NIEUWS UIT KAATSHEUVEL FEUILLETO N De geheimen van villa „The lawns" flink zeitst. Dienstmeisje KEUKENFORNUIS. EEN PRIMA DUITSCHE HERDER Readies van de Pers. als subdiaken assisteerde. De feestpredikatie werd gehouden door onze dorpsgenoot Pater Na- thanaël Hendrikx. Door een zesstemmig gemengd koor werd uitgevoerd Missa Dra tonica van H. Andriessen en na de H. Mis de priestercantate van P. de Bree. Dat de priester in Raamsdonks- veer wordt geëerd, kwam wel sterk tot uiting tijdens de receptie, waarvan ruim 400 personen heb ben gebruik gemaakt. Onder al diegenen die de Neomist en zijn familie kwamen proficiat wensen, merkten wij onder anderen op de geestelijkheid, terwijl ook Burge meester Prinssen en zijn echtgenote van hun waardering blijk gaven. Ook de Kath. actie alhier heeft er het hare toe bijgedragen, dat dit feest door iedere parochiaan kon worden meegevierd. Na het plechtig Lof werd door het buurtcomité hulde gebracht bij monde van de voorzitter de heer A. Stoops, waarna een prach tig cadeau werd aangeboden. Des avonds om half 8 bracht de Harmonie De Eendracht een serenade. Liempde—Raamsdonk I, 4—0. Deze wedstrijd tussen twee kampioenen die beide reeds waren gepromoveerd naar de vierde klas werd door de thuisclub verdiend gewonnen. Niet om hun sterker spel, maar alleen omdat zij er zich van bewust waren dat ze op een voetbalveld stonden, hetgeen van de Raamsdonkenaren niet al tijd gezegd kon worden. Bij de gasten was de animo er uit, voor al nu ze ook nog met enkele in vallers moesten aantreden. Na on geveer 20 min. scoorden de gast heren hun eerste doelpunt en het bleef hierbij tot de rust. In de tweede helft moest de invaller keeper van Victoria nog driemaal de bal uit het net halen. Het was Raamsdonk's eerste nederlaag in de afgesloten compe titie en de promotie incluis. Jammer, maai'te begrijpen! Vrije Jeugdgroep Meisjes. Na de wimpel van het district Kaatsheuvel - Waalwijk - Loon- op-Zand in November 1946 ver worven te hebben ais eerste prijs voor de uitvoering van spel, zang en dans, trokken op Zondag 13 Juli j.l. de meisjes van de oudste groep naar Vught, waar 'n Land juweel' werd gehouden voor de groepen van heel het Bisdom den Bosch. Op dit Landjuweel werd in Middeleeuwse stijl de Bruiloft van Siegfried en Genevova v. Brabant gevierd in spel, zang en dans, de clamatie, acteren etc. Door de af deling ..Kaatsheuvel", die als „Ministrelen" aan het feest deel namen werd een cadeau aange boden in de vorm van een dieren huid met het wapen van Gemeen te en Provincie, symbool der schoenindustrie, onder toepasselijk, eigen gemaakt gedicht 'n zeer origineel idee. 't Doopfeest van Genevova werd als acteerstuk schitterend gespeeld en genoot met de verzorgde dans zeer veel bij val. Daarbij viel speciaal te lo ven de voorbeeldige orde en tucht en dat alles onder de kundige lei ding der dames A. Muizelaar en C. v. d. Hoven. Geen wonder, dat de spanning brak, toen werd bekend gemaakt, dat de wimpel van het Bisdom 's-Bosch voor 't moeilijke vrije jeugdwerk door Kaatsheuvel ver diend was. Genoemde leidsters en de Directeur, kapelaan Teunissen, zagen hierdoor hun onvermoeid werken prachtig bekroond. Meis jes, zet door op de goede weg en vooral voor de jonoere groepen is dit weer 'n aansporing om te zor gen in September on het Districts- tournooi de wimoel mee te bren gen. Mooe God door Maria's voorspraak dit mooie werk voor onze meisjes blijven zegenen. Duivensport. De K.C.C. hield Zondag een wedvlucht van uit Vilvoorde. Er waren ruim 1500 duiven ingekorfd. De eerste duif arriveerde om I.54.57. Van de 500 prijzen no teren we: 1, 71. 97 P v. d. Velden: 2, 20, 95. 99 L. van Ree; 3 A. Montee; 4 M Brokx; 5 H. Hesselmans; 6 M. van Best: 7, 36 Jan Damen; 8 P. Snoeren: 9, 57, 64, 91 Fr. v. d. Assem: 10 A. G. van Wanrooij; II, 19. 