NET PERSONEEL, NIEUWS UIT KAATSHEUVEL JAMBO - JAMBO - JAMBO - JAMBOREE. Fa. CASTELIJN EN BEERENS Grootestraat 21 A WAALWIJK vraagt: voor alle leeftijden, en in alle afdelingen. INSCHRIJVING. de inschrijving open voor het recht van verkoop van ven 17, 25; J. Mulders 18; Adriaanse 20, 40, 67, 75; Snoe ren 22; Sars 24; Strijk 28, 45, 56, 69, 81; H. Pullens 29, 78; Willemse 38; v. Veldhoven 42; H. de Bruin 44, 58; P. Tim mermans 47; H. Knippels 51, 53; A. Stam 54, 60, 70; v. Son 59; C. Schuwer 62, 76, 79; A. Timmermans 63Lombarts 64; J. Hensen 71; J. van Bok hoven 80; van Spijk 82. Ie Overduif: Strijk. Hedenavond van 78 uur inmanden voor wedvlucht St. Quitin, 242 k.m. A.s. Zondagmorgen van 8 tot 9 uur (uiterlijk) inmanden oefenvlucht van Tilburg. NED. HERV. KERK. Ds. Baas van v.m. Baard wijk hield Zondagmiddag een openlucht-kerkdienst op „Fel- lenoord" voor de daar ge legerde padvinders. Onder zijn leiding zullen a.s. Vrijdag de catechisanten van v.m. Baardwijk en Dru- nen een excursie maken naar 't Bijbels Museum te Amster dam. DJIGUIT-KOZAKKEN. Ook hier, zoals in vele plaatsen van ons land, gaven de bekende Djiguit-Kozakken een demonstratie van hun voortreffelijke ïuiterkunst en hun gedurfde kozakken-stunts de z.g. „Djiguitovki". Dat echter ook deze ruiters niet immuun zijn tegen ongeluk ken, bleek Dinsdagavond wel, toen de captain bij het geven van een demonstratie, waar bij hij los in het zadel hing, zo ongelukkig met zijn paard kwam te vallen dat hij een heupbeen brak, zoals Dokter Lenglet die constateerde. De dokter achtte vervoer naar het Ziekenhuis gewenst; de toestand laat zich niet zo ernstig aanzien. Dit ongeval verhinderde echter niet dat de Kozakken hun demonstra tie voortzetten en nog menige proef van hun bekwaamheid gaven. Het zijn ongetwijfeld voor treffelijke ruiters, die één zijn met hun goed gedresseerde paarden. Voor de pauze gaven 'zij nog enkele mooie, weemoedi ge Slavonische kampvuurlie deren en dansten zij een fraaie messendans. Het bezoek op het terrein was niet zo bijster groot. BIOSCOOP-PROGRAMMA. Musis Sacrum. De film „Zeeduivels" die Vrijdag, Zaterdag, Zondag en Maandag in Musis draait, geeft een episode uit de Zee oorlog tussen de V. S. en En geland in het begin der 19e eeuw. Hij verhaalt ons van de vele avonturen die Corunna, de dochter van de kapitein Van de „Olive Branche" en haar verloofde Dan Marvin, de eerste stuurman, meema ken alvorens zij hun schip weer terug hebben en met el kaar verzoend zijn. Opwin dende zeeslagen, felle gevech ten, laf verraad en sluwe lis ten maken deze film tot een spannend, sensationeel ge heel, waar de liefhebbers en kele uren volop van kunnen genieten. Voor de kinderen vertonen Watt en Half Watt weer hun dolle streken in de vermake lijke film „Don Quichotte", die Zaterdag en Zondag om half drie zal draaien. Een film waar de kinderogen niet genoeg van zullen krijgen. Luxor. De film „Drie Jantjes op Stap", die Vrijdag, Zaterdag en Zondag a.s. in Luxor draait is er een van het Formby- genre, waarin Tommy Trin- der zich een goed navolger toont van de grote George. De film is het verhaal van drie Engelse matrozen, die na tuurlijk de gekste dingen meemaken totdat zij, het is in de oorlog, op een Duits oorlogsschip terecht komen en daar het bevel overnemen, niet dan nadat zij ook daar de onmogelijkste tegenslagen hebben gehad. Daarnaast ko- Dit is de eerste regel van 't lied van de Jamboree de la paix, de vredesjamboree, die momenteel bij Moisson, 60 ki lometer ten Westen van Pa rijs wordt gehouden. Wat is eigenlijk een Jam boree? De Noord-Amerikaan- se Indianen hielden vroeger verbroederingsfeesten die zij Jamborees noemden; zo zijn ook de Jamborees van de padvinders feesten van we reldbroederschap; bovendien heeft men op deze Jamboree de gedachte van wereldvrede op de voorgrond geplaatst. Maandenlang hebben de Fransen deze Jamboree voor bereid; zij hebben van de bos sen bij Moisson een waar ver broederingsoord gemaakt, ho tels, theehuizen, theaters, cir