CIRCUS SALTARINO KINDER- en WANDELWAGENS een Kantoorjuffrouw. NIEUWS UIT WAALWIJK EN OMGEVING Prachtig dressuur - Zeldzaam acrobatiek - Perschwerk v. ongekend formaat een licht Motorrijwiel Openluchimuseum. De geheimen van villa „The Lawns" komt in GEERTRUIDENBERG (Standplaats Marktplein) Vrijdagavond groie Openings-voorsteiling om 8 uur. Zaterdag en Zondag om 3 en 8 uur voorstelling. Het circus SALTARINO brengt U een schitterend programma, met de grootste artisten ter wereld. KIN KO Hogeschoolrijder Baron Beroemde de mensch aap Hirchenmuller-v. d. Zijden CLOWNS I SPORT. Terry en Berry <n DE BRIL VAN SULTAN SAR. ZOEK NIET LANGER want de hieuwe collectie is aangekomen. C. M. VAN WIJLEN Telef. 18 GENDEREN. GEVRAAGD op Schoenfabriek te Waalwijk Erfhuis - Waalwijk. Notaris CHRIST VLIEGTUIG MET AM. POLjuiUi EN GENERAALS VERONGELUKT. Honderdtwintig K.M. ver wijderd van de Sandwich-ei- lancien is een Amerikaans vliegtuig, met George Atche- son, de politieke raadsman van generaal MacArthur aan boord, in zee gestort. Ook eni ge Amerikaanse generaals be vinden zich aan boord van de ze machine. Aicheson zou be horen tot de drie overleven den, van wie tot dusver mel ding wordt gemaakt. MIJNRAMP DOMPELT ENGELS STADJE IN ROUW. 117 mijnwerkers werden inge sloten in een mijn bij Whitehaven. Whitehaven werd reeds door verschillende mijnrampen ge troffen. Een der ergste vond in 1910 plaats, toen 136 men sen door een serie ontploffin gen om het leven kwamen. De reddingsploegen hebben na 12 uren van moeilijke ar beid, de plaats van de ont ploffing bereikt. Men is be gonnen de lijken van de slachtoffers naar boven te brengen, waar de beklemmen de stilte onder de familieleden van de verongelukten slechts wordt verbroken door het ge snik van vrouwen. Officieel is medegedeeld dat zich niet 121 personen in de mijn bevonden, zoals eerder gemeld, doch 117. Drie mijnwerkers zijn Za terdagmiddag levend uit de mijn kunnen komen; zij be vonden zich buiten het ont- ploffingsgebied, ver weg on- <4er zee. Zij hadden verder geen overlevenden aangetrof- De reddingsploegen hebben later het naar boven brengen der omgekomenen gestaakt, om zjch geheel te kunnen wij den aan 't zoeken naar even tuele overlevenden. Tot op heden zijn 80 lijken geborgen. Van de 117 mijn werkers, die zich in de mijn bevonden, hebben tien man ten tijde van de explosie zich weten te redden. Drie mijn- i werkers kwamen 20 uur later levend te voorschijn. Er wor den nog 24 mijnwerkers ver mist. Slechts enkele lijken heeft men kunnen identifice- Gedurende het laatste oor logsjaar heeft het bekende Openluchtmuseum te Arnhem maandenlang in de frontlinie gelegen. Granaatvuur, brand en brisantbommen, V I's ver woestten een deel van de kostbare verzameling, S.S.'ers deden in botte vernielzucht tal van kostbare stukken ver loren gaan, terwijl een mu seum ook niet berekend is op een invasie en evacué's. Thans echter, na dit avon tuurlijke tijdperk' uit zijn be staan, heeft het Openlucht museum zich toch weer van de geleden schade hersteld en opnieuw ook al bleven en kele oorlogswonden zichtbaar is dit museum op de Wa terberg geworden tot een der merkwaardigste en waarde volste monumenten in ons land. Een goed deel van onze volkscultuur en beschavings geschiedenis is vastgelegd niet in schrift, maar in mo numenten, die in en door de cultuur zijn ontstaan: wonin gen, boerenhuizen, kleder drachten, gebruiksvoorwer pen, werktuigen, sieraden en zo meer. Gesteld eens, dat men en kele oude huizen kon plaatsen bij enige oude molens, verder zo een lang uit