25, 35, 56 Fr. v. d. Lin den: 12 H. Netten: 13 Tan Laros; 14 Jan Evers: 15 W. Oomes: 16 B. Vesters 17 Tos Damen; 18 L. v. d. Velden: 21, 49 C. v. Wan- rooii: 22 C. Laros: 23 G. Voskuil: 24 Jan v. Dongen St.: 26 A v. d. Ven: 27 Jan Muizelaar: 28.Jan Dmksen; 29, 31, 42 B. Kemmcren; 30 J. Kemmeren Br.: 32, 59 Ant. Piinenhimg: 34, 61 W. Aussems; 37, 67 M. Lensveld; 38 H. .Snoe ren: 33, 39 A. W. v. Wanrooi'; 40. 62, 81 Jac. v. Riel: 41 A. Schraanwers* 43. 86 G. v. d. Lin den Dr.; 44 Toon Snoeren: 45 98 J. Beromans; 46 An<\ de Bie: 47 Si. P'"ir>enburg: 48. 80 G. v. Box tel: 50 B°n v. Hees^h: 51. 66 Tan v Heeswiik: 52 Gor Laros: 53 Chr. Stpenh<»rgen: 54 M. Soeterhoek; 55 G. TTommeren: 58 Jar. v. Don gen: 60 M. v. Roxtel: 6^ C. Zijl- mans; 65 Ant. Hofman: 68 Chr. v. Wanrooij: 69 W. Bergmans: 70 Jan Zeebregts; 72 Fr. Damen; 73 Alb. Laros: 74 W. v. d. Ven; 75 G. v. d. Linden H; 76 M. Voogd; 77 J. Bergmans: 78 J. Zijlmans: 79 Jan v. Riel; 82 Jan v. d. Linden; 83 J. Snoeren; 84 A. Aussems; 85 C. Moreval; 87 B. v. Riel: 88, 92 Ant. Priems; 89 L. v. Boxtel: 90 H. Brenl; 93 L. v. Ververs; 94 J. v. d. Berg; 96 Ant. Brouwers; 100 M Voogd. T.B.C.-Vlucht. Ook dit jaar komt er weer een T.B.C.-Duivenwedstrijd en wel op Zondag 10 Augustus a.s. vanuit Quievrain. Voor deze duiven vlucht bestaat meer dan gewone belangstelling. Alle Kaatsheuvelse duivenliefhebbers hebben besloten aan deze wedstrijd mede te doen met hunne pl.m. 2000 duiven. Wil deze T.B.C.-vlucht echter geheel slagen, d.w.z. een flink ba tig saldo opleveren, dan zullen er 500 prijzen moeten worden uitge loofd. Hoe meer -en hoe groter prijzen, hoe groter de deename aan de vucht za zijn. Het bestuur van het Wit-Gele Kruis doet daarom een beroep op de burgerij van Kaatsheuvel om voor dit mooie doel een flinke prijs beschikbaar te stellen. De prijzen kunnen bestaan uit Luxe- en Kunstvoorwerpen of wel prp-c tische huishoudelijke artikelen, verder schoenen, mikken, taur'en, tulbanden, bloemstukken ">n fruit manden, serviesgoed, textiel, <4?c- trische artikelen, conserven, siga ren etc. Ook een geldelijke bijdra ge is natuurlijk welkom. De leden van de Jonge Miclden- staudsvereniging hebben zch spon taan bereid verklaard de priizen te verzamelen of de geldel'ike bij drage in ontvangst te nemen en wel op Dondc-dag 24. Vrijdag 25 en Zaterdag 26 Juli a.s. Viering 20-jarig bestaan Bel Canto. In een bestuursvergadering op Dinsdag 22 Juli gehouden, besloot Bel Canto om in het komende jaar het 20-jarig bestaan der ver eniging te oaan herdenken. De plannen werden besnroken om te trachten zowel door het houden van een zangconcours, als door het geven van een groots onnez^t Festival dit jubileum te vieren. Er wordt reeds direct een aanvang gemaakt met het inzamelen van de nodiqe oeoevens. die voor een aoede orcianisaMe van een derge lijk plan dienstig kunnen zijn. Agenda. 24 Juli Donderdag 8 uur n.m. Repetitie Bel Canto voor Teno ren in school, voor Bassen in de zaal. 25 Juli Vrijdag 8 uur n.m. Re petitie Bel Canto Dameskoor. 27 Juli Zondag 12 uur v.m. Re petitie Bel Canto Gem. Koor. 25 Juli Vrijdag 7.30 uur n.m. K.A.J.-avond in clublokaal. 28 Juk Maandag 8 uur n.m. re petitie Harm. Apollo. DE a.s. VACANTIE-WEEK. Nu gij met deze warme da gen nog op het fabriek, werk plaats en kantoor werkzaam zijt, ziet gij verlangen^ uit naar je vacantieweek van 10 t.m. 17 Augustus a.s. Hebt gij al eens nagedacht wat gij in die dagen zo al zult aoen? iviisscuien zijn er die al die dagen doorbrengen mee to taai nietsdoen en aiiueren he boen misschien karweitjes aange nomen en zij denken uat daarvoor de vacantie is. ïviaar neen vriend, daarvoor is ue vaeauue mei. jij Krijgt je vrije uagcii om eens ius te zijn uit je werKniuieu en ais vrij man te gaan genieten van GoaS mooie natuur. Vvij weten uat net niet mee valt