cussen, arenas en tientallen andere gebouwen zijn er ver rezen om al de buitenlandse gasten te ontvangen. Men begrijpt dat de ont vangst van 35 a 40.000 jon gens heel wat zorgen en or ganisatie vereist; gelukkig heeft de Franse regering zijn volledige medewerking aan de Jamboree gegeven. Dat dit hard nodig was tonen enkele cijfers, wat er zoal voor de Jamboree nodig was: 500 te lefoontoestellen, 300 kilometer draad, 2000 varkens, 2000 schapen, 2000 koeien, 3000 M3 water per dag en ontzag lijke hoeveelheden ander voedsel. Op het Jamboree- terrein zijn wegen tot een lengte van 12 k.m. aangelegd en er zijn 90 waterstations. Maar alles kwam er. De buitenlandse gasten zijn er prima ontvangen; het Hol landse contingent werd, na een voorspoedige reis, des nachts om 12 uur, ontvangen door de burgemeester van 't plaatsje Leigny waar men de Franse grens passeerde; een fanfare stond op het station opgesteld. Het spreekt vanzelf dat de Verkenners, die reeds in Morpheus' armen waren, wakker werden geblazen. De Franse Verkenners verwel komden hun Hollandse broe ders met de Yell, Broeders, welkom, welkom. De Engel se padvinders werden door de Fransen over het Kanaal te gemoet gezwommen en de andere contingenten hadden eveneens een enthousiaste ontvangst. De Verkenners uit de Lang straat zijn gelegerd in het sub-kamp Savoy (het grote kamp is verdeeld in sub-kam pen die allen de naam van Franse provincies dragen); de oud-aalmoezenier van de Waalwijkse Verkenners, aal moezenier Lücker, kampeert in het kamp Bourgogne, waar hij iedere morgen op een stil plekje de H. Mis leest. De godsdienstige Franse Verkenners hebben de Chris tus Eucharisticus in het mid den van de Jamboree ge plaatst. Midden op het ter rein is op een groot altaar het H. Sacrament uitgesteld, dag en nacht geflankeerd door Voortrekkers die er de erewacht hebben betrokken. De gehele dag komen Verken ners uit alle delen van de wereld Hun Grote Hopman aanbidden; de H. Missen zijn alle morgens ontroerend, een Amerikaan, een Belg, een Hongaar en een Hollander bidden er gezamenlijk het Confiteor en ontvangen naast elkaar de H. Communie. Hier vooral vindt men de ware broederschap, de broeder schap in Christus. Zaterdagmorgen zijn in het Hollandse katholieke kamp de vlaggen door hoofdaalmoe zenier Verhoeven gezegend. De leider van het contin gent Mr. René Höppener, bracht in een toespraak dank aan Kardinaal de Jong voor zijn zegen en gebed aan de jongens geschonken. Commis saris Höppener zei: Laat dit niet alleen een feestelijke, vrolijke Jamboree zijn, maar vooral met het gebed en de zegen van onze Kardinaal een geestelijk goede Jamboree; je moet de vrede demonstreren. Hoofdaalmoezenier Verhoe ven spoorde zijn jongens aan te laten zien wat ze waard zijn. Ga, zegt de aalmoezenier, van hieruit als betere Ver kenners naar je troepen te rug. Hierna klonk het Wil helmus door de Franse bos sen. Zaterdagavond komt de opening, la ceremonie officiél- le, zeggen de Fransen. Helaas verliep de opening niet zonder hindernissen; om beurten waren de lampen en radio kapot, maar eindelijk begon om half twaalf de ope ning. De contingenten begon nen op te trekken, luide toe gejuicht door de Verkenners op de tribunes. Een zee van fakkellicht omzoomde de are na; vooral de Amerikanen en de Hollanders werden met een daverend applaus en ge juich ontvangen. De Hollan ders brachten het hout mee van de Nederlandse Jambo ree 1937, waarmede 't nieuwe Jamboree-vuur werd ontsto ken. Het is een plechtig moment als onder doodse stilte de stem van de grote chief Ba den Powell over het terrein weerklinkt; dit is de eerste Jamboree zonder B. P., maar zijn stem is er wel. 40.000 Padvinders staan roerloos recht bij het horen van deze stem. Nu begrijpen zij welk een man in 1941 hun en de wereld is ontvallen. Minister Bourdon spreekt vanaf de ere-tribune de Ver kenners toe en heet hen allen hartelijk welkom. Dan komen op wagens sym bolisch voorgesteld, de vijf vorige Jamborees op het ter