SPORT FEUILLETON De geheimen van VtllalfThe Lawns" NIEUWS UIT WAALWIJK EN OMGEVING Terry en Berry inDE BRIL VAN SULTAN SAR. schilderd worden en moet alles nog als voorlopig worden beschouwd. Dat het ontwerpen van een der gelijk uitbreidingsplan tijd vorde rend is, valt wel te begrijpen als men weet dat hiervoor de gehele gemeente in kaart moet worden gebracht Bij het ontwerpen moet men rekening houden met de reeds bestaande toestanden en meer nog met de toekomstige algemene ont wikkeling van de plaats of streek. Wanneer het plan dan eindelijk in concept gereed is zal 't worden aan geboden aan de gemeenteraad en zal het ter inzage worden gelegd aan de gemeentcnaren. Iedereen die bezwaren heeft aangaande dit plan, kan deze aan den ge meenteraad kenbaar maken, die deze dan zal moeten bestudeeren. Rekening houdende met de bezwa ren der gemeentenaren, zal de raad het plan goedkeuren, mogelijk iets gewijzigd. Dan gaat het plan naar de Gedeputeerde Staten, waar de gemeentenaren welke hun bezwa ren niet bevredigend hebben zien opgelost, opnieuw in beroep kun nen komen. Men begrijpt dat dit alles veel tijd kost, een tijd waar op men niet kan gaan zitten wach ten. Het gevolg is dat de weder opbouw zelf plannen opstelt, wel ke aan de gemeentebesturen ter goedkeuring worden voorgelegd. De wederopbouw staat voor deze aangelegenheid weer in nauw con tact met de plannologisch dienst, zoodat het wederopbouwplan dan dikwijls kan vallen binnen het ka der van het uitbreidingsplan. Wanneer men weet dat al deze formaliteiten moeten geschieden, dan kan men begrijpen dat het ge heel nog vaag is en slechts als voorloopig kan worden be schouwd. Naast de weg welke momenteel in aanleg is en het ver- breeden van de Schoolstraat tot op 12 M. is het uitbreidingsplan hoofdzakelijk geprojecteerd aan de Oostzijde van de gemeente, op de z.g. .Brake". Vanaf het slacht huis naar de Badhuisstraat is dwars over de brake, een weg ge projecteerd, welke zal uitkomen ongeveer tegenover de weg naar het zwembad. Vanaf het perceel naast de schoenfabriek van v. Riel is een weg geprojecteerd recht naar het Noorden tot bo- vengenoemden weg. Vanaf de ach terompad is in N.O. richting een weg geprojecteerd, welke zal uit komen in de straat die vanaf het perceel naast v. Riel in Noorde lijke richting loopt tegenover de nieuw in aanleg zijnde straat Achter de tuin van de Eerw. Broe ders is ook in tegenovergestelde richting een straat geprojecteerd VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN naar het Engels. 15) Miss Ferriby, u hebt mij zelf eens uitgenodigd om ge tuige te zijn van uw waarzeg seance, zodat ik nu maar de vrijheid heb genomen ze an dermaal gade te slaan. Maar wat had u daarmee nodig? Wel, dat ik toch het recht heb om te weten in welk soort huis ik in betrekking ben. Haar donkere ogen schoten vuur. Beduidt dit een insinuo- tie? Ik insinueer niets. Maar ik weet dat u niet aan het waarzeggen was, maar dat u een misdadiger hielp ontko men aan de arm van het ge recht. Er volgde een langdurig stilzwijgen. Toen richtte ze 't hoofd op en sprak op cynische toon: Veronderstel nu eens dat dit zo is. U weet niets van de man en ik wel. Ik weet niets meer van hem, dan de politie weet. Maar ik wil niet blijven in een huis, waar men misdadi gers helpt ontsnappen! Miss Ferriby hield waar schuwend de vinger omhoog: Pas op! Er zijn nog an- welke ongeveer op dezelfde plaats zal uitkomen als de voorgenoemde. De laatste ewee straten, dus die welke begint bij de achterompad en die welke begint tegenover de tuin van de Eerw. Broeders, zul len nog door 2 straten aan elkaar verbonden worden. Dit zijn in groote trekken de straten zooals die op het uitbrei dingsplan voorkomen. Wat be treft de hoofdgebouwen