ais je zeiistariuig je neie vaeaxiue moet uoororen^en. loaarom heeit net pmatsenjK bestuur van ue j,v.n..a. ge- nieenu om eens voor een paar dagen op reis te gaan en wel naar Zjuiu-i_i±niourg. c-/p net uitgeorciu programma staat o.a.: De^icntignxg uer Uate- comoen uer gemeentegroc in VaiKcnourg, wanueimg langs de ercui, een ojeeiixuentajoel bijwonen, bezoeic aan de ot. öervaasKcrK te iviaas>trien c en vrijuioi, KerKiioi te Margra ten, Vierianuenpunt vaaxs, vergezicht i^pe, oxenaken enz. enz. en uat anes tegen een Zeer geringe prijs. Wat denK je nier van? Na- tuurnjK ga je mee, maar uah moet er nog een en anuer be- sproKen women en uit zal ge beuren a.s. vrijuagavonu om hair acne m net i^..n,.d .-ciuü- lonaai in de Gildenbond. meng ook je vneuuen mee, want met aneen uat ue reis besprojvcii worut, inaar er staat tevens een gezellige avond voor je te wacmen. nes tuur is../i.J. BERKDIJK. B.v.V.--Assisië 2—2. V oetbal-i leukie". Zondag tegen de middag arri-- -veerden de jonge mannen van „riuize Assisiëuit Udenhout in Berkdijk. Om 1 uur brak het gewichtige ogenblik voor Assisië en B.V.V. aan. waar zij zich op het nieuwe sportveld eens zouden bekampen. INa een spannende wedstrijd ble ken beide elftallen even sterk te zijn en de uitslag was 2—2. Tegen vier uui stroomden hon derden Berkdijkers tezamen achter het patronaat waar een toneel was opgeslagen. Broeder Johannus, de leider van de ontspanning in „Huize Assisië heette allen hartelijk welkom en deelde mede dat de mondliarrnoni- caclub wegens omstandigheden jammer genoeg niet kon optreden. Hierna werd het blijspel „Voet- bal-Henkie" door de jongens van Assisië op uitstekende wijze ten tonele gebracht. Vooral het stuk je „Surprise" viel bij de bezoekers buitengewoon in de smaak. Tijdens de pauze werd er ge collecteerd voor het jeugdwerk. Tot slot bracht de ZeerEerw. heer Pastoor van Roosmalen zijn dank aan de bezoekers en niet minder aan de jongens van As sisië. Hij hoopte hen weer spoedig in onze parochie te zien optreden, maar dan ook met de mondharmo nicaclub. ST. JOACHIMMOER. St. Anna. Wederom staan we voor het Octaaf van St. Anna, 26 Juli 2 Aug., dagen waarop we der vele bedevaartgangers zich naar ons dorpje zullen begeven ter verering van de H. Moeder Anna. De H. Diensten op die da gen zullen zijn als volgt: Zaterdag 26 en Zondag 27 Juli: Eerste H. Mis om 7 uur, tweede H. Mis om 10 uur, beide met predicatie, gehou den door een Pater Capucijn; om 3 uur Lof. Van 28 Juli t.m. 2 Augus tus 's morgens om 7 uur ge lezen H. Mis. Vrijdag 18 Juli j.l. werd door de Kijvereniging „Lief hebbers voor Rijsport" een vergadering gehouden, waar in in overleg met het Bonds- bestuur werd besloten een groot concours te organiseren hetwelk gehouden zal worden op 21 September van dit jaar. DE TOESTAND IN INDIë. DOEL VAN EERSTE DAG RUIM OVERSCHREDEN. Necleiiandse verliezen beperkt. Liusudgmorgen is te Uatavia b legercommuniqué unyeyeven, dat het Voiycnue meaeoceu: UP uec vneyvmu l asikmalaja zijn gisteren one repuoiiKemse VueyLUxycii in bi and gescnoten. One Vliegtuigen van i .k.i. zgn vennetiyu op net vnegveid Pana- san bij ooeraKarca, terwijl enkele bommen zijn geworpen op een benzine-depot. 1 wee repubinceinse vneyLuigcn werden ojd t vnegveid Maospati bij Madioen vernietigd. Al deze acties zijn ungevoerd door KittybawKs en Mustangs. iNadere verKenning heeft aan hel licht gebracht, dat door hangar- biand ais gevolg van eerdere acdes op Kaiiojati en Tasikmalaja op elk van deze velden een vliegtuig werd vernield. Vandaag is opnieuw een leger communiqué uitgegeven, waarin wordt gezegd, dat in het belang van de gisteren aangevangen ac tie vandaag geen bijzonderheden kunnen worden vermeld. Wel kan worden medegedeeld, dat de voor de eerste 24 uur gestelde doelen overal werden bereikt en op vele punten