de tijd zijn de touwslagerij, een vinken- baan, een visserhuis van het eiland Marken, een kolen- branderij, een pronkkamer uit Hindelopen, een ouder wetse blekerij, een papier watermolen en dat alles dan geplaatst in eigen omgeving, zodat het een het ander niet hinderde.welk een rijk en bijna onuitputtelijk studie materiaal. Al deze cultuurmonumen ten en nog talrijke andere kunt ge vinden in het Open luchtmuseum op de Waterweg bij Arnhem, een „museum", dat waarlijk' uniek is in ons land en waarvan men de be tekenis niet licht te hoog kan schatten. Het woord museum geeft hier toch een verkeerde in druk, ook al plaatsen wij er „openlucht" voor, want al be hoeft men bij „museum" nu niet dadelijk te denken aan een stoffige opeenhoping van op zichzelf interessante ob jecten, de overeenkomsten met andere musea liggen toch te ver uit elkaar. De veréni- ging „Het Nederlandse Open lucht Museum" stelt zich ten doel te bevorderen de studie van de beschaving der plat telandsbevolking in Neder land, zoals deze zich in wo ningbouw, klederdracht, huis raad, werktuigen enz. Zij tracht dit doel o.a. te bereiken door het in stand houden van een openluchtmuseum, een verzameling van gebouwen en al hetgeen voor het genoem de van belang is. Ook 't bui tenland kent dergelijke mu sea: in Zweden het „Friluft Museet", in Denemarken „Fri- land Museet", in Duitsland „Freilicht Museum", in Enge land „Open Air Museum", in Frankrijk „Musee en Plein Air". God Mars spreekt. Het bestaan van ons Ne derlandse Openluchtmuseum heeft evenwel in de oorlogs tijd aan een zijden draadje ge hangen. Als men weet dat midden op het terrein de Duitse kanonnen opgesteld hebben gestaan, als men weet dat het terrein onder ver woestend granaatvuur heeft gelegen en er een V 1 is in geslagen om maar iets te noemen dan valt alles ach teraf nog heel erg mee. Een V 1 valt evenwel maar niet zo neer, dat is begrijpe lijk. Ook hier op de Water berg niet en twee grote ten toonstellingsgebouwen wer den er dopr getroffen en ver woest. Een der molens, de paltrokmolen, werd ernstig beschadigd, maar kon toch weer worden hersteld. Men heeft van deze herstelling ge bruik gemaakt door hem te gelijk te verplaatsen naar de vijver bij het Zaanse buurtje en daar staat hij wel zo goed als op zijn oude plaats, zodat zelfs een ongeluk nog geluk kige gevolgen kan hebben. Het Museum herbergde een zeer waardevolle collectie na tionale costuums en deze zijn helaas vrijwel verloren ge gaan. Niet alleen doordat de Duitsers ze omdat ze (le vens) ruimte nodig hadden in het tentoonstellingsgebouw (sic) maar eenvoudig in 't vijverwater smeten (over „Kultur" gesproken!) waar uit zij later uiteraard niet meer te redden waren, maar ook doordat het middeleeuw se kasteel de Doornenbrug in de Betuwe, waarin een be langrijk deel der verzameling was ondergebracht, in 't oor logsgeweld vrijwel werd ver woest. Ook in Arnhem waren diverse kostbare stukken uit de verzameling ondergebracht die een zelfde lot ondergin gen. Tijdens de grote strijd om Arnhem stroomden hon derden vluchtelingen het mu seum binnen. In de oude huizen woonden geruime tijd de evacué's: er werd een kind geboren, twee vluchtelingen betaalden hun tol aan de oorlog. Een van hen kwam om bij een bor- bardement, de ander werd als illegaal werker door de Duit sers doodgeschoten. Beiden werden begraven in de „Krui dentuin". Dat deze plotselinge vesti ging de oude huizen geen goed deed, spreekt wel van zelf. Erger waren echter de brandbommen en het granaat vuur, dat in de laatste dagen (April 1945) op het