zal er naar worden gestreefd deze zoo veel mogelijk in de kom der ge meente te houden, welke dan gele gen is rond het gemeentehuis. Het gemeentehuis zal hoogstwaar schijnlijk worden gerestaureerd. Den architect is de bestudeering hiervan reeds opgedragen. Hem is verzocht er rekening mede te wil- en houden dat de frontzijde zoo mogelijk naar het Westen moet komen, in verband met het feit dat wij daar een plein willen ma ken. De kerk en pastorie zouden dan aan de overzijde van dit plein kunnen komen, zulks natuur lijk in overleg met de betrokken instanties. Waar een meisjesschool zal moeten herrijzen is nog moeilijk te zeggen. Ook het betrokken schoolbestuur zal hier wel een GESLAAGD. Voor het toelatingsexamen M.T.S. te 's-Bosch, slaagde o.m. de oud-leerling der Nij verheidsschool alhier Jan Hornes. Voor 't overgangs-exa- men Lyceum 's-Bosch van de 5e naar de 6e klas gymna sium B, slaagde o.m. Jan Bos en Frans Minke alhier. ZILVEREN PRIESTERFEEST. De Eerw. Pater C. Honout van de Congregatie der H. Familie, die indertijd gerui me tijd dienst deed als paro chiegeestelijke in de parochie van St. Antonius alhier, zal op 26 Juli a.s. de dag herden ken, dat hij voor 25 jaren de H. Priesterwijding ontving. Zijn Eerwaarde verblijft mo menteel in de missie-procure aan de Tilburgse weg te Goir- le, waar op genoemde datum een receptie zal worden ge houden van 22.30 uur. Zeer zeker zullen ook vele Waalwij kers, die zich de een voudige, sympathieke pater wel zullen herinneren, van deze gelegenheid gebruik ma ken om den jubilaris hun ge lukwensen aan te bieden. dere soort misdadigers ook. Bijvoorbeeld zij, die bankroet sloegen en die er van door gingen. Die komen ook om hulp bij mij. Zo heb ik uw vader geholpen om zich te vermommen, Mr. Keynes. Welton uitte een kreet van ongelovigheid, maar zij ging voort: Hij is niet verdronken in Ostende zoals algemeen aan genomen wordt. Eén enkel woord van mij zou maken dat de politie hem op 't spoor kwam. HOOFDSTUK XIII. Een vreselijke slag. Welton Keynes was in het eerst verplet onder de vrese lijke slag die deze woorden van Miss Ferriby hem toe brachten. U weet, dat vader schul den had, maar alles heeft hij verkocht om zijn schuldeisers te kunnen voldoen. Hij is weggegaan omdat hij het niet kon aanzien dat wij mijn broer en ik zo ongelukkig waren. Dit heeft hem 't hart gebroken. Maar zijn hart is dan wel geheeld, dat verzeker ik u. Hij is in Engeland en gaat onder een andere naam door en hij schijnt niet zonder geld te wezen. Ik kan het niet geloven, sprak Welton eindelijk. Het is nu zowat een jaar geleden dat hij het land verliet. Dit zeggende wendde hij zich af, daar de tranen hem in de ogen gesprongen waren. Van dat ogenblik maakte zij gebruik om in te vallen: Mag u mij nu zo ver woordje in meespreken. Mogelijk dat er mettertijd in de Schoolstraat een behoorlijke plaats is. Wat be treft het bouwen van boerderijen in de kom der gemeente, is er geen enkele regeling welke de betrokken boer zou kunnen verbieden aldaar te kunnen of te mogen bouwen of herbouwen. Maar gezien dat aan de Noordzijde der gemeente in de toekomst landbouwgebied verloren zal gaan, zal de boer hier niet vol doende ruimte hebben, welke voor de goede ontwikkeling van zijn bedrijf noodig is. Met onderling overleg zal hier misschien veel kunnen worden bereikt. Het is voor den boer in het algemeen ook beter buiten de kom der ge meente te wonen, daar hij dan meestal dichter bij zijn land is en waar hem ook voldoende plaats gelaten is voor een behoorlijke ontwikkeling van zijn bedrijf. De Heistraat biedt voor deze aange legenheid' b.v. al behoorlijke per spectieven. Het is niet de bedoe ling in deze richting pressie uit te oefenen, maar door onderling overleg kan