zelfs ruimschoots overschreden. De door de T.R.I. en andere republikeinse organisaties geboden tegenstand is over het algemeen veel zwakker gebleken, dan ver wacht werd. De verliezen aan Nederlandse zijde zijn in verband hiermede beperkt. Voor een deel zijn zij het gevolg van de bij de demarcatielijn aangebrachte land mijnen en boobytaps. De bevolking houdt zich rustig en blijft aan de arbeid. Van slechts enkele plaatsen worden vernielingen en brandstichtingen vermeld. De militaire maatregelen, die genomen moesten worden voor de steden op Sumatra, zijn overal zonder noemenswaardige tegen stand en incidenten uitgevoerd. Het .stadsbeeld is overigens vol komen rustig en normaal, evenals in de grote steden op Java onder Nederlands bewind. Radio Djokja meldt nieuwe landingen van Nederlandse troepen in de haven van Pro- bolingo. In de stad zelf zou worden gevochten. Verder wordt over de ge vechten uit republikeinse bron nog vernomen, dat op drie punten van het front in Sumatra strijd geleverd wordt De Nederlanders hebben Soe- kaboemi en Krawang op W. Java en Djemba op Oost-Java bezet. Dinsdagavond ver wachtte men de bezetting van Poerwakarta op West-Java. Voorts zouden de Nederlan ders de haven van Cheribon bijna omsingeld hebben. De officiële republikeinse woord voerder heeft bekend ge maakt, dat het vliegveld van Malang geheel verwoest is. Volgens dezelfde bron zouden Indonesische troepen tegen aanvallen hebben ingezet in de sector van Semarang en zouden republikeinse kust- batterijen 4 voltreffers heb ben geplaatst op een Neder lands oorlogsschip in de na bijheid van Merak op de Westkust van Java. De Pasoendan aan onze zijde. Soeria Kartelagawa, de lei der van de Pasoendan-bewe- ging, heeft Dinsdag verklaard dat Soendanese troepen, in samenwerking met Neder landse strijdkrachten Madja- lenka, halverwege tussen Bandoeng en Cheribon heb ben bezet. Sjahrir op pad! Van gezaghebbende zijde is te Djokja verklaard, dat Sjah rir uit dé republikeinse hoofd stad is vertrokken, teneinde een bezoek te brengen aan Voor-Indië, Groot-Brittannië, de Verenigde Staten en Au stralië, waar hij de republi keinse houding en de huidige positie van de republiek ten aanzien van het buitenland zal toelichten. GROTE RADIO-PRIJSVRAAG voor de militairen in Indië. In het „Programma voor de Nederlandse Strijdkrachten" van Zondag'27 Juli a.s. om 18.30 uur over Hilversum I, wordt een luisterwedstrijd ge houden in de vorm van een hoorspel, dat een beeld geeft van het leven op een militai re buitenpost „ergens op Ja va". In dit hoorspel is een vijf-tal vragen verwerkt, waarop de luisteraar het ant woord moet geven. Deze ant woorden moeten uitsluitend per briefkaart (met minstens 25 cent en maximaal ƒ1. extra gefrankeerd) voor 15 Augustus a.s. worden gezon den aan 't „Programma voor de Nederlandse Strijdkrach ten", Hoge Naarderweg 10, Hilversum. Een heruitzending van deze luister wedstrijd vindt plaats op Donderdag 31 Juli a.s., eveneens in 't „Pro gramma voor de Nederland se Strijdkrachten" over Hil versum I om 18.30 uur. De opbrengst komt ten goe de aan de grote radio-toestel- lenactie voor de militairen in Indië, die de „Band Neder- land-Indië" in samenwerking met de NIWIN organiseert. De prijzen, die alle gratis zijn aangeboden, bestaan uit een vacantiereis en -verblijf ge durende zeven dagen in een van de bekende Butlin-kam- pen in Engeland, een tapijt ter waarde van 700.een heren- of damesrijwiel, een stofzuiger, een retourvlucht per K.L.M. op een van de bin nenlandse luchtlijnen, een vlucht boven Den Haag in een toestel van Frits Diepen's vliegtuigindustrie en verder tal van luxe- en huishoudelij ke voorwerpen. De Minister van Justitie verleende voor deze wedstrijd toestemming bij beschikking van 17 Juli 1947, He Afd. A, nr. 1752. HET PRINCENHOF TE