terrein losbarstte en waardoor o.a. een der Zaanse huizen werd getroffen. De luchtbescher mingsdienst van het museum personeel bleef evenwel steeds op post en wist te red den, wat er te redden viel. Dat dit achteraf nog heel wat is, hebben wij gelukkig reeds kunnen vermelden. En thans gaat het „Mu-- seum op de Waterberg" een nieuwe glorieuze toekomst tegemoet. Levende folklore. Wij willen niet trachten ook maar bij benadering de objecten van het museum te beschrijven, objecten, die niet nagemaakt of „nagebouwd" werden, maar de originele monumenten zelf zijn. De Vo- lendammer hut, de kleinste éénpersoönswoning die men zich denken kan, werd zo overgebracht van de omge ving bij het IJ bij Amster dam en de oude Zuiderzee, 't oude Twentse Los Hoes, een Neder-Saksisch Hallehiiis, uit de 17e eeuw, afkomstig van Lichtenvoorde. Zo zijn alle museumstukken volkomen echt, van de boerenwagens met de prachtige achterscha- mels tot de midwinterhoorn uit Twente, van de verschil lende Hollandse molens op 't Zaanse buurtje met de op haalbrug uit Ouderkerk aan de Amstel. Zo zouden wij kunnen doorgaan, waarbij wij niet moeten vergeten dat bin nen de wanden van die oude boerenhuizen ook alles in ori gine aanwezig is: de klapta fels, spinnewielen, de ijzeren pot aan de haalketting boven het vuur. Het „Openlucht Museum" is een cultuurmonument, be staande uit louter cultuurmo numenten: de oorlog spaarde het goeddeels, laten wij het in ere houden. N. P. C. GOUDEN BRUILOFT. Een Gouden Bruiloft is op zich zelf altijd al een buitengewone ge beurtenis. Maar als beide oudjes nog kras zijn en zich over een uitstekende gezondheid kunnen verheugen, is zo'n feit wel een bij zonder feest waard. De bewoners van de St. Antoniusparochie, spe ciaal die van de le Zeine, heb ben dan ook, toen het echtpaar van Daelen-Kogels j.l. Zondag hun Gouden Huwelijksfeest vier den, van dit feest iets moois ge maakt en de krasse oudjes, die de leeftijd van 80 en 76 jaar bereikt hebben, waren diep ontroerd en buitengewoon dankbaar voor wat het feestcomité, onder de uitste kende leiding van de heer P. de Brouwer voor hen gedaan heeft en voor de geweldige belangstel ling die zij van alle zijden moc'i- ten ondervinden. Een stoet van bruidjes bege leidde Zondagmorgen het Gouden Echtpaar, de familieleden en het feestcomité die in vele auto's had den plaats genomen, onder grote belangstelling van de bewoners van de Antonius-parochie naar de kerk, waar om 10 uur een plech tige H. Mis werd opgedragen. Op de receptie, die na de H. Mis gehouden werd hielden twee lieve bruidjes 'n mooie toespraak, terwijl de heer de Brouwer in een mooie, ontroerende speech het echtpaar een fraaie bloemenmand aanbood en een geschenk onder couvert. Onder de talrijke aanwezigen kwam ook Kapelaan Ras het gou den echtpaar ook namens Mijn heer Pastoor gelukwensen. Verder merkten we op alle Broeders, bij wie de jubilaris reeds 34 jaar, zo lang de Broeders in Waalwijk- zijn, tuinman is; Burgemeester Lambooy en Mevrouw, het Be- FEUILLETON VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN naar het Engels. 