ook dit mogelijk ten goede worden opgelost. (Wordt vervolgd) AUTO- EN MOTOR ZEGENING TE WAALWIJK. Nader vernemen wij nog 't volgende: Zoals bekend zal de jaarlijkse Auto- en Motorze gening gehouden worden op Zondag 27 Juli om 12 uur op het Raadhuisplein. De opstelling van de deel nemers is als het vorige jaar in de Stationsstraat. Alle deelnemers worden verzocht voor de goede rege ling de Stationsstraat in te rijden vanaf de overweg en achter elkaar te blijven om verkeerstremming te voorko men. Elke deelnemer kan dit jaar een prachtig uitgevoerd Au to-plaquette verkrijgen welke door de fa. Begeer vervaar digd zijn tegen de kostprijs van 3.—. De Rijksverkeersinspectie verleent aan alle deelnemers vergunning om aan de Auto- en Motorzegening deel te ne men. HERWONNEN LEVENSWRACHT. De speldjesdag ten bate van „Herwonnen Levenskracht" heeft in onze gemeente opge bracht 681. oordelen, omdat ik de onge- lukkigen begenadig? Ja, ik weet wat u zeggen wilt: ik laat ze er voor betalen. Waar om zou ik dat ook niet doen, daar zij het kunnen en terwijl dit geld gebruikt wordt om andere ongelukkigen te hel pen. Ik doe immers ook op mijn manier goed? Kijk eens naar mij, en ze wees naar haar misvormde schouders, met een blik in de ogen, zo intens-droevig, dat hij ineens begreep wat een knagend ver driet dit was geweest in haar leven. En dan weet u toch ook wel hoe gebochelden al tijd een kronkel in de herse nen hebben, zoals niet ten on rechte wordt beweerd. Van daar dan ook dat ik er, be treffende vele dingen een an dere opvatting op na houd, dan verreweg de meeste men sen. Welton wachtte even met antwoorden. Toen zei hij, heel angstig en vastberaden: Miss Ferriby, er is nie mand die misschien meer in uw leed deel, dan ik. Maar u, die zo knap en intelligent is, u moet toch beter dan ie mand anders het onderscheid weten tussen een misdadiger en een man, die buiten z'n schuld, kan men wel haast zeggen z'n geld verloor en dan nog al het mogelijke ge daan heeft om zijn schuldei sers te voldoen, door zijn ge hele bezit te verkopen. Als u mijn vader kent, brengt u mij dan eens in contact met hem? Wacht maar, u zult hem ook wel te zien krijgen, als u maar geduld hebt. Hij zegt wel dat ik zijn beste vriendin RIJKSVAKSCHOOL VOOR DE LEDER- EN SCHOEN INDUSTRIE WAALWIJK. De uitreiking der getuig schriften der Rijks vakschool zal dit jaar plaats hebben op Donderdag 31 Juli a.s. om 10.45 uur. Op die dag van 25 en ook Vrijdag en Zaterdag d.a.v. van 912 en 25 uur zal het werk der leerlingen worden tentoongesteld. Deze tentoonstelling is voor alle belangstellenden toegan kelijk. MATINéE „BAARDWIJKS TONEEL". Donderdag j.l. hield „Baard- wij ks Toneel" voor haar le den en verdere belangstellen den haar kermismatinée, dat niet zo erg druk bezocht was, hoewel het programma ge noeg afwisseling bood en de belangstelling ten volle waard was. Allereerst waren daar Fr. v. d. Straeten en zijn mu zikanten waaronder de be kende trompettist Willy Doo rnen, die met hun nummers de ruimte tussen de diverse sketches opvulden en er niet weinig toe bijdroegen de stemming op peil te houden. Dan de leden zelf, die aardige één-actertjes opvoerden, die, afgewisseld met een meer ern stig stukje, de leden zeer ver maakten en tenslotte de zang nummers van enkele dames solisten, die eveneens de vol le goedkeuring van het pu bliek konden wegdragen, zo als bleek uit het applaus dat hen ten deel veel. Nadat het programma afge werkt was, werd de gelegen heid gegeven op de vrolijke tonen van het orkestje zijn danskunst te beproeven, waar van zoals begrijpelijk, velen gebruik maakten. Al met al was het een zeer genoeglijk matinée. GERARD AUERBACH's V ARIETé-TREIN. Donderdag-, Vrijdag- en Zaterdagavond vertrok in het