rein, die van Olympia, Kopen hagen, Birkenhead, Gödölö en Vogelenzang. Op de Ne derlandse wagen staat een molen met twee Jacobsstaven als wieken. Elke wagen wordt begeleid door het Jamboree lied en het is het Nederland se dat door allen wordt mee gezongen. Het vuur van Vogelenzang wordt doorgegeven en groeit aan tot één golvende licht- zee. Dan klinkt plechtig de stem door de luidspreker: „Dit, Broeders, is het ogen blik waarop de Vredesj ambo ree is geopend". Een orkaan van vreugde breekt los, zang en muziek klinken door de bossen op de terugtocht naar de sub-kam pen en tot diep in de nacht zitten padvinders van alle kleur en ras bij elkaar ge schaard om een kampvuur, Grieken naast Indianen, En gelsen tussen Italianen, Hol landers en Indonesirs bij Per zen, Oostenrijkers en Honga ren met Denen en Noren en overal daartussen zijn de gast heren de Fransen, allen vast besloten en eensgezind in hun ideaal Vrede en Broederschap tussen alle volkeren van deze aarde. Als tenslotte de stilte daalt over het wereldkamp, sterven de laatste tonen weg van het nieuwe lied der vriendschap: Jambo - Jambo - Jambo - Jamboree. men zij echter ook in contact met de lieve zuster van een lid van het edele trio, die zij grotelijks beledigen en het is natuurlijk Tommy die deze zaak in het reine brengt. Kortom, het is een filmj, bij het zien waarvan niemand ernstig kan. blijven en die velen dan ook een buitenge woon genoeglijke avond zal bezorgen. LEDEN-VERGADERING K.J.M.V. Dinsdagavond hield de K.J.M.V. een leden-vergade ring in het K.J.V.-huis. Na de gebruikelijke opening met gebed, lichtte de voorzit ter de leden in over een ex cursie, te houden a.s. Zondag rond de Galgenwiel, onder leiding van Fr. van Oostrum. Acht leden gaven zich op als deelnemer aan het con gres voor K.J.M.V., welk congres Zondag 24 Augustus wordt gehouden. Ter viering van het derde lustrum van de K.J.M.V. te Waalwijk, wilde het bestuur een reis naar Valkenburg on dernemen. Het plan vond wei nig instemming en daar het nog al kostbaar bleek, zou Oisterwijk Zondag 31 Aug. 't toevluchtsoord der jubileren de K.J.M.V. zijn. Een gezelli ge feestavond staat daarna op het program. Na de rondvraag sloot de voorzitter de vergadering met de Christelijke groet. De avond werd verder nog in gezelligheid doorgebracht. IJSCO'S TEN BATE VAN STICHTING 1940—1945. Op Zaterdag 2 Augustus j.l. werd een bijzondere collecte gehouden van de Stichting 1940—1945. De fa. Bertus Sandbrink maakte deze collecte mogelijk door het gratis ter beschik king stellen van ijsco's aan de Stichting 19401945. De opbrengst van de verkoop der ijsco's op Zaterdag 2 Augus tus kwam daardoor geheel aan de Stichting ten goede. De W.A.M.I. had tevens haar medewerking verleend om dit mogelijk te maken. De op brengst bedraagt 317.40. Voorwaar een initiatief dat navolging verdient! CLANDESTIEN GESLACHT. Door de C.C.D. is tegen slager B. B. alhier proces-ver baal opgemaakt, wegens het clandestien slachten van een koe. Hij is in verzekerde bewa ring gesteld. VERGADERING A.R.K.A. Op een te Dinsdagavond in hotel Verwiel gehouden ver gadering van de Algem. R.K. Ambtenarenbond, werd in de vacature van de penningm. gekozen de heer Jan v. Nue- nen. Als afgevaardigden naar 't a.s. Congres te Amsterdam werden gekozen de heren G. F. Couwenbergh en D. v. d. Broek. Prijsuitdeling T.B.C.-vlucht. Maandagavond om 6 uur had in de achterzaal van café de Bondt de prijsuitdeling van de T.B.C.-vlucht plaats. De heer A. Vrinten voorzit ter van de K.C.C., sprak een openingswoord, waarbij hij de leden dank bracht voor de snontane medewerking aan de vlucht, welke geleid heeft tot een succes, dat, vergeleken met andere liefdadigheids- vluchten ongeëvenaard is. Een netto-recette van ruim 2000.is een bedrag dat spreekt voor Kaatsheuvel en de K.C.C. Vervolgens voerde 't woord de voorzitter van de T.B.C.