25) Wat heb ik dan gedaan? U hebt ons de politie in handen willen spelen. Daar weet ik alles vap. Ik weet dat u terwijl ik geboden heb al wat een vrouw maar bieden kan alles opgespoord heeft wat tegen ons zou kunnen ge tuigen en dat u vanmorgen naar u meende de politie er op aansprak. Maar, door dat wij een beetje slimmer zijn dan u, hebt u tegen ons uw hart gelucht inplaats van tegen de politie. Welton zei hier niets op. Hij stond met gebogen hoofd te luisteren. Zijn stilzwijgen irri teerde haar. Nu, begon zij weer, kunt u zich rechtvaardigen, dat u mensen hebt verraden, die goed voor u zijn geweest? Hij hief het hoofd op en zei eenvoudig: Wat ik deed, zou ieder in mijn geval gedaan hebben: ik heb degenen on der wie ik verkeerde, trach ten te behoeden voor bero ving. Onder ons hebt u ook verkeerd. Slechts enkele dagen en ik heb steeds gezegd, dat ik weg wilde gaan. Dat moet U toch toegeven? O ja, u hebt voortdurend moeite gedaan om hier weg te komen. Maar u is toch ook steeds vriendelijk door mij althans behandeld. Dus daar had u dan toch wel re-' kening mee mogen houden. Miss Ferriby, wat kon u van mij verwachten na gister avond? U weet toch wel dat u mijn brief heeft open ge maakt en dat u tegenover mij gehandeld hebt als geen en kele vrouw dat zou doen? Hoe kon het u dan verwonderen, dat ik mijn vrienden wilde waarschuwen en de politie op haar hoede wilde doen zijn tegen een gevaar voor de maatschappij. Wat kan een gevaar voor de maatschappij je nu nog schelen, vergeleken bij je par ticulier belang? Als je je nu had kunnen verenigen met mijn voorstel, dan zou je for tuin gemaakt zijn. Wat zullen je andere vrienden voor je doen? Wat zou de politie voor je uitrichten? Niets! letterlijk niets! Je hebt je allerdwaast gedragen, Welton. Zou het je nu zo'n voldoening zijn om ons in handen van de politie te zien? Het duurde een ogenblik voordat hij in staat was te antwoorden. Bij deze mensen was eigenbelang de enige drijfveer van hun bestaan; om van eer en plicht te spre ken, dit zou boter aan de galg zijn geweest. Toch schoot hem een grief te binnen waarmee hij, althans, te voorschijn wil de komen. Hebt u dan vergeten de leugens die u mij verteld hebt van mijn vader? vroeg hij op indrukwekkende toon. Met een gebaar van on geduld antwoordde zij: Ik geef toe dat dit leu gens waren. Ik heb je vader nooit gezien en ben maar heel weinig van hem te weten ge komen. Maar jou had ik lief en ik moest iets zeggen waardoor ik u bij mij kon dat hij een vriend van mij houden; dus wil ik wel toe geven dat ik dit verhaal dat hij nog in leven zou zijn en was, verzonnen heb. Maar daar de beweegreden was: liefde tot jou, moest je mij dat toch wel kunnen verge ven. Maar je bent hard, Wel ton! Anders zou je mij niet behandeld hebben, zoals je dat hebt gedaan! Dit zeggende, overdekte ze het gelaat met de handen en snikte hartstochtelijk. Ik geloof niet dat ik iets gedaan heb waarvoor ik mij hoef te schamen, sprak hij kalm. Ik weet niet hoe ik an ders ook had moeten hande len. En weet je wat de straf is die er op staat? Weet je wat je over jezelve hebt ge bracht met je fraaie, grond beginselen en je gewetensbe zwaren? Heb je er enig idee van wat je zult hebben door te maken tengevolge van je verraad? Ik heb geen verraad ge pleegd. Ik heb mij nooit bij het bondgenootschap aange sloten. Ik wilde zelfs niet als secretaris hier werkzaam blij ven. Miss Ferriby kwam wat dichter naar hem toe en zuchtte: Ik heb u ook niet ge vraagd dit te doen. Maar je weet wel wat ik wilde dat je deed. Het is nu zelfs nóg niet te laat, Welton. Als je zweert dat je niemand en niets verraden zult, als je en kel lief en vriendelijk voor mij wilt wezen, dan zal ik je nóg redden. Maar terwijl ze zo sprak hoorde ze van de kant van 't venster een spottend gelach en terwijl hij zich nu herin nerde dat hij dit opengelaten had, zag hij en Miss Ferri by zag het ook dat er twee gezichten zó dicht bij de tra lies waren, dat de mannen alles waargenomen moesten hebben. Tegelijkertijd