gebouw van de K.A.B. onder de vrolijke klanken van de accordeon-virtuoos Gerard Auerbach's Varieté-Trein, om de vele inzittenden enkele uren te vergasten op een reis die telkens weer nieuwe uit zichten en steeds wisselende panorama's bood. Het was een bonte, en daarom welkome mengeling van acrobatiek, muziek, zang-, teken- en imi- ben en wanneer hij in enige moeilijkheid verkeert, komt hij steeds bij mij. Weten uw bedienden wie hij is? De betrekking waarin hij staat tot mij? Neen, zijn ware naam kennen ze niet; alleen die, waaronder hij nu doorgaat en die ik zelf u niet kan noemen. Uw bedienden schijnen anders heel wat te weten. Eén van hen heeft mij van avond in de bibliotheek op gesloten en de ander loerde op mij toen ik op de veranda stond. Ik heb mijn bedienden zó goed behandeld, dat mijn belang het hunne is en dat weten ze ook. Daarom dienen ze mij met zoveel toewijding. Hoe komt u er bij dat ze heel wat zouden weten? Hij voelde veel lust om te vertellen, dat hij Box daar een huis in Mayfair had zien binnengaan. Maar bij nader overleg achtte hij het toch verstandiger daarover te zwij gen en antwoordde enkel: Zoals ik u zo even zei, bevreemdde het mij wel dat die twee mijn gangen bespied hadden. Met een glimlach merkte Miss Ferriby op: Dat komt omdat ze we ten dat u nieuwsgierig bent. Maar ik kan het u vergeven, hoor. Wat ik u nooit zou kun nen vergeven is, dat u mijn geheimen verklapte. Het is toch geen geheim dat u waarzegt? Zó moet u het niet noe men. Ik beroem er mij niet op dat ik kan profeteren, maar ik bezit wel de gave tatiekunst en niet te vergeten het kostelijke optreden van Ronny de Vlaamse lachbom. Het was een „crimineel" pro gramma, zou Auerbach zeg gen. Vooral de acrobaten ver rasten velen met hun gedurf de en meesterlijke toeren en benamen velen de adem met hun sensationele dodensprong Hier paarden zich charme, gratie en schoonheid aan le nigheid, behendigheid en moed. Een figuur die ook di rect iedereen voor zich innam was de bekende sneltekenaar Mr. Max met zijn Prins Hen driksikje en zijn glunderende kop en buik. Hij bracht velen in bewondering door met een ongekende snelheid of op de maat van de muziek zijn ca- ricaturen en andere schetsen op het papier te brengen. Ook Peter Pikos had veel succes met zijn imitatiekunst, die 't hem mogelijk maakte alle mogelijke geluiden, vanaf die van een klein meisje tot het geklik-klak van een electri- sche trein, na te bootsen. De man die ongetwijfeld de meesten heeft doen lachen was Ronny, die ons in zijn smeluïge Vlaams menig aller onmogelijkst verhaaltjes ver telde, waarvan het effect nog werd verhoogd door de dwaze gezichten die hij hierbij trok en de dolle fratsen waarmee hij dit alles begeleidde. Ook de bekende Albert de Booy mocht zich in een grote be langstelling verheugen, hoe wel wij hem in zijn meer ern stige nummers toch beter kunnen apreciëren dan in zijn soms gemaakt komische lied jes. Auerbach heeft ons in elk ge val enkele genoeglijke uurtjes in zijn trein bezorgd en wij hopen hem, nu hij deze week a.h.w. stamgast van de Gil denbond is geworden, nog vaak in Waalwijk terug te zien met zijn bonte trein, maar vooral met 't „Brabants Volkstoneel". TANTE SMOKKELT DEVIEZEN. Degenen die een deel van hun laatste kermisdag hebben besteed om naar 't Brabants Volkstoneel in de Gildenbond te gaan zien, hebben ook deze avond weer kunnen genieten van het goede spel dat dit ge zelschap ons bood. Tante smokkelt deviezen is een blij spel, vol vitale humor en een bijzonder fijne geestigheid, om uit beelden die ik in de spiegel zie, de toekomst op te maken. Dat kunt u van mij zeggen en meer niet. Het zou niet verstandig wezen dat u zei, hoe ik wanhopenden had helpen ontvluchten. U zult mij toch