DELFT. Dit nationale monument bij uitstek, dat tot 1934 schande lijk was verwaarloosd, mag zich sinds dat jaar in de be langstelling van Rijk, provin cie en gemeente verheugen, die met subsidies e.d. de res tauratie hebben gesteund. De restauratie is echter nog niet geheel voltooid en daarom doet de stichting een beroep op particulieren, verenigingen en firma's deze restauratie te helpen voltooien, door „bouwstenen" van 100.p. stuk te willen bijdragen aan dit werk van nationaal belang dat de belangstelling van al len waard is. STAKINGSOPROEP VAN DE E.V.C. De E.V.C. tracht een sta kingsactie te' ontketenen. Sa-, men met de Algem. Ned. Bond van Zeevarenden roept ze de transportarbeiders en zeelie den op de werkzaamheden te staken, welke in verband staan met alle vervoer naar Indonesië, vanuit Nederlandse dan wel buitenlandse havens, voorzover dit direct of indi rect „het militair geweld" te gen het volk van Indonesië bevordert. Ook op de transportarbei- TROUW. De beslissing. Dat gene waartoe de Nederlandse re gering besloot is een trieste plicht. Een plicht die de Nederlandse re gering, van haar roeping als over heid bewust, had te aanvaarden. Het op zichzelf diep te betreuren optreden is slechts als men hier cp iet alsmede op het te verwerven doel, herstel der rechtsorde een zegen. „DE TIJD" legt er de nadruk op, dat de regerng aan het ac- coord van Linggadjati wil blijven vasthouden. Het blad meent, dal de opdracht tot politioneel optre den van de militairen, die deze moeten uitvoeren, strenge zelf discipline zal vergen en dat ook hier in Nederland de sentimenten zullen moeten worden beheerst. DE MAASBODE. Het onver mijdelijke is gebeurd. Zolang er woorden van de republiek werden gevraagd, werden ze van de zijde der republiek nog gegeven, zij 't uiterst traag en op een wijze, die den innerlijken weerzin, den aper- ten onwil duidelijk verried. Het is op dezen onwil, dat de bom is gebarsten toen daden werden ge vraagd en met inhoudloze woor den geen genoegen meer werd ge nomen. Aan Linggadjati houden we vast, getuige de Grote Oost en Borneo, ook tegenover hen, die daartoe den wens zullen kenbaar maken, ook tegenover de repu bliek, als deze bereid en in staat zal blijken, het eenmaal aanvaarde uit te voeren. DE VOLKSKRANT. Politio neel optreden. Wie onze minister president heeft gehoord, moet, dunkt ons, vooral onder de indruk rijn gekomen van twee dingen. Vooreerst, dat daar een man sprak, die van elke krijgszuchtig- VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN naar het Engels. 17) Wat voor curiositeiten? Hebt u het niet gehoord? Uit één van zijn kasten moe ten de kostbaarste dingen ge stolen zijn: een snuifdoos en antiek rook-gerei en ik weet al niet wat meer. Mr. v. Velsen. Dat was de millionnair, in wiens huis hij Box had zien binnengaan op de avond dat hij en Basil in Mayfair liepen, dacht Wei- ton. Nu, dat Miss Ferriby van die diefstal wel wat naders eou weten, stond bij hem vast. Hij geleidde Lady Mirfield maar haar plaats en achtte eijn avond niet verloren. HOOFDSTUK XV. Cockett. Welton begon hoe langer hoe meer te duchten, dat Miss Ferriby dan wel één van de grootste avonturiersters was die ooit bestonden. Hij besloot Lady Mirfield nog wat meer Vragen te stellen, zodat hij eoveel mogelijk van Miss Fer riby zou te weten komen. Dat de maatschappij ver lost moest worden van een dergelijk gevaarlijk element, stond bij hem vast. Maar dat dit noodlottig kon worden voor degene die het onder nam, begreep hij evenzeer. Hij vroeg Lady Mirfield nu voor ders en zeelieden, aangesloten bij het N.V.V., wordt een be roep gedaan, terwijl tot het Wereld verbond van Vakver enigingen het verzoek wordt gericht de transportarbeiders en zeelieden der gehele we reld op te roepen hen op deze weg te volgen. VREDERECHTER Mr. LOEFF. De