- vereniging de heer Mich, van Nieuwstadt, die met de secre taris der vereniging de heer H. v. Woensel acte de presen ce gaf en eveneens de K.C.C. dankte voor 't prachtresul- tafeit voor de bestrijding van de witte pest bereikt. Een woord van dank werd gebracht aan de K.J.M.V. voor de vele opofferingen zich getroost bij het inzamelen van de grote collectie prijzen. Hierna werd overgegaan tot de uitreiking van de prij zen. We laten de prijswin naars gedeeltelijk volgen: Wedvlucht Quievrain ten bate van de T.B.C.-vereni ging. Ingekorfd 1500 duiven. Eerste duif 11.12.6; laatste prijswinnende duif 1.30.1. Toegekend 375 prijzen. De eerste 125 prijswinnaars wa ren: 1 Jac. Hoevenaars; 2, 90 L. Mosselveld; 3 Theo Netten; 4, 55, 57, 88 C. de Bondt; 5, 25 A. van Kuijk; 6 H. Hen driks; 7 J. Damen; 8, 29 G. Ligtvoet; 9 Jan van Wanrooij; 10, 40, 76 A. Schrauwers; 11 L. van Ree; 12 Jan Broeders; 13, 59 W. Aussems; 14 B. Kern- meren; 15 Ant. van Wanrooij; 16 H. Emmers; 17 W. Oomes; 18 K. Snoeren; 19, 87 Ant. Dekkers; 20 W. var. Heijst; 21 H. Emmers; 22 W. v. Heijst; 21, 54 H. Lammers; 24, 30, 61, 79 Ant. Hoffman: 26, 43 W. van Heijst; 27, 38, 49 J. Kemmeren Br.; 23 P. Lug- ters; 31, 62, 119 L. v. Boxtel; 32, 37 A. Mosselveld; 33 Ant. Snoeren; 34 M. Lensveld: 35, 112 H. Dekkers; 36, 39, 53, 80, .125 D. Matijsen; 41, 96, 106 J. van Heeswijk: -12 Sj. Pij nenburg; 44 C. Labee: 45 P. Snoeren; 46 Jos Laros; 47 Fr. Klis; 48, 50, 65, 83, 120 Fr. v. d. Assem; 51 Jos v. Heijst; 52, 67 Adr. van Es; 56 H. Em mers; 58, 71 J. Opperman; 60, 82 M. van Wanrooij H.; 63 Fr. Damen; 64, 110, 115 L. Ver vers; 66, 109 Ch. Steenbergen; 68 G. v. d. Linden Dr.; 69 J. Kemmeren H.; 70 P. Ligtvoet; 72 Th. Voogd; 73 A. van den Hoven; 74 Jan Damen; 75 Jac. van Riel; 77 G. v. d. Lin den H.; 78, 92 Jan Dekkers; 81 Jan v. Riel; 84, 123 Cor Laros; 85 W. Versteeg; 86 Jan van Riel; 89 Fr. v. Woensel; 91 C. Moreval; 93 Theo v. d. Ven; 94 A. Vrinten; 95 A. Brouwers; 97 P. v. d. Velden; 98 Adr. van Boxtel; 99 G. Bouwman; 101, 110, 122 K. v. Wanrooij; 102 Jan Opperman; tee; 105 Jan Hoevenaars; 107 103 M. van Best; 104 A. Mon- Jan Klis; 108 A. de Bie; 111 Jan Evers; 113, 121 C. van Boxtel; 114 J. Kemmeren St.; 116 Alb. Laros; 117 L. Mesch; 118 F. van Gorkum; 124 Jac. van Dongen. Processie Roermond. De vereniging Processie Kevelaer maakte evenals het vorige jaar een bedevaart naar O.L. Vrouw in 't Zandt te Roermond. Dinsdagmorgen om 7 uur werd met grote bussen van v. Dijk's Touringbedrijf uit Den Bosch vanaf het patro naat afgereisd, onder leiding der Eerwaarde Geestelijkheid. De vacantie bood thans meer dan anders gelegenheid de tocht mee te maken, waar door de deelname ook bijzon der groot was. Apollo voor de K.R.O. Geheel thuiszittend Kaats heuvel heeft Dinsdagmiddag I.50 uur afgestemd op de K.R.O., toen de omroeper aankondigde dat de Kon. Erk. Harmonie Apollo uit het vriendelijk plaatsje Kaatsheu vel, het centrum der Schoen industrie, op een vacantie-trip Hilversum had aangedaan om een bezoek aan de K.R.O. te brengen. De schoenmakers zijn in uitstekende vacantie- stemming en ongetwijfeld zullen zij hun best doen om de velen die thuis zitten te luisteren en tevens ook het Apollo-lid dat momenteel in „De Klokkenberg" verpleging vindt, te doen genieten van hun spel. Het corps ving 't program ma aan met een mars van de Directeur P. B. Bisselink, die meerdere marsen op zijn naam heeft staan, „Groet aan Kaatsheuvel". De uitzending kwam uit stekend door en het gehele programma: Divertissement d'Espagnoles van L. C. Desor- mes, Angelus uit Scènes pit- toresques van Jules Massenet en Mooi Zeddam, mars van P. B. Bisselink, heeft beslist de naam van musicerend Kaatsheuvel weer het gehele land bevestigd. Met: „de groeten van allen en „een reis door fle omroe- aan Kaatsheuvel' goede reis op hun Nederland", sloot per de goed geslaajde uitzen ding. Brandje. Vermoedelijk do r het uit slaan der vlammet van een wasfornuis ontstoEd Maan dagmorgen brand in een schuurtje van de bakkerij Raaij makers aan de Heulstr., eigendom van dé heer M. Smit. Door krachtdkdige hulp van de buren die (direct met snelblussers en emmers wa ter het vuur bestreden, werd erger voorkomen. De plaatse lijke brandweer was met een straal het gevaar goedig.ge heel meester. De bfandschade beperkte zich tot het. uitbran den van het schuurtje. De Zeehavik. De Apollo-biosoapp draait Vrijdag, Zaterdag 'j;n Zondag weer een film die feld in de smaak „De Zeehavik" roemruchte sage v? 