nooit verraden? Zo min als ik uw vader verraden zal? Hoe ziet mijn vader er uit? vroeg hij ineens. Precies als u. Nu, Welton moest het spre kend evenbeeld van zijn.va der wezen; dus dit kwam uit. Het volgend ogenblik voel de hij haar grote hand op de zijne en fluisterde ze: U komt toch weer? U wilt uw vader immers zien? Hij boog het hoofd zonder een woord te zeggen en wens te haar goede avond. Zodra hij buiten was adem de hij eens diep de frisse lucht in en dit deed hem goed. Toen hij langs de woning van de Ashcots kwam, zag hij dat daar licht brandde en tus sen de gordijnen werd hij 't gezichtje van Barbara ge waar, die dus blijkbaar naar hem uitkeek. Dit werkte als een opwekkend middel op hem. Hij voelde dat hij dit teerhartige meisje lief had, met al wat in hem was. Toen hij op de hoek van 't laantje was, zag hij ook geen licht meer; zij had hem zeker nagekeken, zo lang het haar mogelijk was. (Wordt vervolgd). wat Piet Vink en zijn gezel schap bijzonder goed schijnt te liggen. De intrige is een voudig en draait om een leu gen, maar juist deze leugen, dit geheimpje tussen het pu bliek en de betrokken perso nen, maakt het spel zo aan trekkelijk en schept de mo gelijkheid voor rake opmer kingen, vermakelijke dubbel zinnigheden en geestige toe spelingen, waarvan Gerard Auerbach als Oom Gabriël, een groot deel voor zijn reke ning nam. De hoofdrolvertolkster was ditmaal de gast Ceesje Vink, die een voortreffelijke uit beelding gaf van Tante Roos je, een Joodse vrouw op leeftijd, die geen blad voor haar mond nam, maar met haar snedige antwoorden en opmerkingen 't spel kleur gaf en aantrekkelijk maakte; een alleszins voortreffelijke creatie. Natuurlijk was ook Piet Vink terdege voor zijn rol van Oscar berekend en gaf hij een mooie typering van de man die achter zijn vlot gepraat en zijn joviale gebaren zijn minder edele en eerlijke bedoelingen verborg. Gerard Auerbach, als de zich rijk voordoende en rijk ge waande Oom Gabriël, was een zeer goede opsnijder en zijn snoeven wekte menigmaal de lachlust van het publiek dat, zoals we reeds zeiden, beter wist. Zonder de overige spe lers te kort te doen menen we toch te mogen zeggen dat vooral deze artisten het zien van dit spel ten volle waard maakten en een gang naar de Gildenbond in alle opzichten rechtvaardigden. Het Brabants Volkstoneel heeft met zijn „Kribbebijter" en „Tante smokkelt deviezen" het Waal wij ks publiek enkele hoogstaande en genietbare kermisavonden gegeven en daarom hopen we dat het niet de laatste keer was. O.O.G.-MATINéE. Donderdag 1.1. gaf de to neelvereniging O.O.G. in Mu sis haar kermis-matinée. Het bestuur had hiervoor enkele uitstekende artisten op de kop kunnen tikken, zoals de voor zitter het in zijn openings woord zei. De artisten Willy Ver voort en Suze Marlène waren in derdaad uitstekend; vooral Willy Ver voort had met z'n liedjes en praatjes begrijpe lijk enorm succes. O.O.G. zelf voerde zeer ver dienstelijk een oude sketch „Het telegram" óp. Was ech ter Judocus niet wat erg jong om reeds verliefd te geraken op het dienstmeisje? Jos Schoondermark zong, aan de piano uitstekend bege leid door Pierre Mulders, Len teliedje en Slaapliedje. Het nummertje met de sprekende pop had best ge mist kunnen worden. H. v. d. Muysenberg bleek zijn school jaren nog niet vergeten; zijn creatie was tenminste alles zins verantwoord. Tot slot voerde Willy Ver voort zijn éénmans-opera op, die een overweldigend, wel verdiend applaus kreeg. Het was jammer dat 't pu bliek de muzieknummers met voetgetrappel meende te moe ten accentueren; dit was in het geheel niet nodig, de drummer maakte drukte ge noeg. Al met al een goed opgezet -en succesvol kermis-matinée. OP DE KERMIS. Twee heertjes, niet meer van de