hoorde hij dat de deur aan de buiten kant afgedraaid werd. Wel ton was dus niet langer de enige gevangene: Box had van de gelegenheid gebruik gemaakt om ze beiden op te sluiten. HOOFDSTUK XXIII. Krijgsraad. Zodra Box de deur van de kleine salon afgedraaid had, begaf hij zich naar beneden en voegde zich bij de anderen, ging hen vóór een heel eind verder de tuin in, en toen ze vrij spreken konden, begon hij: Nu heb ik jullie iets te vertellen. Weest allen voor bereid op een verandering van leider. Miss Ferriby moet je opgeven, zoals ik dit al ge daan heb. Ze heeft haar hart verloren aan die Welton Key nes en wil ons allen in de steek laten voor hém. Ik heb hem met haar horen praten, terwijl ik in de grote salon stond. Maar waarom kun je de secretaris toch niet laten gaan? pleitte weer de vrou wenstem. Hij heeft nu een les gehad en in het vervolg zal hij wel zwijgen. Als je hem uit de weg helpt, zei degeen die als twee de detectieve had geposeerd, dan zal je heel wat op je dak krijgen, want hij heeft vrien den, zie je!En dan nog Mr. Ospringe en een meisje ook! Goed. Laat. ze maar een onderzoek naar hem instellen. Hem vinden zullen ze toch niet! En als je je nu aan hem vergrijpt, dan krijg je haar erg tegen je! waarschufde Cockett. Wat hebben we nu toch nog van haar te verwachten? Ze heeft immers duidelijk te kennen gegeven dat wij haar niets meer zijn, maar dat ze er met die jonge kerel van door wilde gaan. Gisteren'had ze immers heel ons gemeen schappelijk bezit meegenomen naar hem. Die juwelen zijn ons kapitaal niet waar, waar mee zij werkt in ons aller be lang. Ze mag ze dragen om er geld mee te verdienen, maar ze heeft niet het recht om er mee vandoor te gaan. Je weet immers niet of ze dit eigenlijk van plan was, bracht de vrouw weer in het midden. Nu, in ieder geval zullen we hem niet laten gaan en het is jullie aller plicht om mij hierbij te helpen. Wat wilde je dan doen? vroeg de eerste detectieve. (Wordt vervolgd). stuur van de Veeverzekering en de Ver. Waalwijk^Kevelaar, van welke laatste vereniging de heer van Daelen reeds 49 jaar lid is. Oin half één kwam de harmonie St. Crispijn een serenade brengep, waarbij de voorzitter de heer F. Smolders een keurige speech hield. Het feest werd verder in huise lijke kring voortgezet, waarbij de heer de Brouwer zich. alle moeite gaf het de aanwezigen zo gezel lig mogelijk te maken en met alle succes. De oudjes en hun familie zijn zeer dankbaar jegens allen die hun. dit feest zo mooi maakten en vol goede moed om aan de vol gende 10 jaar te beginnen. Wij wensen hen eveneens een goede gezondheid en Gods beste zegen voor de komende jaren. DE BAKKERS VERGADERDEN. Toen wij Maandagavond Tha lia verlieten rees bij ons de vraag: Waarom hebben de bakkers nu eigenlijk gestaakt? De bakkers zelf wisten dit, naar onze mening niet goed, men voelde zich een beetje bedrogen, na lang praten besloot men weer aan het werk te .gaan, maar het waarom bleef weer een onbeantwoorde vraag. De voorzitter van de bakkers vereniging de heer van Mil sprak in zijn openingswoord de hoop uit dat men degelijk en zakelijk zou beraadslagen en dat men vooral de hoofden koel zou houden. Hij deelde het resultaat mede van zijn onderzoekingen van die dag, Tilburg heeft gestaakt, maar gaat Dinsdag om 12 uur weer bakken, Drunen heeft gebakken, maar zal. zonodig, gaan staken, Waspik heeft gewerkt omdat de bakkers hier geheel onbekend wa ren met de actie, uit andere plaat sen had men soortgelijke inlichtin gen. Hij prees de Langstraat, dat men nagenoeg eenparig de aerie heeft