De Echo van het Zuiden NIEUWS UIT WAALWIJK EN OMGEVING m0> 59 Donderdag 24 Juli 1947 ZONDAGSDIENST 27 Juli 1947. Doktoren: Dr. H. G. Langemeijer. Apotheek: Nijman. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 27 Juli: 10 uur Ds. Heymans van Oudelande. 5 uur Ds. van Burgeler. GESLAAGD. Dezer dagen slaagde in Den Haag voor het Staatsexamen L.O. lste deel inet hoofdvak zang, mej- Antoinette Blom. Zij genoot haar opleiding bij mevrouw Verhoeven Van Gent. DEKEN IIEEZEMANS. De Hoogeerw. heer Deken F. Heezemans te Eindhoven, heeft 1.1. Zondag op 't congres van de Diocesane R.K. Arbei dersbeweging ontslag geno men als diocesaan adviseur dezer organisatie. Van alle zijden werd hem warme hulde en dank ge bracht voor zijn werk in het belang der R.K. Arbeidersbe weging" in 't algemeen, spe ciaal in dat van het diocees Den Bosch. NIJVERHEIDSSCHOOL VOOR WAALWIJK EN OMSTREKEN. De aangifte voor de nieuwe cursus der Nijverheidsschool die 1 October a.s. aanvangt, is ditmaal buitengewoon groot al maakt de afdeling hand- en machinaal schoenmaken daar bij, de gewoonte getrouw, een slecht figuur. Voor smeden-bankwerken gaven zich op 48 jongens, voor timmeren niet minder dan 41 en voor schoenmaken 16, niet minder dus dan 105 leerlin gen. Jammer dat, vooral in deze tijden, zoveel jongens moes ten worden afgewezen, alleen wegens gebrek aan plaats ruimte. Moge hierin spoedig verbetering komen, de tijd dringt. EXAMENS MODE-VAKSCHOOL „ST. ANTONIUS". Op de in de loop der vorige week gehouden examens aan de R.K. Mode-Vakschool „St. An- tonius", St. Crispijnstraat 81 al hier, slaagden de volgende jonge dames: Op Donderdag 10 Juli voor lingerie: Coba v. d. Velden, Cor van Huiten, Annie van Loon, Johanna v. d. Mee, Nellie Verdonk, Nellie v. Oudheusden, Dora Stevenha gen, Zus Schuurmans, Apollonia Schuurmans, Annie Brok, Lena Kroot, Marie Maas, Cor Schoon- dermark, Sjaan v. Rijswijk, Jo v. d. Broek. Op Vrijdag 11 Juli voor lin gerie: Annie Hurkmans, Jo Kelder, Lena Pullens, Toos v. d. Velden, Ria v. Huiten, Jannie Kluck, An nie v. Riel, Dinie Berkelmans, Dora de Peffer, Willie v. Duijl, Francien v. d. Broek, Go van Haaren, Marie Maas, Jo Sleen- hoff, Riet Mulders. Op Dinsdag 15 Juli voor linge rie: Annie Duquesnoy, Annie v. d. Ven, Cor v. Dalen, Ria de Kort. Op Dinsdag 15 Juli voor cos- tumière: Corrie Kooien, Trees v. Oud heusden, Coba v. Haaren, Dymph- na v. d. Broek, Ria Leijtens, Bet- sie v. Oorschot, Lena Span, Jo Leijtens. Nellie Vooad, Lena Koo ien, Nellie IJpelaar, Jo Hornes. JEU GDTOURNOOI. Op initiatief van de sup portersver. W.S.C. wordt a.s. Zondag op het W.S.C.-terrein een jeugcl-voetbaltournooi ge houden, waarvoor een beker door de supportersvereniging is beschikbaar gesteld. De medespelende clubs zijn B.V.V., Noad, Unitas (Gor- cum) en W.S.C. De opstelling van 't WSC- elftal is als volgt: Doel: L. van Adelberg; Achter: B. Grothe, H. de Ruyter; Midden: J. v. d. Loo, F. v. Iersel, D. Schiedon; Voor: H. v. d. Meydenberg, B. v. Bladel, P. Blij levens, F. Pulles en P. Kools. De wedstrijden beginnen om 12 uur. Achtereenvolgens worden gespeeld: W.S.C. Noad, B.V.V.Unitas, hierna de verliezers en om ongeveer 5 uur zal de finale om de beker worden gespeeld. In verband met het gesloten seizoen is de toegang vrij. Indien dit eerste tournooi goed slaagt, ligt het in de be doeling een soortgelijke ge beurtenis ieder jaar te doen plaats vinden. Wij prijzen het initiatief van de supporters club, ook de junioren van W.S.C. voor het forum der publieke belangstelling te brengen; moge de beker ook in Waalwijk blijven. Junioren, toon je kunnen, door de degradatie is de club een zware slag toegebracht; het is nu aan jullie de verlo ren plaats in de toekomst te heroveren; laat Zondag a.s. zien dat jullie de verbeten wil bezit dit W.S.C. te geven. HET HAAGSE MATROZEN- KOOR KOMT NAAR WAALWIJK. Het bekende Haagse Matro- zenkoor onder leiding van Theo van Elf er en, zal op zijn tournee door Brabant ook in Waalwijk een uitvoering ge ven en wel op Woensdag 13 Augustus a.s. in „Musis Sa crum". Wij komen hierop nader te rug. WINDHONDEN-RENNEN. Wij vestgen de aandacht op de in dit nummer voorkomende ad vertentie der Windhonden-ren- vereeniging Waalwijk en omstre ken, betreffende de groote natio nale Windhondenrennen die a.s. Zondag 27 dezer op het R.K.C.