jongsten, waren deze week aan het kermis houden •en hadden 't glaasje niet te erg, maar nog al aardig aan gesproken. Zij besloten in goede stem ming alle kermis-tenten met een bezoek te vereren en zo kwamen ze ook aan de laat ste gelegenheid, waar men een jongedame onder water rustig alle bezigheden ziet verrichten. Zo ook bij hun bezoek. Ze zat er rustig aardappelen te schillen. Maar dat was niets bijzon ders meenden zij in hun stem ming, dat konden zij ook, en de daad bij 't woord voegend om de proef te nemen, spron gen ze met hun beiden in 't bassinTableau. Nat van binnen en van bui ten werden ze uit het bassin en uit de tent gewerkt. KERMIS. Begunstigd door het meest gewenste zomerweer, heeft de Waalwij kse kermis sinds ons vorig nummer een druk en goed verloop gehad. Was het misschien in de middendagen iets minder druk, Vrijdag, Zaterdag en Zondag waren weer drukke dagen en vooral Zaterdagavond en Zondag was 't bezoek enorm. Zondag was er geen doorkomen aan en zullen alle etablissementen deze dag zeker goede zaken gemaakt hebben. Alles bijeen menen we dat men tevreden zal zijn; de café's zullen dat o.i. zeker zijn, de dansge legenheden niet minder. Al met al een drukke, pret tige kermis met ongekend prachtig weer, waarvan ook zeker de vele reizigers geno ten hebben. Dat alles rustig verliep, behoeven we niet te zeggen. En na deze ontspanning, na deze mooie vacantie, met lust en energie aan de arbeid. Burgerlijke Stand. OverledenAntonius YV Coppens 76 jaar, weduw naar van Maria Eekels. Karei Leijtens 73 jaar echt genoot van H van der Pen nen. Christina van Wijk 80 jaar weduwe van Anto nius van Helvert. Huwelijken: Johannes B Steenbergen 60 jaar we duwnaar van Adriana E Verhoeven en Johanna A Verhoeven 55 jaar beiden te Waalwijk. Huwelijksaangiften: Pie- ter M Molegraaf 24 jaar en Johanna H Nieuwcnhuizen 23 jaar, beiden te Waal wijk. Adrianus J Boot 28 jaar en Adriana S Bakkers 27 jaar, beiden te Waal wijk. Martinus Faro 27 jaar te Sprang-Capelle en Geertruida H van Beek 25 jaar te Waalwijk. Dirk Doornkamp 24 jaar te Rot terdam en Hendrika M Wa- gemakers 23 jaar te Waal wijk. Geboorten: Johannes A R zv P J v Meeuwen-van de Vijver. Peter J M zv C A v Hulten-van Cromvoirt. Jan zv D A de Rooij-Meul- man. Adriana P J dv J L Treffers-Colijn. Jaco- mina A M dv C J Maaijwee- Willeins. Clementina M J H dv A A Verhulst-van Huiten. Petrus zv A van Boxtel-de Gelder. Anto nius K J H zv J H PuIIens- Eggink. Cornelia P M dv A A Peijnenburg-Schelle- kens. Ingek. personen: Geene. Vertrokken personen: J A M v. Tilburg naar Venlo. DRUNEN. Geboorten: Gerdina G. A. M. d. v. M. Elshout en A. F. van Schouten; Elisabeth J. M. d. v. T. A. H. Floris en E. M. Ver hoeven; Andries A. z. v. A v. d. Zanden en J. M. van Zon; Hen drika G. C. d. v. C. A. v Mook en M. van Hooft; Laurens J. M. z. v. H. A. Pullens en H. Vermeu len; Lambertus L. A. M. z. v. J. A. Klerks en H. H. Persoon; Jo hannes P. z. v. J. van Heeswijk en T. M. van Delft; Gerardus P. J. z. v. J. H. van Delft en G. M. C. van Elshout; Adrianus P. M. z. v. A. J. Moergestel en A. J. Lom- mers; Maria W. B. d. v. J. A. F. de Wit en M. W. M. Fressen; Hendrikus W. z. v. H. Oosterwaal en W. A. Musch; Adrianus M. H. z. v. A. M. Klerkx en J. W. de Gouw; Cornelia A M. d. v. J. Knippels en A. H. Knippels; Ma ria J. L. d. v. W. J. van der Geld en W. J. Smits; Adriana C. G. d. v. H. J. Muskens en J. E. Verhoeven; Johannes H. F. z. v. J. L. Verdiesen en M. J. van Hui ten; Petrus P A. z. v. M. J. van Huiten en M. M. van Delft; Cor nells H. J. z. v. J. A. Verdiesen en M. H. Brok Overlijden: Senders Lambertus, oud 81 jaren; Cornelis J. v. Dru- nen oud 76 jaren; Jacobus M. Timmermans oud 5 maanden. Huwelijken: Hubertus N. Kuij- pers en