gesteund, dit was z.i. een goed succes. Spr. zei vervolgens: het is heel wat als de bakkers staken, wij dragen een grote verantwoorde lijkheid, als de arbeiders van de fabrieken geen brood hebben, ko men deze niet werken, dit zou voor een industrieplaats als Waal wijk funest kunnen zijn, men moet met alle omstandigheden rekening houden, men heeft vandaag be grepen wat een bakker betekent. Ik geloof. Saldus spr., dat we een goed figuur hebben geslagen door de landelijke actie eenpariq te steunen, de middenstand in het algemeen en de bakkers in het bij zonder moeten flink uit de hoek komen en de bakkers hebben ge toond dit te kunnen, spr. ziet geen reden nog verder te staken. Dat de leden werkelijk „eenpa rig" waren bleek geenszins, een der bakkers vond het woord van de voorzitter een absolute teleur stelling. Zondag had men de bak kers warm gemaakt de staking te beginnen en deze door te zetten tot men een goed resultaat had bereikt, er werd qezegd, als we dit Verliezen, verliezen we alles en behoeven we nooit meer iets te begipnen en thans gaat men zeg- gpn bet was een sympathiestaking of een proteststaking. De voorzitter antwoordt dat er absoluut geen tiid was beoaald. het is cr> prachtig succes dat de kring solidair was, wij moeten ons Een bewoner van de Molen straat wijst er op dat de laat ste weken, met deze grote hitte, de lucht in de omgeving van 't gemeentelijk slachthuis verpest wordt door de stank van de afval van dit slacht- I huis. Daarbij komen nog de bac teriën brengende vliegen, die in de huizen zwermen. Reeds meermalen zijn klachten in gediend. Hij hoopt dat deze wantoestand uit de wereld zal worden geholpen, speciaal voor de hygiëne, waarvoor te genwoordig zoveel wordt ge daan. gezond verstand gebruiken en geen chaos maken. Een ander lid merkt op dat men dit Zondag ook reeds wist en dat men toen desondanks de staking proclameerde. De eerste opmerker zegt: ik sta er van te kijken dat de mensen die gisteren zo warm liepen thans zo gereserveerd zijn. De heer Verwiel Sr. spoort de bakkers aan voor alles en bloc te blijven, of staken of beginnen, men moet het gezamenlijk doen. Een jongere bakker vindt dat men de feiten verdraait, Zondag was het een staking „om te win nen nu stelt men het voor alsof het een proteststaking was. Iemand vraagt waar de sprekers- afgevaardigden van de landelijke bond blijven; zij hebben immers de staking geproclameerd, zij wis ten waar het om ging, zij hebben ons warm gemaakt de staking te beginnen, maar nu laten zij niets van zich horen en de bakkers moeten de zaak zelf opknappen. Na nog veel gepraat besluit men schriftelijk te stemmen; zo ver komt het echter niet, de voor zitter vraagt of men het eens is met het voorstel van het bestuur de staking te beëindigen. Nadat hierop met enig ja-geroep is ge antwoord. concludeert men dat het voorstel is aangenomen en is hier mede de eendaagse staking geëin digd. HEEMKUNDE. De vereniging voor Heemkunde voor de Langstraat en 't Land v. Heusden en Altena, zal a.s. Zon dag een excursie houden naar „Den Brand te Loonopzand, waar men om 2 uur bij de Kerk bijeen- <omt; het doel is: „de planten- en vogelwereld van „den Brand". HET HOEFSVEN. In een interessant verslag van de excursie naar 't Hoefs- ven door de Vereniging voor Heemkunde alhier, om de ve getatiegordels die dit water omzomen, nader te bestude ren, lezen we o.m. dat dit zwembad Let tweede helderste natuurbad van Nederland is. POSTDUIVENVERENIGING „DE POSTDUIF". Zondag hield bovengenoem de vereniging een wedvlucht Quentin>' afstand 242 K.M., wind N.O., los 7.15 De uitslag is als volgt: H. Strijk 1, 10, 33, 38; D. v d Boomgaard 2, 14, 17; Jan v. Bladel 3, 47, 58; A. Hensen 4, 5, 41; G. Sars 6, 9, 16, 45, 56; Schuurman 7; P. L. Pullens 8, gedurende Vrijdag, Zaterdag en Zondag 22, 23 en 24 Aug. a.s. Prijzen der plaatsen: Loges f3. /Stalles f 2.50, 1e rang f2. 