- terrein worden gegeven en waar aan, naar wij vernemen, een keur van de beste honden zullen deel nemen. Onder de pauze wordt daaren boven een demonstratie met poli tiehonden gegeven. Wij twijfelen er niet aan of velen uit plaats en omgeving zul len dezen interessanten middag willen meemaken, temeer waar de entréeprijzen zeer matig zijn ge steld. EXCURSIE DER K.A.V. Met een bus van v. Dijk uit Den Bosch maakte een 30-tal leden een excursie naar het Sanatorium Berg en Bosch te Bilthoven op Donderdag 17 Juli j.l. In echte kermis- stemming, vergezeld door de Eerwaarde Adviseur en Kap. v. Hoeckel, werd om acht uur vanaf de Pastorie gestart. Met het zingen van het K.A.V.- lied en het bewonderen van het uitzicht, werd de tocht af gelegd en arriveerden wij om half elf aan het Sanatorium. We werden verwelkomd door de Districtspropagandist v. Wely die ons, na een kopje koffie te hebben gebruikt, te saam met de heer Verzun, penningmeester, in 2 groepen rondleidde door het gebouw en ons een duidelijke uiteen zetting gaf over de werkwij zen van doktoren en ver pleegsters, van verpleging en nazorg enz., waardoor de pa tiënten weer langzaamaan in hun vroegere arbeid terug keren. De inrichting Berg en Bosch beslaat 46 H.A. en heeft 1.700.000 gulden gekost, ge heel bijeengebracht door de middelen der Kath. Arbeiders Beweging. Er zijn dagelijks 520 patiënten in verpleging, waarvoor 70 leerling-ver pleegsters werkzaam zijn. In de 25 jaar van zijn bestaan zijn er 12000 patiënten ver pleegd. Na de bevrijding zijn er reeds 1000 opgenomen. Na deze leerzame rondgang sprak de voorzitster mej. Koi- ster niet alleen een dank-, maar ook een propagandis tisch woord voor Herwonnen Levenskracht. Vóór het vertrek werd eerst nog een foto gemaakt en in een nabij gelegen hotel ge luncht, waarna de reis werd voortgezet langs het Paleis Soestdijk. Hier werd even ge- pauseerd om een wandeling rondom het Paleis te maken, met de hoop een glimp op te vangen van de Koninklijke familie. We konden het niet verder brengen dan 't doch tertje van de chauffeur, dat dagelijks met de prinsesjes speelt. Verder ging de route langs prachtige bosrijke streken naar het Ouwehand's Dieren park te Rhenen. Na de be zichtiging werd aan het res taurant van een verfrissing genoten en velen maakten gebruik van een warm hapje. Verder ging het toen in de richting Arnhem. Bij de Grebbeberg werden de gra ven der gesneuvelde Nederl. Militairen bezichtigd, wat zeer indrukwekkend was. Allen verlieten diep onder de in druk de dodenakker, waar zo vele jongens en mannen voor onze bevrijding hun leven lieten. Vervolgens ging de rit tot Velp, waar nog even in een hotel werd aangelegd en van daaruit werd de terugtocht zonder verder oponthoud aan vaard en de vrolij ke stemming steeg per afgelegde kilometer. Onder het zingen van beken de liederen bereikten we om half elf onze woonplaats, na van een heerlijke dag geno ten te hebben. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: Bruine vulpen, bruin kinderschoentje, diver se portemonnaies met inhoud, zilveren meisjesarmband, bril, Contact-sleuteltje, postduif. Verloren: Gouden schakel armband, zilveren polshorlo ge, Paspoort, zilveren vulpot lood, dameshoedje, regenpij pen en zilveren broche. AANRIJDING. Dinsdagavond kwam een bus van de B.B.A. op de hoek van de Mr. van Coothstraat en de Grotestraat in botsing met een vrachtauto. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor, slechts een geringe glasschade was het gevolg van deze botsing, die ernstiger af had kunnen lopen. Proces-verbaal werd opge maakt. BIOSCOOP-PROGRAMMA. „MUSIS". Vrijdag, Zaterdag, Zondag en Maandag a.s. draait in het Theater „Musis Sacrum" de bekende en veel besproken film „Gaslicht" met Charles Boyer, Ingrid Bergman en Jo seph Cotton, een film die in de wereldpers de beste recen sies heeft ontmoet. De be kende filmster Ingrid Berg man speelt hier op aangrij pende wijze de rol van de pas getrouwde vrouw, wier man haar, om zijn eigen gruwel daden te verbergen, krank zinnig tracht te maken en de situatie ondragelijk maakt, door haar in het openbaar van diefstal te beschuldigen. Aan grijpende conflicten ontstaan hierdoor tussen de gefolterde vrouw en haar sluwe niets ontziende echtgenoot, totdat de detective Brian zich met de zaak bemoeit en de ongeluk kige vrouw vertelt dat zij niet aan het gek worden is en dat het gas iedere avond door haar man lager wordt ge draaid, haar man wiens vroe gere misdaad eveneens door de detective is ontdekt. Een film met sterk karak- terspel van deze bekende sterren, die daardoor dan ook op het filmfestival van vorig jaar uitbundig werd geprezen. „LUXOR". In Luxor zingt Vrijdag, Za terdag en Zondag de bekende en door velen gewaardeerde Tino Rossi in „Het eiland der liefde", welke film de schoon heid van Corsica bezingt, met zijn romantiek en liefdelever, zijn roekeloosheid en bloed wraak, te midden waarvan 'n idyllische liefde ontluikt tus sen een knappe, rijke jonge vrouw (Josseline Gael als Xenia) en een vurige zingen de Corsicaan (Tino Rossi als Bicchi), die haar als gids de rijkdom van Corsica's natuur laat zien. Zij leven slechts voor hun liefde, totdat de minnaar beschuldigd wordt van een moord. Om zijn ge liefde niet te compromiteren, verzwijgt hij dat hij tijdens de moord bij haar was. Xenia vertelt het echter, daar zij dit offer te zwaar vindt en geeft hem zodoende de vrijheid weer. Een broer van de ver moorde zint op wraak en als de held zijn liefste, die op 't jacht van haar vader ver trekt, ten afscheid wuift treft hem de kogel en valt hij als slachtoffer van de vendetta, waardoor Corsica naast zijn romantiek en liefde geken merkt wordt. Een film waar in Tino Rossi geen zoetige liedjeszanger is, maar een held in een forse, spannende historie tegen een achtergrond van goddelijke schone natuur. DRUNEN. Te Drunen werden klokken gegoten. Nieuwe nijverheid in de Langstraat. Om aan de grote vraag naar klokken te kunnen voldoen, werd door de fa. Eysbouts te Asten contact opgenomen met Neder lands grootste bronsgieterij de N.V. Lips te Drunen. Zo kwam een nieuwe Nederlandse klokken- industrie tot stand in de N.V. Eysbouts-Lips. Dinsdag had de eerste gieting van klokken plaats. Hieraan werd enige luister bijgezet, door de aan wezigheid van mr. v. d. Heyden, burgemeester van Drunen en zijn ambtgenoot van Asten, burge meester Ploegmakers. Mr. van der Heyden vond waarderende woor den voor de vestiging van de nieuwe industrie in zijn gemeente, welke er toe zal bijdragen dat er meer verscheidenheid in de Lang- straatse industrie wordt gebracht, hetgeen de weerstand bij econo mische inzinkingen vergroot. (de Stem). Aloysiusfeest. Maandag 21 Juli vierde de jeugdvereniging ,,De Vrije Club" het traditionele Aloysiusfeest. Er werden verschillende mooie volks spelen gedaan, die door haar pit tigheid en vlotte afwerking de jeugd een plezierige avond bezorg den. Na afloop werden de prijzen aan de winnaars uitgereikt. CAPELLE. Het glas-, behang- en verf- werk van 57 stuks nieuw te bouwen woonhuizen te Waal wijk, is door het gemeentebe stuur onderhands opgedragen aan Gebr. van der Waals' schildersbedrijf alhier. Met het oog op zijn a.s. vertrek heeft Ds. A. Vroeg- indeweij, predikant der Ned. Herv. gemeente a. d. Loon- schendijk, naar we vernemen, bedankt