Emma Kasztanovics; Cor nelis A. Boelen en Adriana J. M. W. Sikkers; Hendrikus M. v. d. Bosch en Johanna A. C. van Rooij; Aloysius A. de Wit en Maria C. Smits; Antonius B. de Gouw en Petronella T. Verhoe ven; Wilhelmus Roestenburg en Elisabeth J. Snelders; Martinus van Delft en Johanna Snelders; Cornelis van Krugten en Maria F. Br uur mijn. SPRANG. Terwijl de landbouwer J. Oerlemans Dzn. per fiets de straatweg overstak, werd hij door een vrachtauto van de melkfabriek WAMI uit Waalwijk gegrepen en te gen de grond gesmakt. Dr. W. was spoedig ter plaatse en constateerde dat het slachtoffer eenige ribben gebroken had. CAPELLE. De kerkeraad der Ned. Herv. gemeente aan de Loonschendijk heeft toezegging van beroep uit gebracht op de Eerw. Heer Ver- welius, candidaat t. d. Heilige Dienst te Hilversum. Bij het aan de Rijks H.B.S. te 's-Hertogenbosch gehouden overgangsexamen zijn onze dorps- genooten Hansje Cové, Dina Ro- senbrand en Johan de Jong van de le naar de 2e klasse bevor derd. Tot plaatsvervangend afge vaardigde ter vergadering van de Nationale Synode is door de Clas sical vergadering in de Classis Heusden van Ned. Herv. gemeen ten benoemd Ds. A. Wisgerhof, predikant der Ned. Herv. gemeen te te dezer plaatse. Het onlangs alhier opgerichte comité van actie voor de Prot. Chr. Streek Hoogere Burgerschool te Waalwijk zal Dinsdag 22 dezer des avonds 8 uur in het vereni gingsgebouw „Elthato" een ver gadering houden ter bespreking van een door het comité ontwor pen plan van actie. Deze bijeen komst, waarvoor verschillende persoonlijke uitnoodigingen zijn verzonden, is toegankelijk voor allen die belang stellen in de op richting van een school voor Hooger Onderwijs op Protestants Christelijke grondslag voor deze omgeving. Voor de leden van de Tuin- bouwvereeniging te dezer plaatse, die j.l. Dinsdag per touringcar van de N.V. Alad te Wijk en Aalburg een excursie maakten naar het Westland, was het een leerzame dag, waarop zij met genoegen kun nen terugzien. Een bezoek werd gebracht aan de Rijksproeftuin te Naaldwijk, waar onder leiding en voorlich ting van een ter zake kundige al les werd bezichtigd. Enkele bedrij ven, ten nauwste met de tuinbouw in verband staande, alsmede het exporteeren van groenten en fruit naar Engeland via Hoek van Hol land, waar de inlading op het stoomschip „Arnhem in vollen gang was, werden eveneens in oogenschouw genomen, waardoor met tal van nieuwigheden op tuin bouwgebied kennis werd gemaakt en we verwachten dat onze tuin ders alles in het werk zullen stel len om met de dezen dag opge dane ervaringen te trachten de tuinbouw in onze omgeving tot nog grootere bloei te brengen. RAAMSDONKSVEER. Bakkers vergadering. Op Donderdag 17 Juli j.l. had er n de zaal van Huis ten Deyl een vergadering plaats van de bakkers uit Raamsdonksveer, Raamsdonk-dorp en Geertruiden- berg, om tot overeenstemming le komen met de vacantieregeling. Besloten werd om net als vorig jaar 3 vacantiedagen te nemen in het begin der week. De eerste groep gaat vacantie houden 18,- 19 en 20 Augustus, de tweede groep 25, 26 en 27 Aug. Alvorens deze regeling in kannen en krui ken was, moesten vele moeilijk heden worden overwonnen, ter wijl er nog enkele werklustige bakkers waren die liever werkten dan een paar vrije dagen te ne men. Maar nu het zoo ver is wen- schen wij de bakkers veel plezier toe en gunnen deze broodbereiders enkele genoegefijke dagen. K.J.M.V. Donderdag 17 Juli had in de bovenzaal van Hote De Reyer een bijeenkomst plaats om te komen tot oprichting van een K.J.M.V. Voorheen had Raamsdonksveer een bloeiende Jonge Middenstands- vereeniging, maar tijdens de be zettingstijd is ook deze vereeni- ging uit elkaar geraakt. De ver gadering werd geopend door den