ex-vrederechter voor 't Zuiden, mr. H. Loeff te Den Bosch, hoorde voor het Bij zonder Gerechtshof te Den Bosch 4H jaar tegen zich ei sen. heid is gespeend. En de tweede sterke indruk is wel, dat ander maal die vervloekte mentaliteit van het „vodje papier", die de Indonesische regering er op na houdt, ons deze tijdelijke onder breking van een vreedzame ont wikkeling heeft geleverd. N. R. C. Bezonnen ernst. De teerling is geworpen. Wat wij reeds vreesden, doch niettemin hoopten dat nog te twaalfder ure vermeden zou kunnen worden, is thans een feitOfnodig zal' zijn een bezetting van geheel het Republikeinse gebied of wel een deel, zal nog moeten blijken het zal van verscheidene, thans nog niet te noemen factoren afhangen of deze bedoeling (be perkte operaties) voor verwezen lijking vatbaar is. De beslissing der regeringis ultima ratio het laatste middel. Of, zo men wil. de op een na laatste weg doch dan leidde de laatstenaar de afgrond! „HET HANDELSBLAD" ver wacht geen heil van een bemidde ling door een derde mogendheid en vergelijkt ten slotte de eensge zindheid, die thans in Nederland met uitzondering van de com munisten en de aanhangers van „Het Parool" valt waar te ne men met het gebrek aan eenheid in de gelederen van de Republiek. Het blad wenst, dat deze Neder landse eensgezindheid ook tegen over het buitenland tot uitdruk king mag komen. „Het Kamerde bat van Woensdag zal voor een dergelijke manifestatie van saam horigheid de welkome aanleiding bieden". „HET VRIJE VOLK" legt de nadruk op het beperkte karakter, dat de actie draagt. „Wij moe- een tweede dans en gelukkig had zij er nog een vrij. - Ik wilde u nu ook zeg gen, begon hij, waarom ik zo zeer belang stel in hetgeen u mij van Miss Ferriby en haar waarzeggerij vertelde. Ik ben haar secretaris. O, maar dan weet u er toch alles van? Neen, daarmee heb ik niets uitstaande. Ik voor mij i hecht niet aan het bovenna- i tuurlijke, maar ik sorteer en j behandel de brieven, die zij betreffende liefdadige doei- einden krijgt. Zij doetheel wat goed, tenminste, dat zeggen ze; of houdt u dit ook al voor grap penmakerij? Neen. Dat zeker niet. Daar kan ik voor instaan. Nu, ik wil met genoegen een paar bewijzen noemen en voor haar bedrevenheid in 't voorspellen, maar ik ben van Schotse afkomst en brengt dit dus op zichzelve al mee dat ik bijgelovig ben, zult u waarschijnlijk menen. Even later was Welton in de zaal waar gesoupeerd werd en onder de bedienden merk te hij daar opCockett Hij verliet het vertrek zo vlug mogelijk. Nu begreep hij ook waarom er steeds maar die ene bediende op „The Lawns" te zien was; de anderen werden zeker beur telings uitgezonden om op verkenning te gaan, waar er kostbare dingen buit te ma ken vielen. Zou hij nu rechtstreeks hier vandaan de politie waarschu wen? Maar als er dan niet onmiddellijk gevolg werd ge geven aan het onderzoek, ten voorlopig afscheid nemen van de Republiek", aldus „Het Vrije Volk", „als partner in het grootse werk, dat Nederland en Indonesië begonnen zijn, en dat voortgezet moet worden ondanks de tragi sche ontwikkeling. Wij wensen de Republiek niet vernietigd te zien en geven de hoop niet op, dat wij haar zien terugkeren tot de ge meenschap der vrije volkeren van Indonesië, die als souvereine sta- tenfederatie in verbond met Ne derland en op gelijken voet een Unie zullen vormen op nieuwe en hechte grondslagen. LAATSTE BERICHTEN. R.K. GYMNASTIEKVER. „O. W. S." Op het te Eindhoven ge houden examen voor dames leidster, uitgaande van de R.K. Gymnastiek-Bond. slaag- het dameslid van O.W.S. mej. Jo Pulles. Dit examen bevatte behalve practische en theoretische gvmnast.ipk, ook paedag'ogiek en anatomie. LEGERBERICHT UIT INDIë. Tal van steden op verschil lende delen van Java en Su matra alsook belangrijke wer ken en gebouwen zijn bezet. De