Capelle, Juli 1947 Schildersbedrijf, Min. Loeffstr. 29, WAALWIJK GEVRAAGD nette accuraat kunnende werken en in het bezit van M. U. L O. diploma Bekendheid met typen, steno en boekhouden strekt tot aanbeveling Brieven onder No. 1924 Bureau van dit blad. OFFICIËLE PUBLICATIE. UITREIKING NIEUWE BONKAARTEN. 8 Juli. De Directeur van de Distributiekring 251 Waalwijk maakt bekend In de week van 14 tot en met 19 Juli a.s. geschiedt de uitrei king van nieuwe bonkaarten in de kring als volgt: Maandag 14 Juli KAATSHEUVEL, zelfverzorgers A t.m. L; Dinsdag 15 Juli KAATSHEUVEL, zelfverzorgers M t.m. Z. Woensdag 16 Juli: DRUNEN, zelfverzorgers A. t.m. K; Donderdag 17 Juli DRUNEN, zelfverzorgers L t.m. Z. Vrijdag 18 Juli WASPIK, zelfverzorgers A t.m. R; Zaterdag 19 Juli: WASPIK, zelfverzorgers S tm. Z. Bijzonderheden werden vermeld in de eerste over deze uitreiking verschenen publicatie in dit blad. Vakbekwaamheid of lust om een werkelijk klasse-artikel mee te vervaardigen, worden vereist. in Nrd. Brabant, zoekt een All,-Round VERTEGEN WOORDIGER tegen prima salaris en hooge provisie. Klantenkring reeds aanwezig. Een prettige vaste werkkring voor harde werker. Brieven met foto en ref. te richten onder No. 1925 Bur. v. d. blad. Rijwielhandel en Reparatie-Inrichting WAALWIJK. Beleefd aanbevelend Onze naam waarborgt kwaliteit, gewicht en prijs Aanbevelend, ter herdenking van de EERSTE ST ATEN-VERGA DERING op 19 Juli 1572 in de Statenzaal in het Hof te Dordrecht. Schitterend Historisch spel door JAC. VAN RANDWIJK. Plm. 200 medewerkenden. Regie: WIM PAUW. Toegangsprijzen: 1e rang F 5 00, 2e rang F 3.50, 3e rang F 2.00. TOEGANGSPRIJS F 5 00. Bij alle prijzen is stedelijke belasting inbegrepen. Kaartverkoop en plaatsbespreking: BESPREEKBUREAU JANSSEN Bagijnhof 11, Telefoon 4897, Dordrecht. VOORZIET U TIJDIG VAN PLAATSEN. WIJ ONTVINGEN een keurige collectie Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen.

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 6