voorzitter der R.K. Middenstands- vereeniging, dhr. B. Nollen, die na enkele inleidende woorden het woord gaf aan Kap v. Luyck. Deze heette allen hartelijk welkom en na eenige opwekkende woorden ontleedde spreker het doel en de werkwijze van de op te richten vereeniging. De K.J.M.V. streeft er naar om te komen tot een ver heffing van de Jongere Midden stand, vooral op sociaal, cultureel en godsdienstig gebied. Wanneer wij, aldus besloot Kap. v. Luyck, eensgezind zijn en onze krachten gaan geven aan onze vereeniging, dan zal men later de vruchten hiervan kunnen plukken in de Middenstandsvereeniging. Wij jon geren moeten de ouderen een voor beeld geven. Overgegaan werd tot het samen stellen van het bestuur. Na enkele stemmen tusschen de heeren de Jong en Verschuuren werd eerst genoemde tot voorzitter gekozen. De 4 volgende bestuursleden kwa men uit de bus als volgt: M. Ver schuuren, M. Wiercx, J. Leijten en G. Weterings. Het bestuur is nu als volgt samengesteld: Voorzitter Joh. de Jong, Secretaris J. Leijten, Penningmeester M. Wiercx, M. Verschuuren en G. Weterings lid van het bestuur. Het ligt in de bedoeling dikwijls contact met elkaar te hebben, voorloopg om de veertien da gen. Door den secretaris zal een verzoek worden gedaan aan den Éisschop, voor benoeming van Kap. v. Luyck tot aalmoezenier der K.J.M.V. Er is nog veel werk te verzet ten, maar met gezamenlijke mede werking komen ze er wel. Wij wenschen deze nieuwe vereeniging veel succes toe. GEERTRUIDENBERG. De ring Geertruidenberg van C.J.M.V.'s zal 2 Augus tus a.s. een landdag organi- seeren voor de C.J.M.V.'s en C.M.V.'s uit Brabants West hoek. Des avonds wordt op gevoerd het tooneelstuk De verjongde Professor. Te vens zal gecollecteerd wor den voor de Indische mili tairen. Onze vrienden begonnen met vereende krachten de steen te kantelen. Spoedig gaf het gevaarte mee en de ope ning van een onderaardse trap gaapte voor hen. Hassan stormde onmiddellijk naar be neden, Terry en Berry achter hem aan. De trap ging over in een vrij ruime, onderaardse gang, die eindeloos lang leek. „Laten we maar snel door lopen", zei Terry, „ik ver moed waar die gang zal uit komen!" „Waar dan?" vroeg de Sir dar. „Op het eiland!" zei Terry, „zonder deze gang was het nooit mogelijk geweest de ar me Sultan zo plotseling te la ten verdwijnen!" „Aha!" zei de Sirdar, die niet zo heel snel van begrip bleek te zijn, „dus als wij die gang uitlopen, komen wij ook op het eiland. Dan zijn we ze even te slim af geweest!" „Ik hoop het", zei Berry lichtelijk bezorgd. DUIVENSPORT. ,Dc Postduif", Waalwijk. Zaterdag 19 Juli speelde bovengenoemde vereeniging een voetbalwedstrijd tegen de veteranen van R.K.C. Na spannende en harde strijd wonnen de duivenmelkers met 43. Verschillende fo to's werden voor, tijdens en na de wedstrijd genomen. Deze foto's zijn bij den se cretaris van „De Postduif" verkrijgbaar. Na de wed strijd werd door beide aan voerders, de heer Tromme len van R.K.C. en de heer M. Verhulst namens „De Postduif" het woord ge voerd. Ook het Schiedam mer nat was niet vergeten. Tijdens de rust werden vijf manden duiven losgelaten, waarvan ook weer foto's werden genomen. Het was een pleizierige fijne middag, waaraan allen doch in hoofdzaak de dui venmelkers, lang met ge noegen zullen terugdenken. WIELRENNEN. Van Vliet is Ned. sprint kampioen geworden, Schul- te idem in de achtervolging en Jan Pronk bij de stayers. Robic heeft de Tour de France gewonnen; onze landgenoot Jansen uit Els- beek heeft hem geheel uit gereden. VOETBAL. T.S.C. te Oosterhout is gisteren le klasser gewor den en R.K. T.V.V. te Til burg degradeert. Een luisterrijke huldiging was in Oosterhout op touw gezet.

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 2