verliezen zijn tot dus verre: 17 dooden, 23 gewon den en 3 vermisten. NEDERLAND LICHT V.N. IN OVER INDIë. Het standpunt van de Ne derlandse regering ten aan zien van het Indonesische probleem, zoals dit Zondag avond door de minister-nre- sident is uiteengezet, is Maan dag ter kennis gebracht van de Verenigde Naties door mid del van een kernachtige nota van de minister van Buiten landse Zaken, welke de per manente vertegenwoordiger van Neerland bij de Ver enigde Naties, jhr. J. W. M. Snouck Hurgronie, aan de waarnemend secretaris-gene raal van d^ze organisatie, de heer A. Pelt, heeft overhan digd. Deze mededeling ge schiedde in aansluiting aan vroegere soortgelijke mede delingen van de Nederlandse regering aan de secretaris-ge- n°raal van de V. N. Mr. Van Klef fens heeft op 13 Februa- stond hij aan de dreigendste gevaren bloot. Dan was er nog een andere reden waar om hij niet onverwijld tot dit besluit wilde overgaan: als Miss Ferriby hem de waar heid had medegedeeld betref fende zijn vader, dan zou hij die ook zo schrikbarend du peren. Zou hij dan zijn gast vrouw en gastheer waarschu wen? Want waarschijnlijk was er een diefstal in hun huis beraamd. Ten slotte leek het hem nog het beste hun een brief te schrijven, waarin hij hen zou waarschuwen. Voor alles wilde hij Cockett uit de weg blijven, maar toen hij de hall doorkwam, stond hij ineens van aangezicht tot aangezicht met de man. Door niets gaf hij echter blijk dat hij hem herkend had. Toen hij die avond thuis kwam, zag Basil onmiddellijk aan zijn broer dat er iets niet in orde was. Toch wilde Wel ton zich over niets uitlaten en nadat Basil naar bed was, ging hij een brief schrijven aan zijn gastvrouw.. Neen, toch was het veel te gevaar lijk een dergelijke zaak schriftelijk te behandelen. Hij zou liever een mondeling on derhoud verzoeken met de gastheer. Hij begaf zich dus ook ter ruste, maar deed geen oog toe, zodat hij er die vol gende ochtend aller-ellendigst uitzag en zich dan ook koorts achtig voelde van vermoeienis en onrust. Hij durfde de zaak geen minuut langer uitstellen en na het ontbijt ging hij dus naar de woning, waar hij een paar uren van te voren nog ri 1946 in de Veiligheidsraad verklaard, dat hij aan de Ne derlandse regering in over weging wilde geven om als een daad van hoffelijkheid de Veiligheidsraad in te lichten omtrent het verloop van de besprekingen, die toen wer den gevoerd tussen Neder land en de Republiek. DUBBELE MOORD AANSLAG IN EDAM. Boerenknecht doodt tweejarig meisje. Dinsdagmorgen is op de boerderij van H. Dijkstra een dubbele moordaanslag ge pleegd. Toen de boer naar de markt in Purmerend was, heeft zijn 51-jarige knecht, J. Visser, het tweejarige doch tertje van zijn patroon met een mes van het leven be roofd. Daarop ging de dader naar de vrouw, die hij met een ijzer een slag op 't hoofd gaf en wilde vervolgens ook haar met het mes bewerken. De vrouw kon zich echter nog verweren en wist het mes machtig te worden, waarna zij naar de bur enrende. Twee uur later werd de da der, die zich in het riet aan de kust van het IJselmeer verscholen had, gearresteerd en in verzekerde bewaring gesteld. De vrouw moest met een hersenschudding in het ziekenhuis worden opgeno men. DRAMA IN DEN HAAG. Vrouw doodt haar kinderen en zichzelf. In de Goudreinetstraat te 's-Gravenhage heeft een 42- jarige vrouw, toen haar echt genoot afwezig was, haar drie zoontjes van 10, 7 en 3 jaar gedood en daarna de hand aan zichzelf gesalgen. Het drama werd ontdekt door bu ren, die, toen zij een begin van brand bespeurden, zich toegang tot de woning ver schaften. TOURINGCAR UITGEBRAND. Zaterdagmiddag omstreeks vijf uur is te Valkenburg een touring car uit Zwolle, die juist benzine had getankt, in brand gevlogen. Gelukkig bevonden zich- alle pas sagiers in een naburig gelegen