'onverschrokken z< die ooit heeft ge< der de vlag met d de gekruiste been Opwindende zee sen Engeland en vige gevechten in volle Spaanse wati 'ongetwij- :al vallen, rtolkt de de meest ^schuimer, reden on- odskop en eren. lagen tus- panje, he le gevaar ten en daarachterinfernationale politiek.nachtfijke over vallen. vijand lijke hin derlagen al d tyrannie, die mannen drijft 1 Sc de kwel lingen der lijfeig fechap. Alle voorvallen ld men over een met gebeurd nissen en verhoudingen liit d x 16e eeuw toen Engeland oj de bres stond tegen alle 3 pressie toen, zowel als nur Tot Engeland? gjootste hel den uit die tijd behoort de Zeehavik, een onverschrok ken strijder, een loort „Ro- bin-Hood der Zeeëiy', die goud en koopwaren kaapt om ze naar zijn land te brengen, ten einde Engelands j. berooide schatkist te vullen. Op een van zijn gewaagde onderne- i mingen verovert Ijij 't schip, i dat de Spaanse A-inbassadeur en zijn nicht uit!: Engeland j vervoert, op wie ,j'De Zeeha vik" verliefd worfjt. Hoewel de Koningin van Engeland in het openbaar dit avontuur af keurt, zendt ze hem in het geheim opnieuw uit om nog meer goud van de Spanjaar den afhandig te maken. Deze komen echter achter de plannen van „De Zeeha vik". Zij lokken hem in een moeras in een hinderlaag en plaatsen hem als galeislaaf aan boord van een Spaans schip. Hij bevrijdt zich ech ter; hij overmeestert de op passers, bevrijdt zijn mede gevangenen en neemt bezit van het schip. Uit erkentelijk heid wordt hij in dè adelstand verheven, en weet .hij de lief de te winnen vaii de nicht van de Spaanse Ambassadeur. Agenda. Vrijdag 15 Aug.} 6.30 en 9 uur n.m.: Apollo-Tlieater: „De Zeehavik". Zaterdag 16 Aug. 8 u. n.m. „De Zeehavik". 8 uur n.m.: Concert Matro- zenkoor in zaal Euphonia. Zondag 17 Aug.i 6.30 en 9 uur n.m.: „De Zeehavik". Toegang 14 jaar. DRUNEN. R.K. Fabrieksarbeiders. Ledenvergadering van de R.K. Fabrieksarbeidersvereniging op a.s. Dinsdag 19 Aug. om'half acht. De agenda bevat o.a.: Medede ling, Halfjaarlijks verslag Penning meester, Bestuursverkiezing we gens uittreden van vriend Maas en uitbreiding van 't bestuur met 2 leden. Wegens aftreden' v. d. Pen ningmeester zal 'n Hoofdbestuur der een dankwoord spreken. Biljarten. Maandagavond werden de gro te koppelwedstrijden voor de le den van de biljartvereniging Nooit Gedacht voortgezet. Daar de ge speelde wedstrijden van zeer groot belang waren voor de einduitslag, weid er zeer levendig en prima gespeeld. De partij v. d. Hoven— G. Elshout tegen het koppel Pulles —van Huiten was zeer interessant. Van den Hoven verbeterde de zo juist door van der Wiel gehaalde hoogste serie en bracht die nu op 39 caramboles. Zij wisten uit deze partij 9 punten te behalen, terwijl liet gemiddelde 10,42 was, voor waar een mooie prestatie. Wan neer nu het koppel van de Wiel— M. Elshout a.s. Woensdag de wedstrijd met 11 caramboles ver liest en het koppel van den Hoven G. Elshout het maximum aantal punten behaald, zullen zij met de eretitel gaan strijken. Tot nu toe heeft het koppel van der Wiel M. Elshout nog geen enkele wed strijd verloren. Dc stand na C ron den is nu als volgt: Th. v. d. Wiel—M. Elshout 750 113 6,64 39 Klerks—A. v. d. Geld 715 116 6,22 32M op 1 ronde: C. v. d. Hoven—G. Elshout 690 124 5,56 36V2 op 2 ronden: P. PullesM. van Huiten 639 120 5,33 32 M. van Delft—A. van Leest 630 143 4,41 26 L. v. Ravensteijn—H. Brok 625 123 5,08 26 op 3 ronden: W. Vissers—J. Rekers 600 116 5.17 23 G. VissersA. de Wit 570 127 4,49 23 Hoogste serie van het tournooi C. v. d. Hoven 39 Caramb. ELSHOUT. Geslaagd. Mej. Rina Muskens slaagde te Tilburg voor diploma costumière. Pontificale