2e rang f 1.50, 3e rang f 1. Kinderen in de middagvoorstellingen halve prijs Geen mensch verzuime dit prachtige en ongeëvenaarde programma te gaan zien 18; P. Timmermans 11, 46; J. Verhagen 12; G. v. Huiten 13, 21, 24, 39, 54; L. v. d. Boogaard 15, 19, 43, 49; C. Schuwer 20, 53; A. v. Hilst 22; A. Schuwer 23, 30; Schaf er 25; Schaaf stra 26;. Duivekam 27; P. de Jong 28; J. Brands 29; M. Verhulst 31; M. Leijten 32; J. v. Mierlo 34, 36, 37; H. de Brouwer 35, 42; J. v. Bokhoven 40; A. Ver hoeven 44; L. de Louw 48; K. Treffers 50; Jan Hensen 51; Th. de Ronde 52; A. Stokwiel- der 55; L. de Bruine 57. H. Strijk le overduif. Heden Donderdag van 78 uur inmanden voor Noyon. Zondagmorgen van 89 uur inmanden voor een oefen- vlucht vanuit Breda. COMPETITIE-INDELING 1947—1948. District IV. le Klasse: De Baronie DNL B.V.V. Eindhoven Helmond Juliana Longa Maurits De Spechten Sittartse Boys T.S.C. Willem II 2e Klasse B: Concordia SVD DESK Geelbruin Mulo Kolping SDW R.A.C. R.K.C. R.K.T.V.V. Schijndel T.O.P. Wilhelmina Zwaluw VFC De Sultan, weer in het be zit van zijn wonderbril, was volkomen rustig geworden. „Ik verwacht dat Joessoef een poging zal ondernemen om ons in te sluiten", zei hij; „misschien zal hij trachten' deze gang onder water te zetten. Wij moeten zorgen zo gauw mogelijk op het eiland te zijn". „Kunnen we niet beter te ruggaan naar de andere uit gang?" vroeg Hassan. Maar de sultan legde hem 't zwij gen op. „Hoor", zei hij, „daar ko men .ze al!" En ja, in de verte, bij het begin van de gang hoorde men de rauwe stemmen der rovers, die binnendrongen. „We moeten nu rennen voor ons leven", zei de Sul tan; „als we eenmaal op het eiland zijn, kunnen de kan sen misschien keren". De vrienden renden zo hard ze konden naar' het eind van de gang. Kom nog hoden naar: Vereistegoed kunnende typen. Brieven onder No. 1978 aan het Bureau van dit blad. j 3e Klasse B: Best Vooruit Haarsteeg St. Michiels-Gestel O.D.C. O.D.I. Oisterwijk S.C.B. U.D.I. Vlijmense Boys Zaltbommel 3e Klasse C: Baardwijk Dongen Hieronymus Korvel R.W.B. Sarto S.C.O. Taxandria W.S.C. W.V.O. 4e Klasse D: Gilze Heusden Raamsdonk R.K.D.V.C. R.K.F.S.V. Uno Animo Veerse Boys Velocitas '31 Waspik Were Di Res. 2e klasse D: Alliance 2 Baronie DNL 2 DESK 2 Hero 2 RAC 2 RBC 2 RKC 2 RWB 2 Sarto 2 TSC 2 WSC 2 TE KOOP: N. S. U. 1939 Billijke prijs. Adres te bevragen Bureau van dit blad. t te Waalwijk, zal op Woensdag 27 Augustus 1947 nam. 2 uur, voor den Heer P. TH, B1ERLAAG a. h. Raadhuisplein 5 te Waalwijk, a contant publiek verkopen een goed onderh. ged. inboedel, w.o. mah. canapé, eiken stoelen, fauteuls, uittrektafel, kleine tafel, theetafel, rooktafeltje, spiegels, schil derijen, platen, electr. stofzuiger, naaimachine, Jaarsmakachel, gas- conforen, petroleumstellen, pitchpine slaapkamer-ameublement, bed met staaldraad matras. 3-delig verenbed met toeb., linnenkast, waschtafel' 2 stoelen, nachtkastje mah. speel tafeltje, tafels, vazen, keukengerief en wat verder wordt aangeboden. Bezichtigen: 'smorgens voor de verkooping van 1012 uur. District VI. le Klasse Bleijerheide Brabantia Helmondia Limburgia M.V.V. N.A.C. N.O.A.D. P.S.V. Sp. Emma Vlissingen V.V.V.

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 2