als praeses van het Classicaal Bestuur van de Classis Heusden van Ned. Herv. gemeenten. In de dezer dagen gehou den Classicale vergadering werd hem van verschillende zijden dank gebracht voor de vele arbeid, die hij in de Classis en in het Classicaal bestuur had verricht en werd hem het beste toegewenst in zijn toekomstige standplaats, Veen endaal. De in het café Cové-v. d. Haart aan de Nieuwevaart ge vestigde postduivenvereniging „De Luchtvaart", hield met jonge duiven j.l. Zondag een wedvlucht vanaf Vilvoorden (B.), waarbij de eerste duif die met een gemiddelde snel heid van 1100.30 meter per minuut vloog, geconstateerd werd om 1.53.05 's namiddags, terwijl de laatste prijswinnen de duif met een gemiddelde minuutsnelheid van 765.80 M. het hok om 2.33.07 bereikte. De prijzen werden behaald door: P. Nieuwenhuizen 1, 7, 8; M. Verduin 2, 47; H. Vos 3, 6, 29, 38; B. Pols 4, 44; W. Haverhals 5, 15, 30; Gebr. v. Onzenoort 9, 17, 35, 42; M. Spierings 10, 24, 33, 36, 40; W. Versteeg 11, 18, 26, 32; M. v. Wijk 12, 13; St. van Peer 14, 16, 22, 39, 45; Adr. van der Schans 19; Adr. Blom 20, 31; Adr. Klootwijk 21; J. v. Door nik 23; H. van Kampen 25, 34, 41. M. van Peer 27, 28, 43, 46, 48; M. de Jong 37. Voor de a.s. Zondag te hou den vlucht zullen de duiven Vrijdagavond e.k. in 't club lokaal worden ingemand. RAAMSDONKSVEER. Circus Briantelli. Het bekende circus Briantelli dat reeds geruime tijd op tournee is, komt van 24 t.m. 27 Juli te Raamsdonksveer op het Heere plein. Donderdagavond om 8 uur vindt de feestelijke première plaats Het meest opmerkelijke van cir cus Briantelli is wel de grote col lectie dieren, zoals panters, hye na's, apen en vooral de schitte rende arabische paarden en Shet- land-ponnies. Verder werken mede de acro baten de drie Rivano's en de drie Brusly's, de jongleur Cristos, de acrobaat Trapini en de lucht- sensatie Brunini met zijn looping des doods. De Belgische clowns Les Rossaps zorgen voor de vro lijke noot in het programma. V/ij kunnen eenieder aanraden dit schiupj-encl ouderwets circus programma te gaan zien, het is een gang naar het circus dubbel en dwars waard. Voor nadere bijzonderheden le ze men de advertentie in dit blad. RAAMSDONKSVEER. Jubilarissen G.E.B. Op 1 Juli j.l. herdachten de he ren B. Kramer en H. v. Strien de dag dat zij beiden 25 jaar geleden in vaste dienst traden van het G.E.B. alhier. Van verschillende zijden moch ten de jubilarissen vele gelukwen sen in ontvangst nemen. Ook het gemeentebestuur bleef niet achter. Vrijdagmddag j.l. werden zij op het gemeentehus door het dage lijks bestuur en gemeentepersoneel op waardge wijze gehuldgd. Geslaagd. Onze dorpsgenote mej. Anny Bayens slaagde te Eindhoven voor het diploma Mulo. Muziekconcours. De Kon. Erk. Harmonie De Eendracht alhier is voornemens deel te nemen aan het federatief muziekconcours voor Harmonie en Fanfare te Bladel en wel op 17 Aug. e.k. Uitgekomen zal worden in de lste afdeling. Eerste plechtige H. Mis. Zondag j.l. werd in onze pa rochiekerk de eerste plechtige H. Mis opgedragen door den Wel- eerw. heer Pieter van Strien S. M. A. Reeds geruimen tijd te vo ren werd door het buurtcomité en andere belangstellenden alles in het werk gesteld om dit feest zo wel voor den neomist en zijn fa milie alsook voor de gehele pa rochie te doen slagen. De vlaggen, de erebogen en de bloemen vormden v,anaf het huis van de nieuwe priester tot aan de kerk een feestelijk versierde laan van ongeveer 250 meter, een prachtig geheel. Toen de stoet van zingende bruidjes, gidsen en kajotters, ge volgd door den Neomist en zijn familie zich in alle plechtigheid naar de kerk begaf, moet eenieder wel hebben beseft dat de priwrter in onze parochie geëerbiedigd wordt. De Eerw. Pater Fr. v. Rossum. neef van den neomist, fungeerde als Diaken, terwijl een klasgenoot

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 4