Hoogmis. A.s. Zondag zal de processie Tilburg-Elshout wederom een be zoek brengen aan bet genadeoord der Wonderbare Moeder. Daar dit de 25ste bedevaart is, zal er om half elf een pontificale Hoog mis worden opgedragen en na de middag een plechtig Lof met pro cessie. De H.H. Missen zullen a.s. Zondag dan om 6 uur, 7.30, 9 uur en 10.30 uur zijn. NIEUWKUIJK. Ter gelegenheid van de terug keer van den Weleerw. Pater v. Mierlo naar Afrika, had de missie- naaikring alhier ten bate van het missiegebied aldaar een fancy fair georganiseerd. Door mevr. van Hout weid Zondagmiddag deze fancy fair ge opend. In den namiddag was er vanwege de inwoners van Nieuw- kuijk en ook uit omliggende ge meenten een druk bezoek, zoodat hier gerust van welslagen kan ge sproken worden. De harmonie, ge mengde zangvereniging en kerk koor verleenden medewerking. HAARSTEEG. Kajotters Haarsteeg. Zondagmiddag werd door onze K.A.J. een reis gemaakt naar Schijndel, waar haar eerste elftal een voetbal-ontmoeting zou heb ben met andere zusterafdelingen. Men kwam allereerst te staan tegenover het sterke Schijndel, dat evenwel na spannende strijd met 1-0 bedwongen werd. Daarna tegen de afdeling Den Bosch, die op overtuigende wijze met 3—1 werd verslagen. Het succes was dus compleet. Als winnaar van het district Schijndel zal ons elftal op 3 Aug. te Eindhoven in het krijt treden tegen de winnaars van de andere districten en zullen onze jongens nog voor hete vuren komen te staan. Met belangstelling zien wij de verrichtingen aldaariAggemoet. Kruisboogsport. Zondag j.l., 10 Aug., werd het derde bondsconcours gehouden van de Langstraatse Kruisboog- bond op de banen van Onderlinge Vriendschap, gevestigd café W. v. d. Loo. De uitslag is als volgt: le Zestallen Corps: le prijs Onderlinge Vriendschap Haarsteeg 143 punten; 2e prijs Na Arbeid Vermaak Rosmalen 137 p., 3e prijs Al doende leert men, te Herpt 136 p.; 4e prijs Rozenjacht Vlijmen 126 p. 2e Zestallen Corps: le prijs Onderlinge Vriendschap 132 p.: 2e prijs Na Arbeid Ver maak 123 p.; 3e prijs Rozenjacht 120 p.: 4e prijs Al doende leert men 96 p. 3e Zestallen Corps: le prijs Rozenjacht 122 pnt. Personele prijzen: le prijs M. v. Ravesteijn, Haar steeg 24 pnt.; 2e prijs Th. v. Gas tel, Haarsteeg 23 pnt.; 3e prijs T- Verhagen, Rosmalen 23 pnt.: 4e prijs G. v. Hoof, Rosmalen 23 p.: 5e prijs H. Henkens, Vlijmen 23 p.; 6e prijs Sjef v. Bijnen, Haar steeg 23 p.; 7e prijs J. Kuijs, Herpt 22 p.; 8e prijs G. v. d. Griendt, Vlijmen 22 p.; 9e prijs J. Verhoe ven, Herpt 22 p.; 10e prijs J. Her- ners. Rosmalen 22 p.; lie prijs J. v. Coppers, Rosmalen 22 p.; 12e prijs H. Jansen, Vlijmen 22 p. SPRANG. Uitstapje Excelsior. Heden, Donderdag, maken de leden der Chr. Gemengde Zang vereniging Excelsior hun jaarlijks uitstapje. Ditmaal gaat het per autobus naar Amsterdam, terwijl o.a. verder ook de Grebbeberg zal worden bezocht. De leden van Klein-Excelsior maakten Dinsdag per autobus een plezierreisje naar Valkenburg e.o. Te omstreeks middernacht arri veerden de jeugdige zangers en zangeressen, na een prettige dag, voldaan weer in Sprang. KORTE BERICHTEN. De Veiligheidsraad besloot met 8 tegen 3 stemmen de repu bliek Indonesië toe te laten bij de bespreking in den Raad. Geheel onverwacht is Dins dagochtend om 6 uur de minister van Wederopbouw en Volkshuis vesting, de heer L. Neher, per K.L.M.-vliegtuig van Schiphol naar Batavia vertrokken. Maandag om 12 uur is op het vliegveld de Eendekooi te Woensdrecht nabij Bergen op Zoom een lesvliegtuiq van de L. S. K., de Tiger Moth D.H. 82 A. door het afglijden in de bocht neergestort. Dc bestuurder, kor poraal-vlieger L. A. J. Dirken uit Zundert, werd onmiddellijk ge dood. Hij was de enige inzittende. Het toestel boorde zich met grote snelheid in de grond en vloog onmiddellijk in brand. Ge lukkig kwam het in een bos te recht, zodat geen verdere onge lukken werden veroorzaakt. SPORT. JULIANA—R.A.C. op Hemelvaartsdag. De openingsfestiviteiten van 't nieuwe