ho tel, maar alle bagage was nog in de wagen. De chauffeur heeft met grote koelbloedoigheid de koffers in veiligheid gebracht en daarna de brandende bus naar een open terrein gereden, waar zij geheel uitbrandde. De schade bedraagt f 30 000. gedanst had en vroeg Mr. Ospringe te spreken. Eer deze verscheen liep hij onrustig de bibliotheek heen en weer, waar hij ontvangen werd. Nadat de begroeting had plaats gehad, begon hij op zachte toon: Ik ben hier gekomen om u te waarschuwen, dat ik gis teravond onder uw bedienden een man zag, die zeker in verbinding staat met een troep dieven. Het bewijzen kan ik niet, maar wel ben ik er haast zeker van en dus achtte ik het mijn plicht u te waarschuwen. Mr. Ospringe, een diplo maat van hoge rang, zag wel hoe opgewonden Welton in nerlijk was en vroeg of hij hem ook enkele bijzonderhe den kon meedelen, betreffen de het uiterlijk van de ver dachte. Welton dacht even na, maar Cockfett had niets opvallends. Weet u zijn naam ook? Ik weet dat hij bij de naam Cockett genoemd wordt, maar het zou mij benieuwen of u hem ook daaronder kent. Mr. Ospringe schudde het hoofd. Neen, er is niemand met die naam in mijn dienst. Waar hebt u hem ontmoet? Dat zou ik liever niet zeggen. Mr. Ospringe keek hem doordringend aan en ineens flitste het Welton door z'n brein: Zou er in de geschie denis van zijn vader waarlijk iets onterends wezen en zou deze wereldwijze man de zoon van Richard Keynes wantrou wen? Zoudt u mij hem kunnen HANS, ELLY, OSWALD, PETER, LEONIE en ALPHONS werden ver blijd met de geboorte van hun broertje VINCENT. dat bij het H. Doopsel, toegediend door Heeroom Oswald, de namen ontving van Vincentius Leo Victor Maria. BERTHUS VAN MOSSEVELD ANNY VAN MOSbEVELD- BISSELINK. Kaatsheuvel, 19 Juli 1947. ONDERTROUWD: AD. SCHAAP en LYD DE GREEFF. Waalwijk, Giootestraat 211 Giuolesliaat 184 Huwelijksvoltrekking 4 Aug. a.s. Toekomstig adres: Grootestraat 182 a Waalwijk. GEVRAAGD te Waalwijk tegen 1 of 15 September in gezin met schoolgaande kinderen, voor dag of dag en nacht. Huiselijk verkeer. Loon f50.per maand. ZONDAGS VRIJ. Brieven onder No. 1945 Bureau van dit blad. TE KOOP AANGEBODEN een i. g. st z. Adres te bevragen aan het bureau van dit blad TE KOOP: 9 mnd. oud bij P. STERRENBURG, Loonschen- dijk 152, KAA SHEUVEL. AGENDA. A.s. Zondag 27 Juli 12 uur Autozegening op 't Raadhuisplein. Zondag 27 Juli, 2]/2 uur, Groote Windhondenrennen op 't R.K.C.- terrein. Zondag 3 Augustus ten 12 uur. Groot Landelijk Concours-hypiqué op 't W.S.C.-terrein. Zondag 3 Augustus 8 uur, Con cert der harmonie „Concordia" uit Loon-op-Zand in de kiosk op het Raadhuisplein. aanwijzen? Dat zou ik liever niet doen. Andermaal die gewaarwor ding dat Mr. Ospringe hem wantrouwde, want hij keek nu zó strak en bedankte hem zo stroef voor zijn waarschu wing, dat hij begreep hoe hij zichzelve daarmee althans geen dienst had gedaan. Als Cockett er soms achter kwam dat hij hem in de weg zat, dan zou er van die verfoeie- lijke bondgenoten zeker ook niet veel goeds te verwachten zijn. Eenvoudig weg te blijven bij Miss Ferriby durfde hij ook niet; dus moest hij er wel heengaan en zich houden of hij in het geheel geen kwaad vermoedde. De volgende morgen ver scheen hij op de gewone tijd. Miss Ferriby vroeg hem, waar hij de vorige avond geweest was en toen hij antwoordde dat hij op een bal was in het huis van Lady Theophila Ospringe, glimlachte ze slechts en merkte op, dat hij er wel naar uitzag alsof hij zich die hele nacht vermaakt had. Toen hij die middag klaar was met zijn werk, zei Miss Ferriby: Zou ik u met enig succes kunnen vragen of u blijft di neren? Er kon wel eens ie mand op bezoek komen, in wie u belang stelt. Mijn vader? Ze legde de vinger op de lippen en fluisterde: (Wordt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 5