Juliana-Sportpark, waarop we t.z.t. nog uitvoerig zullen terugkomen, vinden een aanloop in het grote tour nooi dat de komende Zonda gen verspeeld wordt in de Overlaat, met als inzet „de grote Sportpark-prijs". Vier vooraanstaande ploegen zul len in de voor de boeg liggen de weken de tegenpartij der Geel-Zwarten vormen. Rac uit Reijen is de eerste en speelt reeds Vrijdag (Hemel vaartsdag) om half drie. Wie Rac is en tot welke prestaties dit elftal in staat is, mag vol doende bekend geacht wor den. En wie herinnert zich niet de fraaie wedstrijden die zij in het seizoen 1945 in Waalwijk te zien gaven? Hun technisch spel dwong toen reeds terecht ieders bewon dering af. Sindsdien zijn hun kwaliteiten nog gestegen. Wat zal het Geel-Zwarte team daartegenover stellen? Hoe is het 't voetballoze tijdperk doorgekomen? Vra gen waarop we wellicht mor gen reeds enig antwoord zul len krijgen. Een spannende kamp die ongetwijfeld in het middelpunt aller belangstel ling zal staan, staat de toe schouwers te wachten. CORRESPONDENTIE. J. v. d. H. Zoals U gelezen zult hebben, is door ons, in 't verslag der plechtigheid in ons vorig nummer, geheel in Uw geest op deze tekortko ming gewezen, waarmee o.i. kan worden volstaan. OFFICIËLE PUBLICATIE. 12 Aug. De Directeur van de Distributiekring 251 Waalwijk maakt bekend: UITREIKING NIEUWE BONKAARTEN. In de week van 18 tot en met 23 Augustus geschiedt de uitreiking van nieuwe bonkaarten in de kring als volgt: Maandag 18 Augustus: DRUNEN, normaalverbruikers, alle letters. Dinsdag 19 Augustus: VLIJMEN, normaalverbruikers, A t.m. L. Woensdag 20 Augustus: VLIJMEN, normaalverbruikers, M t.m. Z. Donderdag 21 Augustus: SPRANG—CAPELLE, (gebouw Christelijke Belangen, voor de huisnummers A, B, C 1 t.m. 35 en D 1 t.m. 115), nor maalverbruikers, alle letters. Vrijdag 22 Augustus: LOON-OP-ZAND, normaalverbruikers, alle letters. Zaterdag 23 Augustus: HAARSTEEG, normaalverbruikers, alle letters. Voor bijzonderheden raadplege men de eerste over deze uitreiking verschenen publicatie in dit blad. RIJWIELBANDEN VOOR INVALIDEWAGENS. Personen en instellingen, die tot dusverre nog geen bonnen voor banden (foutbanden niet medegerekend) voor hun invalidewagens ontvingen, kunnen, ongeacht of de eigenaars hiervan in het arbeids proces zijn opgenomen, in het tijdvak van 14 tot en met 23 Au gustus bij de plaatselijke distributiedienst aanvragen indienen ter verkrijging van toerbinnen- en buitenbanden. Hiervoor dient gebruik te worden gemaakt van een formulier MD 333—07, resp. MD 333—30. Wanneer de aanvraag plaats vindt op laatstgenoemd formulier, dient hierop duidelijk te worden aangegeven, op hoeveel banden de aanvraag betrekking heeft. Degenen, die reeds eerder een of meer bonnen voor buitenbanden hebben ontvangen, vallen niefi onder deze doch onder de ,,ver- vangings "-regeling. Zij dienen volgens deze laatste regeling aan te vragen. Omtrent de uitreiking van inschrijvingsbewijzen ontvangen aan vragers te zijner tijd bericht. AANVRAGEN TRANSPORTBANDEN. In het tijdvak van 14 tot en met 23 Augustus zal er bij de plaat selijke distributiedienst weder gelegenheid bestaan tot het aanvra gen van transportbanden. Hierbij mogen thans eveneens aanvragen worden ingediend voor carriers, Welke thans nog zijn voorzien van houten rijwielen. In dit laatste geval dient zulks op het aanvraag formulier uitdrukkelijk te worden vermeld. Degenen, die nog een onafgehandelde aanvrage om transport banden hebben lopen, behoeven thans niet opnieuw aan te vragen. Na 24 Augustus mogen tot nader order geen aanvragen om trans portbanden meer worden ingediend, derhalve ook niet in de eerste 10 dagen van de maand September. Belanghebbenden dienen hier mede wel rekening te houden. Omtrent de uitreiking der bonnen volgt te zijner tijd nader bericht. OFFICIEELE BONNENLIJST. voor het tijdvak van 17 t.m. 30 Augustus 1947. Elk der volgende bonnen geeft recht op het kopen van Bonkaarten KA, KB, KC 709 (Serie K) LEDER WARENFABRIEK Zich te melden aan bovengenoemd adres. K—01 Brood K—02 Brood K—01 Boter K—02 Boter K—03 Boter K—01 Melk K—03, K—05 Melk K—01 Vlees K—02 Vlees K—01 Algemeen K—01 Diversen K- K- -02 Diversen -03 Diversen K—04 Diversen K—05 Diversen K—06 Diversen K—07 Diversen K—08 Diversen K—03 Reserve K—06 Reserve 800 gram brood 400 gram brood 125 gram boter 125 gr. margarine of 100 gr. vet 250 gr. margarine of 200 gr. vet 4 liter melk 7 liter melk 100 gram vlees 200 gram vlees 120 gram spijsolie 200 gram kaas of 250 gram korst- loze kaas 1 ei 750 gram suiker, boterhamstrooi sel enz. of 1500 gram jam, stroop, enz. of 750 gram choc, of suikerwerk. 125 gram koffie 50 gram thee 100 gram bloem of zelfrijzend bak- of kindermeel (niet uit rijst bereid) 225 gram huishoudzeep of 180 gram toiletzeep 250 gram zachte zeep 1600 gram brood 800 gram brood Bonkaarten KD, KE 709 (Serie K) K—11 Brood K—11 Boter K—12 Boter K—13, K—15 Melk K—11, K—12 Vlees K—01 Algemeen K—11 Diversen K—12 Diversen K—13, K—14 Diversen K—15 Diversen K- K- -16 Diversen -17 Diversen K—13 Reserve K—14 Reserve K—16 Reserve K—17 Reserve 800 ,gram brood 250 gram boter 125 gr. margarine of 100 gr. vet 12 liter melk 100 gram vlees 120 gram spijsolie 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas 1 ei 250 gram suiker, boterhamstrooi sel enz. of 500 gram jam, stroop, enz. of 250 gram choc, of suikerwerk. 450 gram huishoudzeep of 360 gram toiletzeep 250 gram zachte zeep 500 gram bananen (vóórinlevering) 800 gram brood 100 gram bloem of zelfrijzend bak- of kindermeel (niet uit rijst bereid) 600 gr. bloem of kindermeel (niet uit rijst bereid) of zelfriizend bakmeel 250 gram zachte zeep Bonkaarten MA, MB, MC, MD, ME, MF, MG 709 (bijz. arbeid a.s. moeders en zieken) K—21 Brood K—21 Boter K—22 Boter K—21 Melk K—21 Vlees K—22 Vlees K—21 Kaas K—21 Eieren K—21 Suiker (Serie K) 800 gram brood 250 gram boter 250 gr. margarine of 200 gr. vet 5 liter melk 300 gram vlees 100 gram vlees 200 gram kaas 5 eieren 250 gram suiker, boterhamstrooi sel enz. of 500 gram jam, stroop, enz. of 250 gram choc, of suikerwerk. Versnaperingenkaarten enz. QB, QC 707 K—33 Versnaperingen 200 gram choc, of suikerwerk, of 200 gram suiker, boterham strooisel enz., of 400 gram jam, stroop, enz. K—36 Versnaperingen 100 gram choc, of suikerwerk, of 100 gram suiker, boterham strooisel enz., of 200 gram jam, stroop, enz. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Donderdag 14 Augustus worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk, waar op eerst op Maandag 18 Augustus mag worden gekocht. Aangezien na 30 Augustus weer elke week een bonnenlijst zal verschijnen, wordt de volgende suikerbon eerst op 5 September a.s. aangewezen. In verband hiermede is thans een bon voor 750 in plaats van 500 gram voor personen van 5 jaar en ouder aange wezen en een van 500 gram voor kinderen van 0 t.m. 4 jaar. Op 5 September a.s. zal een bon worden aangewezen voor 500 in plaats van 750 gram voor personen van 5 jaar en ouder en een van 500 gram voor kinderen van 0 t.m. 4 jaar. De bonnen voor spijsolie zijn geldig t.m. 13 September a.s. De vóórinleveringsbon voor bananen moet uiterlijk op 23 Aug. bij een detaillist worden ingeleverd. De niet-aangewezen bonnen van Serie J, en de niet aangewezen bonnen van de bonkaarten 707 kunnen vernietigd worden. Hot Bestuur van de Oranje-ver, Vrijhoeve-Capelle stelt vanaf hedan tot en met Woensdag 20 Aug. ijsconsumpties, fruit, oliebollen, patates-frites, gebakken vis en voor het exploiteeren van een schiettent op de nationale feestdag op 1 Sept. voor de middag- en avondfeestelijkheden op het terrein centrum te Vrijhoeve-Capelle. Gegadigden gelieve hun inschrijvingsbedrag met naam, adres en artikel in ges'oten enveloppe mede te delen en té zenden aan J. M. DE HAAS, Vrijhoeve-Capelle B 45 A. Inschrijvingen die na Woensdag 20 Aug. binnenkomen dingen niet mee. Gegadigden dienen zelf voor tenten enz. te zorgen. J. M. DE HAAS, Secretaris.

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 4